Autor Wątek: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji  (Przeczytany 24989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
http://ntn.knives.pl
Jako miłośnik broni białej podpisuje sie obiema ręcyma  :)
Niedługo żeby kupić nóż kuchenny trzeba będzie pozwolenie wyrabiać....
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2011, 15:03:19 »
No niby tak, ale z drugiej strony jak teraz chłopaki z policji zatrzymają grupkę szalikowców z siekiera,maczetą itp. asortymentem to nic im nie można chyba zrobić dopóki nie zanurzą tej broni białej w przypadkowym przechodniu bądź osobie mającej inny szalik ( vide znane osiedla w Krakowie).

Tak samo jak zatrzymają grupkę kiboli jadącą na ustawkę/mecz z wyposażeniem.

Teraz ponoć swoją drogą połowa gimnazjalistów chodzi do szkoły z nożami lub innymi ostrymi narzędziami.

Jeszcze takiej skali nożownictwa jak w uk to u nas nie ma, ale problem podobno narasta.


sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2011, 15:07:41 »
Tzn co teraz to juz nie bedzie mozna szalec z kataną po miescię?

BTW iirc neui wolno wozic kija baseballowego w samochodzie jesli nie ma sie udokumentowanej podrozy na/z treningu baseballowego czy jakos tak

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2011, 15:10:25 »
Hammer, ale mowa jest o nożu, nie maczetach, siekierach tudzież inszych podobnych. Osobiście noszę ze sobą nóż, jako uniwersalne narzędzie które przydaje się wielu wielu przypadkach.
A zakaz posiadania przy sobie takowego nic kompletnie nie zmieni, jak ktoś zechce kogoś zadźgać to i tak zadźga, jak zechce iść na ustawkę z czymś ostrym to i tak se pójdzie niezależnie czy nóż będzie traktowany jako broń czy nie. Broń palna jest nielegalna, a zabójstw z jej użyciem jest całkiem niemało.
Moim zdaniem ktos kolejny raz próbuje zagrać na poczuciu bezpieczeństwa obywateli i nazbierać se pare procentów głosów... w końcu zaraz wybory.

@Dark - z kijem to też jest parodia, wezmę se do samochodu noge od stołu i juz jestem w pełni legalny, a gabaryty podobne i przypierdole tak samo jak bejzbolem. Kolejny paragraf z dupy  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2011, 15:16:52 »
Zawsze na ustawke mozesz wziasc szpikulec do lodu ;)

A na powaznie administratorzy budynkow,helpdesk w firmach,hydraulicy,elektrycy etc. najczesciej maja przy sobie jakis kozik

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2011, 15:18:37 »
Popier.... ich. W świetle tej ustawy nawet mój scyzoryk klasyfikuje sie jako broń, nie wspominając o bardziej konkretnych kawałkach stali jakie czasme noszę ze sobą

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2011, 15:23:15 »
Idąc tokiem rozumowania niektórych "politykierów" powinno się zabronić samochodów (masa ludzi od nich ginie), benzyny, butelek (jedno i drugie daje fajną broń), kamieni powyżej 10 dkg (większym fajnie łeb sie rozłupuje), w/w szpikulców do lodów, łomów...kurde, wszystkiego, bo sprytny człowiek nawet z kartki papieru zrobi niebezpieczne narzędzie  ;) Nie mówiąc o tym że można udusić gumką od majtek...zabronić noszenia bielizny!  :D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2011, 15:25:56 »
Az przeczytalem puszek co zlinkowales i rozwalilo mnie to:
Cytuj
2) w art. 4 ust. 1 pkt 4 lit. a dodaje się tiret piąty w brzmieniu:
„-   wszelkich innych przedmiotów mających charakter broni ofensywnej, z wyjątkiem noży o jednej krawędzi roboczej i długości ostrza poniżej 8 cm,”

Moj noz kuchenny ma z dobre 40cm i dwie krawedzie robocze jedna ostra a druga zabki :]
Ale idzmy dalej czy posiadanie pily spalinowej bedzie rowniez nielegalne?

Nie mówiąc o tym że można udusić gumką od majtek...zabronić noszenia bielizny!  :D
Udusic mozna takze:
- golymi rekoma - amputowac rece obywatelom?
- udami - amputowac nogi obywatelom?

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2011, 15:31:50 »
W świetle tej ustawy i tego co zacytowałeś, możesz zostać oskarżony o posiadanie "wszelkich innych przedmiotów mających charakter broni ofensywnej" rąbiąc drwa do kominka pod domem  ;)
A co do zapisu "z wyjątkiem noży o jednej krawędzi roboczej i długości ostrza poniżej 8 cm" widać że pisał to idiota, takim nożem moge tak samo zabić jak większym... nawet w wielu przypadkach prościej bo jest poręczniejszy od kosy 40cm  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2011, 15:33:27 »
Wiesz tylko ten moj noz kuchenny (ulubiony bo ma grube ostrze czy jak ta metalowa czesc noz a sie nazywa) musialem kiedys przyniesc ze sklepu do domu ;)

HammerSnake

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2011, 15:37:19 »
Myślę raczej, że to mogła być odpowiedź na to zdarzenie:

http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/4773/warszawa,zmarl,policjant,ml,asp,andrzej,struj,ugodzony,nozem,przez,18,latka,(zdjecia),%5Baktualizacja,audio,video%5D/

A duża ma być kara za posiadanie nożyka?

Sam szczerze mówiąc ostatni raz nóż nosiłem jak byłem w harcerstwie i miałem 10 lat   ;D, a mój scyzoryk mieści się w 8 cm  :P.

A tam mydlenie, że ktoś będzie kogoś dźgać szpikulcem do lodu czy śrubokrętem to nie to samo. Już widzę jak oddasz penerowi portfel jak ci śrubokręt wyjmie.
Nie rozumiem do czego na mieście ludziom potrzebne niby takie nożyki ? :

http://www.youtube.com/watch?v=MXAVUYcZsho&eurl=

Tudzież gimnazjalistą.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2011, 15:39:16 »
Witajcie w Zwiazku Socjalistycznych Republik Europejskich  >:D

Obywatel nie ma prawa zrobic krzywdy drugiemu obywatelowi bo:
a) placi podatki, jak pojdzie do pierdla przestanie placic,
b) jak bedzie w pierdlu ZSRE beda placic na niego,
c) przeciez to takie barbarzynskie i nie socjalistyczne zrobic drugiemu krzywde :P
d) bo ZSRE bedzie musialo leczyc tamtego obywatela.

Nic nie rozumiecie, do dla naszego dobra przeciez...
Tak jak z tymi papierosami, ZAKAZAC PALENIA, no ok, ale dlaczego zaraz po tym akcyza 30% do gory? Kasa musi sie zgadzac.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2011, 15:43:25 »

Nie rozumiem do czego na mieście ludziom potrzebne niby takie nożyki ? :

http://www.youtube.com/watch?v=MXAVUYcZsho&eurl=

Tudzież gimnazjalistą.

Takie nożyki są używane przez survivalowców tudzież ludzi o podobnych zainteresowaniach, i maja ogromny wachlarz zastosowań. A to że jakiś maniak z szarą breją zamiast mózgu nosi coś takiego po mieście i straszy ludzi nie znaczy że trzeba zabronić posiadania.
Jak zrobie z butelki tulipana i komuś gardło poderżnę oznaczać będzie że trzeba zakazać produkcji szklanych butelek?
Apropos posiadania noży przez gimnazjalistów - starczy że szkoła w regulaminie wprowadzi przepis o zakazie posiadania noża na terenie szkoły, ma takie prawo.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Goomich

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2011, 15:44:14 »
Co to ZSRE?

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2011, 15:45:23 »

Tudzież gimnazjalistą.
Wiesz jak ja bylem w tym wieku to gralismy w tzw. "noża" polegalo to w skrocie na rzucniem nozem w okrag na ziemi i w zaleznie jak wbil sie noz to oznaczanie granic swojego "panstwa".

HammerSnake

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2011, 15:48:17 »
ale w gimnazjum? też się w coś takiego bawiłem, ale jak byłem młodszy.

Teraz dzieciaki siedzą całymi dniami przed komputerem. Prędzej pograją razem w quaka przez sieć niż będą się bawić w jakieś państwa.

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2011, 15:50:59 »
ale w gimnazjum? też się w coś takiego bawiłem, ale jak byłem młodszy.
nie wiem nie pamietam to dawno bylo jakos moze miedzy IIga a VIsta klasa komunistycznego systemu nauczania ;)

* Dark nie wie od kiedy sie gimnazjum zaczyna i blednie prawdopodobnie zalozyl ze od IVklasy

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2011, 15:51:43 »
BTW. Obecna brzmienie art. 4 ust. 1 ustawy:
"Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1)   broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;
2)   broń pneumatyczną;
3)   miotacze gazu obezwładniającego;
4)   narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
             a)   broń białą w postaci:
              –   ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
              –   kastetów i nunczaków,
              –   pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
              –   pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
              b)   broń cięciwową w postaci kusz,
              c)   przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej."

Nic o maczetach, szablach etc.? Bo chyba nie można tego podciągnąć pod pojecie "ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni"? Czy jednak fachowo to się to tak kwalifikuje?

Jeżeli jednak ustawa nie traktuje w/w wynalazków jako broni, to podciągnięcie tego tu jest jak najbardziej na miejscu. Faktem jest natomiast lichość regulacji prawnych odwołujących się do niedookreślonych pojęć, w szczególności, gdy rodzić to może skutki na gruncie prawa karnego. Takie coś może się przed TK wysypać. Bo co ma u diabła znaczyć pojęcie "broni ofensywnej"? Z podlinkowanej strony nie wynika, by ustawodawca raczył to pojęcie w nowelizowanej ustawie wyjaśnić. No chyba, że wyjaśnił tylko twórcy strony z protestem nie zauważyli. Sam tego projektu na chwilę obecną nie mogę znaleźć a nie chce mi się grzebać, więc nie zweryfikuję :P . Do tego ten "cel zgodny z prawem". To się akurat da określić. Ale jak go wykazać? Czy może raczej to organ winien wykazać, iż delikwent posiadał "urządzenie" w celu innym niż zgodny z prawem? No chyba to drugie. Tyle że wtedy owo wykazanie najczęściej staje się możliwe dopiero po fakcie przez co zmiana regulacji w tym zakresie niczego nie zmieni w kwestii bezpieczeństwa.
Krótko mówiąc cel może i szczytny był (choć z pobudek pewnie jak zwykle niskich - wybory), ale wykonanie wygląda na co najmniej marnie.

BTW 2. Chyba nie wszyscy zauważyli, iż wg tego projektu zabronione ma być posiadanie tych tasaków itp. w miejscu publicznym (i to nie zawsze), a nie w ogóle. Co nie zmienia faktu, że lepiej się zastanowić czy w przypadku konieczności nabycia takiegoż (np. do kuchni) nie lepiej zamówić dostawę kurierem do domu :P

 
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2011, 15:57:46 »
Cytuj
              –   pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
              –   pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

hmm znaczy sie tonfa sie do tego nie zalicza?


komunistyczna pala milicyjna tez nie?


LOL

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2011, 15:59:52 »
BTW 2. Chyba nie wszyscy zauważyli, iż wg tego projektu zabronione ma być posiadanie tych tasaków itp. w miejscu publicznym (i to nie zawsze), a nie w ogóle. Co nie zmienia faktu, że lepiej się zastanowić czy w przypadku konieczności nabycia takiegoż (np. do kuchni) nie lepiej zamówić dostawę kurierem do domu :P

Często gęsto idąc na "wyprawkę" w dzicz i ostępy muszę przejśc przez "miejsca publiczne". W tym czasie do pasa mam przypiety nóż, do plecaka maczetę, w plecaku składaną saperkę z wymienną "główką" - toporkiem. Są to NARZĘDZIA niezbędne do przeżycia w lesie...ale wedle tej ustawy mogą zostać podciągnięte do miana broni ofensywnej. I co... mam zreztgnować ze swojego hobby czy za każdym razem wynajmować kogoś z samochodem żeby mnie zawiózł pod las, bo z komunikacji masowej skorzystać oczwiście nie mogę.
Ew. mam za każdym razem wyrabiać pozwoolenie na możliwośc przeniesienia owych z punktu A do punktu B?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2011, 16:01:24 »
Ale patrzac na brak precyzji ustawy to teoretycznie jak ktos bedzie chcial zrobic "kariere" to za pojechanie z siekiera do lasu mozna czlowieka wsadzic do kryminalu  :D

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2011, 16:03:11 »
A od kiedy las nie jest miejscem publicznym?

HammerSnake

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2011, 16:04:41 »
właśnie.

Cytuj
Krótko mówiąc cel może i szczytny był (choć z pobudek pewnie jak zwykle niskich - wybory), ale wykonanie wygląda na co najmniej marnie.
this. (jak dla mnie)

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2011, 16:08:40 »
Te ustawy o zakazie posiadania broni to tylko pętanie rąk uczciwym obywatelom, bo taki nie kupi noża, bo go policjant złapie i zaprowadzi do prokuratora za 10cm stali w kieszeni. Ten co jest niebezpieczny będzie miał nóż i tak, będzie miał broń, bo go policjant bez drużyny antyterorystycznej nie sprawdzi, bo się będzie bał, bo ma rodzinę, bo jak wyciągnie pistolet to najpierw musi ostrzec, potem oddać strzał ostrzegawczy, dopiero potem może strzelić do bandyty, a potem i tak prokurator. Problemy, tłumaczenie, dochodzenia, czy aby na pewno nie można było załatwić tego inaczej ,, czy nie przekroczono obrony koniecznej itp.

Wszystkie te ustawy sa dla bandytów, bo taki już wie czego normalny obywatel  nie ma przy sobie, i jest bezkarny, bo ani policja nic mu nie zrobi, ani obywatel się nie obroni.

Wychowałem się z bronią w domu, ojciec był myśliwym i wojskowym, z nożem się nie nie rozstaje. Często ktoś mnie pyta po co ci ten nóż? a na drugi dzień chce coś rozciąć, przeciąć, otworzyć butelkę i krzyczy: masz ten nóż!?

Co do długości noża, to już padło tu zdanie mały jest poręczniejszy, szybszy i nieprzewidywalny, to takiego trzeba się bać, ten długi i duży, nadaje się do filmów, wycinki krzaków i zarośli, okopywania namiotu :)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Platfusek

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2011, 16:09:09 »
Uczciwy zrównoważony człowiek nie potrzebuje noża do poruszania się czy egzystencji po za miejscem zamieszkania, chyba że ktoś jest myśliwym, ale taki wstępuje do związku łowieckiego

Nie żyjemy w średniowieczu

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2011, 16:10:37 »
W świetle tego co podano na tej stronie nie ma mowy o wyrabianiu pozwolenia na taką "broń". Jest jedynie zabronione jej posiadanie w miejscu publicznym w celach innych niż "do realizacji celu zgodnego z prawem". W gestii organu jest ocena, jaki ten cel był i ewentualne pociągnięcie danej osoby do odpowiedzialności przed sądem, gdzie organ ten winien wykazać, że dana osoba miała taką "broń" w celach z prawem niezgodnych. Winna to wykazać na podstawie okoliczności sprawy, a nie świtka papieru, którego wydanie jak się wydaje nie jest przewidziane.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Gregorius

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2011, 16:35:56 »
Najwyżej wszyscy pójdziemy siedzieć za folderki w naszych kieszeniach ;)
A nie daj Buddo, żebyś poszedł np. na dłuższy trekking z większym majchrem vide Bushman... MORDERCA!!!

Mam w żopie te przepisy. Liczę, że w obecnej formie nie przejdą.

A i mały tips dla hejterów :

Z reguły sztylet do pchnięć (push dagger) jest o wieeele mniejszy niż typowy folder (i nie musi przekraczać 8 cm "powierzchni roboczej"). Co za problem zrobić coś takiego z ostrzem spike ? żaden.... przepis z końca pleców.

Karambit to już w ogóle baja ^_^

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2011, 16:46:38 »
Obetnijcie ludziom ręce, też śmiercionośne. Banda debili.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2011, 16:49:06 »
e tam gadanie ....
chcą przegonić ludzi z maczetami na ulicy i jak zwykle napisali to z dupy

co do zastosowań turystycznych .... nigdy nie byłem w sytuacji że nóż w terenie musiałem mieć przy pasie
co do innych zastosowań ... nie pamiętam kiedy miałem sytuację / potrzebę biegania z majchrem po ulicy
dodam że kolekcje broni białej z czasów "rycerskich" posiadam ale ona sobie leży w domu i raczej tam zostanie
dla mnie to straszny krzyk o nic
owszem jest pewne ryzyko że ktoś się literalnie będzie w kretyńskich sytuacjach czepiał
ale mimo mojej niechęci do mundurowych i braku wiary w ich inteligencję // w obu przypadkach pisze na podstawie doświadczeń własnych//
to dla mnie temat nie zasługuje na tyle gadania


p.s. po chwili przemyslenia ....
jeśli // widziałem tego trochę // ktoś czuje potrzebę noszenia noża
np. czuje się lepiej / bezpieczniej / whatever ....
to takie defekty psyche da się naprawić
noszenie majchra nie koniecznie jest w takiej sytuacji najlepszym pomysłem
90% męskiej populacji nie potrafi w zęby dać nie przewracając się a noży im się zachciewa
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 17:00:37 wysłana przez sneer »
Sneer Quen

HammerSnake

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2011, 17:19:53 »
No ja osobiście nie wyobrażam sobie wyciągnięcia noża na penera.

Sam pewnie będę mieć problemy, żeby go w niego wbić, a on ani na moment się nie zawaha ze swoim w takiej sytuacji.

Racjel

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2011, 18:11:39 »
p.s. po chwili przemyslenia ....
jeśli // widziałem tego trochę // ktoś czuje potrzebę noszenia noża
np. czuje się lepiej / bezpieczniej / whatever ....
to takie defekty psyche da się naprawić
noszenie majchra nie koniecznie jest w takiej sytuacji najlepszym pomysłem
90% męskiej populacji nie potrafi w zęby dać nie przewracając się a noży im się zachciewa
Niby tak, ja tam nie noszę noża/kosy ale uważam i tak że to poroniony pomysł...

Brakuje im pomysłów na nowe ustawy czy co

Qreg

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2011, 19:14:48 »
Przeciez wiadomo ze chodzi o pozbycie sie kiboli z ich maczetami itp. W krk np od pewnego czasu po ustawkach trafiaja do szpitali ludzie z ranami rąbanymi... a w chwili obecnej jak policja złapie kolesia z maczeta do przedzierania sie przez dzungle w srodku miasta to nic mu nie moga zrobic... a nie mowicie mi ze to normalne ze chodzi sie po miescie w takim sprzetem. W lesie na survivalu przeciez nikt z 'władzy' nie bedzie scigał ludzi ze maja duze kosy ze sobą...

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2011, 20:16:22 »
to jest bezsensowne. Jakby niby kibole nosiły koziki i niby by to zaostrzało. Wcale nie noszą maczet kuźwa.
a @up własnie mojego kolegę pociał ten pajac w krakowie z maczetą rok temu. Nic nie widać nic nie słychać pociał więcej ludzi.
Chyba na jakiś groszkach leci...
pewpew

sc0rp

  • Gość
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 11, 2011, 20:30:30 »
Uczciwy zrównoważony człowiek nie potrzebuje noża do poruszania się czy egzystencji po za miejscem zamieszkania, chyba że ktoś jest myśliwym, ale taki wstępuje do związku łowieckiego

Nie żyjemy w średniowieczu
i tu sie mylisz chyba ze za nienormalnych uwazasz:
- administratorow budynkow
- helpdesk (ludzi naprawiajy komputery ludziom w domach, jezdzacy po firmach do drukarek etc)
- elektrykow
- hydraulikow
- i wielu wielu innych ktorzy jezdza po firmach/domach wykonujac swoja prace i scyzoryk/noz jest im potrzebny do pracy.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o Broni i Amunicji
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2011, 20:57:18 »
A wmawia się młodym ludziom że nigdy nie żyli w socjalistycznym kraju  :o