Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 7454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lord beer

  • Gość
Powitanie
« dnia: Czerwiec 24, 2012, 23:50:27 »
powitanko  :)

ok wiec tak zamieszkuje wyspy brytyjskie i gre poznalem poprzez kolege z pracy,
gram obecnie rasa caldari.
Pomimo ze naleze do korporacji "Ghost Patrol" to coraz bardziej interesuje sie znalezieniem jakiejs zgranej polskiej korporacji

rozwijam postac dosc uniwersalnie z niewielkim naciskiem na walke
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 23:59:07 wysłana przez lord beer »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2012, 23:48:26 »
Witamy nowego gracza.
Od siebie dodam, że w szczególności na początku warto scentralizować wysiłki na jednym sposobie gry niż rozbijać się na X.
Po prostu wybierając jakąś konkretną drogę szybciej dojdziesz do jakichś wyników a nie będziesz po prostu kolejną źle skilowaną postacią.

lord beer

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2012, 00:34:08 »
Dziekuje za podpowiedz, to zawsze jest mile widziane :).
Jednak dla wiadomosci ewentualnie zainteresowanych dopisze ze gram juz w strategie od okolo 20 lat w tym takze online,
i ta postac rozwijam jak najbardziej kierunkowo, poniewaz gram caldari to moje glowne skile to rakiety tarcza i energia (to pewnie jak wszyscy), z czasem doacze tez railguna aby zrobic sobie okret snajperski, mowiac ze rozwijam uniwersalnie mialem na mysli ze bazowo rozwijam gornictwo oraz produkcje a to ze wzgledu na zarobek :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2012, 00:49:43 »
Właśnie dlatego pisałem abyś skoncentrował się na jednym aspekcie EVE. W ten sposób będziesz mógł osiągnąć coś w tej grze dużo szybciej niż w sposób jaki sobie obecnie obrałeś. Gram w tą grę od stycznia 2009 (tak na oko) i widziałem już wiele osób, które jak Ty zaczynały chcąc robić wszystko i albo rezygnowały z gry albo same na siebie się wściekały za to jakie błędy robiły na początku i nie chciały wziąć pod uwagę sugestii bardziej doświadczonych osób.

ps. gram od + - 26 lat i z około 13 może nawet 15 lat w sieciowe gry.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2012, 09:42:18 »
Koniec swiata coraz blizej, Herezja do rzeczy pisze. ;)

Prawda jest faktycznie taka, ze generalnie nie ma sensu na jednej postaci skillowac i statkow bojowych, i gornika/industrialisty. Bo i w jednym, i w drugim bedziesz slaby. Z kolei jak pojdziesz w jedna sciezke, to (zakladajac specjalizacje w Caldari) uzyskasz w niej sensowne skille za jakies 9 miesiecy do roku (sensowne czytaj mozliwosc latania dobrze sfitowanym Ravenem Navy Issue lub Tengu), a wtedy naprawde beda lepsze metody na zarabianie, niz slabo wyskillowany gornik i przemyslowiec.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2012, 11:12:42 »
Prawda jest faktycznie taka, ze generalnie nie ma sensu na jednej postaci skillowac i statkow bojowych, i gornika/industrialisty. Bo i w jednym, i w drugim bedziesz slaby.
Moze nie tyle bedziesz slaby co osiagniecie wydajnosci takiej jak osoba ktora skupila sie na jednej rzeczy zajmie wiecej czasu
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2012, 04:30:09 »
Moze nie tyle bedziesz slaby co osiagniecie wydajnosci takiej jak osoba ktora skupila sie na jednej rzeczy zajmie wiecej czasu
Poza tym, jak już znudzi Ci się skillowanie miningu na alcie(powiedzmy za rok czy dwa lata  ;) ) zawsze będziesz mógł go sprzedać lub wymienić na inną postać, a tak skillując tylko jedną postać(w gornictwie, produkcji i statkach caldari) wiele z tym nie zrobisz.  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2012, 06:56:27 wysłana przez Colonel »

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2012, 08:44:21 »
Poza tym, jak już znudzi Ci się skillowanie miningu na alcie(powiedzmy za rok czy dwa lata  ;) )
Rok czy dwa lata skillowania?
Skillowanie gornictwa to pol roku. No moze jeszcze dodatkowe 1-2 miesiace dla zboczencow chcacych miec (co misja sie z celem) wszystkie processingi na 5  >:D
Inna rzecz, ze niektorzy wola wyskillowac jedna postac do wszystkiego niz alty do roznych rzeczy zeby nie skillowac powtornie tych samych skili  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:10:30 »
Rok czy dwa lata skillowania?
Skillowanie gornictwa to pol roku. No moze jeszcze dodatkowe 1-2 miesiace dla zboczencow chcacych miec (co misja sie z celem) wszystkie processingi na 5  >:D
Inna rzecz, ze niektorzy wola wyskillowac jedna postac do wszystkiego niz alty do roznych rzeczy zeby nie skillowac powtornie tych samych skili  ;)
A ja nie wiem ile się dokładnie skilluje mining :) dlatego tak mniej więcej powiedziałem. Wiem o czym mówisz z postacią do wszystkiego :P i rdzennymi skillami też, ale pomimo tego jakiego mam maina bardziej polecam skillowanie kilku postaci.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2012, 19:33:12 »
Tak jak Ci pisaliśmy skup się na jednej gałęzi rozwoju postaci.
Od ponad 3 lat skiluje jedną postać pod pvp z domieszką pve i tak naprawdę z 90% skill pointów jakie mam to właśnie w to zainwestowałem.
W ten sposób mogę większością sub capital-owych statków latać (poniżej lotnisk, drednotów itd) choć ... czasem lotnisko dla większej mobilności by się przydało ];)))))

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2012, 21:00:50 »
Tak jak Ci pisaliśmy skup się na jednej gałęzi rozwoju postaci.
Od ponad 3 lat skiluje jedną postać pod pvp z domieszką pve i tak naprawdę z 90% skill pointów jakie mam to właśnie w to zainwestowałem.
W ten sposób mogę większością sub capital-owych statków latać (poniżej lotnisk, drednotów itd) choć ... czasem lotnisko dla większej mobilności by się przydało ];)))))
Skupienie sie na jednej galezi rozwoju jest dobre na poczatek ale z czasem traci na znaczeniu.
Tez troche skilluje jedna postac i nie przejmujac sie skillowaniem jednej galezi (zrobilem handel, kopanie, transport i produkcje) moge latac wszystkimi subcapitalami z wyjatkiem black opow. Wiec ten Twoj argument o lataniu wiekszoscia statkow jest tak nie do konca prawdziwy  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:13:20 »
Tlolu po prostu mam troszkę skili ale do pasywnego zarabiania z R&D i np skanowania. Tak czy siak nie za bardzo mam pomysł co innego skilować poza bojowymi. Jak by nie było górnictwo jest beee, handel to co potrzeba już mam więc ...

Miałem już pomysł na wykorzystanie konta i na nim skilowałem postaci na handel. W sumie mam już jedną sztukę do handlu.

lord beer

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:57:26 »
To naprawdę dobrze posłuchać wielu doświadczonych graczy i wyciągnąć wnioski :) , podam następne sprostowanie ,
pisząc bazowo miałem na myśli lvl3 co zajmuje do dwóch dni na skill , a konkretnie:
9 dni na barke górniczą i dwa dni na podstawowy statek handlowy (to nie tak duża strata)

co do doświadczonych graczy to kumpel gra już 9 lat skilując postać pvp wię idąc za radą herezji z pewnością będę uważał na to co mówi :)

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i porady, wnioski oczywiście i tak wyciągnę własne taki mam charakterek ;P

Na koniec dodam tylko że znalazłem już korporację w której zostanę dali się nawet namówić na zmianę sojuszu co powinno wyjść na dobre

Jeszcze raz podziękowania za dobrą dyskusję

ps. Herezja pierwsze 286 weszły do polski w około 89 roku (przynajmniej wtedy weszły do TRM-u gdzie się uczyłem), pierwsza poważniejsza strategia to moim zdaniem UFO-ENEMY UNKNOW a to rok 94, więc z tym 26 lat to chyba trochę przesadziłeś
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 06:27:42 wysłana przez lord beer »

Goomich

  • Gość
Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2012, 02:47:31 »
Niekopniekopniekopniekopniekopniekop.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2012, 09:15:14 »
Kolego Lord Beer mam 35 lat a gram na kompie od 9 roku życia.
Pierwszą strategią z prawdziwego zdarzenia (i każdy Ci to napisze kto w nią grał) jest Diuna 2 a gra powstała w 1993 roku (bazując na wikipedii).
Pierwszym moim kompem było Atari 65 xe wydano w 1985 (znów bazując na wiki). Rodzice nabyli je z Niemiec przez znajomego w 1986 roku. Później były inne odmiany atarynek aż do wersji 1024 ste. Sporo czasu później przeskoczyłem na pc-ta.

Chcesz dalej dyskutować i mam wnikać w szczegóły?

lord beer

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2012, 03:11:56 »
Herezja jesteś wspaniałym kompanem  ;) powoli te powitanko wbija się na szczyty zainteresowania i to właśnie dzięki tobie.

To tak na rozgrzewkę: czyli skoro diuna to twoja pierwsza poważna strategia (wybacz ale tu nie każdy się z tobą zgodzi) i to rok 93 czyli wychodzi że grasz w strategie około 19 lat a nie 26

mam też przy okazji pytanko do graczy skoro skillować można w jednym czasie tylko jedną postać na danym koncie to co za różnica czy skilluje jedną postać czy trzy alty czasowo wychodzi na to samo, a nawet dłużej bo treba powtarzać niektóre skille ?

ps podziękowania dla Isengrim, Nosum Hseebnrido, Tloluvin, pomimo że nie prosiłem o pomoc to z waszych wypowiedzi można małe wnioski wyciągnąć, w szczególności podoba mi się tok myslenie Tloluvina, no i oczywiście szczególne podziękowania dla Herezji za inicjacje tejże dyskusji jak i jej podtrzymywanie 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 03:35:52 wysłana przez lord beer »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2012, 10:29:08 »
Cytuj
mam też przy okazji pytanko do graczy skoro skillować można w jednym czasie tylko jedną postać na danym koncie to co za różnica czy skilluje jedną postać czy trzy alty czasowo wychodzi na to samo, a nawet dłużej bo treba powtarzać niektóre skille ?
Sprawdza się to w zasadzie tylko wtedy kiedy robisz trzy różne chary pod tak skrajne zastosowania że nie ma tam powtarzających się skili. Ale w sumie ja potrafię wymyślić tylko jedną taką kombinację dla dwóch charów - postać główna która czasem wydokuje + alt handlowy który ze stacji nie wyłazi za to ma milion sell i bay orderów pod kontrolą na towar który zwozi mu inny char, cokolwiek wymyśle na trzeciego chara okazuje się ze część skilli już się powtarza z tym głównym

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2012, 13:43:03 »
mam też przy okazji pytanko do graczy skoro skillować można w jednym czasie tylko jedną postać na danym koncie to co za różnica czy skilluje jedną postać czy trzy alty czasowo wychodzi na to samo, a nawet dłużej bo treba powtarzać niektóre skille ?
Jest wiele powodów dla których bardziej się opłaca skillować kilka kont, na pewno są na forum osoby których argumenty Cię przekonają ;). Tak na własnym przykładzie napisze że teraz skilluje sobie pilota tengu, będzie gotowy za jakieś 40-50dni. Gdybym jednocześnie skillował trzech takich samych pilotów z takimi samymi skillami, to po ich sprzedarzy byłoby mnie stać na zakup jednej postaci, która miałaby łącznie więcej sp niż te trzy razem wzięte i oczywiście byłaby starsza :P. To że czasami się skilluje to samo na postaciach nie znaczy że postać sama w sobie indywidualnie traci na wartości, oczywiście może tracić dla osoby z niej korzystającej, oczywiście to też zależy od tego które to są skille. Jeśli na przykład skillujesz sobie trzech producentów to obrabianie bpo na tych postaciach przynosi Ci profit. Jeżeli Twój komp jest w stanie utrzymać trzy kopiące konta(semi afk w tle) i jedną postać robiącą misje, no to to też jest profit, albo np PI.

Oczywiście zrobisz jak wolisz, Twój wybór - oby gra przyniosła Ci przyjemność  :P.

lord beer

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 30, 2012, 15:56:01 »
O to najbardziej mi chodziło czy można wejść do gry trzema postaciami na raz (choć nie zadałem tego pytania bezpośrednio), teraz to faktycznie ma jakiś sens,

jeszcze raz podziękowania, dzięki doom za podpowiedź to naprawdę dobra alternatywa dla handlowca

chyba zajrzę do odpowiednich wątków aby nie zaśmiecać kolejnych :D

Herezja nie przejmuj się tym co pisałem to było tak na podtrzymanie rozmowy, swoją drogą doświadczenie to pojęcie jak najbardziej względne :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2012, 16:56:54 »
Cytuj
O to najbardziej mi chodziło czy można wejść do gry trzema postaciami na raz
Na różnychg kontach tak, na tym samym nie, ale przekazanie gratów miedzy nimi przez kontrakty sie załatwia

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lord beer

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:15:50 »
Czyli źle zrozumiałem, dzięki za sprostowanie :)