Autor Wątek: Powitanko  (Przeczytany 2833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ceerpe

  • Gość
Powitanko
« dnia: Marzec 03, 2012, 23:09:18 »

Witam wszystkich  :)

Na imię mam Marek, jestem troszkę starszym graczem (34 latka), ale za to wiem czego chcę i jak już się za coś biorę to na dłuższy czas - o ile rodzinka pozwoli (ale to niżej opisane  ;) )

Teraz krótka historia jak się tu znalazłem:

Dawno, dawno temu (za czasów Amigi   >:D ) grałem we wspaniałą grę "Frontier", od tamtej pory nie znalazłem godnego odpowiednika (aż do teraz  :P).

Latka mijały... czas leciał... przewinął się Wing Commander, FreeSpace, HomeWorld oraz różne RTSy, seria NFS itp.

Potem czasy MMO - Lineage2 i ostatnio po przerwie spowodowanej narodzinami moich pociech (Patryk - 4,5 lat i Martynka - 1,5 roku) powrót do MMO - próbowałem L2, ale już nie porywało niczym nowym, więc zmiana klimatu - Battle Star Galactica - trochę pograłem, lecz stwierdziłem, że jest zbyt liniowe, mało rozbudowane... i wtedy olśnienie:

EVE - tak wiele o niej kiedyś słyszałem, że płatna, czasochłonna, niespolszczona i strasznie skomplikowana... i bardzo podobny i nieograniczony świat (ale bardziej rozbudowany i podzielony na więcej frakcji) jak we Frontierze...

...najmniejszy problem to angielski i opłaty, gorzej z czasem - przy dwójce dzieci i pracy na trzy zmiany obawiam się czy warto zasiadać do tak wspaniałej gry, jeżeli ma się ok dwóch godzin dziennie wolnych  ???

Zobaczymy, póki co męczę triala i staram się zagłębić w ten wspaniały świat...

...do zobaczenia gdzieś w przestrzeni - bezpiecznych lotów życzę  :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanko
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2012, 23:37:53 »
Witamy, Witamy młodego.
W sprawie wieku spokojnie nie będziesz się czuł wapniakiem czy innym piernikiem bo grają w eve osoby, mające od dawna już pełnoletnie dzieci ];)
Czy warto usiąść? Myślę, że tak, bo jeśli się okaże, że warto to ... tak czy siak wygospodarujesz choć troszkę czasu na nią może nie codziennie ale co parę dni i będziesz się cieszył.

ps. Ja jeszcze pamiętam czasy zx spectrum-a i atari 65 ];p

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Powitanko
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 00:35:52 »
Powitać!

Dwie godziny dziennie to całkiem sporo, a EVE jest na tyle fajna że można dostoswać swój gameplay do ilości czasu jaką możemy poświęcić na grę.

Bezpiecznych lotów..  ;)

Ranshe

  • Gość
Odp: Powitanko
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2012, 01:14:18 »
Powitać, polecamy na początek tutoriale, a potem Unseen Academy - tam cię nauczą co i jak. Z czasem faktycznie nie wychodzi tak źle :)

Herezja przestań, bo się staro czuję przez ciebie :P

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Powitanko
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2012, 10:30:41 »
Powitać, polecamy na początek tutoriale, a potem Unseen Academy - tam cię nauczą co i jak. Z czasem faktycznie nie wychodzi tak źle :)

Herezja przestań, bo się staro czuję przez ciebie :P

Do czego pijesz mój padawanie?

Ceerpe

  • Gość
Odp: Powitanko
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2012, 21:24:39 »
Cytuj
W sprawie wieku spokojnie nie będziesz się czuł wapniakiem czy innym piernikiem bo grają w eve osoby, mające od dawna już pełnoletnie dzieci ];)

HeHe, moi rodzice od dość dawna pociskają ostro w L2 i tym podobne, więc już mnie nie dziwi, że można spotkać "dziadka" pod 60, który naparza wszystko co "czerwone" i używa TSa  >:D

Cytuj
ps. Ja jeszcze pamiętam czasy zx spectrum-a i atari 65 ];p

Ja zacząłem przygodę od Atari 65 z kasprzakiem  :P

Cytuj
Dwie godziny dziennie to całkiem sporo

Hmm troszkę źle się wyraziłem... mam ok 2 godzinki na kompa dziennie, a ponieważ udzielam się na innym forum również, więc w sumie na grę wychodzi ok godzinki, weekendy odpadają zazwyczaj bo je przeznaczam dla rodziny  :)

Co nie zmienia faktu, że na pewno wykupię jeszcze miesiąc, a jeśli zdecyduje się szybciej niż minie trial to od razu pół roku wykupię  ;)

Pozdrawiam :)

Ceerpe

  • Gość
Odp: Powitanko
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2012, 22:23:52 »
Hej.

Dzięki za chęć pomocy, ale niestety na razie nie zapowiada się żebym miał więcej czasu na grę.

Dlatego z przykrością informuję, że nie przedłużam triala - nie ma sensu płacić za coś z czego nie będę miał czasu korzystać  :(

Jeżeli sytuacja życiowa mi się ustabilizuje to pomyślę o powrocie do EVE.

Dziękuję i pozdrawiam - Marek