Autor Wątek: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście  (Przeczytany 21076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2011, 09:47:09 »
Samo w sobie jest to bardzo watpliwe ze wzgledu na liberalny tryb zycia egiptu.

Persja też była liberalna przed rewolucją. Oczywiście, w Twoim i w moim przypadku pewnie myślimy o dużych ośrodkach miejskich.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2011, 00:08:57 »
Persja też była liberalna przed rewolucją. Oczywiście, w Twoim i w moim przypadku pewnie myślimy o dużych ośrodkach miejskich.

To jest bardziej zlozony temat niz iran. W egipcie nie przjedzie to ze wzgledu na wplywy europy czy tez innych wysokorozwnietych krajow. Egipt nie moze sobie pozowlic na utrate dochodow z turystyki tak jak iran.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2011, 20:21:22 »
Egipt nie moze sobie pozowlic na utrate dochodow z turystyki tak jak iran.

Jaaaasne.... bo nikt nigdy nie atakował turystów w Egipcie, prawda? Fundamentaliści mają to gdzieś, ludzie mogą z głodu zdychać, byle tylko bili pokłony regularnie twarzą w stronę Mekki.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 13, 2011, 22:44:18 »
Jaaaasne.... bo nikt nigdy nie atakował turystów w Egipcie, prawda? Fundamentaliści mają to gdzieś, ludzie mogą z głodu zdychać, byle tylko bili pokłony regularnie twarzą w stronę Mekki.

Ja nie mowie o fundamentalistach. Ja mowie o stanowisku rzadu. Debile sa wszedzie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 13, 2011, 22:58:37 »
Ja nie mowie o fundamentalistach. Ja mowie o stanowisku rzadu. Debile sa wszedzie.

Zaraz możesz mieć tam fundamentalny rząd i na jedno wyjdzie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2011, 23:46:20 »
Zaraz możesz mieć tam fundamentalny rząd i na jedno wyjdzie.

Juz raz chcieli przjeac wladze, nawet zamordowali prezydenta kilkanascie lat temu. Jakos przejecie wladzy im nie wyszlo.

Siewca Titum

  • Gość

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 16, 2011, 12:30:45 »
Zaczekaj do jesieni - wówczas będziesz miał okazję w pełni legalnie "dać im w mordę".
Wystarczy, że w wyborach będziesz głosować na małe partie, chociaż osobiście wątpię by "Ci u steru" zrozumieli nawet tak oczywistą aluzję do ich działań.


PS
Osobiście jestem zdania, że służba publiczna typu poseł/senator/minister/premier/prezydent powinna być "pro publica bono" bez żadnych pensji (ale z pieniędzy podatnika powinny być utrzymywane odpowiednie biura i urzędy).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Straszny

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2011, 12:40:11 »
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/rewolucja-w-swiecie-muzulmanskim/starcia-na-bliskim-wschodzie-wymykaja-sie-spod-kon,1,4185913,wiadomosc.html


@Dormio
dlaczego dać w mordę? Pensje i wydatki polskich senatorów i posłów sa najniższe w całym regionie Europy, przykładowo polski prezydent zarabia 3 razy mniej niż czeski (a jaki tam jest kryzys to głowa mała). Przcież tak naprawdę 10 000 na utrzymanie biura poselskiego to nie są żadne  pieniądze.

Gregorius

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2011, 12:40:19 »
Cytuj
PS
Osobiście jestem zdania, że służba publiczna typu poseł/senator/minister/premier/prezydent powinna być "pro publica bono" bez żadnych pensji (ale z pieniędzy podatnika powinny być utrzymywane odpowiednie biura i urzędy).

+1

System działa bodajże na Islandii. Problem jedynie w mentalności (korupcje u nas przy takim modelu byłyby na porządku dziennym).
Ogólnie cały ten pieprznik wypadałoby ukrócić u samej pupci. :) Dormio, choćbyś wprost wymalował hasła o tym, co myślisz o rządzących na naszym polskim cyrku, to i tak nikt nie będzie się tym przejmować. Póki tłuszcza jest u koryta naprawdę mało co ją interesuje ;) Byle się nachapać podczas kadencji. System jest identyczny jak u dyktatorów, którzy podczas rządów tworzą sobie odpowiednie zabezpieczenie finansowe na wypadek "wpadki".

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 16, 2011, 12:42:41 »
Problem jedynie w mentalności (korupcje u nas przy takim modelu byłyby na porządku dziennym).
Jakby teraz nie była...  :(

Gregorius

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 16, 2011, 12:44:48 »
Prawda, choć może być jeszcze większa ;))

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 16, 2011, 12:58:46 »
@Dormio
dlaczego dać w mordę? Pensje i wydatki polskich senatorów i posłów sa najniższe w całym regionie Europy, przykładowo polski prezydent zarabia 3 razy mniej niż czeski (a jaki tam jest kryzys to głowa mała). Przcież tak naprawdę 10 000 na utrzymanie biura poselskiego to nie są żadne  pieniądze.
A dlatego, że jeśli PO "znów" wygra i będzie miało pełnię władzy, to po ostatnich propozycjach minister Fedak, aż boję się pomyśleć po co jeszcze odważą się sięgnąć (czytaj jakie będą mieli pomysły skąd wziąć dodatkowe pieniądze zamiast reformować wydatki).
Jeśli nie widzisz, że dotychczasowe pomysły w kwestii OFE to typowa zagrywka w stylu - skoro nie widzisz tych pieniędzy to nie są Twoje, więc nie możesz twierdzić, że Ciebie okradamy, no to sorki. Nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli jednak widzisz, że coś jest nie tak... no to insza inszość. Oczywiście pomysły i propozycje Balcerowicza też nie są rewelacyjne, ale przynajmniej mniej mnie obrażają jako obywatela i to pomimo, że bezpośrednio ucierpią na tym moje finanse (np. ulga na dzieci).
Od PO oczekiwałem bardziej liberalnej polityki rządowej. Podobno dotychczas przeszkadzał im prezydent. Teraz no excuse z mojej strony. Co ciekawe program gospodarczy PJN jest obecnie znacznie bliżej moim oczekiwaniom wobec rządu niż PO. Dlatego uważam, że lepiej będzie jeśli PO nie zdobędzie zdecydowanej przewagi w nowym Sejmie i będzie musiała się dzielić władzą z kimś jeszcze poza malutkim PSLem.
Poza tym mieli naprawiać Polskę, a nie ją psuć, ale to moje prywatne zdanie i możesz się z nim nie zgadzać.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 16, 2011, 13:20:52 »
No właśnie co w tym kraju nie jest skorumpowane w ten czy inny sposób (i poza wpływami polityków ) poza sądami? ( Z instytucji państwowych).

W Stanach  prezydent ma do obsadzenia po wygranych wyborach prócz białego domu chyba tylko us mail ,a u nas ile posadek mają do dyspozycji ludzie u władzy?
Ciężko ten pierdyk ruszyć. Szczerze mówiąc. Ja przynajmniej nie widzę szans . Musiałby być człowiek ,któremu by zależało na dobru kraju ,a nie na stołkach przyjaciół .Obecnie takich ludzi w polityce nie ma.

Osobiście uważam ,że wynagrodzenia polityków są nawet trochę za małe. Jedno co mnie zastanawia to dlaczego mamy w ogóle senat? Dlaczego mamy aż tylu posłów ? Nie mogło by ich być o połowę mniej ? Ilu tak naprawdę wykonuje swoją prace - pewnie niewielki ułamek . Założę się ,że gdyby robić testy z ustaw ( np z budżetowej ) to 90 % by na bank oblała . Na zasadzie macie ustawę budżetową w wersji wydrukowanej  wyłączone komórki (zakłócane etc) trzeba odpowiedzieć poprawnie na 50% pytań czas godzina czy mniej. Ten kto nie przeczytał nie masz szans znaleźć na czas odpowiedzi i strona www ala nasza klasa gdzie widać frekwencje posła,jak mu poszły testy, w jaki komisjach pracuje ,jakie są rezultaty pracy w takich komisjach .

Ja tam na programy partii już nie patrze . Parę lat temu mówiłem sobie ,że w tym kraju będzie lepiej jak umrze całe pokolenie solidaruchów ,ale młodzi idą ich śladami ;/.

Może jednomandatowe okręgi wyborcze , brak możliwości reklamy w tv i radiu. Większa niezależność samorządów i województw ?W tym samorządowa policja i prokuratora (szef prokuratory wybierany przy wyborach samorządowych na kadencje ).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 16, 2011, 13:31:36 »
Może jednomandatowe okręgi wyborcze , brak możliwości reklamy w tv i radiu. Większa niezależność samorządów i województw ?W tym samorządowa policja i prokuratora (szef prokuratory wybierany przy wyborach samorządowych na kadencje ).
To bardzo "hammerykańskie" pomysły, w stylu wybierania gubernatora i szeryfa ;)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 16, 2011, 13:35:41 »
no niby tak ,ale spójrz na to tak .
Jakiś prokurator jest skorumpowany ,nie da się tego udowodnić . Zamknął załóżmy osobę x prowadzącą firmę w areszcie bez dowodów na parę miesięcy etc,albo gorzej sam je fabrykował ,mataczył o czym mówi wprost sędzie uniewinniając x itp.
Koniec końców x bankrutuje,coś mu dodatkowo zdrowie szwankuje, pozywa państwo o jakieś gorsze ,a prokurator dalej pracuje .

Przypadek samorządowej prokuratury :
Prokurator -osoba zaufania publicznego już na takie machloje(nieprawidłowości ) nie może sobie pozwolić,bo albo szef prokuratury go wypierdoli na zbity pysk, albo przegra następne wybory o kadencje i następca zrobi czystkę ,a jaka inna prokuratora przyjmie takiego wywalonego pracownika z taką opinią do pracy?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 13:45:11 wysłana przez HammerSnake »

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 16, 2011, 13:48:51 »
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/rewolucja-w-swiecie-muzulmanskim/starcia-na-bliskim-wschodzie-wymykaja-sie-spod-kon,1,4185913,wiadomosc.html
@Dormio
dlaczego dać w mordę? Pensje i wydatki polskich senatorów i posłów sa najniższe w całym regionie Europy, przykładowo polski prezydent zarabia 3 razy mniej niż czeski (a jaki tam jest kryzys to głowa mała). Przcież tak naprawdę 10 000 na utrzymanie biura poselskiego to nie są żadne  pieniądze.

Niezgodze się. Prezydent RP zarabia 19tysięcy netto. To 10krotność średniej polskiej pensji neetto. Parlamentarzyści od 14-11tys zależności od funkcji z tym, że bez tego co dostają na biura i mogą dostawać pieniądze z praw autorskich, działalność dydaktyczną itp. (  i tutaj znani są politycy którzy "na boku" zarabiają ok 100tys rocznie). I nie jest prawdą, że parlamentarzyści w europie zarabiają więcej od naszych. Bzdura, Bzdura i jeszcze raz Bzdura. Parlamentarzyści Hiszpanii dla przykładu zarabiają ok 500zł więcej z tym, że średnia pensja na złotówki to 6tys złotych netto.

I jeszcze jedno. W Europie zarobki ustalane są na podstawie średniego wynagrodzenia. Adekwantnie w Polsce pensja polityka jest 7razy wyższa niż średnie wynagrodzenie(najwyżej w Unii Europejskiej!!) gdzie we Francji, Angli, Niemczech czy Danii nie przekracza 2-2,5. Co ciekawe, nawet w krajach dzikich typu Egipt czy Mozambik zachowana jest norma 2xśrednia pensja. (mubarak teoretycznie zarabiał 800dolarów)

Moim zdaniem recepta jest prosta. Politycy, którzy mają duże majątki i czerpią korzyści finansowe z innych źródeł powinni pełnić funkcję za przywileje, darmowe przeloty, benzyna, telefony itp. Z kolei Ci, którzy zrezygnują z innych działalności do przywilejów powinni dostawać maksymalnie 2-2,5 średnią pensję.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 16, 2011, 14:05:56 »
no niby tak ,ale spójrz na to tak .
Jakiś prokurator jest skorumpowany ,nie da się tego udowodnić . Zamknął załóżmy osobę x prowadzącą firmę w areszcie bez dowodów na parę miesięcy etc,albo gorzej sam je fabrykował ,mataczył o czym mówi wprost sędzie uniewinniając x itp.
Koniec końców x bankrutuje,coś mu dodatkowo zdrowie szwankuje, pozywa państwo o jakieś gorsze ,a prokurator dalej pracuje .

Przypadek samorządowej prokuratury :
Prokurator -osoba zaufania publicznego już na takie machloje(nieprawidłowości ) nie może sobie pozwolić,bo albo szef prokuratury go wypierdoli na zbity pysk, albo przegra następne wybory o kadencje i następca zrobi czystkę ,a jaka inna prokuratora przyjmie takiego wywalonego pracownika z taką opinią do pracy?
Nie ma idealnych systemów. W przypadku samorządowej zakładasz, że kandydujący ma odpowiednie uprawnienia, wiedzę i doświadczenie. Co w sytuacji kiedy kandydat jest pokroju Kononowicza ? Problem polega nie na tym, że masz kumpla, który jest kumplem, tylko na tym, że nie jesteś pociągany do odpowiedzialności, bo ktoś się zwyczajnie boi podjąć działania (nie ma znaczenia powód winy, bo często jest wyssany z palca, a dodatkowo oderwany od rzeczywistości).
Największym problemem prawa nie jest jego surowość, lecz nieuchronność. Jeśli prawo (nawet takie zupełnie niesurowe) jest przestrzegane przez WSZYSTKICH, a zawiadomienia do prokuratury NIE traktuje się jako donosu (złośliwego, czy nie to kwestia na inną dyskusję) to wówczas ludzie odpowiadają za swoje postępowanie. Jeśli jednak piętnuje się osoby zawiadamiające policję o zauważonym pijanym kierowcy... to chyba coś jest nie tak, prawda ?
Kolejną rzeczą uznaniowość stanowisk. Jak to możliwe, że w państwie praworządnym w administracji otrzymują stanowiska osoby bez przygotowania. Jak to możliwe, że na najwyższym stanowisku w państwowej spółce zasiadają osoby, o których Gazeta napisze: Z zamiłowania muzyk grający na gitarze elektrycznej w rockowym zespole Chemia, wcześniej pracował m.in. w bankowości. (żeby była jasność - facet ewidentnie się marnował w bankowości) ???
Wiesz jaka jest odpowiedź ? Rozmyta odpowiedzialność (przez polityków), niejasne i szerokie kryteria wyboru na stanowiska. Prawo pozwalające na wielokrotne i sprzeczne interpretacje, a w końcu buble prawne wypuszczane przez polityków.

Uff... agitacja mi wychodzi, a przecież nie o tym chciałem napisać.

Nie ma systemów idealnych, ale jeśli każdy będzie pilnować samego siebie i swojej odpowiedzialności prawnej (żeby nie dopuszczał myśli, że można mieć zainstalowany Win'7, który "spadł z ciężarówki"), to wówczas będziemy mieli państwo SAMORZĄDNE.

Moim zdaniem recepta jest prosta. Politycy, którzy mają duże majątki i czerpią korzyści finansowe z innych źródeł powinni pełnić funkcję za przywileje, darmowe przeloty, benzyna, telefony itp. Z kolei Ci, którzy zrezygnują z innych działalności do przywilejów powinni dostawać maksymalnie 2-2,5 średnią pensję.
Daj spokój - znasz kogoś kto mówi, że zarabia wystarczająco, albo wręcz mówi, że za dużo zarabia ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 16, 2011, 14:22:06 »
Akurat ten muzyk rockowy postawił na nogi PKP Cargo, więc "to nie był najlepszy przykład" :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 16, 2011, 14:29:10 »
I jeszcze jedno. W Europie zarobki ustalane są na podstawie średniego wynagrodzenia. Adekwantnie w Polsce pensja polityka jest 7razy wyższa niż średnie wynagrodzenie(najwyżej w Unii Europejskiej!!) gdzie we Francji, Angli, Niemczech czy Danii nie przekracza 2-2,5. Co ciekawe, nawet w krajach dzikich typu Egipt czy Mozambik zachowana jest norma 2xśrednia pensja. (mubarak teoretycznie zarabiał 800dolarów)

Popełniasz błąd logiczny. Patrzysz przez pryzmat pensji ludzi na naszej ulicy a nie przez pryzmat kasy którą mogą zaoferować ludzie z zagranicy. Lub może żeby być dokładniejszym przez pryzmat kasy o której często nasze urzędasy decydują a do której zagranica chciałaby się przyssać.

19 tyś. PLN na miech to brzmi dla kogoś z pensją 2k na rękę kosmicznie, ale z drugiej strony te 19k to tylko 5k euro a tyle to sorry ale dobry specjalista na zachodzie zarabia.
Żadna rewelacja.  Zresztą patrząc nawet na rodzime podwórko to nie jest rewelacja.
Publiczną tajemnicą jest, że w niektórych branżach handlowcy mają wolną rękę do 5% w kosztach reprezentacyjnych byleby oferta przeszła.  A ofertki często idą w setki tyś PLN.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2011, 14:33:37 »
Akurat ten muzyk rockowy postawił na nogi PKP Cargo, więc "to nie był najlepszy przykład" :)
Czy ja nie napisałem aaaby:
(żeby była jasność - facet ewidentnie się marnował w bankowości) ???
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 16, 2011, 15:03:28 »
Cytuj
Wiesz jaka jest odpowiedź ? Rozmyta odpowiedzialność (przez polityków), niejasne i szerokie kryteria wyboru na stanowiska. Prawo pozwalające na wielokrotne i sprzeczne interpretacje, a w końcu buble prawne wypuszczane przez polityków.

No właśnie skoro teraz mój głos nie wpływa na poprawę mojego życia w tym kraju to dlaczego by nie dać mi większej możliwości decydowania nad moim losem ,a odebrać ją garstce ludzi na wiejskiej?
Skoro widać ,że obecny system się nie sprawdza.

Zresztą jestem zdania ,że miasta powinny ze sobą konkurować o mieszkańców ,tak samo jak konkurują państwa .Nie powinno to chyba dziwić skoro od paru lat polska jest województwem europy?
Dla ludzi z wykształceniem w zasadzie polska jest małą wysepką na oceanie ,bo mogą znaleźć pracę i stałe zameldowanie wszędzie choćby w kanadzie czy us.

Samorządowa policja i prokuratury to właśnie  nakreślenie odpowiedzialności . Komu się poskarżysz ,że jest u ciebie w dzielnicy niebezpiecznie?
Miasto wysyła kandydata na policjanta do państwowej szkoły policyjnej płaci za jego szkolenie np. 100 tysięcy ,pilnuje żeby był cały czas w formie ,wyszkolony etc, bo od tego zależy bezpieczeństwo mieszkańców .Bawi się w protect and serve ,a nie wypisywanie dziennego limitu mandatów dla ludzi z góry ,a jak nikogo nie złapie to sobie nawzajem wypisują.

Kto będzie mieszkał w niebezpiecznym mieście ,jak x km dalej jest miasto o wiele lepiej zarządzane i bezpieczniejsze?
Cytuj
Nie ma idealnych systemów. W przypadku samorządowej zakładasz, że kandydujący ma odpowiednie uprawnienia, wiedzę i doświadczenie. Co w sytuacji kiedy kandydat jest pokroju Kononowicza ?
Idioci będą głosować na idiotów to oczywiste.Kto ci każe się z nimi męczyć ?


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 16, 2011, 15:33:23 »
Idioci będą głosować na idiotów to oczywiste.Kto ci każe się z nimi męczyć ?
Rany... a Tobie kto każe się męczyć ?  ;) :P
Na ilu obradach rady miejskiej, czy innego samorządu okręgu do którego przynależysz byłeś ? Masz mieszkanie we wspólnocie ? Na ilu zebraniach wspólnoty byłeś ? Co zrobiłeś by zmienić otoczenie wokoło siebie ? Upomniałeś chociaż jednego właściciela psa, że nie sprząta po sobie (psie) ? Narzekać na brak społeczeństwa obywatelskiego, nieporządek i polityków jest łatwo, ale coś samemu zrobić akurat trudno.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

lastverb

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2011, 17:48:23 »
Na ilu obradach rady miejskiej, czy innego samorządu okręgu do którego przynależysz byłeś?
Zly przyklad. Kazdy obywatel moze sie wybrac na zebranie samorzadu, ale nie ma prawa sie odezwac (prawnie - "nie ma prawa glosu" - ale jak juz ktos napisal prawo jest wieloznaczne i wlasnie tak jak napisalem jest ono traktowane) wiec co ta obecnosc zmieni?

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2011, 18:05:00 »
Cytuj
Popełniasz błąd logiczny. Patrzysz przez pryzmat pensji ludzi na naszej ulicy a nie przez pryzmat kasy którą mogą zaoferować ludzie z zagranicy. Lub może żeby być dokładniejszym przez pryzmat kasy o której często nasze urzędasy decydują a do której zagranica chciałaby się przyssać.

19 tyś. PLN na miech to brzmi dla kogoś z pensją 2k na rękę kosmicznie, ale z drugiej strony te 19k to tylko 5k euro a tyle to sorry ale dobry specjalista na zachodzie zarabia.
Żadna rewelacja.  Zresztą patrząc nawet na rodzime podwórko to nie jest rewelacja.
Publiczną tajemnicą jest, że w niektórych branżach handlowcy mają wolną rękę do 5% w kosztach reprezentacyjnych byleby oferta przeszła.  A ofertki często idą w setki tyś PLN.

Yogos, ale ilu masz specjalistów w rządzie? Średnia pensja to średnia pensja - wyliczona zarówno z pensji ubogiej gawiedzi jak i bogatych oligarchów.  ;)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 16, 2011, 18:22:33 »
Nie wiem ilu jest specjalistów, wiem np. ze mają problem z kadrami bo wymóg jest taki żeby mieć wyższe wykształcenie z bodajże administracji.
Problem tkwi w tym, że bardzo dużo osób idzie pracować tylko po to aby zrobić staż i po pół roku wieje do Brukseli gdzie płacą w euro.

Ale tu tak na prawdę nie chodzi o to czy jesteś specjalistą czy nie. Możesz być półgłówkiem po podstawówce, grunt że siedzisz na stołku który ma władze decydowania o kasie. Typ który dobrze zarabia zastanowi się pare razy zanim weźmie w łape za byle bzdurę. Jakby zarabiał słabo to by sam szukał okazji.

amra

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 16, 2011, 20:03:53 »
Yogos tak jest w kazdej branzy w PL, nie tylko w administracji. Sam jestem przykladem tego. To nie znaczy ze nalezy im zapewnic jakies super przywileje. Komedia jest 30 letni emeryt policjant, mowimy o kraju w ktorym brac gornicza od 50 lat ma przywileje i ciagle ja zachowuje bo jak nie to demolka Warszawy. To samo rolnicy i jesz kilka branzy.
Jak by nas bylo stac na te przywileje to ja chetnie bym im dal je, tez bym chcial je miec, ale nas nie stac na to.
Mowisz o zabierniu kasy ciezko procujacym ludziom placacym kolosalne podatki aby pracownicy administracji czuli sie docenieni ?. Jak ich docenie jak w tym kraju administracja zacznie wreszczie dzialac jak nalezy, a nie tylko lapki po kase, komorki, somochody i delegacje.

A i jescze jedno, mieszkam w mejscu gdzie szefa prokuratorow sie wybiera w wyborach tak i szefa policji. Wiecie panowie to dziala. Nie widze idiotycznych oskarzen, wyrokow, policji robiacej sobie jaja z prawa czy lejacej meneli po komendach.
Jak kos zaginie to go szukaja, tak na serio bez potrzeby wzywania Rutkowskiego i robienia cyrku  w TVN.
A tak a propo wyborow, nie moze stanac w nich osoba bez doswiadczenia, sa scisle okreslone warunki jakie wyksztalcenie ile stazu musi miec kandydat na szewa prokuratury ( wiec A. Leper by sie nie zalapal ).
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 20:32:37 wysłana przez Kane McCallan »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 17, 2011, 11:09:07 »
Zly przyklad. Kazdy obywatel moze sie wybrac na zebranie samorzadu, ale nie ma prawa sie odezwac (prawnie - "nie ma prawa glosu" - ale jak juz ktos napisal prawo jest wieloznaczne i wlasnie tak jak napisalem jest ono traktowane) wiec co ta obecnosc zmieni?
Ależ dobry przykład. Prawa zabierania głosu i podejmowania decyzji może nie mam ale mogę protestować. Poza tym jest coś co się nazywa konsultacje społeczne, gdzie masz prawo zabrać głos i mieć swój współudział w decyzji. A obecność zmieni tyle, że może osoby psioczące w końcu zrozumieją, że większość decyzji (w samorządzie, w rządzie, etc.) to efekt kompromisów. To zaleta i wada demokracji. Inaczej miliardy much nie mogłyby się mylić...  :P


Yogos tak jest w kazdej branzy w PL, nie tylko w administracji. Sam jestem przykladem tego. To nie znaczy ze nalezy im zapewnic jakies super przywileje. Komedia jest 30 letni emeryt policjant, mowimy o kraju w ktorym brac gornicza od 50 lat ma przywileje i ciagle ja zachowuje bo jak nie to demolka Warszawy. To samo rolnicy i jesz kilka branzy.
Moja żona zwykła mawiać: pielęgniarki nie mają dość siły by rzucać kostkami brukowymi. Jednak odkąd poznała moją rodzinę patrzy na to nieco inaczej, bo prawda jest po prostu znacznie bardziej skomplikowana.
Jestem z rodziny górniczej (ojciec, brat, dalsza rodzina) i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że z roku na rok przywileje maleją. Większość tego co ludzie wiedzą na temat przywilejów górniczych to demagogia w czystej postaci. Wiesz dlaczego ? Ano dlatego, że nie ma czegoś takiego jak emerytura górnicza, a jest natomiast przelicznik stażu pracy. Jest on wynikiem pracy w ciężkich warunkach: podwyższone ciśnienie - popracuj sobie 1000m pod ziemią, temperatura - popracuj sobie 6h fizycznie w temperaturze 30+'C niezależnie czy lato/zima, popracuj sobie w klaustrofobicznych warunkach - korytarze średnicy 2-3m, popracuj sobie w warunkach braku naturalnego oświetlenia. To tylko te najmniej "niebezpieczne" dla zdrowia ciężkie warunki, bo przecież pominąłem oczywiste zagrożenia jak pylica, tąpnięcia, zalanie, pożar. Porównaj sobie takie warunki z pracą w administracji publicznej, gdzie BHPowiec pilnuje ilości lumenów, ekspozycji na światło naturalne, przestrzeni indywidualnej do pracy itp.
Nie mówię, że to dobrze, że górnicy mają przywileje, ale tak samo jak każdy walczą o swoje prawa. Różnica pomiędzy górnikami, a np. mną jest taka, że ja przyjmując się do pracy w korporacji za każdym razem muszę walczyć o swoje prawa i negocjować warunki, a górnicy mają od tego związki zawodowe.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 17, 2011, 14:05:25 »
No ,ale to jest wasz świadomy wybór przecież. Jakie trzeba mieć specjalne umiejętności i zdolności żeby pracować w kopalni jako górnik? Ot nie ma . Równie dobrze mógłby stanąć za ladą w markecie i kroić szynkę zarabiając z nadgodzinami 1,5k na rękę przy bardzo pomyślnych wiatrach ,a tak ile wychodzi 4-5 patyki? W kghmie pewnie trochę więcej.


Cytuj
A obecność zmieni tyle, że może osoby psioczące w końcu zrozumieją, że większość decyzji (w samorządzie, w rządzie, etc.) to efekt kompromisów. To zaleta i wada demokracji. Inaczej miliardy much nie mogłyby się mylić..
Czyli ,że wyjście na ulice Warszawy z kilofami i szantażowanie oraz zastraszanie przeszło 30 milionów polaków ,których reprezentują politycy niczym zwyczajna mafia to konsultacje społeczne. yhym.

"
Górnik zarabia 5500 zł , a emerytura wynosi ok 3.200.


Liczymy: od 5500 płaci 9,76% na emeryturę - pracodawca drujgie tyle czyli wychodzi 1073.6 pomnożone przez 12 i przez 30 lat daje 386.496 zł (upraszczam, ze 400.000).

Te 400.000 podziel na 20 lat (zostaje 20.000) i przez 12 (zostaje 1666 zł).


CZyli do emeryta górnika pracującego 30 lat państwo dopłaca rocznie 3200 - 1666 = 1534 zł razy 12 miesięcy 18.408 zł czyli ok. połowy emerytury.


Jeśli policzysz to dla pracującego 25 lat i pobierającego przez 25 lat, to masz odpowiednio - składka zapłacona=321.900 zł - więc emerytura powinna wynosić 1073 zł (czyli podatnik dopłaca prawie 66%) emerytury.

Wyliczenia są bez inflacji i bez zwrostu gospodarczego.

Gdyby górnicy mieli miec płaconą emeryturę z wypracowanych pieniiędzy to ich składka emerytalna powinna wynosić nie po 9,76% (pracodawca i pracownik), tylko po około 25%."
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 14:13:26 wysłana przez HammerSnake »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 17, 2011, 14:44:11 »
Gdybasz ? Jak dla mnie Twoje liczby są "nieco" zbyt wysokie, a mam wiedzę bezpośrednio od 33 letniego górnika (~10 lat pracy na "dole"), który wraz ze wszystkimi dodatkami (te wspaniałe przywileje) na rękę ma około 2.7k PLN.
Dla porównania mój ojciec na emeryturze (były górnik - 64 lata, ~6 lat na emeryturze) po 20+ latach pracy na dole ma emerytury ~2k PLN.

Żaden z nich nie brał kilofa by jechać do mnie z "odwiedzinami".  :P

Czyli ,że wyjście na ulice Warszawy z kilofami i szantażowanie oraz zastraszanie przeszło 30 milionów polaków ,których reprezentują politycy niczym zwyczajna mafia to konsultacje społeczne. yhym.
Wiesz co to są konsultacje społeczne, czy może tak jak swoje wyliczenia dochodów górników bierzesz z sufitu ?

W swoich obliczeniach dotyczących udziału własnego w składce przyjmujesz kilka błędnych założeń - np. fakt, że emerytura górnika będzie około 20 lat oraz, że przepracował raptem 30 lat.
Cytuj
GUS: W 2006 roku przeciętne trwanie  życia wynosiło 70,9 lat dla mężczyzn
Powiedzmy, że wciąż rośnie i obecnie wynosi 72 lata. Wówczas 20 lat na emeryturze oznacza przejście w okolicy 52 roku życia (czyli nieco wcześniej niż mój ojciec). Wiedząc ile lat przepracował na dole per analogia można powiedzieć, że wcześniejsza praca szła mu całkowicie w wysokość emerytury, a pracował od około 18 roku życia czyli dodatkowe kilka lat.

A teraz proszę zrób te same obliczenia dla osoby pracującej w biurze od 18 roku życia do przepisowych 65 lat. Zakładając, że ma 4k PLN na rękę (nie sądzę by odbiegało to od średniej w Wawie w znaczącym zakresie).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 17, 2011, 15:37:56 »
Zaraz zaraz 4 tys jako zwykły urzędas po znajomościach robiący zaocznie administracje chyba śnisz ? Takie stawki to chyba w kancelarii prezydenta.

Jasne jasne , te parę miliardów rocznie dopłat do emerytur górniczych to też pewnie budżet "wziął z sufitu " .hehe.

Swoją drogą emerytury to jedno ,a dotowanie w ogóle górnictwa i kupowanie najdroższego węgla na rynku to jeszcze inna sprawa...

Cytuj
Ależ dobry przykład. Prawa zabierania głosu i podejmowania decyzji może nie mam ale mogę protestować.
Ja mam w zwyczaju wysłać maila do radnego zamiast zapierdalać face to face. Raz nawet zdarzyło mi się do niego zadzwonić na komórkę .

Cytuj
Komedia jest 30 letni emeryt policjant, mowimy o kraju w ktorym brac gornicza od 50 lat ma przywileje i ciagle ja zachowuje bo jak nie to demolka Warszawy. To samo rolnicy i jesz kilka branzy.
Jak by nas bylo stac na te przywileje to ja chetnie bym im dal je, tez bym chcial je miec, ale nas nie stac na to.
Mowisz o zabierniu kasy ciezko procujacym ludziom placacym kolosalne podatki aby pracownicy administracji czuli sie docenieni ?. Jak ich docenie jak w tym kraju administracja zacznie wreszczie dzialac jak nalezy, a nie tylko lapki po kase, komorki, somochody i delegacje.

Patologia jest na każdym kroku ,ale pani Thatcher jakoś na horyzoncie nie widać .Miller miał być tym naszym twardym kanclerzem wyszło jak wyszło... Jeszcze ta mentalność społeczna wzięta z komuny - państwo twój wróg ,tak samo prywatyzacja . Znajdź kogoś kto prowadzi własną działalność i wykazuje zysk ,albo budowlańca który nie zarabia minimalnej krajowej (oficjalnie na papierach ). :P.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 17, 2011, 16:00:15 »
Zaraz zaraz 4 tys jako zwykły urzędas po znajomościach robiący zaocznie administracje chyba śnisz ? Takie stawki to chyba w kancelarii prezydenta.
A gdzie ja napisałem, że 4k PLN w administracji ?

Jasne jasne , te parę miliardów rocznie dopłat do emerytur górniczych to też pewnie budżet "wziął z sufitu " .hehe.
What ?
Cytat: MF
Budżet 2010: wydatki – nie więcej niż 301,1 mld zł
Nie chce mi się szukać ile z tego przypada na ZUS, ale nie wiem skąd bierzesz mld-y dopłat do emerytur górniczych.
Biorąc z Twojego przykładu dopłatę w wysokości 1500 PLN/m-nie do emerytury górnika i biorąc 1mld PLN dotacji państwowych celowych do emerytur górniczych otrzymujemy nieco ponad 55k górników na emeryturze. Niech będzie 4x więcej górników na emeryturze (4mld dopłat), to teraz porównaj to z dopłatami do KRUSu.

Ja mam w zwyczaju wysłać maila do radnego zamiast zapierdalać face to face. Raz nawet zdarzyło mi się do niego zadzwonić na komórkę .
Lucky you. Ja nie mam takich znajomości.  :P

Znajdź kogoś kto prowadzi własną działalność i wykazuje zysk ,albo budowlańca który nie zarabia minimalnej krajowej (oficjalnie na papierach ). :P.
Pracuję obecnie w swojej drugiej korporacji - ciekawe dlaczego obie wykazywały co roku minimalny zysk lub stratę.


Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 17, 2011, 16:13:11 »
Ogólnie rzecz biorąc wiadome jest nie od dzisiaj, że państwo dopłaca do górników. I wolałbym żeby górnicy byli już w takiej sytuacji jak marynarze - nic nie płacą, ale państwo nic im nie daje. Sami odkładają sobie na emerytury, nie płacą podatków itp.

Średnio górnicy zarabiają ok. 4 tys netto z tym, że w kopalniach miedzi gdzie praca wcale nie jest taka ciężka bo to odkrywki zarabiają nawet po 8tysięcy netto.

Ja przykładowo nie płacę podatków, ZUS opłacam prywatnie i ubezpieczenie zdrowotne(tak na marginesie opłacanie ubezpieczenia samemu jest tańsze i nigdy nie czekam w kolejkach nawet do specjalistów). I przynajmniej mam świadomość, że na emeryturę przejdę kiedy będę chciał, sam sobie pomnożę finanse na emeryture itp.  To tańsza opcja zamiast dawać przywileje...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 17, 2011, 16:15:48 »
Średnio górnicy zarabiają ok. 4 tys netto z tym, że w kopalniach miedzi gdzie praca wcale nie jest taka ciężka bo to odkrywki zarabiają nawet po 8tysięcy netto.
Skąd te liczby - źródło. W Polsce NIE ma odkrywkowych kopalni miedzi.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kilka ciekawych wiadomości z dziś poza Egiptem oczywiście
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 17, 2011, 16:49:20 »
pierwsze z góry co wypluł google.

Cytuj
Z danych zebranych przez firmę Sedlak&Sedlak w trakcie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2009 wynika, że zarobki w górnictwie były w porównaniu do innych branż jednymi z najwyższych. Miesięcznie pracownicy otrzymywali tu bowiem ok. 4500 zł brutto.

Cytuj
W którym mieście górnicy są najlepiej opłacani? W 2009 roku zawód ten był najbardziej dochodowy w KGHM w Lubinie: średnio 6 875 zł brutto. To o niemal połowę więcej od zarobków górników z Jastrzębia-Zdroju. W Katowicach płace w górnictwie kształtowały się na poziomie 4300 zł, a w Rybniku i Rudzie Śląskiej były bliskie 4 000 zł. Sedlak&Sedlak przypomina, że oprócz podstawowej pensji, górnicy otrzymują wiele dodatków. Są jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup zawodowych w kraju. Na co zatem mogą liczyć dodatkowo w swojej pracy? Z Karty Górnika wynika, że każdemu należy się trzynastka, czyli barbórka. Otrzymują też 14. pensję, jako nagrodę z zysku. Te ekstrawynagrodzenia kosztują kopalnie blisko 1 mld zł rocznie.

http://biznes.onet.pl/ile-zarabia-gornik,18563,4017136,1,prasa-detal

Cytuj
Tymczasem w 2008 roku przeciętna płaca w górnictwie wyniosła wg GUS 5 397,82 PLN i była o 69% wyższa od średniego wynagrodzenia w naszym kraju.
http://www.wynagrodzenia.pl/monitor_plac_1.php/wpis.61
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 16:59:10 wysłana przez HammerSnake »