Autor Wątek: Gra o tron  (Przeczytany 17025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bladowicz

  • Gość
Gra o tron
« dnia: Kwiecień 18, 2011, 15:57:44 »


Wczoraj wyszedl pierwszy odcinek serialu opartego na tej wspanialej serii. Ja juz widzialem czesciowo i powiem ze jest calkiem fajny, moge go spokojnie polecic do obejrzenia.

Jezeli ktos nie zna / nie widzial jeszcze zapowiedzi. -> http://opium.org.pl/2010/11/29/game-of-thrones-nowa-zapowiedz-i-zdjecia/


Winter is comming.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2011, 19:38:40 »
Na HBO, a ja nie mam HBO, bo mam wyłącznie osiedlową kablówkę :(


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2011, 20:45:41 »
Jak na razie Lannisterowie robią najlepsze wrażenie. Tylko dzieciak Cersei - jak on się tam nazywał - wygląda na lekko opóźnionego, a w książce był chyba opisany jako dość przystojny.

Bladowicz

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2011, 23:48:15 »
ManganMan - nic nie sugeruje, ale ja tez HBO niemam, a widzialem dzis w HD

Dzieciak Cersei formalnie nie jest Lannisterem. Joffrey Baratheon, po swoim ojcu. ;P I rzeczywiscie moje pierwsze skojarzenie było "ziemniak, kartofel, pyra".

A co do tego że Lannisterowie robia dobre wrazenie. Tangaryn mlody tez zrobil dobre wrazenie. Kumpela z ktora ogladalem juz po 30 sekundach od kiedy bylo go widac stwierdzila ze ma ochote go powiesic, wiec budzi podobne odczucia jak przy czytaniu ksiazki. :) Generalnie aktorzy, stroje, miejsca akcji, wszystko jest HBO Quality.

Cały problem z serialem moze polegac na tym, ze historia ktora sie fajnie czyta, moze nie byc juz taka super jezeli sie ja oglada. Inne medium, inne metody przykuwania uwagi. Ale to sie zobaczy po kilku odcinkach.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2011, 07:29:14 »
To leciało wczoraj w paśmie odkodowanym hbo, więc jak masz kablówkę, to powinieneś obejrzeć bez problemu. Poza tym, skoro odkodowane, to pewnie jest mnóstwo alternatywnych źródeł już :P
Przedwieczny.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2011, 08:34:43 »
Pierwszy odcinek dla osób które nie czytały książek mógł być nieco chaotyczny. Mnie się podobał, szczególnie początkowe ujęcie muru :) i powoli sobie przypominam zarys fabuły i postaci. Jak to HBO nas przyzwyczaiło będzie można liczyć na kawał dobrego widowiska.

ps. czas zetrzeć kurz z paru książek w szafie :p

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2011, 08:52:03 »
Ire, a po co napisy do filmu z lektorem??

Książki (jeszcze) nie czytałem, więc podchodzę do serialu z carte blanche  oczekiwań :P
Pierwszemu odcinkowi dałbym jakieś 3/5. Miejscami wyglądał tak, jakby reżyser zakładał, że widz przeczytał już książkę i pewne rzeczy wie. Pewnie to zostanie naprostowane w kolejnych odcinkach, więc zobaczymy :)
Przedwieczny.

Bladowicz

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2011, 09:58:21 »
Hmm, w ktorym momencie odniosles wrazenie ze rezyser oczekiwal tylko ludzi znajacych tresc ksiazek? Moglo mi to umknac bo tresc pierwszego odcinka znalem juz od kilku lat ;P No i moze to wynikac z tego ze w ksiazce czasem bylo cos zwyczajnie tlumaczone przez narratora, a tutaj lipa. Zreszta nawet ten narrator nie wystarczal i przez pierwsze N stron nie moglem zapamietac kto jest kto i czemu ma mnie interesowac.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:09:49 »
Kolejna seria HBO do oglądnięcia :) A że klimat fantasy to tylko się chwali :D

Goomich

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:13:59 »
Jak dla mnie, to mogliby puszczać seriale tylko o Rzymie. :P

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:07:09 »
słyszałem, że to pomieszanie rodziny soprano z LOTR oraz elementami spartacusa?

edit: właściwie chodziło mi o to, czy ktoś to potwierdzi :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 23:15:32 wysłana przez Khobba »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:09:06 »
Sie zastanawiam czy czytalem tą samą książkę co przedmówcy bo pod katem fabuły to skłaniam sie bardziej ku negatywnym opiniom niz achom i ochom, wzglednie temu co Khobba podał

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Trzmielu

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2011, 04:52:47 »
Miejscami wyglądał tak, jakby reżyser zakładał, że widz przeczytał już książkę i pewne rzeczy wie. Pewnie to zostanie naprostowane w kolejnych odcinkach, więc zobaczymy :)

Książki nie czytałem, rozegrałem kilka partii w planszówke i po pierwszym epizodzie serialu nie łapie się w fabule ;p Ale ogólnie jaram sie  8)

amra

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2011, 16:42:57 »
słyszałem, że to pomieszanie rodziny soprano z LOTR oraz elementami spartacusa?

edit: właściwie chodziło mi o to, czy ktoś to potwierdzi :)

To raczej zle sluszales.
Jak na serial opary na ksiazce wyglada calkiem zachecajaco.
Rodziny soprano nie znosze i raczej malo trawie spartakusa, to tv show bede ogladal jesli jakosc sie utrzyma. Postacie sa calkiem dobrze oddanne, kostiumy + wyposazenie, sa na poziomie co najmniej LOTR lub wyzszym.

Mnie ujal juz na poczatku ujal jeden detal, w pierszej scence juz. Jak ktos zaineresowany to niech zwroci uwage ze wszyscy trzej z nocnej strazy maja prawidlowy chwyt miecza. Co jest wyjatkowa rzadkoscia w produkcjach za oceanu.




Starakopara

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2011, 19:49:42 »
książki nie czytałem, ale po obejrzeniu 1-ego odcinka nabrałem chęci na kolejne. Te sceny kazirodztwa odważne sceny i flaki wylewające się w walce sprawiły, że z przyjemnością zobaczę jak będą sie dalej wyrzynać i ten tegesić  :P :P :P

lorgius

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2011, 20:24:06 »
Książka niesamowita a i serial też niezły. Tylko jakoś nie wiem dlaczego wszyscy pukają się na jeden sposób.  >:D :P

(No dobra, przesadziłem - w końcu to tylko dwie sceny)

Starakopara

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2011, 20:30:31 »
Książka niesamowita a i serial też niezły. Tylko jakoś nie wiem dlaczego wszyscy pukają się na jeden sposób.  >:D :P

(No dobra, przesadziłem - w końcu to tylko dwie sceny)

 " na pieska "  bywa monotonne, ale przed nami kolejne odcinki, może będą urozmaicenia  ;D :P

KennethWolf

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2011, 09:17:42 »

Mnie ujal juz na poczatku ujal jeden detal, w pierszej scence juz. Jak ktos zaineresowany to niech zwroci uwage ze wszyscy trzej z nocnej strazy maja prawidlowy chwyt miecza. Co jest wyjatkowa rzadkoscia w produkcjach za oceanu.
eee chodzi ci o tego gościa trzymającego z lewą dłonią przez jelec? pierwszy raz widze coś takiego, we włoskich traktatach chyba jest przekładka palca wskazującego przez jelec, ale w szkole niemieckiej Lihtenauera przekłada się kciuk na jelec, w pół mieczu trzyma się lewą w połowie głowni...dodatkowo wszyscy trzymają dłonie blisko przy jelcach to przy chociażby absetzen znacząco zwiększa to ryzyko trafienia dłoni... podobno starali się skorzystać z szermierki średniowiecznej i traktatów ale jakoś po walkach tego nie widać, nadal szerokie cięcia gdzie z miliard razy wepchnąłbym im pchnięcie albo szybkiego zwerhaw i latanie za mieczem jakby ważył pół tony a nie 1,7-2,1kg :/ no i oczywiście walenie krawędź w krawędź brrr
Kostiumowo fajnie że mają przeszywki, w wielu filmach zakładają zbroje na gołe klaty czy jakieś kaftaniki.
EDIT: kocham książki Gra o Tron, to jest jedyna saga która spokojnie dobija do Śródziemia pod względem rozbudowania świata, przebija go mrocznością no i coś co lubię jest w nim mało wielkich mega mocnych czarów. Pierwszy oddcinek był świetny i mam nadzieję że reszta będzie jeszcze lepsza.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 10:01:29 wysłana przez KennethWolf »

Blutbart

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2011, 08:36:52 »
Mnie pierwszy odcinek skłonił do odnowienia znajomości z książką :)
Oglądało się przyjemnie, czekam na kolejne.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2011, 20:15:39 »
Po obejrzeniu pierwszego odcinka jestem juz na okolo 400setnej stronie ksiazki :) pochlaniam  >:D

ps. wlasnie zostalem wujkiem woohoo  8)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2011, 21:03:21 »
Pytanie do tych co czytali:
W serialu pokazali na razie 3 rody:
Starków, Lanisterów i tego albinosa co bawie sie w alfonsa z własna siostrą. Do którego rodu on nalezy i czy dobrze mi sie wydaje ze brakuje jeszcze na scenie dwóch lub trzech rodów?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

KennethWolf

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2011, 21:28:28 »
Pytanie do tych co czytali:
W serialu pokazali na razie 3 rody:
Starków, Lanisterów i tego albinosa co bawie sie w alfonsa z własna siostrą. Do którego rodu on nalezy i czy dobrze mi sie wydaje ze brakuje jeszcze na scenie dwóch lub trzech rodów?
Te albinosy to są dzieci króla którego pokonał Robert Baratheon(są tam chyba "jego" dzieci czyli też dom Baratheon jest) do spółki ze Starkiem czyli dom Targaryen. Brak Arrynów, Martellów, Tullych, Tyrelów, Greyjoyów to z dużych rodów.

Starakopara

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2011, 15:12:09 »
obejrzałem drugi odcinek i zapałałem szczerą nienawiścią do tej bladzi królowej >:D i tego jej synka małoletniego pijaczka, przez którego zginął wilkor :(

edit:

ściągam książkę, nie wytrzymam tygodnia do kolejnego odcinka  :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2011, 15:18:28 wysłana przez Starakopara »

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2011, 15:40:49 »
Niestety cykl Gry o Tron mam wrażenie przeistoczy się w tasiemiec rodem cyklu "Koła Czasu" R. Jordana. Czwarty tom, w którym zresztą mocno Martin loty obniżył, wyraźnie to zapowiada :/
Pierwszy odcinek obejrzałem z zainteresowaniem. Czekam na drugi (aż się pojawi na torrentach)
Moderatorzy na drzewo!! :D

Starakopara

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2011, 15:42:29 »
już jest,torrenty.org :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2011, 16:17:16 wysłana przez Starakopara »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2011, 16:11:46 »
[admin]EKHEM[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2011, 16:18:32 »
obejrzałem drugi odcinek i zapałałem szczerą nienawiścią do tej bladzi królowej >:D i tego jej synka małoletniego pijaczka, przez którego zginął wilkor :(

edit:

ściągam książkę, nie wytrzymam tygodnia do kolejnego odcinka  :P
Ja juz po pierwszym nie wytrzymałem i ściągnąłem , polecam wersje audio świetnie zrobiona narrator: Roy Dotrice : perfekt

Starakopara

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2011, 16:23:14 »
Star, wolę czytać, jakoś audiobooki do mnie nie trafiają :P

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2011, 16:25:05 »
Star, wolę czytać, jakoś audiobooki do mnie nie trafiają :P

Jak jadę samochodem lub gotuje to audiobooki są jak znalazł.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2011, 19:33:41 »
tez tak kiedys myslalem ale papierowa ksiazka>kazdy inny rodzaj, bo wtedy skupiasz na tym cala swoja uwage a nie tylko wychwytujesz jakies teksty robiac cos innego

Starakopara

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 25, 2011, 20:41:26 »
(...)papierowa ksiazka>kazdy inny rodzaj, bo wtedy skupiasz na tym cala swoja uwage a nie tylko wychwytujesz jakies teksty robiac cos innego

This  :)

Goomich

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 25, 2011, 21:32:57 »
tez tak kiedys myslalem, ale Kindel >>> papierowa ksiazka>kazdy inny rodzaj, bo wtedy skupiasz na tym cala swoja uwage a nie tylko wychwytujesz jakies teksty robiac cos innego

fyp

KennethWolf

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 25, 2011, 21:52:13 »
Niestety cykl Gry o Tron mam wrażenie przeistoczy się w tasiemiec rodem cyklu "Koła Czasu" R. Jordana. Czwarty tom, w którym zresztą mocno Martin loty obniżył, wyraźnie to zapowiada :/
Pierwszy odcinek obejrzałem z zainteresowaniem. Czekam na drugi (aż się pojawi na torrentach)
Piąty tom jest zapowiadany już ładnych 5 lat i nadal ani widu ani słychu Martin chyba doszedł do wniosku że lepiej dopracować książkę niż wydać na szybko jak było z 4tym. 2gi odcinek ekstra nie obniżają lotów.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 25, 2011, 22:16:28 »
tez tak kiedys myslalem ale papierowa ksiazka>kazdy inny rodzaj, bo wtedy skupiasz na tym cala swoja uwage a nie tylko wychwytujesz jakies teksty robiac cos innego

Jazda samochodem, a zwłaszcza toczenie się do roboty i z powrotem po tej samej nudnej trasie , absorbuje mniej więcej 3% mojej uwagi... reszta skupiona jest na audiobooku.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 25, 2011, 22:50:47 »
i potem przejeżdża takie 15 ton ciężarówki DHLa z przyczepą 80km/h w środku swojego czerwonego światła na jerozolimskich mi przed nosem (true story, bro)

PS. trzy dni później jak przecinałem Połczyńską o mało nie wjechał we mnie autokar.. toczył się jakieś 40km/h, ale znowu, cholera, zupełnie w środku czerwonego światła dla siebie. Pan oficer dyżurny z posterunku bemowskiej policji na Raginisa stwierdził, że skoro finalnie nie było wypadku (bo docisnąłem gaz i uciekłem temu autokaru spod kół), to jego to nie interesuje i jak bardzo chcemy, to możemy zgłosić sprawę w wydziale ruchu drogowego na Waliców


/offtop