Autor Wątek: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?  (Przeczytany 34329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 15, 2013, 22:14:39 »
Glupota jest ukrywanie, ze nie ma problemu jesli problem istnieje.  Nazywanie przezemnie glupota upierania sie kogos innego przy twierdzeniu, ze nie ma antysemityzmu w Poslce nie jest bardziej niebezpieczne niz antysemityzm czy nietolerancja. Nie zgodze sie tez z tym, ze jesli skala zjawiska jest mala to nie jest to niebezpieczne.

   Zyje w miejscu, gdzie tolerancja jest na znacznie wyzszym poziomie niz w Polsce. Chocby z tego powodu, ze tu jest znacznie wieksza liczba obcokrajowcow. Mam przyjaciol o roznych kolorach skory, choc przyznam sie, ze mam pewne uprzedzenia. Ale nie tyle spowodowane kolorem skory co mentalnoscia niektorych ludzi. Bez wzgledu na kolor skory nie trawie ludzi, ktorzy nie biora sie za prace ale lubia ciagnac kase z "socjala" i uwazaja, ze wszystko im sie nalezy.

   Znaczna czesc Polakow jest tolerancyjna. Co nie musi oznaczac, ze spora czesc nie jest i logika nie wyklucza tego. Wrecz biorac cos "na logike" zawsze beda dwie strony. kwestia dyskusyjna jest jak wyglada rozklad procentowy oraz to, co uwazamy za tolerancje i kiedy jej juz nie ma. Problem braku tolerancji w Polsce najprawdopodobniej ma podloze niskiego poziomu zycia. Jesli masz problem zwiazac koniec z koncem, jesli zasuwasz jak maly samochodzik aby utrzymac rodzine a nic z tego nie wychodzi to jest to doskonala podstawa do wszelkiego rodzaju obwiniania innych. Bo ktos musi byc winny. To oczywiscie spore uproszczenie ale tak to mniej wiecej dziala. I rzeczywiscie sa ludzie winni takiej a nie innej sytuacji, ale to czy akurat ich bedzie sie obwinialo? Kazdy jest na cos podatny. Ktos bedzie potrafil te niezadowolenie wykorzystac chocby przez manipulacje historia i juz mamy problem.

   "Poklosie" nie tworzy blednej skali. To jest tylko film nawiazujacy mniej lub bardziej do pewnego zdarzenia. Przedstawia pewne problemy ludzkiej moralnosci. Sporo rzeczy mozna potraktowac uniwersalnie. Nie tylko w odniesieniu do tego, jak traktujemy wyznawcow judaizmu. Bledna skale tworzy za to histeryczna reakcja na jeden, zupelnie niegrozny film. Dociekanie kto z Izraela finansowal film, obrzucanie aktorow wyzwiskami to najlzejsze z tego, co sie po premierze dzialo. Film zadzialal jak katalizator dla wszelkiej masci ekstremistow. Dla mnie problemem nie jest film ale Ci ludzie, ktorzy pokazuja calym swoim zachowaniem, ze problem nadal istnieje. Hidden wierze Ci, ze tych debili nie jest az tak wielu, jak mogloby sie wydawac z tego rozmiaru g..a jakie sie pojawia.  Bo logicznie myslac, gdyby bylo az tak zle, to mielibysmy w Polsce rewolucje, krwawe zamieszki i rzezie. Jednak aktualne jest to, co pisalem wczesniej. Mozemy sie zastanowic i nie pozwolic ektremistom sprawic, ze kiedys powtorzy sie to, co nigdy nie powinno sie stac!

   O tym jak zapominamy o historii i jak politycznie interpretujemy ja swiadczy to, jak jestesmy oburzeni (zupelnie slusznie) za  pomniki stawiane dla upamietnienia UPA. Walka o wolnoc i niepodleglosc nie ma nic wspolnego z mordowaniem calych wsi, zabijaniem kobiet, dzieci i starcow w sposob tak ochydny, ze dla normalnego czlowieka niemozliwe jest pojecie tego. A jednoczesnie u nas najwyzsze wladze byly obecne przy odslonieciu pomnika "Burego" czy "Ognia". Gdzie mieszkancy nie chca sie zgodzic na upamietnianie bandytow i mordercow. Ludzie tam zyjacy wiedza, jak to wygladalo ale nic nie znacza w porownaniu do racji politycznych.

   Polskich znakow w tekscie nie bedzie. Wiekszosc tekstow, ktore pisze na tym i na sluzbowym komputerze sa w jezyku angielskim. Z tego powodu nie chce mi sie zmieniac ustawien co chwila. Mam nadzieje, ze da sie zrozumiec o czym pisze choc dla niektorych bedzie to pewnie lekko denerwujace. Przepraszam za niedogodnosci. Cieszmy sie z malych rzeczy - moglem wyemigrowac na wschod i uzywac cyrlicy :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 22:28:02 wysłana przez Jan Morgenstern »

Mauhur Purson

  • Hospes, hostis. CEO
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mauhur Purson
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 16, 2013, 03:27:50 »
Gdzie żyje Jan Morgenstern?

UPA jest beee, Chmielnicki, Hetman Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, wierny Janowi Kazimierzowi jest beee,
za to Ukrainiec, neofita Wiśniowiecki jest bohaterem....

Historia....

Poza tym "byt kształtuje świadomość" . Mówisz o niskim poziomie życia. Zgoda. Ale O jakiej tolerancji chcesz słyszeć gdy Kościół Katolicki dostaje potężne odszkodowania i wiele więcej ziemi wynikiem działania Komisji Majątkowej niż sie słusznie należało, a TK sprawę zażaleń oddalił i przyznał ze i mniejszości żydowskiej zwrot sie należy. Oddajmy tez kamienice Śląska i Mazur Niemcom, Gdańsk Flamandom, Szczecin to juz w ogóle Polski nie był, lenno 20 lat, a reszta była pogańska, w imię oddawania właścicielom oddajmy je poganom, bo przecież kościół i Chrobry w XI w zagrabił. Paranoja? nie! Czas sie opamiętać.
Ta nietolerancja, antysemityzm, antyklerykalizm nie bierze sie z rectum tylko z konkretnego działania i relacji danych grup społecznych, religijnych i narodowych. A na ogół wynikiem działań polityków.
Mała przypowiastka. 14 lat temu, będąc w Trapezuncie(Trapzon - miasto nad Morzem Czarnym w Turcji), mieszkałem w Hospicjum prowadzonym przez jeden z Katolickich zakonów.  Mógł tam sie zatrzymać każdy, płacił co łaska. Oprócz naszej piątki trekingowców spotkaliśmy jeszcze 2 grupy. Obie żydowskie, młodych chłopaków z Izraela, będących świeżo po odbyciu służby służby w armii. Było bardzo milo z nimi gadać puki nie dowiedzieli sie ze jesteśmy z Polski. Oni akurat służyli na terytoriach okupowanych w Libanie, mówili że wiedzą jak wygląda wojna i to Polaków wina że tak dużo Żydów zginęło. Zresztą im w szkole mówili…. Byli w Auschwitz, z Polska same złe wspomnienia, więcej nie przyjadą. Do tego ich dziadkowie byli z Polski…. Dalej, fakt ze mieszkali w Chrześcijańskim Domu gdzie w każdym pokoju było 10 krzyży i 5 zdjęć JP2 i innych świętych nie był żadnym problemem, mieszkali tam bo było TANIO. Krzyż w Oświęcimiu wzbudził juz takie emocje ze ja pierdole. Prawda jest taka, że tak samo jak i my mamy problem historyczny, tak samo mają go Żydzi, tylko że zdecydowanie na większą skale i bardzo nagłaśniany medialnie, co powoduje silną reakcje zwrotna. Po prostu  nie są lubiani. Deal with that.
 A chciałem zaznaczyć ze Żydzi zabici przez niemieckich faszystów byli takimi samymi Polakami jak Katole z NOP i Rzeczypospolita Polska, jako idea, zawsze wielonarodowościowa, różnorodna, otwarta i tolerancyjna strąciła swego ważnego żydowskiego syna i parę milionów obywateli. Piłsudzki powiedział kiedyś o polskich Tatarach - "Wy, najwierniejsi synowie Rzeczypospolitej" - prawosławnych, ze wschodu - którzy nigdy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie zdradzili. Nie zdradzili – w przeciwieństwie do wielu „prawdziwych szlachetnie urodzonych Polaków” -  jak kler podczas III rozbioru polski, za korzyści majątkową.
Łatwo jest walczyć, nakurwiac gnębić i opluwać. Szukać wspólnoty i ciężka praca budować – dla Polaków to wręcz niemożliwe. Bismarck kiedyś powiedział w sprawie Polski - jak chcecie mieć Polskę z głowy dajcie jej niepodległość - nie dali, sami wzielim. I co teraz?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2013, 16:58:07 wysłana przez Mauhur Purson »

MiltisUmbrae

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MiltisUmbrae
  • Korporacja: Project HAVEN
  • Sojusz: PLEBS.
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 16, 2013, 03:37:14 »
w Irlandii ;P
Jak połowa Polaków ;P

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 16, 2013, 10:17:28 »
Kolego @Mauhur Purson postaraj się wyedytować swój ostatni post. Wydaje się mieć bardzo dużo błędów. Zjadasz literki itd.

Mauhur Purson

  • Hospes, hostis. CEO
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mauhur Purson
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 16, 2013, 16:42:22 »
Dlatego po pijaku nie latam, niestety pisze na forum....

hidden Q

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: HiddEn Q
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 16, 2013, 18:56:33 »
Janie nie zgadzam się z tobą i chuj ! Wyglada na to, że jest jeden do jednego bo Ty też nie zgadzasz się lub nie rozumiesz o co mi chodzi. Przez cała ta dyskusję część polaków przyjmuje postawę męczenników i biczuje się po plecach za zbrodnie z przeszłości. Za zbrodnie, która w europie nikogo nie powinna dziwić a w dzisiejszych czasach jest wypompowana do granic przyzwoitości i wydaje się wnosić dużo więcej złego niż dobrego. Chociażby dzieli nas polaków.

Nalegam abyś nam powiedział gdzie mieszkasz, bo te ogólniki, które stosujesz nie bardzo podpierają twój punkt widzenia. Mieszkasz w ogóle w polsce? Jeśli nie to by wiele tłumaczyło.


CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 16, 2013, 19:10:16 »
Zacznijmy od tego, że "zdobywanie Palestyny" zaczęło się PO Jedwabnem (tylko przykład), PO Oświęcimiu i PO Kielcach (też tylko przykład)

oraz PO Koniuchach i Nalibokach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tewje_Bielski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Otriada_Bielskich
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 16, 2013, 19:54:58 »
Hidden ale przynajmniej dyskutujemy na jakims normalnym poziomie :D

Mieszkam w Irlandii. W Polsce tylko "bywam". Ma to swoje plusy i minusy. Nie wiem co sie na codzien w Poslce dzieje ale tez pozwala mi to patrzec na pewne rzeczy z dsystansem. Czasem wiecej widac jak ma sie pewna perspektywe. Choc na pewno ma to takze wady i nie bede tego ukrywal.

Zgadzam sie z Toba po raz kolejny, ze pewnie sie nie zrozumiemy :D Nie zgadzam sie z toba i cycki!

"Poklosie" to tylko film. Temat szkody Polsce nie zrobi, bo nie opowiada o tym, jak to ciagle mordujemy i grabimy Zydow. Jest luzno oparty na pewnych wydarzeniach, ktore mialy miejsce. To nie jest samobiczowanie sie. Film przedstawia jakas tam historie, mamy sie zastanowic nad jakimis kwestiami moralnymi. Samobiczowanie to raczej to, co nastapilo pozniej. Jesli myslisz, ze "Poklosie" zmieni cokolwiek w tym, jak nas widza na zachodzie czy gdziekolwiek to jestes w grubym bledzie. Za to te trolle i glaby uzewnetrzniajace sie wszedzie gdzie sie tylko da, to dopiero przynosi wstyd. W dodatku te wszystkie tlumaczenia sa tak debilne, na poziomie 3latka tlumaczacego sie,ze Kaziu gorszy albo ze to wina Jasia a nie jego bo Jasiu zaczal. Wyciaganie czego to Zydzi nie zrobili nam Polakom. A niektorzy zrobili i to duzo. Ale co to ma do rzeczy? Logika podpowiada, ze nie mozna dac morde Jackowi, bo wprawdzi okradl nas Zygmunt ale Zygmunt jest wiekszy i moze nam przy... tak, ze przez tydzien nie bedziemy widziec bozego swiata.

Malo tego - przesledzmy dziela naszej kinematografii :
- "Kroll" no panie Pasikowski, ale zes pan wstydu nam Polakom i Polsce przyniosl i nic zes sie pan nie zmienil. ciagle pan osmieszasz Polske i robisz syf.
- "Kac Wawa" - po co jechac do Tajlandii. Nachlac i pobzykac mozna w Polsce , blizej i bezpieczniej ale "nie o take Polske ..." 
- " Chlopaki nie placza" no kurde toz to strach do Polski jechac. A my sie jeszcze z tego smiejemy :(
- "M jak milosc" - ONZ za ten film nalozy na nas sankcje. Autostrad nie ma bo kierowca walca zabil sie uderzajac o pudla kartonowe, w szpitalu zapieprzaci portfel, a to tylko na rozgrzewke bo moze byc gorzej.
Wyliczanka nie ma sensu ale staram sie pokazac jak glupie jest takie jechanie po filmach. Rozumiem krytyke ze wzgledow artystycznych, slabosci fabuly czy czegos w tym stylu. Ale jechanie, ze temat nas Polakow oczernia? BEZEDURA

hidden Q

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 166
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: HiddEn Q
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 16, 2013, 20:27:06 »
Nadal uważam, że "pokłosie" mydli oczy. Takie robienie filmu po to by był kontrowersyjny. Nic lepszego nie da się wymyślić w dzisiejszych czasach dlatego promuje się miernotę? Może ja po prostu nie rozumiem polskiego kina :)

HammerSnake

  • Gość
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 16, 2013, 21:46:14 »
Swoją drogą czemu niby ten film i dyskusja tworzy podziały w narodzie? Bo ktoś myśli, że wszyscy Polacy to jedna rodzina i harcerze dziewice bez skazy i mnisi zakonni?
Czy wręcz odwrotnie...

Lepiej by było jakby zrobili kolejną Sienkiewiczowską sagę ku pokrzepieniom serc? W sumie teraz jest taka moda patriotyczna, pochody wiece to może by się rzeczywiście dobrze sprzedało. Problem jakiś tam jest, z mojej perspektywy absurdalny, nienawiść do Rosjan to bym jeszcze zrozumiał, ale do ludzi którzy żyją pół świata od nas to jest mi ciężko zrozumieć, w sumie mało to ważne czy zenek maluje swastyki w jakiejś mieścinie, coś tam w jakimś radiu gadają.., dopóki politycy nie będą wykorzystywać tego do swoich celów i na arenie międzynarodowej będą się trzymać mainstreamu, to może dożyjemy dronów w Polskiej armii lol.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 17, 2013, 10:46:29 »
Nadal uważam, że "pokłosie" mydli oczy. Takie robienie filmu po to by był kontrowersyjny. Nic lepszego nie da się wymyślić w dzisiejszych czasach dlatego promuje się miernotę? Może ja po prostu nie rozumiem polskiego kina :)

Hidden piszesz o mierności tego filmu ale ciekawi mnie jak Twoim zdaniem miał by wyglądać polski film, który byłby wart przemyślenia i refleksji?
Może uważasz, że Polacy powinni tworzyć takie gnioty jak Kac Wawa itp? A może tak jak tu podano coś z twórczości Sienkiewicza, człowiek który na bakier był z historią i właśnie ją wypaczał. Bo chyba nikt mi nie napisze, że Sienkiewicz pisał prawdę.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 17, 2013, 10:48:36 »
Hidden piszesz o mierności tego filmu ale ciekawi mnie jak Twoim zdaniem miał by wyglądać polski film, który byłby wart przemyślenia i refleksji?
Może uważasz, że Polacy powinni tworzyć takie gnioty jak Kac Wawa itp? A może tak jak tu podano coś z twórczości Sienkiewicza, człowiek który na bakier był z historią i właśnie ją wypaczał. Bo chyba nikt mi nie napisze, że Sienkiewicz pisał prawdę.
Sienkiewicz pisał najzwyklejsze powieści przygodowe a nie historyczne.
To tak jakby to Karola Maya mieć pretensję że nie trzymał się realiów dzikiego zachodu.
To tylko nasi zrobili z Sienkiewicza wieszcza i mistrza pióra "ku pokrzepieniu serc"  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 17, 2013, 11:28:02 »
@VonBeerpuszken to teraz zastanów się. Na lekcji polskiego każą dzieciakom przeczytać dzieło Sienkiewicza a później mają lekcję historii.
Jak myślisz ile z danych przekazanych przez nauczyciela historii pomiesza się w głowach dzieci z tym co było przekazane w lekturze?
Dodatkowo pomyśl także ile z tego zapamiętają. Czy nudne suche fakty z lekcji czy nadal nudną ale jednak ciekawszą wersję przekazaną w książce autorstwa Sienkiewicza.

Dodam może jeszcze. Takie podejście jest już od wielu lat stosowane w szkole w efekcie wiele osób myśli, że Sienkiewicza twórczość to fakty a nie fikcja literacka.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 17, 2013, 11:38:00 »
@VonBeerpuszken to teraz zastanów się. Na lekcji polskiego każą dzieciakom przeczytać dzieło Sienkiewicza a później mają lekcję historii.
Jak myślisz ile z danych przekazanych przez nauczyciela historii pomiesza się w głowach dzieci z tym co było przekazane w lekturze?
Dodatkowo pomyśl także ile z tego zapamiętają. Czy nudne suche fakty z lekcji czy nadal nudną ale jednak ciekawszą wersję przekazaną w książce autorstwa Sienkiewicza.

Dodam może jeszcze. Takie podejście jest już od wielu lat stosowane w szkole w efekcie wiele osób myśli, że Sienkiewicza twórczość to fakty a nie fikcja literacka.
Ale to już nie wina Sienkiewicza tylko naszych geniuszy którzy wszędzie widzą wieszczy  :P Nie jego też wina że ktoś dopatrzył się wjego twórczości jakiś wyimaginowanych głębi pod tytułem martyrologia narodu polskiego  ;)
Także nie jego wina że poloniści zamiast jasno powiedzieć że to fikcja, zwykła powieść przygodowa, każą w opisach natury szukać odnośników do tej nieszczęsnej martyrologii. Pamiątam to jak dziś jak moja polonistka udowadniała że opis stepów w "Ogniem i mieczem" to w rzeczywistości nie opis stepów tylko tej słynnej martyrologii  :P
Zarobiłem lufę bo stwierdziłem że pewnie pisarz nie miał nic głębokiego na myśłi, tylko chciał "namalować" scenę dla dalszych wydarzeń.
My po prostu mamy już chyba we krwi to doszukiwanie się we wszystkim co tylko możłiwe naszej historii, a najlepiej jak to będzie martyrologia i męczeństwo narodu polskiego...
Wyszedł film "weterplatte"...nie oglądałem jeszcze, ale już czytałem że to bluźnierstwo nie film, bo przedstawiono żołnierzy jako zwykłych młodych ludzi a nie bohaterów z piedestału co strzał wygłaszających patriotyczne mowy.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Mauhur Purson

  • Hospes, hostis. CEO
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mauhur Purson
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: //Pokłosie// Co o tym filmie sądzicie?
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 22, 2013, 12:02:54 »
colonel ur wrong, przeinaczasz tytol