Autor Wątek: Myszka dla gracza. Co byście polecili?  (Przeczytany 41858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 06, 2013, 22:22:40 »
Pachnie scamem jak z Jita  :P

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2013, 07:26:27 »
To masz przytępiony węch.
Gwoli wyjaśnienia. Szukając myszki dla siebie poprzeglądałem oferty na allegro i dodałem do obserwowanych.
Dla przykładu:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3074760355
Lub z trwających jeszcze
http://allegro.pl/myszka-razer-copperhead-ideal-mega-zestaw-od-1-zl-i3066845357.html

Starakopara

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2013, 07:50:50 »
Razer Lachesis.

jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam w/w mysz.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 07, 2013, 09:00:39 »
Już kupiłem (wyżej napisałem jaka mysz dziś powinna do mnie dojść). Myszka, którą podałeś zapewne jest dobra ale poza moim zasięgiem cenowym (260 zł najmarniej).

Raina Nives

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raina Nives
  • Korporacja: LOST IDEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2013, 21:26:46 »
Tylko A4tech 7XX. Najlepszy stosunek ceny do jakości.

Ranshe

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 07, 2013, 22:22:20 »
Ano. Ja jestem stary i a4techa jeszcze pamiętam z czasów, kiedy to robili myszy za piątaka, które jak się popsuły po miesiącu, to zwyczajnie kupowało się nową... X760 kupiona testowo służy mi już chyba z rok ciągłego używania (i to używania dość agresywnego) :)

Nie przebija to co prawda mojej myszy logitecha, która ma już lat z 7 i nadal działa tak jak działała na początku, przeżyła konwenty i inne dość agresywne zachowania, przy czym nawet nie wiem jaki to jest model, bo tusz z naklejki informacyjnej nie przeżył :D - ale jestem całkiem zadowolony.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 08, 2013, 07:08:37 »
ja mam razera imperatora
Nie polecam generalnie, ale patrzcie na to cudo razera co ma wyjść :D

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-ouroboros
pewpew

Ranshe

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2013, 09:27:54 »
Lol, Saitek robi takie od ilu lat? ;D

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 08, 2013, 10:04:58 »
Lol, Saitek robi takie od ilu lat? ;D

Bezprzewodowe ? Ne sadze

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 08, 2013, 10:06:58 »
Lol, Saitek robi takie od ilu lat? ;D

Zgadzam się z przedmówcą. Razer chce robić własną wersję Szczura.

Ranshe

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 08, 2013, 11:09:11 »
Bezprzewodowe ? Ne sadze

Cyborgi bez kabla też są :) Chociaż fakt, pierwsze były kablowe :>

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 08, 2013, 15:46:05 »
Myszka doszła. Już wiem czemu była za 160 a nie 240.
Po prostu każdy człowiek ma możliwość zwrotu przedmiotu do sprzedawcy w ciągu pierwszych 10 dni. Ta myszka właśnie taka jest.

Co do samej myszki. Muszę się do niej przyzwyczaić. Na pewno jest ciekawa a czy wygodna to się przekonamy. Pozwala na szybkie przemieszczanie kursora po ekranie choć przy zwyczajowym ułożeniu dłoni na myszce klawisz odpowiedzialny za szybką zmianę dpi ze zwykłej na 800 bazowe (czyli ten dodatkowy czerwony klawisz z celownikiem) jest prawie poza zasięgiem kciuka więc mało użyteczny. Jeśli chce się go bez problemu obsługiwać to palce na klawiszach głównych po prostu wystają. Przekonamy się co dalej jak poeksperymentuje z nią na Armie2 albo planetside 2.

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 11, 2013, 09:57:08 »
Whorując się na topic, ktoś z was używa myszek Roccat? Cyberrat mnie wnerwia coraz bardziej i myślę o wymianie na http://www.roccat.org/Products/Gaming-Mice/ROCCAT-Kone-Pure/ ale wolał bym usłyszeć opinie użytkowników Roccatów czy są bezproblemowe.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 11, 2013, 11:16:45 »
Cześć Larving. Tu masz garść wiadomości o tej myszce
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Roccat_Kone__myszka_dla_graczy_i_nie_tylko-2489.html --- (ciekawe czy jest jakaś różnica między zwykłą a w wersji Pure).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 11, 2013, 11:26:55 »
Whorując się na topic, ktoś z was używa myszek Roccat? Cyberrat mnie wnerwia coraz bardziej i myślę o wymianie na http://www.roccat.org/Products/Gaming-Mice/ROCCAT-Kone-Pure/ ale wolał bym usłyszeć opinie użytkowników Roccatów czy są bezproblemowe.

Miałem Kone.

Mechanicznie bez zarzutu. Większość bajerów - bez wpływu na granie. Niestety, wymaga podkładki (ślizgacze znikają w oczach od jeżdżenia po drewnie z Ikei) i szybko "chamieje" optycznie - czyli brudzi się i wyciera. Okładziny sprawiają, że świetnie leży w ręku, ale niestety, nie sposób ich wyczyścić.

Przesiadłem się na Logitecha M-505, który jest zwyczajną myszką laptopową i nie żałuję - mały (mam cholernie małe biurko, więc to się liczy), łatwy do utrzymania w czystości (przecierasz rękawem i wygląda jak nowy),  pracuje bezproblemowo, nie ciągnie się kabel, baterie starczają na rok. No, ale nie ma bocznych przycisków, choć jest chyba jakaś lepsza wersja, która już je ma.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 11, 2013, 13:28:21 »
Po tych kilku dniach zabawy mogę napisać tak.
Myszka jest niezła choć jak na razie nie wiem jak zrobić makra (sciagnąłem aktualne sterowniki ze strony producenta).
Myszka jest wygodna, nie brudzi się, większość klawiszy jest dobrze rozłożona za wyjątkiem tego ala sniper-skiego spod kciuka. Jest za daleko i nie sposób go sięgnąć (tym bardziej w ferworze walki).
DPI na bazowych ustawieniach i maksymalnej wybranej możliwości jest nawet troche za wysokie i nie do końca panuje się nad myszką tym samym będę musiał troszkę to ograniczyć. Klawisze główne są pokryte dość gładkim plastikiem (nie oznacza to, że palce się ślizgają), boki myszki pokryte plastikiem o chropowatej strukturze, która powoduje, że prawie nie sposób aby palec bezwiednie się przesunął, skrol jest dobrze ulokowany i wygodny choć mógłby być odrobinę bliżej lub też mniejszy aby wygodniej się przesuwało.
Ode mnie dostaje myszka 10/10 za wykonanie i 8/10 za rozplanowanie klawiszy.

Myszce daje na razie mocne 8/10. Obniżam 2 punkty za złe rozlokowanie klawisza Sniper i dość dziwne sterowniki. Jak za 160 zł myszka bardzo dobra.

Yavax Zavro

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 16, 2013, 07:57:48 »
Odświeżam temat, bo mój DeathAdder chyba już długo nie pociągnie. Możecie polecić coś taniego, tak do 150 zł? Zastanawiałem się na myszkami firmy 4Tech i Roccata.
http://allegro.pl/a4tech-bloody-v5-dla-graczy-duza-podkladka-smycz-i3169374253.html
http://allegro.pl/mysz-roccat-savu-gaming-4000dpi-najtaniej-w-pl-i3176917882.html

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:15:04 »
pewpew

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:32:32 »
A ja mam coś takiego
http://www.ceneo.pl/1838110

i służy mi już bez problemów przez, hmmm, jakoś z 2,5 roku będzie, a jest eksploatowana dość intensywnie.
Generalnie myszki a4tech'a mają dość dobrą opinię, podzielaną przez wielu moich znajomych i raczej w zakresie cenowym do 100zł ciężko znaleźć alternatywę.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:44:38 »
Ja tam mam taką: A4Tech SWOP-80. To moja druga taka myszka (w poprzedniej po prawie 10 latach złamał się ogonek :( ), ma trochę głośne przyciski i to chyba jej największa wada. Poza tym leży bardzo wygodnie w ręce i działa sprawnie. Zarobiła wszystkie moje kille w eve i parę razy bana na serwerach CS'a za aim bota :D
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 16, 2013, 11:22:33 »
ja mam to
http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-imperator


nie polecam :(

Dlaczego? Ja ze swojej jestem zadowolony, chociaz fakt, ze gram glownie w Evke i gry nie wymagajace szybkiego klikania typu FPS czy inna Dota.

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 16, 2013, 12:08:36 »
Ja tam młócę we wszystko żeby nie popaść w monotonię i trochę sprzętu przerobiłem (muszę zastrzec że mam wrodzony talent do wynajdywania/nabywania felerów, szczególnie w pierwszych rewizjach czy innych rynkowych świeżynkach)

Klasyki jak mx518/510 (spokojnie znoszą USB na 500Hz), optyki na szmatę ale niestety z predykcją (choć już nie pamiętam czy w starszych wersjach oprogramowania nie można było wyłączyć snapa). Choć predykcja w mx700 nie była taka zła i dawała nawet fajne efekty w pierwszych CS'ach i tym podobnych.
Z nowszych G400 (obecnie chyba najbardziej perfekcyjna optyka), także optyk na szmatę, v1 miała predykcję v2 już nie i zdecydowanie polecam wersje 2 (czarna okrągła naklejka LOGITECH na pudle lub PID powyżej LZ133333).
Ze starszych Deathadder 3.5g (także perfekcyjna optyka jak w G400) lub HABU (podobno ma problemy z sensorem ale zdygałem 3 sztuki i byłem cholernie z niej zadowolony tylko z czasem zaczęło brakować przycisku pod zmianę DPI umiejscowionego jak w Mambie)
Mamby w obu rewizjach głupiały podobnie jak rat7 i 9 (lekkie nie są ;).
Xai trzeszczy i jakaś taka tandeta a śledzenie jakieś takie frywolne ale może to kwestia softu bo zdecydowanie ustawienia w sofcie nie odpowiadały temu jak myszka się sprawowała na podkładce (sprzętowe skoki DPI zdecydowanie nie odpowiadają temu co się ustawia, ustawienia co 1dpi/lpi/hz można przyjąć jako chłit marketingowy), zresztą tej nie udało mi się zwrócić więc leży i się kurzy już od dawna, jak by ktoś by był zainteresowany kupnem...
G500 także nie najlepszy sensor i potrafi głupieć, G300 nie sprawdzałem bo już sam układ przycisków ją zdyskwalifikował.
G5 Blue/Refresh także całkiem fajna choć niektóre partie potrafiły głupieć.
G600 czy Naga z telefonem pod kciukiem także jakoś mi nie podeszły z podobnego powodu co G300.
G700 można powiedzieć że rewolucja (chyba ma najlepszy laser jaki można dostać, choć wolał bym żeby była optyczna) i można ją złapać za ~200zł, dużo konfigurowalnych przycisków np. układ przycisków pod kciukiem można ustawić sobie w zależności od preferencji kciuk góra/dół lub przód/tył. Niestety sztywny kabel.

Miała zostać u mnie G400+kabel mod na szmacie SS XXL ale jak zobaczyłem G700 i tą ilość przycisków+rolka nie było przebacz, choć nie ukrywam że jak by w skorupę G700 wsadzili sensor G400 i miekki kabel to był by ideał (jakiś taki sentyment do optyki, zresztą chyba producenci zdali sobie sprawę że laser trudniej okiełznać)

Także na dzień dzisiejszy śmigam na G700 z białymi padami od corepad (miceskatez mają jakiś twardszy teflon, nie wiem czy nie z domieszką jakiegoś nylonu), ręcznie robiony kabel z 4 modelarskich linek z miedzi beztlenowej w sylikonowej koszulce i oplocie ze sznurówki (chyba że komuś nie przeszkadza że myszka ma "opcje" powrotu do pozycji "neutralnej" ;) a to wszystko śmiga na qpad heaton (icemat 2nd mimo że dobry tracking to trochę za agresywna i dźwiękowo jak i padożernie, no i po pewnym czasie okazała się za mała), tak wiem kobyła ale pozwala wybiegać się myszce jak jest taka potrzeba no i pozwala dosłownie ślizgać się myszy.
Jak ktoś lubi większy opór to można używać szmaty od SS (po przesiadce na plastik miałem wrażenie że mycha w niej tonie  mimo dobrych padów) i ewentualnie wachlować jeszcze padami (fabryczne nie są takie złe).

A jak by komuś było nie wystarczająco elastycznie to zawsze można użyć x-mouse.
Na G700 używałem tego softu raz, żeby pod LMB, RMB i TMB podpiąć jakieś chore kombinacje klawiszy w ostatnim Syndicate. Gierka nabrała zupełnie innej grywalności kiedy można wykonać więcej operacji niż ma się palcy czy klawiatura z ghostingiem jest w stanie przyjąć ;]
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Yavax Zavro

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 16, 2013, 12:20:18 »
Chyba kupię Logitecha G700 albo Revoltec FightMouse, w zależności jak długo uda mi się znosić szwankującego DeathAddera.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 16, 2013, 12:23:25 »
Shamoth sporo napisałeś ale ... sporo skrótów stosowałeś co powoduje pewną nieczytelność.
Od siebie dodam, że w moim korsarzu nie stosuje maksymalnego ustawienia dpi bo po prostu myszkę ciężko okiełznać. Jest za szybka po prostu. Może dodam jeszcze, że pracuje na standardowej szmacianej podkładce z żelem pod nadgarstek i na prawdę nieźle się sprawuje. Korsarz jest myszką laserową, która ponoć miała nie pracować za dobrze na szmaciankach.

ps. Yavax Zavro czytałeś maila, którego do Ciebie wysłałem?

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2013, 12:33:24 »
G500 także nie najlepszy sensor i potrafi głupieć,

 :o ?  Na tym icemacie 2 się rozumie?
Używam od jakiś 3 lat i nigdy nie miałem problemów, choć nie zdziwiłbym się gdyby na szklanej podkładce takowe występowały.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 16, 2013, 15:34:08 »
Także posiadam G500 i od 2 lat nie mam żadnych problemów czy to w FPSach/RTSach czy samym Windowsie - podkładki szmacianki steelseries/razor.

Jak dla mnie G500 to najlepsza mycha jeśli chodzi o jakość /ilość przycisków/ cena.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 16, 2013, 20:07:34 »
Xai trzeszczy i jakaś taka tandeta a śledzenie jakieś takie frywolne ale może to kwestia softu bo zdecydowanie ustawienia w sofcie nie odpowiadały temu jak myszka się sprawowała na podkładce (sprzętowe skoki DPI zdecydowanie nie odpowiadają temu co się ustawia, ustawienia co 1dpi/lpi/hz można przyjąć jako chłit marketingowy), zresztą tej nie udało mi się zwrócić więc leży i się kurzy już od dawna, jak by ktoś by był zainteresowany kupnem...

To tylko udowadnia, że myszka myszce nie równa. Mój XAI jest rewelacyjny, nie trzeszczy, po moim icemacie ślizga się rewelacyjnie. Kursor bardzo płynnie lata po ekranie (nie sprawdzałem różnic pomiędzy 1800 a 1825 dpi czy 1801 np, bo tego i tak nie wyczuję, ale 1800 starego DeathAddera a 1800 XAI'a czułem tak samo). Przyciski z boku (4 i 5) są ustawione w idealnym miejscu i oba sięgam kciukiem bez gimnastyki. Kółko ma opór taki jaki właśnie lubię...

To nie tak, Ci nie wierzę. Tylko to pięknie uwydatnia że nawet w obrębie jednego konkretnego modelu, potrafią się między sobą myszki różnić. Chcesz dobrą dla siebie myszkę to weź ją w łapę... zwrot do 10 dni w dużych sklepach to nie jest mit ;)

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:49:35 »
Tak jak pisałem, mam wrodzony dar do trafiania na felery ;]

W XAI to trzeszczenie/luzy były by do zniesienia ale rolka imho jest tragiczna, a ta narowistość o której wspomniałem wynikała zapewne z tego że mimo że przyśpieszenie było wyłączone i w windozie i w sterowniach myszy to jednak chyba sprzętowa była i mycha bynajmniej nie działała liniowo.

Co do Icemat 2nd to jest to podkładka jak każda inna tylko z piaskowanego szkła, łatwiejsza w czyszczeniu np niż aluminiowe piaskowane i anodyzowane (które zresztą lubiły się z czasem wyświecić, chyba że było to anodyzowanie twarde-wojskowe, bodajże 3 stopnia). Fakt że głupiały na niej mychy ale zazwyczaj też głupiały na innych podkładkach. Inna sprawa że było sporo problemów z podróbkami (sam nieświadomie nabyłem 2) na których na prawdę sporo myszek głupiało, a rozróżnić je można było praktycznie tylko po tym jak się zużywały bo z czasem się wyświecały a oryginał jak był matowy i chropowaty jak papier ścierny tak jest i pewnie długo będzie... tylko trochę za mała dla mnie.

G500 ustawiona na max DPI i low sens. lubiła się gubić na szmacie, co dla mnie oznacza że jest akceleracja i może też wystąpić na mniejszej rozdzielczości ale może to była też kwestia konkretnego egzemplarza.

W G700 mam DPI ustawione na 1600 a w systemie suwak na 4 czyli w rejestrze mam wpis sensitivity 6 co odpowiada za mnożnik 0.5 co daje 800dpi tylko hmmm z "podwójną precyzją" bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Co ciekawe myszka mojej baby, żeby nie było też G700, jest jakaś taka bardziej responsywna na tych samych ustawieniach, co niestety potwierdza to co napisał Sztosz że sztuka sztuce jest nierówna ;/

@Yavax a sprawdzałeś czy masz najnowszy firmware? Chyba że to kwestia wypalania się myszy...

EDYTA:
Był bym zapomniał o optycznej myszy QPad, może i niska rozdzielczość ale więcej nie potrzeba, subiektywnie wyższa ergonomia niż w "kultowych" garbusach logitecha typu MX518 - ktoś pisał że szuka płaskiej myszy, tu dłoń/nadgarstek nie ma prawa się zmęczyć, optyka bez zastrzeżeń tylko raportowanie USB było jakieś zwalone w moim egzemplarzu bo mimo ustawienia na 1000Hz nigdy nie osiągała takich wysokich raportów w testach. bardziej wyglądało to jakby raportowanie było dynamiczne i uzależnione od prędkości ruchu myszką a ustawienie prędkości USB było raczej opcją przycięcia raportowania niż wymuszenia takiej prędkości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 12:51:09 wysłana przez Shamoth »
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Starakopara

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 06, 2013, 13:04:03 »
Sorki za nekro :p, ale nie chciałem nowego wątku zakładać.

Wczoraj zdechł definitywnie mój Razer Lachesis ( ponad 3 lata działał bezproblemowo )

noszę się z zamiarem zakupu myszy Cyborg R.A.T 5

czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiekolwiek doświadczenia z myszkami w/w producenta?
Bedę wdzięczny za konstruktywny feedback.

fly sharp
o7

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:45:01 »
Miałem w łapie nie podłączoną do kompa, nie leżała dobrze. Tylko tyle mogę powiedzieć.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 06, 2013, 21:37:05 »
Z zasłyszanych opinii zaznaczam.
Rat-y są specyficznymi myszami i można je dostosować pod siebie. Czyli zmienić jej budowę do pewnego stopnia ale jest to mysz specyficzna i nie każdemu pasuje.
Może byś się rozejrzał za tą myszą, którą ja mam? Jest wygodna można ją zrobić lżejszą z powodu odkręcenia śrub-ciężarków i pozwala na sporę możliwości konfigurowania klawiszy.
Polecam mysz, którą sam posiadam czyli  CORSAIR VENGEANCE M60 FPS
Ciekawi mnie jak się sprawuje ten Roccat Kone?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 07, 2013, 12:55:06 »
Ciekawi mnie jak się sprawuje ten Roccat Kone?

Miałem. Ogólnie fajna, ale szybko robi się syfiasta - brudzi się, klei, nie sposób jej doczyścić. Najlepiej byłoby ją używać w takich bawełnianych rękawiczkach do przeglądania fotografii na papierze błyszczącym.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 07, 2013, 21:48:06 »
zeby "Myszka" byla fajna, musi miec podwojna, miekka podkladke...moze byc silikonowa:
http://d.asset.soup.io/asset/4761/2173_4231.gif
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2013, 23:31:38 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Starakopara

  • Gość
Odp: Myszka dla gracza. Co byście polecili?
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 08, 2013, 10:26:08 »
zeby "Myszka" byla fajna, musi miec podwojna, miekka podkladke...moze byc silikonowa:
http://d.asset.soup.io/asset/4761/2173_4231.gif

mam już taką, co prawda nie jest żywa, jak ta prezentowana przez Ciebie, ale równie dobrze spełnia swoje zadanie :)
Dostałem od kolegów w pracy na urodziny

http://www.twojkubek.pl/images/podkladki/sexy_podkladka_pod_mysz_2.jpg

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...