Autor Wątek: Brexit stał się faktem  (Przeczytany 61912 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:39:46 »
LOL. jeśli wierzysz że nasi "włodarze" nie pójdą full retard w swojej "polityce godnościowej" to jesteś ogromnym optymistą.

Wierzysz że poprzedni pajace byli w czymś lepsi? Czy obecni idą full retard? PO miała wszystko, media, prezydenta, rząd i PISiory ich wypunktowały jak małe dzieci zgarniając całość władzy. Byłbym powściągliwy, mów sobie co chcesz, miej poglądy jakie chcesz, ale fakty są takie jakie są. Jednych i drugich nie lubię, ale patrzę z boku i widzę to co widzę.

Choć raz proszę bez agresji i srania we własne gniazdo.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 28, 2016, 13:31:57 »
Wierzysz że poprzedni pajace byli w czymś lepsi? Czy obecni idą full retard? PO miała wszystko, media, prezydenta, rząd i PISiory ich wypunktowały jak małe dzieci zgarniając całość władzy. Byłbym powściągliwy, mów sobie co chcesz, miej poglądy jakie chcesz, ale fakty są takie jakie są. Jednych i drugich nie lubię, ale patrzę z boku i widzę to co widzę.

Choć raz proszę bez agresji i srania we własne gniazdo.

Ale rozróżnijmy może kwestie wewnętrzne i politykę zagraniczną? Jeśli chodzi o domestic affairs, to Platforma ostatnie 4 lata faktycznie wykonała kilka celnych strzałów w stopę, przy okazji trafiając się w głowę, i w ogóle osiągnęła poziom dna i kilku metrów mułu. PiS nie musiał nawet się bardzo starać, żeby ich pobić w wyborach, bo miał kilka sensownych lub co najmniej społecznie akceptowalnych i potrzebnych projektów.

W polityce zagranicznej natomiast PiS popełnia gafę za gafą i prowadzi nas od klęski do klęski, więc jakoś nagle w sukces projektu "Międzymorze" (zwłaszcza rozpoczęty pohukiwaniem na Ukrainę, że niedostatecznie się pokajała za Wołyń) nie wierzę.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 28, 2016, 14:08:37 »
Nacjonalista nie jestem, ale Ukrainy to ja nigdzie nie widze w strukturach europejskich. To naród, który musi mieć bicz nad sobą. Tam kradną oligarchowie, pół kraju w stanie wojny - a oni jak nigdy jeżdżą na wycieczki po finałach euro. Paranoja jakaś. I nie chodzi o rozgrzebywanie historii tylko po prostu krew mnie zalewa jak się każdy nad nimi użala, a sami robią rozpiździel u siebie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2016, 14:12:48 »
[ciach] bo miał kilka sensownych lub co najmniej społecznie akceptowalnych i potrzebnych projektów.
A konkretnie jakich ? Z chęcią się czegoś nowego i ciekawego dowiem o projektach typu:
- 500+
- darmowe leki dla seniorów
- obniżenie wieku emerytalnego
- stawka minimalna
- zmiany podatkowe
- zmiana ordynacji wyborczej
- zmiana Konstytucji
Nie licząc stawki minimalnej i darmowych leków, to ciężko mi cokolwiek z tej listy zakwalifikować jako społecznie akceptowalne i potrzebne (nie wspominając o powszechnej akceptowalności i potrzebie).
No chyba żeby uznać, że jeśli 1/3 akceptuje to już to jest społecznie akceptowalne, bo za potrzebne (akurat temu 1 z 3) można niektóre z nich chociaż uznać.  8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 28, 2016, 20:28:52 »
Czy ja dobrze rozumiem, że potwierdzasz brak związku pomiędzy demokratycznością UE, a brexitem?
Nie, nie rozumiesz.

Rozumiem, że twierdzisz iż UE nie dązy do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą propagandy, monopolu informacyjnego i ideologii?
O, tu rozumiesz.

Co do interpretacji, to wszystko jest kwestią interpretacji. W końcu korea północna to przecież republika ludowo-demokratyczna.
Ta, sęk w tym, że w Korei za niewystarczająco szeroki uśmiech możesz skończyć w obozie śmierci. W UE możesz mówić i myśleć co chcesz. Jasne, UE nawołuje do szeroko pojętej tolerancji (momentami zbyt szeroko pojętej jak na moje poglądy), ale za to, że mam odmienne zdanie, nic mi nie grozi.

"Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, z łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny), w którym państwo posiada całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i stara się kontrolować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle ile jest to możliwe"

Definicja pasuje do UE jak ulał.
Nie, nie pasuje. UE stara się objąć swoimi durnymi regulacjami wiele kwestii, zwłaszcza gospodarczych, ale w aspekty życia prywatnego akurat nie ingeruje. Jak wspomniałem wcześniej, mogę myśleć co chcę, mówić co chcę, czytać co chcę, rozmawiać z kim chcę.

Cytuj
Idźmy dalej za wikipedią. "Charakterystycznymi cechami państw totalitarnych są autokratyzm (w szczególności zasada wodzostwa), kontrolowanie przez aparat władzy wszystkich dziedzin życia i ingerencja w przekonania, poglądy, zachowania obywateli, a także rozbudowana propaganda (m.in. fałszująca obraz rzeczywistości) i pełna kontrola nad siłami zbrojnymi, policją i wymiarem sprawiedliwości"
Ok. UE nie ma jeszcze kontroli nad wojskiem, policją i wymiarem sprawiedliwości, ale cały czas idzie w tym kierunku. Więc też pasuje.
W cytowanej przez Ciebie definicji jedną z charakterystycznych cech jest autokratyzm władzy. No, to kto w UE jest tym wielkim imperatorem? Bo ja prędzej bym takiego w naszym kraju znalazł.

Każde państwo ma kontrolę nad wojskiem, i policją, każde ma wpływ na kształt wymiaru sprawiedliwości, każde ma możliwość zakrzywiania rzeczywistości poprzez media. Znaczy co, każde jest totalitarne? Posiadanie ch*ja nie sprawia, że automatycznie stajesz się gwałcicielem.

Najwyraźniej nie pojmujesz jednej rzeczy. Totalitaryzm zaczyna się wtedy, gdy jesteś przymuszany do ideologii represją. Sam fakt przyjęcia i głoszenia swojego poglądu na świat totalitaryzmem nie jest.

Ależ szykuje się. Przecież włodarze unijny swego czasu mówili wprost, że unia powstała po to by rzucić wyzwanie USA. Wprawdzie chodziło tu póki co o wojnę gospodarczą, ale od wojny gospodarczej do militarnej nie jest daleko. Zwłaszcza, że USA nie może sobie pozwolić na to by dolar przestał być walutą świata.
Poza tym wojna konwencjonalna w tej chwili jest na rękę zarówno USA jak i UE.
Wizja wojny USA vs UE  ;D Brak mi słów.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:09:29 »
Z państw wysoko rozwiniętych nikomu na rękę nie jest żadna wojna bo nie ma w tym kasy po prostu... . Tak zniszczmy rynki zbytu, da nam to tyle pieniędzy... :D.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 29, 2016, 16:33:05 »
Ogólnie wojna jest fajna jak prowadzisz ją na czyimś terytorium, a potem zarabiasz na jego odbudowie. Najlepiej wojować z opóźnionym technologicznie, ogranicza to straty w ludziach, nie narażając na  negatywne odczucia opinii publiznej.
Aha, dwa mocarstwa nie walczą ze sobą, kiedy widzą trzecie, czające się w krzakach z wielką pałą w ręku.

Sun Tzu wannabie :)

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 06, 2016, 07:34:44 »
A konkretnie jakich ? Z chęcią się czegoś nowego i ciekawego dowiem o projektach typu:
- 500+

Przyrost naturalny styczeń-kwiecień 2015 = -22 200 (-1,7‰)
Przyrost naturalny styczeń-kwiecień 2016 = -5 000 (-0,4‰)

Poczekamy na dane z końca roku, śmiem twierdzić że się jeszcze znacznie poprawi. Warto sprawdzić jak wypadło becikowe, można się zaskoczyć.

Jakkolwiek lewacki ten program by nie był, nie odmówisz mu skuteczności. Tak, jest znacznie skuteczniejszy niż proste obniżenie podatków, dlaczego? Bo obniżając podatki nikogo nie nagradzasz za posiadanie dziecka, cholernie prosta sprawa.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:20:42 »
To może jeszcze bykowe niech wprowadzą?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:12:41 »
To może jeszcze bykowe niech wprowadzą?

Masz coś sensownego do dodania? Kto będzie się zajmował emerytami i na nich placił gdy ich liczba niebezpiecznie zrówna się z liczbą ludzi w wieku produkcyjnym? Tak ciężko jest myśleć 20 - 30 lat w przód? To są realne problemy przed którymi uciekać można tylko do czasu, tak samo jak energetyka (przecież prunt jest w gniazdku więc o co chodzi?), albo woda pitna - sprawdź sobie jak to faktycznie u nas wygląda.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:31:37 »
Kto będzie się zajmował emerytami i na nich placił gdy ich liczba niebezpiecznie zrówna się z liczbą ludzi w wieku produkcyjnym?

Niedawno w jednym z artykułów dotyczących nowych pomysłów PiS w sprawie OFE wyczytałem, że już obecnie na 1 emeryta przypadać ma raptem 1,5 pracownika. Więc jakby nie patrzeć jeśli tak jest rzeczywiście to katastrofę mamy już na wyciągnięcie ręki. Oby ten spadek w spadku przyrostu miał cechę trwałą. I oby znalazły się środki na dalsze finansowanie 500+, bo i to pewne nie jest. IMO prócz tego typu świadczeń wypadałoby jeszcze zmniejszyć drastycznie ilość osób zatrudnionych na tzw. śmieciówkach. Lepsze gwarancje utrzymania zatrudnienia powinny być dodatkowym i mocnym bodźcem dla zakładania rodziny. Dzieci to jak długoterminowa inwestycja, która wymaga poczucia stabilizacji przez "inwestora".
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:40:16 »
@Dux w tym problem, że motyw "śmieciówek" jest bardzo niewygodny każdej władzy. Obawiają się zapewne odpływu inwestorów z kraju nie myśląc długofalowo, że przeciętny polak dwa razy się zastanowi (o ile w ogóle ktoś w tym wypadku myśli ];) ) czy zakładać rodzinę i dlatego spora część ciąż jest niezamierzona.
Suma sumarum akcje 500+ itp są strzelaniem w przysłowiową stopę budżetu państwa.

Lepszym rozwiązaniem dla przeciętnej polaki byłaby pewność:
1. że ma zapewniony powrót do pracy po wychowawczym (obwarowane dobrze przemyślanymi ustawami a nie dowolnością w ich interpretowaniu jak jest zwykle w Polsce),
2. miała darmowe żłobki i przedszkola (co samo w sobie dałoby także spore zatrudnienie i zmniejszyło bezrobocie),
3. gdyby potencjalni rodzice mieliby pewną pracę a nie umowy śmieciowe lub krótkoterminowe np co dwa tygodnie ponawiane zapewne większy odsetek osób byłby zainteresowanych zakładaniem rodzin. 

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:45:24 »
Lepszym rozwiązaniem dla przeciętnej polaki byłaby pewność:
1. że ma zapewniony powrót do pracy po wychowawczym (obwarowane dobrze przemyślanymi ustawami a nie dowolnością w ich interpretowaniu jak jest zwykle w Polsce),
2. miała darmowe żłobki i przedszkola (co samo w sobie dałoby także spore zatrudnienie i zmniejszyło bezrobocie),
3. gdyby potencjalni rodzice mieliby pewną pracę a nie umowy śmieciowe lub krótkoterminowe np co dwa tygodnie ponawiane zapewne większy odsetek osób byłby zainteresowanych zakładaniem rodzin.

1. Genialny pomysł! Zmuśmy pracodawców, dopierdolmy im jakieś kary za niestosowanie się do tych przepisów, zmuśmy do zatrudniania młodych kobiet i płacenia im przez rok nieobecności w firmie, a potem dziwmy się że jakoś te firmy nie powstają i miejsc pracy zamiast przybywać to ubywa.
2. Czyli z jednego socjalistycznego pomysłu (500+), przechodzimy w drugi? Brawo.
3. To dowiedz się jak wygląda sytuacja po drugiej stronie przelewu to może zrozumiesz że z syfitu się taka sytuacja nie bierze.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:31:53 »
Glass chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem albo mało jasno było to wyjaśnione więc jeszcze raz.
ad 1. Kobieta, która jest na macierzyńskim jest pod ochroną państwa i z zus-u dostaje pieniądze ale taka kobieta nie wie czy będzie miała do czego wracać i często pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych kobiet na umowy o pracę właśnie z tego powodu, że mogą zajść w ciążę i nie być dostępnymi.
ad 2. Pieniądze, które są roztrwaniane z budżetu państwa na akcję 500 plus lepiej byłoby zainwestować w opłacenie żłobków i przedszkoli. Sam jestem ojcem 2 letniego dziecka i wiem, że zdobycie miejsca w przedszkolu nie prywatnym graniczy z cudem.
Gdyby fundusze przeznaczone na 500 + umieścić w programie zatytułowanym np Darmowe Żłobki i Przedszkola to spowodowałoby otwieranie większej ilości firm świadczących takie usługi i zarazem konkurencja byłaby większa a co za tym idzie miałbyś większy wybór gdzie wysłać dziecko. Zmniejszyłoby się bezrobocie a i rodzice mieliby spokojniejszą głowę odnośnie swoich pociech.
ad 3. Sporo lat prowadziłem własną działalność gospodarczą i wiem jakim obciążeniem dla firmy jest pracownik ale z 2 strony także wiem, że w Polsce zniknęła już w sumie tzw klasa średnia. Większość Polaków można już raczej opisać jako pracowników zarabiających daleko poniżej średniej krajowej i tu wchodzimy w koleiny temat rzekę. Wiem jedno, że aktualnie pracuje w firmie Mondeleze (bardzo duży koncern zachodni) i dobrze ponad połowę obsady fabryki to pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę tyle, że umowa jest na 2 tygodnie. Twoim zdaniem nie jest to patologia, że w zakładzie kobiety potrafią pracować na takich umowach od np 8 lat?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:46:05 »
Glass chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem albo mało jasno było to wyjaśnione więc jeszcze raz.
ad 1. Kobieta, która jest na macierzyńskim jest pod ochroną państwa i z zus-u dostaje pieniądze ale taka kobieta nie wie czy będzie miała do czego wracać i często pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych kobiet na umowy o pracę właśnie z tego powodu, że mogą zajść w ciążę i nie być dostępnymi.
Daj mi powód dla którego chciałbym zatrudnić młodą dziewczynę u siebie w firmie? Po co mi pracownik który z miejsca pójdzie na roczny urlop. Po co mi ten koszt? Nie prowadzę działalności charytatywnej.

ad 2. Pieniądze, które są roztrwaniane z budżetu państwa na akcję 500 plus lepiej byłoby zainwestować w opłacenie żłobków i przedszkoli. Sam jestem ojcem 2 letniego dziecka i wiem, że zdobycie miejsca w przedszkolu nie prywatnym graniczy z cudem.
Gdyby fundusze przeznaczone na 500 + umieścić w programie zatytułowanym np Darmowe Żłobki i Przedszkola to spowodowałoby otwieranie większej ilości firm świadczących takie usługi i zarazem konkurencja byłaby większa a co za tym idzie miałbyś większy wybór gdzie wysłać dziecko. Zmniejszyłoby się bezrobocie a i rodzice mieliby spokojniejszą głowę odnośnie swoich pociech.
myślę że ulgi podatkowe dla takich placówek zrobiłyby znacznie więcej niż pompowanie kasy w jakieś darmowe placówki. Jakieś przetargi? Składanie podań o akredytacje? Kolejne urzędy?

ad 3. Sporo lat prowadziłem własną działalność gospodarczą i wiem jakim obciążeniem dla firmy jest pracownik ale z 2 strony także wiem, że w Polsce zniknęła już w sumie tzw klasa średnia. Większość Polaków można już raczej opisać jako pracowników zarabiających daleko poniżej średniej krajowej i tu wchodzimy w koleiny temat rzekę. Wiem jedno, że aktualnie pracuje w firmie Mondeleze (bardzo duży koncern zachodni) i dobrze ponad połowę obsady fabryki to pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę tyle, że umowa jest na 2 tygodnie. Twoim zdaniem nie jest to patologia, że w zakładzie kobiety potrafią pracować na takich umowach od np 8 lat?
I zapewne firma ta generuje sobie koszt w Polsce płacąc za logo firmie w raju podatkowym równowartość miesięcznego dochodu w efekcie nie płacąc złotówki dochodowego. Z jednej strony masz to, a z drugiej kwiaciarnie, sklepik spożywczy itd. Twoje pomysły nie zabiją molochów, zabiją małych którzy nie mają środków na optymalizacje podatkowe.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:46:39 »
Ja jestem ojcem dwuletniego dzieciaka. Nie mieliśmy najmniejszego problemu z tym żeby założyć rodzinę, po prostu zrobiliśmy sobie dziecko bo chcieliśmy. Po skończeniu się rodzicielskiego urlopu poszedłem na bezpłatny wychowawczy. Ze znalezieniem pracy też nie miałem najmniejszego problemu. Był jeden kurewsko duży problem: spróbuj w marcu znaleźć wolne miejsce w żłobku. Nawet w dużym mieście jakim jest Wrocław znalezienie miejsca dla dziecka graniczy z cudem, nie ma znaczenia czy publiczny, czy nie, czesne itp też nie grają roli. Po prostu bez znajomych znajomych nie było by to możliwe.

500+ tworzy tylko dodatkową patologię. Te 500zł jest o kant dupy jeżeli nie można znaleźć dla dziecka miejsca w żłobku/przedszkolu. Patologia która siedzi na zasiłku będzie tylko jeszcze bardziej obciążać państwo, a ludzie którzy normalnie pracują i tak na pierwsze dziecko nie dostaną tych 500zł.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 06, 2016, 12:09:54 »
@Glass sam sobie przeczysz. Z jednej strony chcesz aby Państwo w taki albo inny sposób wpłynęło na ludzi i spowodowało zwiększenie urodzeń a z drugiej strony wyszukujesz minusy każdego pomysłu nie podając co byś poddał korekcie. Program 500+ Jak to dobrze opisał @Sztos powoduje jedynie powiększanie się patologii.
Jeśli państwo dałoby pracodawcy powód aby zatrudnić ponownie kobietę po urlopie macierzyńskim (np ulgi w opłatach zus-owskich po jej powrocie do pracy). Nakazy odgórne i kary powodują tylko wyszukiwanie przysłowiowych furtek aby te obostrzenia obejść a danie pracodawcy przysłowiowej marchewki byłoby bardziej efektywne.
@Glass nie problemem są koszta miesięczne utrzymania dziecka w takiej placówce ale po prostu ich brak i ulgi podatkowe myślę, że wiele tu nie dadzą. To co opisałeś o wyprowadzaniu pieniędzy z firmy do rajów podatkowych jest rzeczą nagminną ale myślę, że tak jak problem umów śmieciowych tak i to można byłoby ukrócić odpowiednimi ustawami i zapisami w prawie ale przemyślanymi a  nie pisanymi na przysłowiowym kolanie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 06, 2016, 12:50:16 »
Nie wiem, ja się na tym nie znam, wiem że kolejne przywileje dla młodych matek pogorszą tylko ich sytuację, bo na cholerę pracodawcy taki kłopot? Dawanie kasy w łapę za dzieciaka daje zajebisty efekt wśród polaków na wyspach, więc i u nas da. Oczywiście w idealnym świecie lepiej nie zabierać 700zł niż dać 500, ale to nie jest idealny świat. Polityki w tym kraju nie planuje się na 20 lat tylko do następnych wyborów, ot cecha demokracji.

Problem ze żłobkami to jest rzecz osobna. Jeżeli ktoś planuje dzieci przez pryzmat dostępności żłobków to lol. Skoro jest zapotrzebowanie to pojawią się żłobki, jak to w każdej dziedzinie życia.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 06, 2016, 13:04:51 »
Przyrost naturalny styczeń-kwiecień 2015 = -22 200 (-1,7‰)
Przyrost naturalny styczeń-kwiecień 2016 = -5 000 (-0,4‰)

Poczekamy na dane z końca roku, śmiem twierdzić że się jeszcze znacznie poprawi. Warto sprawdzić jak wypadło becikowe, można się zaskoczyć.

Jakkolwiek lewacki ten program by nie był, nie odmówisz mu skuteczności. Tak, jest znacznie skuteczniejszy niż proste obniżenie podatków, dlaczego? Bo obniżając podatki nikogo nie nagradzasz za posiadanie dziecka, cholernie prosta sprawa.
Twoje dane mają coś udowadniać ? Nie sądzę by w jakikolwiek sposób udowadniały tezę jaką wcześniej postawił Isengrin:
[ciach] bo miał kilka sensownych lub co najmniej społecznie akceptowalnych i potrzebnych projektów.
Być może niezrozumiałeś, ale śpieszę z wyjaśnieniem - 500+ to nie są PROJEKTY, a co najwyżej JEDEN projekt !

Nad sensownością możemy się oczywiście sprzeczać - generalnie wg mnie, są to pieniądze wydane w najgorszy możliwy sposób jeśli chodzi o zwiększenie przyrostu naturalnego w Polsce (jak rozumiem to jest Twój argument za sensownością projektu typu 500+). Problem w tym, że 500+ powstało nie jako projekt zwiększający dzietność, a mający za zadanie ułatwić ludziom wychowanie dzieci. Nie będę powtarzał za specjalistami i mówił, że powoduje odpływ pracowników (żeńskiej części), że tworzy patologie płacowe (pracownicy zgłaszający się do pracodawcy z prośbą o zmianę umowy celem obniżenia pensji zasadniczej, a przeniesienia reszty w formę premii, etc.), że na kolejne dzieci kobieta 40-letnia po prostu może nie mieć czasu (bo wcześniej szuka pracodawcy który ją zatrudni pomimo, że jest kobietą), a program przecież nie obejmuje rodzin z jednym dzieckiem, że o 500+ może się ubiegać również ojciec NIE płacący alimenty i o decyzji (przyznaniu) decyduje jedynie kto pierwszy złoży wniosek (czy matka samotnie wychowująca, czy ojciec)... tych przykładów można mnożyć.

Ba żeby daleko nie szukać:
Daj mi powód dla którego chciałbym zatrudnić młodą dziewczynę u siebie w firmie? Po co mi pracownik który z miejsca pójdzie na roczny urlop. Po co mi ten koszt? Nie prowadzę działalności charytatywnej.
Sądzisz, że młodą dziewczynę (czyli iluletnią wg Ciebie - 30-latka to wg Ciebie wciąż dziewczyna ?) skuszą pieniądze typu 500-1000 PLN, przyznawane NA dziecko, kiedy nie może znaleźć pracy, bo pracodawcy tacy jak Ty myślą tak jak Ty (nawet firmy rozsądne jak mają wybór będą się zastanawiać czy opłaca im się zatrudnić pracownicę deklarującą, że szuka pracy by pójść na macierzyńskie).
Tu nie chodzi o to, że wszyscy za to płacimy (za macierzyńskie płacone z ZUSu też), ale o to, że te pieniądze można wykorzystać w lepszy sposób.

Co ważniejsze, ja rozumiem również i argumenty drugiej strony w stylu, że te pieniądze i tak wrócą do budżetu (podatki), bo przecież nie wszyscy mało kto z osób dostających 500+ będą je odkładać dla swoich dzieci na przyszłość.

Problem w tym i tego właśnie wydaje mi się, że nie rozumiesz, że Polski na takie rozdawanie po prostu nie stać. Sam mam trójkę dzieci, ale i tak wolałbym te pieniądze w formie, np.:
- dodatkowych zajęć dla przedszkolaka
- dodatkowych lekcji kompensacyjnych dla ucznia podstawówki
- większej ilości godzin przygotowawczych i zajęć lekcyjnych z przedmiotów wiodących dla gimnazjalistki (już licealistki)
- dodatkowych zajęć/obiektów sportowych dla przedszkolaka/ucznia podstawówki/gimnazalistki-licealistki
To właśnie na tego typu zajęcia wydaję większość kasy - przykładów nie muszę pewnie podawać... ale zastanów się ile obecnie kosztuje 1h korepetycji - żeby wziąć tylko pierwsze z brzegu dostępne w necie - j. angielski w Warszawie kosztuje 2750 za semestr (2x w tygodniu - 90 minut). 6x500 = 3000 zostaje mi 250 PLN na inne dodatkowe zajęcia...

Naprawdę wolałbym żeby dziecko nie traciło czasu na dojazd tylko te 2h tygodniowo dłużej siedziało w szkole. W miejscu i u nauczyciela, z którym i tak ma kontakt.
Wolałbym również żeby nauczyciel "informatyki" - zajęć komputerowych w podstawówce - zamiast uczyć dzieci obsługi painta/notatnika/worda uczył Scratch-a, ale tu najpierw musiałby pójść przecież na przeszkolenie, a skoro jest to zazwyczaj jego drugi przedmiot jaki prowadzi, to ma małą motywację by to robić.

Myślisz, że te 500 PLN dodatkowe przekona mnie do 4-go dziecka ?

I tak już na koniec - tak jestem zdania, że lepiej robić coś niż nic nie robić, a z drugiej strony lepsze jest wrogiem dobrego (vide zmiany w szkolnictwie).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 06, 2016, 14:33:53 »
Twoje dane mają coś udowadniać ? Nie sądzę by w jakikolwiek sposób udowadniały tezę jaką wcześniej postawił Isengrin:Być może niezrozumiałeś, ale śpieszę z wyjaśnieniem - 500+ to nie są PROJEKTY, a co najwyżej JEDEN projekt !
Czyli będziemy sobie wytykać liczbę mnogą/pojedynczą? Nie zwykłem dyskutować z danymi dostępnymi publicznie, a wskazują jednoznacznie na to że becikowe przyczyniło się do wzrostu demograficznego. Chyba że to nie becikowe tylko rządy pisu, samoobrony i lpr'u jako takie. Ale rozumie, że to jest stwierdzenie które wywoła tu na forum masowe pękanie dup i z tym już na 100% się nie zgodzicie ;)

Nad sensownością możemy się oczywiście sprzeczać - generalnie wg mnie, są to pieniądze wydane w najgorszy możliwy sposób jeśli chodzi o zwiększenie przyrostu naturalnego w Polsce (jak rozumiem to jest Twój argument za sensownością projektu typu 500+). Problem w tym, że 500+ powstało nie jako projekt zwiększający dzietność, a mający za zadanie ułatwić ludziom wychowanie dzieci. Nie będę powtarzał za specjalistami i mówił, że powoduje odpływ pracowników (żeńskiej części), że tworzy patologie płacowe (pracownicy zgłaszający się do pracodawcy z prośbą o zmianę umowy celem obniżenia pensji zasadniczej, a przeniesienia reszty w formę premii, etc.), że na kolejne dzieci kobieta 40-letnia po prostu może nie mieć czasu (bo wcześniej szuka pracodawcy który ją zatrudni pomimo, że jest kobietą), a program przecież nie obejmuje rodzin z jednym dzieckiem, że o 500+ może się ubiegać również ojciec NIE płacący alimenty i o decyzji (przyznaniu) decyduje jedynie kto pierwszy złoży wniosek (czy matka samotnie wychowująca, czy ojciec)... tych przykładów można mnożyć.
Oczywiście że każde wydane w ten sposób pieniądze są wydane bezsensownie i powinno to działać inaczej, ale tak jak już pisałem jest to skuteczne i da się to zrobić w ciągu jednej kadencji. Nie popieram pisu, staram się znaleźć JAKIKOLWIEK przejaw myśli w tym szaleństwie. Ale wypowiadanie się choć odrobinę pozytywnie o wrogu najgorszym każdego platformowca/nowoczesnego = zakuty beret z antenką.

Ba żeby daleko nie szukać:Sądzisz, że młodą dziewczynę (czyli iluletnią wg Ciebie - 30-latka to wg Ciebie wciąż dziewczyna ?) skuszą pieniądze typu 500-1000 PLN, przyznawane NA dziecko, kiedy nie może znaleźć pracy, bo pracodawcy tacy jak Ty myślą tak jak Ty (nawet firmy rozsądne jak mają wybór będą się zastanawiać czy opłaca im się zatrudnić pracownicę deklarującą, że szuka pracy by pójść na macierzyńskie).
Tu nie chodzi o to, że wszyscy za to płacimy (za macierzyńskie płacone z ZUSu też), ale o to, że te pieniądze można wykorzystać w lepszy sposób.
Zgoda. Problem z zatrudnianiem kobiet dotyczy ich przywilejów. Zastanów się wolisz faceta który będzie w pracy raczej ciągle, czy kobietę + ryzyko że za jakiś czas będziesz zatrudniał kolejną osobę na zastępstwo? Nie chodzi o fakt że to kobieta i o samą ciążę, tylko o gówniane przywileje które ktoś kiedyś wymyślił z których one często chamsko korzystają (tak chamsko, nie widzę potrzeby żeby kobieta w biurze szła na roczne zwolnienie od początku ciąży).

Co ważniejsze, ja rozumiem również i argumenty drugiej strony w stylu, że te pieniądze i tak wrócą do budżetu (podatki), bo przecież nie wszyscy mało kto z osób dostających 500+ będą je odkładać dla swoich dzieci na przyszłość.

Problem w tym i tego właśnie wydaje mi się, że nie rozumiesz, że Polski na takie rozdawanie po prostu nie stać. Sam mam trójkę dzieci, ale i tak wolałbym te pieniądze w formie, np.:
- dodatkowych zajęć dla przedszkolaka
- dodatkowych lekcji kompensacyjnych dla ucznia podstawówki
- większej ilości godzin przygotowawczych i zajęć lekcyjnych z przedmiotów wiodących dla gimnazjalistki (już licealistki)
- dodatkowych zajęć/obiektów sportowych dla przedszkolaka/ucznia podstawówki/gimnazalistki-licealistki
To właśnie na tego typu zajęcia wydaję większość kasy - przykładów nie muszę pewnie podawać... ale zastanów się ile obecnie kosztuje 1h korepetycji - żeby wziąć tylko pierwsze z brzegu dostępne w necie - j. angielski w Warszawie kosztuje 2750 za semestr (2x w tygodniu - 90 minut). 6x500 = 3000 zostaje mi 250 PLN na inne dodatkowe zajęcia...
Nie stać nas również na utrzymywanie 10 milionów emerytów w przyszłości, ktoś na nich będzie musiał pracować.

Naprawdę wolałbym żeby dziecko nie traciło czasu na dojazd tylko te 2h tygodniowo dłużej siedziało w szkole. W miejscu i u nauczyciela, z którym i tak ma kontakt.
Wolałbym również żeby nauczyciel "informatyki" - zajęć komputerowych w podstawówce - zamiast uczyć dzieci obsługi painta/notatnika/worda uczył Scratch-a, ale tu najpierw musiałby pójść przecież na przeszkolenie, a skoro jest to zazwyczaj jego drugi przedmiot jaki prowadzi, to ma małą motywację by to robić.
Gość który ogarnia w komputer coś więcej niż przeciętny nauczyciel informatyki nie pracuje w szkole :) Problemy szkolnictwa w wielkich miastach to już osobna sprawa, po co mordować się z obcymi bachorami skoro przemysł przyjmie po studiach technicznych od ręki?

Myślisz, że te 500 PLN dodatkowe przekona mnie do 4-go dziecka ?
Ciebie nie, ludzi z mojego rodzinnego miasta już szybciej.

I tak już na koniec - tak jestem zdania, że lepiej robić coś niż nic nie robić, a z drugiej strony lepsze jest wrogiem dobrego (vide zmiany w szkolnictwie).
I po raz kolejny zgoda. Tylko ciężko mieć dobre zmiany w szkolnictwie gdy większość tam dorabia, a nie pracuje. Pieniądze dla nowych nauczycieli są tak żałosne że szkoda o tym rozmawiać.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 06, 2016, 15:28:31 »
Dormio - kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Uważam program 500+ (i "projekty" typu "mieszkanie+", socjalne obietnice wyborcze, etc.) - za sensowne, bo adresują troski - jak widać - prawie połowy społeczeństwa, która nagle przestała słyszeć od władzy (realnej, czy też np. utożsamianych z władzą mediów) "skoro żyjecie w Pipidówie Dolnej i zarabiacie 1200 złotych miesięcznie na dzieło jako przykręcacz śrubek w Januszex & Szwagier spułka jawna, to znaczy że jesteście leniwymi roszczeniowymi nierobami, omnonomnom pyszne te ośmiorniczki". To był totalnie zaniedbany obszar i w pędzie do nowoczesności niestety olany przez "elity" (tak, sam sie do nich w pewnym sensie zaliczam).

"Dzieciogenność" 500+ jest i dla mnie, i dla PiSu całkowicie nieistotna. Oczywiście, że to program kupowania poparcia za pieniądze, ale jego skuteczność jest tak piorunująca, bo właśnie po raz pierwszy od 25 lat tacy ludzie z Pipidówy Dolnej mają poczucie "O kurwa, wadza coś dla nas robi!"

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 06, 2016, 17:12:24 »
Dormio - kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Uważam program 500+ (i "projekty" typu "mieszkanie+", socjalne obietnice wyborcze, etc.) - za sensowne, bo adresują troski - jak widać - prawie połowy społeczeństwa, która nagle przestała słyszeć od władzy (realnej, czy też np. utożsamianych z władzą mediów) "skoro żyjecie w Pipidówie Dolnej i zarabiacie 1200 złotych miesięcznie na dzieło jako przykręcacz śrubek w Januszex & Szwagier spułka jawna, to znaczy że jesteście leniwymi roszczeniowymi nierobami, omnonomnom pyszne te ośmiorniczki". To był totalnie zaniedbany obszar i w pędzie do nowoczesności niestety olany przez "elity" (tak, sam sie do nich w pewnym sensie zaliczam).

"Dzieciogenność" 500+ jest i dla mnie, i dla PiSu całkowicie nieistotna. Oczywiście, że to program kupowania poparcia za pieniądze, ale jego skuteczność jest tak piorunująca, bo właśnie po raz pierwszy od 25 lat tacy ludzie z Pipidówy Dolnej mają poczucie "O kurwa, wadza coś dla nas robi!"

Teraz to już sugerujesz że w pipidówie Dolnej mieszka sama patologia, ale i tak jest to postęp bo w końcu zauważasz że poza Warszawą i kilkoma największymi miastami mieszka jeszcze 30 milionów ludzi. Oni byliby szczęśliwsi gdyby mogli pracować w tym Januszexie bo chcą, a nie bo muszą bo to jeden z bardzo niewielu pracodawców w regionie. Przyjaźniejsze prawo, przyjaźniejsze podatki -> więcej firm, większa i zdrowsza konkurencja -> lepsze warunki pracy dla każdego. Oczywiście można pominąć 2 pierwsze kroki i przymusić nowymi przepisami...
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 06, 2016, 17:28:49 »
Tak jeszcze mała uwaga.
Przywołany okres przyrostu naturalnego obejmował okres on stycznia do kwietnia br. Od tego roku chyba jest dopiero 500+.
Przyrost naturalny liczy się uwzględniając dzieci urodzone, a nie ciąże. Ciąża trwa 9 miesięcy. Wybory było w październiku 2015 r. 9 miesięcy do października to lipiec. Licząc od uruchomienia 500+ to pewnie wrzesień lub październik br. Ciężko raczej zakładać, że ludzie robili dzieci prorokując, że wygra PiS i wprowadzi 500+ >:D
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 07, 2016, 06:58:07 »
jak to nie.

Tak serio, to imo caly ten program to patola. Sluzy do produkowania lumpenproletariat i patoli nizin spolecznych. Sorry, ale mam nadzieje, ze NIKOGO normalnego nie zachecilo to do wyprodukowania dzieciaka, a jesli tak to wspolczuje bystrosci przeciekajacej wody ze spuczki do kibla. pisy srisy czy inne qrwy dzis sa, jutro ich i ich zjebanych programow nie ma, a dzieciak pozostaje, dlugo, bardzo dlugo. Przeciez to jest tak oczywiste, ze nawet nie trzeba o tym pisac. Za to bardziej martwi mnie sposob finansowania tego gowna. Zaraz rozkradna resztki ofe, ale za rok za 2 lata nie bedzie juz z czego krasc i co? co dalej? z emerytur z nowych podatkow?, a moze jakis nowy ciekawy rzadowy pomysl wejscia na konta bankowe i nacjonalizacje w wielkim stylu?. Ehhh dlaczego musimy brnac zawsze w jakies skrajne niedojebania? z jednej strony apodyktyczne pisiorki, z 2 niedojebane po n. i jakies polsmieszne pedalskie kody.

jak zyc>?
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 07, 2016, 07:29:17 »
I tylko Karaś na tym forum wie, jak dobrze wybrać. :D

A na poważnie, 500+ to wyrzucenie do kosza naprawdę sensownego rozwoju polityki pomocy społecznej. Znów rozdaje się kasę bez jakiejkolwiek kontroli.

Kolejna kwestia jest taka, ze PIS nic ludziom nie daje. Moja mama co roku organizuje kolonie letnie dla dzieciaków ze wsi. Dofinansowanie zawsze było spore,  biedniejsi rodzice mogli spokojnie pozwolić sobie na wysłanie dziecka na ciekawy wyjazd. W tym roku dotacje zostały przykręcone. Jak to umotywowano? "Rodzice dostali 500+, niech sami płacą." Jeśli ktoś myśli, że dostał od PISu coś ekstra, to jest ciężkim idiotą.

Co do przedszkoli i żłobków, niedługo pojawi się u mnie dziecko (pierwsze).  Gdy będzie miało roczek, mama wróci do pracy. Ja 500 nie dostanę, a na żłobek wydam 1500 miesięcznie. Zaczynamy się zastanawiać nad sensem powrotu żony do pracy, po opłaceniu żłobka wyjdą jakies grosze, to niech dzieciak przynajmniej ma mamę blisko. Wolę, żeby państwo wcześniej zapewniało miejsce w placówce państwowej, tak jak ma to w obowiązku od 4? roku życia dziecka. Nie wypycha to matek z rynku pracy i zapewnia "dżastinowi" rozwój z rówieśnikami (zamiast 50 cali plazmy rodzicom).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 09:11:42 wysłana przez Qlko1 »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 07, 2016, 07:48:17 »
Wskaz palcem w ktorym miejscu napisalem "jak dobrze wybrać. :D" Panie specu od wielkiej finansjery: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:12:20 »
Wskaż miejsce, gdzie stwierdziłem, że jestem specem od wielkiej finansjery.
W swojej krytyce partii politycznych przeoczyłeś po prostu rockmana burzyciela :)

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:18:57 »
Każde rozdawanie pieniędzy w ramach pomocy społecznych służy na równi tym co faktycznie są w ciężkiej sytuacji oraz patologii. Zawsze będą ludzie którzy będą exploitować system. IMO lepiej rozdawać kasę bez kontroli na zasadzie jest dzieciak i nie ma wyroków jest kasa, niż generować kolejne miejsca pracy dla biurw w urzędach tak jak w klinicznej patologii - mopsach. Podoba mi się pomysł obowiązkowej pensji minimalnej wypłacanej przez państwo z już potrąconą opieką zdrowotną, równolegle z wyjebaniem całego socjalu. Bezrobocie było, jest i będzie, a jak ktoś ma ambicje żyć na granicy śmierci głodowej to proszę bardzo. Kasa z budżetu pewnie identyczna, a cały aparat biurokratyczny to przelew na konto.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:29:04 »
[...]a cały aparat biurokratyczny to przelew na konto.

Czyli że jak? Każdy dostaje? Niezależenie od tego czy pracuje czy nie? Czy jak?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:35:39 »
Czyli że jak? Każdy dostaje? Niezależenie od tego czy pracuje czy nie? Czy jak?

Tak, każdy dlatego to takie fajne. Minimalną, głodową, umożliwiającą przeżycie. Pomyśl jakim kosztem dla państwa są te wszystkie biurwy przekładające papiery w urzędach których pozbywasz się z dnia na dzień. Wiem że to dziwnie brzmi i też miałem z tym problem, ale kiedyś na kiblu sobie to przemyślałem i się przekonałem. Zapominamy jakim kosztem są patologiczne urzędy i kontrola na każdym kroku. Z tą pensją masz czystą i prostą sytuację. No i ten przelew to nie jest 5k netto i średnia hawajska dla każdego ;)

W swojej krytyce partii politycznych przeoczyłeś po prostu rockmana burzyciela :)
http://youtu.be/2z2WzDie93s?t=51
;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:29:39 »
Czyli będziemy sobie wytykać liczbę mnogą/pojedynczą?
Nie chodzi o to czy będziemy wytykać liczbę mnogą, czy pojedynczą, ale przytoczone przez Ciebie liczby nawet nie wspierają Twojej tezy - zmniejszający się przyrost (ujemny) chyba nie uważasz za efekt sensowneg (Twoim zdaniem) projektu ?
Nie zwykłem dyskutować z danymi dostępnymi publicznie, a wskazują jednoznacznie na to że becikowe przyczyniło się do wzrostu demograficznego.
A może nie becikowe tylko fakt, że poprzedni rząd wprowadził (skutecznie) trzylatki do przedszkoli (co w przypadku mojego pierwszego syna nie było możliwe, bo przedszkola miały miejsca dla 4-5-6-cio latków), a jednocześnie szcześciolatki przeniósł do szkoły. W efekcie te osoby miały się pojawić na rynku pracy wcześniej ! Efektem tej reformy miało być więcej pieniędzy na emerytów. Tego oczywiście nikt nie zauważa, bo ważniejsze były prostesty Elbanowskich niż sensowne wyjaśnienie reformy. W efekcie mamy "dobrą zmianę": brak miejsc dla trzylatków w przedszkolach, pierwsze klasy dla 7-mio latków, późniejszy start pracy zawodowej.

Nie popieram pisu, staram się znaleźć JAKIKOLWIEK przejaw myśli w tym szaleństwie.
Zdobyć władzę - WSZELKĄ i za wszelką cenę - najlepiej absolutną władzę. Tylko to jest myślą przewodnią wszystkich tych zmian.
Problem z zatrudnianiem kobiet dotyczy ich przywilejów.
Szczerze ? Wolę dobrze wybrać nie patrząc na płeć. Znam szereg kobiet, które jeszcze na tydzień przed porodem chodziły na spotkania/negocjacje z klientem i takie które pomimo macierzyńskiego odpowiadały na maile i odbierały telefony. Znam też takich facetów, którzy co 2-3 lata zmieniają pracodawcę, bo u poprzedniego brak wyników. Znam też takich facetów co robią tylko niezbędne minimum i to pomimo tego, że mają i umiejętności i możliwości zrobienia więcej niż się od nich oczekuje.

Wiesz jaki jest efekt który JUŻ widzę bezpośrednio w swojej okolicy ? Nagle w żadnym z warzywniaków nie ma pracującej Polki - jeszcze kilka miesięcy temu tylko w jednym (na 6 w których kupuję !) pracowała Ukrainka, teraz w każdym z nich jest "imigrantka" (nie chcę wyrokować czy wszystkie te panie są Ukrainkami, czy może któraś jest z Białorusi, Litwy, czy Kazachstanu).

Nie stać nas również na utrzymywanie 10 milionów emerytów w przyszłości, ktoś na nich będzie musiał pracować.
Mamy sporą rzeszę rodaków żyjących poza Polską - im można zaproponować sensowne warunki powrotu, a co obecnie dostają ? Kartę Polaka, i 12 miesięczny (chyba 12) kurs doszkalający z j. polskiego.
Możemy stworzyć program integracyjny dla tych którzy jako imigranci się b.dobrze integrują (by nie szukać przykładów daleko - możemy się wzorować na programach niemieckich, gdzie dzieci imigrantów mają przywileje i są chronione przed "zwyczajami" obcymi dla Niemiec, gdzie prawo wymaga by rodzice - imigranci - publicznie rozmawiali w j. niemieckim, gdzie takie rodziny mają kuratorów, itd.). Wieści mam z pierwszej ręki - moja kuzynka wyszła za Niemca.

Gość który ogarnia w komputer coś więcej niż przeciętny nauczyciel informatyki nie pracuje w szkole :)
Myślisz, że w większych miastach jest lepiej ? Kuriozum tej sytuacji polega na tym, że kurs (online !!!) i materiały dla nauczycieli są bezpłatne. Nauczyciel (bez przygotowania programistycznego) może się nauczyć Scratch-a w przeciągu 2 tygodni !

Ciebie nie, ludzi z mojego rodzinnego miasta już szybciej.
Z mojego rodzinnego miasta tak jak i mnie też nie przekonują. Mój brat (38 lat) ożenił się ponownie (pierwsza umarła na raka), z pierwszego małżeństwa ma 3 dzieci, druga żona ma 27 lat (są od 1,5 roku małżeństwem) - ani myśli zachodzić w ciążę. Próbuje znaleźć pracę. Próbuje, ale wszędzie mur - bo pani pójdzie na macierzyńskie. Mieszka na wsi, tuż obok miasto 70k mieszkańców, kolejne - to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Co ważniejsze - brat ma własny dom i ograniczenie nie stanowią warunki lokalowe. Problemem jest to, że nie ma żłobka, do przedszkola ma 6km, najmłodszy syn ma w nim miejsce jedynie dlatego, że ojciec samotnie utrzymuje (utrzymywał w momencie przyjęcia) rodzinę.

Dormio - kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Uważam program 500+ (i "projekty" typu "mieszkanie+", socjalne obietnice wyborcze, etc.) - za sensowne, bo adresują troski - jak widać - prawie połowy społeczeństwa, która nagle przestała słyszeć od władzy (realnej, czy też np. utożsamianych z władzą mediów) "skoro żyjecie w Pipidówie Dolnej i zarabiacie 1200 złotych miesięcznie na dzieło jako przykręcacz śrubek w Januszex & Szwagier spułka jawna, to znaczy że jesteście leniwymi roszczeniowymi nierobami, omnonomnom pyszne te ośmiorniczki". To był totalnie zaniedbany obszar i w pędzie do nowoczesności niestety olany przez "elity" (tak, sam sie do nich w pewnym sensie zaliczam).
Zrozumiałem chyba dość dobrze. Wg Ciebie ich sensowność to po prostu wymóg polityczny. Wszystkie te projekty są populistyczne - ich celem nie jest ulżyć "w zaniedbanych obszarach", a zdobyć głosy. Co z tego, że dostają 500+, jak zabiera im się więcej w akcyzie (paliwa, alkohol i papierosy), utrzymuje wyższy VAT i niższe progi podatkowe, oraz kwotę wolną. Tego ludzie nie widzą, bo działa magia liczb - nie zauważysz, że coś zdrożało o 1-2 PLN pomimo, że tak kwota wydawana wielokrotnie w miesiącu daje kilkadziesiąt PLN. Obietnic było wiele, zrealizowali JEDNĄ, a w pakiecie dostaliśmy (póki co): podatek bankowy, walkę o podatek handlu wielkobszarowego, reformę szkolnictwa. O całej reszcie szkoda nawet gadać, ale też i mniej jest efektem 500+, a bardziej potrzeb elektoratu (np. nepotyzm).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:45:22 »
Znaczy Glassu ja zapieprzam i płacę podatki po to, żeby ktoś stwierdził "pierdole nie robie, tyle mi wystarczy". Ta, podoba mi się.

Wkurwia mnie, że za moje podatki kupuje się głosy najmniej produktywnej części społeczeństwa. Żeby chociaż próbowali kupić mój głos...

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:11:55 »
demokracja - ci którzy mają większość liczą się bardziej.... po za tym im mniej wykształcone społeczeństwo i uzależnione od tego co im "spadnie z nieba" tym łatwiej nim kierować ( pomimo że często ci najbardziej się awanturują)

ale akurat 500 + mi sie podoba, ma swoje plusy i minusy ale moze nauczy polaków ze mozna od rządzących wymagać spełniania obietnic wyborczych :) bo na razie to byliśmy jak cielaczki naobiecywali i mieli w uju... a my uszy po sobie i dalej na pastwisko....

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:51:40 »
@Bambo w tym problem, że tak naprawdę nikt nigdy nie bierze chyba poważnie obietnic wyborczych. Najgorsze jest to, że najgłupszą z obietnic realizują. Kolega Glass i Ty jesteście jedynie zadowoleni z tego, że coś zostaje rozdane. Socjalizm Wam w głowie a już w szczególności Glasowi. Wszystkim po równo nawet menelowi, który nigdy nie przepracował godziny w swoim życiu.
Swoją drogą Polska jest jedynym krajem na świecie gdzie alkoholizm jest uważany za chorobę i są z tego tytułu przyznawane pieniądze

Cytat z jednej ze stron w sieci.

///Przewlekły alkoholizm, jeśli nie powoduje dodatkowych schorzeń, nie może być podstawą ubiegania się o rentę.
Jeśli jednak skutkiem alkoholizmu są takie choroby, jak np. przewlekłe zapalenie trzustki, kardiomiopatia, marskość wątroby to można starać się o rentę. W tym przypadku zaświadczenie o stanie zdrowia wydaje internista lub lekarz rodzinny.
Ponadto, jeśli ojciec leczy się psychiatrycznie, to ta choroba może być powodem niezdolności do pracy i renty. Informacje na ten temat powinien uzyskać od psychiatry prowadzącego leczenie, który w razie potrzeby powinien wydać mu zaświadczenie do celów rentowych.///

Z tego cytatu wynika, że żulek zapewne z upływem lat na pewno nabawił się jakiejś z wymienionej wyżej dolegliwości i będzie miał spore szanse na pieniądze na bycie dalej żulem .
No Panie perpetum mobile. Samo się napędza ];)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:03:30 »
Bambo poczytaj sobie w necie o "free rider problem".

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka