Autor Wątek: Brexit stał się faktem  (Przeczytany 62341 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Brexit stał się faktem
« dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:59:41 »
No cóż, stało się. Liczne traktaty i umowy handlowe przestają obowiązywać pomiędzy UK a EU. Ponadto złotówka i giełda runęła a frank jak zwykle w górę.

A propo ciekawe co z 850 000 Polakami na wyspach. Spora część Polaków na emigracji wg. prognoz nie spełni warunków by pozostać. Wrócą do PL czy będą tułać się po innych krajach? Wydaje mi się że ci co mają stałą pracę zostaną, jednak wszyscy siedzący na zasiłkach niebawem dostaną takiego kopa w rzyć, że przelecą kanał La Manche w powietrzu.




Może ktoś z was tam mieszka albo ma rodzinę, przyjaciół i coś więcej chce powiedzieć?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2016, 11:05:51 wysłana przez Zgudi »

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:25:41 »
Technicznie rzecz biorąc to referendum nie jest prawnie wiążące.
Dalsze losy mogą potoczyć się bardzo różnie, to się będzie rozwijać przez najbliższe miesiące.
Faktem jest że gospodarka, zwłaszcza UK, dostała po dupie. Kto i co jeszcze dostanie, jak bardzo i kiedy to sobie pooglądamy niedługo ;)

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:33:56 »
Spadki na giełdzie z czasem wyhamują i wszystko wróci do względnej normy (prawdopodobnie, choć dalsze spowolnienie gospodarcze jest jak najbardziej realne).
Ciekawie może być za to z punktu widzenia geopolitycznego.
Po pierwsze nie można wykluczyć rozpadu samej Wlk. Brytanii. Przede wszystkim mam tu na myśli Szkocję, która przecież niedawno miała już jedno referendum za wyjściem z UK. Szkoci odpuścili w dużej mierze zaszantażowani tym, że w przypadku secesji pożegnają się z UE i jako niepodległe państwo będą musieli przechodzić cała ścieżkę akcesji jeśli będą chcieli się w UE znaleźć. Przestraszeni Szkoci odpuścili, by niedługo potem dowiedzieć się, że i tak ich w UE nie będzie, dzięki Anglikom, bo w szkockiej części UK wygrali przecież zwolennicy pozostania w UE. Teraz miejscowi "separatyści" dostali mocne paliwo, by powtórzyć swoje żądania. Ciężko powiedzieć co będzie za to w również proeuropejskiej Irlandii Północnej. Tam były raczej tendencji to powrotu tej części kraju pod skrzydło Irlandii. Proces pokojowy powyższe wyhamował, ale co będzie teraz ciężko powiedzieć. W każdym razie Farage - twarz zwolenników Brexitu ma spore szanse by zostać brytyjskim Odoakerem. W V w. n. e. Cesarstwo Rzymskie (w zasadzie wówczas już Zachodniorzymskie) było już trupem, choć nadal miało swojego cesarza. Wtedy przyszedł Odoaker i wszystko "pozamiatał". Dziś UK nie jest nawet cieniem imperium, które istniało w XIX w. Dzięki Brexitowi może już nawet nie być UK w ogóle.

A teraz trochę szerzej.
USA w dążeniu do utrzymania światowej hegemonii nie wiedzie się specjalnie dobrze. Ostatnimi laty wyrósł im nowy konkurent - Chińczycy, których potencjał gospodarczy jest tak duży, że jeśli uda im się przezwyciężyć swoje wewnętrzne problemy, ciężko ich będzie USA powstrzymać (na gruncie gospodarczym). Broniąc się przed tym USA zaczęły podpisywać te niesławne już umowy TPP i TTIP (no to jeszcze negocjowane jest). Jeśli wraz z Brexitem posypie się UE, albo UE zachowawczo zamrozi rozmowy nad tą umową (bojąc się kolejnych referendów), przewidywane zyski z obrotu transatlantyckiego sporo spadną. Do tego Chińczykom łatwiej pewnie może być wejść na rynek Europejski korzystając z luki po handlu z USA. Tym samym jeszcze bardziej Chiny to wzmocni, a osłabi USA. W dalszej perspektywie (dużo dalszej) może to oznaczać, że kiedyś nikt nie będzie się oglądał na Waszyngton a na Pekin.

BTW. Znowu z "wyborczej", ale to "produkt" kogoś innego. Tak by nie było do końca powaźnie :P

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2016, 12:06:10 »
Czyli jedyne co Tuskowi wyszło to UK z Unii? :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2016, 15:53:56 »
A moim zdaniem to b.dobrze, że poszła sobie UK. Jeśli EU przetrwa to z pewnością nie będzie taka sama, a czy słabsza ? Sądzę, że nie, że wręcz przeciwnie - mocniejsza, ale również uważam, że powstaną procedury pozwalające na czasowe zawieszenie członkostwa i kontrolowane wyjście. Co ciekawsze - takie procedury mogą być również i bronią przeciwko niepokornym i nie stosującym się do zasad EU krajom.
Jakby z EU wyszła taka Grecja to nikt w EU by nawet nie pomyślał o procedurach, a Grecja zostawiona byłaby sama sobie. Tu wychodzi silny członek i Unia by przetrwać musi zrozumieć co stało się tego przyczyną. Chociaż powody moim zdaniem są oczywiste - zbyt silne i za szybkie procesy/procedury prowadzące w praktyce do ograniczenia suwerenności.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2016, 16:30:49 »
bardzo dobrze ja jestem za  tym żeby wyszli, i tak sobie anglia poradzi, może się wtedy coś ogarnią i zrobią te lewaki unijne bo jak do nich angolczycy polubownie mówili to nic nie robili lewaki

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2016, 16:57:15 »
Czy wszystkie "prawaki" tak leją na swój język ojczysty, czy to Twoja prywatna inicjatywa?

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2016, 17:12:39 »
część ortograficzna nie jest częścią merytoryczną tematu więc nie uważam by miała znaczenie dla dyskusji dlatego nie przykładam do niej wagi gdyż osoba która będzie się chciała z toba porozumieć zrobi to, nie widze również potrzeby przykładania do tego uwagi gdyż ani nie jest to forum poezji polskiej, po za tym uważam że posiadanie w języku kilku znaków które znaczą to samo jest po prostu...

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2016, 17:39:21 »
Czy jak z kimś rozmawiasz twarzą w twarz to też wypowiadasz całe zdania na jednym wdechu i w formie mamrotania pod nosem?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2016, 17:45:54 »
część ortograficzna nie jest częścią merytoryczną tematu więc nie uważam by miała znaczenie dla dyskusji dlatego nie przykładam do niej wagi gdyż osoba która będzie się chciała z toba porozumieć zrobi to, nie widze również potrzeby przykładania do tego uwagi gdyż ani nie jest to forum poezji polskiej, po za tym uważam że posiadanie w języku kilku znaków które znaczą to samo jest po prostu...

Pierdolisz jak potłuczony i nie chce mi się gadać z analfabetą.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2016, 18:21:26 »
część ortograficzna nie jest częścią merytoryczną tematu więc nie uważam by miała znaczenie dla dyskusji dlatego nie przykładam do niej wagi gdyż osoba która będzie się chciała z toba porozumieć zrobi to, nie widze również potrzeby przykładania do tego uwagi gdyż ani nie jest to forum poezji polskiej, po za tym uważam że posiadanie w języku kilku znaków które znaczą to samo jest po prostu...


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2016, 18:28:03 wysłana przez Zgudi »

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2016, 18:46:02 »
..i po temacie.
 Teraz przez następne trzy strony możecie wklejać zdjęcia waszych kociaków i pierdzielić coś o wakacjach nad Bałtykiem ;).

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2016, 20:36:12 »
..i po temacie.
 Teraz przez następne trzy strony możecie wklejać zdjęcia waszych kociaków i pierdzielić coś o wakacjach nad Bałtykiem ;).
Nie..., ja zapraszam Dziobaka do dyskusji, szczerze i chętnie :)

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:44:03 »
część ortograficzna nie jest częścią merytoryczną tematu więc nie uważam by miała znaczenie dla dyskusji dlatego nie przykładam do niej wagi gdyż osoba która będzie się chciała z toba porozumieć zrobi to, nie widze również potrzeby przykładania do tego uwagi gdyż ani nie jest to forum poezji polskiej, po za tym uważam że posiadanie w języku kilku znaków które znaczą to samo jest po prostu...
Forma przekazu jest równie ważna jak treść.

PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:40:07 »
Unia by przetrwać musi zrozumieć co stało się tego przyczyną.
Władze UE przecież już to 'zrozumiały' i powiedziały wprost, że wyszedł główny hamulcowy integracji dzięki czemu teraz będzie można przyśpieszyć proces integracji europejskiej co rozwiąże wszystkie trapiące UE problemy

Edit:
Uzmysłowiłem sobie, że nie spełniłem warunków rozmowy w tym temacie i nie wstawiłem obrazka co niniejszym naprawiam

"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2016, 08:35:14 »
Moje forum, takie piękne.

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:00:01 »
Może to głupie, ale podoba mi się pomysł super państwa. Szczególnie wspólny system fiskalny.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:42:57 »
Może to głupie, ale podoba mi się pomysł super państwa. Szczególnie wspólny system fiskalny.
Wprawdzie średnio mi odpowiada system totalitarny (zwłaszcza idący w takim kierunku jak UE), ale miło wiedzieć, że nie wszyscy są demokratami

Tak wracając do tematu to dość ciekawy filmik o brexicie https://www.youtube.com/watch?v=lX4vZ-Y-K3U
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:31:16 »
Ale, że gdzie masz system totalitarny? Federyzacja Europy to totalitaryzm ?

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:44:06 »
Ale, że gdzie masz system totalitarny? Federyzacja Europy to totalitaryzm ?

Kiedy jesteś kucem to wszystko poza Somalią wydaje ci się totalitarną dyktaturą.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 27, 2016, 13:03:45 »
Ale, że gdzie masz system totalitarny
Żeby się za bardzo nie rozwijać pójdźmy za Wikipedią - "Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, z łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny), w którym państwo posiada całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i stara się kontrolować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle ile jest to możliwe"

No i teraz spójrzmy na UE czyli na antydemokratyczną organizację, w której władzę stanowią ludzie, którzy przed nikim nie odpowiadają i których nie można odwołać i która stara się kontrolować każdy aspekt życia. Jeżeli to nie jest wyznacznik państwa totalitarnego to chętnie dowiem się co nim jest bo to, że na nasze szczęście władze UE wciąż udają, że unia to demokracja i wciąż wolą przekupstwo od siły niczego nie zmienia.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2016, 13:20:51 »
Żeby się za bardzo nie rozwijać pójdźmy za Wikipedią - "Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, z łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny), w którym państwo posiada całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i stara się kontrolować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle ile jest to możliwe"

No i teraz spójrzmy na UE czyli na antydemokratyczną organizację, w której władzę stanowią ludzie, którzy przed nikim nie odpowiadają i których nie można odwołać i która stara się kontrolować każdy aspekt życia. Jeżeli to nie jest wyznacznik państwa totalitarnego to chętnie dowiem się co nim jest bo to, że na nasze szczęście władze UE wciąż udają, że unia to demokracja i wciąż wolą przekupstwo od siły niczego nie zmienia.

Aha, no to nie widze tego w EU. Gdyby EU nie było demokratycznie nie było by brexitu lol.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2016, 13:58:35 »
Władze UE przecież już to 'zrozumiały' i powiedziały wprost, że wyszedł główny hamulcowy integracji dzięki czemu teraz będzie można przyśpieszyć proces integracji europejskiej co rozwiąże wszystkie trapiące UE problemy

Nie wiem na ile to wiarygodne źródło, ale jeśli jest to robi się ciekawie biorąc pod uwagę, że unia otwarcie nawołuje do podziału UK

http://uatoday.tv/politics/poland-initiates-creation-of-assembly-for-visegrad-four-romania-and-ukraine-679865.html
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2016, 14:13:23 »
Nie wiem na ile to wiarygodne źródło, ale jeśli jest to robi się ciekawie biorąc pod uwagę, że unia otwarcie nawołuje do podziału UK

http://uatoday.tv/politics/poland-initiates-creation-of-assembly-for-visegrad-four-romania-and-ukraine-679865.html

Jesteś pewien, że dałeś właściwy link?

Bo ja tam widzę, że Polska próbuję bawić się w regionalne mocarstwo i płynie w stronę "Międzymorza", co jak wiadomo zawsze nam na zdrowie wychodziło.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2016, 14:21:25 »
Lol, ukraina. Nie dzięki.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2016, 14:51:21 »
Gdyby EU nie było demokratycznie nie było by brexitu lol.
Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Pytam bo chciałbym zobaczyć związek pomiędzy tymi rzeczami, który dostrzegasz, a który mi umyka.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2016, 15:02:19 »
Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Pytam bo chciałbym zobaczyć związek pomiędzy tymi rzeczami, który dostrzegasz, a który mi umyka.

EU nie jest żadnym totalitaryzmem ? Nie wiem skąd to wziąłeś

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2016, 15:23:03 »
Chodziło mi o rozwinięcie myśli, że nie było by brexitu (który póki co jest tylko faktem medialnym) gdyby UE nie było demokratyczne, bo ja nie dostrzegam związku pomiędzy demokratycznością UE, a brexitem. Stąd prośba do Ciebie byś mi wyjaśnił gdzie widzisz związek pomiędzy tymi dwoma rzeczami, bo wychodzę z założenia, że skoro twierdzisz, że "Gdyby EU nie było demokratycznie nie było by brexitu" to jesteś wstanie taki związek wskazać, a ja naprawdę chciałbym go też zobaczyć.

Jeżeli natomiast chodzi o to skąd wziąłem to, że UE jest ustrojem totalitarnym to wydawało mi się, że już mówiłem o tym. Z definicji totalitaryzmu i charakterystyki ustrojów totalitarnych
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 27, 2016, 15:40:42 »
Ale UE nie kontroluje jednostki tak jak w totalitaryzmie, nie ma jednego nuru myśleniowego lol. Gdyby był totalitaryzm nie było opcji o jakiej kolwiek formie rozmów  czy czegokolwiek w sprawie brexitu. Po prostu. Samo referendum wewnątrz państwa unijnego na temat wyjścia z EU jest dowodem, że to nie jest totalitaryzm.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 21:10:00 wysłana przez Soulscream »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 27, 2016, 17:31:19 »
No i teraz spójrzmy na UE czyli na antydemokratyczną organizację, w której władzę stanowią ludzie, którzy przed nikim nie odpowiadają i których nie można odwołać i która stara się kontrolować każdy aspekt życia.

1. UE to konkretne organy w tym:
1) Parlament Europejski, gdzie parlamentarzystą jest sie konkretna kadencję i jest się wybieranym w wyborach powszechnych bezpośrednich. Krótko mówiąc parlamentarzysta Parlamentu Europejskiego w kwestii odpowiedzialności przed obywatelami ma taką samą pozycję jak parlamentarzysta parlamentu krajowego.
2) Komisje Europejskie z przewodniczącym oraz komisarzami plus "Król Europy".
Tu wybierają ich państwa członkowskie przy udziale Parlamentu Europejskiego (choć ten chyba tu niewiele może poza przesłuchaniem kandydata, bo rekomendacja Parlamentu chyba nie jest wiążąca). Nie mniej jednak i tak:
- mają oni określoną długość kadencji,
- może nie da się ich wywalić na życzenie (a członka rządu można jak się większość rządząca sprzeciwia?) ale jak się kiepsko sprawują to kolejnej kadencji nie dostaną,
- pośrednio nadal są wybierani przez obywateli; jakby nie patrzeć obywatele w swoich krajach wybierają parlamentarzystów czy prezydentów, ale nie rząd. Ten tworzony jest przez opcję, która uzyskała większość parlamentarną. Do rządu mogą i często biorą osoby spoza tych obdarzonych kredytem zaufania w wyborach powszechnych (vide Morawiecki). W przypadku Komisji Europejskiej drabinka ta jest tylko o jeden szczebel dłuższa, bo na poziomie krajowym jest obywatel->parlamentarzysta->premier i ministrowie, a na szczeblu europejskim obywatel->parlamentarzysta->premier->komisarz/przewodniczący. Ale w jednym i drugim przypadku wpływ obywatela na wybór końcowy jest i w obu przypadkach ten wpływ jest jedynie pośredni, bo sam o tym obywatel w wyborach nie decyduje. W każdym razie twierdzenie, że ludzie w strukturach europejskich nie są wybierani demokratycznie i za nic nie odpowiadają jest poglądem skrajnie populistycznym i kompletnie nieprawdziwym. No chyba że przyjmiemy, że na poziomie krajowym też nie ma demokracji bo to nie obywatele ustalają jaki skład będzie rządu, a opcja, która wygrywa wybory.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 27, 2016, 17:34:13 »
Chodziło mi o rozwinięcie myśli, że nie było by brexitu (który póki co jest tylko faktem medialnym) gdyby UE nie było demokratyczne, bo ja nie dostrzegam związku pomiędzy demokratycznością UE, a brexitem. Stąd prośba do Ciebie byś mi wyjaśnił gdzie widzisz związek pomiędzy tymi dwoma rzeczami, bo wychodzę z założenia, że skoro twierdzisz, że "Gdyby EU nie było demokratycznie nie było by brexitu" to jesteś wstanie taki związek wskazać, a ja naprawdę chciałbym go też zobaczyć.
A to akurat proste jest. Nie byłoby żadnego głosowania. Nikt by herbaciarzy nie zapytał o zdanie.

Jeżeli natomiast chodzi o to skąd wziąłem to, że UE jest ustrojem totalitarnym to wydawało mi się, że już mówiłem o tym. Z definicji totalitaryzmu i charakterystyki ustrojów totalitarnych

totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – charakterystyczny dla XX-wiecznych reżimów dyktatorskich system rządu dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb, akcji monopolowych i masowej monopartii. Termin został utworzony przez włoskiego filozofa Giovanniego Gentile, ideologa Włoch faszystowskich.

Z definicji totalitaryzmu i charakterystyki ustrojów totalitarnych nie wynika, że UE jest totalitarna. To wynika tylko z Twojej nadinterpretacji.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 27, 2016, 18:21:18 »
Jesteś pewien, że dałeś właściwy link?

Bo ja tam widzę, że Polska próbuję bawić się w regionalne mocarstwo i płynie w stronę "Międzymorza", co jak wiadomo zawsze nam na zdrowie wychodziło.

Tak, dobry. Nawoływanie do podziału UK, nowe plany Niemiec i Francji na Unię, Turcji, coraz ściślejsza współpraca w europie wschodniej i centralnej, NS1, NS2, Iran już nie jest w osi zła i okazuje się być dobrym partnerem do interesów. Dodaj do tego Ruskich, Chiny i USA.. Ja tu nie widzę wzajemnej miłości, raczej coraz większą eskalację.

Co do Międzymorza to masz wyjście albo zostać pod butem, albo coś z tym zrobić, razem z Rumunia i satelitami jest już dość masy by coś znaczyć. Nie trzeba iść full retard jak w okresie międzywojennym. Nie mówię że Europa szykuje się do kolejnej wojny, ale to wszystko wygląda ciekawie. Z drugiej strony jak popatrzy się na europę południową to ich gospodarka wygląda jakby tam front przeszedł ze dwa razy.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 28, 2016, 08:58:19 »
1) Parlament Europejski
Który w zasadzie o niczym ważnym decydować nie może i który nawet nie ma uprawnień do zgłaszania zmian w prawie unijnym

2) Komisje Europejskie z przewodniczącym oraz komisarzami plus "Król Europy".
[...]
- może nie da się ich wywalić na życzenie (a członka rządu można jak się większość rządząca sprzeciwia?) ale jak się kiepsko sprawują to kolejnej kadencji nie dostaną,
Kto decyduje o tym czy komisarz dobrze się sprawuje?
Poza tym mam wrażenie, że mówisz tu nie o komisji europejskiej, a o radzie europy

pośrednio nadal są wybierani przez obywateli; jakby nie patrzeć obywatele w swoich krajach wybierają parlamentarzystów czy prezydentów, ale nie rząd. Ten tworzony jest przez opcję, która uzyskała większość parlamentarną. Do rządu mogą i często biorą osoby spoza tych obdarzonych kredytem zaufania w wyborach powszechnych (vide Morawiecki). W przypadku Komisji Europejskiej drabinka ta jest tylko o jeden szczebel dłuższa, bo na poziomie krajowym jest obywatel->parlamentarzysta->premier i ministrowie, a na szczeblu europejskim obywatel->parlamentarzysta->premier->komisarz/przewodniczący. Ale w jednym i drugim przypadku wpływ obywatela na wybór końcowy jest i w obu przypadkach ten wpływ jest jedynie pośredni, bo sam o tym obywatel w wyborach nie decyduje. W każdym razie twierdzenie, że ludzie w strukturach europejskich nie są wybierani demokratycznie i za nic nie odpowiadają jest poglądem skrajnie populistycznym i kompletnie nieprawdziwym. No chyba że przyjmiemy, że na poziomie krajowym też nie ma demokracji bo to nie obywatele ustalają jaki skład będzie rządu, a opcja, która wygrywa wybory.
Przy takim sposobie rozumowania wybory parlamentarne czy prezydenckie są jak najbardziej zbędne. Bo po co wydawać na nie kasę skoro mamy wybory samorządowe w których przecież głosują ludzie.

A to akurat proste jest. Nie byłoby żadnego głosowania. Nikt by herbaciarzy nie zapytał o zdanie.
Czy ja dobrze rozumiem, że potwierdzasz brak związku pomiędzy demokratycznością UE, a brexitem?


totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – charakterystyczny dla XX-wiecznych reżimów dyktatorskich system rządu dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb, akcji monopolowych i masowej monopartii. Termin został utworzony przez włoskiego filozofa Giovanniego Gentile, ideologa Włoch faszystowskich.

Z definicji totalitaryzmu i charakterystyki ustrojów totalitarnych nie wynika, że UE jest totalitarna. To wynika tylko z Twojej nadinterpretacji.
Rozumiem, że twierdzisz iż UE nie dązy do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą propagandy, monopolu informacyjnego i ideologii?

Co do interpretacji, to wszystko jest kwestią interpretacji. W końcu korea północna to przecież republika ludowo-demokratyczna.
Wracając jednak do totalitaryzmu. Idąc za wikipedią

"Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, z łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny), w którym państwo posiada całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i stara się kontrolować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle ile jest to możliwe"

Definicja pasuje do UE jak ulał.

Idźmy dalej za wikipedią. "Charakterystycznymi cechami państw totalitarnych są autokratyzm (w szczególności zasada wodzostwa), kontrolowanie przez aparat władzy wszystkich dziedzin życia i ingerencja w przekonania, poglądy, zachowania obywateli, a także rozbudowana propaganda (m.in. fałszująca obraz rzeczywistości) i pełna kontrola nad siłami zbrojnymi, policją i wymiarem sprawiedliwości"
Ok. UE nie ma jeszcze kontroli nad wojskiem, policją i wymiarem sprawiedliwości, ale cały czas idzie w tym kierunku. Więc też pasuje
Jak dla mnie jest to wystarczająca podstawa do uznania UE za ustrój totalitarny, a istnienie setek tysięcy przepisów regulujących w zasadzie wszystko łącznie z pierdołami typu krzywizna banana i tworzenie nowomowy każącej uznać ślimaka za rybę tylko potwierdza prawdziwość tej tezy. Tezę tą wzmacnia także trudność w znalezieniu nie będących opartych na założeniach rzeczy potwierdzających demokratyczność UE.

Tak BTW to tylko mi się wydaje czy od jakiegoś czasu nic nie słychać o kryzysie imigracyjnym?

Co do Międzymorza to masz wyjście albo zostać pod butem, albo coś z tym zrobić, razem z Rumunia i satelitami jest już dość masy by coś znaczyć. Nie trzeba iść full retard jak w okresie międzywojennym.
Polska jest na tyle dużym krajem, że sama może coś znaczyć. Oczywiście nie ma co sobie roić, że będzie światowym mocarstwem bo tak ktoś w Polsce postanowi, ale może stać się liczącym się krajem w europie. Niestety niezbędnym warunkiem do tego jest prężna gospodarka. Niestety gdyż nie ma w Polsce liczącej się siły politycznej mogącej coś zrobić w tym kierunku.

Nie mówię że Europa szykuje się do kolejnej wojny
Ależ szykuje się. Przecież włodarze unijny swego czasu mówili wprost, że unia powstała po to by rzucić wyzwanie USA. Wprawdzie chodziło tu póki co o wojnę gospodarczą, ale od wojny gospodarczej do militarnej nie jest daleko. Zwłaszcza, że USA nie może sobie pozwolić na to by dolar przestał być walutą świata.
Poza tym wojna konwencjonalna w tej chwili jest na rękę zarówno USA jak i UE.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 28, 2016, 10:09:15 »
Który w zasadzie o niczym ważnym decydować nie może i który nawet nie ma uprawnień do zgłaszania zmian w prawie unijnym

Jak nie decyduje, jak jest podstawowym organem prawodawczym UE. Jedyne co się zgadza to fakt, że sam inicjatywy prawodawczej nie posiada.

Cytuj
Kto decyduje o tym czy komisarz dobrze się sprawuje?

Po pierwsze Rada Europejska, bo to ona wybiera komisarzy, więc marny kandydat na komisarza ma marne szanse na wybór (potrzeba odpowiedniej większości w Radzie). Po drugie Parlament Europejski, który ten wybór zatwierdza i który UWAGA .... na podstawie art. 234 traktatu o funkcjonowaniu UE ma prawo uchwalenia wotum nieufności wobec Komisji Europejskiej (choć tu procedura wcześniejszego odwołania dotyczyć może chyba całej Komisji, a nie poszczególnych komisarzy).

Cytuj
Poza tym mam wrażenie, że mówisz tu nie o komisji europejskiej, a o radzie europy

A niby czemu? Co ma Rada Europy do organów UE?
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 28, 2016, 12:29:56 »
Tak, dobry. Nawoływanie do podziału UK, nowe plany Niemiec i Francji na Unię, Turcji, coraz ściślejsza współpraca w europie wschodniej i centralnej, NS1, NS2, Iran już nie jest w osi zła i okazuje się być dobrym partnerem do interesów. Dodaj do tego Ruskich, Chiny i USA.. Ja tu nie widzę wzajemnej miłości, raczej coraz większą eskalację.

Co do Międzymorza to masz wyjście albo zostać pod butem, albo coś z tym zrobić, razem z Rumunia i satelitami jest już dość masy by coś znaczyć. Nie trzeba iść full retard jak w okresie międzywojennym. Nie mówię że Europa szykuje się do kolejnej wojny, ale to wszystko wygląda ciekawie. Z drugiej strony jak popatrzy się na europę południową to ich gospodarka wygląda jakby tam front przeszedł ze dwa razy.

LOL. jeśli wierzysz że nasi "włodarze" nie pójdą full retard w swojej "polityce godnościowej" to jesteś ogromnym optymistą.