Autor Wątek: 0.0 Fix?  (Przeczytany 92880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 16, 2011, 15:27:50 »
afaik jedyny problem ze slotami w calym empire to sa sloty na ME i troche do kopiowania - reszty jest az nad to wolnych.
Dokladnie tak. Czasem jednak sie zdarzy spietrzenie produkcji w efekcie ktorego straci sie troche czasu w kolejce. Nie jest to jednak cos czym trzeba by bylo sie specjalnie przejmowac. Raczej mala niedogodnosc wydluzajaca odrobine czas produkcji niz cos przez co trzeba by szukac nowej stacji
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Minna Hinata

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 16, 2011, 15:29:28 »
@Orli:

1) W w-space mieszkam od ponad 2 lat (będzie chyba prawie 3), wprowadziłem się razem z małą ekipą do C5 w pierwszych dniach wprowadzenia patcha o nazwie Apocrypha (bo on wprowadzał w-space do gry).

2) Zanim została wprowadzona Apocrypha, były otwarte testy na których sprawdzane było działanie między innymi wormholi.

3) Nie będę Cię uświadamiał co do mechaniki działania dziur, to nie ma większego sensu, już bardziej łopatologicznie się nie da niż poprzednio. Mechanika jest jedna i odpowiadając na Twoje pytanie - tak, sprawdzaliśmy to kiedy pojawia się K162. Lepiej, było to sprawdzane przed wejściem Apocryphy podczas testów na Sisi.

4) Jak dobrze poszukasz na forum EVE-O, znajdziesz tą mechanikę którą Ci podałem dokładnie opisaną przez CCP Dev Team, poszukaj w tematach sprzed 2 lat.


Wymyślasz coś, co zostało sprawdzone i udowodnione zanim ty zacząłeś grać w EVE, próbujesz mi tu wmawiać jakąś dziwną mechanikę która nie ma pokrycia w rzeczywistości... w skrócie opadają mi ręce... więc wytłumacz mi taką sytuację:

Skanuje swój worm, w trakcie skanowania pojawia mi się nowa sygnatura, 30 sek później lecę na nią, jest to K162 który ma w opisie uwaga! "Life cycle has not begun". Wskakuje, jest to H296 po drugiej stronie czyli statyk systemu obok. Po wyskanowaniu sigów okazało się że jest on pusty, nie ma innych wormów. Nie ma też ludzi, brak aktywności w ostatnich 48h (czyli zero skoków)... miałem tak wieeeeele razy.

Jak dla mnie wygrałeś właśnie EVE, możesz wracać do WoW'a.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2011, 15:37:22 wysłana przez Minna Hinata »

Kara Mon

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 16, 2011, 16:20:36 »


Jak dobrze obserwujesz ds to zawsze uciekniesz, trzeba być nieogarem żeby dać się złapać na jakiejkolwiek lokacji gdzie nie masz scrambla na sobie od ratów.



I tu jest maly blad logiczny, masz szczescie ze jestes w tak dobrze zorganizowanym korpie bo 90% populacji zaklada ze na gravi/ladarze/magneto/radarze spamujac ciagle d-scan sa bezpieczni. Tym bardziej nie znajdziesz tak dobrze zorganizowanych op-ow z kompletnym zabezpieczeniem w klasach 1-4 bo tam po prostu przewaznie brakuje ludzi do tak dobrze zorganizowanej akcji zeby to sie wszystkim oplacalo, no chyba ze ktos lubi robic za 10 centow za godzine  :P .

Druga sprawa ze nie upilnujesz dziur 24/7 i trzecia to zauwaz ze sa tacy ludzie ktorzy nie maja parcia na statystyki na killboardzie i potrafia nawet kilka dni czaic sie w cloaku w dziurze az znajda jakis tlusty cel.

Minna Hinata

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 16, 2011, 16:51:57 »
I tu jest maly blad logiczny, masz szczescie ze jestes w tak dobrze zorganizowanym korpie bo 90% populacji zaklada ze na gravi/ladarze/magneto/radarze spamujac ciagle d-scan sa bezpieczni. Tym bardziej nie znajdziesz tak dobrze zorganizowanych op-ow z kompletnym zabezpieczeniem w klasach 1-4 bo tam po prostu przewaznie brakuje ludzi do tak dobrze zorganizowanej akcji zeby to sie wszystkim oplacalo, no chyba ze ktos lubi robic za 10 centow za godzine  :P .

Druga sprawa ze nie upilnujesz dziur 24/7 i trzecia to zauwaz ze sa tacy ludzie ktorzy nie maja parcia na statystyki na killboardzie i potrafia nawet kilka dni czaic sie w cloaku w dziurze az znajda jakis tlusty cel.

Dlatego też wyznaję świętą zasadę:

Zanim zaczniesz robić coś większego w domu to najpierw:
- obetnij skutecznie masę statyka
- zamknij wszystkie pozostałe wormy
- deep space probe w powietrze
- dscan w czasie pracy

Jakie mam z tego korzyści?

- Cokolwiek nowego się otworzy - wiem o tym bo mam probe w powietrzu i mogę od razu reagować (90% sygnatur typowych wormholi widać już po sile sygnału na deepie, k162 jest zawsze ten sam więc automatycznie widać czy coś się wpieło czy to tylko random spawn ladara/gravi/innego gowna)
- Nowy ship w przestrzeni - albo wleciał z przywalonego statyka albo się zalogował, zazwyczaj "popcorn-man" który nie robi nic poza siedzeniem w cloaku i obserwowaniem jak zawodowcy orają lokacje
- Cokolwiek by chciało mnie napaść ze statyka - nie wrzuci większej liczby shipów poza paroma (około 10) cruiser class (o wrzucaniu wybryków natury typu bhale itp zapomnij, nie wrócisz tym do domu już) - biorąc pod uwagę obecność w szczytowych momentach powyżej 4 carrierów i 4 dreadow, takim gangiem mogą co najwyżej pokampić i popilnować za nas worma :P

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 16, 2011, 17:40:59 »
Sztuczne zawyżanie cen shipów t2, czy uniemożliwienie ich produkcji w hi-secu to żaden fun, tylko wnerwienie sporej liczby pilotów i przesiadka na inne statki. To tak jakby nagle ceny samochodów miały iść w górę o 200-300% w wyniku decyzji jakiegoś tam globalnego konsorcium. Zamiast zmieniać diametralnie to co już istnieje, mogli by urozmaicić 0.0 wprowadzając coś całkiem nowego do produkcji tylko tam.
Troche czasu mineło od wprowadzenia pirackich wersji statków t1, może już czas żeby postarali się o jakiegoś bc-ka frakcyjnego, albo nawet przerobione coś z t2 (frakcyjny interceptor - ktoś chce polatać? ). Jedyna różnica w porównaniu do istniejących była by taka, że moduł do produkcji dało by się zainstalować jedynie do pos-a w 0.0 lub w wh.

p.s.
Uprzedzam następną odpowiedź:
- Taaaa i co jeszcze? może frakcyjne t3?
 
Skoro cywilizacja się rozwija, to kiedyś tak, chyba że imperium rozwinie się na cały New Eden i frakcje pirackie przestaną istnieć  ;D

amra

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 16, 2011, 17:46:33 »
Cynoalty ? gornicy w hisec ? boty ? itd ... Ciekawe kogo jeszcze tu sie oskarzy o psucie gry :D
Gra sie jeb... od czasu wprowadzenia moon-ow hi-end, to aliance maja za duzo kasy nie pojedynczy gracz. Jak dlugo beda istniec, bloby beda coraz wieksze i wieksze. Bez refundow statkow nie bedzie tylu chetnych do ich tracenia w blobach statkow, jesli beda musieli sami na nie zarobic.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 17, 2011, 07:39:11 »
może już czas żeby postarali się o jakiegoś bc-ka frakcyjnego

Hurricane Fleet Issue :>
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 17, 2011, 07:55:49 »
Gra sie jeb... od czasu wprowadzenia moon-ow hi-end, to aliance maja za duzo kasy nie pojedynczy gracz. Jak dlugo beda istniec, bloby beda coraz wieksze i wieksze
IMO gra sie jak to ladnie okresliles jeb... od czasu wprowadzenia dronkowa. Chociaz to tez jest przejawem czegos co dobrze obrazuje
Troche czasu mineło od wprowadzenia pirackich wersji statków t1, może już czas żeby postarali się o jakiegoś bc-ka frakcyjnego, albo nawet przerobione coś z t2 (frakcyjny interceptor - ktoś chce polatać? ). Jedyna różnica w porównaniu do istniejących była by taka, że moduł do produkcji dało by się zainstalować jedynie do pos-a w 0.0 lub w wh.
czyli wprowadzanie na sile roznych bezsensownych zakazow by zmusic ludzi do czegos czego nie chca robic tak jak w CCP sobie ktos wymyslil. No chyba ze tu chodzi by przypadkiem jakis gracz nie pomyslal, ze EVE to sandbox  >:D
Co mi przypomina ze mialem pvperow zapytac o jedna rzecz  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 17, 2011, 11:42:43 »
Cytuj
czyli wprowadzanie na sile roznych bezsensownych zakazow by zmusic ludzi do czegos czego nie chca robic tak jak w CCP sobie ktos wymyslil. No chyba ze tu chodzi by przypadkiem jakis gracz nie pomyslal, ze EVE to sandbox

To nie jest bezsensowny zakaz, bpc na sprzęt frakcji pirackich można zdobyć tylko w ich przestrzeni, skoro imperium nie lubi się z piratami, to budowa ich statków w przestrzeni objętej jurysdykcją concordu powinna być zakazana, troszeczke więcej RP tej grze by nie zaszkodziło. Teraz producenci siedzą w hi-sec, bo to poprostu centrum wszechświata EVE, skoro potrzeba komponentów t2 ze wszystkich stron na zbudowanie przykładowo statku t2 caldari, to ta miejscówka jest poprostu optymalna. Gdyby wprowadzić to co pisał Doom, że komponenty t2 do budowy statków danej frakcji są dostępne w ich najbliższym rejonie 0.0, to sporo producentów by właśnie tam się przeniosło, bo bliżej, taniej, szybciej. Dodatkowo kolejny element RP.

sc0rp

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 17, 2011, 12:22:56 »
Gdyby wprowadzić to co pisał Doom, że komponenty t2 do budowy statków danej frakcji są dostępne w ich najbliższym rejonie 0.0, to sporo producentów by właśnie tam się przeniosło, bo bliżej, taniej, szybciej. Dodatkowo kolejny element RP.
moze blizej, moze taniej i moze szybciej ale z pewnoscia niebezpieczniej - a cisza i spokoj jest najwazniejsza dla prowadzenia interesow. Po za tym jesli rzeczywiscie stocznie shipow t2 przeniosa sie do null to tylko najwieksze bloki beda je mialy bo tych stoczni bedzie trzeba bronic

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 17, 2011, 12:33:30 »
W mojej propozycji nie było nic o stoczniach t2 w null. Chodziło mi o takie zawężenie górnictwa księżycowego co miałoby swoje uzasadnienie choćby w tym że skora każda rasa ma swój unikalny kompozyt używany tylko w ich t2 półproduktach to używa go prawdopodobnie dlatego że najłatwiej go im dorwać w swojej i okolicznej przestrzeni bez pierniczenia sie z ewentualny mi problemami typu embargo wprowadzone przez gnojków od których do tej pory to kupowali. A resztę maja dostępną z grubsza na podobnym poziomie co inni Co w tej chwili np tak nie wyglada bo technet skoncentrowany został na terenach piratów przypisanych caldari i galente a wedle np przedstawionego przez darka rozliczenia używany jest tylko w jednym kompozycie t2 co daje niby monopol tym dwóm frakcjom na sprzet t2...
Produkcja dalej może sobie być w hig no moze w low i nizej, ale kopanie moonów opłacaloby się na całej przestrzeni, a w Eve nie ma naszczęście siły która jest w stanie siąść z dupskim dosłownie na wszystkich 4 źródłach rasowych izotopów t2 i zostać tam na tak długo aby zmonopolizować rynek

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 17, 2011, 12:47:16 »
No wlasnie dlatego tech jest taki drogi bo jest uzywanny iirc do kazdej czesci t2 (A jesli do ktorejs nie jest to jest nielicznym nie zbyt popularnym wyjatkiem) od gremlin rage rocket do vargura.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 17, 2011, 13:10:46 »
A ja uważam, że każdy Moon powinien mieć KAŻDY rodzaj moon ore. Jedynie powinny różnić się ilością. Oczywiście wówczas można przy okazji poprawić stary błąd, że tylko jedno wiertło może obrabiać jeden typ rudy. Oczywiście wariacja pomiędzy poszczególnymi księżycami jak najbardziej np. uzależniona od sec systemu - im niższy tym więcej rudy, albo od stopnia rozwoju systemu. Rynek się w miarę szybko ustabilizuje, a będzie znacznie trudniej tworzyć monopol.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Qreg

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 17, 2011, 13:27:27 »
No system wydobywac moon goo wzorowany na PI to by mogło miec sens. Moon harvester mogłby działac jak command center na planecie i przez niego wybierałbys co ma zbierac, moze tylko nie tak czeste klikanie jak w PI, zeby moznabyło ustawic na stałe (az do zmiany przez uzytkownika) wydobycie ;)

amra

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 17, 2011, 17:10:52 »
No system wydobywac moon goo wzorowany na PI to by mogło miec sens. Moon harvester mogłby działac jak command center na planecie i przez niego wybierałbys co ma zbierac, moze tylko nie tak czeste klikanie jak w PI, zeby moznabyło ustawic na stałe (az do zmiany przez uzytkownika) wydobycie ;)


Nie zgadzam sie. Powinien to byc Hulk z "Moon mining laser T2" i jazda. Cos co wymaga wysilku, a nie robi sie samo.

Qreg

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:08:38 »

Nie zgadzam sie. Powinien to byc Hulk z "Moon mining laser T2" i jazda. Cos co wymaga wysilku, a nie robi sie samo.

Kane miałbys po prostu kolejna branze gdzie boty by prawie tylko dzialały...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: 0.0 Fix?
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 19, 2011, 22:44:57 »
Juz lepiej by bylo z PI zrobic bo jesli zlorza beda sie przemieszczac po moonie to botem bedzie trodniej je wydobywac.