Autor Wątek: scammers  (Przeczytany 5626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MightyBaz

  • Gość
scammers
« dnia: Luty 21, 2007, 23:00:04 »
nie ma co sie chwalic, ale przez to ze robie czasem kilka transakcji na raz i gadam na kilku kanalach to niestety latwo czegos nie zauwazyc i dac sie podejsc oszustom.
Puscielem tez posta na eve forum, zeby sprowokowac dyskusje
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=479893&page=2
Jest sporo ciekawych spostrzezen innych graczy, warto poczytac - jedni uwazaja cie za cielaka inni wspolczuja i sa wkurzeni, bo tez tak kase stracili.

Generalna uwaga - czytajcie dokladnie wszystko na spokojnie, nie dajcie sie podpuscic oszustom. Przez nieuwage stracilem troche kasy - coz tak bywa. na biednego nie trafilo wiec jakos to przezyje... ;D - tylko wstyd zostal. :P
Napisalem ten post jako przestroge, ze nawet taki wyjadacz jak ja moze dac sie oszukac. ::)



Ichneumon

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2007, 05:36:22 »
baz , sciemy na escrow byly od zawsze , wystarczy czytac dokladnie i trzymac sie z daleka od kontraktow freeform ;]

Sotharr

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2007, 17:50:15 »
Za pomoca kontraktow freeform nawet nie mozna niczego przekazac, wiec zakup jest niemozliwy z definicji.
Oprocz tego jest jeszcze jedno popularne oszustwo. Oszust proponuje za jakis towar wyzsza cene i prosi o utworzenie prywatnej aukcji na siebie lub swojego korpa z buyoutem ustawionym na uzgodniona kwote. Ale "ze wzgledu na nizsze oplaty" chce, zeby cena poczatkowa byla smiesznie niska np. 10 tys. isk. Po czym zamiast kupic towar za buyout, licytuje te kwote i dostaje towar praktycznie za darmo.
W takiej sytuacji najlepiej obstawac przy kontrakcie Item Exchange, za ktory placi sie stala oplate 10 tys., a nie procentowa od wartosci, jak w przypadku aukcji.

Goomich

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2007, 22:47:11 »
Nie da się już wystawiać aukcji na osobę.

Sou

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2007, 23:38:02 »
Jak to czytam to sie boje czasem ze nie wiem. Wlasciwie... nie ma sie czego bac. No sory ale to logiczne ze jak sie da z kims aukcje 1-1 to wezmie da kwote licytacji a nie buyout. Nie wiem wlasciwie w jaki sposob mozna kogos oszukac. Boje sie czasem ze sa ukryte jakies dziwne akcje ale z tego co widze to wszystko plega na tym ze koles pisze sprzedam ci item A za XX ISK po czym wystawia go za XXX a ty to kupujesz i wszystko polega na tym ze sie nie patrzy tylko klika odruchowo i bezmyslnie.

Nie jest tak ?;>

MightyBaz

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2007, 14:25:03 »
oszustwo jest proste, wystaczy moment nieuwagi i klikniecie, ja tak zrobilem wlasnie, bo w miedzyczasie robilem z kims transakcje. Wiec sugeruje, bez pospiechu niech koles wystawia WYLACZNIE item exchange. Nawet jak klikniesz to pojawia sie dodatkowe pytanie i masz jeszcze czas na podjecie decyzji.

patrzcie rowniez na aukcje , tam tez trzeba uwazac bo zamiast np. 100x macie tylko opis 100x. wazny jest napis na samym dole.

Goomich

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2007, 16:17:36 »
Ustawia się widok na Simple wiev i nie ma opisów.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 18:57:40 wysłana przez Mona X »

Sotharr

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2007, 16:28:26 »
patrzcie rowniez na aukcje , tam tez trzeba uwazac bo zamiast np. 100x macie tylko opis 100x. wazny jest napis na samym dole.

Juz to poprawili, o ile mi wiadomo. Myk polegal na tym, ze w przypadku sprzedazy 1 sztuki towaru byla widoczna tylko nazwa i nie bylo wyszczegolnionej liczby sztuk. Teraz jest napisane wyraznie, ze jest jeden przedmiot, dlatego pisanie wiekszej liczby w opisie nie ma sensu.

MightyBaz

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2007, 09:51:31 »
cdn...

Hi,

The Freeform contract form did not and do not offer any security for the receiver in straight item vs. item or item vs. isk transactions. Were you not aware of this?

Did you at any time during the contract pr
ocessing make use of the option: "View Contract" in order to inspect the contents of the contract?

Best regards,
GM Huginn
EVE Online Customer Support


moja odpowiedz, choc po tym juz na nic nie licze  :-\

Hi
I saw 100x manticores when I made "view contract", and I accepted. After that the contract was failed by issuer. During this time the collateral was transferred to issuer and I could do nothing. The ISK was lost. I draw your attention that issuer sent info to me that he was scummer. I expect that It is enough argument to solve this incident properly.
Besides I dont understand who is guilty. I lost ISK (900m) and I received nothing after this transaction. Is it fair? According to your thinking the scummer will be not punished and I will lost money for ever. Believe me I dont feel like a sacriface, because of imperfect mechanics in game, allowing huge numbers of scummer's activities in game...:((

LordKain



MightyBaz

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2007, 14:46:41 »
odpowiedz misia z CCP, jak widac nadal leja na oszustwa w contracting, ja tez leje...niom jak wszyscy maja gdzies, to zeby was rozbawic przytocze ostateczne stanowisko CCP:

"..Hello,

The contract was created according to the rules and options available to the issuer. The receiver was provided with the means to inspect the contract type, as well as its conditions and contents during this incident. At times a player may take advantage of other players' trust, convincing them to enter into an agreement, that sounds too good to be true. It usually is. This may indeed seem immoral or dishonest, but I'm afraid it's not in breach of current game play rules.

Unfortunately we can not intervene nor reverse any loss resulting from a finished or failed contract, once the receiver confirms his wish to accept it. I'm sorry about this loss, but I hope, you will swiftly recover to find yourself back on track as soon as possible.

Best regards,
GM Huginn
EVE Online Customer Support ..."

Ellaine

  • Gość
Odp: scammers
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2007, 15:53:33 »
Mi sie tam podoba, oszustwa sa czescia gry, tak jak np piractwo.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: scammers
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2007, 16:17:08 »
Mi sie tam podoba, oszustwa sa czescia gry, tak jak np piractwo.
Ja to sobie nawet specjalnie alt'a zalozylem, tylko do "oszustw" :D ... i musze powiedziec, ze to jest "ciezki i nudny kawalek chleba"... znakomita wiekszosc graczy (nawet nowych) jest bardzo nieufna i sprawdza kontrakty zanim je zaakceptuje... jak dotad (poswiecilem na to lacznie z 6h w przeciagu miesiaca) udalo mi sie naciagnac tylko 1na osobe i to tylko na BSa Tech-1, co dalo zysk 90M - przeliczajac na godziny daje to 15M/h - czyli bardzo nieefektywne spedzenie czasu w grze. Nie sadze, zebym sie dalej w to bawil... duzo latwiej zarobic w "uczciwy" sposob.
A jezeli kogos "bawi" naciaganie innych ludzi... no coz... w RL tez wielu sie tym zajmuje, wiec nie widze powodow, czemu w EvE nie mialoby byc podobnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2007, 16:23:40 wysłana przez Tomash Kovahlsky »