Autor Wątek: Nowy komputer  (Przeczytany 26722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Nowy komputer
« dnia: Czerwiec 07, 2014, 20:57:20 »
Od dawna zastanawiałem się nad wymianą budy. Po ciężkich namysłach i pomocy na forum Benchmark i PCLab zdecyduję się na taki zestaw:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWEL
Karta graficzna MSI Geforce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, OC
Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX
Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)
Obudowa Fractal Design CORE 3000, USB3.0, CZARNA

Zakupię w morele. Z kodami promocyjnymi wyjdzie mi 3300zł.

-Najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem
-Płyta główna z mocną sekcją zasilania, podwójnym biosem, dobrym audio, stricte do podkręcania.
-Modularny zasilacz, który zapewni zapas mocy
-8Gb sprawdzonego RAMu z niskim radiatorem
-Przewiewna obudowa z dobrym chłodzeniem

Brak tu jedynie lepszego chodzenia do CPU, ale z czasem się dokupi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2014, 21:06:25 wysłana przez Zgudi »

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2014, 21:23:15 »
SSD sobie kup na system i podstawowe aplikacje, poniżej 400zł można już kupić 256GB.
http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2014, 21:24:07 »
Tak, to z czasem, ale jest w planach. Po prostu kasa nie styka na wszystko na raz, a wolę wydajność bez kompromisów i bez oszczędzania do minimum na jakości części typu obudowa, płyta, zasilacz, żeby zmieścić np. SSD. Mój obecny złom się rozpada, więc chcę coś kupić, a jak kupię to żeby potem Elite czy SC ładnie odpaliło bez konieczności kolejnych upgradów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2014, 21:33:12 wysłana przez Zgudi »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2014, 21:42:20 »
Poczekaj z wymianą na publikację wymagań wiedźmina :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2014, 21:53:32 »
Poczekaj z wymianą na publikację wymagań wiedźmina :P
Na minimum powinno trochę pochodzić 20 klatek/s, zanim sprzęt szlag trafi od przegrzania. Gaśnicę będę miał pod ręką, nie zwykłą, taką przemysłową. Wiedźmin specjalnych środków wymaga. :D

W planach rozbudowy jest:
- SSD 256 lub 512 GB
- dodatkowe 8 GB ram
- dobre chłodzenie pod CPU np. Thermalright HR-02 + dobra pasta.


Ciekawostka:

Odnośnie pasty. W tym wątku http://forum.benchmark.pl/topic/90378-jaka-jest-najlepsza-pasta-termoprzewodz%C4%85ca/ autor pisze:

 "Witam. Mam pytanie na które chcę uzyskać najprostszą na świecie odpowiedź. Mianowicie jaka jest na najlepsza, najbardziej pro, super-uber-ekstra pasta termoprzewodząca? Prosta sprawa - najnormalniej w świecie - najlepsza. Nie najbardziej opłacalna pod względem cena-wydajność, nie "po co będziesz tyle kasy wydawał". Poprostu będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na to pytanie. Przejrzałem tematy o tych nieszczęsnych smarowidłach ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Chcę znać najlepszą pod każdym względem pastę - może być nawet za 70zł za 1g. Wiem, pewnie brzmię jak desperat ale nie śpię od ok. 20h, a muszę to wiedzieć :P."

Więc faworytów jest dwóch: "GC-Extre­me moż­na po­wie­dzieć, iż jest na­praw­dę eks­tre­mal­na - osią­gnę­ła re­zul­ta­ty lep­sze na­wet od cie­kłe­go me­ta­lu". Lub ta: "Ic Diamond 24 Carat Skład: czyste diamenty 92%". Pasty w cenie kilkadziesiąt zł za tubkę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2014, 22:33:23 wysłana przez Zgudi »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2014, 23:05:25 »
Tak, to z czasem, ale jest w planach. Po prostu kasa nie styka na wszystko na raz, a wolę wydajność bez kompromisów i bez oszczędzania do minimum na jakości części typu obudowa, płyta, zasilacz, żeby zmieścić np. SSD. Mój obecny złom się rozpada, więc chcę coś kupić, a jak kupię to żeby potem Elite czy SC ładnie odpaliło bez konieczności kolejnych upgradów.
Jak przez SC rozumiesz najnowszego starcrafta to podobnie jak z pozostałymi nowościami od blizarda (diablo3 np) tajemnicą polishynela jest że ssd powinien się znajdować już nawet w minimalnych wymaganiach tych pozycji. Blizzard ssie jeśli chodzi o optymalizację ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2014, 23:09:06 »
Zgudi, pod IHS sobie papke zmień  :P
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2014, 00:04:46 »
Jak przez SC rozumiesz najnowszego starcrafta
Chcesz się zmierzyć? Byłem w złocie przez chwilę, ale protosami jeszcze pamiętam jak grać.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2014, 00:07:17 »
Nie bawię się z tym tytułem akurat, w multi w pierwszej części też raczej byłem średni / kiepski więc nie. Ale w zamian oferuję wpierdol w czołgach :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2014, 00:10:55 »
Chętnie, obecnie pogrywam w War Thunder, tzn. testuję, ale moje konto w World of Tanks jest aktywne.

EDIT: W WOT mam max E75, nie mam dziesiątki bo nie gram długo :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2014, 00:21:34 wysłana przez Zgudi »

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2014, 01:12:06 »
Co do pasty. Ta diamentowa jest spoko.

Wysłane z ZAX 1.666


Goomich

  • Gość
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2014, 09:22:47 »
Jak przez SC rozumiesz najnowszego starcrafta

Nie, nie Starcrafta.


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2014, 09:55:43 »
Widziałem to wcześniej i sugerowałem się tym obrazkiem, pochodzi z jakiegoś filmiku na youtube z testem.

Alice9

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alice Ohu
  • Korporacja: Underground Tremors
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2014, 12:05:01 »
Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWEL
Karta graficzna MSI Geforce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, OC

pomyśl nad ati - lepiej działają z intelami, czasem wzrost wydajności jest niebagatelny w porównaniu z tej samej klasy gf`em.
no i morele - różne opinie o tym sklepie są... przy tej cenie komponentów jakie chcesz zakupić ja bym sobie darował na rzecz innego sklepu.
-gdy na skanie inhibitor wypatrzysz... wiedz że coś się dzieje
-gdy posty twoje moderują... w punkt G trafiłeś

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2014, 14:35:02 »
Układy MSI generalnie są niezłe i nie wiedzieć czemu czesto tańsze niż podobny sprzet innych dostawców chociaż nie wiem czy to dane aktualne, bo dawno nie porównywałem

Co do sklepu ja osobiście preferuję x-kom.pl jesli o wysyłkowe idzie, albo idę do zaprzyjaźnionej firmy i proszę ich aby ściągneli z hurtowni

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:19:31 »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:10:31 »
Układy MSI generalnie są niezłe (...)
wut?
Mam płytę główną MSI, jak tylko odpaliłem w BIOSie opcję Unlock 4th Core to później na moment mi zdechł (nawet smród czułem!). Ja tam straciłem zaufanie do MSI... (Płyta była z serii MS-7599).


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:21:57 »
wut?
Mam płytę główną MSI, jak tylko odpaliłem w BIOSie opcję Unlock 4th Core to później na moment mi zdechł (nawet smród czułem!). Ja tam straciłem zaufanie do MSI... (Płyta była z serii MS-7599).

MSI 560 GTX TI - pół roku walki z reklamacją, karta się grzała jak ja pitole. Nigdy więcej MSI. Drugi raz miałem, drugi raz problem.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:45:46 »
Ja miałem płytę MSI, padła raz, serwis, padła drugi raz, zabierając ze sobą procek i pamięci, tuż po gwarancji  >:D
Never ever MSI, kur*a nawet gdyby za darmo dawali... bo ta kupa niszczy sprzęt podpięty do siebie.
Lepiej dopłacić 200-300zł łącznie do lepszej płyty i grafiki i spać spokojnie  :P
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:09:04 »
Nie wiedziałem że ROG można kupić już w cenie 300 pln z hakiem :)
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-b85-pro-gamer-intel-b85-lga1150-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-637872/

Bardzo wydajne płyty z super zoptymalizowanym LANem do grania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 12:06:35 wysłana przez FITTIpalti »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:17:53 »
Przecież to nie jest z serii ROG, tylko tak sobie nazwali "GAMER" dla bajeru ;)
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:39:39 »
Przecież to nie jest z serii ROG, tylko tak sobie nazwali "GAMER" dla bajeru ;)
Ważne że nie ma gówno wartego Realteka :P


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2014, 13:27:05 »
Dobrze, że piszecie o MSI :)

Chciałem zamienić na fajną płytę od MSI za 500zł, już klikałem zamów, ale ciągle myślę i tu czytam takie coś. Dowiedziałem się że fatal1ty od asrocka ma od tygodnia zablowowane podkręcanie. Więc musialem anulować dziś rano zamówienie i trza zmienić płytę

Miotam się pomiędzy:
asrock z97 extreme 4
gigabyte z97 gaming 5
MSI z97 gaming 5

i nie moge się zdecydować. I nie chodzi mi o funkcjonalność, ale pewność i nieawaryjność. Te plyty z chipsetami z97 obsługują Intel Broadwell, z technologią 14nm. Haswell mają 22nm. I nowa generacja wydzie pod koniec roku i bedą sporo szybsze od obecnej. Więc chcę zostawić sobie taką furtkę, możliwość wymiany proca w przyszlosci, dlatego z97.

Która polecacie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 13:34:49 wysłana przez Zgudi »

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2014, 14:44:43 »
Prawdopodobienstwo ze bedziesz musial zmieniac ta haswellowa i5 bez zmiany plyty pewnie i tak jest nikle ;]

A jesli mowisz o bezkompromisownosci to ssd polecalbym raczej w pierwotnym zestawie miec nawet kosztem slabszej grafy, bo to jest wlasnie element ktory najwiecej kosztuje a najmniej daje w stosunku do wzrostu ceny i latwiej go pozniej wymienic jak cena spada ;p Z kolei ssd to element ktory teraz juz nie kosztuje tak wiele ... a daje masakrycznie duzo ;]
Kurcze zabawa jak w eft widze kiedys dawno temu ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 14:51:14 wysłana przez Kira Korpii »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2014, 14:46:51 »
Ja mam komputer sprzed 3 lat i w przyszłym roku zanosi się wymiana.... chociaż nie widzę potrzeby. Nie gram w gry by mieć wszystko na super duper high. Ja już się przyzwyczaiłem, że za jednym razem wymienię procesor z płytą. Co chwila nowe sockety etc.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2014, 14:57:18 »
A jesli mowisz o bezkompromisownosci to ssd polecalbym raczej w pierwotnym zestawie miec nawet kosztem slabszej grafy, bo to jest wlasnie element ktory najwiecej kosztuje a najmniej daje w stosunku do wzrostu ceny i latwiej go pozniej wymienic jak cena spada ;p Z kolei ssd to element ktory teraz juz nie kosztuje tak wiele ... a daje masakrycznie duzo ;]
Kurcze zabawa jak w eft widze kiedys dawno temu ;]

Zdecydowanie TO.

Grafika jest jak opony w samochodzie - zmieniasz co sezon, podczas gdy buda i silnik - umiejętnie dobrane - służą dłużej. Im więcej zainwestujesz w to na start, tym dłużej, przy upgrade'ach grafiki, będziesz mógł nie zmieniać komputera.

Mój złożyłem tak w lol 2006. Nadal działa, z trzecią grafiką (GTX 650) i jeszcze jakoś daje radę. Aczkolwiek to już ostatnie podrygi.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2014, 15:25:55 »


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2014, 16:29:30 »
Kij z tym, zamawiaz z płytą asrock w morele. Jak mi coś spieprzą przy montażu, czy płyta nawali... trudno, będę wydzwaniał z reklamacją ;) Komp drogi, kieszeń boli to paskudnie byłoby, żeby mi coś padło, nie działało.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2014, 19:22:47 »
Kij z tym, zamawiaz z płytą asrock w morele. Jak mi coś spieprzą przy montażu, czy płyta nawali... trudno, będę wydzwaniał z reklamacją ;) Komp drogi, kieszeń boli to paskudnie byłoby, żeby mi coś padło, nie działało.
Kiedyś, przez długi czas pracowałem z Arest.pl * Też, standardowo, bez żadnej dopłaty składaliśmy kompy** i testowaliśmy czy się przy głupim 3d marku nie wywalą :) Ogromny plus takiego rozwiązania to jest to, że jak coś jest walnięte na starcie to od razu jedzie do serwisu. Jak coś nie chce działać (np. niektóre pamięci z płytami gigabyte w czasach jak ja pracowałem) to też się nie próbują wciskać kitu, tylko dzwonią po testach i mówią że trzeba coś zmienić i proponują sensowny zamiennik. Ogólnie, w pierwszym tygodniu, czy miesiącu wracał do nas śmiesznie niski odsetek kompów. Z czego, z tych wracających większość to były problemy z klientem a nie kompem, typu nieumiejętność zainstalowania sobie systemu czy podłączenie monitora do integry zamiast osobnej karty grafiki.

Ogólnie, już nawet nie chodzi o sam arest, tylko o to, że jeżeli tam gdzie kupujesz kompa, złożą ci go od razu i przetestują, to masz sporo głupich problemów z głowy, bo masz prawie 100% pewność że po prostu będzie działał i nie musisz się zastanawiać, czy to płytę masz ferelną, proca czy zasilacz, czy dwie lewe łapy i zapomniałeś że do proca jest osobne zasilanie...

__________
* Już tam nie pracuję, ale szef się nie zmienił więc wiem, że poziom obsługi jest wysoki, zupełnie nie wiem jak z cenami, bo przestałem to śledzić :)
** Nie wiem też jak teraz, ale kiedyś jak przyniosłeś część swoich starych gratów, np. dyski, pamięci czy grafę, to i tak kompa za darmo składaliśmy ;)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 09, 2014, 19:59:07 »
stuff o areście
Kupowałem tam nie jednego kompa i potwierdzam że wsio składają za free i sprawdzają. Kiedyś do mnie dzwonili że pamięci które wybrałem nie chcą działać w dual-coś tam (wybaczcie wyszedłem z obiegu), a sprawdzili już ileś tam kombinacji. Doradzili, poprawili, działało. Zero problemów, gdyby nie te długie kolejki za każdym razem gdy byłem.. :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 09, 2014, 20:20:24 »
Kiedyś, przez długi czas pracowałem z Arest.pl * Też, standardowo, bez żadnej dopłaty składaliśmy kompy** i testowaliśmy czy się przy głupim 3d marku nie wywalą :) Ogromny plus takiego rozwiązania to jest to, że jak coś jest walnięte na starcie to od razu jedzie do serwisu. Jak coś nie chce działać (np. niektóre pamięci z płytami gigabyte w czasach jak ja pracowałem) to też się nie próbują wciskać kitu, tylko dzwonią po testach i mówią że trzeba coś zmienić i proponują sensowny zamiennik. Ogólnie, w pierwszym tygodniu, czy miesiącu wracał do nas śmiesznie niski odsetek kompów. Z czego, z tych wracających większość to były problemy z klientem a nie kompem, typu nieumiejętność zainstalowania sobie systemu czy podłączenie monitora do integry zamiast osobnej karty grafiki.

Ogólnie, już nawet nie chodzi o sam arest, tylko o to, że jeżeli tam gdzie kupujesz kompa, złożą ci go od razu i przetestują, to masz sporo głupich problemów z głowy, bo masz prawie 100% pewność że po prostu będzie działał i nie musisz się zastanawiać, czy to płytę masz ferelną, proca czy zasilacz, czy dwie lewe łapy i zapomniałeś że do proca jest osobne zasilanie...

__________
* Już tam nie pracuję, ale szef się nie zmienił więc wiem, że poziom obsługi jest wysoki, zupełnie nie wiem jak z cenami, bo przestałem to śledzić :)
** Nie wiem też jak teraz, ale kiedyś jak przyniosłeś część swoich starych gratów, np. dyski, pamięci czy grafę, to i tak kompa za darmo składaliśmy ;)

Wszystko fajnie, ale szkoda że w Wrocławiu siedzicie (z chęcią bym zmontował coś pod Star Citizena u nich, a tak to na drugi kraniec Polski zaiwaniać, a sklep internetowy to nie to samo, chyba że twoi byli współpracownicy też testują własne konfy z neta) :(


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 09, 2014, 20:53:28 »
A ja blisko do wrocławia

Moze anuluje zamowienie? :) Trzeba bylo wczesniej :) Wolalbym miec sprawdzony komp, bo w morele skadaja ale watpie czy poza samym odpaleniem cos sprawdzaja.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 21:14:31 wysłana przez Zgudi »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2014, 21:59:33 »
@ManganMan http://www.arest.pl/konfigurator/ tu sobie możesz złożyć kompa i od razu podliczyć, stronka jest na tyle sprytna ze większości głupich konfiguracji, jak i5 z DDR2  etc nie pozwoli złożyć ;) Ogólnie nie ma problemów z wysyłką, bo facet na dole składa kompy i ma głęboko w dupie czy to jest odbiór osobisty, dowóz we Wrocławiu czy wysyłka kurierem. On składa i testuje kompa a później przychodzi handlowiec żeby go wydać klientowi, albo magazynier żeby go zapakować kurierowi, dla składacza nie ma to znaczenia.

Naprawdę nie wiem jak wyglądają teraz ceny na rynku ani w Areście, bo jak mam coś kupić to po prostu tam idę. Jakby ktoś chciał to tu są maile handlowców: http://www.arest.pl/o-firmie/ Naprawdę trochę tam przepracowałem, więc jak ktoś napisze do Adriana albo Łukasza i powoła się na moje imię postaci spod avatara * to może dorzucą jakąś gierkę z promocji AMD albo rabat dadzą. Ale nie daję oczywiście żadnych gwarancji... bądźmy dorośli ;)

Ale wracając do testów. To takie przetestowanie kompa czy instalacja systemu jeżeli płytkę w areście kupisz... to przy iluś tam kompach miesięcznie to jest bardzo mały jednostkowy koszt dla właściciela. Owszem jest to przynajmniej jeden etat więcej w firmie, ale te powiedzmy 10 ** zł brutto od kompa to stosunkowo nie wiele. Za te pieniądze dostaje pewną gwarancję jakości swojego wyrobu (zestawu) a tym samym zadowolenia klienta, ale odchodzi też cały proces sprawdzania czy to klient jest fajtłapa i z własnej winy spieprzył podzespół, czy to jest jednak wadliwa sztuka. Jeżeli kompa składa i testuje doświadczony człowiek, to można przyjąć bez zastanowienia, że to jest jednak ferelny egzemplarz który można bez problemu wymienić w hurtowni. Naprawdę nie wiem dlaczego tak mało firm testuje sprzęt, biorąc pod uwagę wszelkie plusy tego rozwiązania.

Cytuj
Zero problemów, gdyby nie te długie kolejki za każdym razem gdy byłem.. :)
Właśnie te kolejki w małym wrocławskim sklepie komputerowym nie brały się znikąd :)

Naprawdę Arest mogę z ręką na sercu polecić bo wiem jak to tam wygląda od kuchni. A nie wiem jak jest ogólnie z cenami podzespołów, bo od dawna nic poważniejszego nie kupowałem a 4 letni komp, nota bene z Arestu, działa dalej bez problemu.
___________
*Miałem ograniczoną wyobraźnię jak maina zakładałem :P
** Piszę 10, ale nie wiem czy to jest 5 czy 45 :P

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 10, 2014, 00:38:11 »
No dobra, jak na razie się zastanowię nad zestawem Gigabyte G1.Sniper A88X i AMD A10-7700K...
Jak wyjdzie Star Citizen to i tak będzie to wszystko zrewidowane.
Teraz muszę dorwać sobię cuś z DX11 na gwałt... :P
A tak na starcie sobie wypróbowałem, i zrobiłem sklejkę "na odwal": http://www.arest.pl/konfiguracja-754201


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Nowy komputer
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 10, 2014, 01:14:08 »
....AMD A10-7700K...

WTF  ??? ??? ??? ???

weź sobie kup i3-4360 jak człowiek a nie jakieś AMD...  :'(
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"