Autor Wątek: Piżama party next generatoion :P  (Przeczytany 41182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2017, 13:47:53 »
Nie uda im się tego wykorzystać z kilku powodów: nie ma czegoś takiego w późniejszych odcinkach starych sezonów, to byłoby odejście od timeline rodem z pierweszego filmu Abramsa (zniszczono planetę wulkan),
Jest nieskończenie wiele wszechświatów i timelinów, więc wiesz... Dziwniejsze rzeczy się zdarzały w tym uniwersum

Cytuj
załogę bliźniaczego statku spotkała straszna śmierć więc zbyt niebezpieczne,

Nie sądzę, żeby na kogoś takiego jak Lorca to miało wpływ (jakby miało, to by sobie nie sprowadzał tego zabawnego pieska do gabinetu).

Cytuj
wielu fanom by się to nie spodobało,
Wielu fanom nie podobają się nowi Klingoni i milion innych rzeczy w ST:D, więc...

Cytuj
zbyt duży wpływ takiego napędu na losy federacji,
Ale gdyby to było do wykorzystania w bardzo ograniczonym zakresie z powodu kosztów/ryzyka/trudności w produkcji/cotamjeszczemożnawymyśleć

Cytuj
skakanie po całym wszechświecie w kilka sekund na pstryknięcie palcem jest mało sexy,
Szczerze mówiąc, w starych seriach bardzo rzadko było widać, że podróże zajmują czas. W ogóle jego upływ jest traktowany (nie tylko w treku) nieco po macoszemu, a z czymś takim przynajmniej twórcy nie musieliby się tłumaczyć, czemu już dotarli na miejsce, skoro powinni być w połowie drogi dopiero (a kilka takich przypadków było z tego co pamiętam)

Cytuj
no i najważniejszy argument: "The writers have said that Discovery will maintain continuity with the old series, and events from Discovery will explain plot points in the original Trek."
Co nie oznacza, że nie mogą wprowadzić tego napędu w bardzo ograniczonym zakresie, na tajnych statkach, tłumacząc brak wiedzy o napędzie koniecznością zachowania go w tajemnicy przed wrogami federacji. A im mniej osób o czymś wie, tym mniejsza jest szansa na przeciek. Więc mogą upiec dwie pieczenie - zachować "continuity" i jednocześnie zrobić grzybkowy napęd dla Disco, żeby urozmaicić ewentualny sezon 2.

 
Cytuj
Więc spoiler.
Więc dowiemy się w okolicach Bożego Narodzenia, bo jakoś wtedy chyba wypada odcinek numer 15 kończący pierwszą serię.

Cytuj
Obym się nie mylił.... :P
Na pewno się mylisz ;)

Cytuj
P.S. Spodziewam się, że w ostatnim odcinku pojawi się Chris Pine na ekranie... ale zobaczymy :P
Aż musiałem wyguglać kto to :P
A to nie za wcześnie jeszcze na Kirka? Ile tam lat jest między ST:D a TOS czy tymi nowymi śmiesznymi filmami, o których chciałbym zapomnieć?
Przedwieczny.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2017, 13:59:18 »
Z mojej znajomosci uniwersum star treka wynika, że ieżeli coś nie ma sensu i jest sprzeczne z timelinem pozostałych seriali, to na pewno sie wydarzy. Także grzybkowy naped będzie fruwał że ho ho.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2017, 14:26:48 »
Cytuj
A to nie za wcześnie jeszcze na Kirka? Ile tam lat jest między ST:D a TOS czy tymi nowymi śmiesznymi filmami, o których chciałbym zapomnieć

Jest rok 2255. James Tiberius „Jim” Kirk ma 22 lata i mieszka na Ziemi w Riverside w stanie Iowa gdzie się urodził. Za kilka lat wstąpi do akademii gwiezdnej floty. Stąd uznaję za prawdopodobnie, że w którymś z dalszych odcinków się pojawi.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 14:50:44 wysłana przez Zgudi »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2017, 14:48:21 »
Jest rok 2255. James Tiberius „Jim” Kirk ma 22 lata i mieszka na Ziemi w Riverside w stanie Iowa gdzie się urodził. Za kilka lat wstąpi do akademii gwiezdnej floty. :D
Wg Memory Alpha przyjęli go w 2250, w 55 był już porucznikiem, więc o ile licencje pozwolą, to rzeczywiście może tak się zdarzyć, choć ja osobiście wątpię.
Napęd grzybkowy, napędem grzybkowym, ale wydaje mi się, że twórcy strzelili w stopę "continuity" w innej sprawie. Tak sobie pomyślałem właśnie, że ktoś kto jest uważany za osobę, która wywołała wojnę z Klingonami, buntownik itp., powinien być szeroko znany, szczególnie te kilka lat później jak Kirk zaczął kapitanić, więc cisza w tym temacie jest imo większą dziurą niż grzybnia.
Chyba, że całe Discovery, jako tajna misja, w pewnym momencie szlag trafi i wszyscy o nich zapomną... Albo to inny timeline :P
Przedwieczny.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 04, 2017, 15:01:31 »
Trochę się pomyliłem. http://pl.memory-alpha.wikia.com/wiki/James_T._Kirk

Co robił Kirk w roku akcji serialu:
Cytuj
Po ukończeniu Akademii Kirk rozpoczął służbę pod rozkazami kapitana Garrovicka. Jego pierwszym przydziałem międzygwiezdnym była służba jako porucznika na pokładzie Farragut| (NCC-1647), gdzie służył jako oficer taktyczny.

Jako młody porucznik w 2255 roku Kirk dowodził pierwszą ważną misją na powierzchni obcej planety, Neural. Kirk zaprzyjaźnił się z jednym z tubylców, góralem Tyree. Jego raport opisywał prymitywną, ale obiecującą kulturę, i Gwiezdna Flota przyjęła rekomendowaną przez niego politykę nieingerencji.

Odkryciem załogi Farragut była żywa chmura dikironium z planetyTycho IV, czego dokonano w 2257 roku. Kapitan Garrovick i 200 członków załogi zginęło podczas spotkania z tą istotą. Zapisy Farragut zawierają uwagę, ze porucznik Kirk obwiniał się za to nieszczęście, twierdząc, że odwlekał strzał z fazerów pokładowych, a potem stracił przytomność i to zaowocowało tragedią. Inny oficer z Farragut nie zgadzał się z tym, twierdząc, że "Porucznik Kirk jest wyśmienitym młodym oficerem, działającym z niezwykłą odwagą."

Cytuj
Tak sobie pomyślałem właśnie, że ktoś kto jest uważany za osobę, która wywołała wojnę z Klingonami, buntownik itp., powinien być szeroko znany, szczególnie te kilka lat później jak Kirk zaczął kapitanić, więc cisza w tym temacie jest imo większą dziurą niż grzybnia.
Faktycznie. :P Kirka znają wszyscy a jej nie. Coś tu nie tak.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 09, 2017, 12:49:17 »
Jak wrażenia po czwartym (trzecim? drugim? pierwszym regularnej serii?) odcinku?
Przedwieczny.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 09, 2017, 19:23:29 »
Całkiem sympatycznie się oglądało. A jednak przetestowali napęd grzybkowy. Jedyne co było niefajne dla mnie to oglądanie klingonów, bardziej drażnią mnie niż zachęcają.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 09, 2017, 23:13:22 »
Z mojej znajomosci uniwersum star treka wynika, że ieżeli coś nie ma sensu i jest sprzeczne z timelinem pozostałych seriali, to na pewno sie wydarzy. Także grzybkowy naped będzie fruwał że ho ho.

Liczyłem, że chociaż poczekają z tym do finału sezonu.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 10, 2017, 09:28:33 »
A jednak przetestowali napęd grzybkowy.
Ale za to wiemy, czemu się nie przyjął i nie ma go w dalszych seriach. Jest po prostu niehumanitarny, biedny grzybkowy stworek strasznie cierpi nawigując i tylko ktoś tak bezwzględny jak Lorca może go wykorzystać...

 ;D ;D :'( ;D

A już miałem nadzieję na jakieś "sensowniejsze" wytłumaczenie :D

I zobaczcie jak znowu "biały" holiłód manipuluje nami wszystkimi. Straszna ksenofobia.
Główna bohaterka - czarna, jak się dostała na stanowisko to od razu narozrabiała i teraz powinna siedzieć (jak dobry czarnuch) w więzieniu. No, ale łaskawy białas ją wyciągnął i dał szansę, chociaż ona ciągle próbuje nadwyrężyć jego zaufanie - a to włam, a to nie chce dać mu nowej broni...
Mamy też pierwszych dwóch homoseksualistów w ST (Stamos i ten jego "przyjaciel" z Glenna). I co? Jeden już nie żyje, a drugi zbiera opierdol za opierdolem, bo jest straszna ci(a)pa.
Kolejne dwa trupy - dwie kobiety i w dodatku azjatki. I w dodatku przytępawe (no, ta "szefowa security" to już wyjątkowo) bo giną za własną głupotę.
Obcy na pokładzie, parzystokopytny Saru, to też "ofiara" i straszna dupa wołowa.
I tak naprawdę tylko prawdziwy, heteroseksualny, biały mężczyzna ma się w tym serialu dobrze.
Holiłudzie, nie idź tą drogą  ;D ;D ;D
Przedwieczny.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2017, 18:44:47 »
Ale za to wiemy, czemu się nie przyjął i nie ma go w dalszych seriach. Jest po prostu niehumanitarny, biedny grzybkowy stworek strasznie cierpi nawigując i tylko ktoś tak bezwzględny jak Lorca może go wykorzystać...

Albo nie dało się stworzyć innego "nawigatora", więc jak mu się zmarło (do czasów, w których miały miejsc poprzednie części ST), nie było komu statku prowadzić.
Albo potomkowie naszych ziomali kiedy usłyszeli, że cała przestrzeń kosmiczna usiana jest grzybami, to w złota polską jesień wybrali się tam z wiadrami i koszykami. A potem nie było już na czym lecieć :P :D


Cytuj
Straszna ksenofobia.
I tak naprawdę tylko prawdziwy, heteroseksualny, biały mężczyzna ma się w tym serialu dobrze.

E tam. Czarni, napakowani i z wyrostkami na nosie Klingoni trzymają się mocno :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 17, 2017, 12:42:30 »
No dobra, pieska wystrzelili w kosmos i odleciał, więc nasze teorie można wyrzucić do kosza  ;D ;D ;D
Mówcie co chcecie, ale mi się ST:D z odcinka na odcinek podoba coraz bardziej i na kolejne czekam bardziej niż na The Last Jedi... Kto mi kupi koszulkę Disco pod choinkę? :P
Tylko ta scena pod prysznicem z myciem zębów całkiem niepotrzebna. Nie żebym miał coś przeciwko, ale mi to jakoś nie pasuje do uniwersum konwencji serialu. Chociaż kończy się ciekawie...
No i cebuLorca dostał kolejną warstwę. Chociaż USS Buran? pls...
Przedwieczny.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 18, 2017, 08:51:20 »
a wg mnie im dalej tym gorzej... ucieczka z kosmicznego więzienia jest prostsza niż dzisiaj z aresztu wystarczy dać komuś w pysk... ble
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 18, 2017, 10:55:47 »
Ja nie dotrwałem do ucieczki, przestałem oglądać w połowie odcinka.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 18, 2017, 14:11:43 »
ucieczka z kosmicznego więzienia jest prostsza niż dzisiaj z aresztu wystarczy dać komuś w pysk...
Tak to jest, jak więzieniem zarządza baba (nawet klingońska), myśląca niekoniecznie głową...  ;D
Przedwieczny.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 18, 2017, 17:06:46 »
Tak to jest, jak więzieniem zarządza baba (nawet klingońska), myśląca niekoniecznie głową...  ;D

lewacki przegryw - dotrwalem do konca
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 19, 2017, 08:41:00 »
Venz, kliknąłeś Cytuj nie przy tym poście :P  ;D ;D



Ja nie dotrwałem do ucieczki, przestałem oglądać w połowie odcinka.

Noob :P
Przedwieczny.

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 19, 2017, 09:19:31 »
Odcinek wymiotny. Niesporczak , który w trzecim odcinku ganiał Klingonów i federacyjnych siejąc grozę, na Discovery zwinął się w kłębek i udawał martwego. Taki psiaczek potulny. Końcówka no jak to na nowe czasy przystało. Nawet nie jestem zdziwiony. Zapowiadali różni mądrzy ludzie, że tak będzie to i jest.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 19, 2017, 09:20:43 »
Zapomniałeś o robaku co miał w dupie nadajnik :D

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 19, 2017, 09:45:38 »
Odcinek wymiotny. Niesporczak , który w trzecim odcinku ganiał Klingonów i federacyjnych siejąc grozę, na Discovery zwinął się w kłębek i udawał martwego. Taki psiaczek potulny.
Nie tyle ganiał co zeżarł ze smakiem tuzin klingonów i załogę statku. Tylko majonezu/keczapu/musztardy (kto co lubi) mu brakowało. A potem taki potulny. Nie trzyma się to kupy.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 09:52:42 wysłana przez Zgudi »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 19, 2017, 13:00:40 »
No załogi nie zeżarł, bo się sama po wadliwym "lądowaniu" poskręcała. Ewentualnie dał ciała (może właśnie celowo), przez co spowodował śmierć załogi. Czyli w sumie zabił, ale nie spożył :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 19, 2017, 14:59:45 »
Najważniejsze jest to że mamy gejowy napęd teraz ;).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Przedwieczny.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 24, 2017, 03:07:44 »
Ostatnio pomyślałem sobie, że serial zmierza w stronę jakiejś taniej groteski, ale ostatni odcinek moim zdaniem trzyma poziom i jest jednym z lepszych. Co sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 10:25:29 wysłana przez Zgudi »

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 24, 2017, 09:25:44 »
Jedyne co w tym odcinku trzymało poziom to wątek kapitana i pani admirał. Pięknie ją wystawił, żeby utrzymać stanowisko. Naprawdę powiew świeżości w uniwersum Star Treka. Wątek z wyrodnym tatą do wyrzucenia z głowy. Tania psychologia połączona z kolejnymi głupawkami cycatej kadetki. Makabra.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 24, 2017, 18:32:35 »
Jedyne co w tym odcinku trzymało poziom to wątek kapitana i pani admirał. Pięknie ją wystawił, żeby utrzymać stanowisko. Naprawdę powiew świeżości w uniwersum Star Treka. Wątek z wyrodnym tatą do wyrzucenia z głowy. Tania psychologia połączona z kolejnymi głupawkami cycatej kadetki. Makabra.

No Panie, ale bez spoilerów. Kurwa.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 30, 2017, 08:13:16 »
A kolejny odcinek gdzie? Do listopada miały być co poniedziałek emitowane odcinki, łącznie 8.

Edit: Już jest, pojawił się mniej więcej o 9:00 CET :)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 09:01:25 wysłana przez Zgudi »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 30, 2017, 09:45:49 »
Odcinki ST:D na Netflixie pojawiają się zawsze w poniedziałek o 9:00 (nie wiem jak po zmianie czasu, czy się nie przesunęło).
After Trek we wtorki, również o 9:00 (to jest zdaje się północ gdzieś w zachodniej hameryce, gdzie netflixy mają HQ).
Przedwieczny.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 31, 2017, 08:59:45 »
To jak oceniacie odcinek nr. 7?

Jak dla mnie wątek z tym muddem taki trochę dziwny. Niepowiem, sam pomysł pętli czasowej ciekawy, ale wydaje mi się, że odrobinę nie pasuje do reszty. Niby ten mudd to pajac, ale z łatwością udaje mu się przejąć cały statek i przechytrzyć 120 osobową załogę za pomocą supertajnej technologi zapętlania czasu, tak dobrej, że w pojedynkę zniszczyłby federację gdyby nie nawiedzony grzybkami koleś, a potem zostaje złapany i wsadzony do paki za wrogie działania przeciwko federacji i zabójstwo kilku członków załogi... nie, oddany kuźwa w ręce ukochanej i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Uj z tym, że koleś jest psychopatą i masowym mordercą, uj, że zna szczegóły tajnego napędu którego nie wolno nikomu postronnemu znać, wypuśćmy go teraz na wolność. Wydaje mi się, że próbuje się tworzyć bardzo oryginalne, nietuzinkowe, zawadiackie, szalone i kontrowersyjne odcinki, ale nie wiem czy to wychodzi tak dobrze, jak byśmy chcieli. Dużo bardziej pasowałoby mi, gdybym dowiedział się czegoś więcej na temat wojny z klingonami, działań federacji, zobaczył jakieś zmagania na froncie, a najbardziej chyba eksplorowanie różnych światów, a tak to w zasadzie niewiele na ten temat wiadomo co discovery właściwie tam robi bo 100% czasu antenowego zajmuje kolejna historia "od czapy", tzn. fabularnie oderwaną od reszty. "Dzięki Discovery wygrywamy wojnę". Wtf? To tam jest jakaś wojna? Mam wrażenie, że kolejny odcinek to będzie jeszcze inna historia nie mająca zbytnio związku z tym co było wcześniej. Plus jest taki, że kolejne sceny są zaskakujące i nieprzewidywalne, no ale chyba troszeczkę już do przesady. Następnym razem kapitan zwariuje i cały odcinek będzie o tym jak żongluje grzybkami robiąc jednocześnie radioaktywną kupę na korytarzu która ożyje i zeżre załogę, też będzie zaskakująco i nieprzewidywalnie. :P No i jak dla mnie mogliby pominąć rozwijanie szczegółów gejowskiego romansu, tego jak się poznawali i jaki to piękny związek mogliby już sobie podarować. Szkoda, że mundury w kolorach tęczy wszyscy nie mieli. Ale dobra, zobaczymy co będzie potem. :)

Ogólnie odcinki są znośne a nawet ciekawe jak na serial, ale jak dla mnie zdecydowanie zbyt wariackie. Przydałoby się więcej normalności. Już wolałbym oficera ze stoickim spokojem gapiącego się przez 15 minut w ekran konsoli i kolejne 15 minut skanującego roślinkę na nowo odkrytej planecie niż zwariowane szoł z kosmicznymi grzybkami.

No i na koniec pytanie: Jaki jest sens robienie prequela w czasach Kirka i Pike-a, skoro cała historia wydaje sie być niemal zupełnie niezwiązana ze znanymi nam faktami i wydarzeniami, tak jakby działa się w jakiejś alternatywnej rzeczywistości? Przecież to wdepnięcie na niezłą minę. :) Jak się kuźwa robi prequel to się stara połączyć historię w jedną spójną całoś a nie wymyśla grzybki.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 12:03:23 wysłana przez Zgudi »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 31, 2017, 11:43:51 »
Ty chyba nie powinieneś Star Treka oglądać, bo takie odcinki z fabulą z dupy i jakieś dziwne akcje to byly na porządku dziennym w TNG i Deep Space Nince (kwintesencja Treka?). A wojna, no będzie sobie i tyle :).

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 31, 2017, 14:35:20 »
Ty chyba nie powinieneś Star Treka oglądać, bo takie odcinki z fabulą z dupy i jakieś dziwne akcje to byly na porządku dziennym w TNG i Deep Space Nince (kwintesencja Treka?). A wojna, no będzie sobie i tyle :).

QFT, dla mnie ten odcinek byl klasycznym typem odcinka ktory bywal zawsze w ST, oderwanym od glownego watku (ktorego w pierwszych ST w ogole nie bylo). Stylistyka Mudda nawiazuje do klasyki tego typu akcji, sam bad guy tez. Generalnie na plus dla mnie, i jak na razie uwazam ze trend ST:D jest bardziej niz ok.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 31, 2017, 18:04:48 »
Ten odcinek był pozbawiony logiki jak chyba żaden wcześniejszy.
Mają sobie na statku pętlę czasową. Odporne na tą pętlę są dwie osoby:
1) kolega Lorki i jego nowego kolegi, który inicjuje nowy cykl jak tylko idzie nie po jego myśli; nie mniej pamięta wszystko co się działo w poprzednich cyklach, dzięki czemu uczy się nie popełniać tych samych błędów,
2) pan od grzybków, robiący za latarnię morską dla statku, który dzięki DNA niesporczaka widzi się w lustrze dłużej, niż przy nim stoi.
Pan od grzybków ma w każdym cyklu tą sama ilość czasu by przekonać załogę do tego, że są w pętli i zaraz ktoś im zrobi kuku. Że udało mu się przekonać główną bohaterkę jeszcze nie dziwne. Że dał się przekonać szef ochrony też jeszcze przejdzie. Ale jak to zrobił, że przekabacił w tym samym czasie cały mostek kapitański i to po jednym cyklu, kiedy wcześniej wychodziło tylko z góra dwoma osobami?
Ale niech już będzie. Jest jeszcze lepszy kwiatek. Przecież nadal jest stała jedna rzecz - osoby, które pamiętają całe cykle, wśród nich właśnie ów koleś. Przecież w przedostatnich cyklu pan od grzybków wyjawił mu już całą tajemnicę związaną z napędem statku. Tajemnice, która ma być jedna z największych w całej flocie federacji. Więc nawet po ostatnim cyklu musi on pamiętać jaki napęd ma statek i jak ważny jest w tym "grzybiarz". A mimo wszystko puszczają go wolno. I to jeszcze z gościem, który ma być handlarzem bronią. LOL  :o :D
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 31, 2017, 21:13:12 »
Cytuj
Jest jeszcze lepszy kwiatek. Przecież nadal jest stała jedna rzecz - osoby, które pamiętają całe cykle, wśród nich właśnie ów koleś. Przecież w przedostatnich cyklu pan od grzybków wyjawił mu już całą tajemnicę związaną z napędem statku. Tajemnice, która ma być jedna z największych w całej flocie federacji. Więc nawet po ostatnim cyklu musi on pamiętać jaki napęd ma statek i jak ważny jest w tym "grzybiarz". A mimo wszystko puszczają go wolno. I to jeszcze z gościem, który ma być handlarzem bronią. LOL  :o :D

Na inne nieścisłości można by machnąć ręką, ale tego nie da się wytłumaczyć :P Ten bękart sprzedawczyka jutro zapewne sprzeda informacje jakie zdobył teściowi, klingonom i wszystkim łobuzom w galaktyce. A w trackie tych ponad stu pętli zapewne dowiedział się dużo nie tylko o napędzie grzybkowym, ale i o funkcjonowaniu większości systemów na statku. A przecież dzięki temu, że klingoni NIE WIEDZĄ, federacja wygrywa tę wojnę. Było to już wyjaśnione w poprzednich odcinkach. Nawet kapitan o tym wspomniał i jak do tej pory załoga zdawała się traktować poważnie zagrożenie wynikające z ujawnienia tajemnicy. A tu nagły zwrot, nagle nikogo to nie obchodzi. Sądzę, że żadne państwo świata nie pozwoliłoby sobie na zbyt szybkie wypuszczenie szpiega będącego w posiadaniu tajnych informacji wojskowymi.

Już chyba mniej obciachu by było gdyby go zamknęli i sam uciekł podstawiając nogę strażnikowi zachowującemu się jak ostatni fajtłapa z filmów Charlie Chaplina :P
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 21:23:33 wysłana przez Zgudi »

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 31, 2017, 22:32:47 »
oglądacie Orville? tam nikt się nawet nie sili na to żeby cokolwiek było na poważnie i wszyscy zachowują się " z dupy" :) i dlatego nieścisłości nie rażą aż tak bardzo.
oba filmy są głupiutkie ale w orville nie starają się wyglądać przy tym serio
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 01, 2017, 10:45:39 »
Żeby było śmieszniej to Orville ma więcej wspólnego ze Star Trekiem niż STD. Myślałem, że to będzie parodia ST, a wcale tak nie jest. Orville czerpie ze Star Treka całymi garściami i robi to nie traktując siebie zbyt poważnie. W efekcie powstała mieszanka , która chce się oglądać. I która porusza równie ważne  tematy jak ST nie powodując u mnie odruchu wymiotnego. STD cierpi na ciężki przypadek "poważnego" serialu SF , w który ktoś chce wpakować maksimum genderowego gówna + kilkaset kilo politpoprawności na sekundę filmu. Cały scenariusz nie trzyma się kupy od początku serialu. Dostaliśmy agresywna i niesubordynowaną pierwszą oficer. Psychicznego kapitana, głupkowata kadetkę. Cały serial jest "mroczny" i "poważny". Ja się pytam gdzie jest duch poprzednich Star Treków. Wojna i zabijanie nigdy nie były głównym lajtmotivem seriali i filmów. Owszem zawsze gdzieś w tle przewijał się jakiś konflikt , ale to było tło, nie główny motyw. Gdzie eksploracja kosmosu? Gdzie poznawanie nowych ras? Tam gdzie poprzednie Star Treki subtelnie wprowadzały elementy "postępowe" tu wali się na odlew z liścia.
 Cały ten serial możnaby podsumować jednym zdaniem. To byłby w miarę strawny serial SF, gdyby nie nazywał się Star Trek.

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Piżama party next generatoion :P
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 01, 2017, 11:45:29 »
spróbowałem oba seriale. Star treka nigdy nie ogladałem, więc ten mi się nawet podoba, ale orvile to zupełnie nie mój klimat. Głupkowaty, próbujący być śmieszny, chociaż efekty ma chyba lepsze niż star trek