Autor Wątek: Monitor na wrażliwe oczy.  (Przeczytany 9990 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Monitor na wrażliwe oczy.
« dnia: Listopad 04, 2018, 20:43:23 »
Napisałem na forum benchmark, napiszę i tu.

Poszukuję dużego monitora o wysokim komforcie patrzenia.
 
W domu mam HP 27VX i szczypią mnie oczy już po godzinie przez co muszę często mrugać a po czasie dłuższym niż 4 godziny mam wyraźnie zaczerwienione oczy.
 
W pracy siedzę przed komputerem 8 godzin na iMac i nie mam absolutnie żadnych problemów. Nie twierdzę, że mac jest lepszy, po prostu ekran nie migocze i obraz jest wizualnie stonowany, jeśli mogę to tak ująć. Migotanie sprawdzałem za pomocą wentylatora.
 
Natomiast mój domowy monitor pomimo, że w specyfikacji pisze Flicker Free to przykładając wentylator do ekranu wyraźnie migocze. Dodatkowo mam wrażenie, że ten ekran to taka wypalanka gdy na niego patrzę. Obraz nawet przy zmniejszonych ustawieniach jasności i zmiany barw na cieplejsze wydają się męczący.
 
Czy ktoś mógłby polecić mi dobry monitor, głównie do gier, który nie męczy oczu, najlepiej 27-29 cali QHD (2560 x 1440 pikseli)?

Na świetnym odwzorowaniu kolorów, super jakości obrazu czy bardzo szybkiej reakcji matrycy mi nie zależy. Ważny jest przede wszystkim komfort patrzenia, żeby obraz nie męczył wzroku. Pytam, bo już naprawdę mam udrękę z obecnym monitorem. Budżet tak od 1300 do 1700zł.

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2018, 21:11:19 »
Pytanie czy ten sam monitor, który mnie nie męczy będzie tak samo nie męczył Ciebie.

Przykładowo, prywatnie używam leciwego już AOC 2369M i mogę na nim siedzieć 16h grając/oglądając filmy i nic się nie dzieje. Służbowo korzystam z biurowych rozwiązań DELL'a, które teoretycznie powinny sprzyjać komfortowi i oczu nie męczyć, a jednak po 6-7h wyglądam jakbym wstrzykiwał marihuenen.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2018, 21:42:14 »
Dzięki wielkie za sugestie. Twojego monitora nie ma w sprzedaży ale jest "chyba" podobny, AOC Q2781PQ (QHD, 27 cali). Chętnie bym go kupił, tylko musiałbym doczytać jak z długim gapieniem się w ten ekran.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2018, 08:00:21 »
Na meczliwosc oczu ma przedewszystkim wpływ częstotliwośc odświeżania ekranu im wyższa tym bardziej komfortowo się nam pracuje i tym powinieneś się kierować.
Ja mam eizo z standardowym 60hz i żadnych dolegliwości nie mam ale na trupach w pracy 50hz oczy już czuję.

Wg mnie oszczędzanie na monitorach to najczęściej popełniany błąd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2018, 08:14:12 wysłana przez Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2018, 12:06:51 »
swego czasu kupilem sobie iiyama ProLite XUB2792QSU-B1.
jak bym mial cos wiecej niz lapek, to najchetnij kupilbym cos z dobrym obrazem w 4k, ale WQHD tez daje rade. bardzo doceniam w evce: ].
mojego mam juz lekko ponad rok i jestem narazie bardzo zadowolony
btw Zgudi, czym laczysz monitor z kompem i czy zmikeniales kabel?, bo to az niemozliwe, to co wypisujesz
.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2018, 13:40:04 »
Cytuj
btw Zgudi, czym laczysz monitor z kompem i czy zmikeniales kabel?, bo to az niemozliwe, to co wypisujesz

Karta to już chyba trzyletnia GTX 960 4GB która ma 3x DisplayPort, 1x HDMI i 1x DVI. Natomiast monitor ma 1x HDMI, 1x DVI i 1x VGA. Niestety po HDMI z niewiadomych mi przyczyn nie ma obrazu, sprawdzałem na dwóch kablach i mam komunikat "HDMI: No signal" więc został mi DVI, a wejścia DisplayPort monitor nie ma.

Co do efektu migotania obrazu, a własciwei chodzi mi bardziej o podłużne pasy to widoczne jest to po przystawieniu włączonego wentylatora do ekranu. Gdzieś wyczytałem, że w ten sposób można sobie sprawdzić jak działa funkcja Flicker Free. Podobno z wbudowaną funkcją ochrony wzroku Flicker Free nie powinno tego być, dlatego pomyślałem, że lepiej będzie zainwestować w porządniejszy monitor.

« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2018, 13:47:49 wysłana przez Zgudi »

[BWTF] Nightwisherek

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nightwisherek
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2018, 15:22:24 »
Są dwie technologie "dla oczu" Flicker Free (anty-migotanie obrazu) i redukcja światła niebieskiego - krótki opis np: https://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/przyczyny-zmeczenia-oczu-niebieskie-swiatlo/

Przykład: GB2730QSU-B1 ok 1300 brutto (TNka) - ja polecam AMVA lub IPS (Evka na szerokokątnym IPSie jest boska)

Sugeruję obraz transmitować po DP.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2018, 19:02:49 »
Ze stajni IIYAMA to znalazłem ProLite XB3270QS-B1. Ludzie go dość chwalą za niezłej jakości obraz i kąty widzenia. Jest to duży monitor o przekątnej 31.5 cala, proporcje 16:9, rozdzielczość WQHD (2560 x 1440), matryca TFT IPS, kosztuje 1300zł.

Chętnie bym go kupił, tylko nie wiem jak sprawdzić jak wygląda migotanie, tak zwana tarka jak się macha przedmiotem przed monitorem. U mnie w sklepach na wystawie go nie mieli jak byłem sprawdzić a w necie sprzedają go wszędzie.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2018, 19:17:26 »
dosc tani jak na fakt, ze 32" wqhd. tego mojego kupowalem za okolo 1700 i wszystkie o podobnych parametrach mialy ta cene. w czym tkwi haczyk?.

Zawsze mozesz zamowic przez neta i w razie czego po prostu go oddac w ciagu 14dni.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2018, 19:31:59 »
Cytuj
najchetnij kupilbym cos z dobrym obrazem w 4k
Mam zamiar z czasem wymienić kartę graficzną, ale na pewno nie będę kupował żadnego GPU kombajnu za 2500-3000zł, żeby był w stanie tę rozdzielczość w różnych nowych grach obsłużyć. Więc taka rozdziałka odpada.

Cytuj
dosc tani jak na fakt, ze 32" wqhd. tego mojego kupowalem za okolo 1700 i wszystkie o podobnych parametrach mialy ta cene. w czym tkwi haczyk?
Przyjrzałem się temu modelowi i wygląda na to, że twój monitor i ta trzydziesta dwójka to raczej to samo. Różnią się ceną, gdzie 32 jest o dziwo tańszy i oczywiście rozmiarem.

Strona producenta:

27 cali: https://iiyama-sklep.pl/376-monitory-dla-grafika-i-fotografa-xub2792qsu-b1-27-wqhd-ips-flickerfree-bluelightreducer-4948570115341.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=xub2792qsu-b1-27-wqhd-ips-flickerfree-bluelightreducer&gclid=EAIaIQobChMImq28p--93gIVCqgYCh0qlgbyEAQYASABEgK61fD_BwE

32 cale: https://iiyama-sklep.pl/435-monitory-dla-projektantow-xb3270qs-b1-32-wqhd-ips-led-flickerfree-redukcja-niebieskiego-swiatla-4948570115518.html?gclid=EAIaIQobChMIr5jfw--93gIViNOyCh0EZgMSEAAYASAAEgJY1vD_BwE

EDYTA:

Już chyba wiem dlaczego jest tańszy. Podstawka w wersji 32 cale nie ma funkcji PIVOT, czyli rotacji, a wersja 27 cali to ma.

PYTANKO:

Skoro jesteś zadowolony, to czy Karaś, mógłbym Cię prosić o machanie czymś, jakimś badylem który masz pod ręką przed ekranem, koniecznie na białej stronie i czy zauważasz jakikolwiek efekt tarki / wachlarza?

« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2018, 19:53:55 wysłana przez Zgudi »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2018, 20:23:35 »
hehe powiem tak. Nawet pomachałem chwilke, w poziomie w pionie itp itd. troche z tlem monitora, troche sciany ściany i  nie wiem za bardzo czego mam szukać, machając jakims przedmiotem zostaje rozmyty slad niezaleznie od tla.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2018, 20:29:29 »
hehe powiem tak. Nawet pomachałem chwilke, w poziomie w pionie itp itd. troche z tlem monitora, troche sciany ściany i  nie wiem za bardzo czego mam szukać, machając jakims przedmiotem zostaje rozmyty slad niezaleznie od tla.
Jeżeli nie wiesz czego szukać, to prawdopodobnie efekt migotania nie występuje.

Chodzi o to, że jak szybko machasz długopisem czy innym badylem przed białym ekranem to powinno być widać taki wachlarzyk. Przy dobrze działającym Flicker Free obraz w trakcie machania jest idealnie rozmyty. Przy słabo działającym nie jest idealnie rozmyty, lecz widać wyraźnie niewielki stroboskop, tarkę, wachlarzyk czy jak to tam nazwać.

EDYTA:

Niezbyt super aparat to uchwycił, ale chodzi o mniej więcej coś takiego:





Obraz delikatnie mruga jak macham kijaszkiem.

Dla porównania na drugim monitorze wszystko działa poprawnie, obraz jest dobrze rozmyty, nie ma efektu migotanie. Zdjęcie:



Jeśli u ciebie nie jesteś w stanie takiego efektu wyłapać, to Flicker Free działs dobrze i właściwie mogę się na taki monitor decydować.

EDYTA:

Dobra. Nie chce mi się dłużej szukać. Zamówiłem ten IIYAMA 32 cale WQHD za 1299zł w oficjalnym sklepie IIYAMA. Zobaczymy jak się będzie sprawował.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2018, 22:10:40 wysłana przez Zgudi »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2018, 23:27:15 »
Nie, nic takiego nie mam, moj obraz slad rozmycia po dlugopisie jest gladki.
Czy to dobry wybor, nie wiem. Przez rok moglo sie troche zmienic na rynku monitorow. Gdy ja poszukiwalem cos dla siebie, to iiyamka wygrala z jakims innym jedynie faktem, ze ma standard mocowania VESA i przykrecilem sobie ja na uchwycie do sciany. Moje glowne kryteria to bylo 27' lub wiecej WQHD lub wiecej (nie chcialem sie juz dluzej gniezdzic na 1920.) i ladny IPS ekran ktory ma fajny obraz. Ddodatkowy fakt, ze minitorek jest prawie bezramkowy i naprawde fajnie wyglada jest w gratisie. Dalem za niego cos okolo 1700 ale uwazam, tak jak FIlip napisal. Monitor to jeden z najwazniejszych komponentow, warto znalesc cos naprade dobrego z czego sie bedzie pozniej zadowolonym.

hehe 32 duze bydle, powodzenia i podziel sie wrazeniami: ]
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 07:42:40 wysłana przez [BU FU] Karas »
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2018, 12:38:04 »
Dziś otrzymałem monitor. Zamawiałem w Poniedziałek wieczorem o godz ok. 22.00 w sklepie https://iiyama-sklep.pl, kurier przyjechał w Piątek o godzinie ok. 10.00.
 

Na plus:
 
+ Świetne odwzorowanie czerni i niewystępujący Backlight bleeding / IPS Glow. (1)
 
+ Kolory są bardzo ładne, odwzorowanie bieli oraz szarości jest bez zastrzeżeń.
 
+ Ekran ma pełny DC Dimming, czyli nie migocze przy różnych ustawieniach jasności.

+ WQHD daje ogromną powierzchnię roboczą, jest spora różnica w stosunku FHD.

+ Bardzo solidna obudowa jak i podstawka wykonana dużo lepiej niż w poprzedniku.

+ Przy tak dużym lotnisku nie trzeba przeskalowywać tekstu i ikonek w systemie.

 
Na minus:

- To jest sprzęt wymagający przestrzeni, dużego biurka i możliwości odsunięcia się od ekranu.

- Kąty widzenia nie są najlepsze, lepiej podświetlony wydaje się środek a nieco mniej boki. (2)

- W opcjach karty graficznej nie widzę możliwości ustawienia odświeżania ekranu 75hz. (3)



(1) Przetestowałem na 100% jasności i z zasłoniętymi roletami oraz zgaszonym światłem. O dziwo ludzie w internecie narzekali, że czerń i kontrast nie jest najlepsza, ja twierdzę, że jest super.

(2) Kąty widzenia są gorsze niż w poprzednim monitorze. Jak patrzę na monitor z odległości 50cm to rogi ekranu są nieco ciemniejsze niż środek ekranu. Kiedy przesunę głowę na róg ekranu to od razu wygląda tak jak powinno być. W poprzednim monitorze kąty widzenia były mega superanckie, tutaj tak nie jest.
 
(3) W opcjach karty graficznej GTX 960 4GB mam możliwość tylko ustawienia 59hz i 60hz. Nie widzę możliwości ustawienia odświeżania ekranu 75hz. Ktoś coś poradzi z tym ustawieniem 75hz?

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 13:03:20 wysłana przez Zgudi »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2018, 13:09:01 »
bo on ma tylko 60
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 13:24:22 wysłana przez Zgudi »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2018, 13:26:13 »
ta specyfikacja nic nie mowi, hehe ze tak powiem, oszusci w chuja graja i tyle. tam jest tylko ze MAX 75. nie oznacza to wcale, ze masz tyle przy max rozdzielczosci tylko w jakims gownianym 640, czy 1024. tam nadole sredkowy PDF "PELNA" specyfikacja, a nie gowno belkot marketingowy
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2018, 13:38:49 »
To mnie wkurwili. Miałem nadzieję na 75hz w QHD. Monitor raczej zostawię bo obraz wygląda OK.

W poprzednim modelu HP 27vx chwalili się, że ma Flicker-Free czyli anty-migotanie. Potem doczytałem i ma, ale tylko przy jasności ustawionej na 100%.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2018, 20:55:10 »
To mnie wkurwili. Miałem nadzieję na 75hz w QHD. Monitor raczej zostawię bo obraz wygląda OK.

W poprzednim modelu HP 27vx chwalili się, że ma Flicker-Free czyli anty-migotanie. Potem doczytałem i ma, ale tylko przy jasności ustawionej na 100%.

Możesz oddać bez podania przyczyny do iluś tam dni. Wymień.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2018, 22:15:35 »
Oddać jest łatwo. Pytanie jest inne: Co za 1300zł kupię w WQHD, 32 cale, z odświeżaniem większym niż 60Hz i z dobrym panelem?

Mógłbym wywalić 2500 do 3000zł na dobry monitor, ale trzeba brać pod uwagę, że wraz z podniesieniem rozdzielczości będzie czekać wymiana karty i tu albo trzeba będzie dać 1300zł na 1060 albo 2000zł na 1070. W Assasin's Creed Origins płynność spadła o ok. 35-40% i zrobił się mały pokaz slajdów w okolicach 25 klatek/s.

To wszystko dużo kosztuje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 22:25:56 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2018, 09:44:05 »
Oddać jest łatwo. Pytanie jest inne: Co za 1300zł kupię w WQHD, 32 cale, z odświeżaniem większym niż 60Hz i z dobrym panelem?

Mógłbym wywalić 2500 do 3000zł na dobry monitor, ale trzeba brać pod uwagę, że wraz z podniesieniem rozdzielczości będzie czekać wymiana karty i tu albo trzeba będzie dać 1300zł na 1060 albo 2000zł na 1070. W Assasin's Creed Origins płynność spadła o ok. 35-40% i zrobił się mały pokaz slajdów w okolicach 25 klatek/s.

To wszystko dużo kosztuje.

A tak na serio, po co Ci 32"  ;D
Pewnie zaraz usłyszę wywód o wyższości monitora wielkości ekranu kinowego nad tym o wielkości kalkulatora ; ]
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 10, 2018, 18:11:27 »
Mam
https://www.lg.com/pl/monitory/lg-29UM58

I sobie go chwale i te 60hz.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 10, 2018, 19:10:13 »
A tak na serio, po co Ci 32"  ;D
Pewnie zaraz usłyszę wywód o wyższości monitora wielkości ekranu kinowego nad tym o wielkości kalkulatora ; ]
Postaram się krótko i na temat:

Poprzednio stał na biurku 27" 1920x1080px co daje 81.59 PPI. To było dla mnie nieco małe zagęszczenie. Piksele były widoczne co minimalnie psuło wrażenie. Rozwiązaniem jest odsunąć monitor daleko, kupić mniejszy FHD 24" albo kupić taki z wyższą rozdzielczością. Zachciało mi się rozwiązania 3-ciego.

Myślałem wstępnie nad standardami WUXGA, QXGA, UW-UXGA. Są to mało popularne rozdzielczości, więc część gier jak i żadna konsola dostępna na rynku nie będzie tego obsługiwać. Ostatecznie padło na bardziej popularną rozdziałkę. Jeśli np. Red Dead Redemption II nigdy nie wyjdzie na peceta to kiedyś ze względu na tę grę kupię XBOX-a, który obsługuje WQHD, PS4 ma obsługiwać w przyszłości.

Policzyłem, że monitor FHD 24" ma identyczne PPI co monitor WQHD 32", czyli 91.79. Więc pomyślałem, że za jednym zamachem zwiększę trochę PPI i wielkość ekranu mając nadzieję na to, że wrażenia zarówno z gier jak i z oglądania filmów się wydatnie zwiększa. Na razie filmy na Netflix, CDA i YouTube ogląda się świetnie, co do gier to trzeba będzie zmienić kartę.


A z resztą... jako dzieciak w 1998 grałem u kolegi w nie pamiętam co na czarno białym kurduplu na Windows 95 i cieszyłem się jak dziecko. Nie każdy musi mieć duży monitor.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 21:51:04 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 10, 2018, 20:46:46 »
EEE Panie toć Pan młody jeszcze wiekiem.
20 lat temu to ja już kafejkę netową prowadziłem od dobrych 2 lat ];p

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor na wrażliwe oczy.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2018, 21:49:21 »
EEE Panie toć Pan młody jeszcze wiekiem.
20 lat temu to ja już kafejkę netową prowadziłem od dobrych 2 lat ];p
Ale starszy od Qlka1 i to o ładnych parę lat! XD