Autor Wątek: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja  (Przeczytany 28857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2012, 15:27:54 »
WTB pomysl na c0ven!

Ranshe

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2012, 15:55:33 »
Wymienię pomysł na c0ven na machariela. W bonusie dorzucę ci Hidden Q'a, który pomysłów ma ponad normę ;)

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2012, 16:30:41 »
@Chupa - jak Ty zaczynałeś grę to na punishera mówiłeś bebe, nie wiedziałeś co to low, null, ... miałeś jakiś super plan?

Miałem!!! właśnie że miałem, mimo że wtedy nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak punisher:)

Chcecie wiedzieć jaki? chciałem kopać!!!...lol...też tak myślę, a potem zobaczyłem tu na centrali post rekrutacyjny Wataha sp. z o.o i już wiedziałem, że nie chcę robić nic innego.

Jakbym trafił do korpa, który też nie ma celu , to pewnie pokopałbym sobie trochę i skończył grę z pierwszym plexem.

nie moge znaleźć tego posta rekrutacyjnego na cetrali, ale znalazłem to:

http://community.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1182431

a teraz porównaj sobie posta rekrutacyjnego Sokoła i Watahy, a posta rekrutacyjnego Vault303.


Nie mój chodź dam ci nic


jak mawiał mój kolega
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 16:39:23 wysłana przez Chupacabra »
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Ranshe

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2012, 16:37:59 »
Jakbym trafił do korpa, który też nie ma celu , to pewnie pokopałbym sobie trochę i skończył grę z pierwszym plexem.

I dlatego też w tej grze zostaje tak mało osób.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2012, 17:00:01 »
Tyle, że Sokół jak napisał tego posta to przeszedł UA, Unseen Chimere i wtedy chyba dowiedział się, że chce korpa pvp o pewnym kształcie.
Ludzie w Wataha tak samo robili misje i inne rzeczy, tyle że w poście rekrutacyjnym był precyzyjniej nakreślony kierunek.

Być może chłopaki szybko dojdą do wniosku, że wypady do low to najlepiej w 10 a nie 2, że pvp jest ciekawsze od kopania i wtedy dopasują sobie ludzi i wymagania. Może też się okazać, że znajdą zamiłowanie do produkcji i handlu bo pvp będzie ich wnerwiało.
Może ich celem jest po prostu wspólne poznanie wielu aspektów gry. Kto wie.

Niektórzy z nas są po prostu bardziej sprofilowaniu od początku. Jak kiedyś Wataha dołączyła do wojny UA to wtedy poznałem co to znaczy dowodzenie gangiem (retardów w większości :P) i jak to może być zajebiste dokładnie wiedzieć co przeciwnik zrobi na podstawie tego czym dysponuje.
To było zajebiste doświadczenie, które odgarnęło zarośla z mojej drogi w Eve i upewniło mnie w dalszym wyborze.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2012, 00:50:28 »
EVE Online - Its A Bad World , panie Emtecpl
nikt tu nie da mlodemu zapalencowi zadnej nadzieji,
tylko skrzydla by podcinali drewnianą piłą  8)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Cr48kZwR07E[/youtube]
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 16, 2012, 09:38:46 »
bo to nie gra dla pluszowych misiaczków.....


a to forum kiedyś doskonale przygotowywało grunt pod to co cię może spotkać w przestrzeni, no ale potem zły los zesłał admina, i teraz możemy sie tylko głaskać po główkach


chce ktoś całuska?
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2012, 10:27:24 »
to forum kiedyś doskonale przygotowywało grunt pod to co cię może spotkać w przestrzeni, no ale potem zły los zesłał admina, i teraz możemy sie tylko głaskać po główkach

E tam, chyba przesadzasz, pamietam ze kiedys bylo duzo gorzej. Niektorzy ludzie zawsze beda narzekac, jedni ze wolno za duzo, inni ze za malo, a jeszcze inni tak ogolnie, dla zabicia czasu  ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 16, 2012, 12:16:37 »
... a jeszcze inni tak ogolnie, dla zabicia czasu  ;)

Ze wskazaniem na przedmówcę ];)

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2012, 16:13:42 »
przecież jak się nudzę w pracy to sobie chociaż trochę pospamuje forum :)

to też forma PVP :)

ba nawet mamy własne sentry na forum :)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Tony Solando

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 16, 2012, 17:42:07 »
a lubicie placki czy może ogórkową...

Racuchy z ogórkową FTW \o/


A tak na serio, to co wy bronicie im zakładać korpa i werbować nowych? Część waszych głosów brzmiała, jakbyście byli co najmniej zazdrośni o to, że nowi gracze kierują się do nich (lub innych podobnych korpów) a nie do UA itp waszych zacnych ugrupowań, w których mówicie wszystkim co mają robić, pokazujecie palcem a na domiar wszystkiego powymyślaliście sobie tytuły: oficerów, majorów, kadetów i bawicie się w jakąś strukturę wojska :D

sorry za słowa szczerości, ale nie mam w zwyczaju uprawiać praktyki lizania się po *****ch, żeby zyskać czyjąkolwiek sympatię.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 17:48:19 wysłana przez Tony Solando »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 16, 2012, 18:20:33 »
Racuchy z ogórkową FTW \o/


A tak na serio, to co wy bronicie im zakładać korpa i werbować nowych? Część waszych głosów brzmiała, jakbyście byli co najmniej zazdrośni o to, że nowi gracze kierują się do nich (lub innych podobnych korpów) a nie do UA itp waszych zacnych ugrupowań, w których mówicie wszystkim co mają robić, pokazujecie palcem a na domiar wszystkiego powymyślaliście sobie tytuły: oficerów, majorów, kadetów i bawicie się w jakąś strukturę wojska :D

sorry za słowa szczerości, ale nie mam w zwyczaju uprawiać praktyki lizania się po *****ch, żeby zyskać czyjąkolwiek sympatię.
No to następuje zwrot akcji... Tony, za chwilę się dowiesz jaki to noob z Ciebie, kerbir i wogóle...
Dla zobrazowania poznamy zaraz Twój killboard  :P
Idę po piwo, będzie jeszcze ciekawiej niż było  ;D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Tony Solando

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 16, 2012, 18:25:07 »
No to następuje zwrot akcji... Tony, za chwilę się dowiesz jaki to noob z Ciebie, kerbir i wogóle...
Dla zobrazowania poznamy zaraz Twój killboard  :P
Idę po piwo, będzie jeszcze ciekawiej niż było  ;D

Noob może i tak. Kerbir raczej nie
co i tak nie zmienia faktu, że mogę uważać jak mi się podoba i patyk Ci do tego

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 16, 2012, 20:46:14 »
Noob może i tak. Kerbir raczej nie
co i tak nie zmienia faktu, że mogę uważać jak mi się podoba i patyk Ci do tego
E...chyba mnie nie zrozumiałeś  :)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 16, 2012, 22:54:30 »
@Tony, UA nie jest po to żeby Ci mówić co masz robić tylko żeby pokazać nowym możliwości gry. Jeśli ktoś w korpie tworzy sobie strukturę zarządzania to nie po to żebyś musiał komuś dupę lizać, tylko żeby było wiadomo kto za co odpowiada lub do kogo można się z czymś zwrócić. W czym Ci to przeszkadza?

Tony Solando

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2012, 23:33:06 »
Tak powinno być... ale czy tak jest? Mi osobiście UA nie przeszkadza w niczym, ale nie dziwcie się, że ludzie szukają alternatywy bo tak się składa, że rozmawiałem z więcej niż kilkoma osobami w przeszłości na temat UA i spora większość miała szkoleniowców (i ludzi którzy zaznali dopustu zarządu i dostali inva na kanał) za nadętych buraków z przerośniętym ego. Ci ludzie (nie będę tu z nicka wymieniał, bo nie o to tu chodzi) stwierdzili, że wolą inne korporacje, gdzie wszystko jest na zasadzie koleżeńskiej gry, niż spinania się i zabawy w wojsko.

Jeśli chodzi o moje prywatne zdanie, to sądzę że jest w UA kilka naprawdę porządnych osób, kilka nie w porządku i cała masa zupełnie mi neutralnych ludzi, których nie zdążyłem poznać. Uważam, że jeśli ktoś chce to powinien się zapisać, bo więcej w ten sposób zyska niż straci (ja też bądź co bądź sporo się tam nauczyłem) ... ale z drugiej strony pisanie, że UA jest jedyną słuszną drogą i wręcz słowne maltretowanie każdego, że musi wstąpić do UA i odbyć ich szkolenie bo inaczej mizeria będzie z niego niż pilot i jak ktoś kiedyś napisał "żadna polska korporacja nie przyjmie go do siebie bez dyplomu ukończenia akademii" to bicie piany i robienie ludziom wody z mózgu. Dlatego podsumowując dziwię się tym, którzy podnieśli taką wrzawę w sprawie korporacji Vault 303. Oni chcą spróbować po swojemu i dajcie im szanse. Może się nie nastawiają na nauczanie nowych graczy, a na wspólne odkrywanie świata EvE? To że WY macie inne plany w stosunku do nowo przybyłych, nie znaczy że możecie sobie uzurpować prawa do rekrutacji. Spróbujcie ich do siebie przekonać, między innymi budując o sobie dobrą opinię, która moim zdaniem ostatnio wam się trochę łamie. Ciekawe dlaczego...

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2012, 23:45:25 »
[...]ale z drugiej strony pisanie, że UA jest jedyną słuszną drogą i wręcz słowne maltretowanie każdego, że musi wstąpić do UA i odbyć ich szkolenie bo inaczej mizeria będzie z niego niż pilot i jak ktoś kiedyś napisał "żadna polska korporacja nie przyjmie go do siebie bez dyplomu ukończenia akademii" to bicie piany i robienie ludziom wody z mózgu.
+1

..zreszta, nie wiem jak teraz, ale gdy sam bylem CEO korpa i przychodzili mi ludzie z UA to w praktyce wiecej w tym wszystkim bylo picu na wode niz realnego pozytku.

Ranshe

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2012, 00:13:24 »
miała szkoleniowców (i ludzi którzy zaznali dopustu zarządu i dostali inva na kanał) za nadętych buraków z przerośniętym ego.

Ale to się wcale z niczym nie kłóci, my też uważamy niektórych szkoleniowców za buców z przerośniętym ego, prawdopodobnie nawet dokładnie tych samych.

Cytuj
Ci ludzie (nie będę tu z nicka wymieniał, bo nie o to tu chodzi) stwierdzili, że wolą inne korporacje, gdzie wszystko jest na zasadzie koleżeńskiej gry, niż spinania się i zabawy w wojsko.

To jest trochę mylne. UA nie jest miejscem gdzie wszystko ma być na zasadzie koleżeńskiej, tam masz się czegoś nauczyć i wypad.

Cytuj
Uważam, że jeśli ktoś chce to powinien się zapisać, bo więcej w ten sposób zyska niż straci (ja też bądź co bądź sporo się tam nauczyłem) ... ale z drugiej strony pisanie, że UA jest jedyną słuszną drogą i wręcz słowne maltretowanie każdego, że musi wstąpić do UA i odbyć ich szkolenie bo inaczej mizeria będzie z niego niż pilot i jak ktoś kiedyś napisał "żadna polska korporacja nie przyjmie go do siebie bez dyplomu ukończenia akademii" to bicie piany i robienie ludziom wody z mózgu.

Nie do końca. To jest po prostu troska o siebie samego - jeśli w UA ktoś takiego pilota nie nauczy na przykład jak się skautuje, albo jak się powinien zachować we flocie, to będę ja musiał go tego nauczyć. A ja nie mam na to czasu ani chęci, natomiast szkoleniowcy w UA owszem.

Więc jeśli jakaś korporacja ma jakiś cel i celem tym nie jest bycie nauczycielami, to co w tym złego?

Cytuj
Dlatego podsumowując dziwię się tym, którzy podnieśli taką wrzawę w sprawie korporacji Vault 303. Oni chcą spróbować po swojemu i dajcie im szanse. Może się nie nastawiają na nauczanie nowych graczy, a na wspólne odkrywanie świata EvE?

Dlatego że uważamy, że to strata potencjalnych ludzi, którzy w takim "po swojemu odkrywającym EVE" korpie szybko się grą znudzą, a ja lubię mieć z kim, ewentualnie do kogo strzelać.

BTW dalej czekamy na wytłumaczenie przez chłopaków "działalności policyjnej"...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2012, 02:56:31 »
[sorki ale bedzie bez polskich znakow :\]

@Tony, na prawde nie wiem skad wziales opinie, ze ktos tu sobie uzurpuje prawo do rekrutacji, chce komus narzucic jak ma prowadzic korpa, ... itp. Chyba zostales wciagniety w trolla :)

Co do UA to szkoda, ze tak bardzo opierasz swoje zdanie na opowiesciach kilku bylych kadetow. Tak sie sklada, ze mam dostep do kanalu UA i zdaza mi sie spotykac tam ludzi zchowujacych sie ponizej jakiegokolwiek poziomu. O ile sie nie nie myle, to wyjatkowo niesforni kadeci sa usuwani z Akademii. Byc moze potem przelewaja swoj zal do UA gdzies w przestrzeni.

Akademia ma nauczyc nowego gracza podstaw o wszystkim. Tam tez poznajesz ludzi, ktorzy potem sa rozsiani po calym uniwersum. To bardzo dobry start w Eve. Ot co.

Co do powracajacego tematu zabawy w wojsko - jak korp jest wiekszy niz 2 osoby - a wiele korpow takch jest - musisz miec ludzi ktorzy tego korpa organizuja. Wtedy wsztystko idzie sprawnie i gladko.
Ty chyba nigdy w takim korpie nie byles bo prowadzisz zycie samotnika. Ludzie w wiekszych korpach czy aliansach chca dobrej organizacji zamiast bajzlu. To czy nazywaja kogos oficerem, pastorem czy wodzem nie ma znaczenia.

Tony Solando

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2012, 09:42:29 »
Ty chyba nigdy w takim korpie nie byles bo prowadzisz zycie samotnika.

Ja to jestem socjopatą :D

choć czasem sam narzekam na brak ludzi do zrobienia czegoś fajnego
a co do ua to nie miałem i dalej nie mam zamiaru przeciwko nim na forum wojować, bo jak już mówiłem wcześniej MI w niczym nie przeszkadzają, zresztą nawet 5.0 im ustawiłem, żeby żaden początkujący biedak mi się niechcący nie napatoczył pod laser.

ja mówiłem tylko że są takie osoby (i wcale nie mało) które nie chcą tam się szkolić, bo im nie odpowiada atmosfera i dlatego wybierają się do innych korporacji
i mają do tego prawo i pisanie że "nie powinni iść do innych korporacji bo tylko ua jest fajne i tylko w ua się nie znudzą grą" jest dla mnie najzwyczajniej głupie a poza tym to właśnie nazywam uzurpowaniem.

Ps. Nie przeczę, że UA to dobry start w EvE i tak jak wcześniej pisałem, sam się sporo nauczyłem będąc w UA.

Ranshe

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 17, 2012, 12:27:00 »
ja mówiłem tylko że są takie osoby (i wcale nie mało) które nie chcą tam się szkolić, bo im nie odpowiada atmosfera i dlatego wybierają się do innych korporacji

I jak długo zostają w tych innych korporacjach albo w ogóle w grze? Znasz przecież całkiem sporo takich osób, łatwo odpowiedzieć?

Cytuj
"nie powinni iść do innych korporacji bo tylko ua jest fajne i tylko w ua się nie znudzą grą" jest dla mnie najzwyczajniej głupie a poza tym to właśnie nazywam uzurpowaniem.

A to co ty tu robisz, nazywam przekręcaniem tego co napisałem, tak żeby pasowało do twojej wizji. Napisał tu ktoś, że tylko w UA się nie znudzą? Bo nie przypominam sobie takiej wypowiedzi.

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 17, 2012, 20:29:48 »
Ja to jestem socjopatą :D

choć czasem sam narzekam na brak ludzi do zrobienia czegoś fajnego
a co do ua to nie miałem i dalej nie mam zamiaru przeciwko nim na forum wojować, bo jak już mówiłem wcześniej MI w niczym nie przeszkadzają, zresztą nawet 5.0 im ustawiłem, żeby żaden początkujący biedak mi się niechcący nie napatoczył pod laser.

ja mówiłem tylko że są takie osoby (i wcale nie mało) które nie chcą tam się szkolić, bo im nie odpowiada atmosfera i dlatego wybierają się do innych korporacji
i mają do tego prawo i pisanie że "nie powinni iść do innych korporacji bo tylko ua jest fajne i tylko w ua się nie znudzą grą" jest dla mnie najzwyczajniej głupie a poza tym to właśnie nazywam uzurpowaniem.

Ps. Nie przeczę, że UA to dobry start w EvE i tak jak wcześniej pisałem, sam się sporo nauczyłem będąc w UA.


Tony dla mnie UA ma tą przewagę nad "jakimś" korpem, że nikt tam nie wykłada jedynej słusznej ścieżki w EVE. nikt CI tam nie powie że masz robić to i tamto, i za tą właśnie neutralność tak sobie ich cenię. o tym że te wykłady prowadzą ludzie pasjonacji, którzy potrafią zarazić swoją miłością nawet do skanowania, nawet nie wspomnę :)

Jak taki świeżak trafi do wyprofilowanego korpa, to się może okazać że skończy grę, bo ktoś mu będzie wkładał do głowy, swoją jedynie słuszną drogę eve, a on będzie wolał kopać
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 17, 2012, 20:39:55 »
Jak taki świeżak trafi do wyprofilowanego korpa, to się może okazać że skończy grę, bo ktoś mu będzie wkładał do głowy, swoją jedynie słuszną drogę eve, a on będzie wolał kopać

No proszę. Zdaje się że właśnie chłopakom z Vault ktoś zarzucał że nie są "wyprofilowani" ze nie oferują konkretnych rzeczy. Hahahaha.  ;D Hipokryzja wyszła z worka ?  :P

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 17, 2012, 21:05:00 »
Czytaj ze zrozumieniem Pol.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 17, 2012, 21:29:57 »
Czytaj ze zrozumieniem Pol.
Ależ czytam.  I jeśli nie było na starcie zarzutów pod adresem Vault że nie wiadomo co robią i co oferują to nie wiem czy to ja powinienem czytać ze zrozumieniem.

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 18, 2012, 18:56:08 »
Pol forum ma to do siebie że jak zaczniesz czytać od końca to będziesz miał obraz z końca pleców.

ale, że miałem dobry dzień i wyładowałem się na rowerze to wersja skrócona topiku specjalnie dla Ciebie. Będę pisał powoli, bardzo powoli i drukowanymi.

po dyskusji o Vault, i o tym jak nie tracić nowych graczy. Tony wyraził swoje zdanie o Unseen Akademy, i nie widział powodu dla którego, ktoś po akademii miałby lepiej asymilować się w grze, wróć trudne słowo, sorry. ....ktoś po ukończeniu akademii miałby łatwiejszy start i nie zniechęcił się do gry. Ja Tonemu odpisałem , że wg mnie trafienie do wyprofilowanego korpa, powoduje poznanie tylko tego aspektu gry jaki preferuje dana korporacja, a to nie zawsze może wszystkim odpowiadać i w efekcie doprowadzi do porzucenia gry.

Nie wiem czy dostrzegasz różnicę, ale Vault nie ma profilu, chce robić wszystko, przynajmniej na razie, a Unseen ma jasny zadeklarowany cel i profil, oni chcą nauczyć kadetów wszystkiego. Unseen nie jest korporacją w dosłownym tego słowa znaczeniu, tak jak szkoła podstawowa nie jest, szkołą na całe życie, choć jak widać nie wszystkim przyszło jej opuszczenie bez problemów. Ludzie którzy chcą pozostać w Unseen muszą wejść w skład kadry prowadzącej szkolenia, jęli nie mają wiedzy i nie chcą się poświęcić na naukę kadetów, to po 2 miesiącach kadeci są wyrzucani z akademii żeby mogli rozpocząć życie w Eve na własną rękę.

Czy Vault, ma zamiar po 2 miesiącach wyrzucać swoich membersów? po to żeby z bagażem wiedzy i doświadczeń zasilili inne czasem wrogie korporacje?


edytka:
Mój żon, gra w Eve, i mogłem jej wszystko sam opowiedzieć, i nie jednego ją nauczyć, ale zrobił bym to ze swojej perspektywy, a nie chciałem. Poszła do Unseen, poznała grę i ludzi, i teraz działa sobie sama, a gdybym ją wziął do Idei to pewnie po pierwszym roamie, że o CTA nie wspomnę, już by jej w Eve nie było
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 18, 2012, 19:14:21 »
Jest takich korpow jak Valut troche w naszym Community,
wszystkie poluja na swiezynki na poliszu opowiadajac przy okazji jaka tu na centrali jest burżuazja i bufonada...
mnie to smieszy ale nie przeszkadza...

Uwazam ze jesli ktos jest rozgarniety to bedzie szukal nowych doznan
az zaparkuje na dluzej w organizacji innej niz zaczynal.
Jednak UA jest o tyle lepsze ze niczego "nie odkrywa", 
wykladowcy maja wiedze i doswiadczenie w jej przekazywaniu.
Wszystko jest fajnie i profesjonalnie zorganizowane.

Mialem u siebie i ludziki po jakims korpie co to o nim nigdzie nie slychac, mialem i ludziki po UA...
roznica jest "ogromna"...chyba wiecie co mam na mysli.
Wiec polecam "nie wycierac sobie dupy" Akademią, szczegolnie osobom nowym,
bo wyglada to tak jakby na wejscie chcialy zablysnac jakas skandalo / rewolucja...
a efektem ich dzialan jest tactical face palm calej reszty.


✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

sc0rp

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 18, 2012, 21:00:05 »
Nie wyswiecajcie tak UA, Latalem z kilkoma pilotami z medalem ukonczenia akademii iprzykro mi to mowic ale mam wrazenie ze te medale ukonczenia rozdawane sa za free.

Nie twierdze ze w UA niczego nie ucza lub zle ucza bo to nieprawda, twierdze jedynie ze procedura  przyznawanie medalu jest do d.... bo jak mozna bylo oznaczyc medalem ukonczenia ua osobe ktora nie wie co to align czy safespot. A z drugiej strony oblac osobe ktora nie umiala rozwinac skrotu ABC

A odnosnie V303 co Wam oni przeszkadzaja liczb nue macie ze tak biadolicie?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 18, 2012, 21:11:38 »
(...) ale, że miałem dobry dzień i wyładowałem się na rowerze to wersja skrócona topiku specjalnie dla Ciebie. Będę pisał powoli, bardzo powoli i drukowanymi.

(...)  Ja Tonemu odpisałem , że wg mnie trafienie do wyprofilowanego korpa, powoduje poznanie tylko tego aspektu gry jaki preferuje dana korporacja, a to nie zawsze może wszystkim odpowiadać i w efekcie doprowadzi do porzucenia gry.
(...)

Starałeś się, to widac i ująłes mnei za serce tym ale z przykrością stwierdzam, że mimo tego, że pisałeś powoli i drukowanymi to zgubiłeś się w tym co pisałeś i najwyraźniej trafiłeś na manowce.
Może jeszcze raz przeczytaj cały topic od początku ale tym razem powoli może zrozumiesz że gonisz w piętkę.

Tu mały hint dla Ciebie. Zaznaczyłem w tym co napisałeś kluczowy fragment. wierzę, ze go znajdziesz.
A poniżej masz tekst chłopaków z Vault. I teraz zagadka dla Ciebie - wskaż mi ich "wyprofilowanie" jako korpa. Bo ja tu widzę wszystko ZERO WYPROFILOWANIA (napisałem powoli i drukowanymi żeby Ci było łatwiej przeczytać.

I tym optymistycznym akcentem kończąc, pozdrawiam.

***
Witamy w Vault 303

Jesteśmy ludźmi mieszkającymi w highsecu Caldari.
Nasz teatr działań to:
 - misje (w tym pomoc przy epic arc)
 - przemysł
 - mining
 - eksploracja
 - wypady do low/null w małych flotach
 - działalność policyjna
Przyjmujemy ludzi wszelkich specjalizacji
Wymagamy:
 - stand do frakcji Caldari/Amarr >0 z naciskiem na szybki rozwój w tym kierunku do minimum 5.5 (dostępna pomoc)
Oferujemy:
 - grę w przyjaznym towarzystwie
 - pomoc w zakresie wiedzy i doświadczenia o każdym aspekcie świata EVE
 - dostęp do POS-ów w high secu Caldari (tylko dla aktywnych graczy)
 - wspólne operacje typu mining czy roamy pvp/ratting (posiadamy statek klasy Orca oraz frachtowiec
***

Bamsey Amraa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bamsey Amraa
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 19, 2012, 07:08:59 »
Dajcie wszyscy ludziom grać z kim kiedy i jak chcą ok?

Nie martwcie sie tak o wallet CCP czy o polskie community jesli oba te podmioty upadna tzn ze byly nic niewarte i tyle. Polskie piekiełko naprawde nie jest najlepszym miejscem na zabawe i nigdy nie bylo... W zadnej grze.


Jonas

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 19, 2012, 07:56:47 »
Tu mały hint dla Ciebie. Zaznaczyłem w tym co napisałeś kluczowy fragment. wierzę, ze go znajdziesz.
A poniżej masz tekst chłopaków z Vault. I teraz zagadka dla Ciebie - wskaż mi ich "wyprofilowanie" jako korpa. Bo ja tu widzę wszystko ZERO WYPROFILOWANIA (napisałem powoli i drukowanymi żeby Ci było łatwiej przeczytać.
A gdzie Chupa napisał, że mówiąc o wyprofilowanym korpie, jak to ładnie podkreśliłeś, mówi o Vault? Minąłeś chyba w czytaniu moment, gdy dyskusja zmieniła tory i weszła na inny wątek.  ;D

Nie wyswiecajcie tak UA, Latalem z kilkoma pilotami z medalem ukonczenia akademii iprzykro mi to mowic ale mam wrazenie ze te medale ukonczenia rozdawane sa za free.
Nie twierdze ze w UA niczego nie ucza lub zle ucza bo to nieprawda, twierdze jedynie ze procedura  przyznawanie medalu jest do d.... bo jak mozna bylo oznaczyc medalem ukonczenia ua osobe ktora nie wie co to align czy safespot. A z drugiej strony oblac osobe ktora nie umiala rozwinac skrotu ABC
Niestety UA jest poniekąd jak szkoła podstawowa. Mimo szczerych chęci nauczycieli nie każdy wychodzi z niej z umiejętnością poprawnego pisania i liczenia. Medal przyznawany jest za ukończenie szkoleń w pewnym zakresie. Niestety ukończenie nie zawsze jest równoznaczne z posiadaniem pełnej wiedzy z zakresu szkolenia, a nie zawsze zaliczenie jest w stanie wychwycić wszelkie luki. Niestety EVE to bardzo rozbudowana i skomplikowana gra, jeżeli nie zauważyłeś, więc przekazanie wszystkich jej aspektów i wpojenie ich kadetom w ciągu tych kilkunastu godzin szkoleń nie jest możliwe, jeżeli tenże kadet nie wykaże się chęcią zdobywania wiedzy. A wierz mi, miewam na szkoleniu osoby, które z miejsca powinny dostać kopa w dupę, bo mówiąc kolokwialnie próbują mi wsadzić kosz na głowę. Ale zaciskam zęby i staram się wszystkich czegoś nauczyć. Z jakim skutkiem, trudno powiedzieć, ale mam nadzieję, że osoby te mają później dzięki temu łatwiejszy start w innych korporacjach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 08:10:39 wysłana przez Jonas DaVerde »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 19, 2012, 08:36:47 »
Wiec polecam "nie wycierac sobie dupy" Akademią, szczegolnie osobom nowym,
bo wyglada to tak jakby na wejscie chcialy zablysnac jakas skandalo / rewolucja...

+1
Obserwuje to juz od bardzo dawna, co jakis czas zjawia sie nowa grupka swiezych graczy, ktora stwierdza ze na dyskredytowaniu Akademi da sie ugrac jakis kapital, i ze oni beda robic wszystko lepiej, a najlepszym sposobem na promocje i rekrutacje jest obrzucanie blotem UA na oslawionym kanale polish  8) Akademia ma swoje slabosci, ma lepsze i gorsze turnusy, lepszych i gorszych zarzadzajacych, ale jest i dziala w scisle okreslony sposob, tzn uczy podstaw gry i wysyla w swiat, czego nie mozna powiedziec o tych wszystkich efemerycznych tworach pojawiajacych sie i znikajacych na przestrzeni lat, a ktorych jedynym celem bylo "nachapac sie rekrutow", a ktore w wiekszosci juz nie istnieja. UA jest tworem apolitycznym i otwartym, dzialajacym na zasadzie wolontariatu, tzn jezeli ktos ma poczucie, ze robilby cos lepiej, ze jakis aspekt jej dzialalnosci mozna ulepszyc, to nic nie stoi na przeszkodzie zeby sie tym zajal - wystaczy wyslac do Skandragona swoj pomysl na szkolenie, w miare sensownie rozpisany, udowodnic ze sie zna na rzeczy - i do dziela. Niestety, wiekszosc zdeklarowanych przeciwnikow to taki slomiany ogien, zapalu starcza tylko zeby sobie ponarzekac na Centrali, albo zalozyc korporacje-chwilowke, oparta na sloganie "zrobimy to lepiej niz UA, a potem sie rozpadniemy"  ;D W tym miejscu chcialbym szczegolnie serdecznie pozdrowic nieistniajaca juz korporacje ZUO.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

sc0rp

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 19, 2012, 08:43:54 »
@Jonas DaVerde Ja nie krytykuje dzialan i poziomu nauczania w UA, sam wszystkich znajomych ktorych wciagnolem w eve kopnolem w tylek aby poszli do akademii. Osobiscie uwazam, ze odwalacie kawal dobrej roboty, mi tylko chodzi o proces egzaminacyjny, w mojej skromnej opinii nie powinniscie dopuszczac do tego aby ktokolwiek dostal Wasz medal (ktory w pl community ma jakas tam wartosc) a nie wiedzial co to align czy ss - tylko tyle i az tyle.


Prosba do Mando - przenies moze gdzies dyskusje o UA bo smietnik im robimy w threadzie ;)

Tony Solando

  • Gość
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 19, 2012, 09:03:35 »
Cytuj
Prosba do Mando - przenies moze gdzies dyskusje o UA bo smietnik im robimy w threadzie ;)

To chyba ja całkiem niechcący rozpocząłem ten flamewar.
Mi chodziło o to, że każdy powinien mieć prawo robić to co chce i jak chce. Rekrutować kogo chce i tak dalej.
A zeszło na temat sensowności istnienia UA, gdzie i tak wszyscy wiedzą, że UA jest sensowne i tylko mielimy tą kiełbasę oczywistości na wszelkie sposoby.

Cytuj
wystaczy wyslac do Skandragona swoj pomysl na szkolenie, w miare sensownie rozpisany
Ninja Salvaging, skurwysyning i konsumpcja misjonarzy  >:D
hehe

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: {Vault 303} - Rekrutuje, dyskusja
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 19, 2012, 09:06:42 »
Cytuj
Jonas DaVerde Ja nie krytykuje dzialan i poziomu nauczania w UA, sam wszystkich znajomych ktorych wciagnolem w eve kopnolem w tylek aby poszli do akademii. Osobiscie uwazam, ze odwalacie kawal dobrej roboty, mi tylko chodzi o proces egzaminacyjny, w mojej skromnej opinii nie powinniscie dopuszczac do tego aby ktokolwiek dostal Wasz medal (ktory w pl community ma jakas tam wartosc) a nie wiedzial co to align czy ss - tylko tyle i az tyle
Problem z medalem jest taki że przyznawany jest na podstawie wpisów w kartotekę, a nie na podstawie egzaminu końcowego. Z wpisami w kartotekę jest problem taki że przyznawane są one po szkoleniu, na którym zaliczenie może sprowadzić się do tego elementu który kadet akurat ogarnął (wyrywkowy egzamin), lub szczęścia w zadaniu praktycznym (chociaż o ile wiem moje zadanie bonusowe na szkoleniu  ze skanera kierunkowego wciąż powoduje że kadeci chcą mordować tego kto to wymyślił >:D ). Do tego jest jeszcze taki drobny niuans że na świeżo ktoś to potrafi zdać śpiewająco, a już następnego dnia zapomni 90% materiału i wyjdzie to przypadkiem. Nie upilnujemy tego, bo się nie da bez poświęcenia akademii 120% czasu w grze i przemodelowania jej tak że większość kadetów ucieknie po tygodniu z powodu rygorów.
Cytuj
Prosba do Mando - przenies moze gdzies dyskusje o UA bo smietnik im robimy w threadzie
Ale wtedy musiałbym przegrzebać też X innych watków w których sie ten temat przewinąl >:(
O już wiem. Poczekam aż znowu Mona da się zlapać na trolowaniu i mu to za karę wlepię :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.