Autor Wątek: Będzie gorączka złota?  (Przeczytany 11217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Będzie gorączka złota?
« dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:36:06 »
Pytanie do tych, którzy śledzą devblogi dotyczące Planetary Interaction - będzie gorączka złota i szansa zarobienia kasy?

Mi nasuwają się dwa wnioski:

1) To co będzie się robić na planetach CHYBA będzie miało niewielką wartość za m3 objętości. Czyli żeby odczuć efekty w portfelu trzeba działać w skali frachtowca/Orki.

2) Content ma się nijak do zapowiedzi - chyba, że naprawdę poznaliśmy wierzchołek góry lodowej. Na razie wygląda to na "POS na planecie" a nie interakcję z mieszkańcami. Nie mówię, żeby to było jakieś "The Sims", ale żeby chociaż jakiś żywy lud zapierniczał przy tej produkcji. Tyranizowanie ekstraktorów - no fun.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Racjel

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:51:48 »
Jeszcze miesiąc do premiery i jeszcze wszystkiego na pewno nie wiemy mam nadzieje ża będzie jakiś tam lud czy "masy" które np. będą kupować i konsumować część produktów i za to będzie kasa.

Goomich

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:59:02 »
2) Content ma się nijak do zapowiedzi - chyba, że naprawdę poznaliśmy wierzchołek góry lodowej. Na razie wygląda to na "POS na planecie" a nie interakcję z mieszkańcami. Nie mówię, żeby to było jakieś "The Sims", ale żeby chociaż jakiś żywy lud zapierniczał przy tej produkcji. Tyranizowanie ekstraktorów - no fun.

Planetary Governor
The probable first step for planetary interaction, where you can manage planets from a Station or other suitable structure.

Planetary Explorer
This would feature flying over planets and interacting with the planetary surface. This will likely follow on from Simple Planetary Interaction.

Planetary Commander
Planetary RTS or other hybrid game form. Yarr. The long-term crazy professor phase of planetary interaction.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 13:01:38 »
Mam nadzieje ża będzie jakiś tam lud czy "masy" które np. będą kupować i konsumować część produktów i za to będzie kasa.

NPC na pewno nie będą skupować tych produktów, bo to napędzałoby inflację w grze.

Mona - to jest sprzed 2 lat, a ja odnoszę się to oficjalnego teasera.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 13:15:59 »
Sokole a co byś chciał robić z tym ludem. Pokazowe wieszanie, za nie wyrobienie 120% normy? :) W obecnej formie planety będą służyły do produkcji towarów do tej pory sprzedawanych przez npce i tyle. Zaletą jak i wadą wobec POSów będzie łatwość dostępu, każdy kto będzie chciał będzie mógł sobie rozkręcić swoją działalność na planecie i co więcej do premiery Dusta nie będzie można zniszczyć ani przejąć struktur innego gracza. Jak ktoś będzie chciał to będzie mógł mieć bazy na wielu planetach i prowadzić poważny biznes, ale jeżeli nie chcemy się w to wgłębiać to buduje bazę na jednej planecie i coś tam sobie produkujemy i traktujemy to jako dodatkowy dochód (coś jak R&D).

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2010, 13:19:06 »
To nad czym ja sie zastanawiam to jak bedzie wyglądał rynek zaraz po tyranis jak zejda npc ordery z marketu a te graczy wciąż będą w na tyle małej liczbie że będzie można żądać chorej kasy za sprzęt niezbędny do produkcji t2 i napędzania posów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2010, 13:23:23 »
Sokole a co byś chciał robić z tym ludem. Pokazowe wieszanie, za nie wyrobienie 120% normy? :)

Móc wybierać między niewolnikami a pracownikami. Balansować wielkość produkcji wobec kosztów społecznych (była mowa o zatruciu)... wybieraj przebieraj.

To nad czym ja sie zastanawiam to jak bedzie wyglądał rynek zaraz po tyranis jak zejda npc ordery z marketu a te graczy wciąż będą w na tyle małej liczbie że będzie można żądać chorej kasy za sprzęt niezbędny do produkcji t2 i napędzania posów

W ostatnim devblogu była mowa o okresie przejściowym, gdzie towar będzie pochodził zarówno od NPC jak i od graczy. Nawet jeśli gracz będzie liczył sobie drożej, to np. w 0.0 i tak może się opłacać kupić od niego niż taniej, ale w Empire.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezrael

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2010, 08:19:45 »
i tak znajac zycie warto kupic to co jest od NPC na conajmniej pol roku ....

Edit1: Wiadomo juz do czego beda sluzyc te end produkty z PI  ??

Ez.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2010, 08:29:35 »
Zaletą jak i wadą wobec POSów będzie łatwość dostępu, każdy kto będzie chciał będzie mógł sobie rozkręcić swoją działalność na planecie i co więcej do premiery Dusta nie będzie można zniszczyć ani przejąć struktur innego gracza.

Oczywiście masz racje, struktur nie będzie można zniszczyć, natomiast widzę sens w wardecowaniu konkurencji i kampieniu planety. Może powstanie nowe pole do pvp w high dla carebearów? :D
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:06:18 »
Edit1: Wiadomo juz do czego beda sluzyc te end produkty z PI  ??

Wiadomo - paliwo do posa, nanite paste...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:06:57 »
Częsci do oupostów...

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:26:17 »
Mnie najbardziej interesuje możliwość produkcji BP. Generalnie mam wrażenie, że radykalnie spadnie ich cena.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Platfusek

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:45:06 »
Mnie najbardziej interesuje możliwość produkcji BP. Generalnie mam wrażenie, że radykalnie spadnie ich cena.

Co to BP?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:49:40 »
British Petroleum albo... Blueprint  :2funny:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:51:01 »
Blueprinty.

Morbius

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2010, 13:52:41 »
a ja nie mogę znaleść nigdzie info czy 1 planeta = 1 CC i koniec,
czy raczej 1 cc na chara/corp/all z jakimś tam globalnym ograniczeniem ilości cc na planetę
bo w sumie jeśli 1 planeta = max 1 char to 60k planet to w sumie nie jest tak dużo :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:00:49 »
Właśnie o to chodzi, że to jest instancjowane - nie dość, że nie ma limitu graczy na jedną planetę, to jeszcze jest inny problem - im intensywnie planeta eksploatowana, tym szybciej kończą się zasoby.

Nie masz żadnego wpływu na to ilu graczy "obsiądzie" Twoją planetę. Ba, nie jesteś nawet w stanie oszacować ilu siedzi na tej planecie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:09:14 »
Pisali, że nie ma ograniczenia liczby ludków na planecie, ale i więcej, tym gorsza wydajność.

pticu

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:43:53 »


Nie masz żadnego wpływu na to ilu graczy "obsiądzie" Twoją planetę. Ba, nie jesteś nawet w stanie oszacować ilu siedzi na tej planecie.

tu troche bym sie nie zgodzil :) zyjac w WH masz pojecie i szacunek ilu graczy obsadza planety, powiem wiecej, sam mozesz obsadzic wszystkie planety w systemie :)

Templar Brave

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:53:26 »
Ja bym jeszcze do tego dodał brak bezpośredniego wpływu pecetowców na wydarzenia na planecie, tzn. tych którzy nie posiadają i nie zamierzają kupować konsoli dla samej możliwości pogrania sobie w RTS'a na planecie. A pośredni wpływ wydaje się raczej powrotem do czegoś w rodzaju Goonswarmu (czyt. uwstecznienie EVE). Jakbym chciał grać w WoW'a, to bym grał. Ale chcę grać w EVE i nie chcę, żeby mi po moich planetach jakieś dzieciaki z pukawkami latały...  :uglystupid2:

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:57:43 »
Niestety pierwsze co powiedzieli o tej zasranej interakcji i połączeniu jej z dustem to to że nie będzie można gnojom pieprznąć w łeb bombardowaniem dywanowym z orbity

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:03:05 »
Niestety pierwsze co powiedzieli o tej zasranej interakcji i połączeniu jej z dustem to to że nie będzie można gnojom pieprznąć w łeb bombardowaniem dywanowym z orbity
:'( :'( :'(
http://www.youtube.com/watch?v=b-Zsjdtt0Ug&feature=related#

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:21:59 »
tu troche bym sie nie zgodzil :) zyjac w WH masz pojecie i szacunek ilu graczy obsadza planety, powiem wiecej, sam mozesz obsadzic wszystkie planety w systemie :)

Nie bałdzo, nie bałdzo.

Chcesz mi powiedzieć, że jak mieszkasz w jakimś WH to nie ma bata, żeby nikt inny nie zrobił ani jednego site'a w Twojej dziurze?

Alianse nie są w stanie w 100% upilnować własnej przestrzeni (polowania na factiony/oficerów po DT, plexy/eksploracje), a Ty chcesz samotnie mieć kontrolę nad WH bez localu?

Jeszcze jedna myśl: z tego co widzę po swoim ally, można powiedzieć że JEDNOCZEŚNIE online jest od 10 do 20% wszystkich graczy. Dzięki temu w jednym raciarskim systemie na localu jest 10-30 osób i da się żyć - bo gdy jedni idą spać, drudzy wracają z roboty i obie te grupy sobie nie przeszkadzają.

Planety to jednak inna bajka - tutaj wszystko kręci się non-stop, więc konkurujesz z całym aliansem. Baaa... nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w granicznych systemach wchodzili jeszcze neuci/redzi. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:23:56 »
A ilu z całego alliance zajmuje się industry ? Ilu będzie chciało dodatkowo zajmować się IP ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:26:27 »
Nie bałdzo, nie bałdzo.
Chcesz mi powiedzieć, że jak mieszkasz w jakimś WH to nie ma bata, żeby nikt inny nie zrobił ani jednego site'a w Twojej dziurze?

No oczywiście, ze sie ktos może przypałętać. Pytanie tylko, jak często będzie mialo to miejsce. Wziąwszy pod uwagę fakt, ze wejscia do WH skaczą dzień w dzień z jednego miejsca mapy do drugiego, to nikt, kto choć trochę pomysli, nie postawi sobie tych ustrojstw kopalnianych na planecie i nie poleci. Musi albo sobie postawić POSa, a lbo zostawić skanera. Zostaje tylko do rozstrzygnięcia kwestia kto już owe WH zasiaduje. Bo jesli jest to corp/ally, co wie nieco wiecej o lataniu niz wożenie sie retreiverem, to ów POS prawdopodobnie padnie jeszcze nim wstanie do końca. Ze skanerem trudniej będzie, ale i tak jest ryzyko, że prędzej czy później wtopę zaliczy. Zresztą biorąc pod uwafge fakt, ze "doskanowanie się" do pustego WH nadal szczególnym problemem nie jest, to wpychanie sie do kogoś z butami w praktyce mija sie chyba z celem :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Morbius

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 22, 2010, 21:12:07 »
zasiedlenie na dziko planety w wh to może nie byłby problem ale spróbuj potem wlecieć tam indykiem żeby zebrać urobek :)
U nas wygląda to tak że cokolwiek obcego na skanerze to już na wh stoją hice a reszta przeczesuje system :)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:09:45 »
A ilu z całego alliance zajmuje się industry ? Ilu będzie chciało dodatkowo zajmować się IP ?

Zalerzy ile i co z tego bedzie sie dalo wyciagnac, ile i jak objetosciowo badzie wygladalo dowiezienie fabryk, surowcow itd.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2010, 10:18:31 »
A ilu z całego alliance zajmuje się industry ? Ilu będzie chciało dodatkowo zajmować się IP ?

Wiesz, po tym jak widzę jak skrajni PvP-erzy (tacy co to racą tylko wtedy, kiedy wtopią shipa) się tym interesują, to spokojnie 50% coś będzie chciało robić. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Racjel

  • Gość
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2010, 12:44:50 »
Wszystko zależy jak bardzo pasywnym rodzajem dochodu będzie PI.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:50:15 »
A patrzyliście jak to obecnie funkcjonuje na SISI ?
Dla tych co nie patrzyli - mamy planetkę z czymś co chcemy wydobywać (i.e. toxic metals) żeby móc wyprodukować jakieś dobro (w przykładzie enriched uranium). Budujemy infrastructurę (command center, extractory, basic fab), skanujemy w poszukiwaniu złoża = dostajemy info ile możemy wydobyć i w zależności od przyjętego modelu (kilka wariantów) rozpoczynamy wydobycie. Warianty = czas do wyczerpania złoża uzależniony od ilości wydobycia w jednostce czasu. We wszystkich wypróbowanych przeze mnie przypadkach ten czas był mniejszy jak okres do DT (czyt. ubogie złoża). Co oznacza, że MUSZĘ być po każdym DT by uruchomić produkcję od nowa. Co ważniejsze cały urobek zajmuje jakiś tam niewielki % pojemności CC (10k m3), więc nie są to jakieś powalające ilości i zarobek.
Bazując na tym co na SISI to osobiście nie uważam tego za gorączkę złota. Z drugiej strony póki co wypróbowałem tylko 2 modele - prosty (wydobycie+proste przetworzenie) i nieco bardziej zaawansowany (proste przetworzenie źródłem surowca do bardziej zaawansowanego produktu). Wyszło mi, że da się wsadzić na 1 planetę tylko 2 bazowe fabryczki (+2 harvesty) i 1 zaawansowaną, bo się "kończy" CC. Czyli, że bardziej zaawansowane produkcje będą wymagać odrębnego ciągu procesowego (będą planety wydobywcze i przetwórnie). W skrócie proces produkcji jak dla mnie to kalka POSowego.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:05:54 »
Z tego co czytam, to

1) Ilość surowców jest "testowa", będzie inaczej na TQ
2) Będą różne CC (tak jak są różne szpilki).

 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:19:17 »
1) Ilość surowców jest "testowa", będzie inaczej na TQ
2) Będą różne CC (tak jak są różne szpilki).
Ad.1. Ilość surowców nie zmienia postaci rzeczy, to tylko kwestia dystrybucji. Zasada pozostaje ta sama - czyt. nawet jeśli będzie ich 10x więcej (najdłuższy mój cykl jaki udało mi się uzyskać = 16h), to jedynie wydłuży moment kiedy będziesz musiał odwiedzić planetę, a nie ilość zarobku jaki wygeneruje.
Ad.2. Kiedy ? Czym staną się obecne CC, bo obecnie już są zróżnicowane (i.e. barren CC, storm CC) - może o takie różnicowanie CC im chodziło ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:23:12 »
To o czym piszesz, to CC do użycia na różnych planetach, tak?

Ja z lektury materiałów odniosłem wrażenie, że chodzi bardziej o coś w stylu "small/med/large" + faction (odnoszą do terminologii POS-owej).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Będzie gorączka złota?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:28:19 »
No ja takiego nie mam wrażenia tym bardziej, że na SISI poza modelami dla różnych planet jest jeszcze TEST CC.
Oczywiście w planach może być i wdrożenie różnych rozmiarów, ale pytanie kiedy i czy w ogóle potrzeba ? Obecnie dostepne CC (na SISI trzeba je sobie redeemnąć) odpowiadają IMHO large szpili. Osobiście nie widzę sensu we wprowadzaniu mniejszych. Sens może będzie jak wprowadzą koszty operacyjne CC.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...