Autor Wątek: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów  (Przeczytany 22774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2010, 14:22:03 »
Osoba, która opublikowała to na Eve-o powołała się na dane CCP.

Link.

A CCP sie pod tym podpisalo, bo wiesz... ja moge powiedziec, iz mam dane od ccp, o tym iz jest planowane dwuktrotne zwiekszenie wymagan w reakcji ferro.

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2010, 14:39:35 »
Naprawdę przydałoby się znerfienie lootu jeśli idzie o minerały z niego.

Nie bo inflacja jest zla  :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2010, 14:40:54 »
Na pierwszy rzut oka - wywalić meta 0 z dropu.

Na forum Eve-O pojawił się jednak argument, że itemy meta 0 wykorzystywane są przecież jako baza do producji meta 5 (T2). Fakt... więc albo pozwolić robić meta 5 z "namedów", albo okaże się że nagle opłaca się produkować meta 0. Wydaje mi się, że nawet podwojenie kosztu "podstawowego" itemu będzie miało minimalny wpływ na cenę itemu T2. W końcu ile kosztuje jakiś Gyros meta 0 a ile meta 5.

I jeszcze jedno: wkurza mnie - pardon my french - pieprzenie, że "statki bedą tańsze". To słyszałem przed Dominion, T2 miały stanieć, tymczasem stało się wręcz odwrotnie i za Vagasa musiałem w pewnym momencie płacić nawet 170 mln, podczas gdy przed Dominion kupowałem nawet za 110. Co więcej, na własnej skórze odczuwam jak bardzo tanieje Zydrine i Megacyte, natomiast jakoś itemy zawierające te składniki nie tanieją.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2010, 14:46:49 »
A ja proponuje znerfic mining, a nie misje, gdyz ja robie misje, a nie kopie.
Kazdemu jest latwo mowic, jak to powinni znerfic cos czego sie nie robi.

chcialbym przypomniec, iz to gracze ustalaja ceny.

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2010, 15:17:31 »
Na pierwszy rzut oka - wywalić meta 0 z dropu.

Na forum Eve-O pojawił się jednak argument, że itemy meta 0 wykorzystywane są przecież jako baza do producji meta 5 (T2). Fakt... więc albo pozwolić robić meta 5 z "namedów", albo okaże się że nagle opłaca się produkować meta 0. Wydaje mi się, że nawet podwojenie kosztu "podstawowego" itemu będzie miało minimalny wpływ na cenę itemu T2. W końcu ile kosztuje jakiś Gyros meta 0 a ile meta 5.

I jeszcze jedno: wkurza mnie - pardon my french - Zostałem ocenzurowany, że "statki bedą tańsze". To słyszałem przed Dominion, T2 miały stanieć, tymczasem stało się wręcz odwrotnie i za Vagasa musiałem w pewnym momencie płacić nawet 170 mln, podczas gdy przed Dominion kupowałem nawet za 110. Co więcej, na własnej skórze odczuwam jak bardzo tanieje Zydrine i Megacyte, natomiast jakoś itemy zawierające te składniki nie tanieją.

Statki t2 po wyjsciu dominion to byla pure spekulacja technetium. Trzeba bylo zarobic jakos te mld jak technetium podskoczylo do 70k na chwile :) Inwencja stateczkow przez 2 miesiace to byl niezly biznes ;)

Ceny minsow jezeli nic nie zmienia poza insurance spadna bo spasc beda musialy proste supply-demand  ;)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 15, 2010, 15:23:28 »
Nie bo inflacja jest zla  :D

Przy zmniejszeniu insurance spokojnie mogą pozwolić sobie na zmniejszenie ilości minsów z przemiału.

Kazdemu jest latwo mowic, jak to powinni znerfic cos czego sie nie robi.

Tu nie chodzi o to co kto robi, bo ja swego czasu też żyłem z racenia.Tu chodzi o logikę i o sens tego co jest głównym źródłem minerałów. Bo co powinno nim być?
1. kopanie z podstawowego ich źródła
2. niszczenie gotowych modułów.
Hę?
na urlopie od EVE

Goomich

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2010, 15:54:09 »
Co więcej, na własnej skórze odczuwam jak bardzo tanieje Zydrine i Megacyte, natomiast jakoś itemy zawierające te składniki nie tanieją.

Bo  z drugiej strony rosnie cena lowendów, więc koszt budowy zostaje na mniej więcej tym samym poziomie.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 15, 2010, 16:00:31 »
Ja tylko mowie :P
A dlaczego nie rynek wtorny?

Moze nie tyle co glownym zrodlem jak jego czescia. Jesli tak wam bardzo nie pasuje sytuacja dronkowa, to dlaczego nie wywalic z niego kerbirow?

Usuniecie insurance spowodowalo by usuniecie miningu jako mechanizmu gry, gdyz moduly z misji jak i dronkowo calkiem dobrze zasilaja zasoby rynku.

Imho, powinien nastapic nerf refiningu, gdyz nie da sie odzyskac 90%+ zasobow zuzytych podczas produkcji.
Mamy tutaj bardzo duze grono osob ktore by sie z tym zgodzily... moze by ktos zrobil petycje a assembly hall, zebrali bysmy jak najwiecej osob, itp itd, a to by spowodowalo, iz mining by powrocil do gry (co oznacz killmaile :D ).
Imho 30-50% odzysku z mineralow zuzytych bylo by okey.
co wy o tym myslicie?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 15, 2010, 16:03:26 »
Dlatego zakładam, że statki wcale nie stanieją, tylko więcej będzie kosztowała ich strata i trudniej będzie na nie zarobić górnikom.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2010, 16:05:50 »
Jesli do suicied-ow dochodzi na taka skale jak wy mowicie, to obnieznie lub usuniecie insuarance, usunie to z rynku, co zaaowocuje zbyt duza iloscia mineralow na rynku -> obnizenie cen statkow -> usuniecie mining'u z gry, gdyz dronkowo spokojnie zasili potrzeby.

Czy sluszal ktos kiedys, by w przeciagu ostatnich trzech miechow aaa/atlas/stain wagoon/it i tepy organizowaly mining opy takie jak kiedys? (30hulkow i jazda), bo ja nie.
Mining's dead.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2010, 16:12:41 »
A na rynku wtórnym to skąd mają się wziąć te minerały? Hę?

Dronkowa nie ma co usuwać. I totalnie nie rozumiem co  chcesz powiedzieć przez to, że usunięcie insurance usunie mining. Tak samo uderzy w dronkowo jak i w mining.
I zniesienie insurance nie usunie miningu tylko uwolni dolną cenę minerałów. Zgadza się, że sprawi też, że kopanie będzie nieopłacalne, jeżeli dodatkowo nie zajdą zmiany w loocie, ale dronki równie mocno dostaną po pupie. A przez zmiany w loocie miałem na myśli dokładnie to co napisałeś. Niech się odzyskuje nawet i 20%

btw. jeszcze jakiś czas temu, tuż przed zmianami w sov, kapało się w Eso całkiem sporo. Wielkich opów nie było, ale hendowe skałki zawsze miały amatorów i szybko znikały. Wtedy jeszcze szło wyciągnąć 40-50m na godzinę z kopania więc sporo osób dłubało sobie semiafk w skałkach.
na urlopie od EVE

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2010, 16:15:43 »
Mining's dead.

No to chyba źle?

Źle zarówno dla samych górników (którzy po to skillowali i po to inwestowali kasę w sprzęt, żeby coś z tego mieć) i źle dla PvP-erów, dla których górnicy to przecież cele.

Im gra bardziej różnorodna, tym ciekawsza.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 15, 2010, 16:16:39 »
To tam złe nie jest. Złe jest to, że się rozregulowała gra i jeden jej aspekt totalnie wypada z użycia.
na urlopie od EVE

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2010, 16:31:39 »
Dokladnie.

Zeby to naprawic, trzeba by zebrac duzo osob, ktore by sie podpisaly pod petycja o balanc refinu marketu wtornego, gdyz inaczej nie ma sensu o tym nawet gadac.

Usuniecie insurance bardziej udezy w mining niz w dronkowo czy misje, gdyz ludzie nadal beda misje robic i podnosci loot (przy okazaji salvagowania), a dronkowo nadal bedzie mialo duzo osob ktore beda tam cos bic. Pewnie bedzie ich mniej ich mniej i beda nieco mniej zarabiac, lecz dronkowo nadal bedzie glownym dostarczycielem mineralow.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2010, 18:55:32 »
chcialbym oswiadczyc iz odnalazlem miejsce, gdzie regularnie odbywaja sie mining opy.

Znajduja sie w kisogo

:2funny:

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2010, 19:04:16 »
Nikt o zdrowych zmyslach nie podpisze sie pod petycja o zmiany refiningu.
Pierwszy zauwazalnym i namacalnym skutkiem bylo bo zabicie w duzej mierze produkcji supercapsow bo nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie targat 45 jf czy 15 frachtow zeby zbudowac MSa  :D
Na pewno cos zmienia w cenach minsow bo CCP dazy do calkowitego uwolnienia ekonomii w EVE a insurance jest cecha ktora sztucznie podtrzymuje ceny minsow. Cos zawsze nerfuja w tym dodatku moze padnie na mining  ;D

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 15, 2010, 20:12:12 »
Mining wymaga boosta a nie nerfa. Jedynym sposobem dokonania tego jest wprowadzenie skończonych ilości surowców naturalnych.
To samo z misjami.

Nie da się uwolnić gospodarki, jeżeli ccp sztucznie pompuje iski w postaci nieskończonych roid i tysięcy elczwórek na godzinę.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 15, 2010, 20:18:12 »
Nie bo inflacja jest zla  :D
Do pewnego poziomu jest dobra, bo napędza rynek. Powyżej tego poziomu jest zła, jak i deflacja jest zła  :D :D
...To słyszałem przed Dominion, T2 miały stanieć, tymczasem stało się wręcz odwrotnie i za Vagasa musiałem w pewnym momencie płacić nawet 170 mln, podczas gdy przed Dominion kupowałem nawet za 110...
Myślę, że znajomość AT dałaby Ci możliwość przewidzenia tego typu zmian (możliwość i tylko możliwość, nigdy nie pewność... niestety :(:D

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 15, 2010, 20:20:25 »
2x wiecej urobku podczas kopania? :)

@budowa supercarrierow - nie przesadzaj. fracht we wte, i fracht w tamta to nie problem.
a capitale i tak sie buduje z "czesci" a nie z minsow...

[mod]scaliłem dwa posty[/mod]
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 20:34:32 wysłana przez Wilk »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 15, 2010, 20:33:51 »
Nie da się uwolnić gospodarki, jeżeli ccp sztucznie pompuje iski w postaci nieskończonych roid i tysięcy elczwórek na godzinę.

Roidy nie pompują isków.
Akurat w Eve wirtualnej kasy nie ma więc widmo inflacji spowodowanej samymi wydarzeniami na rynku nie jest realne (a przynajmniej nie stałej inflacji). Dopływ isków podejrzewam jest kontrolowany. CCP na pewno wie ile L4 i ile ratów pada i ile to generuje isków. Tu się nie da zalać rynku nagle niesamowitymi ilościami isków. Na pewno wiedzą też ile isków odpływa z różnych powodów z gry. Niestety insurance jest, jak pokazano powyżej w tym temacie, poza wszelką kontrolą i generuje niesamowite ilości isków totalnie z kapelusza. Dobitnie pokazano też jaki popyt insurance generuje na minerały. Itp itd. To dość skomplikowane zależności i mam cichą nadzieje, że ktoś tam w CCP to ogarnia i ma w planach kompleksowe zmiany.

Przydałoby się trochę miłości od CCP dla spraw ekonomii.
na urlopie od EVE

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 15, 2010, 21:08:35 »
Jesli chodzi o wozenie minsow to mozna by zrobic cos typu "compressed arkonor", z np. odzyskiem 99%.

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2010, 21:19:54 »
2x wiecej urobku podczas kopania? :)

@budowa supercarrierow - nie przesadzaj. fracht we wte, i fracht w tamta to nie problem.
a capitale i tak sie buduje z "czesci" a nie z minsow...


Jezeli nie masz pojecia o budowie supercapsow to prosze nie pisz. Kazdy szanujacy sie producent kopresuje minsy w empire i reprocesuje na miejscu. Bez sensu budowac componenty w empire i przezucac gotowe do 0.0 bo to sie nie oplaca isk wise.

Jezeli supercarriera mozna spokojnie na 2-3 JF zapakowac a tytana na chyba cos kolo 9 JF (1 lub 3 frachty zwykle) to nikt rozumny i budujacy Supercapsy nie bedzie targal minsow a tym bardziej componentow.

Tak wiem ze sa ludzie co kupuja component package ale wiecej z tym problemu niz pozytku. Problemem sa tez zyski ktore mizernie wygladaja wtedy

Offtop rox  ;)

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2010, 21:27:47 »
Cytuj
Roidy nie pompują isków
Ależ pompują.

Wypuszczasz hulka na pasek w hi secu i kopiesz. Powiedz mi jakie koszta ponosisz z tego procederu? Paliwo? nie, Amunicja? nie, pozwolenie, opłaty gospodarcze, podatek? nie.
Możesz doić doić doić krowę i nawet nie musisz jej karmić, a przy aktualnym wykorzystaniu botów, nawet czasu nie musisz na to tracić - to jest przykład tworzenia isków z niczego.

Misje - wypuszczasz ravena/domka na misje, zdajesz i bierzesz następną, zdajesz i bierzesz następną i tworzysz iski z powietrza.

Dobrym przykładem są moony - minerały zeń wydobyte też się nie kończą, ale posa trzeba postawić, trzeba go karmić i wywozić urobek, a do tego jest ograniczenie ilości na cykl i co najważniejsze JEDEN harvest na JEDEN minerał. Dolicz do tego jeszcze dużą ilość księżycy, których urobek nie pokrywa nawet 1/5 kosztów paliwa.

Na nerf zasługują botminerzy i fermerzy l4, nie zaś normalni gracze, którzy chcą godzinke dziennie pokopać i zrobić jedną misję, a zarobione pieniążki wydać na bcka i w ramach relaksu postrzelać się gdzieś w low secu.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2010, 21:50:12 »
Nie rozumiesz. Mam na myśli iski same w sobie, a nie zysk.

Kopiesz skałkę. Co masz? Minsy. Musisz je sprzedać, by mieć z tego kasę. Ktoś tą kasę musi Ci dać. Ilość isków w grze nie zmienia się.

Robisz misję. Co masz? Iski. Całkiem nowe i "pachnące drukarnią" iski, które zwiększają pulę isków w grze.

Dlatego ilebyś nie nakopał to nie spowoduje to inflacji a raczej deflację. Za to klepanie misji jeśli coś spowoduje to właśnie inflację.
na urlopie od EVE

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2010, 23:00:55 »
Wiem co masz na myśli, ale powiedz mi, czym się różni veld od iska?  Jeżeli zniknęły by iski jako forma pośrednicząca, to mielibyśmy handel wymienny ot i tyle.
Veld jest taką samą walutą jak isk, tylko że cieższą.
Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli jakiś statek drożeje, to czy naprawdę statek drożeje? czy może waluta traci na wartości?
Wychodząc z oftopa:
Proponowane zmiany ubezpieczenia to bardzo kiepski pomysł - uderzą w niedzielnych pvperów, którzy nie mają zbyt dużo czasu na kerbirke.
Co do planet - pomysł bardzo fajny, jednak bez ostrego ograniczenia co do ilości zkolonizowanych planet - fail.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 16, 2010, 08:49:03 »
Pewnie, można sobie gdybać o każdej rzeczy jako o walucie, ale obecnie jest nią isk i to przy jego okazji mówimy o inflacji i deflacji. Tak więc kopanie nie generuje isków i nie spowoduje inflacji. EOT.

Niedzielni pvprzy to pikus. 30 tyś BSów regularnie wysadzanych dla insurance, generowane z tego iski i popyt na minerały to dopiero problem. To zupełnie jakby goście sprzedawali te minsy dla CCP.
na urlopie od EVE

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 16, 2010, 11:10:06 »
Cytuj
Tak więc kopanie nie generuje isków
Cytuj
To zupełnie jakby goście sprzedawali te minsy dla CCP

Czyli jednak generują?
A problemem nie jest insurance sam w sobie, problemem jest ich(minsów) nadmierna ilość.

Swoją drogą, jeżeli już ccp grzebie przy ubezpieczeniach, to niech lepiej pomyślą nad zwiększeniem składki i zniżkami za "bezwypadkowość"

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 16, 2010, 11:26:23 »
dzieki wam wlasnie zaczalem skupowac minsy i budowac bs'y tier 3 :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 16, 2010, 13:17:19 »
Czyli jednak generują?
A problemem nie jest insurance sam w sobie, problemem jest ich(minsów) nadmierna ilość.

Jeszcze raz, może w końcu dotrze.
Nie, minsy same w sobie nie generują isków - insurance je generuje. Jak zniknie insurance to zniknie problem z "dodrukowywaniem" isków. Bez insurance możesz nakopać miliardy minsów, a doprowadzisz jedynie do spadku ich wartości, obniżenia cen i w efekcie deflacji. Przestanie Ci się opłacać kopać minsy i ceny wrócą na stary poziom. Nic z tego jednak nie wpłynie na ilość isków w grze a jedynie na ich redystrybucję.

Pewnie, można pokombinować z ilością minsów - znerfić mielenie lootu i już masz 1/3 mniej minerałów na rynku. To zwiększy ich cenę i może, może spowoduje, że wysadzenie BSów przestanie być opłacalne... na góra tydzień, bo spadnie popyt ze strony "wysadzaczy" i ceny minsów spadną co znowu spowoduje, że zacznie się opłacać wysadzać BSy dla insurance. I co potem zrobisz? Znerfisz ilość wydobywania minsów ze skałek na godzinę albo ilość blablabla.

Nie prościej jednak uderzyć bezpośrednio w przyczynę, czyli w insurance? Prościej. EOT.
na urlopie od EVE

Skoq

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 16, 2010, 15:03:28 »
Usuwajac ubezpieczenie obnizysz grywalnosc gry. Moze nie koniecznie z pkt widzenia doswiadczonego gracza ktory ma 15 shipow w hangarze, ale na pewno z pkt widzenia poczatkujacego.

Jak zaczynalem przygode z EVE pare lat temu, moj pierwszy battlecrusier to bylo cos. Poniewaz nie jestem zbyt cierpliwy by na niego zbierac, po oszczedzeniu 20kk sprzedalem swojego cruisera i cokolwiek mialem zeby tylko kupic feroxa i miec na niego fit i ubezpieczenie. Wsiadajac do statku poczulem przyplyw euforii i emocji, myslalem ze moge leciec w swiat i walczyc. Tak wlasnie dotarlem do low secu, warpnalem na belt gdzie spotkalem 2 carriery i pare cepow (Wtedy jeszcze nie wiedzialem ze capitale istnieja, a obiekty poruszajace sie z predkascia moich rakiet byly dla mnie duza ciekawostka) Byla to moja pierwsza "walka" PvP i oczywiscie stracilem statek. Gdyby nie ubezpieczenie zostaloby mi powiedzmy 200k na koncie.

Za 200k mozna kupic jakas frejke. Czy wyobrazasz sobie ze gracz, ktory zbieral tydzien czy miesiac na battlecruisera, bedzie trzaskal fregata misje z lacznym bounty 30k isk, dochodzil znowu do destroyera, crusiera i w koncu bcka? Nie - taki gracz wylaczy gre i przestanie placic abonament bo nie usmiecha mu sie robic tego samego przez kolejny miesiac. CCP traci klienta, wplyw na konto firmy sie zmniejsza.

Dlatego wlasnie jest insurance.

Pozdrawiam
Skoq   

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 16, 2010, 15:22:01 »
Bardzo prawdziwe.

Na forum Eve-o padały propozycje "insurance tylko do 3 miesięcy grania", ale to bzdura, bo co za problem niszczyć BSy tier trzy przy użyciu altów poniżej tego progu.

Dlatego ja ubezpieczenia bym nie ruszał (sam ubezpieczam tylko flotowe BS-y i to wyłącznie dlatego, że korp pokrywa mi koszt ubezpieczenia), natomiast skupił się na tym, żeby minsy pochodziły od górników.

Węgiel kupuje się w kopalni, a nie na skutek rafinacji brykietów  :uglystupid2:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 16, 2010, 15:36:49 »
Tak troszę chyba ze złej strony patrzycie żeby łagodnie powiedzieć. Usunąć/nie usunąć... problemem nie jest sam insurance (wystarczy zdynamizować opłatę: ilość wykupiony = ilości wypłacony = np. 100% więcej). Albo raczej są 2 problemy bezpośrednio od siebie zależne.

Jednym problemem jest nadmiar minsów z misji (bo są tanie) i osobiście uważam (kilkakrotnie już o tym pisałem), że powinno się z misji wywalić całość non-named items. Oczywiście zapewne ceny na named wzrosną (zapewne na te najtańsze) i zapewne na minsy, bo dla mnie osobiście (jako producenta) głównym źródłem iso i nox jest loot z misji. Jedynie tryt, pye i czasem mex muszę dokopać/dokupić. Meg i zyd to zupełnie inna sprawa (BTW morphite też jest dostępny z lootu - dronki).

Wywalenie T1 itemów z lootu powinno mieć 2 następstwa:
- w końcu będzie potrzebna produkcja (i nieznacznie handel) T1 modułami
- zmniejszy się dostępność minsów z lootu (jak wzrosną ceny named, to się nie będzie opłacało ich mielić)
Dodatkowo mogliby zmniejszyć ilość minsów jaką daje się pozyskać z mielenia named - np. postulowane 30% tego co T1.

Drugim problemem jest insurance i oczywiście zmiany w loocie nie zlikwidują problemu zarabianiu na insure shipów, ale tu nie ma prostego rozwiązania, bo tak czy siak ucierpią newbies, ale przynajmniej zaawansowani stażem gracze nie będą zarabiać naginając mechanikę. W każdym razie podniesienie cen minsów częściowo chociaż rozwiąże ten problem.

No i tradycyjnie jeszcze problemem są macro... ale to zupełnie inna historia.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jarazziah

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 16, 2010, 16:00:54 »
Można by zrobić że po stracie statku spadałby wartość następnego insurance statków t1 do 10%. Wartość ta wzrastałaby co dt o 10% do ponownego uzyskania 100% insurance. Na pewno by to w jakiś sposób wyeliminowało wysadzanie statków dla ubezpieczenia a przynajmniej sensownego wykorzystania tego procederu na masową skalę. Do tego zlikwidować opłatę za ubezpieczenie. Pytanie tylko co w przypadku gdy taki noob by pufnął 2-3 statki w krótkim czasie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 16, 2010, 16:06:37 »
Można by zrobić że po stracie statku spadałby wartość następnego insurance statków t1 do 10%. Wartość ta wzrastałaby co dt o 10% do ponownego uzyskania 100% insurance. Na pewno by to w jakiś sposób wyeliminowało wysadzanie statków dla ubezpieczenia a przynajmniej sensownego wykorzystania tego procederu na masową skalę. Do tego zlikwidować opłatę za ubezpieczenie. Pytanie tylko co w przypadku gdy taki noob by pufnął 2-3 statki w krótkim czasie.

Żeby ludziom przestało się opłacać wysadzać masowo statki starczy obnizyć wartość wypłacanego odszkodowania o góra te 10%, i to raz, a nie za każdym razem, gdy traci statek. Raz na dzien średnio opłacało by się zarabianie na insurance.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

silvia

  • Gość
Odp: Nowe ubezpieczenia vs rynek minerałów
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 16, 2010, 16:34:54 »
A moze tak poprostu usnac platinium? :)