Autor Wątek: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)  (Przeczytany 39516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eX

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 25, 2009, 10:34:18 »
Też mam takie wrażenia, że obecnie raczej idzie się drogą zasięgu niżeli close i dps'u. Przynajmniej tam gdzie latam/łem FC zawsze woleli iść w tą stronę. Tak samo inne napotykane gangi. Role close range nanohaców przejęły fryty t2 z domieszką bomberów. I nawet mi już od takiego stylu gry eve zbrzydła trochę, ale może akurat miałem okazje latać w miejscach gdzie ludzie tak latali i nie wszędzie panuje taka tendencja.

Nie wiem, ale mnie nigdy to całe snipowanie nie ciągnęło, więc pewnie nie jestem w tej kwestii zbyt obiektywny.

Swoją drogą, nie wiecie czy w FW też już ludzie idą w stronę long range, czy może nadal jest to taki fajny zlepek najróżniejszych ludzi i statków? ;)

btw. @Dev, sac to przecież był jeden z popularniejszych nanosów :p pamiętam takiego co blisko 10km/s zasuwał. ^^
a teraz jak możesz różnie sacri zrobić? na aktywny tank albo płytę ?

magni

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 25, 2009, 10:41:35 »
lata sie tak bo generalnie FC lubia trzymac sie utartych schematow i nie ryzykowac zeby bron boze ktos ich nie nazwal nubami... wiec jak kiedys pro gang bylo tylko nano to sie latalo tylko nano a teraz jest moda na long range to sie lata tylko long range i whinuje ze cie drejkami jada... :D

F-YU

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 25, 2009, 11:41:44 »
eve idzie od dawna w złym kierunku.
kiedy powstaje jakaś "przegięta" technologia powinna powstać inna technologia która dogania tą przegientą.
Zamiast nerfić vegi, mogli przecież zboostować systemy do przechwytywania
jakieś konkretne rigi do zasięgu scrambla bądź moduły na low, do zasięgu działania weba, albo ostro zboostować drony webujące - bo działają bardzo mizernie.
mogły by być też implanty do tego.

czy wszystko w tej grze co jest nietypowe i tworzy w pewien sposób niepowtarzalność rasy należy psuć w imię
jedynego i słusznego balansu..? gdyby znerfili zasięg zelotowi... to co z tego haca by zostało? tank jak cep, brak dronebeya...
czemu dominixowi zabrano jego 10 dronek i czemu carier może mieć ich tylko 15 w dodatku bez bonusów do dron konkretnych? - równia pochyła a nie rozwój technologicznym w tym uber evie...
dlaczego tankowanie czy shieldem czy armorem jest tak zajebiście nieefektywne na pvp i jedyna słuszna droga to bufor? czemu nosferatu nie działa a udaje że działa...
przeciez mogli dodać moduły czy rigi od resistu dla capa, albo zmniejszyć ciężar bateri 800 - głupota - tyle lat minęło i ciągle takie "akumulatory" wozimy ;-).
To nawet w realnym świecie postęp w tej dziedzinie jest 10x szybszy.

i na tle tych wszystkich jakże UBER zmian na lepsze... mamy DDka - w ilościach dzisiaj hurtowych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 11:55:45 wysłana przez solo »

magni

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 25, 2009, 11:47:54 »

Zamiast nerfić vegi, mogli przecież zboostować systemy do przechwytywania


i uwazasz ze to by cos zmienilo? ludzie co lataja vagami by tak samo whinowali ze vagi dostaly nerfa bo teraz mozna je zlapac i zatrzymac...
tak samo bylo przeciez matkami, kiedys nie mozna bylo ich zatrzymac, ccp wprowadzilo specjalny ship i modul do zatrzymywania supercapsow (HIC) no i juz whine ze matki sa bezuzyteczne

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 25, 2009, 11:55:37 »
E no, HIC był odpowiedzią na low secowe bezkarne kampy w MSach i to akurat było dobre.

Whine na matki był z innego powodu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 25, 2009, 12:26:04 »
Cytuj
przeciez mogli dodać moduły czy rigi od resistu dla capa, albo zmniejszyć ciężar bateri 800 - głupota - tyle lat minęło i ciągle takie "akumulatory" wozimy ;-)
Widziałeś navy baterie? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

F-YU

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 25, 2009, 12:59:15 »
nie widziałem.
to mówisz że są super lekkie baterie? - no to miło chociaż to

i uwazasz ze to by cos zmienilo? ludzie co lataja vagami by tak samo whinowali ze vagi dostaly nerfa bo teraz mozna je zlapac i zatrzymac...
tak samo bylo przeciez matkami, kiedys nie mozna bylo ich zatrzymac, ccp wprowadzilo specjalny ship i modul do zatrzymywania supercapsow (HIC) no i juz whine ze matki sa bezuzyteczne


podobno wraz z prowadzeniem hica gracze opracowali do tej pory metody na zwalczanie matek bez hica i im to dobrze szło polegające na bumpowaniu.
matki by sobie mogły zostać jak były, przecież można im było zrobić duże zapotrzebowanie zwykłego capa na warpa. Przylatujesz na grid, ale musisz chwilę zostać
bo cap się musi doładować do poziomu warpa/bądź skoku przez cyno (podobny efekt jak przy skakaniu przez cyno musisz mieć więcej niż ileś % capa, a sam warp zrzera masę), a jak goście mają neutralizery to może być zonk...
Było by ciekawie a statek nie stracił by swojego oryginalnego w pewien sposób charakteru.
a co do vagi. to wydaje mi się że w takich realniach jak napisałem bardzo liczył by się skill pilota, nadal było by szybko zwrotnie i to co nadawało vagasowi sens by pozostało.

chciałem pokazać w tych postach że można było podejść inaczej do problemu zbalansowania tej gry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 13:21:27 wysłana przez solo »

Goomich

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 25, 2009, 14:39:28 »
i uwazasz ze to by cos zmienilo? ludzie co lataja vagami by tak samo whinowali ze vagi dostaly nerfa bo teraz mozna je zlapac i zatrzymac...

Na tym w sumie polegają wszystkie ostatnie nerfy. Nie dało się złapać stabujących tempestów, to znerfili warp staby. Gracze zaczęli używac nanoBSów, to znerfili nano, overdrivy i nosy przy okazji. Gracze przesiedli się na nanhace, to te też dostały nerfa. Teraz takim nieuchwytnym fotmem są Stealth bombery, więc teraz je nerfbat uderzy w cloaki.

podobno wraz z prowadzeniem hica gracze opracowali do tej pory metody na zwalczanie matek bez hica i im to dobrze szło polegające na bumpowaniu.

Znaczy jedna matka, pilotowana przez nuba, to dobrze szło?

matki by sobie mogły zostać jak były, przecież można im było zrobić duże zapotrzebowanie zwykłego capa na warpa.

Po co im warp, ja sobie mogą wyskoczyć?

a co do vagi. to wydaje mi się że w takich realniach jak napisałem bardzo liczył by się skill pilota, nadal było by szybko zwrotnie i to co nadawało vagasowi sens by pozostało.

To nadal najszybszy HAC. Nie jest tak szybki jak dawniej, ale skoro inne też nie, więc co właściwie stracił?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 14:57:37 wysłana przez Mona X »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 25, 2009, 14:48:48 »
Jest wolniejszy od cepów :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 25, 2009, 14:52:48 »
Jest wolniejszy od cepów :2funny:
wczesniej nie byl

Goomich

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 25, 2009, 15:00:02 »
Jest wolniejszy od cepów :2funny:

Najszybszy krążownik jest wolniejszy od najszybszych statków. Co w tym takiego śmiesznego?

magni

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 25, 2009, 15:02:00 »
wczesniej nie byl
i to wlasnie bylo zle, wiec teraz jest lepiej...

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 25, 2009, 15:05:06 »
http://triumvirate-alliance.com/?a=kill_related&kll_id=4391036

nanogangi ciagle operuja, fakt ze nie tyle co kiedys ale....
tu maly overkill ale kb mi laguje wiec nie szukam innych przykladow

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 25, 2009, 15:08:04 »
i to wlasnie bylo zle, wiec teraz jest lepiej...
nie zauwazyl bys ironii gdyby zadzwonila do twoich drzwi  :2funny:

Goomich

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 25, 2009, 15:12:13 »
Przycisk "Modyfikuj" nie jest tam dla ozdoby. No, nie wyłącznie.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 25, 2009, 18:22:26 »
Vaga to wogule zly przyklad ten statek to zuo praktycznie od zawsze.  :diabeł: I co do niego zachodzi ciekawa prawidlowosc ze gracze ktorzy wyskilowali go po nerfire hacy sa z niego bardzo zadowoleni ci z przed nerfa whinuja. Zreszta patrzac na balans projectili jesli te zmiany wejda to zlomiarze beda druga mlodosc przezywac.

Malag Maradan

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 25, 2009, 18:36:49 »
 Rozwin mysl, prosze. w czasach, gdy nano rzadzilo i padlo ja beztrosko kopalem velda w Eitu poprzednia postacia :buck2:

Loc0

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 25, 2009, 19:33:28 »
Zly jest scrambler a nie nano nerf sam w sobie ;D

amra

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 25, 2009, 19:35:53 »
Vaga byla i ciagle jest swietnym nano shipem. Ale latanie nano-shipem wymaga napradwde duzych umiejetnosci pilotarzowych, czego wiekszosc forumowych placzkow nie rozumie( lub ma braki w umiejetnosciach ) i jeczy gdzie sie da ze jest buuu.

Snipe Hac-e nie wymagaja tak dobrych pilotow, wiec FC wola je bo gdyby brali tylko dobrych pilotow do floty musieli by 70%-80% ( w przypadku goonsow 99.99%)  ludzi zostawic w stacji. Gang noobkow w vagasach da sie pojechac nawet gangowi w frytkach t1 bo noobki spartola robote. Natomiast gang veteranow w vagasach da rade naprawde narozrabiac przeciwko kazdemu innemu gangowi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 22:16:21 wysłana przez Kane McCallan »

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 27, 2009, 08:46:51 »

Swoją drogą, nie wiecie czy w FW też już ludzie idą w stronę long range, czy może nadal jest to taki fajny zlepek najróżniejszych ludzi i statków? ;)


w fw wygląda to mniejwiecej tak
http://www.youtube.com/watch?v=CIk3ncnDLwU#


  czyli z tego co rozumiem w stylu classic,
srki ze tak późno ale refleksu to ja nigdy dobrego nie miałem

magni

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 27, 2009, 12:45:02 »
w fw wygląda to mniejwiecej tak
o i to jest fajna bitka, wszystkie powinny tak wygladac :)

poconick2

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 29, 2009, 00:40:42 »
Jak whine to whine... łeeeeee boty, łeeee bloby, łeeee ccp itd itd ;)

A teraz offtopic, bo przedstawię parę faktów.
Najgorsze co może CCP zrobić to ograniczać zabawę. A nie robi tego przecież! Ludzie, nie widzicie, że oni ciągle dają COŚ carebearom? ;) Zrozumcie o co tu biega ;) Jump Frachty, Marudery, POSy w hisecu, WH space, Inwencja, COSMOS, Cloakujace transport shipy, Tractor beamy, salvaging, eksploracja, orka, rorqual, frachtowce, misje lvl5, LP store, kontrakty, jump to 0km na obiekty... mógłbym jeszcze trochę wymienić. Aha, o barkach T2 zapomnieć nie można, drone regionach bogatych w minerały itd itd itd itp.

A co dostaję ludzie w 0.0 i PvP? Wielkiego kutasa ;) 90% ludzi siedzi w hisecu i to o nich dba CCP. Misje lvl4 farmią najlepsi klienci, trzeba ich wspierać, a nie rzucać kłody pod nogi. Po 5 czy nawet 6 latach CCP zabiera się za 0.0 hahahaha... niezłe DOMINIUM!!! ;) Już raz się zabrali i wymyślili sova, pos spam i capital blob warfare, tytany, które rozwalają floty bo jakiś uber pvper nacisnął F1 i ma wszystko w dupie i inne bzdety. Dzisiaj to zmieniają, obudzili się geniusze.

Oczywiście gracze PvP korzystają z stuffu dla carebearów. CO dostało PvP? Z ostatnich 3 lat mogę wymienić tylko : dictory, MSy, Tytany, carriery (to chyba dawniej). Jeżeli sięgnę dalej pamięcią to jeszcze Recon shipy, które wniosły wiele do PvP.

Dali PvPerom Black Opy? Dali... kosztują z fitem z 1b :D
Dali T3? Dali... może za rok statki będą tańsze niż 500m/cruz :D
Usprawnili serwer? Usprawnili, większy blob teraz wleci :D

Pamiętajcie - PvP to dodatek do carebearstwa! W końcu 90% EVE żyje w hisecu i dla większości ludzi celem są iski, boją się stracić uber t1 statki... ubezpieczone na jakimś tam PvP gdzie ich zgankują/zblobują :D

Balans? O jakim balansie mówicie? ;) Pomyślcie trochę co w tej grze się liczy. Ekonomia (iski!), do której dodatkiem jest PvP. Balans będzie wtedy gdy na zarabianiu isków spędzimy 20% czasu a na ich traceniu z 80% = w ch... walk i zabawy.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 29, 2009, 00:44:44 »
o/ PC5

Kiedy wracasz do nas?  :)
Cała prawda o moim graniu...


poconick2

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 29, 2009, 00:53:57 »
o/ PC5

Kiedy wracasz do nas?  :)

Nasze drogi się rozeszły i nie wrócę do c0venu w tej formie jakiej teraz istnieje. Zdechłbym z nudów chyba. RL mnie ciśnie ostro, ale daję radę wpaść na parę godzin czasami i po jakiejś fajnej walce posmackować na localu, a jest co, bo tu ciągle jest coś do zabicia ;) Zresztą KB prawdę Ci powie.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 29, 2009, 21:10:13 »

Pamiętajcie - PvP to dodatek do carebearstwa! W końcu 90% EVE żyje w hisecu i dla większości ludzi celem są iski, boją się stracić uber t1 statki... ubezpieczone na jakimś tam PvP gdzie ich zgankują/zblobują :D

Balans? O jakim balansie mówicie? ;) Pomyślcie trochę co w tej grze się liczy. Ekonomia (iski!), do której dodatkiem jest PvP. Balans będzie wtedy gdy na zarabianiu isków spędzimy 20% czasu a na ich traceniu z 80% = w ch... walk i zabawy.

Chciałbym coś dopisać ale... wszystko właściwie powiedział już autor powyższego.

Ellaine

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 29, 2009, 21:52:29 »
Ile kto poswieca procentowo czasu na pvp i zarbianie to juz wylacznie kwestia wyboru gracza. Jesli gracz wybierze latanie rifterami to po 2 misjach ma zapas na miesiac pvp. Jesli lubi suicidowac matkami, to po kwadransie pvp ma farmienia na pol roku. Jak by ccp nie nacudowalo z balansem cenowym, ludzie beda farmic az poczuja sie uber albo az sie znudza.

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 30, 2009, 12:59:42 »
Ludzie, nie widzicie, że oni ciągle dają COŚ carebearom? ;) Zrozumcie o co tu biega ;) Jump Frachty, Marudery, POSy w hisecu, WH space, Inwencja, COSMOS, Cloakujace transport shipy, Tractor beamy, salvaging, eksploracja, orka, rorqual, frachtowce, misje lvl5, LP store, kontrakty, jump to 0km na obiekty... mógłbym jeszcze trochę wymienić. Aha, o barkach T2 zapomnieć nie można, drone regionach bogatych w minerały itd itd itd itp.

A co dostaję ludzie w 0.0 i PvP? Wielkiego kutasa ;) 90% ludzi siedzi w hisecu i to o nich dba CCP. Misje lvl4 farmią najlepsi klienci, trzeba ich wspierać, a nie rzucać kłody pod nogi. Po 5 czy nawet 6 latach CCP zabiera się za 0.0 hahahaha... niezłe DOMINIUM!!! ;) Już raz się zabrali i wymyślili sova, pos spam i capital blob warfare, tytany, które rozwalają floty bo jakiś uber pvper nacisnął F1 i ma wszystko w dupie i inne bzdety. Dzisiaj to zmieniają, obudzili się geniusze.

PC5 - spójrz na to z tej strony: wiecej stuffu i ułatwień dla kerbirów i ezmode graczy?=więcej takich graczy. Co oznacza więcej potencjalnych celów do zabijania. Więc Ci "pro" też powinni być z tego powodu zadowoleni :]
Moderatorzy na drzewo!! :D

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 30, 2009, 13:05:01 »
PC5 - spójrz na to z tej strony: wiecej stuffu i ułatwień dla kerbirów i ezmode graczy?=więcej takich graczy. Co oznacza więcej potencjalnych celów do zabijania. Więc Ci "pro" też powinni być z tego powodu zadowoleni :]

Od strony "kerbirstwa" mogę Cię zapewnić  jak mnie zobaczysz w low czy 0.0 to znaczy że sprzedałem komuś mojego chara , tak że celu ze mnie miał nie będziesz:)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 30, 2009, 13:10:22 »
Od kiedy żeby stać się czyimś celem konieczny jest lot do low albo null ?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sammani

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 30, 2009, 13:31:19 »
Biorac pod uwage jego parcie na pr0 mission running i osiagniecie najwyzszej wydajnosci w carebearce stawiam, ze wkoncu stanie sie celem. ^^

Kara Mon

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 30, 2009, 13:43:02 »
Od kiedy żeby stać się czyimś celem konieczny jest lot do low albo null ?

Bo w low nawet noob ship jest dobra zdobycza zwlaszcza ze prawdopodobnie to czyjes oczy, a w high to trzeba byc wystarczajaco "tlustym" zeby stac sie celem ataku wiec wiekszosc sie tam niczego nie musi obawiac

NeX

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 30, 2009, 16:53:35 »
Od strony "kerbirstwa" mogę Cię zapewnić  jak mnie zobaczysz w low czy 0.0 to znaczy że sprzedałem komuś mojego chara , tak że celu ze mnie miał nie będziesz:)


Starzeję się albo właśnie przestałem rozumieć czym się różnią ci niby "kErBirzy" od tych z parciem na pseudo "prO!".

  Jaki związek ma tu latanie po low i nullseku?  :krzeslo: Zawsze wydawało mi się że z jednej strony są Ci którzy wolą szybko i dużo psuć, a z drugiej preferujący układanie klocków, a na 300k graczy znajdziesz takich wszędzie, a nie tylko w Jita. Ponieważ wbrew dumnym zapewnieniom CCP sojusze graczy wcale nie są samodzielnymi imperiami. Ba, w zasadzie bardziej przypominają okopane ziemianki w głuchej puszczy z głowicą atomową, a współczesny człowiek woli jednak miasta ze stabilną perspektywą. Po prostu instynkt samozachowawczy nie ulega samoistnemu wyłączeniu po uruchomieniu jakiejś gry.

  W połączeniu z faktem, że za własne pieniądze każdy chciałby robić ze swoim czasem (często ograniczonym), to co "On" chce, a nie chcą jego koledzy (jesteśmy naturalnymi egoistami) - 90% populacji preferuje przynajmniej ścisły związek z Empire. Jeżeli jest tu czyjaś wina to jedynie CCP, bo problem nie leży ani w dochodowości, ani potencjalnym zagrożeniu - vide sukces Providence i CVA. Ludzie chcą jako takiego porządku i tłumu wokół siebie, dającego im poczucie przynależności do jakiegoś bezpiecznego stada, w którym nawet jak kogoś zjedzą, to będzie to, ktoś, gdzieś, jeden z wielu byle nie ja :)

Nie wyobrażam sobie EVE bez PVP. To poczucie zagrożenia daje adrenalninę. Nieważne czy polujesz, czy uciekasz. Czy bronisz przewożonego badziewia w Indyku, czy posa, sova etc. Bez tego nie ma po jaką chiolerę skilować całymi latami i płacić jeszcze abonament. Płacenie ISKami to też jest płacenie, bo czas to pieniądz i nieważne na jaką walutę go wymieniasz.

CCP obiecywało cuda na kiju, było trochę podniecenia, złudzeń o przyciąganiu ludzi do null i potencjalnych dochodach z podatków. Nie ma w zasadzie nic poza zmianą sova i kilkoma bajerami interfejsu ala mp3 i naprawą z prawego kliku w stacji. A... przepraszam będą  ładniejsze obrazki i Rattlesnake drone-torp boat. Cieszę się, ale jak nie będzie mechaniki tworzenia miast-państw, to nie będzie podatników, którzy chcą w nich mieszkać, bo coś z tego mają. Nie każdy czuje się niespełnionym dresem, czy innym Napoleonem aby ryzykować wszystko za iluzję mglistych zwycięstw w jakimś lagu. Tym samym proporcje Hi vs null pozostaną bez zmian.

  Tak na marginesie - tłumu się nie pyta czy chce wojny, po prostu się go mobilizuje i wysyła na front. W Empire CCP mogłoby od czasu do czasu zorganizować jakąś ruchawkę, a nie tylko filmy kręcić podczas gdy prawdziwe "in game" RPG zdycha od lat.

Ellaine

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 30, 2009, 17:28:53 »
CCP zmarnowało szansę na przeróbki w czasie wejścia FW. Gdyby wtedy rozdzielili highsec empire pasami lowsecowego FW frontu, empire byłoby całkiem ciekawe.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 30, 2009, 17:46:08 »
CCP zmarnowało szansę na przeróbki w czasie wejścia FW. Gdyby wtedy rozdzielili highsec empire pasami lowsecowego FW frontu, empire byłoby całkiem ciekawe.
Byłoby dużo bardziej ciekawe, ale wyobraź sobie whine jaki by się podniósł na forach i te emoragequity ludzi, którzy i tak cały czas siedzą w Motsu, ALE PRZECIEŻ JAK MOŻNA PROMOWAĆ TYCH WSTRĘTNYCH PIRATÓW (czyt. kogokolwiek kto kiedykolwiek kliknął lock na kwadraciku), JESTEŚMY PŁACĄCYMI KLIENTAMI!!!1!

Mam na myśli to, że ludzie za bardzo przyzwyczaili sie do tego jak im dobrze i za nic nie chcieliby, żeby im to odebrano.

Sammani

  • Gość
Odp: Whine na temat: Balans EVE by CCP :)
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 30, 2009, 23:10:26 »
Jest to ciekawe w perspektywie, ze na rynku mmo najwieksze sukces swieca chwilowo gry rvr, gdzie takie pojecia jak flaga/agro nie istnieja.  ::)