Autor Wątek: Patch Notes: Boost Patch  (Przeczytany 24421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2008, 16:40:53 »
Tak w temacie gładko wchodzących patchy:
Cytuj
Patch Deployment May Be Delayed
While monitoring the progress of the patch deployment, a database issue came to light that we felt was important to address as quickly as possible. In order to ensure the best quality patch possible for our players, the estimated time for the downtime has been potentially extended as we correct that issue. Restoration of service could happen as late as tomorrow afternoon but may be as soon as this evening. Please watch the MOTD and our website for more information as it becomes available.
Przedwieczny.

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 12, 2008, 16:46:39 »
Tak w temacie gładko wchodzących patchy:

Czyli w skrocie mowiac... znowu cos spier....li... ?? :grr:

Qreg

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 12, 2008, 16:56:31 »
przeciez to normalne, zawsze jak jest patch to trzeba ustawic skila na minimum 2 dni ;)

seventhblade

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 12, 2008, 17:02:55 »
Znaczy dobrze zrobiłem ustawiając naukę jakiejś V  ;)

termos

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2008, 20:39:24 »
Patchowanie się przeciąga czyżby powrót do staaaarej tradycji:(

suzan

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2008, 20:46:36 »
Po prostu szlaczek trafia... :(

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2008, 20:48:41 »
Patchowanie się przeciąga czyżby powrót do staaaarej tradycji:(
Nie można wrócić do czegoś, od czego się tak naprawdę nie odeszło.  :2funny:
Przedwieczny.

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2008, 20:58:11 »
Sa jakie kolwiek przecieki kiedy ten  :grr: z CCP maja zamiar puscic server w ruch?? Co do tradycji to raczej "tradycji stala sie zadosc" Nie dosc ze ch..owy dzien w rpacy to jeszcze odpoczac przy eve sie nie da....

Goomich

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2008, 21:06:23 »
Odpocząć przy Eve? Erk odstaw lepiej ten Veldspar na trochę. :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2008, 21:08:30 »
Gosh, wyjdź z kumplami na piwo, albo zabierz pannę na spacer, albo jeszcze co innego... Nie samą Eve człowiek żyje  :2funny:
Przedwieczny.

seventhblade

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 12, 2008, 21:09:08 »
Patch jak patch ale porównując z WoW-em w którego też gram to kpina. Tam patch miesiąc wcześniej trafia na test serwery i jest szlifowany do bólu. Po tym jak już są pewni że bugi wychwycone przez graczy są wyprostowane patch wchodzi na normalne serwery a przerwa trwa od 3 w nocy do 11 rano, jak jest wielki poślizg to do 12 i wszystko działa jak należy. ostatnio jak się patchowanie przeciągnęło o 3 godziny to wszyscy gracze dostali 1 dzień przedłużenia konta w ramach rekompensaty ( a to tak licząc skromnie jakieś 250-300k euro w plecy dla Blizzarda). Co do przerw konserwacyjnych serwerów (tylko w środę) to są 3 opcje: w locie z serwami online, serw off na 5 min i offline 3am-11pm (ale to w zasadzie tylko przy patchach).
Sorki za wylewanie żali na forum ale EVE mi się bardzo spodobało i mnie szlag jasny trafia jak sie dowiaduję o patchowaniu przez x godzin z możliwością przedłużenia na bliżej nieokreślony okres.  :grr:

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 12, 2008, 21:13:52 »
Tak, ale ile osob naraz moze byc na serwerze WOW-a a ile bywa na Tranq? I jak duza  jest roznica w mocy i konstrukcji tych serwerow i w wielkosci baz danych?
Pozatym naprawde wyluzujcie. To jeszcze nic w porownaniu do tego co CCP udawalo sie zrobic kiedys.

suzan

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 12, 2008, 21:14:41 »
A najgorsze jest to, że spoglądam od czasu do czasu na EVE-Monitor i widzę: Server Online (18 Pilots)....  18 właśnie gra, a ja nie... :grr:

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 12, 2008, 21:15:35 »
A najgorsze jest to, że spoglądam od czasu do czasu na EVE-Monitor i widzę: Server Online (18 Pilots)....  18 właśnie gra, a ja nie... :grr:
To devowie .....chilll.....  :)

suzan

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2008, 21:20:55 »
Dev, nie Dev....  ale na serwerze. A ja chciałem dzisiaj pokazać Panu Prezydentowi, że co prawda popijam piwko... ale nie oglądam "filmików", tylko rozwalam CZERWONYCH (czytaj: obcych). A tak... przyjdzie mi oglądać "filmiki"...  >:D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 12, 2008, 21:21:49 »
Dziwne. Rok (z okładem) temu, jak wprowadzali patcha do WoWa to serwery leżały cały dzień, a potem jeszcze przez kilka dni miały czkawkę... Więc tak różowo to tam nie jest. Poza tym patrz post Kalressina. Zresztą...
Na forach WoWa narzekają na patchowanie WoWa i zachwycają się Evką, tu jest odwrotnie... :D
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? :)

Suzan - to najpewniej devsi/gmowie testujący serwer. To dobry znak, pewnie jeszcze ze 3 - 4 godzinki i wstanie  :2funny:


A poza tym ludzie - coś takiego trzeba leczyć  :2funny:
Przedwieczny.

suzan

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 12, 2008, 21:26:08 »
Xar... :) ...dawno mnie nie było w EVE i odrabiam zaległości.... ale w sumie, chyba zadzwonię do lekarza.

Co do DEVów, to serwer wstał około 15:30 i DEVowie są ON-LINE od tego czasu. W między czasie go nie kładli, więc pewnie wszystko opiera się o synchronizację macierzy... no cóż... wielkość robi swoje.

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 12, 2008, 21:35:06 »
Hmm spacer byl dziewczyna tez byla.... poprostu troszke czlowiek sie wscieka, ze zawsze czegos nie dopracuja... a co devovie robia?? Poluja teraz w Jove na tamtejszych oficerow :P

seventhblade

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 12, 2008, 21:40:10 »
Haha, pamiętam ten patch w WoW-ie, Naxxramas wtedy postawili a przy okazji inwazje dodali z których każda słała dla serwów więcej danych niż kilka krain, serwy czkały bo im się łącza zapchały nupom :)
Warcraftowcy narzekają bo są rozpuszczeni (ja też).
Ależ ja jestem akurat w WoW-ie, właśnie ArchiMundka za chwilę będziemy bić :)
Spadam bo mnie z rajdu wywalą jak się RL skapnie że afkuję  ::)

MKoll

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 12, 2008, 23:00:24 »
Gdyby nie to, że od czasu Trinity WoW mnie graficznie obrzydza :( to też bym skoczył pograć z nudów..

sc0rp

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 12, 2008, 23:21:17 »
kto mi powie skad sciagnac patcha? (tylko nie pisac ze gra sama sciagnie - nauczony wowem wole sciagnac standalone i samemu zasadzic niz liczyc na loadery)

seventhblade

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 12, 2008, 23:25:47 »
Fakt, grafika ssie, ale ten fun :)
W poniedziałek np zaprowadziliśmy anachronosa do ogri i tam rzezał niskie lvle przez półl godziny dopóki się elita hordy nie pojawiła, a nawet wtedy sporo ludzi padło :D

seventhblade

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 12, 2008, 23:26:55 »
Ale to wszystko pikuś, evka sie podnosi właśnie :D

Goomich

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 12, 2008, 23:29:11 »
kto mi powie skad sciagnac patcha? (tylko nie pisac ze gra sama sciagnie - nauczony wowem wole sciagnac standalone i samemu zasadzic niz liczyc na loadery)

Jak ruszy serwer, to patch powinien być do ściąnięcia ze strany, z dzialu (surprise!) "EVE Patches".

sc0rp

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 12, 2008, 23:32:04 »
Jak ruszy serwer, to patch powinien być do ściąnięcia ze strany, z dzialu (surprise!) "EVE Patches".

 :o to nie daja wczesniej?

Erk_NOEXC

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 12, 2008, 23:37:07 »
Dadza jak beda pewni, ze wszytsko na TQ jest okej i w tedy tez po wlaczeniu klijenta zacznie sciagac sie patch.

karol66

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 13, 2008, 00:06:09 »
Pisza ze ok 3 naszego czasu powinni wlaczyc serwer - ja juz sobie chyba odpuszcze czekanie.
Szkoda tylko ze skila za krotkiego ustawilem - dawalem im 2-3 godz poslizgu ale widac sie lekko przeliczylem :)


Goomich

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 13, 2008, 00:51:16 »
Cytuj
As reported earlier, database issues were discovered during an early point in the Trinity 1.1: Bost Patch deployment process. Those issues required us to go into our backups for data and this restoration and data integrity check have taken longer than originally anticipated. We regret any inconvenience these delays may cause. Our most recent assessment indicates that service may be restored at 02:00 GMT, and we will provide additional updates as often as possible.

ZOMG, z kiedy mają backupa i ile cofają?

korpusz

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 13, 2008, 00:56:06 »
Backup pewnie maja zrobionego zaraz po wylaczeniu serwera, mam nadzieje \.

MMoroz

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 13, 2008, 01:47:31 »
Tak, ale ile osob naraz moze byc na serwerze WOW-a a ile bywa na Tranq? I jak duza  jest roznica w mocy i konstrukcji tych serwerow i w wielkosci baz danych?
Pozatym naprawde wyluzujcie. To jeszcze nic w porownaniu do tego co CCP udawalo sie zrobic kiedys.


Ciekawy temat do dyskusji - chodzi mi o ta czesc ilosc ludzi na serwerze. Wydaje mi sie ze nadal sporo osob wierzy ze CCP ma jakies swietne rozwiazanie technologiczne, a ustalmy w ta gra to gra naraz 30k na zasadzie ze moga sobie pogadac. Tak naprawde to kod sieciowy Eve jest delikatnie mowiac slabiutki tu jak masz ze soba od kilkudziesieciu osob na gridzie( a to zwykle bedzie taki rzeczywisty pojedynczy serwer ) to zaczynaja sie lagi, gdzie np taki lineage 2 potrafil stac na zwyklej dwuprocesorowej maszynie ( mowie o takich z przed 2lat ) i obslugiwac lacznie kilkaset osob bez lagow ;).

Ellaine

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 13, 2008, 02:11:31 »
Bo te kilkaset osob nie siedzi na jednym gridzie, kazda z dronami, a kazda drona z collision detection ;)

misao

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 13, 2008, 04:53:03 »
a takbtw, zauwazylisice ze ship sie po undocku nie zarzymuje i undockujesz na full speedzie?

Goomich

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 13, 2008, 07:20:23 »
Czytamy pacznoty, to zauważyliśwa. :)

misao

  • Gość
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 13, 2008, 13:28:20 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Wasp_class_amphibious_assault_ship  >_>  a to jak nazwiesz ( pomijam amerykanska klasyfikacje jako amphibious asault ship, czyli desantowiec:P ma helikoptery, ma harriery, ma 3 poduszkowce ( LCAC). ale wracajac do eve w weve drn,i sa jak obecnie smiglowce, wiekszoszc niszczycieli. krozownikow i fregat ma conajmniej 1 smiglopwca na pokladzie (Bunker hill ma 2 SH 60, Arleigh burke 2, perry max 2 Sh3 albo sh60) ich rola to wspomaganie glownego okretu. Gallente droneshipy sa inne, imo wlasnie bardziel podopadaja pod shipy jak iwo jima,  Joanne d'Arc HMS OCean czy wymieniony wczesniej wasp i Tarawa.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Patch Notes: Boost Patch
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 14, 2008, 12:02:29 »
Kurde, wczoraj dwa razy i dzisiaj miałem taką sytuację.
Lecę sobie spokojnie na autopilocie czytając gazetkę i wchodzi mi jakiś kolo na convo, pytając czy mam do niego jakiś interes, czy lockuje go tak tylko dla jaj... WTF? Jakiś bug po patchu?
Przedwieczny.