Autor Wątek: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )  (Przeczytany 10125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« dnia: Grudzień 10, 2018, 17:43:05 »
Hello folks.

Tak jak w temacie czy ktoś miał doświadczenie z takowym monitorem . Tj 32 cale 16:9 bądz 34/38 cali 21:9

Tutaj są wielkości i moje dylematy http://www.displaywars.com/32-inch-16x9-vs-38-inch-21x9   http://www.displaywars.com/38-inch-21x9-vs-34-inch-21x9  http://www.displaywars.com/32-inch-16x9-vs-34-inch-21x9
ps polecam stronkę może komuś pomóc przy wyborze monitora :)

Kolejna kwestia jaka rozdzielczość 3840 x 2160 czy przy tej scalowanie Ui w eve daje rady  na monitorach 30 + cali ? bo na mniejszych podobno jest ciężko. Czy może 2560 x 1440 (WQHD) jest optymalna ?
Całość rozbija się o Eve jako main monitor alty itd będą na 2 monitorze  27 cali. Czy to zakrzywienie przy 21:9 i 34 + cali to fajna sprawa ? bo szukając np w media markt natknąłem się na max 27-29 cali curved ( zakrzywione ) ale przy tej wielkości to to jest badziewie. A żeby zobaczyć większe to nie mieli :). Zatem piszę tutaj a nóż widelec ktoś coś poradzi :)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2018, 17:52:51 »
Jak już gdzieś pisałem mam nie zakrzywiony 32 cale 2560*1440 i w różne gry giercuje się na tym zajebiście. Jak masz duże biurko i możesz się trochę odsunąc od ekranu to bierz śmiało. Bardzo dużo przestrzeni roboczej.

Przy UHD (3840 x 2160) będziesz miał jeszcze lepszy obraz i więcej upchniesz na ekranie ale w nowe gry bez pieca za duże pieniądze nie pograsz. No chyba, że tylko EVE to ma większy sens.

32 cale 2560 x 1440 (WQHD) to jest moim zdaniem bezpieczna opcja bo nie trzeba niczego przeskalowywać. Upakowanie pikseli jest dokładnie takie same jak w monitorach 24 cale FHD czyli całkiem spoko. Zakrzywienie przy 32 calach by się przydało dla lepszego komfortu, niestety nie mam.

Niestety UHD nigdy nie miałem, więc niech wypowiedzą się ich posiadacze, chciałbym wiedzieć czy nie mają żadnych problemów ze skalowalnością interfejsu w windows, różnych programach i grach? Czy wszystko jest OK?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 18:04:35 wysłana przez Zgudi »

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2018, 18:27:28 »
a dodam że moja karta to gf 1060 i też pytanie czy np w UHD przy 34/38 cali uciągnę na max seting eve + 1-2 konta na minimum ustawieniach na 27 cali monitorze, bo to może być problematyczne dla 1 karty tak jak zgudi pisał.. zatem czy znajdzie się szczęśliwy posiadacz 30 + uhd ? :)

Zgudi mam w hu miejsca.  Noi kwesita czy lepsze 32- 16:9 czy 21:9 np ? :)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2018, 18:50:56 »
Jak masz w cholerę miejsca na biurku, to bym brał ultra panoramiczny QHD+, rozdzielczość 3840x1600, 38 cali. KONIECZNIE zakrzywiony. Wrażenia zapewne będą świetne. Upchasz mnóstwo tabelek po bokach, nawiet nie mówiąc o tym, że 3 konta na nim od biedy upchasz, 1840x1600px zarezerwowane na środek i dwa pozostałe 1000x1600px po lewej jak i po prawej. Jeśli 1060 wersja 6GB (nie tylko więcej pamięci od wersji 3GB ale mocniejszy procesor graficzny) to wydaje mi się, że jak tylko do EVE to powinno sobie poradzić całkiem przyzwoicie. Ta gra mam małe wymagania.

Pytanie tylko czy taki da się dostać w jako tako dobrej cenie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 19:10:31 wysłana przez Zgudi »

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2018, 12:20:47 »
a dodam że moja karta to gf 1060 i też pytanie czy np w UHD przy 34/38 cali uciągnę na max seting eve + 1-2 konta na minimum ustawieniach na 27 cali monitorze, bo to może być problematyczne dla 1 karty tak jak zgudi pisał.. zatem czy znajdzie się szczęśliwy posiadacz 30 + uhd ? :)

Zgudi mam w hu miejsca.  Noi kwesita czy lepsze 32- 16:9 czy 21:9 np ? :)

Na jednym z kompów mam też 1060 i jest ok w porównywalnym środowisku.
Test sprzed chwili:
GF1060 na 5120x1440. 1 eve full detale + 4 małe ewki low detale.
Jakość na głównym oknie - ustawienia max http://prntscr.com/lth8fo
Całość: http://prntscr.com/lthbma



mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2018, 20:42:42 »
5k to na jakim monitorze Ty wyciągles na 49  ? edit nie znalazłem takowego xD

btw eve ma jakas opcje on/off Vsync ? bo ja zawsze mam tutaj 60 fps i nigdy więcej ;p
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2018, 21:10:34 wysłana przez mkx »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:14:37 »
btw eve ma jakas opcje on/off Vsync ? bo ja zawsze mam tutaj 60 fps i nigdy więcej ;p
A chcesz kupować monitor z odświeżaniem 144hz? Bo jak nie to bez sensu jest odblokowanie więcej. Zakładam, że nie bo 34 i więcej cali, 144hz i do tego QHD+/UHD to kosmiczny pieniądz.

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2018, 06:40:08 »
5k to na jakim monitorze Ty wyciągles na 49  ? edit nie znalazłem takowego xD

btw eve ma jakas opcje on/off Vsync ? bo ja zawsze mam tutaj 60 fps i nigdy więcej ;p

Ad1. 2x 27” spięte w jeden pulpit.
Ad2. Jest taka opcja - interval.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2018, 07:35:22 »
w eve Vsync jest ukryty pod czyms co sie nazywa chyba, interval. w display & graphics. masz tam 2 opcje z drop downa. One albo immediate. One oznacza Vsync ON.
Kupowanie monitora wiekszego niz FHD dla 1060 IMO mija sie z celem. NO chyba, ze planujesz przesiadke na 1080/1080ti lub RTXy. Oczywiscie nie dla evki. bo to niewymaga zbyt wiele. Ale w nic innego nie pograsz
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2018, 22:09:31 »
liczy się tylko EVe ;p a tak serio to nie mam na więcej zdrowia żeby siedzieć ;/ czytam o tych monitorach już chyba 4 dzień i powiem tak ja je..e, nawet grać nie ma kiedy bo ino czytam i czytam XD testy porównania;/.

Tak interval do tego Vsynca dzienks ;p

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2018, 22:41:29 »
Cytuj
ja je..e, nawet grać nie ma kiedy bo ino czytam i czytam XD testy porównania
To Ci utrudnię decyzję. >:D Również dużo czytałem i ludzie często piszą, że dużo zależny od konkretnej sztuki. Wiele monitorów ma sztuki lepsze i gorsze. Wcale nie chodzi mi o bad pixele, które można łatwo zareklamować. Zdarzają się często monitory wszelakich marek, które mają nierównomierne podświetlenie matrycy, srebrzenie ekranu, nierównomierna tonacja bieli, wyciek podświetlenia z pod matrycy na czarnym obrazie i inne tym podobne przygody. Nawet po przeczytaniu 100 testów nie zagwarantujesz sobie zakupu dobrej sztuki. To nie jest procesor, który działa albo nie działa, tu może zaistnieć wiele wad które nie podlegają reklamacji. "Panie, nie ma bad pikseli, obraz się wyświetla to co pan chcesz? Odsyłamy."

Miłego zarywania wieczorów na czytaniu komentarzy jak to ktoś kupił znanej marki fajny i drogi monitor z dobrą recenzją na jakiejś tam stronie a dostał nierównomiernie podświetlone może nie dziadostwo dziadostwo ale takie troszkę badziewie.  :-*

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2018, 11:05:56 »
Im wiecej czytasz tym bardziej głupiejesz. Określ budżet i po prostu kup to co Ci się bardziej podoba dezajnersko. Jak nie jest to monitor za dzban złociszy to i tak na coś będziesz narzekać. Ja mam LG29 (21:9) i narzekam na obraz w niektórych grach. Do pracy bajka, do grania chyba wolałbym klasyczne 16:9 lub 16:10 FHD. Za rok zmieniam kompa i chyba pójde w tym kierunku.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2018, 12:11:46 »
najgorsze jest to ze objechałem media expert media markt i hu wie co jeszcze i nie mieli na ekspozycji 34  + ultra wide nigdzie // bieda jak hu... nawet nie zobaczysz na żywo przed zakupem ;p.
Tak Zgudi też to widzę w tych setkach komentarzy .. ;p . Jesio debaty czy lepsza czerń i panele Va czy Ips..  btw nowe monitory takie z górnej półki po 8k zl z hdr gsync itd  będą wychodzić, przynajmniej pierwsze modele na Va .

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2018, 13:44:06 »
najgorsze jest to ze objechałem media expert media markt i hu wie co jeszcze i nie mieli na ekspozycji 34  + ultra wide nigdzie // bieda jak hu... nawet nie zobaczysz na żywo przed zakupem ;p.
Tak Zgudi też to widzę w tych setkach komentarzy .. ;p . Jesio debaty czy lepsza czerń i panele Va czy Ips..  btw nowe monitory takie z górnej półki po 8k zl z hdr gsync itd  będą wychodzić, przynajmniej pierwsze modele na Va .

Ja stosuję inną metodę - zamawiam online na próbę, testuję i jak mi nie pasuje oddaję. Nie mam problemu z pixelami, podświetlaniem itp. Nic nie tłumaczę po prostu zwracam. Najczęściej biorę w ten sposób w xkomie. Czasem nawet kilka egzemplarzy tego samego produktu wymienię zanim nie dobiorę czegoś pasującego.
Nie ma co bazować na komentarzach, forach itp. najlepiej samemu sprawdzić co odpowiada najlepiej. Jakość obrazu i ergonomia danego monitora to sprawa bardzo indywidualna, oficjalne parametry powalają wyłącznie na wstępne zawężenie grupy produktów.

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2018, 14:30:01 »
tak chyba będę musiał zrobić.. ;p

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2018, 14:54:12 »
Wybierz sobie jakiś konkretny model który najbardziej ci pasuje. Zamów jednoczesnie 3szt. w X-Kom, Morele i Proline na przykład. Wybierz najlepszą a 2 pozostałe odeślij i po problemie. Przy okazji możesz nagrać telefonem cały proces rozpakowania, zdarza się że sklepy robią jakiegoś wała z kopniętą sztuką. Masz świeży film: https://m.youtube.com/watch?v=HwjRWQtDFBQ X-Kom też tak potrafi zrobić. Co do monitora to skoro inni zwracają to jest duża szansa że dostaniesz monitor ze zwrotu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2018, 15:03:57 wysłana przez Zgudi »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2018, 16:06:15 »
Wydaje sie, ze naszczescie malo osob tak robi z zamawianiem po kilka i leceniem w chuja pozniej, a zwroty z x-komow laduja np na allegro jako outletowe.
Nie zdziwilbym sie gdyby brajanek kupil 100 2 stowki taniej jako otletowej lub urzywki i robil gownoburze w netach hurr durr oszukujo, qrwa mac.
caly ten filmik wyglada jak wyrezyserowany. Cala swoja elektronike kupuje w netach i nigdy sie nie nacialem, nie mowiac juz o robieniu zoo z nagrywaniem otwierania.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2018, 16:53:02 »
caly ten filmik wyglada jak wyrezyserowany. Cala swoja elektronike kupuje w netach i nigdy sie nie nacialem, nie mowiac juz o robieniu zoo z nagrywaniem otwierania.
Sprawa była w sądzie, patrz opis. Jeśli ktoś pozywa sklep to raczej by nie był aż takim idiotą, żeby kombinować z fałszywym zamówieniem i wrzucaniem materiału na YT bo mógłby zwalic sobie na łeb nakaz wypłaty sporego odszkodowania za szarganie reputacji firmy. Założę się, że Morele wiedząc, że koleś w internetach robi sobie z nich wałek wysłałoby na kopach swoich pracowników do prawników i prokuratury co by gościa przymknąć, a nie oddawali klientowi pieniądze co w tym wypadku miało miejsce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2018, 17:02:32 wysłana przez Zgudi »

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2018, 17:03:17 »
Nie ma co bawić się w przesyłki. Odbiór osobisty a potem sprawdzasz czy jest oryginalna plomba producenta na taśmie na kartonie. Jak nie ma lub jest taśma sklepu to nie odbierasz tego i już. Opakowanie otwierasz bardzo ostrożnie, potem nie ma kłopotu ze zwrotem. Zwrot też osobiście i od razu odbierasz pieniądze.
A efekty są całkiem przyjemne, szczególnie w wypadku stanowisk wielomonitorowych. Identyczny, równy obraz, na 3 a nawet 6 monitorach warty jest trochę zachodu. Nie ma jak tego zrobić inaczej chyba ze weźmiesz eizo z górnej półki. Przy modelach > 10k w większości wypadków ciężko znaleść różnicę po prawidłowej kalibracji.


mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2018, 19:51:11 »
Czyli jak kupowałem procka to mnie w balona zrobili ?

Moja wiadomość > Witam zakupiłem procesor który nosi znaki użytkowania. Na metalowych obrzeżach procesora widać odciśnięte miejsca spowodowane zaciśnięciem w sockecie na płycie.
Czy te " nowe procesory " są z jakiś rozbiórek używanych komputerów ?

Odp > Witam serdecznie,
procesory są fabrycznie nowe, leżakują w magazynach od czasu produkcji.
Procesory przyjeżdżają do nas w opakowaniach zbiorczych, nie posiadają oryginalnych boxów.
Aby nie wysłać Państwu niesprawnego procesora przed wysyłką jednorazowo testujemy procesor by klient miał pewność, że kupuje nowy i SPRAWNY produkt.
Tak wygląda procedura otrzymanego procesora.
Pozdrawiam,

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2018, 20:38:05 »
Zależy jaką wersję kupiłeś, BULK czy BOX. Wersja BOX jest w oryginalnym pudełku i jest ono przez producenta zalepione plombami (foliowe nalepki z logo, znakiem wodnym lub innym nadrukiem) tak aby klient miał pewność, że ktoś po drodze nie otwierał tego pudełka. Wersja BULK przychodzi do sprzedawcy bez pudełka i nigdy się nie dowiesz co działo się ze sprzętem u sprzedającego bo może Ci na maila odpisać co zechce. Co nie oznacza, że sklep oszukuje, może faktycznie tylko testowali. Dlatego jeśli coś w wersji BOX przychodzi kurierem i jest to droga zabawka, to warto dać mu parę zł za podziękę żeby chwilę poczekał i rozpakowując karton sprawdzamy plomby na pudełku z produktem czy nie są naruszone. :)

Z tego co piszesz "Procesory przyjeżdżają do nas w opakowaniach zbiorczych, nie posiadają oryginalnych boxów." to kupiłeś wersję bez-pudełkową BULK, czyli sklep raczej nie zrobił Cię w balona, wszystko wydaje się OK. A jeśli procesor czasem nie byłby nowy to nie wiesz tego.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2018, 23:37:37 »
procesory są fabrycznie nowe, leżakują w magazynach od czasu produkcji.
Procesory przyjeżdżają do nas w opakowaniach zbiorczych, nie posiadają oryginalnych boxów.
Aby nie wysłać Państwu niesprawnego procesora przed wysyłką jednorazowo testujemy procesor by klient miał pewność, że kupuje nowy i SPRAWNY produkt.

Od dłuższego czasu hurtowo zajmuje się obrotem sprzętem poleasingowym/używanym. "Leżak magazynowy" coś takiego nie istnieje przynajmniej na rynek polski a w momencie podpięcia procesora już nie jest nowy. Czemu tak? Bo marża na poleasingowym sprzęcie jest od 30-60% a na leżakach 5-10% i są rzadkością. Gdy gość pisał Ci o "opakowaniach zbiorczych" jego kolega śmiał się pewnie przez ramię. Nie piszę z czystej zgryźliwości, po prostu wiem co handlarze detaliczni potrafią wcisnąć klientowi i Ci od komisów samochodowych porównywalnie są święci.
W dobie gdy mediamarkt ma swój "outlet" i duże firmy także biorą się za obrót tego typu sprzętem daję sobie rękę odciąć, że pokaźna ilość sprzętu BULK pochodzi i tu do wybrania z reklamacji/ze zwrotu/z rozpier*olonej paczki przez kuriera/ściągnięte z masy upadłościowej firmy X z Hiszpanii, która podzieliła los wielu innych.

Dodatkowo w jednej dużej sieci sklepów z elektroniką, której reklamy są wszędzie widziałem, że sprzedają sprzęt w lewych kartonach. Skąd wiem, że podrobione? Bo jak mi kontrahent podsyła kilka sztuk elektroniki "w oryginalnych" opakowaniach, żeby przy następnym zamówieniu naciągnąć mnie na pudełeczka rozpoznajesz już pewne rzeczy. Nawet hurtownia z nowym sprzętem, z której kupuje, gdy przesłała mi gratis kamerkę internetową to jak wszedłeś na stronę producenta to ten model nie istniał, logo logitecha jakby jakieś trochę inne. Ale plomby wszystko na miejscu.

Dokładnie oglądajcie sprzęt, sugerujcie się tym, żeby były plomby jednak wszystko można podrobić. Najlepiej sprawdzić na stronie producenta jak powinno wszystko wyglądać. Odkąd siedzę w tym biznesie jestem przerażony ilością podrobionej elektroniki w kiepskiej jakości.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:42:27 »
To juz jest smutne. O ile procek ze zwrotu, to jeszcze w sumie pikus, bo pewnie dziala tak jak powinien i z bardzo duza doza prawdopodobienstwa, nigdy nie bedziesz miec z nim problemu. To podrobki z jakiegos gownolitu, na jakisc tanich gownianych podzespołach to juz dramat. moze nie procek, ale taka karta graficzna, gdzie nackane jest w pip wszystkiego. Wydaje Ci sie, ze kupujesz jakas tam jakosc, a przyjzedza totalna padaka, ktora sie sypie w rekach... ehhh.
tfu tfu tfu, jeszcze sie nie nacialem... I obym nie nacial, na poczatku przyszlego roku planuje wymiane blaszaka: ] ehhh
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

mkx

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mkx pl
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: c0ven
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2018, 14:37:04 »
Na szczęście ten procek działa i raczej ciężko coś tutaj by było dostrzec, ogólnie nie da się do puty działa ( taktowanie normalne itd.. ) no ale widać że był zakładany zawsze wszystko kupuje na necie i było ok :) . Teraz jakoś zaczynam większą uwagę zwracać bo i sprzęt w który się inwestuje coraz droższy.

Btw czy eve ma suport dla HDR ? ( bo jak gra nie ma a sporo gier nie ma, to nici z opcji hdr która ma monitor ) trochę się pogubiłem.. w setings  AA to ten HDR ? czy jak ?.
Albo inaczej ma ktoś monitor z  hdr i bez hdr i czy widzi w eve różnicę ? bo i gra jak monitor musi mieć wsparcie dla hdr  żeby był efekt ...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2018, 11:09:53 »
Ja mam to szczęście, że jeden z moich dobrych kumpli prowadzi sklep komputerowy. Zawsze u niego kupuje mimo tego, że jest troszke drożej niż w internecie. Nigdy na mine nie wrzucił i w wielu przypadkach wymienił część bez problemowo na nową.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Monitor 32 (16:9) vs 34/38 (21:9 )
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2018, 18:11:25 »
ja staram się kupować w komputronik, od kiedy od ręki wymienili mi na nowy monitor wart 1500zł
czasem warto dać więcej
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?