Autor Wątek: Najnowsze informacje o DUST 514  (Przeczytany 23952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Najnowsze informacje o DUST 514
« dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:38:42 »
Pod adresem http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=54032 znajdziecie krótki artykuł dotyczący zaawansowania prac nad grą spinoffem (chyba można to tak nazwać?) dla konsolowców pt. Dust 514.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Racjel

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:07:42 »
No, tylko że ja nie mam konsoli  :(

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:17:38 »
ja też nie :( ale gierka zapowiada się smakowicie
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Platfusek

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:21:51 »
Może do premiery Dusta konsolom troche pospada cena i będzie można sobie na prezent kupić

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:25:48 »
Lub też CCP zweryfikuje swój pogląd na temat konsol i Dusta i ... przeniesie grę na platformę PC (co zapewne zapewniło by im większy przyrost gotówki na kontach).

ps. Dziwna moda nastała. Konsole do strzelanek nigdy nie były stworzone więc skąd ten "owczy pęd" aby CCP akurat na konsole chciało dać swoje "Nowe Dziecko"

Platfusek

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:51:57 »
Lub też CCP zweryfikuje swój pogląd na temat konsol i Dusta i ... przeniesie grę na platformę PC (co zapewne zapewniło by im większy przyrost gotówki na kontach).

ps. Dziwna moda nastała. Konsole do strzelanek nigdy nie były stworzone więc skąd ten "owczy pęd" aby CCP akurat na konsole chciało dać swoje "Nowe Dziecko"

Na konsolę jest łatwiej cokolwiek napisać, bo hardware i soft jest taki sam u każdego producenta, a na peceta masz różne windowsy, różne wersje sterowników, różne karty graficzne obsługujące część nowsze a część starsze wersje bibliotek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:56:08 »
Nie pomyślałem. Fakt to nastręcza kupę problemów i ... nie dziwie się już, że wykazują ten "owczy pęd" ];)

Platfusek

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:00:19 »
Gdyby producenci gier na konsole oraz sami producenci konsol dodawali w standardzie obsługę i możliwość konfigurowania myszy i klawiatury tak jak na pececie, to konsole były by naprawdę fajna platformą pod różne typy gier. Niestety obecnie trzeba kombinować, owszem sa przejściówki pozwalające podłączyć klawę do PS3, ale w grze już sobie dowolnego klawisza nie przypiszesz bo 'powinieneś' grać padem (gra nie wie co to klawiatura i jak ją skonfigurować), a że klawiatura i mysz jest szybsza od każdego pada to trochę umyka producentom.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:00:55 »
Przypuszczenia :

Może chłodna kalkulacja.
Standardem jest ,że gra na konsole kosztuje więcej niż gra na pc - około 50 euro,nawet w Polsce .Swoją drogą jesteśmy ewenementem na skale europejską ,że mamy gry na pc tańsze od konsolowych.(tak nawiasem mówiąc ).
+wiadomo parę dni po wydaniu wersja pc  wychodzi cracknięta na necie często z działającym trybem multiplayer.Niby tutaj mamy podboje planet ,ale rosyjscy hakerzy wszystko są w stanie ominąć .Bitwy i tak będą się toczyć na jakiś tam nie dużych serwerach .

Konsole to rynek nie zaspokojony jeżeli chodzi o fps + mniejsza konkurencja w tej dziedzinie.Na pc dust byłby jedną z wielu strzelanek.....
Gracze konsolowi częściej kupują gierki.Odpowiedni brain wash,nabijanie hype ,wyjazdy na targi ,kampania telewizyjna,gazetkowa,portalowa i gra sprzedaję się sama ludzie stoją w kolejkach po egzemplarze nawet w polsce ,z pc nie koniecznie.

Inna sprawa ,że Dust  przypomina trochę Halo na pierwszy rzut oka .(halo -gierka ,która właśnie na konsolach  zrobiła w stanach furorę i zbiła miliony).

Moim zdaniem słusznie zrobili . Tym bardziej ,że pctowi gracze mają płacić abonament w eve :D.

Na pc wersji nie będzie , bo nie może być tak ,żeby konsolowcy byli masakrowani przez pctowców. Musiałyby istnieć osobne serwery ,a to napewno nie wchodzi w grę , bo ma być interakcja z eve.

Platfusek

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:06:37 »
Gracze konsolowi częściej kupują gierki.Odpowiedni brain wash,nabijanie hype ,wyjazdy na targi ,kampania telewizyjna,gazetkowa,portalowa i gra sprzedaję się sama ludzie stoją w kolejkach po egzemplarze nawet w polsce ,z pc nie koniecznie.

Troll? To że ktoś woli kupić gre w sklepie zamiast ściągnąć z torrenta znaczy że jest debilem?

[gmod=Khobba] hamuj się Platfusku, bo polecą punkty karne.[/gmod]

Są ludzie którzy ida do sklepu i kupują grę, tak wiem to niedorzeczne ale na prawdę takie coś ma miejsce nawet w polsce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 22:55:12 wysłana przez Khobba »

HammerSnake

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:39:57 »
ło matko .Co tutaj coś napisze to nie wiadomo dlaczego ktoś zawsze musi potraktować jako osobisty atak...

support ccp jest kiepski , to już text "To dlaczego grasz w eve"...

Gracze konsolowi mają większy hype na gry , w dniu premiery gry sprzedają się tak ,że kolejki stoją pod sklepami,bo każdy chce dorwać kopie dla siebie...

Cytuj
To że ktoś woli kupić gre w sklepie zamiast ściągnąć z torrenta znaczy że jest debilem?
???
Cytuj
Sory ale nie każdy jest g...
No ręce opadają .To rozumiem było skierowane w moją osobę ?Po prostu świetnie.Naprawdę meliskę polecam.Ktoś ci nadepnął na stopę ,ale to na pewno nie byłem ja .

Cytuj
Są ludzie którzy ida do sklepu i kupują grę, tak wiem to niedorzeczne ale na prawdę takie coś ma miejsce nawet w polsce.
Spoko to się chwali .Też kiedyś lubiłem pudełko postawić na półce .Obecnie wole kupić cdkey i ściągnąć grę.


Ellaine

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2010, 11:52:20 »
Można by było zrobić wersję na PC której nie da się sterować myszką a jedynie klawiszami A N F7 i NumLock. Szanse byłyby wyrównane :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:42:46 »
Konsole nie dopuszczają (przynajmniej nie wprost) sterowania klawiaturą i myszą, bo muszą mieć jakąś przewagę nad PC-tami.

Na dziś jest to tylko i wyłącznie to, że grasz na dużym telewizorze wygodnie rozwalony na kanapie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:00:51 »
Konsole nie dopuszczają (przynajmniej nie wprost) sterowania klawiaturą i myszą, bo muszą mieć jakąś przewagę nad PC-tami.

Na dziś jest to tylko i wyłącznie to, że grasz na dużym telewizorze wygodnie rozwalony na kanapie.
Że jak że brak obsługi tego to na plus? Własnie to powoduje że fpp obsysaja na konsolach (z nielicznymi wyjatkami)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:03:21 »
hehehe nie mogłem się powstrzymać od komentarza ale ...

OBSYSAJĄ

mnie wykończyło ];))))))))))))))

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:10:42 »
FPS to aktualnie najmodniejsze gry an Xbox360 i PS3 z MW2 i BC2 na czele, lub BF 1943. Sam FPS w sobie jest zupełnie inny niż ten znany z PC, na pewno jest to coś innego, sam często gram na xbox360. To są zupełnie inne wrażenia z gry. Wszyscy gracze z PC gadają  "że konsole nie nadaje się do FPSów" i takie gadanie jest dopóki dopóty sami nie spróbują pograć na konsoli w FPSa..

CCP jako pierwsze chce jakoś połączyć poprzez jeden świat dwie odmienne platformy i to jest chyba ich głównym celem. DUST+EVE może odmienić świat gier i to na korzyść graczy.


P.S. Nowiutka konsola xbox360 (starzy model) kosztuje teraz w granicach 500-600 zł, to nie jest już tak dużo.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:16:34 »
Ale wciąż za dużo żeby  płacić tyle dla jednej gry.
Grałem na konsoli w fpp i nie kupuję twojego stwierdzenia. Gry fpp i strategie to coś do czego bez gryzonia nie powinno sie podchodzić (juz nawet trackball jest dyskusyjny). Natomiast tpp gry to już całkiem inna bajka i są kompatybilne z oboma systemami kontroli (porównanie mam z Gears of War - ale nie wybacze producentom że pc wersja skończyła sie na jednej części)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:21:22 »
Miałem kilka konsol w domu ostatnią z nich był właśnie x-box 360 i ... grałem w spora ilość gier włącznie np z całą serią HALO. Większość szuterów jest do wielkiej D na konsoli (jeszcze na solo można pograć ale już zespołowo a tym bardziej przeciwko sobie to już w sumie nieporozumienie).

Swoją drogą grałem jak już wspominałem w HALO i ... wersja na X-a była o niebo lepsza od tego czegoś co powstało na PC.

Dla mnie konsole to głównie bijatyki, piłka nożna i wyścigi.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:37:15 »
Myślę ,że chyba nikt nie kupuje konsoli dla jednej gry.Chyba że miałeś na myśli ewentualny zakup pod eve dust. ;)

Bardzo popularny jest tutaj rynek gier używanych.kupujesz przechodzisz i sprzedajesz ,a na ps3 (możliwość kupowania przez ps store online-przez konsole) jest bardzo popularne zbieranie się ludzi w 3-4 osoby,kupowanie gry na jedno konto i każdy sobie po kolei się loguje i  ściąga na swoją konsole.

Inna sprawa ,że shootery na konsolach to zupełnie co innego niż na pc. Nie ma takiej dynamiki , masz to takie na ogół automatyczne celowanie.Na singiel to pewnie nie przeszkadza ,a na multi musi być dziwnie :D. Inna sprawa ,że na  pctach w trybie multi dostajesz headshota od nastolatka zanim go zobaczysz więc tam przynajmniej ja trybu multi nie porównuje . :P

Ceny konsoli nie są już takie wysokie jak kiedyś .Jakbyś chciał kupić pcta o takich parametrach to wydałbyś dużo więcej.(chociaż jak dla mnie sens ma tylko kupienie ps3 a to wydatek 1100 zł :/  -zawsze można na raty kupić hehe )
Inna sprawa ,że pcty mają już lepszą grafe od konsol - te high endowe.(oczywiście konsolowcy są innego zdania :D )
Druga sprawa ,że na konsole powstaje sporo fajnych gier , które nie są następnie wrzucane na pcty . Chociażby Red Dead Redemption

http://www.gametrailers.com/video/gameplay-series-red-dead/59977

Sądzę , że konsole to obecnie lepsza platforma do gier niż pcty (pomijajac strategie i mmo ).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 13:50:54 wysłana przez HammerSnake »

silvia

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:53:37 »
Może do premiery Dusta konsolom troche pospada cena i będzie można sobie na prezent kupić

500zl za x'boxa to duzo? :D

Ja sie tylko zastanawiam na jakiego x'a to ma byc, bo na pewno nie na 360.
nowy xbox ma wyjsc w 2012... czyli wtedy co dust.

Racjel

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2010, 14:07:36 »
Druga sprawa ,że na konsole powstaje sporo fajnych gier , które nie są następnie wrzucane na pcty . Chociażby Red Dead Redemption

http://www.gametrailers.com/video/gameplay-series-red-dead/59977


No właśnie

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 28, 2010, 14:11:42 »
Że jak że brak obsługi tego to na plus? Własnie to powoduje że fpp obsysaja na konsolach (z nielicznymi wyjatkami)

Plusem jest to, że możesz pograć na kanapie. Jakbyś miał możliwość podpięcia klawiatury i myszy, to nie grałbyś na padzie, czyli siedziałbyś przy biurku i cała przewaga by się skończyła.

Spójrzmy prawdzie w oczy - z punktu widzenia dzisiejszego PC-ta (DX10), to XBOX/PS3 są totalnym shitem. Już teraz widzę w recenzjach gier konsolowych teksty typu "czasem liczba klatek spada poniżej 20"... przecież to jest po prostu niegrywalne. Najnowsze Gran Turismo ponoć przerosło PS3, które nie wyrabia sprzętowo.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2010, 14:56:17 »
Jak gra dedykowana na konsole nie jest przez nią dobrze obsługiwana. Wierzyć się nie chce ,ale możliwe ,że czasem pewnie coś tam pewnie przytnie.Nie wiem :p.
Cytuj
Spójrzmy prawdzie w oczy - z punktu widzenia dzisiejszego PC-ta (DX10), to XBOX/PS3 są totalnym shitem.
W zasadzie napisałem o tym ,ale widzę że lubisz nazywać rzeczy twardo po imieniu. ;D Tylko raczej bym się kłócił czy różnice są tak duże ,że trzeba je nazwać totalnym shitem .Zawsze tak będzie ,że pcty high endowe będą odstawać od konsol ,bo co ile wychodzą nowe procki /grafy ,a co ile czasu wychodzi nowa konsola ?
Wydaje mi się ,że to oczywiste i naprawdę trzeba o tym rozmawiać ? ??? Umiesz złożyć nowego pcta za 1100 zł z parametrami ps3 ?Nawet jak ci się uda złożyć to wciąż nie będziesz mieć gier dedykowanych na konsole.  ;)

Swoją drogą za ile zł trzeba mieć kartę graficzną obecnie ,żeby mieć w grze maksymalne ustawienia graficzne i do tego płynną grę w najbardziej wymagających tytułach?Nie raz się czyta ,że faceci z redakcji pc musieli zmienić ustawienia na medium,bo nie dało się grać  i już tak pięknie nie było  ;).

Jak dla mnie trochę się czepiasz i szukasz dziury w całym,gry na ps3 są grywalne. Swoją drogą nie wiem czy zauważyłeś ,ale ostatnio częstą praktyką jest robienie gier wpierw na konsole ,a dopiero później przeróbka na pc .Na pewno nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie bronić konsol wciskając ,że mają lepszą grafe niż pc. Tylko szczerze ile ludzi kupuje te karty graficzne za 1000-2000 zł ?.

Zgodzę się ,że nie wątpliwym atutem konsol jest ,że możesz rozwalić się z kumplami na kanapie i razem coś tam popykać. 8)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 15:07:40 wysłana przez HammerSnake »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2010, 15:17:53 »
Nawet nie chcę mi sie komentować jak tego trendu robienia czegoś na tak rózne platformy jak pc i konsola. W wiekszości wypadków tytuły na PC dostają strasznie po dupie pod wzgledem grywalnosci (przynajmniej dla mnie) przez to że jakiś palant z marketingu wymusił takie coś. Gry na konsole robi sie zeby grało sie w nie szybko głośno i z bajerami graficznymi, ukrywając pod tym płytkość i skandaliczną krótkość gry. W momencie kiedy jakis tytuł jest tak robiony użytkownicy PC dostają wszystkie te wady plus kilka w zamian nie dostając nic. Trend odwrotny, czyli że gra jest robiona na edna platformę albo pc albo konsolę, a później ewentualnie modyfikowana i wydawana pod drugą jest już lepszym rozwiązaniem, ale też często typowo konsolowy format tylko wkurza swoimi mądrymi pomysłami na rozgrywkę :./

Ps może zmieńmy tytuł wątku bo od łuzszego już czasu o daście nie ma tu słowa :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2010, 15:22:53 »
No bo co tu kurcze można jeszcze powiedzieć o duscie ,gdy dali parę screenshotów + zapewnienie że nadal pracują nad grą i można już chodzić pamperkiem.Czyli powiedzieli tyle co nic.

Można jedynie spekulować ,że gra nie powstanie szybciej niż za rok. 8)

Temat konsol jest o wiele ciekawszy ,często wzbudzający wiele emocji i przeradzający się nie kiedy w tak zwaną wojnę między konsolowcami a pctowcami hehe.

Ellaine

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2010, 15:27:19 »
Spójrzmy prawdzie w oczy - z punktu widzenia dzisiejszego PC-ta (DX10), to XBOX/PS3 są totalnym shitem. Już teraz widzę w recenzjach gier konsolowych teksty typu "czasem liczba klatek spada poniżej 20"... przecież to jest po prostu niegrywalne.
Jeśli to jest poniżej 20 na minutę to rzeczywiście, klatka animacji raz na 3 sekundy to niezbyt płynnie. Jeśli na sekundę - człowiek zauważa do 30 klatek na sekundę, dalej to już sobie tylko fantazjują że widzą różnice żeby zracjonalizować wydatek na kartę graficzną przekraczający poszt pizzy (co się nigdy nie powinno zdarzyć).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:04:07 »

Swoją drogą za ile zł trzeba mieć kartę graficzną obecnie ,żeby mieć w grze maksymalne ustawienia graficzne i do tego płynną grę w najbardziej wymagających tytułach?Nie raz się czyta ,że faceci z redakcji pc musieli zmienić ustawienia na medium,bo nie dało się grać  i już tak pięknie nie było  ;).


Hmm.... we wrześniu 2006 złożyłem bezkompromisowego PC-ta, od tamtej pory w pod koniec 2007 kupiłem kartę 8800GTX i dobiłem do 4 GB RAM. Nie ma gry, która nie poszłaby w 1680x1050 na full trzymając 60+ FPS. Ostatnio np. F1 2010.

Oczywiście, kosztuje to więcej niż konsola (sama grafika warta była 2k w momencie zakupu, teraz z 400-500 zł), ale nie powiesz, że tańsze = lepsze? To samo F1 2010 na Xboxa wygląda fatalnie.

Cóż, jestem skrzywionym fanboy'em PC i konsoli w życiu nie kupię.

Jeśli to jest poniżej 20 na minutę to rzeczywiście, klatka animacji raz na 3 sekundy to niezbyt płynnie. Jeśli na sekundę - człowiek zauważa do 30 klatek na sekundę, dalej to już sobie tylko fantazjują że widzą różnice żeby zracjonalizować wydatek na kartę graficzną przekraczający poszt pizzy (co się nigdy nie powinno zdarzyć).

Mówimy o klatkach na sekundę.

W odbiorze gracza wygląda to następująco:
60+ => więcej niż wynosi częstotliwość odświeżania monitora LCD, czyli ultrapłynnie
35-50 -> bardzo dobrze
20-25 -> zauważalne przycięcia, zwłaszcza przy zmianach kąta widzenia
15-20 -> nie da się grać w gry wymagające połączenia precyzji i zręczności (np. samochodówki czy FPS-y)
poniżej 15 -> "prezentacja powerpointa"


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:51:24 »
Bajeczki. Zrób sobie animację z kartek - bierzesz zeszyt, rysujesz na kolejnych 20 kartkach kolejne klatki animacji i potem szybko przewijasz kolejne kartki. To jest około 5 FPS a już jest całkiem niezłe wrażenie ruchu.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2010, 17:15:03 »

Mówimy o klatkach na sekundę.

W odbiorze gracza wygląda to następująco:
60+ => więcej niż wynosi częstotliwość odświeżania monitora LCD, czyli ultrapłynnie
35-50 -> bardzo dobrze
20-25 -> zauważalne przycięcia, zwłaszcza przy zmianach kąta widzenia
15-20 -> nie da się grać w gry wymagające połączenia precyzji i zręczności (np. samochodówki czy FPS-y)
poniżej 15 -> "prezentacja powerpointa"

Wszystko zależy od silnika gry. Z tego co pamiętam silnik Frostbite 1.5 (na których chodzi BC2 i multi nowego MoH) jest w 100% grywany i zachowuje wszystkie swoje właściwości do 25 FPS czy jakoś tak.  Większość samochodówek zachowuje swoje wszystkie właściwości przy ~20FPS - nawet nie kapniesz się, że masz tyle klatek.

Coraz więcej nowych gier jest lepiej zoptymalizowana co za tym idzie, więcej ugramy na niższym FPSie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2010, 17:18:33 »
Eve też należyy do gier które ładnie sobie radzą na niskich fps

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2010, 16:41:36 »
Swoją drogą za ile zł trzeba mieć kartę graficzną obecnie ,żeby mieć w grze maksymalne ustawienia graficzne i do tego płynną grę w najbardziej wymagających tytułach?Nie raz się czyta ,że faceci z redakcji pc musieli zmienić ustawienia na medium,bo nie dało się grać  i już tak pięknie nie było  ;).
nVidia 9600GT wystarcza w zupełności obecnie przy większości tytułów, a kosztuje znośne pieniądze.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2010, 17:11:52 »
Takiej karty nie ma. Metro na full detalach zawiesi ponoć każdy konfig sprzetowy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2010, 11:18:00 »
Ale rozumiesz znaczenie słowa "większości" ??  ;) :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 04, 2010, 11:37:46 »
Ale rozumiesz że on pisał o najbardziej wymagających pozycjach nie o ich większości? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najnowsze informacje o DUST 514
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2010, 12:14:00 »
Ale implikując, że Metro to wszystkie wymagające pozycje jeszcze gorzej brniesz w absurd.
Poza tym wciąż pozostaje pytanie kiedy pozycja jest wymagająca, a kiedy nie. Jak zamierzasz to ustalić ? Ja mam swój własny pogląd i zdanie w tym temacie i na tym opieram swoją opinię.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...