Autor Wątek: Okradzenie konta  (Przeczytany 28160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Straszny

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 27, 2011, 23:01:02 »
teścik polecam:
http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmowych-programow-antywirusowych-2011,Artykul,21381,11.html

Avast wygrał w nim z dużo teoretycznie mocniejszymi zawodnikami (zaskakuje słaba pozycja Microsoft Security Essesentials)

F-YU

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 27, 2011, 23:09:08 »
NOD wygra z całym proponowanym i porównywanym tam oprogramowaniem.
jak coś co nie DZIAŁA mogło zająć miejsce na podium  ;D - chodzi o avasta.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 23:16:58 wysłana przez solo »

NeX

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 27, 2011, 23:19:51 »
  Obawiam się, że nie wygra zasadniczo z niczym. Podstawą NODa była zawsze wydajność i mała zasobożerność, ale już lata minęły od kiedy konkurował z Nortonem, a nowe wersje innych programów są od dawna co najmniej porównywalne, a zazwyczaj po prostu lepsze od NODa. Funkcjonalnie darmowe wersje programów jak Avast, czy Comodo również go przewyższają. Więc pozostał mu marketnig fanboyów :P

F-YU

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 27, 2011, 23:25:26 »
comodo słynie ze swojego firewalla a nie antywirusa który jest do bani.
avast nigdy nie działał dobrze i to coś przepuszcza wirusy w stopniu tak strasznym że szok
to prawda że obecny nod zarzyna komputer dość znacznie - ale przynajmniej łapie te wirusy a nie przepuszcza jakbyś sitko na kranie zamontował, nortona czy pandę.


NeX

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 28, 2011, 00:13:30 »
  Nie wiem jak, jakikolwiek popularny program antywirusowy przepuszcza Ci wirusy i skąd takie wynalazki ściągasz.
Wirusy od wielu, wielu lat instaluje sobie sam; tylko wtedy gdy mam pełną świadomość ich istnienia (czytaj: szukam vitaminy).
Pomimo bytności na wielu forach, szemranych stronach itp nigdy nie zainstalowałem wirusa w inny sposób niż podczas pobierania i instalowania cracków, oraz podczas utarczek na IRCu, gdzie celowo usiłowaliśmy się przedostać przez zabezpieczenia.

Aby było śmieszniej, to jeden komputer przez ostatnie pół roku był bez antywirusa, tyle, że podłączony za routerem z firewallem.
Po przeskanowaniu lapek używany do przeglądania sieci okazał się zupełnie czysty pomijając cookies.

PS Systemów też nie mam w zwyczaju reinstalować. Win XP używam nieprzerwanie od czasu premiery sp1. Instalowałem na nim najróżniejsze wynalazki: Nortona, Pandę, NODa. Avasta i Pandę Cloud. Outpost.

Norton wypadł za fatalna wydajność scanu i obciążanie XPka. Panda i NOD za zawieszanie się podczas problemów sieciowych. Avast działał poprawnie poza oficjalnym wyłączeniem modułu sieciowego po instalacji firewalla Agnitum. Agnitum Outpost Security działa rewelacyjnie zarówno jako firewall jak i antywirus, ale jest zbyt ciężki dla starego komputera z 1GB RAM na którym mają chodzić czasem niezbyt kompatybilne już gry.
Panda Cloud wyleciała za brak tolerancji dla modów do gier i wirusów w crackach. No ni cholery nie dało się jej namówić aby sobie odpuściła. Co update, to na nowo zarzynała różne pchełki :D

Na nowszych komputerach lapek I3 i skrzynka z Phenomem ustawiłem Agnitum Outposta. Na roboczym komputerze brata wstawiłem Avasta, bo raz, że nie mam więcej licencji, dwa, że działa w tle bez zbędnych pytań. Braciszek ma zdjęcia obrabiać, a nie cracki ściągać, więc praktycznie nigdy nie ma fałszywych alarmów :P

Kareem

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 28, 2011, 09:11:39 »

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 28, 2011, 10:24:22 »
Taa i ci komputer zarekwirują na parę lat jako dowód rzeczowy.

Co do antywirusów to wnerwiają mnie komentarze w stylu - te to śmieci bo przepuszczają wirusy jak głupie. Mam na jednym kompie nortona, na dwóch avasta, serwisuje komputery połowie rodziny, a wcześniej testowałem między innymi kasperskiego i jakoś nigdy nie złapałem wirusów. Albo ludzie ściągają te programy w jakiś zrąbanych pirackich wersjach, albo totalnie pierdzielą konfigurację, bo na prawdę trzeba się postarać żeby sobie zainfekować wirusem komputer.

sc0rp

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 28, 2011, 10:28:45 »
Mam na jednym kompie nortona, na dwóch avasta, serwisuje komputery połowie rodziny, a wcześniej testowałem między innymi kasperskiego i jakoś nigdy nie złapałem wirusów.

Moimi jedynymi zabezpieczeniami sa: FF+Adblock, windowy FW i mózg - ostatni raz zlapalem wira w czasach kiedy plyta CD sluzyla tylko i wylacznie jako nosnik muzyki. Nic nie zastapi rozsadku usera.

amra

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 01, 2011, 00:04:15 »
Mialem podobny przypadek tylko loncznie mi opocowano konto  na okolo 5 miliardow isk sprzet + iski
Odzyskalem od ccp powiedzmy 60% - 65%
Nie musialem sie tlumaczyc bo pewnego dnia chce sie zalogowac a tu ban :| wchodze w meila a tu wiadomosc od ccp ze mialem wlam na konto oni zalozyli bana i prosza o kontakt ....
Wniosek z tego mam taki - pewnego razu tak sam od siebie chcialem zmienic haslo do konta ale po paru probach za nic sie tego niedalo zrobic ignorujac to myslac ze to jakas chwilowa usterka olalem sprawe a za tydzien - patrz wyzej
Dokladnie pare dni przed wlamem mialem straszne lagi a na dzien przed wlamem statki na stacji widzialem 2 zamiast jednego nie 2 te same tylko 2 rozne - szkoda ze formata robilem i usunolem screena ...
Ogolnie ccp dosc bezproblemowo i w miare szybko rozwiazalo sprawe szkoda ze tylko odzyskalem tyle - ale dobrze ze wogole cos odzyskalem

Edek  Moje statki poszly w jita i w amar kasa na jakas postac ktora miala dzien chyba ... 
No coz - bywa

Sorrki, ale takie pytanko, jestes pewien ze najpierw byl ban a potem ten email i nie odpowiadlaes GM uzywajac linkow z tego emial ? Bo z tego co wiem taki emial od CCP support  to jeden z podstawowych scam-ów wyludzajacych dane konta.
A CCP samo z siebie bardzo rzadko wykrywa wlamianie bez zgloszenia od usera.

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 01, 2011, 20:07:53 »
Jestem pewien bo na meila zagladlem dopiero jak niemoglem sie zalogowac do gry



Hi,

This mail is sent to inform you that your EVE Online account, has been closed as the account security is compromised.

It appears that hackers have gained access to your account. In order to prevent damage to your account we have closed it temporarily and created a new random password for it. Please make sure to clean your PC of keyloggers and trojans before accessing the account again. If you wish the account to be opened and if you have taken steps to secure your PC, please reply to this email and we will assist you as best we can.

All you should need to do, in order to gain back access to the account once it is opened, is to use the following link: https://secure.eveonline.com/forgotpassword.aspx

There are ways to avoid getting hacked;

1. Never buy ISK for real money.
2. Never visit ISK selling websites.
3. Never user macro programs.
4. Never share accounts with anyone.
5. Avoid logging into EVE using public computers.
6. Do not use the same username in different MMOs and if you do, certainly do not use the same password.
7. Change your password periodically.
8. Have your password complex.

Following these simple steps will make it much less likely that one’s account will be hacked.

Best Regards,
Senior GM Panic
EVE Online Customer Support


Dokladnie tak to wygladalo  :-X
[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

amra

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 01, 2011, 20:24:59 »
Dokladnie tak samo wyglada mail wyldzajacy dane konta. jedyna roznica, ze jak najedziesz na link do stornki z haslami to hint wyswietla inna lokacje. ;)

sc0rp

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 02, 2011, 09:18:36 »
@uliczny jakis czas temu dostalem podobny mail wraz z informacja przy probie logowania ze konto zostalo zbanowane prewencyjnie, bo zaistnialo podejrzenie wlamu. Petycja, problem solved.

A co do wyludzania danych etc. to jak ja dostaje tego typu maile NIGDY nie klikam w linki zawsze wpisuje z palca.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 02, 2011, 19:51:22 »
No cóż wygląda na to że ccp w tym temacie nic nie zrobi...

Gotówki straciłam ponad 300 mln do tego sfitowane na T2: scimitara, sacrelige, stilletto, absolution, apocalypse oraz 4 bombery niezafitowane i trochę statków fraktycjnych (edycja kolekcjonerska) i t1 do tego sprzęt zakupiony na refiting i pod inne statki, prawdopodobnie pewne skille, moduły i linki leadership, komponenty do budowy statków t2, minerały i materiały z salvage oraz sporo "śmiecia" który planowałam sprzedać zreprocesować to sumując to wszystko straciłam spokojnie z 1 miliard a odpowiedź ccp jest taka że: skoro ktoś za moją kasę kupił PLEXa/y i jeden został znaleziony w hangarze to mogę sobie go sprzedać... Po prostu ręce opadają...

A GMowi właśnie napisałam że raczy żartować i że opiszę sytuację na forum polskiego comunity jako żart stulecia.

Tak więc jeśli się ktoś włamie Wam na konto i zniszczy Wam plany i zabawę to nie liczcie na to że ccp coś pomoże
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 02, 2011, 20:01:11 »
Zamknij petycję. Pisz drugą tym razem przeciwko temu GMowi
z automatu pójdzie ta petycja do wyzszej instancji (tylko nie pisz że jest debilem wprost ;) )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 02, 2011, 21:44:05 »
  @Aenyeweddien
  Nie zwracaj uwagi na głupoty od jakiegoś n00b Gma.
Tak jak wyżej wspomniał Doom. Pisz nową petycję i zawsze bierz pod uwagę, że na niskim szczeblu może odpisać na nią idiota. Nie ma to nic wspólnego z oficjalną linią CCP.
Niestety czasem trzeba mieć mnóstwo cierpliwości i samozaparcia zanim trafi się na kogoś komu chce się coś zrobić i jeszcze przy tym ma pojęcie o grze i firmie w której pracuje.

AreQ

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 02, 2011, 22:28:52 »
podziękuj mu grzecznie i poproś o kontak z przełożonym - senior GMem. Oni powinni już zadziałać właściwie.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 03, 2011, 00:00:53 »
Gosiu, w razie problemów daj znać, będę próbował swoimi kanałami.

Xarth jeśli można to spróbuj Swoimi kanałami nakierować kogo trzeba by przeprowadził selekcję GMów miałam to nieszczęście trafić na tego samego "inteligenta" co Dexx http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9170.0 czyli na GM Nova...

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 03, 2011, 12:15:52 »
Zgadzam się z przedmówcami, GM Nova to wyjątkowy tłuk. Poproś o eskalację, senior GMowie zwykle są bardziej ogarnięci. IMO nie musisz zamykac tej petycji, tylko poproś o eskalację.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 03, 2011, 14:10:11 »
Zgadzam się z przedmówcami, GM Nova to wyjątkowy tłuk. Poproś o eskalację, senior GMowie zwykle są bardziej ogarnięci. IMO nie musisz zamykac tej petycji, tylko poproś o eskalację.

W jaki sposób to zrobić??
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 03, 2011, 14:39:51 »
Po prostu odpisz na tę petycję (dodaj swoją następną wiadomość) prosząc o eskalacje.
Coś w tym guście:

I'd like to request this petition to be escalated to senior GM. I believe more can be done to help me recover from this theft.

Regards,
...

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 03, 2011, 20:03:51 »
Murwa kać właśnie zobaczyłam że GM Nova się podpisuje "GM Nova Senior Game master" więc kto jest nad Nim??
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 04, 2011, 00:34:08 »
Murwa kać właśnie zobaczyłam że GM Nova się podpisuje "GM Nova Senior Game master" więc kto jest nad Nim??

CCP Hellmar :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 04, 2011, 02:37:58 »
Możesz jeszcze spróbować zagrać tak, że kupisz GTC przekonwertujesz na PLEX a oni niech sobie oba "wezmą" i niech ci zwrócą to za co zostały wcześniej kupione... pewnie chodzi o kasę, że ktoś sobie darmowe 30 dni nabił twoim kosztem.
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Frankie

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 04, 2011, 17:36:48 »
Z SGM Nova trzeba jak z dzieckiem. Jemu trzeba wszystko łopatologicznie punkt po punkcie rozpisać najlepiej jeszcze z podziałem czasowym co kiedy i jak się działo. Jeśli ma on rozpisane wszystko to zazwyczaj się przygląda takiej petycji dokładniej. Ciężkie są z nim początki, ale w miarę rozwoju petycji się rozkręca, a jak w pewnym momencie uświadomi sobie, że strzelił gafę i zrobił jakiś oczywisty błąd lub coś olał to znacznie przyspiesza z rozwiązaniem sprawy i jeszcze na każdym kroku przeprasza (to chyba w momencie gdy zaczyna odczuwać, że mu się pod tyłkiem zrobiło gorąco). Podsumowując do niego trzeba mieć cierpliwość i da się dużo załatwić jak człowiek wytrzyma jego styl załatwiania petycji. No i jest SGM więc zbyt dalekiej drogi odwoływania od niego nie ma.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 05, 2011, 10:31:05 »
Z SGM Nova trzeba jak z dzieckiem. Jemu trzeba wszystko łopatologicznie punkt po punkcie rozpisać najlepiej jeszcze z podziałem czasowym co kiedy i jak się działo. Jeśli ma on rozpisane wszystko to zazwyczaj się przygląda takiej petycji dokładniej. Ciężkie są z nim początki, ale w miarę rozwoju petycji się rozkręca, a jak w pewnym momencie uświadomi sobie, że strzelił gafę i zrobił jakiś oczywisty błąd lub coś olał to znacznie przyspiesza z rozwiązaniem sprawy i jeszcze na każdym kroku przeprasza (to chyba w momencie gdy zaczyna odczuwać, że mu się pod tyłkiem zrobiło gorąco). Podsumowując do niego trzeba mieć cierpliwość i da się dużo załatwić jak człowiek wytrzyma jego styl załatwiania petycji. No i jest SGM więc zbyt dalekiej drogi odwoływania od niego nie ma.

Ja nie wytrzymałem. Dlatego mniej więcej od roku mam otwartego epic arc-a bez mozliwości jego ukończenia czy zamknięcia.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 08, 2011, 15:39:12 »
Ja jeszcze trochę poprzerzucam piłeczkę ale raczej nie wiedzę by ccp coś miało pomóc...

A ogólnie jestem bardzo zła bo się okazało że ten pi..... złodziej sprzedał mojego Gedeona którego dostałam jak odchodziłam z PTF w październiku 2005 roku
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 08, 2011, 16:23:24 »
A ogólnie jestem bardzo zła bo się okazało że ten pi..... złodziej sprzedał mojego Gedeona którego dostałam jak odchodziłam z PTF w październiku 2005 roku

Buuu.... a jak ja odchodziłem z PTF to nic nie dostałem ;)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Raaji

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 13, 2011, 09:04:22 »
Sory ze wracam do tematu pare postow wczesniej, ale jeszcze chyba nikt nie wymienil bitdefendera, jak dla mnie swietny kombajn, ale nie o to chodzi - chyba w przedostatnim numerze Chipa byla pelna wersja bodajze na rok - wiec jakby ktos chcial to warto sprawdzic, bo numer do dostania...

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 06, 2011, 02:38:48 »
SGM Nova jak przedmowca powiedzial - dziecko ktore olewa jesli mu sie cos opisze w 2 slowach. Jemu trzeba lopatologicznie i odstepami czasowymi i zegarkiem.

Ponad SGM Nova jest jedynie dyrekcja, aktualnie jest on najwyzszy w hierarchi jezeli chodzi o zarzadzanie sprawami ingame eve online. Petycja ze skarga na GM'a nic nie da, zazwyczaj przechodzi ona w zapomnienie a GM sobie dalej pracuje poniewaz on ma pewne wykladniki jak ma odpowiadac na petycje. Tak zwane "automaty".

Co do kradziezy kont wymienione zostaly chyba wszystkie sposoby ochrony i zapobiegania. Osobiscie od paru lat nie uzywam zadnych av/fw a jedynie wlasnego rosadku i wiedzy informatycznej.

Aktualne zasady reimb w przypadku wlamania na kont obejmuja zwrot isk. Itemy sprzedane z konta badz tez przetransferowane poprzez trade / kontrakt nie podlegaja zwrotowi poniewaz CCP nie moze sztucznie dublowac itemow na rynku (jednoczesnie wkladac kolejne isk w market). Potencjalny nabywca mimo wszystko nie jest swiadomy tego ze kupuje rzeczy skradzione z czyjegos konta i nie moze poniesc za to kary, nawet jesli jest to tymczasowa postac stworzona na cel przeniesienia rzeczy. Dodatkowo logi z postaci trialowych nie sa trzymane dluzej niz 14 dni badz do czasu ich usuniecia. Logi postaci trzymane sa dopiero od czasu pierwszego oplacenia konta. Jak powszechnie wiadomo mozna spokojnie zakladac nieograiczona liczbe kont tylko po to by miec postac 2-3 dni a potem dane konto olac usuwajac postac.

Aenyeweedien, mozesz liczyc na zwrot isk ktore zostaly zdefraudowane z konta. Itemy juz nie podlegaja zwrotowi, niestety jakis czas temu byly uaktualniane zasady reimbursment o wlasnie ten szczegol.

Jezeli sie w czyms myle, prosze mnie poprawic.

-kthx