Autor Wątek: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...  (Przeczytany 101520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 17, 2019, 11:53:54 »
o tym że ccp twierdzi że konto jest ich własnością to nie prawda, nie mylić tu z korzystaniem z oprogramowania, na licence komercyjną, z racji na przepisy o umowach abiuzywnych używanych przez firmy, na podstawie prawa własności i umów na licencji komercyjnych i nie komercyjnych, i na podstawie wyroków o umowach frankowych gdzie banki poprzegrywały, w ogóle mnie ten tekst już nie rusza. problem w tym że islandnia odgradza się prawnie od reszty świata jak korea połódniowa.

a z prawnikami jest tak że duża cześć to małolaty zresztą prokuratorzy też, jeden prawnik u którego byłem, taki z siwą brodą pod 60 lat pomógł mi bardziej za darmo, niż dziesięciu lewackich 20-30 latków prokuratorów i prawników, gość który ma już wszystkie przepisy w głowie po stażu jaki ma, wszystkie małolaty adwokaci pierwsze co mówią to "daj pieniążek" a gość co ma 40 lat stażu i kase, o coś zapytany wali z automatu paragrafami, a młodziaki jak słyszą że sprawa jest z zagranicy to kisiel w majtkach, i mówią że oni tylko przepisują akty notarialne i hipoteki, według mnie jest wystarczająca ilość przepisów na podstawie której ccp nie odpuszczę tak dla zasady, zło sprawdza na ile może sobie pozwolić, teraz konto w grze, to po co następne będzie wyciągać rękę jak tu im odpuszczę? jakiś typ będzie mi konto brał za 800 bilionów (14 lat), policz sobie ile to pracy i czasu, są studia od gier komputerowych które przyznają że rozgrywka często bywa frustrująca, zresztą ludzie co widzą o co chodzi to wiedzą, dlatego ma to pewną wartość między innymi.

co do samego bana to sądzę że ma związek z marketem, tego czasu co ban powstał zajmowałem się marketem tak afk, i miałem 3 dni takiego bardziej hardkorowego daytraidingu,  short-owania, choć zdarzało mi się to wcześniej kilka razy bo było parę marketowych okzaji (na przykład jak weszły skill extraktory), na kompie robie dużo rzeczy jest, jak nie śpie to komp prawie zawsze działa, więc client był zawsze włączony, z tego co słyszałem to bota marketowego prawie nie można złapać, a rozróżnić praktycznie trilioion razy trudniej.

a hobby, mam jeszcze pare gier na kompie, troche statków kosmicznych brak ale jakoś życie toczy sie dalej, a hobby zmieniam na strzelectwo, na początek czarno prochowe, docelowo dystansowe 1000+ metrów (Barrett-y, CheyTac-ki, 50 bmg, takie hobby, bo sie człowiek nie może obronić sam we własnym domu), już nawet nie udowadniają ci winy tylko biorą co chcą i nie pozwalają bronić.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 17, 2019, 15:34:57 »
Cytuj
ccp nie odpuszczę tak dla zasady
Najpierw policja, potem prawnicy, sądy i teraz to:
Cytuj
hobby zmieniam na strzelectwo, na początek czarno prochowe, docelowo dystansowe 1000+ metrów. (Barrett-y, CheyTac-ki, 50 bmg, takie hobby)

Będziesz leciał z Barrett M82 50 bmg do Reykjavíku, żeby z dachu im powiedzieć "Aaaa częstujcie się suk***ny z CCCP, rozdaję szczodrze i z dobrego serca!"?  8)

Veldsper

  • -||-
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Veldsper
  • Korporacja: Shadow-Logistics
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 18, 2019, 08:12:26 »
"co do samego bana to sądzę że ma związek z marketem, ...
a hobby zmieniam na strzelectwo
zło sprawdza na ile może sobie pozwolić, teraz konto w grze, to po co następne będzie wyciągać rękę jak tu im odpuszczę?
taki z siwą kisiel w majtkach
mam żal do tych ludzi którego nie da się opowiedzieć"

chcesz mieć wjazd na chatę służb?




[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #318 dnia: Wrzesień 18, 2019, 08:32:32 »
milicja, prawniki, wolne sondy. CBS CDA i PiP, brakuje jeszcze tylko Sanepidu. CCCP pewnie już robi w pory, przed wpierdolem jaki ich czeka.
To som poważne sprawy prosze pana.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #319 dnia: Wrzesień 18, 2019, 09:43:33 »
Nie moge się doczekać aż ten koreański projekt jebnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 18, 2019, 10:14:15 »
Cytuj
chcesz mieć wjazd na chatę służb?
Pisząc bez śmiechowania sądzę, że chodziło mu raczej o strzelanie na strzelnicy posiadającej wszystkie niezbędne papiery gdzie pozwolenie nie jest wymagane. W PL bardzo ciężko jest dostać pozwolenie na broń krótką aby móc trzymać ją w domu a na trzymanie wielkokalibrowego karabinu wyborowego to już żaden organ nie pozwoli. Nie wierzę, że chce próbować zdobyć taką pukawę na czarnym rynku bo to pakowanie się w niezłe kłopoty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 10:23:08 wysłana przez Zgudi »

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 18, 2019, 10:23:53 »
I tu się mylisz. Przegapiłeś sporą zmianę w UOBIA parę lat temu :) Można i to względnie łatwo.
W miarę osiągalne są pistolety maszynowe o kalibrze od 6 mm do 12 mm oraz karabiny samoczynne o kalibrze od 5,45 mm do 7,62 mm.
Natomiast z Barrett M82 będzie rzeczywiście problem. Ale już poczciwy SVD jest osiągalny :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 10:38:22 wysłana przez [SHCK] Crushall »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 18, 2019, 10:37:52 »
Znalazłem to
Cytuj
Wnosząc o wydanie pozwolenia na broń palną w celu kolekcjonerskim, nie ma przeszkód w ubieganiu się o prawo do posiadania broni opisanej w art. 10 ust. 4 pkt 7 w zw. z art 10 ust. 4 pkt 2 lit. c) i e) ustawy o broni i amunicji tj. pistoletów maszynowych o kalibrze od 6 mm do 12 mm oraz karabinków samoczynnych o kalibrze od 5,45 mm do 7,62 mm.
Dalej podtrzymuję, że "na trzymanie wielkokalibrowego karabinu wyborowego to już żaden organ nie pozwoli". No chyba, że znasz i zarzucisz tu przepis który dawałby możliwość ubiegać się o pozwolenie na 12.7 mm.

Cytuj
Można i to względnie łatwo
Można i to względnie łatwo się ubiegać, ale dostać to już inna sprawa, bo podobno jest dużo odrzucanych wniosków.

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #323 dnia: Wrzesień 18, 2019, 11:19:47 »
Względnie łatwo - jak spełniasz wymogi i jesteś minimalnie rozgarnięty. Dróg jest wiele, nie wiem tylko czy jest sens je teraz omawiać. To że jest sporo mistrzów, którzy nie potrafią jednej ustawy się nauczyć przed egzaminem to inna sprawa. Temat rzeka - przerabiałem to za czasów jeszcze poprzedniej ustawy. Na moim egzaminie oblała tylko jedna panna która nie pojęła prostej zasady - nigdy nie kierować wylotu broni na kogokolwiek a już na pewno nie na egzaminatora :P

Co zaś do przepisu, na kaliber pow 12mm to proszę bardzo: Pozwolenie na broń, wydane w celu łowieckim uprawnia do posiadania broni dopuszczonej do wykonywania polowań na podstawie odrębnych przepisów (art. 10 ust. 4 pkt 3 ustawy o broni i amunicji).
I teraz masz art. 10. ust. 2 pkt. 3 w zw. z art. 10 ust. 4 pkt 7 w zw. z art. 10 ust. 4 pkt 3 ustawy o broni i amunicji - bierzesz to w kolekcję.
I sam zapis z rozporządzenia - bo ustawa tego nie precyzuje: Dz.U. 2005 nr 61 poz. 548, polecam Rozdział 2 - kaliber tu podany jest minimalny - nie ma maksymalnego.
Jak byś zobaczył co ludzie przynoszą czasem na polowania to byś z fotela wypadł.

btw. omawiany sprzęt jest normalnie w sprzedaży: http://skawinski-bron.pl/karabin-wyborowy-barrett-mod-98b-kal-338-lapua-magnum-pproduct-4887.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 11:29:28 wysłana przez [SHCK] Crushall »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #324 dnia: Wrzesień 18, 2019, 11:45:03 »
No dobra, może faktycznie istnieje jakiś sposób aby zdobyć legalnie karabin 12.7mm. Ten wyżej omawiany za 30 000 zł to wersja lżejsza kaliber 8.6mm.

Z resztą o czym my gadamy, bo z tego co widzę to siedziba CCP Games znajduje się nad samym morzem tuż obok portu więc chyba lepiej w budynek walić z działa okrętowego 127mm niż rozdrabniać się na 10 razy mniejsze kalibry.  8) I po akcji zadzwonić do nich, że "kurła macie moje iski w gotówce 800b w walizkach trzymane w zębach do Polski przywieźć bo jak nie to następnym razem będzie nalot bombowy! Kurła no!"



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 13:07:54 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 18, 2019, 11:59:07 »
o tym że ccp twierdzi że konto jest ich własnością to nie prawda, nie mylić tu z korzystaniem z oprogramowania, na licence komercyjną, z racji na przepisy o umowach abiuzywnych używanych przez firmy, na podstawie prawa własności i umów na licencji komercyjnych i nie komercyjnych, i na podstawie wyroków o umowach frankowych gdzie banki poprzegrywały, w ogóle mnie ten tekst już nie rusza. problem w tym że islandnia odgradza się prawnie od reszty świata jak korea połódniowa.

a z prawnikami jest tak że duża cześć to małolaty zresztą prokuratorzy też, jeden prawnik u którego byłem, taki z siwą brodą pod 60 lat pomógł mi bardziej za darmo, niż dziesięciu lewackich 20-30 latków prokuratorów i prawników, gość który ma już wszystkie przepisy w głowie po stażu jaki ma, wszystkie małolaty adwokaci pierwsze co mówią to "daj pieniążek" a gość co ma 40 lat stażu i kase, o coś zapytany wali z automatu paragrafami, a młodziaki jak słyszą że sprawa jest z zagranicy to kisiel w majtkach, i mówią że oni tylko przepisują akty notarialne i hipoteki, według mnie jest wystarczająca ilość przepisów na podstawie której ccp nie odpuszczę tak dla zasady, zło sprawdza na ile może sobie pozwolić, teraz konto w grze, to po co następne będzie wyciągać rękę jak tu im odpuszczę? jakiś typ będzie mi konto brał za 800 bilionów (14 lat), policz sobie ile to pracy i czasu, są studia od gier komputerowych które przyznają że rozgrywka często bywa frustrująca, zresztą ludzie co widzą o co chodzi to wiedzą, dlatego ma to pewną wartość między innymi.

co do samego bana to sądzę że ma związek z marketem, tego czasu co ban powstał zajmowałem się marketem tak afk, i miałem 3 dni takiego bardziej hardkorowego daytraidingu,  short-owania, choć zdarzało mi się to wcześniej kilka razy bo było parę marketowych okzaji (na przykład jak weszły skill extraktory), na kompie robie dużo rzeczy jest, jak nie śpie to komp prawie zawsze działa, więc client był zawsze włączony, z tego co słyszałem to bota marketowego prawie nie można złapać, a rozróżnić praktycznie trilioion razy trudniej.

a hobby, mam jeszcze pare gier na kompie, troche statków kosmicznych brak ale jakoś życie toczy sie dalej, a hobby zmieniam na strzelectwo, na początek czarno prochowe, docelowo dystansowe 1000+ metrów (Barrett-y, CheyTac-ki, 50 bmg, takie hobby, bo sie człowiek nie może obronić sam we własnym domu), już nawet nie udowadniają ci winy tylko biorą co chcą i nie pozwalają bronić.

Jak niby "shortujesz" na markecie?
LoL?

Czyli cccp pomyliło Cię z bot marketem?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 18, 2019, 13:18:23 »
Jak niby "shortujesz" na markecie?
LoL?

Czyli cccp pomyliło Cię z bot marketem?

Jak robisz wiele godzin przebicia na orderach to GM zaczyna się interesować - jak dotąd miałem to tylko w jita. Zanim dostaniesz bana GM otworzy convo i pogada z Tobą w stylu "jak leci". Jak się upewni że nie gada z botem to da Ci spokój. Jak nie zareagujesz a ordery dalej przestawiasz to duża szansa na ban.

Phunas

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Phunas
  • Korporacja: WILD5
  • Sojusz: The Minions.
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 18, 2019, 13:27:19 »
Nie zapomnę jak dostałem convo z zapytaniem czy wszyscy w domu zdrowi kiedy z ciekawości robiłem NPE na 9-letnim charze :D

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 18, 2019, 13:54:32 »
Jak robisz wiele godzin przebicia na orderach to GM zaczyna się interesować - jak dotąd miałem to tylko w jita. Zanim dostaniesz bana GM otworzy convo i pogada z Tobą w stylu "jak leci". Jak się upewni że nie gada z botem to da Ci spokój. Jak nie zareagujesz a ordery dalej przestawiasz to duża szansa na ban.
Ale ktoś może nie mieć ochoty na gadanie, ma kiepski dzień, odpowie "spierdalaj" i ma perma bana?

[SHCK] Crushall

  • SHCK
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 55
  • .
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crushall
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 18, 2019, 15:57:31 »
GM ma jeszcze kilka możliwości jak sprawdzić czy jesteś przy kompie ty czy bot. Mi jeszcze otwierali kiedyś okienko inventory tam by zasłonić aktualnie to co robię. W całej historii tylko raz dostałem bana - zasłużenie oczywiście (jak pamiętacie ponad połowa PL graczy to dostała swego czasu) i co ciekawe wszelkie restrykcje z bana usunięto mi po wielu latach.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: No tym razem to chyba naprawdę RIP EVE...
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 18, 2019, 16:53:31 »
Ja kupę lat temu miałem rozmowę przymusową z GM i prawie bana (ostatnie ostrzeżenie) bo kupiłem na allegro 300mln isk za 50zł. W tedy jak dla początkującego to była dla mnie kosmos kasa prawie nie do wyfarmienia. Koleś z allegro otworzył ze mną convo i rozbrajająco szczerze zapytał czy to ja kupiłem na allegro 300mln. Odpowiedziałem, że to nie ja, koleś powiedział, że nie ma tematu i nara, w tedy zmieniłem zdanie. Parę godzin później miałem 0 isk na wallecie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 17:03:59 wysłana przez Zgudi »