Autor Wątek: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)  (Przeczytany 19903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AreQ

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 09, 2010, 16:12:20 »
Arkadiusz aż mam ochotę namówić Yaśqa żeby Ci zrobił sparing z myrmidonem :P (chociaż jako rasowy caldari pluję na wszystko co wymaga skila z gallente w nazwie żeby działalo ;) )
Ehh wiedziałem że jak nie rozwinę tego to ktoś coś takiego napisze :D
Owszem, Myrmidon to naprawdę świetny statek, do solo na przykład, i nie trzeba mnie przekonywać o tym bo widziałem co potrafi. Tu nie chodzi o samego Galentyjskiego BCka jak o całość i spojrzenie przy okazji na inne kwestie. Mój błąd że nie rozpisałem dokładniej tego co miałem na myśli. Post Kareema o tym dobrze mówi.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2010, 20:29:12 »
Jeszcze raz dzięki Wam za podpowiedzi. Wychodzi na to, że chyba nie ma drogi całkiem na skróty i pozostaje mi na razie poznawać świat gry, uczyć się na swoich błędach, wtopić troche SP i czasu:) Mam, zdaje się, dwie opcje: skillować statki pod wymarzoną korporację, lub szukać korpa pod statki, którymi chcę latać (zakładając, że za kilka miesięcy nie wyjdzie dodatek, ktory wywróci wszystko do góry nogami:)

Rozumiem, że teraz częściej składa się duże floty nastawione na shield, niż na armor i postaram się mieć to na uwadze.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 09, 2010, 22:07:43 »
Skilowanie -> druga ścieżka jest znacznie bezpieczniejsza. Ewentualnie wybierz bramkę numer 3 - znajdź korpa który weźmie nooba nie latającego ich sprzetem, ale powie co i dlaczego skilować i przeczeka aż ten sprzet oskilujesz latając w międzyczasie jakimś crapem

Floty -> poniżej bs masz chyba AHAC'e i reszte shildową, od bs w góre przewagę jednak ma chyba sprzęt pancerny nad shildowym

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 10, 2010, 00:05:51 »
Jeszcze raz dzięki Wam za podpowiedzi. Wychodzi na to, że chyba nie ma drogi całkiem na skróty i pozostaje mi na razie poznawać świat gry, uczyć się na swoich błędach, wtopić troche SP i czasu:) Mam, zdaje się, dwie opcje: skillować statki pod wymarzoną korporację, lub szukać korpa pod statki, którymi chcę latać

A to nie jest to samo?

Rozumiem, że teraz częściej składa się duże floty nastawione na shield, niż na armor i postaram się mieć to na uwadze.

Nie. Floty kapitalistów, to głównie armor, podobnie BSy RR, oraz AB HACe. Na shieldzie są drejki, LR HACe i wszystko co wiarę w przeżycie pokłada w prędkości.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2010, 14:55:56 »
Witam po przerwie,
Przytłoczony ilością informacji przesiedziałem tydzień na szczycie góry, medytując nad moim wewnętrznym Eve:) Stwierdziłem, że nie ma się co wychylać przed szereg i wykombinowałem ścieżkę: Drake -> Nemesis -> Raven. Wszystkie używają missiles, więc mają parę wspólnych skilli..  Jako szeregowy drejkowy nie będę potrzebował nadludzkiego skilla, bo wystarczy latać, gdzie każą i targetować, kogo każą.

Wyskilowałem Drake'a i narazie jestem załamany DPS'em. Mam wrażenie, jak by ten statek nadawał się tylko do blobów i kite'owania ratów po spocie przez pół dnia. Heavy strzelają raz na pół godziny, a kiedy zakładam HAM, co sprytniejsze raty odemnie uciekają:) Czeka mnie teraz ponad 2 tygodnie skillowania do HAM II i zastanawiam się czy warto, tzn jakiego typu rakiet używa się na Drake'u w blobach..

Sprawa druga: Czy Drake z fitem T2 da rade solować paski w NPC 0.0, jak Curse itp? Nie mówię o najlepszych spotach i wyciąganiu 60M na godzinę.. Po prostu zastanawiam się, czy jest konieczonść cisnąć do Raven'a w celu zarobkowym, czy można dłużej szlifować BC.

Misje w empire działają jeszcze bardziej depresyjnie, niż DPS Drake'a:)

Ellaine

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2010, 15:05:13 »
Drake przewyższa Ravena pod niemal każdym względem jeśli chodzi o farmę i pvp.

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2010, 15:30:22 »
Wyskilowałem Drake'a i narazie jestem załamany DPS'em.

Zdefiniuj "wyskilowałem" oraz podaj fit na tym drejku.

Mam wrażenie, jak by ten statek nadawał się tylko do blobów

Czyli zgodnie z planem: "Jako szeregowy drejkowy nie będę potrzebował nadludzkiego skilla, bo wystarczy latać, gdzie każą i targetować, kogo każą."

i kite'owania ratów po spocie przez pół dnia. Heavy strzelają raz na pół godziny,

Sa 3 skille do ROFa rakiet. Na ile je masz?

a kiedy zakładam HAM, co sprytniejsze raty odemnie uciekają:) Czeka mnie teraz ponad 2 tygodnie skillowania do HAM II i zastanawiam się czy warto,
tzn jakiego typu rakiet używa się na Drake'u w blobach..

Navy Scourgy.

Ellaine

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2010, 15:45:43 »
Jestem Drakowym noobem po zainwestowaniu w niego na alcie jakiegoś miesiąca w skillach (rakiety, drony, shieldy, nieliczne na 5, większość na 4), mielę jakoś 25 milionów na godzinę na sanctumach (powinno dojść do 30 po porządnym wyskillowaniu) i dokładam swoją cegiełkę we flotach kiedy mam siłę klikać na 2 konta.

Drake ostatecznie nadaje się też do małych gangów - jeśli naprawdę nie da się nic lepszego to drake jest dobrym sposobem na dołożenie trochę DPSa od młodej postaci. Jeśli mały gang składa się głównie z tacklerów etc, to te +/- 400 DPS nie jest złe a do tego może robić za bait.

Ewolucja noobowego draka jest taka:
1. W pve przechodzisz od 1 do 3 BCU w miarę jak twoje skille do tankowania się poprawiają pozwalając na przeżycie sanctumów z coraz mniejszą ilością SPR
2. Dowalasz 5 małych dronek T2
3. Przechodzisz na scourge fury do zarabiania i frakcyjniaki do pvp.
4. Powolutku maksujesz sobie skille rakietowe.
5. skillujesz inne statki bo pewnie już masz dość tego nudnego i drętwego Draka który jest wszędzie i robi wszystko.

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 17, 2010, 15:50:53 »
5. skillujesz inne statki

Tengu. MUAHAHAHHAHAHA!

Ellaine

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 17, 2010, 15:56:30 »
Tengu robi 2 rzeczy:
1. farmi wściekłą kasę wypluwając miliardy rakiet i nawet nie używając dron co czyni go jeszcze nudniejszym ale wyraźnie efektywniejszym farmostatkiem.
2. Jak każdy T3 może mieć zestaw covert + debulbulator i jest z nim całkiem efektywny do solo / tiny gang pvp.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 17, 2010, 15:57:10 »
Zdefiniuj "wyskilowałem" oraz podaj fit na tym drejku.
Dobra, tylko sie nie śmiejcie:) Na taki fit pozwalają mi teraz skille.

Heavy Missile Launcher I x6
Tractor I
Salvager I

Invulnerability Field I
10MN Afterburner I
Large Shield Extender I
Large Shield Extender I
Shield Recharger I
Shield Recharger I

Shield Power Relay I
Shield Power Relay I
Ballistic Control System I
Damage Control I

Rigi:
Medium core defence field purger I
Medium core defence field purger I

Drony:
Hammerhead I x2

"Wyskillowałem" oznacza w tym przypadku możność niezbyt udatnego latania Drejkiem. Przyznaje się bez bicia, że skilli od missile ROF jeszcze nie trenowałem, bo od paru dni cisnę Missile Projection i Missile bombardment (nasawiałem się na HAM II)

Navy Scourgy.
...znaczy sie, że jednak heavy II

5. skillujesz inne statki bo pewnie już masz dość tego nudnego i drętwego Draka który jest wszędzie i robi wszystko.
Już teraz zaczynam czuć potrzebę wyskilowania jakiejś fregaty, żeby sie powydurniać i odreagować. Faktycznie Drake to drętwota straszna:) Dziękuję za wskazówki! Właśnie mam teraz problem z tym, by wcisnąć jeszcze dodatkowe ballistic control. Za jakieś półtora miesiąca powinien ten mój Drake zacząć w miarę latać i strzelać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 16:17:15 wysłana przez Shiro »

MGGG

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 17, 2010, 16:11:46 »
Navy są T1, wiec mozesz ich uzywac w lancherach T1.

Polecam mniej więcej taki zestaw na początek:
Power Diagnostic System I
Shield Power Relay I
Ballistic Control System I
Ballistic Control System I

LSE I
LSE I
Shield Recharger I lub AB
3x hardy pod misje

7x 'Malkuth' Heavy Missile Launcher I,

Medium Core Defence Field Purger I
Medium Core Defence Field Purger I
Medium Core Defence Field Purger I

5 dronek

Ogólnie wiekszość rzeczy skilujesz na t2, do tego czasu używasz named., a nie wersji podstawowych. Wiem, kosztują drożej, nawet znacznie drożej (meta 4 HML to jakieś 14kk za sztukę), ale opłaca się i to bardzo.




Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 17, 2010, 16:12:42 »
jako caldari masz doskonałą assault fregatę - harpy. Bardzo niedoceniany, bardzo tani i bardzo dobry statek. Wymaga co prawda wymaksowania small gunów żeby miał sens ale warto. i tak to kiedyś zrobisz więc czemu nie zaraz po drejku :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 17, 2010, 16:43:22 »
@MGGG
Gram krótko, więc stać mnie na wersje bazarowe. Zważywszy też na to, że w Eve jestem na etapie 5 letniego dziecka, które pcha paluchy do kontaktów i obija się twarzoczaszką o taborety, byłem już wielokrotnie o włos od utraty tego Drake'a i wiem, że prędzej czy później puffnie razem z całym tym fitem:)

@Azbuga
A taki rakietowy Hawk ogarniałby się u kogoś, kto już wymaksował skille od rakiet? Zawsze to kilka tygodni skillowania mniej. W przyszłym dodatku mają coś chyba gmerać przy rakietach..
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 16:49:42 wysłana przez Shiro »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 17, 2010, 16:51:30 »
Mają, ale puki co hawk jest generalnie z dupy shipem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 17, 2010, 18:20:56 »

Sprawa druga: Czy Drake z fitem T2 da rade solować paski w NPC 0.0, jak Curse itp? Nie mówię o najlepszych spotach i wyciąganiu 60M na godzinę.. Po prostu zastanawiam się, czy jest konieczonść cisnąć do Raven'a w celu zarobkowym, czy można dłużej szlifować BC.

1. nikt kto ma odrobine oleju w glowie nie raci cursem
2. spokojnie sie da
3. raven  w 0.0 sprawdza sie tylko w 2 rolach(pve): pure dps na plexach, robienie paskow. A drake mozne nawet solowac co prostrze plexy

Tengu robi 2 rzeczy:
1. farmi wściekłą kasę wypluwając miliardy rakiet i nawet nie używając dron co czyni go jeszcze nudniejszym ale wyraźnie efektywniejszym farmostatkiem.

To ze tengu nie uzywa dron to teraz z perspektywy czasu jego jedna z najwiekszych zalet, bo bez straty dpsu ktory nie dosc ze jest wysoki to uzywa medium rakiet mozna mu podpiac 5 fighterow (tak tak wiem ze niekazdy to ma - ale kazdy moze to miec)

@Shiro drake fit
Popatrz na na przemdioty ktore maja meta level 1-4 niektore z nich sa nawet tansze niz tech 1, albo nie wiele drozsze (tylko nie patrz na arbalesty bo to akurat wyjatek i kosztuja wiecej od drejka), misisle launcherow uzyj meta level 2 lub 3.

@Azbuga - kazdy szanujacy sie caldari skilluje missile, a jak juz robic cross train na dziala to czemu nie projectile wolf/jaguar z pewnoscia jest lepszy od takiej harpi ;)


Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 17, 2010, 19:10:15 »
Więc jeszcze jedno krótkie pytanie: Do PvE w 0.0 lepiej sprawdzą się HAM II czy Heavy II ?

Dużo bardziej nęcą mnie HAM II, kwestia tylko, czy moby mnie nie zjedzą, kiedy dopuszczę wszystkie na ćwierć setki km, lub czy nie zaczną uciekać, jak w deadspace'ach w empire. Domyślam się, że do 1v1, noob gang PvP HAM II będą fajniejsze..

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 17, 2010, 19:10:56 »
1. nikt kto ma odrobine oleju w glowie nie raci cursem

http://evemaps.dotlan.net/map/Curse

2. spokojnie sie da

Ale nie tak dobrze jak Cursem. :P


Heavy Missile Launcher I x6
Tractor I
Salvager I

Pierwszy problem - tracisz DPS na rzecz tractora.
Drugi problem to wyrzutnie. Te co używasz mają 15 sekundowy cykl, Advanced Limos 13,5, a jeszcze go skrócisz za pomocą skilli Missile Launcher operation oraz rapid launch, polecam je na 5. Do tego w lepsze wyrzutnie wsadzasz więcej rakiet. Jak będziesz miał tech 2, to skill do specjalizacji obetnie ci kolejną sekundę albo dwie.

Ballistic Control System I

Trzeci problem: to jak najszybciej na T2 trzeba wymienić. Skill od tego obniży ci wymagania CPU z wyrzutni, więc nie powinieneś mieć problemu z fitowaniem.

Drony:
Hammerhead I x2

5 małych T2. Ale to może poczekać aż będziesz miał ladnie wyczwórkowane rakiety.

Już teraz zaczynam czuć potrzebę wyskilowania jakiejś fregaty,

Rifter.

Więc jeszcze jedno krótkie pytanie: Do PvE w 0.0 lepiej sprawdzą się HAM II czy Heavy II ?

Dużo bardziej nęcą mnie HAM II, kwestia tylko, czy moby mnie nie zjedzą, kiedy dopuszczę wszystkie na ćwierć setki km, lub czy nie zaczną uciekać, jak w deadspace'ach w empire. Domyślam się, że do 1v1, noob gang PvP HAM II będą fajniejsze..

Bajer z Caldari do PVE jest taki, że rakiety oferują sensowny DPS na sensownym zasięgu. A w przypadku ratów opóźnienie w aplikacji tego DPSa nie ma żadnego znaczenia. Dlatego używa się prawie zawsze rakiet long range.

Ellaine

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 17, 2010, 19:14:52 »
Ogólnie, w draku do racenia jedyna rzecz T1 to core probe launcher. Po kolei wszystko należy pozmieniać na best named (meta level 4) a wraz ze skillami - na T2.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 17, 2010, 19:27:15 »
A w przypadku ratów opóźnienie w aplikacji tego DPSa nie ma żadnego znaczenia. Dlatego używa się prawie zawsze rakiet long range.
Kurcze, chyba nie nadążam przez dzisiejsze niskie cisnienie:) Masz na myśli wyrzutnie HAM II z rakietami advanced longe range assault?

PS. Bardzo to jest dla mnie cenne, co piszecie, bo nie wtopię tyle SP w jakieś intuicyjne skillowanie..

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 17, 2010, 19:37:25 »
Nie, wyrzutnie Heavy Missile Launcher oraz pozostałe "guided".

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 17, 2010, 20:14:38 »
wolf i jaguar nie są lepsze od harpii - fregaty strzelającej z rakiet w tej chwili dobrej nie ma. za to jest np. caracal navy isue który wymaga o miesiąc mniej skili od cerberusa a jet porównywalny lub w paru miejscach lepszy. ale na heavy assaultach.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Ellaine

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 17, 2010, 20:50:17 »
Sacri, Sacri, yeyeye

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 17, 2010, 23:50:01 »
Zmontowałem Drake'a na itemkach meta 3 korzystając z Waszych wskazówek. Pierwsza rzecz, którą odkryłem, to że meta 2-4 zabierają mniej CPU i power grid, dzięki czemu wcisnąłem siódmy launcher i dodatkowe ballistic control. Życie było piękne.

Druga rzecz, którą odkryłem pół godziny później, to że nie jestem jeszcze w stanie solować wszystkich DED 4. Pomogły mi w tym trzy raty ze scramblerem, web i logistics. Mam już nowego Drejka na meta 1. Lubie go tak, jak pierwszego:))

PS. Oglądałem tego Tengu na market preview. Niesamowite, to jak lalka barbie dla dużych chłopców- mógłbym tak klikać pół godziny  ;D

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 20, 2010, 16:25:04 »
Stanąwszy przed dylematem "cisnąc najpierw heavy, czy assault" zrobiłem porównanie czterech rakiet (DMG liczone dla jednej rakiety, ISK/m liczone nago bez skilli dla siedmiu wyrzutni po cenach Hek, range ze skillami 5,5)

Heavy Missiles II             Heavy Assault II

Navy Scourge                   Navy terror Assault
14,3 HP/s                           18 HP/s
range 84 km                       range 20 km
49k ISK/m                          125k ISK/m

Scorge Fury                      Terror Javelin Assault
16 HP/s                              14 HP/s
range 76 km                       range 30 km
17,5k ISK/m                        31,5 k ISK/m

Wychodzi, że najfajniej raciłoby sie z Navy Scourge (dobry dps i najlepszy zasięg, można wytłuc EWAR raty zanim dolecą) ale wydam 1m ISK na niecałe 20 minut strzelania i nie wiem, czy to się ogarnia. Z drugiej strony Navy można ładowac do T1 launcherów, a Arbalest ma taki sam cykl, jak HML II (szkoda troche poświecać parę tygodni skillowania).

Long range Assault mają dps, jak Navy Scourge, 30km zasięg i są dużo tańsze. Navy assault będą zdaje sie najfajniejsze do 1v1 i małych pvp, gdzie i tak lata się na odległość scrambla i web (zgaduje). Range 20km, ale DPS o 25% wyższy, niż Navy Scourge..

Stąd pytanie: ogarnia się finansowo Navy Scourge przy misjach L4 / nullsec ratting?

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 20, 2010, 16:46:04 »
launcherów, a Arbalest ma taki sam cykl, jak HML II (szkoda troche poświecać parę tygodni skillowania).

1. Nie szkoda.
2. T2 mają lepszego rofa niz arbalesty.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 20, 2010, 17:35:02 »
Arbalesty kosztują 15+ mil za sztukę.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 20, 2010, 17:41:05 »
Zdecydowanie rządzi scourge fury.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 17, 2010, 16:27:46 »
Dobrzy ludzie, przygoda z Eve wciąż się rozwija i miałbym do Was jeszcze parę krótkich pytań : ) Jakis czas temu dołączyłem do Eve University, ze względu na brata, i latamy czasem na roam'y po low. Takie wyloty kończą się często strzelaniem do trzech piratów w 50 osobowym Uni blobie (mniejsze pirackie floty rzadko podejmują walkę, a jak się mi zdarzyło widzieć, to raz i oczywiście Polacy, co się zwali Czarna Kompania : ) Duże z kolei nas miażdżą.

Żeby zaznać trochę więcej emocji, chciałbym zacząć latać w bait squad, który ma zawsze najwięcej frajdy, i w związku z tym zapytanie: jak powinen wyglądać książkowy fit na bait Drejka? Rozumiem że point + web, dps może ssać i nie będzie to podejrzane u nooba z Eve Uni. Nie wiem, czy mam upychać jak najwięcej resistów, czy silić się na wyższy regen tarczy (w klasycznym ficie pvp mam połowę tego, co w ficie pve). Nie wiem też, czy bez tanking skilli na 5 się obejdzie..

Drugnie pytanie, co do Cerberusa.. Czy sa zastosowania w pve, gdzie te statek będzie bardziej efektywny od Drake'a? Wiekszość skilli od Cerb. i tak potrzebna jest do Drejka, fregat i Tengu, więc te 10 dni w te, czy wewte nie robi noobowi różnicy : ) Intuicja mówi mi, że w pvp na HAM II powinien być przefajną zabawką, ale na pvp tym statkiem mnie nie stać i długo nie będzie.

Więcej grzechów nie pamiętam : )

Ranshe

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 17, 2010, 16:42:09 »
Dobrzy ludzie, przygoda z Eve wciąż się rozwija i miałbym do Was jeszcze parę krótkich pytań : ) Jakis czas temu dołączyłem do Eve University, ze względu na brata, i latamy czasem na roam'y po low. Takie wyloty kończą się często strzelaniem do trzech piratów w 50 osobowym Uni blobie (mniejsze pirackie floty rzadko podejmują walkę, a jak się mi zdarzyło widzieć, to raz i oczywiście Polacy, co się zwali Czarna Kompania : ) Duże z kolei nas miażdżą.

No taka wada latania w 50 osobowym blobie niestety, ludzie będą od was uciekać raczej, bo skille i statki skillami i statkami a przewaga 10:1 to trochę słabo, pomijając szaleńców. ;)

Cytuj
Żeby zaznać trochę więcej emocji, chciałbym zacząć latać w bait squad, który ma zawsze najwięcej frajdy, i w związku z tym zapytanie: jak powinen wyglądać książkowy fit na bait Drejka? Rozumiem że point + web, dps może ssać i nie będzie to podejrzane u nooba z Eve Uni. Nie wiem, czy mam upychać jak najwięcej resistów, czy silić się na wyższy regen tarczy (w klasycznym ficie pvp mam połowę tego, co w ficie pve). Nie wiem też, czy bez tanking skilli na 5 się obejdzie..

Ja bym zrobił dreja jak na pve, tylko z punktem. Strasznie upierdliwie się to bije, SokoleOko może potwierdzić, bo ostatnio takiego też linkował gdzieś. :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 17, 2010, 17:22:13 »
Zależy co ma ten drake łapać. Sam takim latałem (empirycznie sprawdzone że wytrzyma 2 tempesty i draka :P ) ale jest to bloczek betonu zbrojonego i taką też ma ruchliwość, dlatego jak trafi sie cokolwiek szybkiego co nie lubi latać poniżej 10km to raczej to coś zwieje jak wpadnie reszta bandy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 17, 2010, 19:52:01 »
Znaczy się cosik w ten deseń? (bez ambicji na łapanie fregat:)

7x HML II

Warp disturptor II
LSE II
Shield Recharger II
Invulnerability II
Invulnerability II
MWD

Shield power relay II
Power diagn. system II
Power diagn. system II
Damage control II

Field extender I
Field extender I
Anti EM screen reinforcer I


Edit: ewentualnie zamiast MWD, drugie LSE, a w low slot drugie Shield power relay i wtedy tank rośnie obłędnie, ale wiele ship'ów może się urwać..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 20:08:28 wysłana przez Shiro »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 17, 2010, 22:06:52 »
Nie ma opcji, żebyś nie miał MWD. Tak samo, musisz mieć scrambla, a nie długi punkt - jesteś tak wolny, że z długiego punktu i tak Ci się wszystko urwie. Jak masz scrambla, to gdy coś złapiesz, to już ubijesz. Drony ECM warto mieć. Jeden BCS też się przyda.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 17, 2010, 22:10:12 »
Ale czasem dobrze mieć długiego punkta, żeby przytrzymać cel, do czasu aż się doleci.

Shiro

  • Gość
Odp: Przyszła kariera PvP w Eve- prośba o rozwianie mrzonek:)
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 20, 2010, 21:30:37 »
Wiem, że już macie dosyć tego topic'u, ale znów przychodzę z pytaniem:) Jak wyczerpię swój limit postów w NoobGarten, proszę o naganę:)

Próbowałem racić Drejkiem na paskach w Geminate i na angel'ach w Great Wildlands. Choć bym jak się nie starał, nawet nie zbierając loota, nie jestem w stanie wyciągnąć z bounty więcej niż 7 kk na godzinę. Czy to normalne, że bounty za BS'a w nullsecu wynosi między 500k a 1kk? Czy jeśli wlecę głebiej w 00, bounty będzie wyższe, albo paski bardziej obfite? Ten mój system miał wiele belt'ów, więc nie rzecz w ilości. Może coś źle robię.. Albi pisał stronę wcześniej, że wyciąga noob-drejkiem 25kk na godzinę.