Autor Wątek: podstawowe pytania  (Przeczytany 47431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

semmac

  • Gość
podstawowe pytania
« dnia: Sierpień 15, 2010, 22:47:52 »
Witam, mam kilka pytań związanych z Eve (niektóre pewnie podstawowe)
1. czy dobrze rozumiem, ze oprócz kart prepaid trzeba tez zapłacić za otwarcie konta(i czy można tego
dokonać przez jakąś polską stronę)?
2.czy konto trial może zostać przekształcone w konto pełne z zachowaniem wszystkiego
co się "wypracowało" w trialu?
3.czy jest to gra również dla osób które mogą jej poświęcić np: 30-60 min dziennie, ale tez
nie w każdy dzień?
4. czy oprócz kupna kart np: na allegro w tradycyjny sposób, można dokonać płatności za
przedłużenie lub otwarcie konta przez sms?
5. jeśli będę miał dłuższą przerwę w grze to czy po ponownym zalogowaniu wszystko będzie tak jak to zostawiłem?
Z góry dziękuję za odpowiedź

silvia

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:52:47 »
1. nie trzeba.
2. tak
3. tak - postac sie trenuje sama... nawet jesli jestes offline.
4. nie.
5. tak.

tomassz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nyu Qiusantus
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:56:30 »
Witam, mam kilka pytań związanych z Eve (niektóre pewnie podstawowe)
1. czy dobrze rozumiem, ze oprócz kart prepaid trzeba tez zapłacić za otwarcie konta(i czy można tego
dokonać przez jakąś polską stronę)?
2.czy konto trial może zostać przekształcone w konto pełne z zachowaniem wszystkiego
co się "wypracowało" w trialu?
3.czy jest to gra również dla osób które mogą jej poświęcić np: 30-60 min dziennie, ale tez
nie w każdy dzień?
4. czy oprócz kupna kart np: na allegro w tradycyjny sposób, można dokonać płatności za
przedłużenie lub otwarcie konta przez sms?
5. jeśli będę miał dłuższą przerwę w grze to czy po ponownym zalogowaniu wszystko będzie tak jak to zostawiłem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
1. Nie
2. Inaczej być nie może
3. Pewnie
4. Chyba nie
5. Zależy co masz na myśli

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 23:04:33 »
Witam, mam kilka pytań związanych z Eve (niektóre pewnie podstawowe)
1. czy dobrze rozumiem, ze oprócz kart prepaid trzeba tez zapłacić za otwarcie konta(i czy można tego
dokonać przez jakąś polską stronę)?
Teoretycznie tak (tak to wglada na stronie ccp, ta ich opłata aktywacyjna czy co tam) w praktyce jakiekolwiek przedłużenie konta trial - aktywacji
Cytuj
2.czy konto trial może zostać przekształcone w konto pełne z zachowaniem wszystkiego
co się "wypracowało" w trialu?
Upgrade konta zmienia jego status -> znosi z niego trial blokady (np nie mozność robienia pewnych skili) pozatym to wciąż to samo konto
Cytuj
3.czy jest to gra również dla osób które mogą jej poświęcić np: 30-60 min dziennie, ale tez
nie w każdy dzień?
A dlaczego nie? Kolejka skili + mechanika skilowania dają szanse również takim casualom
Cytuj
4. czy oprócz kupna kart np: na allegro w tradycyjny sposób, można dokonać płatności za
przedłużenie lub otwarcie konta przez sms?
Nie
Cytuj
5. jeśli będę miał dłuższą przerwę w grze to czy po ponownym zalogowaniu wszystko będzie tak jak to zostawiłem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Generalnie tak. Są wyjątki od tej zasady, ale generalnie żeby odczuc ich skutki musiałbys w null / wh mieszkać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2010, 06:22:25 »
Dziękuję wszystkim za zwięzłe odpowiedzi. Jak cos jeszcze przyjdzie mi do głowy nie omieszkam wstąpić.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:53:08 »
Jeszcze coś mi wpadło do łepetyny:
Jakie są formy płatności za zarejestrowanie konta (mam się rejestrować może na paypalu)?
Skoro jest coś takiego jak "zaproszenie" do gry (o ile zrozumiałem daje więcej niż 14 dni na przetestowanie), to po co w ogóle zaczynać czternastodniowego triala skoro po zaproszeniu trzeba chyba od nowa zaczynać?? [chyba dobrze zrozumiałem, co?]

Może jednak jest jakiś serwis akceptujący płatności SMS z którego można by dokonać przelewu za konto? Skoro w takich prostych grach jak np: ogame to funkcjonuje...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2010, 23:05:25 »
To jest tak.
Prosisz o zaproszenie -> [sarkazm mode on] jakaś dobra dusza bezinteresownie wysyła Ci invite [/sm] -> zakładasz konto z zaproszenia i masz czas triala 21 nie 14 dni -> kupujesz przedłużenie konta w postaci GTC (game time code) lub plex'a w grze (uprzedzając pytanie prawie niemożliwe jest zarobic na trialu na plex, opcję podaję na wypadek gdybyś miał w grze kolegów którzy Ci to zasoponsorują lub kupiony GTC przerobił na dwa plexy) -> po przedłużeniu konta niezależnie od sposobu konto AUTOMATYCZNIE staje się kontem pełnym. Bez dopłat, Działa to również z kontem trial nie załozonym przez invite. Do tego jeszcze jeden detal - jesli wykupisz przedłużenie przed końcem okresu triala to dni dokupione zostaną dodane do tych jakie pozostały z triala, ale z konta zostaną zdjete blokady trialowe od razu, nie po upływie czasu triala.

Nie nie ma płatności via SMS, musisz kupować kody, aczkolwiek w polsce dostepnych jest kilka możliwości kupienia kodu bez potrzeby użycia Pay Pal

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:35:42 »
Dzięki. Czas żeby się zarejestrować i zacząć grać będę miał dopiero za miesiąc półtora, a te ewentualne 14 lub 21 dni minie akurat jak żona z dziećmi wyjadą :) więc bez problemu będzie można konto wykupić i.... :)
Mam w takiej sytuacji kogoś prosić, błagać o zaproszenie? Czy może są jakieś tablice ogłoszeń? I czy mam załatwiać sobie to zaproszenie już dziś czy raczej za ten miesiąc-półtora?
Skąd na allegro biorą się tańsze niż oficjalny cennik, karty do gry?


To jest tak.
Prosisz o zaproszenie -> [sarkazm mode on] jakaś dobra dusza bezinteresownie wysyła Ci invite [/sm] -> zakładasz konto z zaproszenia i masz czas triala 21 nie 14 dni -> kupujesz przedłużenie konta w postaci GTC (game time code) lub plex'a w grze (uprzedzając pytanie prawie niemożliwe jest zarobic na trialu na plex, opcję podaję na wypadek gdybyś miał w grze kolegów którzy Ci to zasoponsorują lub kupiony GTC przerobił na dwa plexy) -> po przedłużeniu konta niezależnie od sposobu konto AUTOMATYCZNIE staje się kontem pełnym. Bez dopłat, Działa to również z kontem trial nie załozonym przez invite. Do tego jeszcze jeden detal - jesli wykupisz przedłużenie przed końcem okresu triala to dni dokupione zostaną dodane do tych jakie pozostały z triala, ale z konta zostaną zdjete blokady trialowe od razu, nie po upływie czasu triala.

Nie nie ma płatności via SMS, musisz kupować kody, aczkolwiek w polsce dostepnych jest kilka możliwości kupienia kodu bez potrzeby użycia Pay Pal

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:41:55 »
Rozejrzyj się na forum, jest topic specjalnie na prośby o tego typu (ewentualnie wal do mnie na priv :P )

Te tańsze oferty na allegro biora się z tych samych źródeł co iski. Od kolesi którzy w życi mają eula -> czytaj legalne oferty to nie są. Jeśli chcesz na allegro kupować to legalne oferty są tylko te w których przedmiotem transakcji jest kod który zostanie Ci wysłany sms, mailem czy jak tam jeszcze sprzedawca oferuje. Wszelkie plsxy i doładowania z allegro to isk selling

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2010, 23:22:41 »
Wszelkie plsxy i doładowania z allegro to isk selling

Dodam jeszcze, że jest to bardzo niemile widziane na tym forum (vide regulamin)

Keradok

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:50:15 »
Można kupić GTC przez SMS :-). trzeba tylko wysłać 9 SMS-ów a każdy kosztuje tylko 30 zł :-) hehh. To chyba jest dla desperatów.
Widziałem to w jakimś sklepie.

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2010, 16:34:23 »
Dlaczego ceny w euro i dolarach maja te same wartości liczbowe? Wygląda na to, że jeśli kupie kartę w stanach
to wyjdzie mnie to taniej. Dobrze myślę? Choć pewnie wprowadzili dwa rodzaje kodów.
Policzyłem sobie i wyszło na to, że nie opłaca się kupować w Polsce kart, tylko lepiej zapłacić bezpośrednio z PayPala
albo Pay safe card. Ma ktoś doświadczenie z tym ostatnim?

Co do lewizny na Allegro to skoro można dostać bana za coś takiego to w jaki sposób następuje w grze przekazanie
surowców lub kasy. Na pewno jakiś automat wykrywający takie zachowanie działa na serwerze?

Dobrze rozumiem, że jeśli chcę się załapać na zaproszenie (po którym trzeba założyć nowe konto), to i tak muszę najpierw
jakieś konto posiadać?

Jeszcze jedno pytanie: PLEX - proszę o wytłumaczenie łopatologiczne.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2010, 17:12:00 »
Cytuj
Co do lewizny na Allegro to skoro można dostać bana za coś takiego to w jaki sposób następuje w grze przekazanie
surowców lub kasy. Na pewno jakiś automat wykrywający takie zachowanie działa na serwerze?
Sprzedawcy twierdzą ze klienci są bezpieczni, CCP jakis czas temu przejechało sie walcem banów po tym twierdzeniu...
Cytuj
Dobrze rozumiem, że jeśli chcę się załapać na zaproszenie (po którym trzeba założyć nowe konto), to i tak muszę najpierw
jakieś konto posiadać?
Nie. potrzebujesz jedynie skrzynki email na którą zostanie wysłane zaproszenie. Osoba zapraszająca musi mieć oczywiście pełne konto
Cytuj
Jeszcze jedno pytanie: PLEX - proszę o wytłumaczenie łopatologiczne.
Plex w znaczeniu abonamentu gry to item w grze którego zużycie przedłuża o 30 dni ważność konta na którym jest char go używający. W przeciwieństwie do całego kodu można go wystawić na market, lub kontrakty. Ale itemek w grze pojawia się tylko za wiedzą ccp. Nie masz szans go wydropić (chyba że trafisz łosia który lata z czymś takim w ładowni i masz fart który sprawi że plexy nie spłoną we wraku)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

amra

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2010, 17:51:35 »
Dlaczego ceny w euro i dolarach maja te same wartości liczbowe? Wygląda na to, że jeśli kupie kartę w stanach
to wyjdzie mnie to taniej. Dobrze myślę? Choć pewnie wprowadzili dwa rodzaje kodów.
Policzyłem sobie i wyszło na to, że nie opłaca się kupować w Polsce kart, tylko lepiej zapłacić bezpośrednio z PayPala
albo Pay safe card. Ma ktoś doświadczenie z tym ostatnim?

Problem jest taki, że jak chcesz aby Ci game code CCP przysłało do PL to na 100% skasują Cię w euro, nie ma szans na cene w $.
Jedyna droga kupowania kodow tych po 14.95$ to po przez pośredników z adresem w stanach lub strefie pacyfiku, lub po przez sewisy online, które przesyłaja kody na emial.

Goomich

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2010, 17:56:01 »
Problem jest taki, że jak chcesz aby Ci game code CCP przysłało do PL to na 100% skasują Cię w euro, nie ma szans na cene w $.
Jedyna droga kupowania kodow tych po 14.95$ to po przez pośredników z adresem w stanach lub strefie pacyfiku, lub po przez sewisy online, które przesyłaja kody na emial.

Już nie ma kodów po 15, tylko po 30+

amra

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2010, 17:59:27 »
Masz racje Mona X. Chodzilo mi bardziej o mechanizm, niż cene faktyczną.

Kara Mon

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2010, 19:56:34 »

Co do lewizny na Allegro to skoro można dostać bana za coś takiego to w jaki sposób następuje w grze przekazanie
surowców lub kasy. Na pewno jakiś automat wykrywający takie zachowanie działa na serwerze?



Wystarczy ze zaczna szukac w logach ludzi ktorzy wysylaja kase lub przedmioty z anic do innych w duzych ilosciach . Taki handlarz z Ebay czy Allegro nie wysyla 100m na miesiac . Teraz wystarczy wylapac komu wyslal i problem z glowy , ban , ban, debet debet, debet i spokoj. Malo kto dziala jako organizacja charytatywna i wszystko co zarobi wysyla innym z dobrej woli  :P

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 30, 2010, 23:21:52 »
A miał ktoś doświadczenie z Pay Safe Card??

Kara Mon

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2010, 00:10:04 »
Tak , dziala , nie oplaca sie :p nigdy nie kupisz tyle co trzeba i w przypadku eve (rozumiem ze chcesz aktywowac konto tym) doliczy ci jeszcze ekstra 5 $ czyli 15 + 5 . Kup gtc na byle jakiej stronie chocby www.pripp.com (cccp poleca ich na swojej stronie) , wyjdzie cie taniej i pewnie szybciej .

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:15:25 »
Tak , dziala , nie oplaca sie :p nigdy nie kupisz tyle co trzeba i w przypadku eve (rozumiem ze chcesz aktywowac konto tym) doliczy ci jeszcze ekstra 5 $ czyli 15 + 5 . Kup gtc na byle jakiej stronie chocby www.pripp.com (cccp poleca ich na swojej stronie) , wyjdzie cie taniej i pewnie szybciej .

Niestety na stronie "pripp.com" obecnie brak kart z kodami. Nie doszukałem się cennika, ale jeśli ceny mają podobne do tych z Allegro to chyba nadal bardziej się opłaca zarejestrować się w PAY PAL:
38,85 (3 miesiące)x4zł(aktualny kurs)=155,4 wychodzi 1,72zł za dzień
A karta 60 dni - 109zł wychodzi 1,81 za dzień.

Co wam bardziej w tej grze "pasi" (co jest bardziej praktyczne): klawiatura czy joystick?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:18:10 »
Jak już taki oszczędny jesteś, to najlepiej wykupić sobie pół roku - wychodzi jeszcze taniej :P
A joystick to chyba tylko do podrapania się po plecach, tam gdzie ręką nie dosięgniesz :P bo w eve jest bezużyteczny.
Przedwieczny.

Platfusek

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:47:43 »
Może jednak jest jakiś serwis akceptujący płatności SMS z którego można by dokonać przelewu za konto? Skoro w takich prostych grach jak np: ogame to funkcjonuje...

Ogame jest darmowe z tego co pamiętam, płaciło się tylko za dodatkową zakładkę i parę funkcji. Podobno zapłata w formie SMSów jest najdroższą formą w grach internetowych (mocno się przedraża), bo tutaj bardzo dużą prowizję pobiera pośrednik usługodawca w efekcie musisz dużo więcej zapłacić za to samo. Najtaniej chyba będzie przelewem na konto ccp ew kupić kod od pewnego sprzedawcy hurtownika z ebay albo allegro.

Ellaine

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2010, 19:09:56 »
Smsy sa drogie w Polsce gdzie operatorzy zabieraja ponad 50%, posrednik kilka % i jakoes 40% zostaje dla dostawcy. ￱W wielu krajach stawki sa duzo uczciwsze i platnosci sms maja sens.

Jest pomysl smsowo placonego abonamentu na 3 dni. Kosztowalby pewnie kolo 9-15 zeta. Ale szansa ze sie przyjmie jest mala.

Platfusek

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2010, 19:19:22 »
Jest pomysl smsowo placonego abonamentu na 3 dni. Kosztowalby pewnie kolo 9-15 zeta. Ale szansa ze sie przyjmie jest mala.

Czy to jest oficjalna informacja, gdzie o tym czytałaś?

W sytuacji awaryjnej można by sobie natychmiast reaktywować konto po urlopie bez potrzeby pisania do twórców gry (nie każdy zna dobrze angielski no może po za menu eve).


amra

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2010, 19:26:18 »
Z tego co się orientuje, to reaktywownie konta nie wymaga pisania do twórców i nastpuje w ciągu kilku sekund po zapłaceniu abonamentu.

NeX

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:39:37 »
  No jak, to laurki i czekoladek dla babci prezesa też nie trzeba było wysyłać?
To jakiś kit - nie smarujesz nie jedziesz :P

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2010, 21:30:30 »
[gmod]dyskusję o jakości zasilaczy oraz sensie kupowania kart z allegro przeniosłem do działu Wsparcie Techniczne[/gmod]

semmac

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:47:34 »
Gram już od kilku dni, a własciwie trenuję. Na razie godzina dwie dziennie bo trzeba się przed żonką czajić :). Ale jak wyjadą na wczasy i wykupię konto to... ;)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Miałbym kilka pytań

1. Czy system/ systemy w których trenuję są to systemy przeznaczone dla początkujących? Tz. mniej piratów itd?
2. Czy jest możliwość przyspieszenia treningi skilli?
3. Jeśli agent na koniec poleca mi swojego kolegę w innym systemie a ja się tam nie wybieram (i nie zapisałem wcześniej jego adresu) to czy to może być problem? Czy ten drugi agent może mnie lepiej wytrenować, zaoferować lepszą kasę?
4. Czy jest jakiś poradnik jakie skille trenować i jaki sprzęt dobierać w zależności od wybranej drogi kariery?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:59:21 »
1. Czy system/ systemy w których trenuję są to systemy przeznaczone dla początkujących? Tz. mniej piratów itd?

Tak - systemy startowe są najbardziej bezpieczne, łącznie z tym że jest zakaz griefingu newbie.

2. Czy jest możliwość przyspieszenia treningi skilli?

Tak - poprzez skillowanie skilli z grupy "learning" oraz zakup implantów podnoszących atrybuty


4. Czy jest jakiś poradnik jakie skille trenować i jaki sprzęt dobierać w zależności od wybranej drogi kariery?

Zapisać się do Unseen Academy jak tylko będzie znów prowadzona rekrutacja - pewnie w weekend będzie już można, na razie wstrzymali nabór, bo jacyś łosie wypowiedzieli im wojnę.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kareem

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:02:22 »
1. Czy system/ systemy w których trenuję są to systemy przeznaczone dla początkujących? Tz. mniej piratów itd?
I tak i nie. Te systemy nie różnią się od innych systemów w High secu. Czyli jest tam zdecydowanie bezpieczniej niż w null secu czy 0.0. Są po prostu pvp unfriendly. Jak chcesz to możesz w nich mieszkać całą swoją karierę w EVE... i około 85% populacji EVE tak właśnie robi.
2. Czy jest możliwość przyspieszenia treningi skilli?
Tak, poprzez implanty i wyskillowanie skilli z działu learning. Masz coś takiego jak atrybuty i ich wielkość ma wpływ na czas skillowania. Atrybuty te zwiększasz właśnie implantami i learningami. Poza tym dopóki nie wbijesz 1,6m sp czas skillowania jest skrócony o połowę. Potem jest wolniej.
3. Jeśli agent na koniec poleca mi swojego kolegę w innym systemie a ja się tam nie wybieram (i nie zapisałem wcześniej jego adresu) to czy to może być problem? Czy ten drugi agent może mnie lepiej wytrenować, zaoferować lepszą kasę?
Nie będzie problemu. Każdy agent ma level i quality. Im wyższy lvl i quality tym lepsza kasa za misję. Sam sobie powybieraj z dostępnych dla Ciebie. Robienie misji daje Ci standing do frakcji, wyższy standing odblokowuje lepszych agentów. Im niższy security status danego systemu tym też lepsze nagrody, ale uważaj na systemy 0.4 i niższe, tam już nie jesteś chroniony.
4. Czy jest jakiś poradnik jakie skille trenować i jaki sprzęt dobierać w zależności od wybranej drogi kariery?
Polecam program EveMon. Pomaga planować ścieżkę skillowania. Warto też wiedzieć co chcesz robić w EVE i popytać jakie skille najlepiej do tego mieć.

No i polecam Unseen Academy

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:10:02 »
1. Czy system/ systemy w których trenuję są to systemy przeznaczone dla początkujących? Tz. mniej piratów itd?
I tak i nie. Te systemy nie różnią się od innych systemów w High secu. Czyli jest tam zdecydowanie bezpieczniej niż w null secu czy 0.0. Są po prostu pvp unfriendly. Jak chcesz to możesz w nich mieszkać całą swoją karierę w EVE... i około 85% populacji EVE tak właśnie robi.

a czy w noob systemach nie można tez przypadkiem wystawiac kanek pod stacją w wiadomych celach?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:26:06 »
Moim zdaniem można oberwać po dupie za canflipping (i podobnym żerowaniu na niewiedzy newbie) w systemach startowych (nie w każdym 1.0, tylko systemach startowych).

Gdzieś musiałem o tym czytać, sam nigdy nie próbowałem, ale wiem że jest tu jeden specjalista od takich akcji, może coś napisze :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

NeX

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:26:47 »
Technicznie można. Jednak za gnębienie newbie podstawionymi kankami w systemach startowych grozi kara od GM. Włącznie z banem w przypadku niesubordynacji i nie reagowania na ostrzeżenia.

Z Polarisem za plecami mało kto strzela do n00bów jednak :P

MGGG

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:00:30 »
Podczepie sie pod watek :)

1.) Jakim skrótem klawiszowym przerywa się lot w warpie? Ze starych czasów pamietam, ze korzystałem z tego by zgubić goniacego mnie przeciwnik.
2.) W jakis sposób ustawić sobie zakładki w ramce z potencjalnymi obiektami (bodajze overlay) tak bym np. w 1 miał tylko stacje, moony, paski itd., a w 2 zakładce - wrogie obiekty?

sc0rp

  • Gość
Odp: podstawowe pytania
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:10:40 »
Podczepie sie pod watek :)

1.) Jakim skrótem klawiszowym przerywa się lot w warpie? Ze starych czasów pamietam, ze korzystałem z tego by zgubić goniacego mnie przeciwnik.

jesli juz zaczoles warp nie mozesz go przerwac jedyna metoda to logout. jesli dopiero wchodzisz w warp to ctrl+spacja.

Cytuj
2.) W jakis sposób ustawić sobie zakładki w ramce z potencjalnymi obiektami (bodajze overlay) tak bym np. w 1 miał tylko stacje, moony, paski itd., a w 2 zakładce - wrogie obiekty?

prawy klawisz na trojkacie przy overview - add tab no i ustawiasz zakladki. problem jest taki, ze z jakis powodow czasem bez podania przyczyny sie resetuja (we wszystkich zakladkach masz to samo co w ostatniej aktywnej) po logout. Ja sobie radze z tym w ten sposob ze mam zapisane kilka ustawien overview i daje load overview jak cos potrzebuje niestety nie jest to tak szybkiej jak skakanie miedzy zakladkami.

 mozliwe jest ze po zrobieniu zakladek sobie czegos nie zrobilem jakiegos save w opcjach czy cos ale szukalem tego i nie udalo mi sie znalesc, jesli ktorys z forumowiczow spotkal sie z podobnym problemem i wie jak go rozwiazac to bede wdzieczny za info.