Autor Wątek: broń elektroniczna zagłuszanie  (Przeczytany 21012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obelixus

  • Gość
broń elektroniczna zagłuszanie
« dnia: Październik 10, 2008, 09:48:31 »
Ostatnio zacząłem interesować się zagłuszaniem radarów przeciwnika. Jestem noobem w tej dziedzinie wienc kierowałem się intuicją.

Wybrałem w evemoon:
\Electronic Warfare\Electronic Counter Measures\Radar Jammers

Czytam:
Disrupts enemy targeting by generating a field of random sensor noise. Works especially well against Radar systems.
Czyli:
Zakłuca wrogie namierzanie poprzez generowanie losowego szumu (mniej więcej). Działą najskuteczniej przeciwko systemom radarowym.

Wyskilowałem  Electronic Warfare na 4 LVL i założyłem ECM - White Noise Generator II

No i tu pojawia się mój problem lub rozczarowanie bo często mi sie w EVE zdarza tak, że skiluje coś po to aby to działało tak jak mi się wydaje a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Włączam omawiane urządzenie na NPCu i nic .... NPC dostaje agro na mnie i atakuje.
Czasem po jakiś kilku minutach 2-3. Uruchamia się no i w tedy alleluja NPC mnie traci na jakiś czas.

To jak to działa ?
Od czego to zależy ?
Jak się tym posługiwać ?


Korzystając z okazji postu chciałbym zapytać o taki skill "Nanite operiation"
"Skill at operating nanites.  5% reduction in nanite consumption per level." Co daje ten skill ? Bo co tam pisze to rozumie ale nie bardzo rozumie jego zastosowania.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2008, 09:54:04 »
Wyskilowałem  Electronic Warfare na 4 LVL i założyłem ECM - White Noise Generator II

No i tu pojawia się mój problem lub rozczarowanie bo często mi sie w EVE zdarza tak, że skiluje coś po to aby to działało tak jak mi się wydaje a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Włączam omawiane urządzenie na NPCu i nic .... NPC dostaje agro na mnie i atakuje.
Czasem po jakiś kilku minutach 2-3. Uruchamia się no i w tedy alleluja NPC mnie traci na jakiś czas.

Najkrócej mówią ECM nie działają w zasadzie wcale (działają szczątkowo) na NPC właśnie. Po prostu NPC mają taki sprzęt że nie ma co do nich startować (CCP ich lubi)  ;) Tak samo jak nie można Wyssać NOSem, Neutem NPC do zera. Generalnie electronic warfare używa się ma żywych graczy a nie na NPCe.

horax

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2008, 09:55:45 »
A co do Nanite Op. to skill zmniejsza ilosc wymaganej nanite repair pasty, do naprawienia modulow po przegrzaniu (overheat)

obelixus

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2008, 10:21:25 »
Najkrócej mówią ECM nie działają w zasadzie wcale (działają szczątkowo) na NPC właśnie. Po prostu NPC mają taki sprzęt że nie ma co do nich startować (CCP ich lubi)  ;) Tak samo jak nie można Wyssać NOSem, Neutem NPC do zera. Generalnie electronic warfare używa się ma żywych graczy a nie na NPCe.

No i wszystko jasne, dziękuje. Generalnie NPC były tylko formą testu. Docelowo ma to służyć przeciw graczom.

litestep

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2008, 10:44:39 »
Tak samo jak nie można Wyssać NOSem, Neutem NPC do zera.
NPC można wyssać do zera, tylko że im to zupełnie nie przeszkadza.

Goomich

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2008, 10:57:29 »
Działanie ECMów by Mona X.

ECMy zakładasz na Blackbirda, Falcona, Rooka, albo Scorpiona. Odpalasz je kolorami: czerwona na statki z czerwonym tłem, czyli Matarów, żółte na Amarrów, zielone na Galarente, a niebieskie na Caldari (Caldari mają dwa tła, niebieskie i jakieś takie kremowe). Multispectrali nie używaj. Jeżeli przeciwnik jest w zasięgu ECMa, to ma 50% szansy (zadziała, albo nie zadziała) na to, że straci locka i przez 20 sekund nie będzie mógł nic innego namierzyć.

Bądź zawsze w allignie, bo zawsze będzie primary.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2008, 11:09:35 »
ECMy zakładasz na Blackbirda, Falcona, Rooka, albo Scorpiona.

A Kitsune ?   :P

myst1q

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2008, 11:22:09 »
tak przy okazji topica spytam
powiedzmy, ze mam dwa jammery do przeciwko gallente [magnetronic], kazdy o sile 3.
sila sensora statku to np. 16.
to mam 100*6/16 szansy, ze go zjammuje, czy jammery sie nie sumuja?

dlaczego nie uzywac multispectrala. jesli mam cztery wolne med slot [np. blackbird po wsadzeniu mwd i disrupta (support z mislami na high przeciwko dronom], to 4x2 daje 8. jesli wsadze po jednym dla kazdej rasy, to wyjdzie 3+3x1=6 czyli multispectrale w przypadku sumowania beda mialy wieksza sile, a jesli nawet sie nie beda sumowaly, to kazdy z nich, bedzie mial 2*100/16=12.5% szansy. a jesli mialbym rasowe, to 3*100/16=18.75% szansy z rasowego i 1*100/16=6.25% szansy z reszty.

wiec jak to dziala? XD

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2008, 11:37:14 »
tak przy okazji topica spytam
powiedzmy, ze mam dwa jammery do przeciwko gallente [magnetronic], kazdy o sile 3.
sila sensora statku to np. 16.
to mam 100*6/16 szansy, ze go zjammuje, czy jammery sie nie sumuja?

dlaczego nie uzywac multispectrala. jesli mam cztery wolne med slot [np. blackbird po wsadzeniu mwd i disrupta (support z mislami na high przeciwko dronom], to 4x2 daje 8. jesli wsadze po jednym dla kazdej rasy, to wyjdzie 3+3x1=6 czyli multispectrale w przypadku sumowania beda mialy wieksza sile, a jesli nawet sie nie beda sumowaly, to kazdy z nich, bedzie mial 2*100/16=12.5% szansy. a jesli mialbym rasowe, to 3*100/16=18.75% szansy z rasowego i 1*100/16=6.25% szansy z reszty.

wiec jak to dziala? XD
Jammery (ECM) działają na zasadzie prawdopodobieństwa i dla każdego liczone jest osobno. Czy  zatem będzie lepiej użyć więcej ?
No cóż na zdrowy chłopski rozum (który w większości i tak nie działa, bo jest przymroczony wypitym piwskiem), to jak kupisz 2 losy na loterii, to masz większą szansę wygrania. O ile większą, to już się nie podejmuję policzyć, ale na pewno nie jest to 2x jak w Twoim przykładzie.

Dlaczego nie multispectrale ? Choćby dlatego, że każdy z nich z osobna ma mniejszą wartość niż pojedynczy rasowy, a z biegiem czasu przekonasz się, że nie wszystkie statki przeciwnika stanowią podobny poziom zagrożenia i nie każdego warto jamować.
Od takiego poziomu doświadczenia już tylko niewielki krok do wiedzy jakie 2 jammery i czy warto je wsadzić na pozostałe 2 sloty (chociaż do PVP to niekoniecznie pod ECMy te "wolne" sloty powinieneś wykorzystywać).
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 11:40:14 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2008, 11:37:37 »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2008, 12:31:28 »
Jammery (ECM) działają na zasadzie prawdopodobieństwa i dla każdego liczone jest osobno. Czy  zatem będzie lepiej użyć więcej ?
No cóż na zdrowy chłopski rozum (który w większości i tak nie działa, bo jest przymroczony wypitym piwskiem), to jak kupisz 2 losy na loterii, to masz większą szansę wygrania. O ile większą, to już się nie podejmuję policzyć, ale na pewno nie jest to 2x jak w Twoim przykładzie.

Jak to nie 2x, chłopski rozum dobrze podpowiada. o ile pamiętam z rachunku prawdopodobieństwa z liceum i pierwszego roku studiów (już kawałek czasu minął, więc mogę się mylić) jednak powinno być dwukrotnie większe p-stwo, że target złapie jama (straci locka) jeśli odpalimy oba modułki jednocześnie.

Dlaczego? Zdarzenie losowe a ustalamy jako zadziałanie jednego jama na statku wroga, w danym przykładzie jego prawdopodobieństwo wynosi 3/16, skutkiem jest strata locka przez target (którą nazwiemy zdarzeniem b). Teraz odpalamy dwa jamy na raz, prawdopodobieństwo, że zadziała jeden z nich dalej jest 3/16, prawdopodobieństwo, ze oba naraz 9/256 IIRC, ale jest to nam niepotrzebne, ponieważ pożądanym skutkiem jest utrata locka, która wystąpi jeśli którykolwiek z jamów zadziała. zbiór zdarzeń związany z tym skutkiem (B) jest sumą, a nie częścią wspólną zbiorów zdarzeń A "zadziałenie jama" na przestrzeni zdarzeń losowych. Alternatywa, a nie koniunkcja.

De facto, skoro są to wszystko zdarzenie niezależne, to z dwóch jamów masz szansę 3/16+3/16=37,5% na utratę locka ;-)

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że moja pamięć dotycząca prawdopodobieństwa już jest nieco przytłumiona, a mój wywód dość mętny, więc chętnie przyjmę poprawki bądź kontrargumenty.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 12:46:30 wysłana przez Khobba »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2008, 12:50:46 »
Więc jeśli jeden ECM ma, dla przykładu, 60% by zjammować cel  to jak dorzucimy drugi to będzie 120% czyli zdarzenie pewne? ;)
na urlopie od EVE

Mikker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • Pink Bunnies Killboard
  • Imię postaci: Mikker
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Emeryt
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2008, 12:57:22 »
Nie,szanse liczone sa od nowa za kazdym razem jak odpalasz ECM.Czyli jak odpalisz pierwszy masz 60% szansy na zjamowanie,nieuda sie odpalisz drugi bedzie znow 60% na zjamowanie.Moze byc ze pierwszy zaskoczy a potem drugi bedzie to widac po odnowionym czasie cyklu na celu :)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2008, 13:00:13 »
Ja to wiem. Parafrazuję tylko obliczenia Khobba :)
na urlopie od EVE

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2008, 13:11:57 »
Racja, jak wrócę z roboty, to zastanowię się na spokojnie :)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2008, 13:18:13 »
Dla całości zdarzenia szanse są jakoś liczone, ale ja się tego nie podejmę, bo prawdopodobieństwo jest dla mnie czystą abstrakcją większą nawet od przestrzeni zakrzywionych i wielowymiarowych.
na urlopie od EVE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2008, 13:24:48 »
Dwa równoległe zdarzenia z 60% prawdopodobieństwem dają około 84% ogólnej szansy na powodzenie (o ile dobrze pamiętam zasady prawdopodobieństwa ze szkoły).
Przedwieczny.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2008, 13:32:31 »
Bo tu prawdopodobnie liczy się szanse dla niezajścia zdarzenia, czyli:
1 ECM z 60% szans na jamm to 40% szans na nie wbicie jamma. 2 ECMy to będzie 4/10*4/10 czyli 16%. Odwracając mamy, tak jak piszesz, 84% na wbicie jamma.

Ale ja się naprawdę nie znam.
na urlopie od EVE

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2008, 13:34:47 »
Dwa równoległe zdarzenia z 60% prawdopodobieństwem dają około 84% ogólnej szansy na powodzenie (o ile dobrze pamiętam zasady prawdopodobieństwa ze szkoły).
A mi sie wydaje że nie...
Nie ma żadnego znaczenia czy zostaną wykonane jednocześnie czy jedno po drugim, nie widze takiej zmiennej we wzorach prawdopodobieństwa ;)
Przykład: Masz 2 monety. Czy prawdopodobieństwo że na jednej wypadnie orzeł jest inne jeśli rzucasz obdywoma jednocześnie czy jedna po drugiej? Wydaje mi się że jest dokładnie takie samo...
A wracając do jammerów to lepiej włączać je po kolei bo wtedy wiesz że np. pierwszy cykl wszedł i możesz drugim jammerem próbować wyłączyć coś innego, a tak dupa ;)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2008, 13:37:18 »
Tylko tu liczymy prawdopodobieństwo dla efektu, a nie dla pojedynczych zdarzeń. Pojedyncze zdarzenia na siebie nie wpływają, ale wynik ogólny się zmienia wraz ze wzrostem ilości zdarzeń.

« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 13:43:01 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2008, 13:38:34 »
De facto, skoro są to wszystko zdarzenie niezależne, to z dwóch jamów masz szansę 3/16+3/16=37,5% na utratę locka ;-)
Może i całkowite prawdopodobieństwo zjamowania będzie na poziomie 37.5%, ale ja wolę myśleć, że mam 2 szanse na zjamowanie po 18.75% prawdopodobieństwa każda. Ponadto prawdopodobieństwo 100% nie oznacza, że za każdym razem zjamujesz.

Bo tu prawdopodobnie liczy się szanse dla niezajścia zdarzenia, czyli:
Może. Nie znam się.
Wiem natomiast, że jak mam 2 jammery z 60% prawdopodobieństwem zjamowania, to mam de facto 2 szanse z 60% prawdopodobieństwem sukcesu.

Prawdopodobieństwo jest zbyt niepewne i dlatego zawsze wolałem dampenery (wystarczyło trzymać się odpowiedniego zasięgu), ale po nerfie... E-W straciło swój urok.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2008, 13:42:06 »
Tylko tu liczymy prawdopodobieństwo dla efektu, a nie dla pojedynczych zdarzeń. Pojedyncze zdarzenia na siebie nie wpływają, ale wynik ogólny się zmienia wraz ze wzrostem ilości zdarzeń.
Nie widze różnicy - uzyskany efekt to wypadnięcie orła / zjammowanie.
Dla ułatwienia przyjmijmy że jammer ma 50% szans na zadziałanie.
Tak samo moneta ma 50% szans na to że wypadnie orzeł.
Czy rzucam monetami po kolei czy jednocześnie nie ma znaczenia zawsze mam 50% szans na to że wypadnie orzeł / zjammuje. Jedyne zmienne w tym równianiu to prawdopodobieństwo pojedyńczego zdażenia oraz ilość prób.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2008, 13:43:12 »
Jedyne zmienne w tym równianiu to prawdopodobieństwo pojedyńczego zdażenia oraz ilość prób.

No o tym cały czas mówimy, ale że się napisałem to resztę postu zostawię :)

Parafrazując: nie chodzi o to na której monecie co będzie, tylko jakie są szanse by na jakiejkolwiek coś było. Rozpiszę to.
Mamy 2 monety (dwa ECM) - 50 procent szans na reszkę i orła. Interesuje nas orzeł (jamm wszedł).
Zdarzenia możliwe
1. na obu monetach orzeł
2. na pierwszej orzeł na drugiej reszka
3. na pierwszej reszka na drugiej orzeł
4 na obu reszka

z tych czterech możliwych zdarzeń trzy są dla nas pożądane - przy trzech jamm (orzeł) zostałby założony na cel. Więc jak przy jednym ECM 50% mamy tylko połowę szans, to przy dwóch mamy już 75%.

Jeśli szanse pojedynczych zdarzeń są inne niż 50% to modyfikuje jedynie wynik końcowy, a nie to jak go liczymy (przy szansach 60% pojedynczych zdarzeń mamy już 84% na pożądany wynik) itp.

« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 13:45:44 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2008, 13:48:47 »
Zdarzenia możliwe
1. na obu monetach orzeł
2. na pierwszej orzeł na drugiej reszka
3. na pierwszej reszka na drugiej orzeł
4 na obu reszka
OK.
Przykład 1:
masz 2 monety i rzucasz nimi jednocześnie. Prawdopodobieństwo że uzyskany wynik będzie jednym z podanych przez Ciebie jest 25%.
Przykład 2:
masz jedną monetą i rzucasz nią raz, zapisujesz co CI wypadło i rzucasz drugi raz. Prawdopodobieństwo że wystąpi jeden z podanych wyników będzie dalej 25%

Z tą różnicą że w drugim przypadku jak za pierwszym razem wypadnie orzeł możesz za drugą próbą jebnąć tą monetą komuś innemu ;)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2008, 13:55:00 »
OK.
Przykład 1:
masz 2 monety i rzucasz nimi jednocześnie. Prawdopodobieństwo że uzyskany wynik będzie jednym z podanych przez Ciebie jest 25%.
Przykład 2:
masz jedną monetą i rzucasz nią raz, zapisujesz co CI wypadło i rzucasz drugi raz. Prawdopodobieństwo że wystąpi jeden z podanych wyników będzie dalej 25%

Z tą różnicą że w drugim przypadku jak za pierwszym razem wypadnie orzeł możesz za drugą próbą jebnąć tą monetą komuś innemu ;)

Ale nas interesuje to, że 3 z 4 wyników w obu przypadkach nas satysfakcjonuje.
na urlopie od EVE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 10, 2008, 13:56:42 »
No właśnie - chodziło o ogólne zaistnienie zdarzenia, bez rozróżniania czy zajdzie jedno (i jeśli tak to które) czy oba.
Czyli przy dwóch jamach 60% masz 84% szans, że zjammujesz przeciwnika.
Jest to oczywiście uproszczenie, ale w końcu prawa Newtona też są uproszczeniem i działają :P
Przedwieczny.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2008, 13:57:31 »
Ale nas interesuje to, że 3 z 4 wyników w obu przypadkach nas satysfakcjonuje.
I w obu przypadkach prawdopodobieństwo jest takie samo.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2008, 14:01:30 »
I w obu przypadkach prawdopodobieństwo jest takie samo.

No, nigdy tego nie negowałem :) Nie wiem nawet czy ktokolwiek negował. Ja tylko liczę jakie są szanse na zjammowanie celu przy 1 ECM, a jak się zmieniają po wrzuceniu drugiego o takiej samej sile (na przykładzie ECM mających szanse 50% i 60% na zjammowanie celu).

To, czy odpalamy dwa na raz czy po kolei dla tej rozmowy nie ma znaczenia, bo rozpatrujemy czysto teoretyczny przykład (bez zastanawiania się jaki ECM i jaki statek) gdzie jammujemy jeden cel.
na urlopie od EVE

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2008, 14:06:39 »
No to doszliśmy do porozumienia :D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2008, 14:13:23 »
No, nigdy tego nie negowałem :) Nie wiem nawet czy ktokolwiek negował.
Ale był taki jeden co uważał, że jak ma 2 jammery po 50% każdy to jak je uruchomi to ma od razu 100%
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

myst1q

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2008, 14:18:17 »
jesli chcesz wyliczyc prawdopodobnienstwo tego, ze dwa jammery zjammumja przeciwnika w tym samym czasie, liczac, ze sie ich sila sie nie laczy, i kazdy jammer ma szanse 3/16, to masz (3*3)*100%/16*16=3.5% szansy na zadzialanie obu naraz.

wyliczenie szansy zjammowania asynchornicznego [szansa dla zaloznenia jamma ktorym kolwiek] jest czysto teoretyczna i najlepiej sobie powiedziec, ze kazdy z nich ma 18.75% szansy, gdyz stanowi to wartos prawdopodobienstwa zalozenia jamma dla nich obu.

jesli wezmiemiy jammer o szansie 25% i jammer 50% to szansa, ze ktorys z nich zalozy locka to jammer1+jammer2+.../ilosc jammerow.
w tym przypadku bylo by to 25%+50%/2=75%/2=35.5%.

kurde... kilka odpowiedzi mi wyslano podczas pisania tego posta >_<

tak mi sie wydaje

*ilosc jammerow

Ellaine

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2008, 14:24:53 »
Prawdodpobienstwo ze ktorys jammer zadziala to
1-(prawdodpobienstwo ze zaden jammer nie zadziala)
czyli
1-((1-szansa zadzialania jammera nr 1)*(1-szansa zadzialania jammera nr 2)...)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2008, 14:26:24 »
Nie dość, że nie odwrócił to jeszcze źle policzył :)

Szansa to będzie 62,5%

EDIT:  :o nie zauważyłem, co myst1q  zrobił. Tak, masz rację, wydaje Ci się.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 14:27:55 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

myst1q

  • Gość
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2008, 14:39:02 »
Nie dość, że nie odwrócił to jeszcze źle policzył :)

Szansa to będzie 62,5%

EDIT:  :o nie zauważyłem, co myst1q  zrobił. Tak, masz rację, wydaje Ci się.

erm, w jaki sposob 62%? ;]
ja mowilem o jammerze 3/16*100% ;p

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: broń elektroniczna zagłuszanie
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2008, 14:42:28 »
A ja tam widzę przykład z jammerem 25% i 50% i dla niego policzyłem bo Ty tam cuda na kiju odwaliłeś ::)
na urlopie od EVE