Autor Wątek: Gdzie newbie może zarabiać.  (Przeczytany 31059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarvil

  • Gość
Gdzie newbie może zarabiać.
« dnia: Sierpień 10, 2012, 16:08:06 »
Witam ponownie, skończyłem komplet tutków i mam pytanie do bardziej zaawansowanych graczy. Mianowicie, jak w miarę stabilnie i dobrze zarabiań ISK? Próbowałem tłuc misje dla agentów, ale one są zazwyczaj albo słabo płatne, nudne jak diabli i nawet szkoda Salvagera odpalać żeby pruć pirackie statki (trochę spalonej elektroniki... wow). Inne misje są dla odmiany wybitnie za trudne dla początkującego (Coercer który dostaje się pod zmasowany ostrzał pierdyliarda rakiet+drony spowalniające...) i trzeba je robić systemem "zniszcz ile się da statków -->warp to base --> repair --> powrót na pole walki --> zapętlić.

Z tego co słyszałem Mining jest bardzo nieopłacalny, a obszukiwanie sygnatur jest zazwyczaj nieopłacalne (pomijam fakt że szlag mnie trafia gdy po raz enty nie mogę znaleźć anomalii).

Czy po prostu mam przestać płakać, spiąć poślady, jechać te misje dla agentów i grind, grind, grind ;).

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:21:48 »
Na początku na pewno mining jest bardziej opłacalny od misji PvE... ale czy chcesz się za niego zabierać to już od ciebie zależy. Nie wiem skąd wyczytałeś, że mining jest nieopłacalny. Zostały jeszcze chyba misje dla milicji.. ale wiem czy masz wystarczające skilę.

Są jeszcze inne sposoby zarobku jak np. handel.

Po twoim poście wnioskuje, że nie byłeś jeszcze w Unseen Academy - udaj się tam prędko :-)

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:23:00 »
Wszystko w tej grze jest opłacalne, ale pod warunkiem, że masz wyskillowaną postać pod daną aktywność.
Ogólnie dla nowej postaci w EVE misję sa na początek najlepszym i najszybszym sposobem zarobkowania. Ale nie od razu Kraków zbudowana. Mając skończony tutorial nie masz co szukać na misjach lv 3/4, bo stracisz statek. Najpierw robisz misję lv 1 i skilujesz deskę/cruza, potem jak wbijesz stand, zaczynasz misję lv 2 i skilujesz battlecruza, Jak masz stand idziesz na misję lv 3 i skillujesz fit t2 do battlecruza i wskakujesz na misję levelu 4. O ile za misję lv 1 możesz zarobić do 100 tys. ISKów, to już misję lv 3 dadzą ci parę milionów, a lv 4 - nawet 20 mln ISK+.

Zieloną postacią możesz zarabiać szybciej w inny sposób, ale albo:
- musisz znać mechanikę gry (np. ninja salvaging; farmienie plexów w faction warfare; eksploracja)
albo:
- mieć kumpli, którzy zabiorą Cię do 0.0/WH i pomogą Ci w zarabianiu (np. bedziesz woził loot, salvagował wraki itp.)

Na koniec dwie rady:
- zapraszamy do Unseen Academy: http://www.unseen.pl/ 
Dziewczyny i chłopaki pomogą Ci stawiać pierwsze kroki w grze
- radzę na razie zapomnieć o szybkim zarabianiu. Wiele początkujących postaci jest ogarniętych manią ISKów i przez to gra zamienia się w pracę i szybko traci swój urok. Nie trzeba być potwornie bogatym, by dobrze się bawić. Kasa zaś sama przyjdzie z czasem.


Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:23:45 »
Skilluj drake'a- ulatwi grindowanie misji i idz do uneseen academy.

Tarvil

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać. + pytanie o fity
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:28:43 »
Dzięki za rady :). Do UA złożyłem podanie jak tylko odkułem się z Tutorialami, czekam teraz na akceptację.

PS: Jeszcze coś sobie przypomniałem a nie chcę zakładać nowego tematu. Czy Armor plate'y są opłacalne na jednostkach takich jak Coercer? W wymianach ognia z NPC mam wielką przewagę, ale te trzy zestawy płyt sprawiają że statek jest woooolny, nawet z odpalonym afterburnerem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:43:37 »
Nie są.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:30:13 »
Możesz spróbować porobić plexy 1-2/10 w empire - to zajęcie jest dużo prostsze niż robienie misji(nie trzeba odwarpowywać), nie potrzeba do tego statku większego od fregaty, więc będziesz mógł się skupić na skillowaniu np. stealth bomber'a, który Ci się później przyda do misji faction warfer. Jedynym problemem jest konkurencja(są specjalne corporacje, które nic nie robią cały dzień poza farmieniem tych plexów). Jeżeli Ci się trafi jakiś fajny loot to zazwyczaj za kilka milionów.
Misje na początku dają stabilne źródło dochodów ale z czasem(jak już zauważyłeś) robią się nudne :P

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:09:47 »
jak w miarę stabilnie i dobrze zarabiań ISK?
Wg mnie jest to zle postawione pytanie
Jak juz zostalo tu powiedziane w EVE mozna zarabiac na wszyskim. Dlatego zamiast zastanawiac sie na czym sie dobrze zarabia zastanow sie co sprawie Ci najwieksza frajde i po prostu rob to skillujac w tym kierunku, a iski przyjda z czasem.
Jak zaczniesz grac tylko po to zeby zarabiac iski, a nie zeby sie bawic to predzej czy pozniej (raczej predzej) zameczysz sie i stwierdzisz ze szkoda czasu na EVE, bo gra ma byc przyjemnoscia a nie praca.
Tak wiec powiedz czym chcesz sie zajmowac, a my podpowiemy jak na tym mozna zarabia i (jezeli bedziesz chcial) co skillowac
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

zenekburczymucha

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:57:02 »

Przeliczając na czas ja bym to widział tak :

mining            10-20mln /h
misje lvl 4       10-20mln/h
misje milicyjne   50-100mln/h
anomalki w 00     50-200mln/h
sleepy w WH       50-200mln/h
produkcja         30-50 mln na chara dziennie plus parę wyjątków
handel           -1 B - do kilku B na chara dziennie w zależności jak znasz grę i ile czasu możesz poświecić


Za i przeciw ?

mining zryje ci beret i zamieni grę w byle każdą podobne do grindowania
misje lvl 4 zryją ci beret ale w dłuższym czasie
milicyjne są już troche niebezpieczne bo w low ale robisz je bomberem /innym cloakiem [ tanie fity ] i są dla samotników ale jak masz zapędy pvp można polatać w zorganizowanych bandach
anomalki w 00 wymagają wejścia do korpa wiec możliwy podatek obowiązkowe CTA [ nie są straszne ] według mniej najbardziej opłacalne na obecną chwilę i najmniej zachodu
sleepy w C1 ,C2 , C3 zrobisz sam na lepsze bardziej opłacalne musisz mieć ekipę , logistykę i kupe innych rzeczy
produkcją na jedno konto szkoda sobie głowę zawracać i nie polecam aż ktoś pozna lepiej grę i wymaga dużo klikania
handlem nie radzę się zajmować bo często dasz się nabrać na super okazje a żeby handlować naprawdę potrzebna jest duża wiedza i zaangażowanie


Mogą być małe rozbieżności w osiągach uwarunkowane przez skile , region , rasę czy kolegów , przebywając w HI niewiele sie nauczysz o grze i prawdziwych zasadach - to jest przestrzeń dla miłych misi no prawie :P
w low w korpie nauczysz się najlepszego latania i PVP , wh to taka samotnia dla ciebie i paru kolegów ,w 00 masz wszystkiego po trochu i nic do końca hehe .
- radzę na razie zapomnieć o szybkim zarabianiu. Wiele początkujących postaci jest ogarniętych manią ISKów i przez to gra zamienia się w pracę i szybko traci swój urok. Nie trzeba być potwornie bogatym, by dobrze się bawić. Kasa zaś sama przyjdzie z czasem.

Dobrze napisane - nie daj się wciągnąć w kierat i ciagłą pogoń za iskami bo to może prowadzić do końca twojej gry zanim ją poznasz
To GRA ma ci zapewniać mile spędzone chwile a nie ty jej poświęcać cały swój wolny czas .

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2012, 15:45:20 »
Przeliczając na czas ja bym to widział tak :

mining            10-20mln /h
misje lvl 4       10-20mln/h
misje milicyjne   50-100mln/h
anomalki w 00     50-200mln/h
sleepy w WH       50-200mln/h
produkcja         30-50 mln na chara dziennie plus parę wyjątków
handel           -1 B - do kilku B na chara dziennie w zależności jak znasz grę i ile czasu możesz poświecić
lol.. skąd ty bierzesz te cyfry  :-\ (..pomijając że Tarvil niema postaci z 60kk sp).
 Mining przynosi nawet 3x większy profit jeśli wie się co kopać i gdzie, misje lvl4 2,5x, misje milicyjne to znacznie większy profit :P. Naturalnie 10/10 to największy zysk ale nie stabilny, raz może się trafić loot za 1,5b innym razem dupa, poza tym do tego trzeba mieć przynajmniej jednego alta. O handlu nic nie mówię nigdy nie miałem tylu b żeby zainwestować w coś co przynosi profit 1b/d(pomijając scam w Jita).

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2012, 15:46:16 »
 Trochę imo zbyt ogólnikowo to zenek potraktowałeś. Na lv4 w high można wyciągnąć do 80 mil/h (nie mówiąc już o low i 0.0 ), tylko trzeba odpowiednio dobierać misje, corp dla którego robisz no i oczywiście co kupujesz za LP. Tak, misje robi się dla LP nie dla bounty.
 Co to do kopania, to warto na chwilę obecną wziąć je pod lupę. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja na rynku minerałów, bo jak dotąd CCP dąży do uatrakcyjnienia kopania jako metody zarabiania.
 Kompletną bzdurą jest natomiast stwierdzenie, że tylko w low są najlepsi PvP-erzy. Oni są rozsiani po całym uniwersum gry, nawet w high.

 Chciałbym też zauważyć, że EVE nie jest stworzone z myślą o łatwym, prostym i szybkim zarobku (no może poza Inkursjami, ale to już znerfione ;) ), trzeba się trochę nagłówkować i mieć ogarniętego Excela jeśli chce się naprawdę dużo/łatwo zarabiać od samego startu.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2012, 21:31:18 »
Przeliczając na czas ja bym to widział tak :

mining            10-20mln /h
misje lvl 4       10-20mln/h
misje milicyjne   50-100mln/h
anomalki w 00     50-200mln/h
sleepy w WH       50-200mln/h
produkcja         30-50 mln na chara dziennie plus parę wyjątków
handel           -1 B - do kilku B na chara dziennie w zależności jak znasz grę i ile czasu możesz poświecić

...

Liczby z czapy.

Rash'kan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Just one more bittervet.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2012, 22:33:59 »
Tak jak Tlol napisał, powiedz czym chcesz się zajmować, a my podpowiemy jak zarabiać.

Ja np. wybrałem anomalki, które nie są ani interesujące, ani najbardziej dochodowe, ani też nie wymagają małego wkładu finansowego, ale za to zapewniają stabilność. Wiem ile mogę zarobić, wiem przez ile czasu ile zarobię i, że mogę robić to w każdej chwili.

Każda możliwość ma swoje wady i zalety, zastanów się ile chcesz włożyć wysiłku w zarabianie i jak będzie Ci najwygodniej.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2012, 23:53:29 »
Cytuj
misje lvl 4       10-20mln/h
Jest gorzej niż było np rok temu ale takie coś to gruba przesada i zaniżenie. do 20kk bonty jest z dobrej l4, a mając dobrą okolicę można mieć kilku agentów i wybrzycać tak aby zawsze byla do zrobienia jakaś dobra misja, a jak nie ma to pobawić się zlomiarką natych zrobionych
Oceniam jesli ktoś upiera sie liczyć isk / h (co samo w sobie uważam za idiotyczny system) że l4 w high to bedzie raczej 30 do 40 średnio

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:03:01 »
Rozumiem ze piszesz na podstawie własnych praktyk w BUFU ?
Btw możesz zapodać link do waszego kilbordu bo EVSCO chyba się zepsuł i nie nalicza veldsparu .
Do reszty mała prośba - krytyka każda mile widziana ale podparta jakimś przykładem , wyliczeniem nie dla mnie ale dla autora tematu .Tak , na każdym aspekcie można zarobić dużo więcej ale gdybym
 podał prawdziwe wartości jakie zarabiałem nikt by nie uwierzył i jeszcze dostałbym bana "za wprowadzanie młodych w błąd " jak już się zdarzało .
Teraz wy się pochwalcie ile zarabiacie i na czym .A do Tarvila to widzisz jakie są możliwości w tej grze teraz tylko musisz je poznać ...

Podam Ci 1 przykład, pseudo alcie:
- misje milicyjne - z samych głupich plexów można wyciągnąć max 90k lp na godzinę, przy dobrym tierze to 300kk+. Z misji milicyjnych wpada znacznie więcej lp niż z bicia plexów, więc resztę możesz sobie policzyć.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:32:52 »
dodajmy misje w null dla piratów ....od 100mil/h  do ...w sumie zgaduję bo nie próbowałem innych regionów niż curse ale 150? 160? 200 ? /h
Sneer Quen

zenekburczymucha

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:41:15 »
Doom

Owszem ale extravaganze [ jedna z najlepiej płatnych misji ] na skilach all 5 robisz około pół godziny potem przelot na nastepną misje - możesz salvagować ale na jednym koncie tyle samo zarobisz co na następnej extravaganzie
Przeliczanie isk/h jest bardzo popularne u nowych graczy , w null i milicji - jak siedzisz w WH to czas się dla Ciebie inaczej liczy .
Stare chary maja na to wyjebane bo wiedzą że jak trzeba to zepną poślady i swoje zarobią a godzina czy dwie przy bajceniu gościa / obserwacji w cloaku czy skanowaniu  to pikuś .
To co zabawne to przy przeliczaniu isk/h nikt nie bierze pod uwagę przerw na papierosa kupę czy kawę - bo takie jest parcie na kasę .
Jak komuś napiszesz że zarobi 40 kk na godzinę to on liczy ze po 10 godzinach będzie miał 400 kk a tu dupa bo DT , wyjście do kibla alba stara kazała coś wytrzepać ...


Nitefish

Wyluzuj bo ci coś pęka w kroku ...
Chyba nie wiesz że FW dostało po dupie i albo jesteś u matarów i kupujesz za grosze i za grosze sprzedajesz albo płacisz kupe LP i zarabiasz to samo a 90 K LP to mało i na godzinę i na waciki ...

Na takiej zasadzie to ja mogę wykręcić Ci zyski 1 B / h ...

przykłady :
1 kup 3 Raveny i opchnij je idiotom w Jita po 400 kk jako CNR 
2 wejdź do BUFU , poproś o dyrka i zajeb im 3 B
3 zrób byle jaka misje LVL 2 dostaniesz z tego 2 k LP przy dobrym tierze , pomyślnych wiatrach ,hossie na giełdzie to wyjdzie jakiś 1 B .Z misji Lvl 2 wypada znacznie więcej niż z bicia plexów , wiec reszte możesz sobie sam policzyć .

Przykłady tak samo do dupy jak i Twój ale nowemu graczowi nic nie mówią a starych mogą ubawić ...
A to pseudo alcie to tytuł jakiś czy chciałeś mnie zwyzywać ?

Btw kolega mi się chwalił wczoraj że w 00 zarobił 20 B przez tydzień - wierzyć czy nie ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:53:19 »
Cytuj
Owszem ale extravaganze [ jedna z najlepiej płatnych misji ] na skilach all 5 robisz około pół godziny potem przelot na nastepną misje - możesz salvagować ale na jednym koncie tyle samo zarobisz co na następnej extravaganzie
Zawsze wolałem blokady, chociaż u mnie extrawaganzę dają tylko dzikusy z RSS przeciw angel, to nie mam porównania do innych extravaganz
Cytuj
Przeliczanie isk/h jest bardzo popularne u nowych graczy , w null i milicji - jak siedzisz w WH to czas się dla Ciebie inaczej liczy .
Stare chary maja na to wyjebane bo wiedzą że jak trzeba to zepną poślady i swoje zarobią a godzina czy dwie przy bajceniu gościa / obserwacji w cloaku czy skanowaniu  to pikuś .
To co zabawne to przy przeliczaniu isk/h nikt nie bierze pod uwagę przerw na papierosa kupę czy kawę - bo takie jest parcie na kasę .
Jak komuś napiszesz że zarobi 40 kk na godzinę to on liczy ze po 10 godzinach będzie miał 400 kk a tu dupa bo DT , wyjście do kibla alba stara kazała coś wytrzepać ...
Cóż, jeśli już muszę przeliczać takie rzeczy to liczę tylko czas spędzony na zarabianiu, czyli misje, lootowanie, latanie do i od agentów, zmiany staków / refity itp + raz na tydzień / dwa pare godzin na lot orka do jita i sprzedaż złomu jak się bagażnik zapełni
Cytuj
Btw kolega mi się chwalił wczoraj że w 00 zarobił 20 B przez tydzień - wierzyć czy nie ?
Ze dóch -4 oficerów na paskach, albo jeden pokroju Estemel, ewentualnie pare 10/10 z których ladnie się posypalo, w innym wypadku musiał mieć istny festiwal faction spawnów z anomalek, ale takie tygodnie to chyba rzadko mogą się trafiać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2012, 01:51:09 »
dodajmy misje w null dla piratów ....od 100mil/h  do ...w sumie zgaduję bo nie próbowałem innych regionów niż curse ale 150? 160? 200 ? /h
Potwierdzam, że można robić po 150m/ h.

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 13, 2012, 09:52:25 »
skilujesz raciarkę ok 20 mil sp ;]i ciskasz anomalki w 0.0

-nie ważne czy są neuty w systemie- bo wtedy zmieniasz system,
-nie ważne jaki jest przelicznik lp bo iski lecą do portfela z bounty,
-nie ważne czy jest jak wywiesc zlom i salvag bo wszystko sprzedasz na miejscu za godziwą kasę,
-nie ważne czy ktos przejmie niedlugo ten system bo twój cały majątek to machariel i portfel ktory nosisz przy sobie
- nie ważne czy koledzy z corpa są zalogowani- bo anomalki robisz sam ;]- wystarczy ze czekasz na nich na pvp ;]


no ale potrzebujesz jeszcze silnej woli po 2h czacha paruje ;] ale z 250 mil w portfelu można już zaliczyć z 5 roamow w drejku każdy po 3h ;] o ile wogole spotkasz bitke w 0.0

ewentualnie po wygrindowaniu 240h samych anomalek można sobie kupić SuperCarriera



« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 13:39:23 wysłana przez BAMBO »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2012, 10:34:49 »
skilujesz raciarkę ok 20 mil sp ;]i ciskasz anomalki w 0.0

-nie ważne czy są neuty w systemie- bo wtedy zmieniasz system,
-nie ważne jaki jest przelicznik lp bo iski lecą do portfela z bounty,
-nie ważne czy jest jak wywiesc zlom i salvag bo wszystko sprzedasz na miejscu za godziwą kasę,
-nie ważne czy ktos przejmie niedlugo ten system bo twój cały majątek to machariel i portfel ktory nosisz przy sobie
- nie ważne czy koledzy z corpa są zalogowani- bo anomalki robisz sam ;]- wystarczy ze czekasz na nich na pvp ;]


no ale potrzebujesz jeszcze silnej woli po 2h czacha paruje ;] ale z 250 mil w portfelu można już zaliczyć z 5 roamow w drejku każdy po 3h ;] o ile wogole spotkasz bitke w 0.0

ewentualnie bo wygrindowaniu 240h samych anomalek można sobie kupić SuperCarriera

Aż przykro takie rzeczy czytać..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2012, 11:20:19 »
ewentualnie bo wygrindowaniu 240h samych anomalek można sobie kupić SuperCarriera

Yea !! Mocne !  ;D Ale trzeba tu dodać jeszcze jeden punkt:
- na tego SuperCarriera potrzebujesz jeszcze skilli które będziesz "grindować" 5000 godzin !!!  >:D  ;D

Warp na gate (bo jak inaczej zmienić system) z neutami na localu - brawo :)
Może mieć taki luksus, że JB ma w systemie gdzie raci i w systemie z Planu B  ;)

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2012, 11:30:23 »
Planety jeszcze daja jakis zysk ( pozniej nawet calkiem sensowny najlepiej w wh ) a w hisecu mozesz zajac produkcja p2->p3 lub p3->p4
Musisz miec troche kasy produkty i skille do planetek , najlepiej na 4

Excel twoim przyjacielem ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2012, 12:01:25 »
Może mieć taki luksus, że JB ma w systemie gdzie raci i w systemie z Planu B  ;)

Bo JB nigdy nie są kampione, prawda? ;)

PI w hisecu przy 17% podatku :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Rataxas

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 13, 2012, 12:53:12 »
słyszałem od szpiegów i zamorskich kupców że w null space słabo się zarabia ale że aż taka bidę się klepie to nie wiedziałem.

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 13, 2012, 12:55:26 »
Bo JB nigdy nie są kampione, prawda? ;)

PI w hisecu przy 17% podatku :)

Interbus ma 10% :> i dalej jest to oplacalne , zwlaszcza dla nowego gracza , Nie mowie o wydobywaniu ,bo to jest kompletnie nieoplacalne , tylko o samym przerabianiu ... Wiem ,bo sam to praktykuje od paru dni , na alcie z buddy programu ;-)

słyszałem od szpiegów i zamorskich kupców że w null space słabo się zarabia ale że aż taka bidę się klepie to nie wiedziałem.
- czyzby wam boty zaczely przynosic straty zamiast zyskow ? :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:08:36 »
Ja nie mieszkam w null , nie mieszkałem w  null i przez najbliższe kilka lat raczej nie zamieszkam.

Tłumaczenie na język RL - jeżdżę samochodem tylko po parkingu :D

EDIT:

Ale żeby być w temacie - newbie w pasywnym dreju może nieźle zarabiać na solowaniu wormholi C3. Dają się wyskanować w hisecu, ryzyko niewielkie, zarobek 30-60 mil per site (ja robię w 15 minut). Nawet jak wdupi tego dreja, to tak naprawdę odrobi go na kolejnym sajcie. Jak ma szczęście i trafi na C3 z kilkunastoma sygnaturami do zrobienia, to w jeden dzień ukręci dużą bańkę ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:29:02 »
Warp na gate (bo jak inaczej zmienić system) z neutami na localu - brawo :)

te 15 min z neutami na lokalu wykorzystuje się na śniadanie/obiad czy kolacje :P i takie tam inne bo eve rulez ;]

a miałem namyśli neuta który siedzi 24/24 przez kilka dni

zenekburczymucha

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:31:27 »
Tłumaczenie na język RL - jeżdżę samochodem tylko po parkingu :D
Tłumaczenie na język Sokoła - wszędzie są same dupki tylko w WH są prawdziwi mężczyźni .

Czekaj czekaj to nie Ty wyzywałeś że nuul jest zjebany i poszedłeś do LS a jak Ci się i tam nie podobało to wywędrowałeś do ciemnej dziury ?
Następny przystanek to chyba HS ....czyli parking ?

PI nie jest opłacalne z perspektywy nowego konta bo na jednego chara za mało zarobi - 20 kk na dzień to na waciki ,
skilowanie nowych charów na koncie zatrzyma maina a o dodatkowych kontach szkoda gadać na tym etapie gry .
To tak ja by nagle wyskoczył producent z 18 altami że na produkcji idzie zarobić godziwą kasę ...

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:36:38 »
EDIT:
Ale żeby być w temacie - newbie w pasywnym dreju może nieźle zarabiać na solowaniu wormholi C3.)

to fakt zdecydowanie bardziej dostepne dla newbie no i zdecydowanie wiecej adrenaliny :)

fit np

[Drake, Solo C3 PvE drake]
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II

Shield Recharger II
Adaptive Invulnerability Field II
EM Ward Amplifier II
Large Shield Extender II
Large Shield Extender II
Large Shield Extender II

Heavy Missile Launcher II
Heavy Missile Launcher II
Heavy Missile Launcher II
Heavy Missile Launcher II
Heavy Missile Launcher II
Heavy Missile Launcher II
Heavy Missile Launcher II
Empty

Medium Core Defense Field Purger I
Medium Core Defense Field Purger I
Medium Core Defense Field Purger I

Warrior II

moze jak ktos ma skile to i salvager wcisnie

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 14, 2012, 10:05:05 »
[mod]Temat oczyscilem wszystko niepotrzebne polecialo do kosza.[/mod]
* Lubie czasami poprzeklinac

FN

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 14, 2012, 12:08:46 »
Witam ponownie, skończyłem komplet tutków i mam pytanie do bardziej zaawansowanych graczy. Mianowicie, jak w miarę stabilnie i dobrze zarabiań ISK? Próbowałem tłuc misje dla agentów, ale one są zazwyczaj albo słabo płatne, nudne jak diabli i nawet szkoda Salvagera odpalać żeby pruć pirackie statki (trochę spalonej elektroniki... wow). Inne misje są dla odmiany wybitnie za trudne dla początkującego (Coercer który dostaje się pod zmasowany ostrzał pierdyliarda rakiet+drony spowalniające...) i trzeba je robić systemem "zniszcz ile się da statków -->warp to base --> repair --> powrót na pole walki --> zapętlić.

Z tego co słyszałem Mining jest bardzo nieopłacalny, a obszukiwanie sygnatur jest zazwyczaj nieopłacalne (pomijam fakt że szlag mnie trafia gdy po raz enty nie mogę znaleźć anomalii).

Czy po prostu mam przestać płakać, spiąć poślady, jechać te misje dla agentów i grind, grind, grind ;).

Jak cię nauczą to i owo w UA zapisz się gdzieś gdzie jest loot sanshowy np. IB do korpa który ma dobrą logistykę (ogarniętych pilotów JF'ów) wyskiluj  takie cudo

[Noctis, New Setup 1]
Inertia Stabilizers II
Expanded Cargohold II
Expanded Cargohold II

F-90 Positional Sensor Subroutines, Scan Resolution Script
F-90 Positional Sensor Subroutines, Scan Resolution Script

Small Tractor Beam I
Small Tractor Beam I
Small Tractor Beam I
Small Tractor Beam I
Salvager I
Salvager I
Salvager I
Salvager I

Medium Salvage Tackle I
Medium Salvage Tackle I
Medium Salvage Tackle I

i złomujesz sanctumy/heveny/forsaken huby po kolegach w imba raciarkach 10k snashowego dropu+salvage to od 300 do 400m w między czasie na pvp szild/armor rifteriem i skilujesz do macha  :) - po drodze odblokujesz sobie rupcia cyca hurka i tornado

lkasprzak

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:55:20 »
Misje milicyjne to niezly pieniadz - przy zalozeniu, ze milicja ma T4 lub T5, co sie pewnie za czesto nie zdaza. Dobra kasa jest na eksploracji radarow i magneto w niezbyt ruchliwych lsach.

Starakopara

  • Gość
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 15, 2012, 12:10:06 »
te 15 min z neutami na lokalu wykorzystuje się na śniadanie/obiad czy kolacje :P i takie tam inne bo eve rulez ;]

a miałem namyśli neuta który siedzi 24/24 przez kilka dni

thats even better dude

albo jesteś największym pr0 albo po prostu przepalił Ci się implant od rozumu...

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gdzie newbie może zarabiać.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2012, 10:38:22 »
Witac,
chcialbym odkopac temat.
Sprawa wyglada tak, ze razem z kolega rozpoczelismy kilka dni temu zabawe z eve. Cierpliwie czekajac na pierwsze szkolenia w UA i robiac skille pod freje do pvp, za bardzo nie wiemy co robic. tzn jaki przyjac model zarobkowania. Tu nawet nie chodzi o wyciaganie jakis kosmicznych ilosci kasy na plexy dla calej rodziny, tylko o OPTYMALNE wykorzystanie czasu jaki spedzamy w grze.

Gramy Minmatarami, tak jak napisalem, naszym celem jest jak najszybciej zrobic szkolenia w UA, a nastepnie zakotwiczyć sie przy pvp. Czy to samemu probujac swych mozliwosci, czy to moze ktos nas przygarnie i podzieli sie doswiadczeniem, nie wiem. Zobaczymy po szkoleniach. Teraz trzeba jakos zarobic na te frejki i ewentualny fit dla nich. Co gdzie i jak: ]

Misje? jakie?, wiem ze security, ale czy jest jakis specjalny corp dla ktorego warto?
milicja? tu mam niewiele wiedzy, wiem ze jest i nie da sie przylaczyc do wojny na koncie trialowym
jakies inne alternatywy? wormhole? czy warto sie w to pchac?

pozdr
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"