Autor Wątek: Hawken  (Przeczytany 5648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Hawken
« dnia: Wrzesień 26, 2012, 21:13:07 »

Nareszcie dostałem zaproszenie do Hawken...


Zgłoszenia do Alpha i Bety należy zgłaszać tutaj : http://www.playhawken.com/home/


Muszę powiedzieć, że MechWarrior i Hawken to zupełnie dwa różne światy. W tym pierwszym położono większy nacisk na symulację ogromnej maszyny oraz jej podsystemów. To również więcej taktyki i planowania konfiguracji własnego mecha. To także bardzo dobry silnik CryEngine3.

Natomiast Hawken to zdecydowanie bardziej dynamiczny i zręcznościowy model gry. Możliwości konfiguracji własnej maszyny również są skromniejsze, ale już teraz dodano opcję malowania i wyboru wyglądu poszczególnych elementów mecha. To także znacznie bardziej rozbudowany system "umiejętności", w porównaniu do MechWarrior.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to jest równie wciagająca. Lekkie maszynki są szalenie zwrotne i delikatne, natomiast ciężkie molochy pilotuje się zupełnie inaczej. Dodano możliwość naprawy bezpośrednio na polu walki, z początku pomyślałem - przegięcie. Ale okazuje się, że choć to przydatna opcja, to jednak nie tak łatwo z niej skorzystać.

Obecnie dostępne są dwa tryby : Deathmatch oraz Team Deathmatch. Ikonka z trybem Assault jest nieaktywna, a właściwie otwiera formularz zbierania opinii. Natomiast jeśli chodzi o grafikę, Hawken prezentuje się świetnie.

Moim zdaniem, tytuł wart uwagi.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Yavax Zavro

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:23:11 »
Zapowiada się miodnie. Ciekawy jestem, która gra bardziej przypadnie mi do gustu.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Hawken
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2012, 23:31:24 »
Zapisałem się.

Starakopara

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2012, 09:59:16 »
ja również się zapisałem, ale coś nie widzę na stronie mozliwości pobrania klienta bety

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Hawken
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2012, 14:38:38 »
Zenek czytaj ze zrozumieniem stronkę. Wyraźnie w górnym lewym rogu widać za ile gra wystartuje (niespełna 76 dni) czyli troszkę ponad 2 miesiące (jakoś tak początek grudnia by to było chyba).

Starakopara

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2012, 22:18:09 »
Zenek czytaj ze zrozumieniem stronkę. Wyraźnie w górnym lewym rogu widać za ile gra wystartuje (niespełna 76 dni) czyli troszkę ponad 2 miesiące (jakoś tak początek grudnia by to było chyba).
ale z tego co zrozumiałem to za 76 dni start live, a skaza pisał, że już gra,  no chyba, że to alfa testy do których my malutcy nie zostaniemy dopuszczeni :P

Yavax Zavro

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2012, 10:49:15 »
Ja do alphy się załapałem :D

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Hawken
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:11:09 »
No ja już od wczoraj testuje. Dzisiaj porównam z MWO.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
* Lubie czasami poprzeklinac

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Hawken
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2012, 11:13:53 »
Odliczanie dotyczy oficjalnego startu normalnej wersji.

Natomiast obecnie trwa faza Alfa 2.

Dostępnych jest jedenaście skonfigurowanych mechów, każdy dysponuje bronią główną (wybieramy jedną z dwóch opcji przed wyruszeniem w teren) oraz zamontowanym na stałe uzbrojeniem dodatkowym. Każdej maszynie można zamontować trzy główne podsystemy oraz trzy dodatkowe. Główne podsystemy aktywuje się podczas walki, jednak zużywają one spore ilości energii, więc trzeba rozsądnie z nich korzystać. Podsystemy dodatkowe są pasywne.

Obecnie testy rozgrywają się na dwóch polach walki. Pierwszym są ruiny miasta. Charakteryzują się dość otwartą przestrzenią, jedynie częściowo ograniczoną przez zabudowania. Druga arena to ciasne, wielopoziomowe tereny fabryczne z mnóstwem zakamarków i tuneli.

Tryb assault nadal jest niedostępny. Natomiast już wiadomo, że gra będzie Free to Play z dołączonym Item Shopem, który również jest testowany. Za prawdziwe pieniądze gracze będą mogli modyfikować wygląd zewnętrzny mechów : Kształt poszczególnych części, malowanie, maskowanie. Prawdopodobnie zostanie dodana możliwość modyfikacji kokpitu, wymiany gotówki na walutę gry...

Gra działa na silniku Unreal Engine, wygląda to bardzo efektownie. Rozgrywka jest szybka, naprawdę dynamiczna, szczególnie w trybie Deathmatch z użyciem lekkich maszyn. Natomiast w trybie Team Deathmatch można pokusić się o opcje taktyczne i bardzo przydatne - osłanianie naprawiającego się partnera z drużyny.


Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Starakopara

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2012, 11:05:57 »
@skaza
a nie wiesz kiedy cbt się zacznie?

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Hawken
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2012, 13:27:43 »
Obecnie brak informacji dotyczących fazy Beta.

Tymczasem od niedawna można testować tryb Assault.

Areny do tego trybu nie są jeszcze przygotowane, dlatego zmagania toczą się na mapie zbudowanej z białych, czerwonych i niebieskich bloków. Ogólnie zabawa będzie skupiać się na kontroli od jednego do trzech punktów (im więcej, tym lepiej). Owe "punkty" w rzeczywistości mają być potężnymi działami ostrzeliwującymi jedną z baz - Naszą lub wroga, zależnie od drużyny kontrolującej. Im więcej dział kontrolujemy, tym szybciej ulega zniszczeniu struktura przeciwnika.


Tymczasem fanom wszelkiego rodzaju mechów polecam (szczególnie drugi) poniższe linki :

http://www.mechlivinglegends.net/

http://www.mektek.net/index.php


Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Hawken
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2012, 15:10:44 »
Ogólnie zabawa będzie skupiać się na kontroli od jednego do trzech punktów (im więcej, tym lepiej). Owe "punkty" w rzeczywistości mają być potężnymi działami ostrzeliwującymi jedną z baz - Naszą lub wroga, zależnie od drużyny kontrolującej. Im więcej dział kontrolujemy, tym szybciej ulega zniszczeniu struktura przeciwnika.
Czyzby przenosili WZ z SWTORa?  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Starakopara

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2012, 11:17:28 »
Jeśli macie już założone konto, to zalogujcie się na nie, kliknijcie "redeem code" , wpiszcie AlphaDog i cieszcie się grą w fazie Alpha2

o7
PS.
chodzi świetnie i nic się nie tnie, w przeciwieństwie do MWO  :D

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Hawken
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2012, 08:17:16 »
Wczoraj sobie troche pogralem w Hawkena i jakos tak bez zachwytu.
Grafika taka sobie, a emocje w grze gdzies na poziomie sluchania jak rosnie trawa.
Odinstalowalem i odlozylem na polke 'strata czasu'
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Hawken
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2012, 11:28:34 »

Oczywiście to kwestia gustu, osobiście oceniam ten tytuł bardzo pozytywnie.

Niedawno zakończono fazę Alfa i nareszcie doczekaliśmy się Closed Beta 1. Do najważniejszych zmian można zaliczyć wprowadzenie dodatkowego trybu rozgrywki oraz dopracowanie map dla Missile Assault. Troszkę zmodyfikowano system zdobywania kolejnych maszyn oraz umiejętności... Do premiery pozostały ~42 dni, natomiast do fazy Open Beta coraz bliżej.


Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Hawken
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2012, 13:39:40 »
tez swego czasu troche sie pobawilem. Najpierw zajarany filmikami, dosc szybko dostalem kubel wody... niby ladnie niby ok, ale jakos tak bezplciowo. Ale dam temu jeszcze szanse, do oficjalnej wersji jeszcze sporo wody uplunie. sporo mozna poprawic
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Hawken
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2012, 12:05:34 »

Na stronie MMORPG.com można dostać darmowe klucze do HAWKEN.

Wystarczy założyć konto i pobrać kluczyk :

http://www.mmorpg.com/giveaways.cfm/offer/387/Hawken-Beta-Key-Giveaway.html


Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Phobeus

  • Gość
Odp: Hawken
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2012, 15:23:13 »
Wam też wyzerowało wszystkie mechy po rozpoczęciu open bety?

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Hawken
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2012, 19:21:49 »

Tak.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.