Autor Wątek: Dark Souls PC  (Przeczytany 3866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Dark Souls PC
« dnia: Sierpień 30, 2012, 11:22:00 »
Gra ktoś?

W/g mnie wyśmienita gra, walka wciąga, nikt nie prowadzi gracza za rączke oraz ma wysoki poziom trudności. I klimat jakiego dawno nie czułem w żadnej innnej grze. Dawno tak dobrze się nie bawiłem przy crpg-u
Jednak jest to port z konsol i ma "pewne" bolączki. Graficznie jast zablokowana na rozdziałce 1024x768, chociaż wyszedł już fix zrobiony przez jakiegoś gościa niezwiązanego z producentem (zajęło mu to niecałą godzinę lol) który pozwala grać we wszystkich dostępnych rozdzielczościach.
Drugą bolączką jest sterowanie. Do czasu jak ktoś nie poprawi kontroli za pomocą klawiatury i myszki nie warto podchodzić do tej gry. Koszmar. Akurat mam pada i to już jest zupełnie inna bajka. Można się skupić na walce z przeciwnikiem a nie kamerą i poruszaniem się.

Tak więc polecam (jeśli macie pada ;p)
 

Goomich

  • Gość
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2012, 11:59:03 »
rozdziałce 1024x768, chociaż wyszedł już fix zrobiony przez jakiegoś gościa niezwiązanego z producentem (zajęło mu to niecałą godzinę lol)

Tydzień przed premierą i godzinę po premierze.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2012, 12:43:26 »
Tak czy inaczej, wypuszczenie gry na PC z zafiksowaną rodziałką 1024x768 po prostu łeb urywa. Rozumiem, że gimbusy używające konsoli łykają wszystko jak młode pelikany, ale litości... 1024x768 to ja używałem 10 lat temu na 19" CRT.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2012, 13:07:18 »
Abstrahując od głównego przedmiotu dyskusji, ja np wolę gry w których twórca ma w poważaniu inny rodzaj gimbusów, a mianowicie takich co to przedkładają wodotryski graficzne i / lub dzwiekowe ponad fabułę i klimat gry, czy też jej grywalność będącą wypadkową wspomnianych kilmatu i fabuły oraz opracowania UI z naciskiem na sterowanie :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2012, 13:34:13 »
Rozumiem, że jeśli gra jest "świetna" to nie będzie Ci przeszkadzać zniekształcenie obrazu na monitorze spowodowane niedostosowaniem do natywnej rozdzielczości matrycy?

Jakieś standardy trzeba spełniać. W kinach nie ma filmów czarno-białych, video-cd też poszło już do lamusa, itd itp ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2012, 13:50:04 »
Grafika grafiką, ale żeby w tą grę dało się grać to trzeba mieć pada i to najlepiej od xboxa, na klawiaturze i myszce nie da się grać. Tak jak Sokół napisał, jeżeli za grę żąda się 40$ to musi ona spełniać pewne standardy. To co jest obecnie nadaje się co najwyżej na darmową betę.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:05:07 »
Rozumiem, że jeśli gra jest "świetna" to nie będzie Ci przeszkadzać zniekształcenie obrazu na monitorze spowodowane niedostosowaniem do natywnej rozdzielczości matrycy?

Jakieś standardy trzeba spełniać. W kinach nie ma filmów czarno-białych, video-cd też poszło już do lamusa, itd itp ;)
http://www.youtube.com/watch?v=zIt7ZJjpMs0
http://www.youtube.com/watch?v=EVTGzWPf0Mg
Przeszedłem każdą po kilka razy mimo wciąż i wciąż wracam do tych tytułów mimo tego że z kolejnymi generacjami OS'ów coraz trudniej je odpalić (w przypadku Dark Omen meksyk byl już na win XP)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Khurghan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khurghan
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:17:25 »
Generalnie grafika już nie jest bolączką, wspomniany fix pozwala korzystać z natywnej rozdzielczości, a to że tekstury nie są w wysokiej rozdzielczości, who cares.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2012, 17:37:21 »
O żesz, przypomnieliście mi Chaos Gate... :D
Cała prawda o moim graniu...


Yavax Zavro

  • Gość
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2012, 17:54:27 »
Rozumiem, że jeśli gra jest "świetna" to nie będzie Ci przeszkadzać zniekształcenie obrazu na monitorze spowodowane niedostosowaniem do natywnej rozdzielczości matrycy?

Jakieś standardy trzeba spełniać. W kinach nie ma filmów czarno-białych, video-cd też poszło już do lamusa, itd itp ;)
Ja w tej kwestii się zgadzam. Najbardziej mnie wkurza podejście producentów, którzy chyba na siłę starają się nie zauważać, że PC technologicznie pozostawił konsole trochę w tyle. I w ten oto sposób sprzęt zamiast się rozwijać to stoi w miejscu. Ale hej, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej teraz sprzęt wystarcza na dłużej niż rok, góra dwa lata :).

Gromor

  • Gość
Odp: Dark Souls PC
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:55:58 »
Grałem na PS3 w Dark Soul i Demon Soul. Określę to tak, gry bardzo fajne, ciężkie, do każdego nowego pomieszczenia się wchodzi zakrytym tarczą. Walka z byle NPC'em z tarczą czy w zbroi (nie chodzi to o bossa czy minibossa, tylko zwykłych szeregowych przeciwników mających tylko coś lepszego niż pałkę) to pojedynek na bloki, pchnięcia i ciosy gdzie jeszcze miejsce ma znaczenie. Ciasne tunele, pomieszczenia zawalone gratami gdzie nie można dokonywać potężnych ciosów bo machając mieczem jak cepem zaczepiamy o ściany czy przedmioty i wytracamy impet ciosu. Walki z bossami to niekończąca się udręka, ciągłe umieranie i powtórne przebijanie się do bossa przez odrodzone chordy. Tak, to jest to przez co gra zyskała na rozgłosie, jak i przez co wiele gimbusów nigdy nie zagrało w tą grę. To gry wymagające i z wielką chęcią zagram w wersje PC Dark Soula ^^