Autor Wątek: Rubicon  (Przeczytany 248145 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Gustlic

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gustlic
  • Korporacja: EVIL ONES
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 05, 2013, 13:10:31 »
z punktu widzenia nooba i CCP - oczywiście że tak. Bo noob zobaczy że ma szanse do czegoś się przydać i przedłuży subskrypcję. Korzysta na tym CCP i noob.

W pewnym sensie starzy wyjadacze też z tego skorzystają bo może jak noobki zobaczą że są w stanie dorównać lepiej wyskillowanym graczom, to może więcej noobków zostanie w grze i będzie do czego strzelać. W tej chwili są regiony LS-owe gdzie nie ma żywej duszy, 2-3 na lokalu, flota przeleci raz na rok bo częściej nie ma sensu bo i tak na nikogo się tam nie trafi. Nie wiem jak to w nullu wygląda, bo tam za często flotami nie latamy, aczkolwiek jak nam się dziura do null otwiera to 8/10 przypadków psy dupami szczekają. a na lokalu chyba się huragan przetoczył.

Także na dłuższą metę to nie są wcale złe zmiany.


@ Sokole Oko

To że siedzisz w biedronce na kasie nie oznacza że ja muszę być od razu kierownikiem tej samej placówki.

Po prostu mam odmienne zdanie i uszanuj to bez wjazdów personalnych.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 05, 2013, 13:55:10 »
Ciekawe rzeczy piszesz Gustlic, ale... to nie działa w ten sposób...
Cały czas gadka że na miejsce starego przyjdzie nowy... no rzeczywiscie, miejsca brak... trzeba czekać aż stare odejdą.
Dziwnym trafem po buffnięciu, i to konkretnym, sprzętu T1, jakoś nie przybyło nowych zapalonych graczy...mało tego, jak kiedyś wieczorami bywało zalogowanych prawie 60 tyś graczy, tak teraz częsciej widzę 40 tyś niż 50... Mimo wieeeelu prawdziwych uproszczeń w mechanice, zmniejszeniu wymagań skillowych w niektórych aspektach gry, nowych dziwnie nie przybywa... ale za to starych wkurwionych ubywa. Wielu ludzi z którymi grałem już nie gra. Część oczywiście znudzona, ale duża część wkurwiona właśnie takimi zmianami.
Teoria jest pikna, niestety EVE to bardzo specyficzna gra, i czy będzie trudna czy łatwa, będzie miała bardzo ograniczone (w porównaniu z innymi grami) grono fanów. EVE opiera się na miłośnikach hard SF, choćby nie wiem jak ją ułatwić, tylko tacy zostaną na dłużej.
Więc proszę bardzo nie pieprzyć głupot pod tytułem że przyjdą nowi. Nowi przyjda tak czy siak, ale nie dlatego że gra będzie prostrza, ale dlatego że zafascynuje ich ten świat.
Z tym że starzy wkurwieni, mimo "milości" do SF, odejdą, bo miłośc miłością, ale wkurw robi swoje.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Gustlic

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gustlic
  • Korporacja: EVIL ONES
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 05, 2013, 14:53:27 »
Może przyjdą może nie przyjdą - pożyjemy zobaczymy. A póki co możemy się cieszyć z nadchodzącego dodatku. I powiem Ci jedno - dopóki nie będzie zmian pod tytułem - zginiesz respisz się w statku na stacji - to dalej można latać i strzelać i zabijać. Tylko trzeba to robić inaczej niż do tej pory - ot cała filozofia. Po za tym - szczerze mówiąc to bym poczekał na dodatek z końcową oceną, bo kurcze nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale np odnośnie Maruderów też zapowiadali cuda wianki, potem przyszła wersja mniej optymistyczna, w końcu zrobiła się ch....

Także nie ma co gdybać - pożyjemy zobaczymy.

Edytka: Puszek - po za tym zwróć uwagę że ja pisałem "może" - może zostanie może przedłuży - aż tak naiwny nie jestem żeby twierdzić że z całą pewnością się tak stanie. :P
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 15:00:57 wysłana przez Gustlic »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 05, 2013, 21:23:42 »
Edytka: Puszek - po za tym zwróć uwagę że ja pisałem "może" - może zostanie może przedłuży - aż tak naiwny nie jestem żeby twierdzić że z całą pewnością się tak stanie. :P
A widzisz... nowy może przedłuży, stary zadowolony napewno. Kto jest pewniejszym dostawcą gotówki dla CCP ?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 05, 2013, 21:24:50 »
@ Sokole Oko

To że siedzisz w biedronce na kasie nie oznacza że ja muszę być od razu kierownikiem tej samej placówki.

Po prostu mam odmienne zdanie i uszanuj to bez wjazdów personalnych.

Odniosłem się tylko do prostackiego argumentu w stylu "na Twoje miejsce jest wielu chętnych", właśnie żywcem z Biedronki.

Mimo wieeeelu prawdziwych uproszczeń w mechanice, zmniejszeniu wymagań skillowych w niektórych aspektach gry, nowych dziwnie nie przybywa... ale za to starych wkurwionych ubywa. Wielu ludzi z którymi grałem już nie gra. Część oczywiście znudzona, ale duża część wkurwiona właśnie takimi zmianami.

THIS.

A poza tym, doświadczony gracz ma o wiele większą wartość niż newbie - bo kreuje akcję dla innych graczy: wyspawni bitkę, poprowadzi gang, coś zorganizuje i pokieruje. A większość głaskanych po główkach newbie pogra 6-9 miesięcy i idzie w pizdu, niczego nie osiągnąwszy ani niż nie zrobiwszy.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 05, 2013, 21:54:36 »
Jestem ciekawy, czy starych ubywa bo są "wkurwieni" czy najzwyklej w świecie po prostu znudzeni  :)

Sokole, zazwyczaj "starzy" grają ze "starymi", bo chcą grać z kumplami albo maja ciśnienie na bycie "pros-ę". Sam jesteś najlepszym przykładem. Społeczników jest mało.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 05, 2013, 21:59:01 »
Jestem ciekawy, czy starych ubywa bo są "wkurwieni" czy najzwyklej w świecie po prostu znudzeni  :)

W większości przypadków opcja nr 2
Np. Ja  ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 05, 2013, 22:53:29 »
Jestem ciekawy, czy starych ubywa bo są "wkurwieni" czy najzwyklej w świecie po prostu znudzeni  :)

Obie odpowiedzi są prawidłowe. Ale o ile znudzenie jest odpowiednikiem "śmierci ze starości", o tyle wkurwienie - wypadku. A wypadek to tragedia.

Sokole, zazwyczaj "starzy" grają ze "starymi", bo chcą grać z kumplami albo maja ciśnienie na bycie "pros-ę". Sam jesteś najlepszym przykładem. Społeczników jest mało.

Czy ja wiem? Prowadziłem przez ileś miesięcy alians organizując grę dla kilkudziesięciu osób. FC-owałem. Dziś wolę raczej grać z tylnego siedzenia, bo mam mniej czasu i mniej ochoty. Ale z drugiej strony, nawet w tak doświadczonej ekipie jak v0lta są ludzie organizujący grę innym. I bezpośrednio (prowadzący nasze gangi), i pośrednio - naszym przeciwnikom.

"Wkurwienie" WarGoda tak, że zrezygnowałby z grania, byłoby większą stratą dla Eve niż strata 1000 kont jakiś "szaraczków".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 05, 2013, 23:37:32 »
"Wkurwienie" WarGoda tak, że zrezygnowałby z grania, byłoby większą stratą dla Eve niż strata 1000 kont jakiś "szaraczków".
Jednak powinieneś się leczyć.  ??? Niestety jestem przekonany, że zapatrzenie na czubek własnego nosa Ci na to nie pozwoli..  :(
Dlatego obyś się "wkurwił" i miał wypadek. tragedii nie będzie. Najwyżej atmosfera się oczyści.

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 05, 2013, 23:44:20 »
WarGod i tak cały czas w DOTA 2 gra.  A grasz to raczej z bagażnika ostatnio. Wczoraj wskoczyłem do systemu w Eso, 7j od worma, znalazłem Chimerę na bramie. Przez 5 minut z Cynabalem trzymaliśmy dwa Carriery na bramie, wołając o DPS. Nawet napisałem Ci, że są kille. Odpisałeś, że nie ma sensu lecieć, bo 'znikną'.

http://kb.vergeofcollapse.com/?a=kill_related&kll_id=47937

Mimo całej mojej sympatii do Ciebie, na prawdę nie jesteś w pozycji do płaczu jak to ciężko o content w te grze. Czasem trzeba wychylić nos poza HADOC samemu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 05, 2013, 23:51:16 »
No i fajnie... a ja byłem po ciężkim tygodniu i ze świadomością, że pracujący weekend przede mną.

Wszystkim - Pol, Tobie też - że wątek nie jest o mnie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Naicinh

  • Gość
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 06, 2013, 00:39:12 »
Verge of Prolapse juz nie taka rodzina Sokole?baawwwwwwww >:D

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 06, 2013, 00:57:21 »
Czy ja wiem? Prowadziłem przez ileś miesięcy alians organizując grę dla kilkudziesięciu osób. FC-owałem. Dziś wolę raczej grać z tylnego siedzenia, bo mam mniej czasu i mniej ochoty. Ale z drugiej strony, nawet w tak doświadczonej ekipie jak v0lta są ludzie organizujący grę innym. I bezpośrednio (prowadzący nasze gangi), i pośrednio - naszym przeciwnikom.

"Wkurwienie" WarGoda tak, że zrezygnowałby z grania, byłoby większą stratą dla Eve niż strata 1000 kont jakiś "szaraczków".

Lol. Zaczynasz od "czy ja wiem", a potem potwierdzasz co napisalem. Prowadziles, a teraz jestes stary pryk, masz to gdzies i wygodnie czekasz az inni starzy "poprowadzą". Syndrom przedemerytlany w MMO sie klania :) Dorzuc do tego narzekanie na nowy content i dluzsza przerwa sie szykuje. Znudziala Cie sie EvE po prostu.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 06, 2013, 08:22:37 »
Jestem ciekawy, czy starych ubywa bo są "wkurwieni" czy najzwyklej w świecie po prostu znudzeni  :)

I to i to, często gęsto takie znudzenie też jest spowodowane brak zmian "dla starych". Ostatnie zmiany były wyjątkowo dla nowych - choćby uproszczenie skanowania, nie mówie że to zła zmiana, ale upraszczając to skanowanie powinna z automatu też wejść opcja dla zaawansowanych.
Jak na razie jako stary gracz nie dostaję nic nowego, oprócz uproszczeń. Mnie jako "starego" mało obchodzą zmiany w sprzęcie T1, mnie obchodzą zmiany w sprzęcie który latami skillowałem. Prawdziwe zmiany, na miarę tego jak potraktowano latadła T1.
Na tę chwilę czekam na Rubicon, co rzeczywiście nowego przyniesie, ale co raz częściej zmiany które wchodzą w EVE zniechęcają mnie do niej. I broń boże nie jest to znudzenie, wciąż znajduję nowe sposoby na dobrą zabawę... jest to po prostu czyste wukrwienie, że ktoś kto przychodzi z ulicy doataje więcej niż ja, który przez 5 lat regularnie i stale płacę.
Swoją drogą typowe znudzenie to też jest w większości wina samych graczy, bo wbija se do głowy że "jestę pefauperę" i cała reszta zajęc to hujnia....noobstwo, ogólnie wozactwo.... no i ile można robić to samo w kółko?
Ogólnie w biznesie szuka sie nowych klientów, ale stały wieloletni klient jest chołubiony, dba się o niego najbardziej bo to klient sprawdzony, w CCP jest to od dupy strony.


Sokole, zazwyczaj "starzy" grają ze "starymi", bo chcą grać z kumplami albo maja ciśnienie na bycie "pros-ę". Sam jesteś najlepszym przykładem. Społeczników jest mało.
Też nie do końca prawda, jest masa "starych" którzy lubią dzielić się widzą i doświadczeniem, uczyć młodych itp. Z moich obserwacji takich zadufańców "pro" jest garstka. Tylko oni są bardziej poprostu widoczni  :P
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 08:34:41 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Van Mar

  • Gość
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 06, 2013, 08:45:25 »
Czołem Dziewczyny! ;)

Czytam i czytam, jedno jest pewne, będzie sie działo, czy dobrze , czy źle to wyjdzie w praniu, bo nie mogłem wybrać opcji , do której było by mi bliżej ważąc argumenty jakie przytaczacie. Macie rację wszyscy, czynnik jakiego nikt nie brał pod uwage to, czynnik ludzkiej pomysłowości i tu może nasz wszystkich zaskoczyć, co tak naprawdę zobaczymy na gridzie!

Bardziej martwią mnie nowe SoE statki, Pilgrim (już jako relikt) odejdzie chyba w siną dal, będzie czekał na "rebalance". Natomiast mój ukochany Phanatsm.. już nie doczekam zmian, u nas jestem bodajże jedynym, który wierzy, że kiedyś kosmos ujrzy floty "Jeżyków".

pozdawiam

edytka: literówki i jeden rażący błąd ort.:)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 09:50:19 wysłana przez Van Mar »

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 06, 2013, 10:52:17 »
Ogólnie w biznesie szuka sie nowych klientów, ale stały wieloletni klient jest chołubiony, dba się o niego najbardziej bo to klient sprawdzony, w CCP jest to od dupy strony.
Też nie do końca prawda, jest masa "starych" którzy lubią dzielić się widzą i doświadczeniem, uczyć młodych itp. Z moich obserwacji takich zadufańców "pro" jest garstka. Tylko oni są bardziej poprostu widoczni  :P

Z pierwszym nie mogę się zgodzić - firmy uznają że ludzie nie przejdą/odejdą od nich bo są już przyzwyczajeni, statystyki zresztą to potwierdzają - wystarczy spojrzeć na ofertę dla "starych" abonentów a nowych, nowi dostają więcej, starzy albo wezmą co dają (a dzieje się tak w 90% przypadków) albo się wkurzą i będą negocjować (7% tak +/-), albo odejdą na wkurwie (3%) - sumarycznie nie opłaca się hołubić starych bo większość z nich i tak zostanie powodowana lenistwem, zasiedzeniem, przyzwyczajeniem - a ci co odejdą z nawiązką zostaną "pokryci" przez nowych.
Analitykiem nie jestem ale miałem okazję współtworzyć takie zestawienia i wyniki były dla mnie przynajmniej - zaskakujące (oczywiście, chodziło o jedną tylko branżę ale nie sądzę by w innych znacząco się to różniło).

Jedyne czym ryzykują firmy (CCP w tymże) jest to że parę przypadków wyjdzie im poza statystykę (sławna awantura w Jita) i przez chwilę trzeba będzie się pokajać by potem radośnie wrócić do starego trybu.
O ile analizy i statystyka nie dają 100% obrazu to jednak wyznaczają kierunek - reszta jest tylko balansem zysków i strat.


Co do tych "pro" - skłaniałbym się raczej do nazwy "beton", to starzy gracze którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy, jedyne czym się różnią to że jedni są bardziej a inni mniej śmieszni. Miałem też raz czy dwa okazję posłuchać takiego starcia "betonów" - nic tylko brać coś do jedzenia i oglądać jak najlepszy kabaret :)

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 06, 2013, 11:31:53 »
który przez 5 lat regularnie i stale płacę.

Gówno prawa - cytując góralskiego klasyka. Ty i inni starzy nie płacą ani jednego real $$. Grę utrzymują młodzi, którzy przedłużają konta plexami bo inaczej nie mogą oraz casuale, którzy kupują plexy by mieć iski. CCP bardziej zaboli brak młodych, którzy przynoszą realne pieniądze, niż brak starych, którzy robią za wypełniacze przestrzeni.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 06, 2013, 11:38:51 »
Z pierwszym nie mogę się zgodzić - firmy uznają że ludzie nie przejdą/odejdą od nich bo są już przyzwyczajeni, statystyki zresztą to potwierdzają - wystarczy spojrzeć na ofertę dla "starych" abonentów a nowych, nowi dostają więcej, starzy albo wezmą co dają (a dzieje się tak w 90% przypadków) albo się wkurzą i będą negocjować (7% tak +/-), albo odejdą na wkurwie (3%) - sumarycznie nie opłaca się hołubić starych bo większość z nich i tak zostanie powodowana lenistwem, zasiedzeniem, przyzwyczajeniem - a ci co odejdą z nawiązką zostaną "pokryci" przez nowych.

Podejrzewam że mówisz o fimach telekomunikacyjnych. Myślę że nie można tego porównywać, do EVE przychodzą ludzie których fascynuje SF oraz to że to czysty sandbox, więc to raczej ograniczona grupa odbiorców. Poza tym róznica jest taka ze telefon jest przedmiotem użytkowym, gra ma być rozrywką. Jeśłli ta rozrywka przestanie być rozrywką, żadne lenistwo ani przyzwyczajenie nie zmusi do dalszego płacenia.
Tu zostana na lata ludzie których fascynuje ten świat, nie to, że można se postrzelać do innych, bo takich gier jest w cholere i jeszcze więcej. Eve jest na tyle specyficzna że zawsze będzie raczej niszową grą, nigdy nie zdobędzie tylu odbiorców co chociażby WoW... próbowałem namówić kilku znajomych do włączenia się do EVE, wszystko pięknie szło do momentu jak sie dowiedzieli że jak coś tracisz to tracisz, a nie respawnujesz się na stacji... do tego poziom skomplikowania świata też wielu odstrasza, ludziska wolą popykać w gierki które nie wymagają za wiele myślenia.
Owszem, nowa krew jest potrzebna, jakaś zachęta dla nowych także, ale EVE mimo wszystko opiera się na graczach którzy "przetrwali" pierwsze dwa lata i zostaną na dłużej. I właśnie o takich graczy trzeba dbać, choćby po to żeby przyciągali nowych, bo wielu nowych przychodzi właśnie z namowy starych. Nie chcę żeby zrozumiano mnie źle, nie twierdzę że olać młodych kosztem starych, twierdzę że o obie "grupy" trzeba zadbać. Ale na tę chwilę, w moim odczuciu CCP odstawiło "starych" na boczny tor.
Gówno prawa - cytując góralskiego klasyka. Ty i inni starzy nie płacą ani jednego real $$. Grę utrzymują młodzi, którzy przedłużają konta plexami bo inaczej nie mogą oraz casuale, którzy kupują plexy by mieć iski. CCP bardziej zaboli brak młodych, którzy przynoszą realne pieniądze, niż brak starych, którzy robią za wypełniacze przestrzeni.
Cytując innego klasyka - pierdolisz aż się smutno robi...
Od 5 lat nie kupiłem nawet jednego plexa, szkoda mi czasu na orke tylko po to żeby móc orać nastęny miesiąc na plexa na następny miesiąc.
Do tego na plexach częściej jadą starzy u których iski już się "same robią" i utrzymują kilka kont.

Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 06, 2013, 11:41:18 »
To jesteś chwalebnym wyjątkiem potwierdzającym regułę. (w sumie ja też, bo za grę płacę real $$).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 06, 2013, 11:43:47 »
To jesteś chwalebnym wyjątkiem potwierdzającym regułę. (w sumie ja też, bo za grę płacę real $$).
Raczej leniwym :P wolę zapłacić 50 zl za miesiąc niż orać anomalki/paski/cokolwiek  :P
I nie wyjątkiem, może w polskich realiach płacenie real kasą to wyjątek....ale polskie realia to jest ułamek procenta ogólnych  ;)

Edyta do postu wyżej: mało to młodych widziałem którzy skończyli w pierwszych 3 miesiącach, bo żal dupe ściskał żeby wydać 50 zł (5 paczek fajek mniej) a orka kerbirska po prostu przerosła ich cierpliwość.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 11:55:45 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 06, 2013, 11:56:32 »
Podejrzewam że mówisz o fimach telekomunikacyjnych. Myślę że nie można tego porównywać, do EVE przychodzą ludzie których fascynuje SF oraz to że to czysty sandbox, więc to raczej ograniczona grupa odbiorców. Poza tym róznica jest taka ze telefon jest przedmiotem użytkowym, gra ma być rozrywką. Jeśłli ta rozrywka przestanie być rozrywką, żadne lenistwo ani przyzwyczajenie nie zmusi do dalszego płacenia.

Abonament odnosił się faktycznie do firm telecomów - nie dalej jak miesiąc temu robiłem taką analizę, wcześniej jakieś 5 lat temu niemal identyczne wyniki miałem dla firm farmaceutycznych (badanie konkurencji) - natura ludzka nie zmienia się niezależnie od tego czy chodzi o leki/telefon/kablówkę czy też o grę. To że w eve ludzi fascynuje akurat SF nie oznacza zawężenia przyzwyczajeń czy ściągania jednego typu ludzi (wystarczy spojrzeć na niektóre awantury na forum choćby) - nie mam danych z pierwszej ręki ale patrząc na sposób działania CCP przypomina mi to toćka w toćkę podejście zarządu we wspomnianych wcześniej telecom czy pharma.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 06, 2013, 12:36:21 »
... ale patrząc na sposób działania CCP przypomina mi to toćka w toćkę podejście zarządu we wspomnianych wcześniej telecom czy pharma.
Właśnie o tym mówię  :) Ale mówię też że moim zdaniem to nie do końca dobre podejście, gra to nie telekom czy firma farmaceutyczna, jest różnica między produktem rozrywkowym, w dodatku dość secyficznym, a produktem potrzebnym do życia. Telefon, leki, to dziedzina skierowana dla każdego, gra o specyficznym klimacie do bardzo ograniczonej grupy odbiorców. Nie można tego stawiać na równi.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

BAMBO

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: bambollo
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 07, 2013, 09:29:24 »
Zmiany piekne w rubikonie jak narazie. Ale co do wkurwiania starych graczy to jeszcze taki sobie kupi alta by wdupiac male shipy i jajka bo jego main ma drogiego clona ;] (ostatnio troche potaniały). Nie oszukujmy sie ludzi na dobre wciagnieci zostana w eve przynajmniej po tych zmianach. odejda ci ktorzy i tak juz sa znudzeni. 

Ale wg. mnie patrzac z perspektywy 0.0 to dobry fc oplacajacy konto ( a czesto ma ich kilka) jest warty jak 100 noobow. Bez tego fc nie bedzie tak czestych flot, nie ma kto prowadzic nobow, robic kontentu. przez brak fc a tym samym flotinni tez zaczynaja zadziej logowac sie do gry, owszem zmieniaja ally, regiony, ale pzeprowadzki sa trudne i nudne. A utrata paru FC potrafi doprowadzić do upadku ally z kilkuset graczami (czesc znajdzie nowe miejsce ale i SA tacy c przestaną placic)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 07, 2013, 12:07:29 »
I to i to, często gęsto takie znudzenie też jest spowodowane brak zmian "dla starych". Ostatnie zmiany były wyjątkowo dla nowych - choćby uproszczenie skanowania, nie mówie że to zła zmiana, ale upraszczając to skanowanie powinna z automatu też wejść opcja dla zaawansowanych.

Ależ była zmiana w skanowaniu bezpośrednio dotykająca "starych prosów" - wywalili deepy.

Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 07, 2013, 12:29:02 »
Ależ była zmiana w skanowaniu bezpośrednio dotykająca "starych prosów" - wywalili deepy.

Też nie do końca - parę tygodni temu byłem na takim "antycznym DS-ie" i był naprawdę w pizdu - ponad 100 AU od najbliższego celestiala.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 07, 2013, 12:30:04 »
Raczej chodziło o proby  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 07, 2013, 12:45:10 »
Raczej chodziło o proby  ;)

Nom, sprowadzili profesję scanera do poziomu 2 przyciskowej zabawki dla niemowlaka (ukłon(?) w stronę młodych), jednocześnie zabierając narzędzie dostępne dla wąskiej grupy ludzi pozwalające operować probami spoza zasięgu kierunkowego i wiele wiele innych (fakolec w stronę mojej starej bandy).
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 07, 2013, 13:05:43 »
Nom, sprowadzili profesję scanera do poziomu 2 przyciskowej zabawki dla niemowlaka (ukłon(?) w stronę młodych), jednocześnie zabierając narzędzie dostępne dla wąskiej grupy ludzi pozwalające operować probami spoza zasięgu kierunkowego i wiele wiele innych (fakolec w stronę mojej starej bandy).
Mało tego, deepy pozwalały odsiać już po pierwszym cyklu niepotrzebne sygnatury gdy sie szukało czegoś konkretnego. I starczyła do tego tylko jedna proba.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 07, 2013, 19:35:20 »
Nie chce mi się przebijać przez tyle stron QQ więc spytam na leniwego bezczela, było jakieś konkretniejsze info na temat specyfikacji tego nowego sisterkowego cruza?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 07, 2013, 19:36:01 »
w nieoficjalnym eft
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Theronth

  • Krogulec
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 236
  • Merkal Aubauch to mój alt
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Theronth Valarax
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 07, 2013, 19:43:52 »
Wszystkie staty podane w Devblogu.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 07, 2013, 19:59:05 »
Hmm, ciekawe czy będzie się dało tym robić DEDy powyżej 5/10.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 07, 2013, 22:36:29 »
Pierwszy grubszy update ba SiSi, tak ca. 680MB. Po 2min - nowe modele Commandów, nowe zapowiadane popierdułki dotyczące informacji o modułach, shipach, etc. Zmiany w UI itd.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 08, 2013, 06:08:31 »
http://evenews24.com/2013/10/07/showcase-new-golem-bastion-mode-and-command-ships-hulls/
Animacje bastion mode, nowy kadłub Golema, prezentacja komandów.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Rubicon
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 08, 2013, 07:35:04 »
http://youtu.be/AdQRyRZur8U

A to ktoś wklejał już ?
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...