Autor Wątek: Łowca nagród i pare innych pytanek  (Przeczytany 8455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2M1R

  • Gość
Łowca nagród i pare innych pytanek
« dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:02:33 »
Witam

Zaznaczam ze nie grałem Jeszce w EVE ale obrazu się w niej zakochałem ;) Jako że jestem konkretny będę pisał krótko:

1. Czy istnieją w eve łowcy nagród i czy bycie nim jest opłacalne?
2. Czy grając w 14 dniowego triala da się zarobić na PLEX'a? Chyba to karkołomne zadanie co? ;)

To chyba tylko tyle na teraz resztę postaram się wywiedzieć z poradników i po molestuje ludzi grze na kanale dla newbie ;)

devilsbirth

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:38:39 »
1. Nie. Znaczy teoretycznie tak, ale nie  :D.
2. (Nieśmiertlene pytanie :)) Nie. Znaczy teoretycznie to niby możliwe, ale praktycznie jak w punkcie 1.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:39:54 »
Witam

Zaznaczam ze nie grałem Jeszce w EVE ale obrazu się w niej zakochałem ;) Jako że jestem konkretny będę pisał krótko:

1. Czy istnieją w eve łowcy nagród i czy bycie nim jest opłacalne?
nie wiem i nie
Cytuj
2. Czy grając w 14 dniowego triala da się zarobić na PLEX'a? Chyba to karkołomne zadanie co? ;)

To chyba tylko tyle na teraz resztę postaram się wywiedzieć z poradników i po molestuje ludzi grze na kanale dla newbie ;)
Słyszałem o jednym takim wypadku, przeciętnie uniezależnienie od realnego portfela to chyba coś miedzy pierwszym a drugim tc

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:51:47 »
1) Bounty hunters? W mechanice gry coś takiego jest, ale źle działa.

2) Granie za darmo (czyli płacenie walutą ingame - ISK) to coś dla dojrzałych graczy, którzy takiego wydatku nawet nie zauważą w swoim portfelu. Granie po to, żeby uciułać na abonament, żeby móc grać i dalej ciułać - to porażka.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Crux

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:56:18 »
2. Czy grając w 14 dniowego triala da się zarobić na PLEX'a? Chyba to karkołomne zadanie co? ;)
Wszystko jest możliwe, ale zarobienie na plexa na początku grania to chyba tylko w przypadku: zarabiam iski 23h/ dobę. Można też znaleźć sobie kolegę, który robi misje wyższego poziomu i pozwoli Ci zbierać loot z zabitych NPC.
Innym sposobem jest znalezienie sobie sponsora. O ile w przypadku jakiegoś kolegi czy koleżanki (lub chłopaka/ dziewczyny) z reala nie jest to problemem o tyle w przypadku obcych osób jest to bardzo rzadkie. W ciągu swojego niemal 2 letniego grania spotkałem się raz z sytuacją kiedy obca osoba dała iski na przedłużenie konta; widziałem też 2 wyłudzenia ale odradzam próbowania tego :knuppel2:
I jeszcze można pobawić się w bounty huntera :D i zestrzelić poda piratowi, który ma kilkaset milionów isków bounty ;D (Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku- szansa jest pewnie podobna do trafienia 6 w lotto)
Zaznaczam ze nie grałem Jeszce w EVE ale obrazu się w niej zakochałem ;)
:o
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 20:13:15 wysłana przez Crux »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2009, 20:01:14 »
Powiedzmy sobie szczerze że goście którzy mają wysokie bounty:
1 - umieją grać w te gre i Cię zmiażdżą
2 - raczej nie latają sami

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2009, 20:28:56 »
Powiedzmy sobie szczerze że goście którzy mają wysokie bounty:
1 - umieją grać w te gre i Cię zmiażdżą
2 - raczej nie latają sami
Chyba że mówimy o bounty z npców ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2009, 20:44:11 »
3 - są trochę pozerami i zależy im na wysokim bounty :)

Problem z bounty polega że łatwo jest zainkasować je sobie samemu rękami drugiej postaci bądź kolegi. Dlatego ludzie mają co najwyżej takie bounty jak sami chcą mieć.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2009, 20:48:42 »
ja zaczynalem gre jako łowca Piratow ...
tzn bounty hunter...
zaciagnolem sie do fajnego korpa ktory juz nie istnieje ( guns'n'roses )
wziolem udzial w wielu bitkach i fajnych polowaniach na piratow...
raz czy dwa wpadlo mi bounty za glowe ktoregos z nich..
realia gry jednak przeciagnely mnie na druga strone i teraz jestem Piratem :p
jesli czujesz taka ideologie to przylec do regionu Placid i zapoluj na mnie...
pomoze Ci to zrozumiec co mam na mysli...
szacun za checi, polecam jednak najpierw pograc  O0
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

eX

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2009, 21:23:29 »
1. Czy istnieją w eve łowcy nagród i czy bycie nim jest opłacalne?
Jw. mechanika gry na to pozwala, ale żeby było to opłacalne to nie wiem co by trzeba zrobić... bardziej popularne w tej kwestii jest raczej bycie mercem. Ktos placi Ci za to ze bedziesz komus przeszkadzac. Choc tez watpie zeby to bylo dostatecznie dochodowe, ale nigdy sie tym nie trudnilem, wiec moze ktos lepiej zorientowany odemnie powie ze nie mam racji.
2. Czy grając w 14 dniowego triala da się zarobić na PLEX'a? Chyba to karkołomne zadanie co? ;)
Karkolomne - tak. I imo na początek bardzo malo oplacalne. W 'pozniejszym' etapie gry jak namnozysz sobie isk i masz ich tyle ze te xxx mln nie zrobi Ci az tak wielkiej roznicy to mozna smialo inwestowac w plexy. Swoje pierwsze isk w eve wolisz jednak przeznaczyc na statki, implanty i ogolnie rozwoj postaci.

Straszny

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2009, 22:25:21 »
ogolnie bycie mercenary jest fajne tylko z nazwy, ci którzy próbowali tak się "znaleść" w grze i szukali w tym dodatkowej midoności - zawiedli się mocno, tak naprawdę funu jest jeszcze mniej niż w najgorszych wariantach poswar... na ogół sprowadza się do kampienia 24/24 stacji z goścmi na których dostało się zlecenie, i wypowiedziało w empire wojne z tego powodu, najczęściej celem jest mniejszy korpik piracki który trzeba odstrzelić/udupić/zanudzić na śmierć Twoim większym. Płaci ten który oberwał bo tamci zostali wynajęci przez innego handlarza któremu Twój handlarz zalazł za skórę zbyt niskimi marżami etc...

prawdziwego pvp, fajnych skirmish-fights jest w tym co kot napłakał. A w 0.0 fajne "najemnictwo" umarło z pomysłem MC na Tortugę.

co do bounty - ja tam miałem na sobie i do 200 baniek bounty.. jak przekraczało 100 to dawałem sie odstrzelić znajomemu i tyle ;)  A niech sobie zarobi. Tak jak jest teraz jest z tym bounty to jest idiotycznie do kwadratu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 22:34:08 wysłana przez Scaryman »

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2009, 09:53:24 »
dlatego tez odstrzelenie spodowanie kogos kto ma wiecej niz 100 mln isk bonty na sobie powinno zabierac mu skile jak kill niezupgradowanego clona :D :knuppel2: :diabeł:

Straszny

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2009, 10:21:24 »
dlatego tez odstrzelenie spodowanie kogos kto ma wiecej niz 100 mln isk bonty na sobie powinno zabierac mu skile jak kill niezupgradowanego clona :D :knuppel2: :diabeł:

w sumie.... niegłupi pomysł że to bounty coś powoduje..ale chyba nie tak, bo tak jak zaproponowałeś to praktycznie paraliżuje piratkę - bogaty handlarz wyznacza nagrodę za kogos - pare razy po 10x baniek... i spuszcza go z poziomu HACa do poziomu beceka...

wielka promocja kerbirstwa i potężna kara dla aktywnych pvperów, pamiętaj że dla bogatego handlarza wydanie 100 miliardów na serie bounty to może byc jak splunięcie - a za tyle kasy spuściłby skille całego korpa do poziomu klopa  :laugh:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 10:26:25 wysłana przez Scaryman »

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2009, 10:37:38 »
 Ciekawie by było gdyby milicja, na swoim terenie, miałaby możliwość strzelania do takich delikwentów jak do swoich war targetów.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2009, 10:41:25 »
Do jakich delikwentów? Jeśli chodzi o piratów, to każdy szanujący się ma SS<-5 więc legalnie możesz nas zaczepiać gdzie tylko zechcesz  >:D

Jeśli natomiast chodzi Ci o ludzi z bounty w ogóle, to jest to IMO kompletny bezsens, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego...

2M1R

  • Gość
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:04:25 »
Dzięki wszystkim za odpowiedź i porady. Myślę że najpierw pogram w triala i popatrze czy mi EVE jest warte wywalania prawie 100 zeta na 60 dni grania ;)

Mam pytanko czy warto już na starcie gry przystąpić to jakiegoś Corpa?
I czy inwestycje w skille naukowe i produkcyjne opłacają się? Będę mógł na przykład produkować broń, budować statki?

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:27:47 »
Cały system jest niesprawny. Stracić jajo w low czy hi jest praktycznie nie możliwe - a tylko w takich wypadkach wypłacane jest bounty.

Jeżeli ktoś chce wpłacić bounty za czyjąś głowę, musi mieć na tego kogoś KR.
z Bounty office pobierało by się "misje" wpłacając 5% wartości nagrody jako wadium, przydzielany byłby w tedy 48-96 godzinny kr.
System musiałby działać losowo, z uwzględnieniem ilości sp łowcy i jego ofiary - brak możliwości wyboru celu.

Coś pod ten deseń miałoby szansę działać.
 

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:29:23 »
@khobba  racja,  nie pomyślałem o łatwości z jaką można taki status załapać....

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:29:57 »
Cytuj
Mam pytanko czy warto już na starcie gry przystąpić to jakiegoś Corpa?
Nie warto NIE PRZYSTĄPIĆ
Cytuj
Będę mógł na przykład produkować broń, budować statki?
W grze niewiele jest rzeczy których sam niejesteś w stanie wyprodukować mając odpowiednie skile i zaplecze
Cytuj
I czy inwestycje w skille naukowe i produkcyjne opłacają się?
To jest kwestia do poważnego zastanowienia. Zeby być dobrym producentem / naukowcem trzeba długo skilować. Żeby być dobrym w obu dziedzinach trzeba skilować bardzo długo. Zwrot takiej inwestycji lp i kasy na skile to raczej długoterminowa gra

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Łowca nagród i pare innych pytanek
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:44:38 »
Mam pytanko czy warto już na starcie gry przystąpić to jakiegoś Corpa?

Warto wstąpić do Unseen Academy. To polska korporacja szkoleniowa, gdzie w 2 miesiące nauczysz się radzić sobie w grze i zarobisz pierwszą porządną kasę.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...