Autor Wątek: Powrót i różne związane z nim rozterki  (Przeczytany 8118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alnus Incana

  • Gość
Powrót i różne związane z nim rozterki
« dnia: Kwiecień 13, 2008, 23:01:57 »
Ostatnio naszła mnie ochota na powrót do Eve. Jakiś rok temu zacząłem grać i trwało to jakieś 2,5 miesiąca. Oczywiście nie miałem okazji tej gry poznać, bo to niemożliwe w tak krótkim czasie, ale zdążyłem zorientować się co nieco dzięki przynależności do Unseen Academy. Najpierw próbowałem po trochu górnictwa i handlu - przy czym ciągle słyszałem że nudne i że powinienem był pójść w PvP, co mnie wpieniało...ale ostatecznie musiałem przyznać rację.
Pożegnałem się z Unseen i zrobiłem sobie nowego chara tym razem opierając się na "mądrych radach z internetu" odnośnie tego jaką rasę brać na PvP/PvE (w trialu właściwie nie mając pojęcia o grze stworzyłem Gallente, a ten drugi stworzony char to był Caldari Achura). Zająłem się robieniem misji i to mnie wykończyło. Możliwe że po prostu spędziłem przy jednej rzeczy za dużo czasu i przejadło to mi się - robienie po raz n-ty tak samo wyglądającej misji jest nudne jak flaki z olejem.

Tyle tytułem wstępu. Rzecz w tym, że zdecydowałem się wrócić do eve (i zapewne również do UA) i ponownie mam dylemat co robić, a także czy wracać do tamtych charów, czy zacząć coś nowego. Na górnictwo, handel czy badania nie mam za wielkiej ochoty, a po "mission running" została trauma :P. W sumie pozostaje mi PvP o którym właściwie nie mam pojęcia  :(.
Do Gallente nie mam ochoty wracać (zresztą tenże do PvP kiepsko się nadaje, a za dronami jakoś nie przepadam), a co do Caldari to...nie przypadły mi do gustu ich statki i średnio mi pasuje bycie "żóltkiem" (jakoś nie mogę się utożsamić z tą postacią). W sumie zrobiłem wbrew sobie, bo nie mam natury powergamera i to nie "wypaliło". Filozofii i sposobu bycia Matarów nie "czuję" (ich statki zresztą też mi "nie podchodzą"), więc drogą eliminacji zostają mi Amarr, których statki pod względem estetycznym jak najbardziej mi pasują, a filozofię jestem w stanie przyjąć (fizjonomię zresztą też).

Przekonałem się, że Eve to gra w której trzeba się dobrze zastanowić zanim podejmie się decyzję co dalej żeby później nie żałować, a najlepiej spytać bardziej doświadczonych. Co więc robić? Jeśli nastawiać się na PvP jako Amarr (zapewne Khanid) to jak się do tego zabrać? Może powinienem jednak zostać przy tamtych char'ach (w sumie dosyć młodych, więc strata niewielka) i nie ładować się w PvP?

Każda rada się przyda


Skeer

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2008, 23:20:35 »
Rasy są tylko rpgowe. Będąc Achurą możesz skillować Amarr Frigate i iść w Amarrów. Więc tu nie widzę kłopotów.

Jeśli Ci Gallente nie odpowiada, możesz na tym samym koncie stworzyć Amarra, a Gallente zostawić na alta transportowego (pvperom się przydaje).

Nauczyć się pvp możesz w jednym z polskich korpów, nie trzeba do tego jakichś uber umiejętności, żeby zacząć  :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2008, 00:09:53 »
Jeśli nie jesteś w stanie przetrawić ani misji ani przemysłu, poszkółkuj się niezbędne minimum po czym zasuwaj do 0.0, tam jak się dobrze zorganizujesz, koszenie kasy (na ratach), będzie po prostu czymś co robisz czekając na kolejną walkę. W tej chwili praktycznie wszystkie korporacje Unseen Academy stoją jedną nogą (dłuższą lub krótrzą) w 0.0, a i pewnie nie będziesz miał problemu z najęciem się do jednej z "poważniejszych" korporacji matkującego nam tam C0venu.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2008, 07:10:35 »
Do Gallente nie mam ochoty wracać (zresztą tenże do PvP kiepsko się nadaje, a za dronami jakoś nie przepadam), a co do Caldari to...nie przypadły mi do gustu ich statki i średnio mi pasuje bycie "żóltkiem" (jakoś nie mogę się utożsamić z tą postacią).

Jakoś przywykłem, że wszyscy mówią - Gallente do pvp, Caldari nie... Ty twierdzisz odwrotenie...  :D
I obie wersje są nie do końca prawdziwe :)
Przedwieczny.

termos

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2008, 07:26:26 »
Oj, tam już darujmy sobie każda rasa jest do PvP jeśli się nią PvP uprawia

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2008, 07:47:22 »
A nie to napisałem?
Przedwieczny.

Gregorius

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2008, 07:49:22 »
Tak, jak Skeer mówi - możesz skillować shipy innej rasy, bez problemu. ;)
Amarr teraz dostało fajnego boosta - warto się zainteresować, ale trzeba zaznaczyć, że to bardzo wymagająca rasa (skille). No i cap pozostanie twoim przyjacielem na wieki .. amarr!



Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2008, 07:57:12 »
Dont worry. Jesli myslisz ze jestes cienki bo odpadles po 2.5 miesiaca robienia misji to ci powiem ze sa tacy jak ja co jak robia 3 dni to maja ochote monitorem o sciane rzucic. A do pvp nie wybiera sie rasy tylko raczej statki. Nic ci nie przeszkadza w lataniu cepami gallente, hacami matari i bs-ami caldari. To tylko kwestia twoich preferencji (no i czasu skillowania hehe )

Goomich

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2008, 10:44:13 »
A tego co wyskillowałeś przez te 2.5 miesiąca, już nie będziesz musiał skillować drugi raz.

Alnus Incana

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2008, 13:24:08 »
Jakoś przywykłem, że wszyscy mówią - Gallente do pvp, Caldari nie... Ty twierdzisz odwrotenie...  :D
I obie wersje są nie do końca prawdziwe :)

To nie ja twierdzę. Tyle wyczytałem i jak sądzę chodzi o wyśrubowane Int i Perc u Caldari Achura ( i minimalne Char). Sądzę że chodzi tylko o to, że można uzyskać efekty w bardzo krótkim czasie i szybko zająć się PvP. Zapewne w dalszej perspektywie nie jest już tak różowo.

Wiem, że nie ma problemu z pilotowaniem statków innych nacji (i w ogóle wybór nacji nie zamyka jakiejkolwiek "drogi"), ale wybierając daną nację jest się już całkiem dobrze zorientowanym w jej statkach i np. w krótkim czasie można latać krażownikami. Przesiadka z statków Caldari na statki Amarr zajęła by mi trochę czasu, który wolałbym narazie inaczej spożytkować...zresztą jak mówiłem nie czuję się dobrze w skórze Achura. Biorąc pod uwagę że ta postać nie ma chyba nawet miesiąca to raczej nie jest to wielka strata (gdyby to były 2,5 pewnie bym się wahał)

Cytat: Gregorius
Amarr teraz dostało fajnego boosta - warto się zainteresować, ale trzeba zaznaczyć, że to bardzo wymagająca rasa (skille). No i cap pozostanie twoim przyjacielem na wieki .. amarr!

To znaczy? Właśnie takie informację by mnie interesowały, bo w sumie już zdecydowałem o stworzeniu char'a Amarr-Khanid pod PvP.

Czytałem http://wiki.goonfleet.com/index.php?title=Recommended_Base_Stat_Builds#Amarr_PvP_Build i http://wiki.goonfleet.com/index.php?title=Basic_Character_Creation#Races_in_Ship_Terms. To jest aktualne?

tempx6

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2008, 15:44:17 »
Gallente nie do pvp ? howdy howdy. Minimmatar i Gallente najlepsze rasy do pvp.
Caldari to niezłamana flota, w epic war wymiata wszystko dzięki ew.  Natomiast Amarr jest troche enigmatyczny, kilka świetnych shipow, hybrydy Khanid - dużo skilowania. 
Pytanie - jaka rasa pod względem shipow jest najlepsza? - wg. mnie Gallente - drony, tanki, nosy, balsty, qrwa! :D
W Eve najciekawsze jest pvp. Klepanie ratow misji to jedno i to samo, jest nudne. Chyba że transujesz:D
Pvp zbyt dużo kosztuje wiec klepiesz npce po dupach i rozkręcasz tym samym cały ten kosmiczny business.


Wolver

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2008, 16:24:07 »
Gallente nie do pvp ? howdy howdy

Używanie słów, których się nie rozumie = fail :).

Cytuj
Gallente nie do pvp ? howdy howdy. Minimmatar i Gallente najlepsze rasy do pvp.
Caldari to niezłamana flota, w epic war wymiata wszystko dzięki ew.  Natomiast Amarr jest troche enigmatyczny, kilka świetnych shipow, hybrydy Khanid - dużo skilowania. 
Pytanie - jaka rasa pod względem shipow jest najlepsza? - wg. mnie Gallente - drony, tanki, nosy, balsty, qrwa!
W Eve najciekawsze jest pvp. Klepanie ratow misji to jedno i to samo, jest nudne. Chyba że transujesz:D
Pvp zbyt dużo kosztuje wiec klepiesz npce po dupach i rozkręcasz tym samym cały ten kosmiczny business.

Co innego rasy postaci, co innego shipy ras. W takim kontekście Caldari Achura FTW (atrybuty), ale potem statki można już skillować wedle woli.

ivil

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2008, 16:33:11 »
Prawda jest taka ze w eve kazda rasa ma dobre statki ktorymi mozna sobie fajnie latac i robic fajne rzeczy. Istotne jest aby sie dobrze czuc z wlasna postacia i tym co robi. Rozsadne atrybuty mozna wybrac dla kazdej rasy. Mowi sie ze charyzma jest do dupy ale kazdy by chcial mniec w gangu kogos z wymaksowanymi skillami leadership :P.

Ja preferuje zrownowazone podejscie do gry i dlatego nawet specjalizowane alty maja roznice max 3 punkty na atrybucie (poza charyzma [;)

tempx6

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:01:06 »
Używanie słów, których się nie rozumie = fail :)

proszę Cię... :laugh:

Voulture

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:19:10 »
Gallente nie do pvp ? howdy howdy. Minimmatar i Gallente najlepsze rasy do pvp.
[...]
Tego lkawalka nie rozumiem w ogole. Google zas mi powiedzialo, ze: Howdy is an informal greeting, originating as a shortened form of the greeting "How do you do?"

Cytuj
Gallente nie do pvp ? Jak leci? Co u Ciebie? Minimmatar i Gallente najlepsze rasy do pvp.
Wydaje sie jednak wybitnie idiotyczne. Wytlumaczysz? :p


Skeer

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:38:11 »
Hyhy, bezsens...  :)

Wracając do wątku. Kolega stale niepotrzebnie obstaje przy tym, że rasy determinują dalszą grę. To nie jest prawda.

Każdy char na starcie dostaje [faction] Frigate lvl 3 + odpowiedni dla rasy skill w Gunnery bądź Missile Operation. Wyskillowanie tego, co się dostaje na starcie to góra 48h. Gdy się chce grać dłużej (powiedzmy - rok), to jest to nic.

Zakładając "idealną" postać Caldari Achura i kupując skille dajmy na to Minmatar Frigate, Small Projectile Turret i podnosząc je do poziomu chara startowego Minmatar poświęcasz w sumie niewiele, a masz postać z wymarzonymi przez siebie "idealnymi" atrybutami i "idealnymi" statkami do pvp.

PS Piszę w cudzysłowiu, bo nie zgadzam się z takimi ideałami. Achura są beznadziejni, brzydcy, a te ich staty nie są imo warte tworzenia chara na dłuższą metę. To samo dotyczy statków matarskich - nie zgadzam się z ogólnym pianiem zachwytów, jakie to uberszipy do pvp. Inne rasy mają równie dobre, tylko kwestia jest, czy ludzie umieją (i chcą) wykorzystywać bonusy innych ras.
No ale to tylko moja opinia  ;)

MKoll

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:55:10 »
proszę Cię... :laugh:

Wolverine ma rację http://www.merriam-webster.com/dictionary/howdy więc sie nie pogrążaj  :krzeslo:

Alnus Incana

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2008, 20:04:57 »
Wracając do wątku. Kolega stale niepotrzebnie obstaje przy tym, że rasy determinują dalszą grę. To nie jest prawda.

Ech...czy ja przy czymś "stale obstaję"?  ??? Uzasadniałem tylko dokonany wtedy wybór Achury i jak już mówiłem sugerowałem się tym co znalazłem w necie. Wydaje mi się że dla kogoś kto chce walczyć percepcja i inteligencja mają kluczowe znaczenie, a Achura pozwala wyśrubować te parametry. Sądzę że na krótką metę pozwala to bardzo szybko rozwinąć się bojowo, ale jak rozumiem różnice w przypadku czasu bojowego szkolenia innych nacji (w wariancie nastawionym na walkę) muszą być niewielkie.

Każdy char na starcie dostaje [faction] Frigate lvl 3 + odpowiedni dla rasy skill w Gunnery bądź Missile Operation. Wyskillowanie tego, co się dostaje na starcie to góra 48h. Gdy się chce grać dłużej (powiedzmy - rok), to jest to nic.

Zakładając "idealną" postać Caldari Achura i kupując skille dajmy na to Minmatar Frigate, Small Projectile Turret i podnosząc je do poziomu chara startowego Minmatar poświęcasz w sumie niewiele, a masz postać z wymarzonymi przez siebie "idealnymi" atrybutami i "idealnymi" statkami do pvp.

Nie miałem pojęcia ile trwa przestawienie się na statki innej nacji, ale jeśli faktycznie 2 dni to rzeczywiście nie jest to problem. W każdym razie na początek chyba lepiej skupić się na statkach jednej konkretnej nacji. Wizualnie podobają mi się amarr'skie i gallente'iańskie, ale decydując się na gallente'iańskie musialbym zawczasu pomyśleć o sporym memory, a jako Amarr Khanid miałbym raczej niskie.

Sprowadzając dyskusję na właściwy tor - na co muszę zwrócić uwagę decydując się na amarr'skie statki i rozwijając się w kierunku PvP?

ivil

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2008, 20:33:15 »
Na ten temat na centrali jest coanjmniej kilka watkow :)

Przede wszystkim powinienes zwracac uwage aby walczyc w warunkach ktore tobie odpowiadaja i tak prowadzic cala impreze aby to przeciwnik skonczyl w podzie a nie ty. Moglbys jeszcze zwrocic uwage na directional scanner bo to przydatna zabawka.

NeX

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2008, 20:58:56 »
Amarr = armor > cap > laser > vampir > drony > missile
Amarrskie recony, to miodzio sam  >:D

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2008, 14:20:59 »
Amarr = armor > cap > laser > vampir > drony > missile
Amarrskie recony, to miodzio sam  >:D
+neutralizery, jak już o reconach mowa.

Wolver

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2008, 14:31:28 »
+neutralizery, jak już o reconach mowa.

I minus lasery niestety. DPS też raczej minus. Ale fun nadal jest :D.

Ellaine

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2008, 14:44:44 »
Revelation to chyba najlepiej tankujący dread, a do tego ma najtańsze paliwo. Jest z tego co wiem dużo popularniejszy niż Caldarski, co biorąc pod uwagę że Amarzy są dużo mniej liczni niż Caldari dobrze o nim świadczy. Lasery są super fajne. DPS jest całkiem dobry. Ot taki Abaddon, z największym Alpha z BSów. Może lasery mają mniej DPS niż blastery, ale nie trzeba ich przykładać wrogowi do czoła żeby trafić.

termos

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2008, 14:56:38 »
Revelation o ile mnie pamięć i newsy nie mylą jest baaardzo dobrym dredem na short range

Goomich

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:01:18 »
nie osmieszaj sie.
tak tylko z ciekawosci, jak do takiego newsa doszedles?

Lasery są ZŁE! :P

Ellaine

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:04:02 »
Jeśli chodzi o możliwość samoobrony z bliska to najlepszy jest Moros ze swoim 400 metrów dron +50% damage i hp na level, co oznacza jakieś 900 DPS z 5 Ogrów II, co może się okazać dość niesympatyczne dla BSów.
Matarski upycha 4 bronie.
Amarrski najlepiej tankuje.
Caldarski też ma na pewno jakąś zaletę :)

termos

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:07:59 »
Caldarski też ma na pewno jakąś zaletę Smiley

Tak ma fajną nazwę ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:23:59 »
Caldarski też ma na pewno jakąś zaletę :)

Jest w stanie trafić tego BSa będąc w siege'u. :P

MKoll

  • Gość
Odp: Powrót i różne związane z nim rozterki
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 18, 2008, 21:52:41 »
Jak fitujesz lasery na amarrskie recony, to ja na pewno gram w inną grę :D.