Autor Wątek: Skanowanie problem  (Przeczytany 5753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wenus

  • Gość
Skanowanie problem
« dnia: Grudzień 31, 2010, 15:01:59 »
Witam po rocznej nieobecności w EVE.
Odrazu przejde do problemu. Ostatnio skanowałem system za pomocą sąd Core Scanner Probe I. Znalazłem "Cosmic Signature-Gravimetric-skałki(jasper, omber, crokite). Poziom sygnału wyszedł mi max 99.99% i brak możliwości wykonania skoku na to bo trzeba 100%.
Proszę o porade co z tym zrobić bo już nie pierwszy raz mam 99.99%. Może inna proba, lub za mało skilli.
moje skile:
asrogeology V
astrometric IV
astrometric acquisition IV
astrometric pinpointing IV
astrometric rangefinding IV
Skanowałem w Covert Ops-Buzzard na rygach do scanu.


HammerSnake

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:32:47 »
Skille masz w porządku problem tkwi w rozstawieniu sond.

Poszukaj sobie na youtube filmik eve 5 probe scanning czy cos.

Ewentualnie możesz zerknąć na moją amatorską produkcje do skanowania sygnatur 5 probami,którą zarobiłem dla dwóch osób.Pierwsza i ostatnia zabawa w studio vegas .Nigdy więcej.;D

http://rapidshare.com/#!download|925l34|440119282|skanowanie_sygnatur7.wmv|52053

wenus

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 19:45:31 »
Wielkie dzięki HammerSnake.
Obejrzałem Twoją amatorską produkcję do skanowania 5 probami.
Rzeczywiście problem tkwił w ustawieniu prob. Na próbę wyskanowałem w ciągu kilku minut Cosmic Signature-Magnetometric.
Dziękuje.

xireth

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2011, 23:31:20 »
Jak juz troszke sie dorobisz po powrocie proponuje Ci Sistersowy sprzet.. scanner i probki... jest bardzo duza roznica co wplywa na predkosc scannowania :) meczylam sie ze zwyklym bardzo dlugo.. Sistersik wyjasnia wiele rzeczy..

Ceny:

Sisters scanner okolo 45 baniek w jita na kontraktach  :-\
Sisters Probki okolo 500 tysiecy w jita ( zaleznie od dnia)  :P

powodzenia :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:11:19 »
Od siebie może dodam, że jak już troszkę podskilujesz się w skanie na 5 prob to warto jest przejść na 4 sztuki (5 proba zaburza odczyty dość znacznie w czasie ostatecznego skanowania już tak od 0,5 AU). Wtedy wystarczy wyłączyć lub wycofać 5 probę.

Dodatkowa podpowiedz. Większość sygnatur znajdziesz ustawiając 4 AU przy każdej planecie słońcu czy stargate.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:44:10 »
Większość sygnatur znajdziesz ustawiając 4 AU przy każdej planecie słońcu czy stargate.
..ale niestety nie wszystkie, nie raz juz widzialem sygnatury okolo 6 AU od planety

Od siebie może dodam, że jak już troszkę podskilujesz się w skanie na 5 prob to warto jest przejść na 4 sztuki (5 proba zaburza odczyty dość znacznie w czasie ostatecznego skanowania już tak od 0,5 AU

ja skanuje na wiecej niz 5 i raczej odczuwam ze to pomaga a nie przeszkadza. Dwie mam ustawione na wiekszy zasieg tak zeby nie zgubic wogole sygnalu a 5 mam roboczych i uwazam ze jest OK :)


✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:35:09 »
ja mam inna metode , 6 probow rozstawionych w krzyz + 2 na gore i na dol ustawionych na 8 au + 1 w srodku na 2 au tak ze kazda inna proba ma w zasiegu skanu caly obszar tej jedenj srodkowej proby, pierwszy skan puszczam ustawiajac srodek an dowolnym obiekcie a potem nastepnie ewentualne sygnatury daje w srodek , 90% przypadkow pokazuje mi wtedy juz co to jest i wiem czy jest sens skanowac dalej czy zignorowac.

wenus

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2011, 19:54:27 »
Bardzo Wam wszystkim dziękuje.
W tej chwili gram solo, więc w 0.0 się nie zapuszczam, ale i w bezpiecznych sektorach dzięki waszym podpowiedziom mój naj lepszy skan to Radar (ponad 50 mln) i sporo Magnetometric, Gravimettric a nawet trafił się complex 5/10 w którym musiałem skakać po innych systemach aby go skończyć.
Dzięki do zobaczenia w kosmosie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2011, 23:01:08 »
Ja mam skille do skanowania na zero. Po drugie, żeby o coś pytać, to trzeba coś wiedzieć. Czy warto w to inwestować czas na skillowanie i potem szukać wszelakiego rodzaju sygnaturek, a w nich ciekawych rzeczy?

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=5393.msg71246#msg71246

Tu przeczytałem coś takiego:
Cytuj
zleci Ci ladnych pare miesiecy zanim zrobisz skile z dziedziny (astro) bo jeszcze jest kilka pobocznych oraz lerny bez ktorych nie ma sensu nic zaczynac
Cytuj
Odkrywanie kosmosu w eve ma pewne minusy, nie tylko skile sie licza ale tez fart, iski sa z tego po dosc dlugim czasie, trzeba byc cierpliwym i liczyc na farta
Cytuj
Sam mam alta z 10mil sp w science i jakos nic nie wyskanowalem wielkiego
Cytuj
Nastaw się na dłuugie i nudne godziny skanowania i kilkuminutowe zabawy po znalezieniu jakiegoś ciekawego site'a.

Niektóre wypowiedzi brzmią naprawdę zachęcająco.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2011, 00:42:51 »
Nie potrzeba miesięcy skilowania, żeby zacząć skanowanie, po tygodniu - dwóch możesz zaczynać próby.
Super rozrywka to nie jest, ale bardzo nudne też nie, bywa za to bardzo irytujące (6x wyjście z wh k162 pod rząd potrafi zniechęcić).
Dobra alternatywa dla osób, które mdli na myśl o klepaniu ciągle tych samych l4, ewentualnie lepsza kasa dla górnika w hi-sec
Skanowanie w low-sec jest zdrowsze - poprawia krążenie :)
W Unseen są całkiem fajne szkolenia ze skanowania, polecam.

sc0rp

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2011, 01:29:46 »
@Zgudi to co zacytowales to chyba ze starego systemu skanowania, teraz na dobry poczatek wystarczy ci astrometrics na I i juz mozesz skanowac idzie jak krew z nosa ale da sie szczegolnie w hi secu.

Sam mam skille all4 i na coverty na IV i jeszcze nie znalazla sie sygnatura ktorej bym nie wyskanowal - skanowanie shipow w warunkach bojowoych to wyzsza szkola jazdy tam sie moze przydac all5 ale i tak najwiecej zalezy od umiejetnosci pilota i tego jak umie korzystac z directionala.

Jonas

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2011, 09:02:29 »
All V, nawet przy skanowaniu bojowym, to przerost formy nad treścią. Zysk procentowy z tego piątego levelu jest marginalny i w praktyce pomijalny. Jedyny lvl V jaki się może przydać to skill na coverta, który daje znaczny boost do siły skanu sond. Ewentualnie Astrometrics na V, co otwiera możliwość używania sond Deepspace, choć osobiście nie uważam ich za specjalnie użyteczne. Tak więc nawet do skanowania bojowego all IV w zupełności wystarcza (a efektywność można zawsze podbić stosująć sistersowy probe launcher i takież sondy, no i dedykowane hardwiry). Ale jak wspomniał kolega przede mną, wszystko w skanowaniu bojowym sprowadza się do właściwego wykorzystania skanera kierunkowego.
Dla osoby, która chce się w skanowanie bawić w hi/low skille 4/2/2/2 (Astrometric i skille poboczne Astro) są w zupełności wystarczające, a robi się je kilka dni. Do tego fregata skanująca kolejny dzień. Oczywiście należy pamiętać, że samo wyskanowanie jeszcze żadnych profitów nie daje, a do robienia konkretnych sitów są potrzebne dalsze skille, statki i umiejętności, ale to już inna historia.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2011, 09:20:03 »
Skanowanie bojowe covertem? yy Ja rapierem z sistersowym launcherem i sis probe combatami z skillami do skanowania  na 4 bez problemu znajdowałem wszystko za jednym skanem od fryty do bsa.
Także covert do "skanowania bojowego" na 5 to trochę przerost formy nad treścią.(rapier nie ma żadnych bonusów do skanowania)

Chociaż miałem może 3-4  sytuacje gdy rapierem nie mogłem kolesia wyskanować, a po przesiadce na coverta na lvl 5 dojeżdżałem do magicznych 84-93%. Tak zwane bezpieczne fity od probe .
Coverta jest fajnie zrobić na 5, jeżeli skanowanie jest codzienną rutyną np. w poszukiwaniu przejść wh. No i przy okazji rośnie dmg na bomberze.

Cytuj
Oczywiście należy pamiętać, że samo wyskanowanie jeszcze żadnych profitów nie daje, a do robienia konkretnych sitów są potrzebne dalsze skille, statki i umiejętności, ale to już inna historia.
Można znaleźć jakieś nie zamieszkane wh i je sprzedać wh-traderowi na forum eveonline.

Nawiasem mówiąc w "warunkach bojowych" to już wyższa szkoła nie jest potrzebna, bo potrzeba zwyczajnie nooba. Czy za pierwszym skanowaniem czy za 15 się go wyskanuje to już bez różnicy.

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 09:30:21 wysłana przez HammerSnake »

sc0rp

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2011, 10:00:45 »

Nawiasem mówiąc w "warunkach bojowych" to już wyższa szkoła nie jest potrzebna, bo potrzeba zwyczajnie nooba. Czy za pierwszym skanowaniem czy za 15 się go wyskanuje to już bez różnicy.

Nie wiem ile nie grasz ale zdecydowanie nie masz pojecia o czym piszesz, bo chcialbym zobaczyc jak noob np. taki jak ja wyskanuje kogokolwiek kto:
a) ktos porusza miedzy ss
b) na widok combat probe ucieka na ss i wlacza cloaka

HammerSnake

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2011, 10:08:51 »
Chodzi mi  o proby w over.

Cytuj
b) na widok combat probe ucieka na ss i wlacza cloaka

No ja też nie wiem jak kogoś takiego wyskanować. Trzeba by ruskich spytać oni się na tym znają.

sc0rp

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2011, 10:19:41 »
Chodzi mi  o proby w over.
nie wiem co ma wspolnego widzenie probe na overview, bo proby na direction scannerze byly widoczne od zawsze jedyna zmiana wprowadzona przez ccp to taka ze z zaznaczonym checkboxem na directionalu (Czyli zeby pokazywal cele takie jak twoje overview only) nadal mozesz je widziec.

Cytuj
No ja też nie wiem jak kogoś takiego wyskanować. Trzeba by ruskich spytać oni się na tym znają.
A ja wiem, bo kilka lat temu sam padlem tego ofiara gosc korzystal wlasnie z directionala bardzo mocno bo mi sie pojawial i znikal, pozniej zapuscil proby i moj raven nawet nie zdarzyl wyalignowac. aha gosc nie byl ruskim tylko z MMMS

Zgudi

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2011, 10:24:29 »
Dzięki za ciekawe odpowiedzi, bardzo się przydadzą. Skanowaniem zainteresuję się nie po to, żeby spędzać dłuuuugie godziny na przemierzaniu wszechświata i odkrywaniu wszelkich ciekawych rzeczy, które ccp tam ukryło i nie po to, żeby "szukać alternatywy dla l4", ale po to żeby znajdować bardziej dochodowe lokacje niż l4 i po to, żeby sprawnie znajdować kerbirów.

Cytuj
korzystal wlasnie z directionala bardzo mocno bo mi sie pojawial i znikal, pozniej zapuscil proby i moj raven nawet nie zdarzyl wyalignowac
Nie raz o tym sposobie słyszałem, dlatego bardzo ciekaw jestem jak to działa.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 10:38:53 wysłana przez Zgudi »

HammerSnake

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2011, 10:37:50 »
Cytuj
nie wiem co ma wspolnego widzenie probe na overview, bo proby na direction scannerze byly widoczne od zawsze jedyna zmiana wprowadzona przez ccp to taka ze z zaznaczonym checkboxem na directionalu (Czyli zeby pokazywal cele takie jak twoje overview only) nadal mozesz je widziec.
Ja pierdziele i to pisze carebear z kilku letnim stażem. No może jak się ucieka na stacje/posa jak tylko się neut pojawia w systemie to pewnie nie widać różnicy. ;D

Cytuj
A ja wiem, bo kilka lat temu sam padlem tego ofiara gosc korzystal wlasnie z directionala bardzo mocno bo mi sie pojawial i znikal, pozniej zapuscil proby i moj raven nawet nie zdarzyl wyalignowac. aha gosc nie byl ruskim tylko z MMMS
Co ma ta sytuacja do:
Cytuj
b) na widok combat probe ucieka na ss i wlacza cloaka
Cytuj
Nie raz o tym sposobie słyszałem, dlatego bardzo ciekaw jestem jak to działa.
http://www.youtube.com/watch?v=xC6yBiSIsIc   :P

Zapisz się zgudi w końcu do unseen.
http://www.youtube.com/watch?v=CVYCZgzbsxQ
Żadna magia używasz kierunkowego skanera, aby zorientować się gdzie mniej więcej koleś stoi.  Bardzo pomocna może być przy tym mapka na f11 jeżeli nie ma koło niego żadnych obiektów.
Czyli ustalasz kierunkowym gdzie jest, sprawdzasz odległość  i przesuwasz proby.


Dla mnie eot.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 11:14:37 wysłana przez HammerSnake »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2011, 19:51:17 »

A ja wiem, bo kilka lat temu sam padlem tego ofiara gosc korzystal wlasnie z directionala bardzo mocno bo mi sie pojawial i znikal, pozniej zapuscil proby i moj raven nawet nie zdarzyl wyalignowac. aha gosc nie byl ruskim tylko z MMMS

Zrobil to co prawdziwi twardziele robia , zlokalizowal twoja pozycje directionalem z dokladnoscia do podejzewam 2 Au jak nie mniej i zapuscil proby na 1 szybki skan  , dostal 100% za pierwszym podejsciem i juz lecial do ciebie. Jakby wywalil proby i nimi ciebie szukal to dawno juz bys zwiewal widzac je w przestrzeni a tak wystarczylo kilka sekund bez trzymania myszki na przycisku "scan" .

sc0rp

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2011, 21:21:19 »
dokladnie bylo tak jak mowisz, bo nawet pozniej z nim gadalem :)
i to jest to co odroznia kogos kto umie skanowac shipy od "wanna be pr0" co sadzi ze jak bedzie mial all5 w skanowaniu to to wystarczy, all5 ingame jest przydatne ale nie zastapi all5 miedzy klawa a monitorem

Jonas

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2011, 09:56:56 »
@HammerSnake: ale ja coverta traktuję jako dedykowany statek do skanowania bojowego we flocie/gangu, i bonusy, które daje są bardzo przydatne jeżeli chce jednym skanem znaleźć uciekające po ssach statki. To że rapierem można bez bonusów wyskanować kerbira afkującego na ssie to żadna nowość (każdym statkiem, który zafituje probe launchera można), ale brak bonusów i powolność deklasuje go jako probera flotowego. Stąd też moje stwierdzenie, że jest to jedyny skill który WARTO zrobić na V, a nie że jest to konieczność.

Osobom z doświadczeniem łatwo pisać, że szybciutko znajdujecie gościa na directionalu, potem probki na małym zasięgu i pac, mamy gościa. Prowadzę w UA szkolenie ze skanowaniania i widzę jak "łatwo" idzie to kadetom. A nauczenie się skanowania kierunkowym i połączenie tego z probami to nie temat na jeden wieczór. Szczególnie, że takie skanowanie trzeba robić w 1-2 minuty max (a to pod warunkiem, że cel przyśnie, nie zauważy hosta na localu, albo afkuje, inaczej z ssa kilka razy odwarpuje nim go znajdziesz), a nie 15.

Szczerbaty

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2011, 15:23:12 »
Z racji tego, że wczoraj rozpocząłem tutorial ze skanowania, to pozwolę się podłączyć pod temat. Pewnie część odpowiedzi uzyskam w dalszej części szkolenia, które będę kończył dzisiaj wieczorem, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie.

-na ukrytych paskach są lepsze rudy. Czy to oznacza, że jest większa szansa na lepszą rudę, niż na odkrytych, czy też oznacza, że można np. w 0.5 dostać skałki obecne normalnie w low-sec? czy są one o tyle lepsze, że warto poświęcić parę minut na znalezienie ich, nie wspominając o czasie skillowania?
-czy można ułożyć sondy w piramidkę i przesuwać je razem, czy też muszę za każdym razem robić to ręcznie dla każdej osobno?
-rozumiem, że będąc na ukrytym pasku ktoś może tam trafić szukając mojego statku. Czy w takim razie łatwiej wykryć jakiś statek będący w pobliżu takiego paska i warpować się do niego "na ślepo"?
-czy można wyskanować puszki z rudą, czy są one za małe?
-gdzieś czytałem o możliwości wyskanowania (zdaje się, że z poziomu skanera na statku, nie probe'ów) czy zbliżają się do nas jakieś raty albo piraci. Jak to ma wyglądać i po czym poznam, że lecą w moim kierunku?



HammerSnake

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2011, 16:26:47 »
Cytuj
-czy można ułożyć sondy w piramidkę i przesuwać je razem, czy też muszę za każdym razem robić to ręcznie dla każdej osobno?

Naciskasz klawisz shift i chwytając jedną przeciągasz wszystkie pozostałe.

Ranshe

  • Gość
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2011, 16:49:44 »
oznacza, że można np. w 0.5 dostać skałki obecne normalnie w low-sec?

This.

Cytuj
-czy można ułożyć sondy w piramidkę i przesuwać je razem, czy też muszę za każdym razem robić to ręcznie dla każdej osobno?

Z shiftem, tak samo z shiftem możesz zasięg zmieniać wszystkim. I układasz 5 sond w plusik, nie w piramidkę (chociaż są różne "szkoły"). :)



Reszta pytań - Unseen Academy -----> http://www.unseen.pl ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Skanowanie problem
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2011, 20:30:01 »
Cytuj
-na ukrytych paskach są lepsze rudy. Czy to oznacza, że jest większa szansa na lepszą rudę, niż na odkrytych, czy też oznacza, że można np. w 0.5 dostać skałki obecne normalnie w low-sec? czy są one o tyle lepsze, że warto poświęcić parę minut na znalezienie ich, nie wspominając o czasie skillowania?
Rudy kopalne masz pogrupowane w dwa sposoby:
pierwszy - rasowy który ustala że np kernit u caldari jest comon i można go spotkać na tony już w 0.8, a np w galentowie jest to rare i tylko low / null sie go znajdzie (chociaz nie chce mi sie zgladac do halady czy jest to aż tak skrajne
drugi to wlasnie przypisane okreslonych ród do określonych ss - na grawi saitach możesz znaleźć rudę którą w tym rejonie normalnie spotkasz na regularnych paskach do dwóch oczek ss niżej czyli w 0.5 znajdziesz rude z 0.3
Cytuj
-czy można wyskanować puszki z rudą, czy są one za małe?
Skaner kierunkowy je łapie, ale sondami ich nie namierzysz tak żeby warponąć
Cytuj
-gdzieś czytałem o możliwości wyskanowania (zdaje się, że z poziomu skanera na statku, nie probe'ów) czy zbliżają się do nas jakieś raty albo piraci. Jak to ma wyglądać i po czym poznam, że lecą w moim kierunku?
NPC tak nie namierzysz, porostu w jednej chwili czyst w drugiej spadną ci na dupe. Przed graczami możesz bronić się skanerem kierunkowym. Poznasz że moga być zainteresowani "twoim" paskiem lub wrecz toba po tym ze na skanerach możesz wychwycić combat / zwykle proby - combatami czasem trudno wyskanowac cel na takim saicie, ale wtedy zwykle pirat wyciaga zwykle proby i namierza sam sait a potem spada Ci na łeb. To bardzo ogólnie, barziej szczegółowo to pewnie małą książke można napisać, no i jak już Cie gonili do UA to tam też jest szansa że sie dowiesz tego i owego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.