Autor Wątek: Mechanika aliansu  (Przeczytany 4500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Mechanika aliansu
« dnia: Październik 08, 2007, 16:51:52 »
Żeby nie było - zbieżność z wątkiem o PA czysto przypadkowa :P

Wiem, że parę osób z tego forum ma pewne doświadczenia w temacie, więc prosiłbym o podzielenie się z resztą swoją wiedzą. O co chodzi?
Generalnie chodzi mi o to, co od strony mechaniki daje założenie aliansu. Poza sprawami oczywistymi czyli wspólnymi standami, kanałem chatu, większym kosztem wojen itd.
Jaką faktyczną władzę ma egzekutor, jakie narzędzia nadzoru nad aliansem, tego typu sprawy.
Niestety ccp podchodzi do sprawy aliansów/korpów w swoim players guide dość swobodnie, więc szukam innego źródła :)
Przedwieczny.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Mechanika aliansu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2007, 17:07:00 »
CEO korpa zarządzającego aliansem nie ma żadnej władzy nad pozostałymi korpami oprócz możliwości usunięcia z aliansu.

Dopiero korp zarządzający, który ma w posiadaniu stację i ustawione ingame "poparcie" od członków aliansu, może ustawiać na tej stacji podatek od usług i to chyba jedyny zawarty w mechanice gry bezpośredni wpływ  jaki egzekutor może mieć na inne korpy.

Pomijam wspomniane przez Ciebie oczywiste sprawy.

...
Chyba, że o czymś zapomniałem :)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


MHCMega

  • Gość
Odp: Mechanika aliansu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2007, 00:01:14 »
(...) jakie narzędzia nadzoru nad aliansem(...)
Mimo swej lamerskości w wymienieonej w zapytaniu kwestii pozwolę sobie podkreślić że w sytuacji gdy ustali się zakaz mania fabryk i rafinacji w POS znaczenie podatków z outposta staje się istotne dla kasy aliansu.
Kto ma kase ma POSy.
Kto ma POSy decyduje co będzie bronione a co zdobywane.

Ale w celu wprowadzenia takiego stanu rzeczy CEO dysponuje: błaganiami, zaklęciami i groźbami.
Niemniej fakt że jest CEO powoduje że ma decydujący głos z punktu widzenia innych aliansów co podnosi jego autorytet "w środku" i prawdopodobnie bycie wymienionym jako CEO jest podstawowym mechanizmem zapewniającym władzę.

Przepraszam jeśli niewiele wniosłem w kwestii rzeczowej.

Pzdr.

vulor

  • Gość
Odp: Mechanika aliansu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2007, 09:06:07 »
Ja nigdy ally nie prowadziłem, wiec może się nie znam , ale IMO nikt nie poruszył jeszcze najważniejszej zalety sojuszu.

Podstawową różnica miedzy sojuszem a korporacja/(grupa korporacji) jest możliwość brania SOV w 0.0, które staje się coraz ważniejsze w ostatnich czasach.

Bez sojuszu nie postawi się outposta i bez sojuszu nie ufortyfikuje sie konstelacji (różne poziomy sov i te całe cyno jammery, itd...)

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2007, 09:10:02 wysłana przez Vulor »