Autor Wątek: Co wybrać? Telefon komórkowy.  (Przeczytany 40157 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Co wybrać? Telefon komórkowy.
« dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:27:31 »
Powoli kończy mi się umowa w Play i zastanawiam się jaką komórkę nabyć.
Z umowy na firmę przechodzę na indywidualną (abonament za 59zł).

Moja panna kilkanaście dni temu nabyła Samsung Wave II S8530. Jak na razie dobrze się spisuje.

Poszukuje komórki, która po 1 ma relatywnie jak największy ekran gdyż lubię czytać e-booki i co za tym idzie powinna mieć oprogramowanie na to pozwalające (powyższy Samsung takowe posiada); dodatkowo powinien mieć jak najmocniejszą baterię.
I co nie mniej ważne. Nie chce za niego płacić kupę pieniędzy na start max do 100 zł.

Poproszę o sensowne wypowiedzi i nie trolowanie.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:41:14 »
Samsung Galaxy I lub II.
HTC Legend.

Nie wiem, czy są w promocjach w Playu, ale oba smartfony są zajebiste i imo lepsze od czegokolwiek innego.
Cała prawda o moim graniu...


ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2011, 13:26:57 »
W sprawie telefonu:

Spróbuj: Nokia N95 i E90, Toshiba G900 i podobne PDA z telefonem.

Poza tym ja sam szukam Telefonu rzadkiej marki z Dual-Simem, wi-fi i klawiaturą Qwerty do 500 PLN.
Ktoś zna takowy fon?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Qreg

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2011, 13:42:38 »
HTC Legend to juz jest antyk... dodatkowo przy jego rozdzielczosci ekranu nie polecam na nim czytania e-bookow.

Pod wzgledem  duzego ekranu to albo Galaxy S2 albo Desire HD ale obydwa beda zdecydowanie droższe niz 100 zł.

Ostatnio bawiłem sie troche Galaxy ACE i tez daje rade a był niedawno w play w promocji.




sc0rp

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2011, 13:48:59 »
Pod wzgledem wielkosci ekranu i jesli nie boisz sie Androida to Galaxy S2.
Jesli powiekszysz budzet to iPhone 4, a jesli jest zbyt drogi to iPhone 3GS

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2011, 14:18:37 »
Troszkę sobie ostatnio poczytałem i z opinii w necie wynika ze system w komórkach o nazwie Android w teorii powinien być bardzo dobry ale ... tylko jest taki w teorii bo często są z nim różne problemy.
W nowych Samsungach jest BADA i ponoć dość dobrze się sprawuje. Miał ktoś do czynienia już z tym systemem?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2011, 16:15:34 »
Co do strachu przed Androidem to dla przykladu ludzie windowsa uzywaja i zyja i nawet im komputery czasem dzialaja  :D , teraz telefon to tez w pelni sprwny komputer i nie wiem jakby czlowiek probowal sie wyginac to i tak nigdy wszystko nie bedzie dzialac perfekcyjnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 16:19:55 wysłana przez Mona X »

Goomich

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2011, 16:20:05 »
Co do strachu przed Androidem to dla przykladu ludzie Linuksa uzywaja i zyja i nawet im komputery czasem dzialaja  :D , teraz telefon to tez w pelni sprwny komputer i nie wiem jakby czlowiek probowal sie wyginac to i tak nigdy wszystko nie bedzie dzialac perfekcyjnie.

fyp

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2011, 16:21:48 »
Nokia N8 - polecam o ile mieści się w Twoim budżecie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2011, 16:58:47 »
Co do strachu przed Androidem to dla przykladu ludzie windowsa uzywaja i zyja i nawet im komputery czasem dzialaja  :D , teraz telefon to tez w pelni sprwny komputer i nie wiem jakby czlowiek probowal sie wyginac to i tak nigdy wszystko nie bedzie dzialac perfekcyjnie.

http://niebezpiecznik.pl/post/masz-telefon-z-andoridem-uwazaj/

To tylko jeden z przykladow liberalnego podejscia Google do Android Market. :/

HammerSnake

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:13:57 »
bo na iphone czy inny telefon nie ma programów/ trojanów wyświetlających gołe baby.
/facepalm

Kara Mon

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:20:35 »
http://niebezpiecznik.pl/post/masz-telefon-z-andoridem-uwazaj/

To tylko jeden z przykladow liberalnego podejscia Google do Android Market. :/

A w domu jak siedzisz przy komputerze sciagasz byle co i od byle kogo ?  :o Takie to juz czasy ze uzywajac telefonu trzeba stosowac identyczne zasady bezpieczenstwa jak siedzac przy komputerze  :P

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:08:18 »
Odbiegliśmy od tematu.

System android jest ponoć nie stabilny za bardzo poza tym mamy jeszcze rożne odmiany Windowsa i tą nową Badę i co możecie o nich powiedzieć jako systemach komórkowych

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:18:46 »
@Herezja: A co z Symbianem?
Nokia też robi dość duże fony jak ci pokazaliśmy, nawet za stówkę na allegro.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:41:59 »
fakt pominąłem Symbiana może dlatego, że właśnie na tym mam swoją Nokie i ... tak system jak i producent nie przypadli mi do gustu. Symbian często się wiesza (3 razy był w serwisie z powodu oprogramowania) a sama nokia to szmelc bo wszystko trzeszczy i dziwnie działa poza tym po prostu z deczka tandetne są materiały z jakich składają komórki. 

HammerSnake

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:59:37 »
mhm nie wiem jak z smart phonami, ale jeżeli chodzi o telefony to nokia ma wiele udanych konstrukcji pracujących między innymi pod symbianem i raczej ciężko im cokolwiek zarzucić, może poza jakością  aparatu fotograficznego.

Może miałeś jakaś podróbę kupioną na allegro, bo zawieszanie się systemu to ich charakterystyczny znak? Albo zły model. :P

Ja tam używam od paru lat noki e63 i jak biorę do łapy jakiekolwiek smarthony z tymi dotykowymi ekranami to przychodzą mi do głowy właśnie takie myśli:
Cytuj
wszystko trzeszczy i dziwnie działa poza tym po prostu z deczka tandetne są materiały
Już się przymierzałem 2 razy do zakupu czegoś nowego, ale padło na zakup nowej baterii.

hehe

Cytuj
Poza tym ja sam szukam Telefonu rzadkiej marki z Dual-Simem, wi-fi i klawiaturą Qwerty do 500 PLN.
Ktoś zna takowy fon?

MYPHONE 9025TV -350zł
http://www.pcworld.pl/testy/opis/teldualsim00003-myPhone_9025TV_Moon.html

Bez wifi i qwerty kupisz jakiś model za 150 zł.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 20:17:36 wysłana przez HammerSnake »

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:19:23 »
Spoko.

A w sprawie nokii: mam 6630 z przetartami klawiszami, do [censored] obudowę i płytke, która nie podświetla dolnych klawiszy oraz rozpapranym (od paru miechów nie wiem jak) filtrem do kart sim, więc żadnej karty mi nie łapie :/ co za bezsens, ale to był mój pierwszy smartfon za 120 zeta, a gry na symbiana były bombowe, ech...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

HammerSnake

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:41:04 »
mhm swego czasu kupiłem nową motorole na allegro za 200zł, kolorowy wyświetlacz szmery bajery.
Klawisze się nie przetarły, bo napisanie na nim esemesa zajmuje min 2min. Czasem nie wiadomo czemu chce się łączyć przez wap z Hiszpanią. Często jak chcesz gdzieś zadzwonić i wybierasz numer , to nic nie słyszysz w słuchawce, podobnie jak ktoś do ciebie dzwoni. Parę resetów telefonu czasem pomaga, a czasem nie.  Robi teraz za telefon awaryjny w rodzinie, mobilizujący do zakupu czegoś innego. 8)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:59:53 »
Obecnie kończy mi się abonament w Play jak zresztą pisałem i dostałem (w teorii) nową Nokie 5530 (wziąłem ją jak była 3 miesiące na rynku a jedne z pierwszych modeli wchodziły do Polski) i ... dupa opis co jest dupne w tej komórce już podałem ];)

Tak więc jak widzisz miałem nową komórkę i mogę wprost podać, że nie umywa się do Samsunga Avili pod w sumie każdym względem.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2011, 21:20:11 »
Ja tam jestem wierny dla HTC. Seria Desire jest bardzo fajna i ma zróżnicowane ceny. Obecnie mam Z - bardzo dobry wyświetlacz, rozkładana klawiatura, całkiem niezły procesor i sporo ramu. Wszystko śmiga. Nie równać mu się do np. S2, ale imo do wszystkiego wystarcza. A z Androidem nigdy nie miałem problemów.
na urlopie od EVE

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2011, 21:21:05 »
Witaj w klubie posiadaczy avilek (od dłuższego czasu zapewne...)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

HammerSnake

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2011, 21:27:33 »
Cytuj
Obecnie kończy mi się abonament w Play jak zresztą pisałem i dostałem (w teorii) nową Nokie 5530 (wziąłem ją jak była 3 miesiące na rynku a jedne z pierwszych modeli wchodziły do Polski) i ... dupa opis co jest dupne w tej komórce już podałem ]

No nic dla mnie wszystko z dotykowym ekranem jest dupne. No i qwerty is a must. Sam używam telefonu do wifi, mp3, pdf, sms i telefonowania i nie widzę zwyczajnie lepszego telefonu niż moje e63, na roku e63 było w miarę popularne, przegrywało jedynie z dotykowymi modelami, które lepiej skalowały pdfy na ściągi. Zresztą wyboru przy takich wymaganiach nie ma wielkiego. Szajs, Nokia lub drogie blackberry. Model wyjątkowo udany i jeżeli miałbym coś polecać to ewentualnego jego następce.

http://www.youtube.com/watch?v=kCfC9xLQ8J4

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2011, 23:15:34 »
fakt pominąłem Symbiana może dlatego, że właśnie na tym mam swoją Nokie i ... tak system jak i producent nie przypadli mi do gustu. Symbian często się wiesza (3 razy był w serwisie z powodu oprogramowania) a sama nokia to szmelc bo wszystko trzeszczy i dziwnie działa poza tym po prostu z deczka tandetne są materiały z jakich składają komórki.
Symbian ^3 w nokii N8 jest dopracowany dużo lepiej niż jego poprzednie odmiany a teraz weszła jego darmowa aktualizacja - symbian anna - i jest naprawde super - szybki, stabilny, ładny i wygodny. Poza tym to jest naprawde geekphone :) - pokaż mi telefon z androidem do którego podłączysz jednocześnie klawiature, myszke, pendrivea, TV przez hdmi i odtworzysz na TV film w full HD z tego pendriva :) Do tego dorzuć aparat 12mpix z autofocusem i b. dobrą (jak na telefon) optyką oraz 16 gb wewnętrznej pamięci, wyświetlacz amoled i w pełni metalową obudowe - uwierz mi że nie będziesz zawiedziony :)

sc0rp

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:04:15 »
Odnosnie Symbiana to pomimo iz to dobry system to nawet Nokia zdecydowala sie go zakopac na rzecz Windows Mobile, a sila kazdego smart phone sa aplikacje na niego wiec bylbym ostrozny w wyborze tego OSa.


bo na iphone czy inny telefon nie ma programów/ trojanów wyświetlających gołe baby.
/facepalm
Nie zaryzykuje stwierdzenia ze na iphone nie ma (tematu Blackberry/Windows mobile nie zglebialem), ale pomimo czytania roznych blogow o bezpieczenstwie nie spotkalem posta o tym ze komus sie udalo wrzucic robaka do app store, a o google market co jakis czas jest glosno, wiec moge zaryzykowac stwierdzenie ze na iphone jest tego poprostu duzo mniej -> wiec statystycznie masz mniejsza szanse na zainstalowanie badziewia na swoim telefonie.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:57:05 »
Z iPhone nie polecam wersji mniejszej niż 4 bo 3GS nie będzie niedługo w ogóle supportowana. Androidy są ok ale to burdelarski system wiec trzeba mieć możliwie nowa maszynkę żeby działała super.

Symbian to zło, nawet Nokia nie wie co z tym archaizmem zrobić.

Tanio i dobrze chyba sie nie da.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:19:24 »
Hello, żyję :P

W Playu, w abonamencie all inclusive 85 (za 75zł brutto) masz np Desire Z (i zwykłego) w niezłej cenie (w abo masz 520 minut do wszystkich i 1GB transferu, po przekroczeniu nie dopłacasz tylko net zwalnia).
Bawiłem się androidowymi soniakami i samsungami (o huławeju z litości nie wspomnę), ale zdecydowanie najbardziej pasuje mi nakładka HTC Sense na androida. Niby drobne różnice tu czy tam, ale w całości składają się na dużo przyjemniejszą obsługę. Fakt, że Desire'y mają nie za fajne baterie (w zwykłym trzeba jak najszybciej zrobić aktualizację do androida 2.3 - znaczna poprawa długości działania), ale to chyba problem większości obecnych smartfonów.
Android działa stabilnie, szczególnie po upgrejdzie do 2.3 i naprawdę nie rozumiem ludzi na niego narzekających. Więcej problemów miałem używając iPhona, ale może wtedy telefon wyczuwał moją niechęć do iStuffu :P
Ekran 3,7", bardzo przyzwoity, nada się do czytania. Używam aplikacji Kindle for Android - można na nią wrzucać ebooki w formacie mobi i oferuje bardzo przyjemną obsługę. Ale na dłuższą metę, do e-czytania tylko czytnik z ekranem e-ink. 450zł wydane na Kindla zwróciło mi się po pół roku w samych różnicach cenowych między książkami papierowymi, a elektronicznymi, o komforcie czytania i uldze dla oczu nie wspominam.
Także przy wyborze telefonu nie sugerowałbym się jego działaniem jako czytnika, tylko odłożył parę zł i kupił jakiś czytnik do tego przeznaczony. Telefon tylko awaryjnie :)
Howgh
Przedwieczny.

sc0rp

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:22:55 »
Symbian to zło, nawet Nokia nie wie co z tym archaizmem zrobić.

To akurat wie zdecydowali sie zakopac (razem z Meego a szkoda) http://conversations.nokia.com/2011/02/11/open-letter-from-ceo-stephen-elop-nokia-and-ceo-steve-ballmer-microsoft/

Qreg

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:50:28 »
Ja  zdecydowanie polecam Adroida. Od ponad roku uzywam HTC Desire i naprawde nie moge zlego slowa powiedziec. Moze tylko czas pracy na baterii moglby byc lepszy, al to problem wszystkich smartfonow.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:57:01 »
Ale na dłuższą metę, do e-czytania tylko czytnik z ekranem e-ink. 450zł wydane na Kindla zwróciło mi się po pół roku w samych różnicach cenowych między książkami papierowymi, a elektronicznymi, o komforcie czytania i uldze dla oczu nie wspominam.
Także przy wyborze telefonu nie sugerowałbym się jego działaniem jako czytnika, tylko odłożył parę zł i kupił jakiś czytnik do tego przeznaczony. Telefon tylko awaryjnie :)

QFT

Przeczytałem kilka tysięcy stron książek (nie, nie ekranów, liczę strony książek w realu) na telefonach komórkowych i naprawdę, wierz mi, chcesz kupić kindla za 400zł, a nie spłacać przez dwa lata kredyt na telefon z dużym ekranem operatorowi. komfort jest nie do porównania. Tablety też nie zachwycają (biorę kindla na dwa tygodnie wakacji i zapominam o ładowarce :P )

(pomijając już to, że duże i płaskie telefony nie najlepiej znoszą środowisko moich kieszeni, gdzie zwykle w końcu lądują niezależnie od tego jak bardzo o nie dbam w początkowych miesiącach używania. Mój następny telefon to motorola defy lub coś analogicznego ;) )

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:14:16 »
Dziś wziąłem broszurkę z opisem telefonów z placówki play a także zestawienie cen i co ciekawe trochę ponad tydzień temu moja panna przedłużała umowę w Play i za np Samsung Wave II S8530 miała dopłacać ale okazało się, że jednak 1 zł ją to będzie kosztowało i ... co ciekawe w tej rozpisce z cenami, która wziąłem z punktu play okazuje się, że powinien być płatny w jej taryfie 799 zł więc ciekawi mnie czy ten salon w którym ja byłem ma nieświeże dane czy też moja dziewczyna nabyła swoją komórkę na jakichś dziwnych zasadach bo jednak 800 zł a 1 zł to diametralna różnica.
Swoją drogą jakoś średnio mi się widzi wydawanie pieniędzy na Kindla tym bardziej, że są problemy z wrzucaniem książek na niego ściąganych z netu (Tak, Tak przyznaje się pod tym względem robię piractwo ale choć gry kupuje legalnie ];p).
Zresztą Xarthias sam kiedyś opisywałeś Kindla i pamiętam, że było w tym opisie coś o konwertowaniu e-booków na format rozpoznawalny przez Kindla.

ps. Miło, że się Xarthias już wykurowałeś ];) i z nową werwą ruszysz na podbój Centrali i być może EVE ];p

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:48:47 »
Symbian ^3 w nokii N8 jest dopracowany dużo lepiej niż jego poprzednie odmiany a teraz weszła jego darmowa aktualizacja - symbian anna - i jest naprawde super - szybki, stabilny, ładny i wygodny. Poza tym to jest naprawde geekphone :) - pokaż mi telefon z androidem do którego podłączysz jednocześnie klawiature, myszke, pendrivea, TV przez hdmi i odtworzysz na TV film w full HD z tego pendriva :) Do tego dorzuć aparat 12mpix z autofocusem i b. dobrą (jak na telefon) optyką oraz 16 gb wewnętrznej pamięci, wyświetlacz amoled i w pełni metalową obudowe - uwierz mi że nie będziesz zawiedziony :)

Fakt, z androidem o taki telefon ciężko. Jednakże z rodziny androido-podobnych to Nokia N900 oferuje podobne funkcje i jest na systemie Maemo. Moja kobieta ma ten model i szczerze zdarzyło już się nam oglądać na TV film właśnie z telefonu. Jedyny minus to cena ale imo rekompensuje się ona w pełni modowalnym oprogramowaniu oraz ciągłym supporcie ze strony zarówno producenta jak i osób trzecich które tworzą różnego rodzaju łatki, poprawki oraz dodatkowe oprogramowanie / hacki do tego systemu.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:59:36 »
I można StarCrafta na Maemo odpalić! :)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 16, 2011, 19:09:25 »
Dziś wziąłem broszurkę z opisem telefonów z placówki play a także zestawienie cen i co ciekawe trochę ponad tydzień temu moja panna przedłużała umowę w Play i za np Samsung Wave II S8530 miała dopłacać ale okazało się, że jednak 1 zł ją to będzie kosztowało i ... co ciekawe w tej rozpisce z cenami, która wziąłem z punktu play okazuje się, że powinien być płatny w jej taryfie 799 zł więc ciekawi mnie czy ten salon w którym ja byłem ma nieświeże dane czy też moja dziewczyna nabyła swoją komórkę na jakichś dziwnych zasadach bo jednak 800 zł a 1 zł to diametralna różnica.
Play ma czasem fajne promocje dla stałych klientów. Pójdź do salonu, niech koleś tam sprawdzi Ci cenę i tyle.
Cytuj
Swoją drogą jakoś średnio mi się widzi wydawanie pieniędzy na Kindla tym bardziej, że są problemy z wrzucaniem książek na niego ściąganych z netu (Tak, Tak przyznaje się pod tym względem robię piractwo ale choć gry kupuje legalnie ];p).
Zresztą Xarthias sam kiedyś opisywałeś Kindla i pamiętam, że było w tym opisie coś o konwertowaniu e-booków na format rozpoznawalny przez Kindla.
Coś musiałeś źle przeczytać. Na kompie instalujesz Calibre i wszystko się konwertuje bez problemów. No, może z pdfami bywają, ale to już taki niewdzięczny format. Problemy to ma automatyczna maszynka konwertująca amazona, ale tego się po prostu nie używa.
Chcesz się przekonać - zainstaluj darmowy Kindle for PC i równie darmowy Calibre, skonwertuj tym drugim dowolną książkę i wrzuć w ten pierwszy - zobaczysz, czy są problemy.
Jeśli ktoś dużo czyta, to te 160 zielonych to naprawdę grosze za uratowany wzrok i niesamowitą wygodę.
No i te zawistne spojrzenia bubka z iPadem, który w pełnym słońcu usiłował cokolwiek odczytać ze swojego sprzętu gimnastykując się nieziemsko :P kiedy ja sobie spokojnie czytałem obok.

Cytuj
ps. Miło, że się Xarthias już wykurowałeś ];) i z nową werwą ruszysz na podbój Centrali i być może EVE ];p
Do wykurowania jeszcze daleka droga, ale dziękuję :)
Przedwieczny.

lorgius

  • Gość
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2011, 01:39:32 »
A ja sobie chwalę swojego Sony Ericsson Xperia Neo.

Zgrabny, ekran bodajże 3.7'' ale o wysokiej jakości, aparat nawet lepszy niż w iphonie 4. Ogólnie podoba mi się, a przy taryfie biznesowej 60  w T-mobile można go dostać za około 50 zł.
Jak się intensywnie używa do wszystkiego (znaczy aplikacje  ;) ) bateria starcza na dzień roboczy  ;D, jak do rozmów, to na dwa. W weekend można sobie odpuścić i podładować niedzielnym wieczorem. Bateria więc przeciętna, choć mnie to i tak wisi, bo ładuje ją nockami.

Przyczepić mógłbym się do tylnej obudowy, bo jest "delikatna" i plastikowa. Na co dzień nie ma to znaczenia, gdyż założona wygląda ładnie i jest wytrzymała. Ale gdy trzeba pogrzebać przy baterii, karcie sim lub pamięci, mam wrażenie, jakbym mógł ją - za przeproszeniem - od niechcenia i przypadkiem, na dwie części rozpier..ć.  ::)

P.S.
Ale T-mobile to już inna sprawa. Wydaje mi się, jakby Era połowę nadajników wcześniej konkurencji opyliła, bo zasięg z czterech liter, a na dodatek, jak ktoś się czasem nie dodzwoni ( poza zasięgiem ) to nawet informacja o tej próbie nie raczy przyjść w żadnej postaci.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Co wybrać? Telefon komórkowy.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 18, 2011, 13:41:22 »
Ostatnimi czasy coraz więcej producentów telefonów komórkowych stawia na  (jeśli można to tak w słowa ująć) lekkie, i cienkie obudowy (ograniczają wagę czy chcą coraz węższe komórki mieć?).

Odbiegając od tematu troszkę.
Nie trzeba być orłem aby widzieć, że Orange nie ma nic ciekawego w swojej ofercie a mój przedmówca dodał od siebie, że i z T-Mobile nie ma za bardzo sensu się wiązać. Ciekaw jestem co mają do powiedzenia użytkownicy Plus-a.
Od siebie dodam, że w Play czasami zasięg się gubi (w moim przypadku zasięg dajmy na to jest a po chwili zanika sam z siebie i bez przyczyny by po chwili by ponownie). Na szczęście nie jest to nagminne.