Autor Wątek: Multimedialny Lapek  (Przeczytany 3345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gregorius

  • Gość
Multimedialny Lapek
« dnia: Listopad 28, 2010, 12:01:06 »
Witajcie,
Jako że nie ufam w serwisy z forami komputerowymi, gdzie czasami leci szajs jak cholera (sprawdzone przy próbie zorientowania się w temacie), chciałbym zapytać was (bo być może ktoś się zna na tym) o pomoc w wyborze lapka.

CO prawda lapek nie jest dla mnie, ale staram się wyszukać taki, który ja uznałbym osobiście za warty uwagi ^_^.

To, co mogę opisać na chwilę obecną:

- budżet do 2700;
- przeznaczenie : multimedia/praca biurowa
- wielkość matrycy : 17 cali
- złącze HDMI

Generalnie tak : lapek jak widać, po samych gabarytach jest takim.. bardziej mobilnym komputerem stacjonarnym. Bateria nie jest aż tak kluczową sprawą, żeby była 5h, bo lapek będzie podróżować w zakresie jednego budynku z gniazdkami ;); złącza HDMI na karcie graficznej - żeby można było wykorzystać pełny potencjał filmów w HD, podłączając lapka do TV. Cała reszta - kwestia dowolna. Nie chciałbym tylko pakować się w stare procki (bo jeszcze trochę tego na rynku jest) i w niepewne produkty (nie wiem czemu, ale mam uprzedzenia do firmy Acer).

Sugerując się najdroższym sklepem internetowym (czyt. komutronik) znalazłem coś takiego :
http://www.komputronik.pl/index.php/product/108940/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Toshiba_Satellite_L670D_11X.html

Niestety o tym produkcie recenzji w necie praktycznie ni ma ;( Moja wiedza ogranicza się do pudełek stacjonarnych, więc nie zawsze wiem, jak dane rozwiązanie spisze się w sprasowanej budeczce laptopa.

Jeśli możecie mi pomóc w doborze odpowiedniego modelu, to byłoby wręcz świetnie ^_^ - z góry serdecznie dziękuję. Czasu mam mało, bo gwiazdka tuż tuż ;)

Zdróweczki!!!

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Multimedialny Lapek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2010, 12:34:07 »
O ile wiem model odrobinę droższy i w tej chwili wedle mojej wiedzy trudny do kupienia (bo nie jest pierwszej młodości - ale to dobrze szansa na gwiazdkową promocję w celu pozbycia się zapasów :P ), ale w pracy mam na biurku MSI GT740 i na miano multimedialnego lapka to zasługuje z cała pewnością. Cena tej maszyny kiedy ostatnim razem była w zaprzyjaźnionym sklepie plasowała się w okolicy 3+ k

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gregorius

  • Gość
Odp: Multimedialny Lapek
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 13:06:42 »
Niestety... 2700 to taka górna granica ;(

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multimedialny Lapek
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2010, 13:28:19 »
Cześć.
Znalazłem inne modele za podobną cenę w ofercie Hp jest chyba lepszy zestaw na Intelu (posiadający szybszą pamięć RAM)
http://www.emarket.pl/komputery/hp-probook-4720s-i3-370m-17-3-led-hd-wc-2-1gb-320-dvdrw-ati-suse-linux-torba/p-c2117983
lub też może być o podobnych parametrach do tego co sam podałeś ale lapek firmy Toshiba
http://www.emarket.pl/komputery/l670-1ed-pentium-p6100(2-0)-3gb-320gb-17-3-led-dvd-vc-w7p/p-c5512309
Może poszukaj danych o tych 2 lapkach?

Mod:
Tu jest mała opinia o HP-ku
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-ProBook-4720s.33521.0.html

Gregorius

  • Gość
Odp: Multimedialny Lapek
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2010, 15:33:10 »
Dzięki wielkie Herezja, już biorę się za ogarnięcie tych ofert.

Edytka:
Bardzo spodobał mi się ten HPek ;) Zacna konfiguracja, pojemna bateria. Zaiste - świetny konkurent ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 15:39:25 wysłana przez Gregorius »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multimedialny Lapek
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2010, 17:24:23 »
Popatrz sobie także na inne laptopy w tym przedziale cenowym co podałeś a także w wielkości matrycy bo z tego co widzę tam w tej cenie masz chyba także laptopy DELL