Autor Wątek: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/  (Przeczytany 35987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loc0

  • Gość
Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:41:03 »
Tu mozemy sobie pospamowac (erm wyrazac opinie) o zabawkach do uprzyjemniania wolnego czasu ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 19:42:36 wysłana przez Loc0 »

pticu

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy \o/
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2010, 19:08:39 »
moze jakis kacik PS3 ? :]

Loc0

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy \o/
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2010, 19:12:25 »
Na 1st ogien Nvidia serii 4xx! (a nie 300 jak zapowiadano).
http://www.anandtech.com/show/2977/nvidia-s-geforce-gtx-480-and-gtx-470-6-months-late-was-it-worth-the-wait-/1
http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-480-review/1
Premiera odbyla sie 26 marca ... na polkach nadal niedostepna. Zamiast 512 dostajemy 480 "CUDO`w" gdyz TSMC nie moze uzyskac wydajnosci powyzej 50% sprawnych chipow/ wafel, co zapewne bedzie oznaczalo wydanie jeszcze drozszego GTX490 gdy tylko uporaja sie z problemem (zmiejszenie fizycznej wielkosci chipa). Co do cen - GTX480 ~499$, GTX470 ~349$ ... tanio nie bedzie. Zapewne "na dniach" pojawia sie budzetowe modele.
Wydajnosc mozecie obejrzec w testach z linkow. TL:DR GTX480 najwydajniejszym jednordzeniowym ukladem na rynku, choc w rozdzielczosci 2560x1600 roznice sa juz marginalne +/-. GTX470 uplasuje sie miedzy 5850 a 5870 (cenowo rowniez) i wydaje sie rozsadniejszym zakupem (+15-20% fps`ow za 150$ to jednak spora roznica).
Ogolnie jestem nieco rozczarowany, gdyz po takim okresie oczekiwania spodziewalem sie wydajnosciowego potwora ... tymczasem potwor sie objawil w pradozernosci i generowanym halasie przede wszystkim.
Ciekawostka jest zapowiedziany asap ATI 5870 w ver 2gb, ktory moze zielonym korone z glowy sciagnac ;p

ps Pticu - kacika ps3 nie bedzie, chyba ze sam utworzysz - ja juz sie swojego pozbylem :D

Straszny

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:12:09 »
wszystko zależy jak patrzeć na nowe karty Nvidii

w tesalacji są 6 krotnie mocniejsze od kart AMD, które mają jeden lub dwa tesalatory sprzętowe na 6 Nvidii, więc w nowych grach DX11 przewaga zielonych będzie rosnąć, czym nowocześniejszy kod gry - tym 470/480 powinny zyskiwać a obecne AMD tracić (AMD już zapowiada poprawienie tesalatora w następnej generacji kart)

do tego dochodzi CUDA (kto poużywał wie jak to jest przydatne) i PhysX, 470 jest pierwszą kartą na tyle wydajną że PhysX nie wymaga osobnego akceleratora żeby chodzić naprawdę na maxa. Wyniki z dwóch dostępnych demek DX11, de facto jedynych natywnych kodów DX11, StoneGiant i Uniheaven, pokazują olbrzymi potencjał nowych kart przy FSAA max, Anizo max i tesalacja max przy kodzie shaderów dx 11

Nieakceptowany dla mnie jest poziom hałasu modelu 480 (470 jest ok), zawsze stałem na stanowisku - karta głośna=spieprzona konstrukcja. Z bardzo dobrze poinformowanych źródłem wiem ze obecna rewizja Fermiego (A3) ma krótki żywot, i do wakacji Nvidia ma wypuśćic karty z rewizją chipa A4, niżej woltowane i pobierające mniej prądu. Palit już projektuje wersje z własnym chłodzeniem co powinno pomóc karcie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 21:46:34 wysłana przez Scaryman »

Platfusek

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2010, 23:47:21 »
Nigdy nie miałem konsoli lecz widząc ceny kart graficznych z średniej nawet półki coraz mocniej się zastanawiam. Przy Radeonie 5850 który z tego co tu widzę jest już przestarzały a chciałem go kupić, nawet cena PS3 wydaje się okazyjna.

Zastanawiam się tylko czy kupić w tym roku PS3 czy czekać na coś lepszego, zastanawiam się czy jakość grafiki (detale, fpsy) na tej samej grze na konsoli, czemu odpowiadają na pececie, jakiej konfiguracji / ustawieniach.

lastverb

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2010, 01:33:25 »
nie wiem czemu wszyscy maja takie parcie na szklo. prawda jest taka - mam radka 3870 g3 (1gb ramu - okolo 250zl ponad rok temu) i zadna nowa gra nie korzystajaca na chama z physx mi sie nie tnie na max detalach. ostatnio zakupilem lapka acer 7740g (i5 420+mobile radek 5650 - koszt 3k) i nie majac nic pod reka pogralem w far cry2 i crysis:warhead, grafika gorsza od stacjonarki, ale na max detalach w obu grach nie schodzi ponizej 20fps (jak nie ma fajerwerkow ostrych na ekranie to nie schodzi ponizej 30) jedynie okazjonalne przyciecia w warheadzie bo mialem stare stery z plytki do intel turbo boost. oba kompy z winda 7 pro.

silvia

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:15:47 »
@platfusek - ceny konsol sa nizsze iz sa produkowane z wiekszych ilosciach, przez co koszty przystosowania fabryk, opracowania projektow ipt. sa nizsze.

Tak czekalem na tego fermi... w czerwcu upgrade, a tutaj dupa ;|
Mam nadzieje, ze wersje wodne beda chlodniejsze.

Straszny

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2010, 10:24:08 »
nie wiem czemu wszyscy maja takie parcie na szklo. prawda jest taka - mam radka 3870 g3 (1gb ramu - okolo 250zl ponad rok temu) i zadna nowa gra nie korzystajaca na chama z physx mi sie nie tnie na max detalach. ostatnio zakupilem lapka acer 7740g (i5 420+mobile radek 5650 - koszt 3k) i nie majac nic pod reka pogralem w far cry2 i crysis:warhead, grafika gorsza od stacjonarki, ale na max detalach w obu grach nie schodzi ponizej 20fps (jak nie ma fajerwerkow ostrych na ekranie to nie schodzi ponizej 30) jedynie okazjonalne przyciecia w warheadzie bo mialem stare stery z plytki do intel turbo boost. oba kompy z winda 7 pro.

jest trochę inaczej, to co piszesz to po prostu Twój punkt widzenia, uzależniony nie tylko od grafiki ale i od innych elementów PC. Bardzo dużo zależy od wielkość monitora, ja na przyklad mam 27 cali i mi taki 3870 nie styknie zupełnie, zresztą wcale nie jest tak że ta karta chodzi na max detalach, odpal sobie na maxa Battlefield BC2 i zapłacz  :) , Twoja karta nie zrobi, na 27calowym monitorze, 15 klatek nawet, za to da Ci dropy pewnie do 5-10 fps.

@Platfusek
najprościej jeśli masz okazje pożycz sobie i sam sie przekonaj, mam konsolkę i fajnie sie gra w gry dedykowane, pisane tylko i wyłącznie pod CELLa i RSXa, za to konwersje tzw gier multiplatformowych, wychodzących seryjnie PS3-X360_PC wyglądają raz średnio-dobrze raz biednie, na ogół takie PC w wersji medium, szczególnie że konsola jest przy plaźmie 50tce i na niej widać bardzo brak FSAA, na którym najczęściej sie oszczędza na obydwu konsolach (miałem obydwie). Przykładowo fajne wizualnie Killzone chodzi niestety tylko w 720p (rozdzielczość już śmiesznie małą na pecetach) i jest okropnie oskryptowane.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 14:36:13 wysłana przez Scaryman »

Platfusek

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:33:13 »
Właśnie z tego co wiem to gry robione pod konsole chodzą lepiej, bo konsola to zawsze ten sam hardware w środku przez co łatwiej się pisze i jakość grafiki lepsza. Wieloplatformowe też słyszałem ze odpowiadają czasem pctowej na ustawieniach medium ale chyba główny plus to to że nic nie zacina. Podobno PS3 ma być na 10 lat więc jeszcze sporo ma żywota. Podobno na PS3 jest mniej gier i są ciut droższe od tych na xboxa ale podobno też ma się to zmienić w końcu ;) No i ostatnia kwestia ktoś porównywał tą samą grę na xbox i ps3 i podobno ładniej wyglądała na produkcie sony, w ogóle gdzies czytałem że nikt jeszcze nie napisał gry na ps3 która by wycisnęła maks z tej konsoli, więc można powiedzieć ze jest trochę przyszłościowa chyba jak fermi i jego tesalatory.

Straszny

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:20:47 »
ja tam wolałem PS3 niż X360... jak slysze na starcie ze do wszystkich uslug live mam oszukiwać że mieszkam w innym kraju niż mieszkam i do tego i tak część contentu mi nie działa... podziękował. W Sony network mam to wszystko gratis i bez żadnych ograniczeń terytorialnych, co do samych gier - może to głupi brzmi ale dla mnie to jest tak: exclusivey PS3 są takie... konsolowe za to exclusivy X360 to po prostu gry pecetowe sterowane padem siłą nie wydane na PC. A w konsoli właśnie szukam prostej max miodnej rozrywki, a nie "słabszej wersji pecetowej", od gier rpg, strategii mam peceta.

Co do jakości niby lepszej na PS3 (tych samych gier) to imo kit jest, pare gier widziałem tu i tu i mimo że mam oko do grafiki to naprawdę nie umiałem dostrzec różnic (mówie o tych samych grach skonwertowanych tu i tu), nawet jak mi pokazują screeny udowadniające w jedną lub drugą strone to w czasie gry tego po prostu nie widać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 12:30:23 wysłana przez Scaryman »

Loc0

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2010, 14:21:08 »
@Mistyk - ver wodne beda na bank cichsze ... z tym ze np evga wycenia swojego podkreconego o UWAGA ATENZIONE ATENTION 25mhz :D GTX 480 na 650$ /o\ (mowa oczywiscie o tym sprzedawanym z blokiem wodnym).
Taniej wyjdzie zakup i montaz wody we wlasnym zakresie (znajomemu sie niedawno usmazyl wodny GTX285 od evga :/) ale gwara pojdzie sie kochac.

@ Starsze grafiki dajace rade to Scary prawde mowi. Grasz na duzym monitorze w hi res to potrzebujesz mocnej grafiki i koniec kropka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 14:28:15 wysłana przez Loc0 »

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2010, 15:45:45 »
POZOR POZOR POZOR :]

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:41:54 »

Loc0

  • Gość
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2010, 19:19:06 »
Hehe nice can i have one? ;c


Anku Kaladrius

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anku Kaladrius
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:58:15 »
Te zabawki, ktore opisze to nie nowosc ale mysle, ze sa to na tyle ciekawe "wynalazki" dla graczy, by warto bylo sie nimi zainteresowac. Jezeli ktos ma chwile czasu na majasterkowanie i grywa od czasu do czasu w jakies scigalki, albo lepiej w symulatory lotu (choc taki osobonik na pewno juz cos takiego w domu posiada :P), powinien zaintersowac sie  track ir'em: http://www.youtube.com/watch?v=9wXx3vMy_AQ (ceny cos w okolicach 600 zl), lub jego duzo tanszym odpowiednikiem , ktory zwie sie Free Track: http://www.youtube.com/watch?v=lJVJMKx3Drg&feature=related (potrzebujemy wlasciwie tylko kamerki internetowej wyciagajacej 30 FPS lub Wiimota). Ja korzystam z free tracka, kamerki ktora posiada 6 diod ir i czapki z trzema odblaskami z robionymi z materialu, ktory jest naszywany na zolte kamizelki drogowe. Koszt to jakies 60 zl. Na poczatku jest troszke dziwnie ale wystarczy dzien, dwa i zapewniam, ze nikt z was nie bedzie chcial wsiasc za stery wirtualnego latadla, czy bolidu f1, bez tego urzadzenia ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 13:06:23 wysłana przez Anku Kaladrius »

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2014, 01:10:44 »
male nekro, bo chyba jest w temacie:
jak dla mnie fajna ciekawostka, juz podlaczylem i guziki z gry wychodza na telefon i tableta,
najwygodniej skolowac sobie jeszcze odpowiednie uchwyty...

[youtube]http://youtu.be/fGdFWL-M8GE[/youtube]
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2015, 18:19:04 »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Nowosci dla graczy i nie tylko \o/
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:39:31 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ID2C0i9TliE[/youtube]

ktoś grał?
takie lużne skojarzenie z http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/peter-watts/rozgwiazda autora Ślepowidzenia,
tyle, że tam mega mroczniejszy klimat był...
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?