Autor Wątek: wybory 2015  (Przeczytany 72717 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 28, 2015, 14:19:22 »
A czy ktoś może mi wytłumaczyć z czego się bierze to, że partia z 40% poparciem dostaje ponad 50% mandatów w sejmie? Czy to ma jakiś związek z tym, że nieważne na kogo się głosuje na liście i tak miejsce dostają ci którzy są na początku danej listy?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 28, 2015, 14:21:19 »
A czy ktoś może mi wytłumaczyć z czego się bierze to, że partia z 40% poparciem dostaje ponad 50% mandatów w sejmie?
Wynika z przyjętego modelu wyborczego. U mnie PiS mając 51% poparcia z przypadających na okręg 12 mandatów dostał 8.
 https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_D%E2%80%99Hondta
Czy to ma jakiś związek z tym, że nieważne na kogo się głosuje na liście i tak miejsce dostają ci którzy są na początku danej listy?
To mit. Przechodzą ci z największą ilością głosów w danym okręgu (o ile cały komitet wypracował tam odpowiednią liczbę mandatów, a w skali kraju przekroczył 5% progu, 8% dla koalicji).
Pośrednio jest to prawda. Generalnie największą szanse na wejście ma 1,2,3 i ostatnie miejsce na liście. Po prostu ludzie zwykle głosują na liderów listy, albo na ostatnich na liście.

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 14:27:23 wysłana przez qlko1 »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 28, 2015, 14:23:20 »
Ten mit być może po części wynika z tego, że kiedyś było jeszcze coś takiego jak lista krajowa, gdzie była cała wierchuszka partyjna, która  przy podziale mandatów praktycznie miała pierwszeństwo przed resztą kandydatów ze swoich list.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 28, 2015, 16:31:51 »
Po wtopie komoruskiego w wyborach prezydenckich putru dostaje misje, tworzy cos nowego. Zabiera glosy z kazdej strony, dostaje sie do sejmu, miszyn akompliszd. Pewnie teraz na glosowaniach lapki w gore pod rozkazy ze statku matki beda latac.

Ale ja jestem prosty chlop ze wsi, wiec to tylko takie moje glupoty.
Bycie prostakiem nie usprawiedliwia głupoty.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 28, 2015, 17:52:23 »
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 28, 2015, 18:12:44 »
hehe :) bawi mnie zawsze w rozmowach o polityce czy też preferencjach politycznych nawiązanie do mitycznych "programów partii" i ich obietnic wyborczych. jakby którakolwiek partia zajmowała się ich realizacją. w polskiej demokracji jedyny zauważalny program partii która dochodzi do władzy to "teraz kurwa my"
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 28, 2015, 21:27:43 »
hehe :) bawi mnie zawsze w rozmowach o polityce czy też preferencjach politycznych nawiązanie do mitycznych "programów partii" i ich obietnic wyborczych.
Znaczy osobiście preferuję tych co obiecują mało. Na przykład teraz boję się, że PiS mógłby zacząć sumiennie spełniać swoje lewackie obietnice  :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 28, 2015, 23:28:18 »
PIS i spełnienie obietnic. Jak zwykle dużo mówią i mało robią a to co robią jest połowiczne. Obiecywali dać na KAŻDE dziecko 500 złotych a teraz już jest wiadome, że tylko dla najuboższych.  Ostatnio liczyłem, że gdy oboje rodzice pracują za najniższą płacę i mają tylko jedno dziecko to już mają za duży dochód. Osobiście na szczęście nie mam tego problemu ale jednak jest to kolejna ściema PiS_u. Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 29, 2015, 00:36:31 »
Póki co dało się udowodnić że kwota wolna (ta sama którą wyborcy po niedawno proponowali znieść) w obecnym kształcie jest niezgodna z konstytucją (i logiką). Ostatni rząd który realnie podniósł tą kwotę to był rząd pisu (może niewiele bo trochę ponad 200zł, ale było ponad 8 lat temu więc były to czasy innych pensji i inna inflacja). Liberalne PO przez 8 lat problemu nie widziało, no w sumie mogło nie widzieć bo posłowie mają kwotę 25tys +, a problemy szaraków latają im koło ogona.

500zł na dziecko jakkolwiek debilne i lewackie by to nie było to jest to JAKAŚ próba stawienia czoła niżowi demograficznemu z którym polska zaraz zacznie się borykać. Nie twierdzę że to najlepsze rozwiązanie, ale innego, dającego efekt natychmiast, nie znam. Nie jest to bynajmniej prosta kwestia, byłoby prościej gdyby nie spierdolony model emerytur w tym kraju. Ktoś to sobie dawno temu wymyślił i żeby to teraz zmienić przez okres produkcyjny musi przejść całe pokolenie, ogólnie dramat.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 29, 2015, 07:02:40 »
Azbuga, hehehe dokladnie, wyjebane na to co oni tam pierdacza. rownie dobrze mozna wylaczyc dzwiek w tv/compie i efekt losowania bedzie mniej wiecej podobny.

Dla mnie wazne, co dany gosc soba reprezentuje i skad sie wywodzi, co robi, co robili jego rodzice. na podstawie tego petru nie blyszczy zbyt szlachetnie... a w zasadzie bardziej przypomina konsystencja i kolorem .... . jak juz pisalem, zwykly hochsztaplerski bankster i zapewne niebawem bedziemy mieli tego dowody. zlodzieje za dlugo nie moga siedziec z zalozonymi rekami bo juz ich swierzbi...

Glassu, mamy w pip niedzialajacych mechanizmow, pisanych jeszcze przez sekretarzy i naszego dzielnego filipina... generalnie nalezaloby to wyjebac do kosza i zrobic od nowa, ale RADYKALNIE, pisiaczki tego nie zrobia, to byla jedyna rzecz o ktorej ciasteczkowy gadal sensownie. niestety nie ma on zadnych szans, z tym gownem co sie do niego naprzyklejalo.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 29, 2015, 07:32:06 »
Glassu, mamy w pip niedzialajacych mechanizmow, pisanych jeszcze przez sekretarzy i naszego dzielnego filipina... generalnie nalezaloby to wyjebac do kosza i zrobic od nowa, ale RADYKALNIE, pisiaczki tego nie zrobia, to byla jedyna rzecz o ktorej ciasteczkowy gadal sensownie. niestety nie ma on zadnych szans, z tym gownem co sie do niego naprzyklejalo.

W wielu aspektach zgoda, ale nie ze wszystkim się tak da. Generalnie ciąży kurewsko zus, który z racji niżu demagraficznego będzie tylko większym i większym problemem, w którym nie odkładasz na emeryturę swoją tylko swoich dziadków, rodziców, górników, rolników i chuj wie kogo jeszcze. Nie odbierzesz im przywilejów z dnia na dzień, bo musiałbyś chyba do nich strzelać.. Tak samo nie zmienisz modelu emerytur z dznia na dzień bo pieniędzy na to nie ma i nigdy nie było. Nie możesz proponować zajebania ludziom składek które odkładali przez ostatnie kilkadziesiąt lat i powiedzieć "no trudno, to i tak sensu nie miało". Chociaż z drugiej strony poprzedniej ekipie nic nie przeszkadzało zajebać kasę z ofe..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 29, 2015, 07:49:48 »
Obiecywali dać na KAŻDE dziecko 500 złotych a teraz już jest wiadome, że tylko dla najuboższych.
Jest to program przeznaczony dla ludzi, którzy nie powinni mieć dzieci. Jedyne co państwo ma człowiekowi DAĆ to warunki do nauki i późniejszego zatrudnienia. Rozdawanie od tak pieniędzy, żeby się mnożyli, to cholernie nieodpowiedzialny krok.

Nie odbierzesz im przywilejów z dnia na dzień, bo musiałbyś chyba do nich strzelać.. Tak samo nie zmienisz modelu emerytur z dznia na dzień bo pieniędzy na to nie ma i nigdy nie było.
Nasz wspaniały lud wybrał teraz misiów, którzy jeszcze górnikom chcą dać :) Bo biedni są i niedopieszczeni.

Dla mnie wazne, co dany gosc soba reprezentuje i skad sie wywodzi, co robi, co robili jego rodzice. na podstawie tego petru nie blyszczy zbyt szlachetnie...
Jesteś z tych co to im przeszkadza dziadek w Wermachcie? To skąd się ktoś wywodzi i co robili jego rodzice nie powinno mieć większego znaczenia. Bo jakby zacząć grzebać w życiorysie, to u każdego w rodzinie coś by się znalazło. coś tam coś tam.... belki w oku swoim.

jak juz pisalem, zwykly hochsztaplerski bankster i zapewne niebawem bedziemy mieli tego dowody. zlodzieje za dlugo nie moga siedziec z zalozonymi rekami bo juz ich swierzbi...
A to niestety jest już pomówienie. Fajny poziom dyskusji, naprawdę.

zrobic od nowa, ale RADYKALNIE, pisiaczki tego nie zrobia, to byla jedyna rzecz o ktorej ciasteczkowy gadal sensownie. niestety nie ma on zadnych szans, z tym gownem co sie do niego naprzyklejalo.
Lenin. Pamiętasz takiego gościa? Orędownik RADYKALNYCH zmian. Uczyłem się historii dość pilnie, za RADYKALNE zmiany dziękuję. Zwykle kończyło się to śmiercią/głodem/ubóstwem kilku milionów ludzi. RADYKALNE zmiany świetnie widać na giełdzie. Jak się zagraniczni inwestorzy wycofają z powodu tych RADYKALNYCH zmian, to się kraj cofnie o 50 lat w rozwoju w ciągu jednej kadencji takich cudaków.

Wracając do Ciasteczkowego, dostałby mój głos gdyby przedstawił PLAN DZIAŁANIA. Bo krzyczących bez ładu i składu, że coś trzeba zmienić, to mam dość codziennie na ulicach (wszystkie pieprzone demonstracje budżetówki, górników i rolników oglądałem pod oknem). Ciasteczkowy krzyczy że jest źle, ale pomysłu na to nie ma. Gówno mi po jego wybitnej spostrzegawczości w rządzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 08:23:54 wysłana przez qlko1 »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 29, 2015, 08:13:53 »
Cytuj
Jest to program przeznaczony dla ludzi, którzy nie powinni mieć dzieci. Jedyne co państwo ma człowiekowi DAĆ to warunki do nauki i późniejszego zatrudnienia. Rozdawanie od tak pieniędzy, żeby się mnożyli, to cholernie nieodpowiedzialny krok.

THIS!!!

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 29, 2015, 08:15:14 »
To, że rozdawanie pieniędzy jest durne to chyba każdy rozumie. Swoją drogą wszelkie uprawnienia i ulgi z tytułu zawodów powinny być zniesione od razu czy to górnik czy inny zawód. Idziesz pracować w tym zawodzie to powinieneś się liczyć z tym, że masz takie a nie inne warunki. Nie chcesz nie pracujesz. Wszelkie deputaty itd niszczą nasze górnictwo a nie złe zarządzanie jakichś spółek przez byle dyrektorków. Swoją drogą górnik jest co najmniej dziwnym obywatelem. Z jednej strony nie chce aby jego zakład pracy upadł ale na siłę chce utrzymać swoje przywileje.
Co do emerytur i OFE to od jakiegoś czasu wraz z żoną co miesiąc po parę stówek wpłacamy na konto i w ten sposób sami budujemy sobie kapitał na tzw starość. Każdy kto ma choć cień oleju w głowie albo podobnie czyni albo emigruje z Polski. Bo nikt nie wytrzyma długo na tak głodowych racjach jakie nam chce w szczególności PIS i jego poplecznicy (wyborcy) zapewnić.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 29, 2015, 08:22:22 »
To, że rozdawanie pieniędzy jest durne to chyba każdy rozumie. Swoją drogą wszelkie uprawnienia i ulgi z tytułu zawodów powinny być zniesione od razu czy to górnik czy inny zawód. Idziesz pracować w tym zawodzie to powinieneś się liczyć z tym, że masz takie a nie inne warunki. Nie chcesz nie pracujesz. Wszelkie deputaty itd niszczą nasze górnictwo a nie złe zarządzanie jakichś spółek przez byle dyrektorków. Swoją drogą górnik jest co najmniej dziwnym obywatelem. Z jednej strony nie chce aby jego zakład pracy upadł ale na siłę chce utrzymać swoje przywileje.
Nie chcę Cię straszyć, wiesz kto zrobił z tego główny punkt swojego programu wyborczego? ;) Nie przyznawaj się do takich poglądów bo będzie lincz na centrali.

Co do emerytur i OFE to od jakiegoś czasu wraz z żoną co miesiąc po parę stówek wpłacamy na konto co miesiąc i w ten sposób sami budujemy sobie kapitał na tzw starość. Każdy kto ma choć cień oleju w głowie albo podobnie czyni albo emigruje z Polski. Bo nikt nie wytrzyma długo na tak głodowych racjach jakie nam chce w szczególności PIS i jego poplecznicy (wyborcy) zapewnić.
Pogratulować stworzenia sobie prywatnego III filaru. Polecam inwestować w nieruchomości (kiedy zbierzesz już dość kapitału). Forsę z konta Państwu jest dużo łatwiej przywłaszczyć. Nieruchomości nie tyka tez inflacja. Problemem jest tylko mniejsza płynność tak zdeponowanych środków. Coś za coś. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 08:29:01 wysłana przez qlko1 »

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 29, 2015, 08:27:37 »
wg mnie największym problemem dla większości są koszty pracy. I dla pracowników i dla pracodawców. I wścieka mnie że nikt nie ma pomysłu jak to zrobić. dają ulgi, kwoty wolne od podatku i inne pierdoły. a co sądzicie o pomyśle żeby pracodawca mógł wrzucać w koszty zatrudnienia dwukrotność nakładów na pracownika? płaci mu 2 tysiące - odlicza 4. płaci 6 - odlicza 12. To by powodowało wzrost wypłat, załatwiło problem umów śmieciowych i skasowało ogromną część szarej strefy. mimo że nie głosuję od lat bo uważam to za szopkę to jakby jakaś partia wyszła z takim pomysłem to bym nawet poszedł na wybory.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 29, 2015, 08:37:00 »
Azbuga w tym problem, że większość Polaczków by przekręty robiło. Dawało dalej niewielkie pensje a wpisywałoby, że zarabiasz więcej. Wystarczyłoby moim zdaniem gdyby koszty pracownicze można było jakoś wpisać sobie w pełni w koszty produkcji i aby wszystkie ustawy były jasne i klarowne aby byle urzędas nie mógł ich dowolnie interpretować (zwykle na niekorzyść przedsiębiorcy).
Qulko inwestowanie w ziemie to zapewne z upływem czasu będzie. Na razie trzeba zebrać odpowiednią kwotę. Mam przyjaciela, który jest dobrym pośrednikiem w handlu nieruchomościami więc znalezienie odpowiedniego terenu nie byłoby problemem ];)

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 29, 2015, 08:40:06 »
ale, zescie tego naprodukowali,
Qlko mylisz sie, MA znaczenie srodowisko w ktorym sie wychowales, nie pisze tu o dziadku z wermachtu, tylko braciach w czerwieni, komuchy trzymaja sie razem razno i dalej "dzierzo" wladze, chocby takie ciche stolki jak komisja wyborcza, nie zmienna od jaruzela, przykladow mozna mnozyc na peczki. jest takie powiedzenie cos o mlodosci skorupkach itp itd...
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 29, 2015, 08:46:17 »
a co sądzicie o pomyśle żeby pracodawca mógł wrzucać w koszty zatrudnienia dwukrotność nakładów na pracownika? płaci mu 2 tysiące - odlicza 4. płaci 6 - odlicza 12. To by powodowało wzrost wypłat, załatwiło problem umów śmieciowych i skasowało ogromną część szarej strefy.
Projekt ciekawy. Za twoim pozwoleniem mogę rzucić hasło do naszego koordynatora programowego, może ktoś to już liczył. Nie zakładałbym jednak, że pojawiłoby się to jako jeden z głównych postulatów. Większość wyborców charakteryzuje się tak niską świadomością gospodarczą, że Twój pomysł zrozumiałoby może ze 2-3% społeczeństwa, z tego poprze go może 1/3 i masz odpowiedź. Tak wygląda niestety polityka od kuchni.

Mam przyjaciela, który jest dobrym pośrednikiem w handlu nieruchomościami więc znalezienie odpowiedniego terenu nie byłoby problemem ];)
W takim razie nic, tylko cierpliwie zbierać  ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 08:57:35 wysłana przez qlko1 »

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 29, 2015, 08:55:12 »
here - teraz masz odwrotnie - wpisują ci minimalną pensję na papierze - co równa się zerowej zdolności kredytowej i jeszcze niższej emeryturze. a resztę dostaje się pod stołem. mój pomysł by to wyeliminował. tak w ogole here to bzdura - wiekszosc wyplat idzie na konto - wiec jest latwe do wykazania ile sie dostaje a ile nie... poza tympracownik nie godzil by sie na oszustwo w ta strone bo by placil od tego podatki przeciez

btw - qlek - w jakiej partii ty działasz? bo nie łapie przenośni o ludziach w swetrach itp :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 29, 2015, 08:57:57 »
btw - qlek - w jakiej partii ty działasz? bo nie łapie przenośni o ludziach w swetrach itp :)
Nowoczesna Ryszarda Petru.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 29, 2015, 09:04:33 »
nie zgodze sie ze ludzie by nie załapali o co chodzi w tym pomysle - akurat i pracownicy i pracodawcy swoje pieniądze potrafią liczyć. nawet zrobiłbym mały krok na lewo - jeśli chce sie budować mocną klasę średnią to można by dorzucić że działa to do bo ja wiem - 20 tysięcy wypłaty - żeby nie było nadużyć w pensjach prezesów.

hehe - słabo wybrałeś - o bycie ideowcem cię nie podejrzewam - trzeba było szukać fuchy u czarnych koni wyborów - w pisie byś miał szansę zaczepić się na dłużej a od kiedy tusk poszedł do brukseli było właściwie pewne kto wygra wybory :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 29, 2015, 09:11:55 »
nie zgodze sie ze ludzie by nie załapali o co chodzi w tym pomysle - akurat i pracownicy i pracodawcy swoje pieniądze potrafią liczyć. nawet zrobiłbym mały krok na lewo - jeśli chce sie budować mocną klasę średnią to można by dorzucić że działa to do bo ja wiem - 20 tysięcy wypłaty - żeby nie było nadużyć w pensjach prezesów.
Miałem dostęp do badań opinii publicznej. Nawet nie podejrzewasz jak niewielu ludzi rozumie postulat 3x16%. Większość pytanych nie wiedziała czym jest CIT i w jaki sposób płaci teraz VAT. Do czasu zapoznania się z tymi badaniami zastanawiałem się, kto wierzy w to, że da się opodatkować banki i markety. A teraz wiem, że wierzy w to przytłaczająca większość.

hehe - słabo wybrałeś - o bycie ideowce cię nie podejrzewam - trzeba było szukać fuchy u czarnych koni wyborów - w pisie byśmiał szansę zaczepić się na dłużej a od kiedy tusk poszedł do brukseli było właściwie pewne kto wygra wybory :)
Że miałbym iść do PiSu? Nawet taka menda jak ja ma swój honor. Programowo zdecydowanie najbliżej mi do Petru, miałem świetny kontakt z liderem mojego okręgu. Szanse były całkiem spore, nie musiałem robić za czopka i się płaszczyć. W nowej organizacji nie trzeba się przebijać przez stare układy i kolesiostwo. Zaoszczędziłem jakiś rok przegryzania się przez lizusów partyjnych. Uważam, że podszedłem do tego dość racjonalnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 29, 2015, 10:37:29 »
here - teraz masz odwrotnie - wpisują ci minimalną pensję na papierze - co równa się zerowej zdolności kredytowej i jeszcze niższej emeryturze. a resztę dostaje się pod stołem. mój pomysł by to wyeliminował.

Problem z papierowym zawyżaniem pensji jest jeszcze taki, że przecież od tej wyższej fikcyjnej pensji pracodawca odprowadzałby składki. Zysk z takiej operacji musiałby więc podzielić gdzieś tak na pół. A ryzyko wtopy dużo większe, bo przecież pracownik zdecydowanie prędzej podpierdzieli go do PiPu jak dostaje mniej kasy jak powinien, niż jak mu pracodawca wypłaca więcej pod stołem. A jeszcze jak będzie jak miał wykazać, że tych pieniędzy tyle co w umowie nie dostał, to do sądu pójdzie, weźmie z odsetkami, plus pracodawca zabuli za koszty procesu. Chyba niewielu pracodawców by się na takie ryzyko decydowało.

chocby takie ciche stolki jak komisja wyborcza, nie zmienna od jaruzela,

Państwowa Komisja Wyborcza po szopkach z wyborami samorządowymi poszła w większości do wymiany. Przynajmniej na najwyższych stołkach. I zrobili to sami (zresztą inaczej się nie dałoby).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 29, 2015, 11:05:22 »
Jest to program przeznaczony dla ludzi, którzy nie powinni mieć dzieci. Jedyne co państwo ma człowiekowi DAĆ to warunki do nauki i późniejszego zatrudnienia. Rozdawanie od tak pieniędzy, żeby się mnożyli, to cholernie nieodpowiedzialny krok.

Póki co nie wiesz komu te pieniądze dadzą, możesz tylko wróżyć z dupy. Życie nie jest takie proste. Jak już niż demograficzny na dobre wejdzie w wiek produkcyjny i ludzie staną przed wyborem przed jakim stanęli na zachodzie, czyli: "kariera, albo pomoc rodzicom i czas na dzieci" to będzie już za późno. Ten wspaniały liberalny rząd nagle zda sobie sprawę że mimo wolności gospodarczej jakoś ta gospodarka zamiast przyspieszać to hamuje. Jak myślicie skąd w Niemczech turcy? Skąd pakisy w Wielkiej Brytanii? Po co ich tam naściągali? Życie nie jest takie proste jak się wydaje.

Azbu pomysł z dupy :) Efektywna wartość podatku dochodowego w tym kraju wynosi 0,5%, zwyczajnie żadna z wielkich firm go nie płaci. Optymalizuje swoje działania tak by nie być okradaną. Podatek dochodowy płacę ja i inni tacy głupcy. Można go całkowicie znieść, albo zrobić 1% i zabrać możliwość odliczeń. Nagle do budżetu trafi 2 razy więcej kasy, a wszystkie małe firmy dostaną konkretny boost. Vat również może być obniżony do 16% z jedną tylko stawką. Prostota podatków to jest klucz, obecnie bez księgowej nie ogarniesz firmy która zatrudnia choć jedną osobę. Ba, sam bez internetowej księgowości nie ogarniesz rozliczeń gdy masz auto.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 11:11:25 wysłana przez GlassCutter »
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 29, 2015, 11:38:27 »
Póki co nie wiesz komu te pieniądze dadzą, możesz tylko wróżyć z dupy. Życie nie jest takie proste. Jak już niż demograficzny na dobre wejdzie w wiek produkcyjny i ludzie staną przed wyborem przed jakim stanęli na zachodzie, czyli: "kariera, albo pomoc rodzicom i czas na dzieci" to będzie już za późno. Ten wspaniały liberalny rząd nagle zda sobie sprawę że mimo wolności gospodarczej jakoś ta gospodarka zamiast przyspieszać to hamuje.
Przecież otwarcie mówią komu te pieniądze dadzą. Problem jest taki, że do używania kuśki nie trzeba zbyt dużego IQ i zaradności. Jak się zacznie patologia mnożyć jak króliki to dopiero poznamy skalę problemu.
Nie wiem, który wspaniały rząd nazywasz liberalnym.

Jak myślicie skąd w Niemczech turcy? Skąd pakisy w Wielkiej Brytanii?
Właśnie z programów 500zł na każde dziecko, w takiej czy innej formie. Nie mam nic przeciwko migracji zarobkowej, ale niech będzie nam bliższa kulturowo (wschodnia granica) i niech Ci imigranci faktycznie przyjeżdżają pracować.

Życie nie jest takie proste jak się wydaje.
Dokładnie, proste 500zł na łebka nawet nie zbliża się do rozwiązania problemu.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 11:54:22 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 29, 2015, 12:14:26 »
Qlko ale zgodzisz się że gdy dla ludzi z wyżu zabraknie kasy na emerytury na które składali się przez całe życie to zacznie się poważny problem? Jeżeli mamy się czego uczyć od zachodu to właśnie tego że ściąganie osób z obcej kultury to nie jest dobre rozwiązanie problemu. Lepiej narobić własnych obywateli i w miarę możliwości wykorzystać polskie wpływy by podebrać młodych ludzi z sąsiednich krajów. Nie żyjemy już w latach 90, mentalności i patologi rodem z kominizmu jest już na szczęście coraz mniej. Nie obawiałbym się o los tych dzieciaków. Nawet jeśli w patologii się urodzi, to otoczenie się bardzo szybko zmienia na lepsze, dorastać będzie w innych wartościach.

Jak masz lepszy doraźny pomysł niż 500zł to trzeba było go forsować podczas kampanii.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 29, 2015, 12:20:51 »
Azbu pomysł z dupy :) Efektywna wartość podatku dochodowego w tym kraju wynosi 0,5%, zwyczajnie żadna z wielkich firm go nie płaci. Optymalizuje swoje działania tak by nie być okradaną. Podatek dochodowy płacę ja i inni tacy głupcy. Można go całkowicie znieść, albo zrobić 1% i zabrać możliwość odliczeń. Nagle do budżetu trafi 2 razy więcej kasy, a wszystkie małe firmy dostaną konkretny boost. Vat również może być obniżony do 16% z jedną tylko stawką. Prostota podatków to jest klucz, obecnie bez księgowej nie ogarniesz firmy która zatrudnia choć jedną osobę. Ba, sam bez internetowej księgowości nie ogarniesz rozliczeń gdy masz auto.

no nie :) po pierwsze podatek dochodowy płaci każdy pracujący. znasz kogoś kto jest zatrudniony i go nie płaci? ja nie. po drugie - skąd masz te dane? czy tak sobie rzuciłeś 0,5%? po trzecie mylisz cit i pit. po czwarte firmy optymalizują koszty żeby nie płacić podatku dochodowego - mój pomysł dałby część tej optymalizacji pracownikom a nie ludkom sprzedającym faktury na koszty. po piąte - ile kosztuje ksiegowa? za prowadzenie książki rozliczeń 200 złotych na miesiąc? a to jest najbardziej upierdliwa forma jaką można sobie wyobrazić- więc bez przesady. pojechałeś panie Glass :)

glass - 500? ja dostałem 1k becikowego 6 lat temu jak mi sie córa urodziła. czy to był powód decyzji o rozmnożeniu? nie. pomysł ani nowy ani nie zwiększający ilości podatników. więc znów tak rzucasz bez sensu:)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 29, 2015, 12:24:25 »
Nawet jeśli w patologii się urodzi, to otoczenie się bardzo szybko zmienia na lepsze, dorastać będzie w innych wartościach.

Akurat moje doświadczenie z "otoczeniem młodzieży" za czasów kiedy ja chodziłem do szkoły a teraz zdaje się wykazywać zupełnie odwrotną tendencję. Otoczenie zmienia się na gorsze zamiast na lepsze. Albo może przez przypadek ja chodziłem do jakichś bardziej sensownych szkół.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 29, 2015, 12:36:15 »
Qlko ale zgodzisz się że gdy dla ludzi z wyżu zabraknie kasy na emerytury na które składali się przez całe życie to zacznie się poważny problem?
Zgodzę się. Ale 500zł od łebka tylko pogłębi problem. Poza brakiem kasy na emerytury pojawi się jeszcze brak kasy na socjal dla "dzieci systemu".

Jeżeli mamy się czego uczyć od zachodu to właśnie tego że ściąganie osób z obcej kultury to nie jest dobre rozwiązanie problemu.
Dlatego własnie pisałem o tych jak najbliższych kulturowo. i jest to rozwiązanie, jeśli jest dobrze przemyślane.

Lepiej narobić własnych obywateli i w miarę możliwości wykorzystać polskie wpływy by podebrać młodych ludzi z sąsiednich krajów.
Nie mówię, że mamy nie dbać o przyrost własnych obywateli. Mówię, że DAWANIE na to komukolwiek pieniędzy z budżetu jest głupim rozwiązaniem. Jak chcesz wyższej dzietności to daj ludziom silną gospodarkę i pracę - sami sobie te dzieci sfinansują i wychowają (i masz większą szansę, że będą za to wychowywanie brać się ludzie zaradni).

Nie obawiałbym się o los tych dzieciaków. Nawet jeśli w patologii się urodzi, to otoczenie się bardzo szybko zmienia na lepsze, dorastać będzie w innych wartościach.
A pracowałeś kiedyś z młodzieżą z poprawczaków i domów dziecka? Resocjalizacja i przystosowanie społeczne kosztują koszmarne pieniądze. Najpierw dasz 500zł na dziecko, a potem władujesz kupę kasy, żeby te dzieciaki wyprostować (z niepewnym skutkiem)? I to ma być lepsze rozwiązanie niż pompowanie z budżetu do ZUSu?

Jak masz lepszy doraźny pomysł niż 500zł to trzeba było go forsować podczas kampanii.
Nie ma dobrych doraźnych rozwiązań. Tu trzeba odpowiedzialnej długodystansowej strategii.

glass - 500? ja dostałem 1k becikowego 6 lat temu jak mi sie córa urodziła. czy to był powód decyzji o rozmnożeniu? nie. pomysł ani nowy ani nie zwiększający ilości podatników. więc znów tak rzucasz bez sensu:)
Ta, ale tu ma być 500 co miesiąc do osiągnięcia przez dziecko 18 lat. Chociaż i tak nic to nie zmienia :)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 29, 2015, 12:50:08 »
no nie :) po pierwsze podatek dochodowy płaci każdy pracujący. znasz kogoś kto jest zatrudniony i go nie płaci? ja nie. po drugie - skąd masz te dane? czy tak sobie rzuciłeś 0,5%? po trzecie mylisz cit i pit. po czwarte firmy optymalizują koszty żeby nie płacić podatku dochodowego - mój pomysł dałby część tej optymalizacji pracownikom a nie ludkom sprzedającym faktury na koszty. po piąte - ile kosztuje ksiegowa? za prowadzenie książki rozliczeń 200 złotych na miesiąc? a to jest najbardziej upierdliwa forma jaką można sobie wyobrazić- więc bez przesady. pojechałeś panie Glass :)

glass - 500? ja dostałem 1k becikowego 6 lat temu jak mi sie córa urodziła. czy to był powód decyzji o rozmnożeniu? nie. pomysł ani nowy ani nie zwiększający ilości podatników. więc znów tak rzucasz bez sensu:)

Tak i dlatego wielkie markety płacą pracownikom tyle ile płacą, a dochodowego odprowadzają 0 polskich złotych. Jeżeli mówisz że księgowa prowadzi tylko książkę przychodów i rozchodów to chyba nigdy nie prowadziłeś firmy i nie wiesz jak pojebane są przepisy ;)

0,5% podał taki śmieszny doradca podatkowy z centrum Smitha. Jedyny podatek jaki mógłby zostać to vat z brakiem możliwości odliczeń. Turbo prosty, płaci go każdy, a 100% wypłaty idzie do pracownika. Każdy inny pomysł jest glupi i generuje armie urzędników przejadających podatki i nie generujących niczego dla gospodarki.

Nigdzie tez nie napisałem że 500zł do łapy to super wyjście, lepiej jest tych 500zł nie zabierać w podatkach. Czy pomysł z becikowym był zły odpowiedzą Ci statystyki urodzeń, a nie ja :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski

Nie wiem gdzie dorastaliście i w jakim otoczeniu, ale nie zapominajcie że w latach 90 nie było internetu i wiele rzeczy po prostu nie wychodziły na widok szerszemu gronu widzów. Siedliskiem debilizmu wśród młodzieży jest gimbaza, po prostu dzieciaki z 7, 8 klasy w podstawówce nie musiały nikomu imponować, a trafiając do liceum trafiali w środowisko ludzi już w wieku "ogarniętym". Teraz spędzili razem dzieciaki w wieku największej głupawki gdzie każdy trafiając w nowe środowisko stara się imponować reszcie. Ale jakoś nie obawiam się chodzić po Wrocławiu o 3 w nocy, nikt mnie do bramy nie wciągnął. Policja też nie odwozi dzieci z wieczorowych szkół tak jak milicja odwoziła moja mamę.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 29, 2015, 12:56:01 »
Glass w tym problem, że proponujesz płacenie jedynie vat-u. A to co pracownik wypracuje w 100% ma iść na jego konto. Niby wszystko pięknie ale znów rozbijamy się o temat ZUS i NFZ.
Jak już pisałem.
Wystarczy uprościć prawodawstwo związane z szeroko pojętymi finansami, egzekwować te prawo od każdego począwszy od byle żula na ulicy a skończywszy na prezesach największych spółek.
Skasować tą patologię jaka jest widoczna wszędzie. Jeśli chcesz coś zarobić to musisz zapłacić pod stołem odpowiedniej osobie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 29, 2015, 13:22:38 »
No to + składki na zus i nfz ;) Z czego zus w sumie dobrowolny (z 50 letnim okresem przejściowym :D) + jakieś minimum egzystencjonalne dla tych co się nie składali na swoje i nie maja innych środków do życia. Dlaczego? Ano dla tego że nie chce oglądać bezdomnych żebraków roznoszących epidemię pod moim domem lub na ulicy. I nie mam ochoty oglądać w tv lewaków ubolewających nad losem tych którzy przepierdolili swoje życie, lub tych którzy jakoś chujowo trafili..

No ale to się nie wydarzy bo podatki to świetna karta przetargowa podczas wyborów, a armia urzędników i ich rodziny to gigantyczna pula głosów z której nikt dobrowolnie nie zrezygnuje.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 29, 2015, 14:18:32 »
Offtop:

Wchodze w poniedziałeczek do pracy - wybory.
Wracam z roboty, w radiu: wybory.
Wróciłem z roboty, zjadłem obiad, wchodzę na centrale: wybory.
Nosz kurwa... I tak cały tydzień...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 29, 2015, 15:24:55 »
@Amek Vi: ale wiesz że i radia nie musisz włączać i na centrali w ten wątek nie musisz wchodzić. Skoro tak bardzo nie lubisz wyborów to to co robisz trąci mi trochę masochizmem albo hipokryzją.