Autor Wątek: Kilka pytanek  (Przeczytany 2520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GyrosHunter

  • Gość
Kilka pytanek
« dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:19:03 »
1. Daję warp within 100 km na przykład na Custom Office. Gdy inny statek również da warp na 100 km, wyląduje na mnie? Czy ma wpływ na miejsce lądowania kierunek, z którego warpuję? Czy może po prostu gra wybiera losowo lokację na sferze o promieniu 100 km ze środkiem w celu warpu? Czy może jest to okrąg leżący w płaszczyźnie "poziomej" danego systemu?

2. Gdy wykonuję skok, pojawiam się zwykle po drugiej stronie w odległości 10 - 13 km od bramy. Czy jest możliwe, że w przypadku gdy na owej bramie wisi cała masa statków (sto albo i więcej), pojawię się na tyle blisko kogoś, że spadnie mi cloak z jumpa (czy w ogóle ten cloak może spaść z uwagi na obecność czegoś bliżej niż 2000 km ode mnie?)?

3. Gdy ktoś ma na mnie lock, nie mogę włączyć cloaka. Czy mogę natomiast uruchomić cloak, gdy ktoś jest w trakcie lockowania mnie? Na przykład zaczął mnie lockować akurat w tym ułamku sekundy, między spadnięciem cloaka po skoku a wciśnięciem przeze mnie coaka własnego, zaraz po kliknięciu warp to (SS na przykład - w tym przypadku lecę Covertem)?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytanek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:33:17 »
1. Skok na 100 powinien cię wyhamować na ok. 100 km od obiektu, od strony z której warpowałeś. Ręki uciąć sobie nie dam ale prawie jestem pewien ;)
2. Z "naturalnego" cloaka po przeskoku nie wybijesz, choćby statek lub inny obiekt był mniej niż 2000m. Wybić możesz tylko z cloaka "zrobionego" przez włączony moduł na statku.
3. Możesz włączyć cloaka w trakcie lokowania Cie przez inny statek. Jeżeli ów nie zdąży Cię zlockować do czasu jak włączysz cloaka, to Cie nie zlokuje. Choćby włączył lokowanie, nim Ty włączyłeś cloaka. Kloukowanie uniemożliwia tylko zlokowanie statku, nie jego rozpoczęcie.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Belm Starr

  • Gość
Odp: Kilka pytanek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:41:51 »
1. Jeśli warpujecie z tego samego miejsca, albo w jednej linii, to wylądujecie obok siebie.
2. Cloak od przeskoku Ci nie spadanie, ale po zejściu tego cloaka (sesja się zakończyła, albo statek się poruszył) nie będziesz mógł uruchomić modułu cloakującego, jeśli jakiś ship znajduje się <= 2500m od ciebie.
3. Możesz uruchomić cloaka jeśli ktoś jest w trakcie lokowania.

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytanek
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:43:51 »
nie będziesz mógł uruchomić modułu cloakującego, jeśli jakiś ship znajduje się <= 2500m od ciebie.

2000

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Kilka pytanek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:50:42 »
Czyli rozumiem, że jest możliwe, abym po skoku znalazł się te kilkanaście km od bramy i jednocześnie bliżej niż 2000 m od kogoś kto na tej bramie "czeka" na mnie.
Myślałem, że może gra jest tak zbudowana, aby do takiej sytuacji nie doszło.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Kilka pytanek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:02:59 »
Czyli rozumiem, że jest możliwe, abym po skoku znalazł się te kilkanaście km od bramy i jednocześnie bliżej niż 2000 m od kogoś kto na tej bramie "czeka" na mnie.
Myślałem, że może gra jest tak zbudowana, aby do takiej sytuacji nie doszło.

Nawet jesli, to goscie kampiacy bramy maja te fatalna ceche, ze orbituja wokol nich na ok. 12 kilometrow wlasnie, czyli tam, gdzie moga Cie zlapac po tym, jak zrzucisz cloak po session change.

eloelo

  • Gość
Odp: Kilka pytanek
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2011, 16:45:56 »

Czyli rozumiem, że jest możliwe, abym po skoku znalazł się te kilkanaście km od bramy i jednocześnie bliżej niż 2000 m od kogoś kto na tej bramie "czeka" na mnie.
Myślałem, że może gra jest tak zbudowana, aby do takiej sytuacji nie doszło.
Czyli rozumiem że jest możliwe ze kolega znalazł sie już w takiej sytuacji i chce to ominąć ?
Po nuul i ls latasz tanimi małymi statkami które są dłuzej lokowane  ewentualnie latasz w covertach ,
nawet indyk kloczacy jest cieżki do złapania jeśli opanujesz kilka podstawowych manewrów align ,warp i natychmiastowy cloak
Gra była dobrze zbudowana ale tu jest za dużo cwaniaków którzy nauczyli sie pomagać mechanice gry dlatego czasami widzisz porzucone wraki i carga z 1 szt np ammo żeby cię wykloczyły po czasie naturalnego kloaka lub uniemożliwić właczenie modułu kloczącego
Warto też omijać kilka wybitnych systemów gdzie kampa jest 24/7 z wyjątkiem sylwestra