Autor Wątek: Kapsuła  (Przeczytany 3159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LizardCor

  • Gość
Kapsuła
« dnia: Wrzesień 24, 2011, 14:37:39 »
Kupiłem Civilian miner i chciałbym zamontować go na moim statku, ale ku memu zdziwieniu posiadam kasułe na ktyórą nie mogę tego tylu lasera zamontować. Na koncie pozostało mi około 2000. Tak więc zastanawiam sięjak zakupić statek, na który mógłbym zamontować Civilian Miner ?

Raina Nives

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raina Nives
  • Korporacja: LOST IDEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2011, 14:52:12 »
0/10

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2011, 15:18:34 »
Wyjaśnijmy sobie coś na wstępie.
Kapsuła potocznie zwana jajkiem to kapsuła ratunkowa, miejsce gdzie obrazowo ujmując przechowywana jest Twoja świadomość to nie jest statek i na nim nic nie można zamontować.
Kolejna sprawa. Otworzyłeś watek już na centrali odnośnie miningu i koledzy nie bez powodu odradzali Ci to zajęcie bo po prostu gdy zaczniesz kopać bardzo szybko się grą znudzisz bo czyż jest coś bardziej nudnego niż gapienie się przez kilka minut, godzin, dni na skałkę? Nie wspominając o prawie 0 rentowności tego zajęcia.

Swoją drogą zaobserwowałem to zjawisko już dawno temu. Z moich obserwacji wynika, że 90% młodych graczy chce najpierw startować w mining i moje pytanie brzmi "Czemu"?

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2011, 15:45:29 »
Tak więc zastanawiam się jak zakupić statek, na który mógłbym zamontować Civilian Miner ?

Jeżeli wydokujesz ze stacji w samym jajku, i zadokujesz w stacji, na której nie masz żadnego statku, powinieneś dostać sponsorowany przez CONCORD Rookie ship. Ma on już zafitowany prymitywny laser górniczy.

Gregorius

  • Gość
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2011, 16:32:47 »
Przepis na sukces : zrób tutoriale nim zaczniesz grać.
 8)

xiii

  • Gość
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 10:54:52 »
Kapsuła potocznie zwana jajkiem to kapsuła ratunkowa, miejsce gdzie obrazowo ujmując przechowywana jest Twoja świadomość
Nie tyle świadomość, co postać, wewnątrz kapsuły siedzi sobie twój char przypięty do niej jak Neo do wanny w Matrixie. Kapsuła wyposażona jest w specjalne złącze zgodne ze standardem ISO ;P, dzięki któremu można ją podłączyć do odpowiednio przygotowanego statku i z jej wnętrza nim sterować. Jednocześnie działa jak wspomniana kapsuła ratunkowa w razie zniszczenia statku w którym jest umieszczona, więc siłą rzeczy nic na niej montować nie można.

Gregorius

  • Gość
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2011, 11:26:54 »
Czyli mniej więcej tak :



Dlatego na karku masz socket na kabelek :P

 >:D

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:24:51 »
Czyli mniej więcej tak :



Dlatego na karku masz socket na kabelek :P
 >:D

Kabelek ?? Hmmm... raczej RURY i to ca. takie jak od odkurzaczy przemysłowych  ;D kabelki przy tym to pan pikuś.  ;)

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2011, 09:11:09 »
Swoją drogą zaobserwowałem to zjawisko już dawno temu. Z moich obserwacji wynika, że 90% młodych graczy chce najpierw startować w mining i moje pytanie brzmi "Czemu"?

Ponieważ zaczynając grę w EVE (biorąc pod uwagę że dla wielu ludzi nie jest to pierwsze MMO a wcześniejsze były produkcji Blizzard/Korean) masz przejaw jak w każdym mmo - zacznę wydobywać rudę / minsy / ect. to zarobię sobie na start.

Dodatkowo też aktualne społeczeństwo młodych graczy jest jak widzę leniwe do robienia tutoriali.

Panie LizardCor, EVE jest grą na tyle skomplikowaną że bez tutoriali skończysz po tygodniu ponieważ nie będziesz wiedział "co, za co i dlaczego". Nie na darmo ludzie mówią Ci, abyś zaczął od tutoriali oraz dołączył do Unseen Academy (najlepsza polska korporacja która kształci młodych pilotów). Szok termiczny po przejściu z innego prostego koreańskiego / blizzardowego mmo jest duży i nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że EVE jest grą która wymaga dużo myślenia, kombinowania i uważania na każdym kroku. Również nie na darmo mówi się że klimat EVE to "adapt or die".

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kapsuła
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2011, 15:15:10 »
Muszę się z przedmówca zgodzić i akcent powinien paść na zwrot anglojęzyczny czyli "adapt or die".