Autor Wątek: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...  (Przeczytany 4155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:13:08 »
Więc jak już wyjde na swoje i zarobię dość na start, to mam zamiar wrócić do grania na maxa, lecz trapie mnie dylemat:
Chcę stworzyć maina do pvp/logistyki, pierwszego alta do industry/researchu, a drugiego do ''probe eskapad'' / kurierstwa, a pytania są następujące:
 
 1. Warto trzymać na koncie dwóch altów czy   tylko jednego;

 2. Wszystkie postacie czy jedna wymaga przeszkolenia w Niewidzianej Akademii;

3. Mam zamiar grać na iMac'u, który char-manager jest bardziej ''aktualny'': EveGtkMon (który przed użyciem na Maku wymaga rekompilacji) czy EVE Swiss Knife (czy jakoś tak na javę robiona przez JaaBaa i ma swój odp. na tel. komórkowe);

4. To pytanko jest może niezbyt związane z tematem tego topiku, lecz bedzie się tyczyć charów 1 i 3, więc się zapytam: do prawie całego ewarowego ustrojstwa zawsze jest jakiś countermeasure, prawie, bo ''target painter'' nie posiada bezpośredniego cm'a.
Ktoś zna takowe?

Ogólnie przeszukałem NoobGarten i niestety nie znalazłem nic, co mogło odpowiedzieć na żadne z pytań.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Goomich

  • Gość
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:55:40 »
4. To pytanko jest może niezbyt związane z tematem tego topiku, lecz bedzie się tyczyć charów 1 i 3, więc się zapytam: do prawie całego ewarowego ustrojstwa zawsze jest jakiś countermeasure, prawie, bo ''target painter'' nie posiada bezpośredniego cm'a.
Ktoś zna takowe?

1400mm

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:34:01 »
2. Wszystkie postacie czy jedna wymaga przeszkolenia w Niewidzianej Akademii;

 :'(
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:57:14 »
Cytuj
1. Warto trzymać na koncie dwóch altów czy   tylko jednego;
Zalezy. Jesli jeden alt ma w miarę krótki zakres rozwoju i powstaje jako pierwszy to po zakonczeniu treningu można konto przeznaczyć pod drugiego. Jesli podałeś tylko początkowe przeznaczenie do zrobienia asap, a potem i tak dalej skilowane w kolejne specjalizacje to dla kazdego głównego chara polecam osobne konta a wolne sloty ewentualnie na cyno alty / alty marketowe

 
Cytuj
2. Wszystkie postacie czy jedna wymaga przeszkolenia w Niewidzianej Akademii;
Nie muszą, ale rekruterzy czasem to wredne i podejrzliwe bestie, więc jesli chcesz iść w różne strony świata to przydatne by było żeby w akademii odpowiedni oficer mial pojęcie że ten char to alt jednego z eks kadetów

Cytuj
3. Mam zamiar grać na iMac'u, który char-manager jest bardziej ''aktualny'': EveGtkMon (który przed użyciem na Maku wymaga rekompilacji) czy EVE Swiss Knife (czy jakoś tak na javę robiona przez JaaBaa i ma swój odp. na tel. komórkowe);
Terapia odwykowa i przesiadka na normalny komp :P

Cytuj
4. To pytanko jest może niezbyt związane z tematem tego topiku, lecz bedzie się tyczyć charów 1 i 3, więc się zapytam: do prawie całego ewarowego ustrojstwa zawsze jest jakiś countermeasure, prawie, bo ''target painter'' nie posiada bezpośredniego cm'a.
Ktoś zna takowe?
+1 do posta Mony ewentualnie comand lub statek z podobnym skilem w zakresie modyfikowania siga, tudzież set impli

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2011, 06:59:29 »
1) hmm, na razie chcę być przy jednym koncie, twoja propozycja ma trochę za duże kwoty utrzymania;

2. Będzie trzeba jakoś negocjować;

3. Do tej pory nie miałem do czynienia z produktami Steve'a Jobsa, poza tym dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie...

4. Autocannony 1400mm?? Parę boosterów Xtinct, implantów + ''Evasive Mancośtam'' z tymi 1400mm powinno jakoś poradzić sobie z tym...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:15:17 »
1) 2 konta, manu/research alt może spokojnie siedzieć na koncie maina ponieważ logujesz go tylko zmieniać / wrzucać joby, alt z probingiem już must have oddzielne konto ponieważ często przydatną rzeczą jest dual-box jak latasz pvp.

2) Ja tylko jednego chara miałem w UA i to tylko dla zabawy zobaczyć co i jak. IMO idź charem pvp który ma już jakieś sensowne skile. Szkółka jest dobra, osobiście polecam.

3) iMac to jeden wielki ból - każdy większy update - ściągasz całego klienta. Nie ma możliwości robienia ich na zasadzie ściągnięcia patcha - często klient się rozpieprza na drobny mak. +1 dla Dooma, zmień na PC.

4) Nie autocannony ale artyleria. X-Instinct, Halo Set, bonus z minmatar commanda do zmniejszenia sygnatury (ewentualnie jak masz zaplecze 70-80b - bonus z tytana :P). Najlepszym cm przeciwko tp jest właśnie dobra alpha która często insta zabija takie ścierwa jak rapiery itp.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2011, 12:49:12 »
Ech, czyli koszta utrzymania idą w górę...
Jak dotąd nadal nie wiem, co do char-managingu jest lepsze: Eve Swiss Knife z jego odp na wł. wszystkie fony czy już EveMon na Pc, jak już bd miał Windows 8.

OFFTOP On

Teraz Jestem na 55-leciu powołania Jednostki Wojskowej MW w Siemirowicach, oglądajcie w TVN24.

OFFTOP Off


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2011, 13:19:43 »
Phony:

Android - Aura
reszta scierwa - nie wiem :P

/** offtop
nic poza androidem nie jest warte uwagi hrhrhrhr
offtop **/

PC: EVEMon

tyle w temacie  >:D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2011, 13:20:54 »
na PC jest jeszcze eve hq, ale jeśli ma być tylko skill plan itp to pozostań przy evemon i nie dotykaj tego kombajna

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2011, 13:26:03 »
A w Offtopie piszą że Android to ścierwo...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2011, 13:28:10 »
Inni w tym samym wątku piszą że nie mają do niego zastrzeżeń, a Darka jako fana produktów z jabłkiem wogle trzeba osobnym filtrem traktować

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:25:15 »
/** offtop

Produkty od jabłka są typową komerchą która nie przejawia się niczym poza narzędziami developerskimi do aplikacji. Zmień sposób działania na podstawie kodu źródłowego.... omg, najpierw dostań ten kod źródłowy. Ogólnie apple to inny świat przeznaczony dla sado masochistów. Podobno linux-child systemy takie jak Android czy Maemo też są dla sado ale z innej pułki z tytułu że te systemy są na wolnej licencji. Kod źródłowy jest łatwy do znalezienia i jeśli masz pojęcie o programowaniu, możesz wiele zmienić.

W dodatku ilość aplikacji dla appla a dla androida, powiedzmy dzień a noc. Osobiście nie kupiłem ipada bo nie lubię wspierać komercji którą promuje apple. Dlatego z tabletów mam Asus Iconia Tab A500 a telefon Galaxy Mini. Jednak mimo że android to wytwór google czyli w pewnym sensie też komercyjny system ale mimo wszystko możliwość zabawy z kodem źródłowym samego systemu oraz prosty rooting traktuje jako uczciwe podejście do użytkownika któremu się mówi "masz - rób co chcesz jeśli się na tym znasz".

offtop **/

EVEHQ to kombajn dla ludzi co chcą robić wiele rzeczy jednocześnie. Do tego sama obsługa nie jest do końca tak intuicyjna jak w przypadku EVEMona który służy stricte to planowania oraz monitorowania skili.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jeden alt czy dwa alty - oto jest pytanie...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2011, 08:36:40 »
Phony:

Android - Aura
reszta scierwa - nie wiem :P

/** offtop
nic poza androidem nie jest warte uwagi hrhrhrhr
offtop **/

PC: EVEMon

tyle w temacie  >:D
Nie wiem czy ścierwo, bo nie cuchnie, ale na iPhone: iClone
Jak dla mnie bardziej rozbudowany od EVEMon, a tegoż używam już ładnych parę lat.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...