Autor Wątek: Kamera IP do nadzoru niemowlaka  (Przeczytany 9348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« dnia: Sierpień 23, 2014, 19:39:24 »
Mój berbeć rośnie i niedługo będzie spał sam w łóżeczku w swoim pokoju. Jest za mały żeby myśleć o jego prawie do prywatności, bardziej się liczy moje prawo do nadzoru jego snu ;) Dlatego jestem ciekaw czy ktoś wie gdzie i jaką kamerę IP można kupić, chodzi mi o stosunkowo wysoką rozdzielczość (720p powinno starczyć) + diody IR (bo w łóżeczku będzie przede wszystkim w nocy) + mikrofon + prosty serwer http (bo chce mieć podgląd na tym co mam pod ręką, czyli komórka, albo laptop etc.) W razie czego mam Raspbery PI które na którym mogę postawić coś do streamingu obrazu z kamery, ale wolałbym aby kamera miała wbudowany serwer. Będę wdzięczny za pomoc :)

Ogólnie kamer jest sporo na rynku, dlatego fajnie jak ktoś mógłby napisać coś od siebie a propos sprawdzonej np. przez siebie kamery ;)

Ps. Elektroniczne nianie odpadają bo to jest czyste zdzierstwo przy oferowanych rozdzielczościach :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2014, 19:54:08 wysłana przez sztosz »

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2014, 20:09:58 »
Tak, wiem, dlatego jak pisałeś zdążyłem wyedytować posta.

"Ogólnie kamer jest sporo na rynku, dlatego fajnie jak ktoś mógłby napisać coś od siebie a propos sprawdzonej np. przez siebie kamery ;) " To nie sztuka kupić pierwszą z brzegu, tylko fajnie jakby nie było z tym problemu, zawieszania się etc. Miałem do czynienia tylko z jedną podobną kamerą Foscama, ale było z tym w cholerę problemów, a odbiór streamingu był możliwy tylko przez ichnie debilne aplikacje :( Stąd mój apel o pomoc, bo może ktoś ma jakiś dobry sprawdzony model.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2014, 12:00:44 »
Jak byliśmy mali, to nie było takich gadżetów i o dziwo przeżyliśmy, więc istnieje spora szansa, że nasze dzieci również przeżyją :)
Mam czteromiesięczną córkę, przez pierwszy miesiąc spała w naszej sypialni, w tej chwili wystarczają uchylone drzwi naszego i jej pokoju. :)
Imo 90% gadżetów dla małych dzieci to zbędne bajery tylko wyciągające kasę z naszych kieszeni. Jedynymi na które się skusiłem i nie żałuję, to sterylizator do mikrofalówki za trzy dychy i czajnik z opcją podgrzewania wody do wybranej temperatury (choć z tego drugiego to raczej ja korzystam jako herbaciany snob :P).
Także o ile dziecko nie jest niepełnosprawne i z tego powodu wymagające ciągłego nadzoru, to naprawdę chillout i trochę zaufania :)
Przedwieczny.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2014, 14:47:39 »
O ile nie musisz monitorować w nocy nieoświetlonego placu ani nieba na obecność chmur to imo styknie najtańsza z jakąkolwiek matrycą.

Na forum było coś takiego: http://astropolis.pl/topic/41290-kamera-ip-foscam/

Ze swojej strony mogę tylko tyle, kamer do nadzoru nieoświetlonych miejsc i nieba polecać nie będę bo to poważniejsze zabawki :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2014, 19:25:41 »
@Xarthias: Problemy są dwa. Sypialnia małego jest dosyć daleko, ale to... obaj wiemy że tylko wymówka ;) Pozostaje jeszcze moja żona, matka Krzysia :) To cud, że pozwala mi się iść wysrać kiedy mały spokojnie sobie śpi w koszyku/kołysce ;) To dla jej spokoju, jest a nie z wyraźnej potrzeby. A dlatego chcę jakąś przyzwoitą kamerkę, bo jak już nie będziemy małego podglądać, to chcę móc ją wykorzystać gdzieś jeszcze :)

@GlassCutter: Szkoda że nie podali modelu :(

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2014, 20:19:32 »
http://www.ipfoscam.pl/pl/p/FOSCAM-kamera-IP-FI8918W-czarna/91 tylko tamten to starszy model.
Boli ze to dalej jest VGA

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2014, 21:14:58 »
http://allegro.pl/kamera-obrotowa-ip-1-mpix-720p-onvif-wifi-ir-i4476626678.html

tu masz coś co będzie wszędzie działać bo jest zgodne z onvif, najtańsza nie jest no i 720P
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2014, 10:54:39 »
Jak byliśmy mali, to nie było takich gadżetów i o dziwo przeżyliśmy, więc istnieje spora szansa, że nasze dzieci również przeżyją :)
Mam czteromiesięczną córkę, przez pierwszy miesiąc spała w naszej sypialni, w tej chwili wystarczają uchylone drzwi naszego i jej pokoju. :)
Imo 90% gadżetów dla małych dzieci to zbędne bajery tylko wyciągające kasę z naszych kieszeni. Jedynymi na które się skusiłem i nie żałuję, to sterylizator do mikrofalówki za trzy dychy i czajnik z opcją podgrzewania wody do wybranej temperatury (choć z tego drugiego to raczej ja korzystam jako herbaciany snob :P).
Także o ile dziecko nie jest niepełnosprawne i z tego powodu wymagające ciągłego nadzoru, to naprawdę chillout i trochę zaufania :)

Ja tez tak sądziłem przy pierwszym, ale przy drugiej córze pokusiłem się o monitor oddechu itp - bez kamerki bo to już mi się wydawało przesadą.
A zakup dokonałem po tym jak ten właśnie monitoring synka znajomych "uratował" - miał sapkę i jeszcze bezdech do tego doszedł, ze dwa razy w szpitalu wylądowali przez to.
Niby u moich nic takiego się nie działo ale... budziłem się po 5 czy 6 razy w nocy i galopowałem do pokoiku małej i wpatrywałem się czy aby na pewno, ale tak na pewno na pewno oddycha.
Tak więc zakup bardziej dla swojego zdrowia psychicznego dokonany - ale nie żałuję :)

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Kamera IP do nadzoru niemowlaka
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2014, 11:22:38 »
@szakal: vga odpada
@Lt Rook: mam nawet większy budżet na to przeznaczony :) dzięki za linka.
@Okropniak: No właśnie o to chodzi, taka kamerka prewencyjnie ma działać i uspokoić nerwy przede wszystkim żony :)