Eve Online > Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje

[HUSAR] Husaria - dyskusja

(1/6) > >>

Doom:
[admin]Link do tematu dyskusyjnego gdzie się zgubił? Podobnie zresztą jak sam topick?[/admin]

A to:
--- Cytuj ---- udostępnienie Full API Key do wglądu,
--- Koniec cytatu ---
Jest gwałt na zasadach bezpieczeństwa konta

Goomich:
Jakiego bezpieczeństwa?

Doom:
Tych które mówią o nie udostępnianiu FULL api. Większość korpów zazwyczaj zadowala się limited...

Goomich:
Full daje tylko wgląd do wszystkiego. Najgorsze co mogą zrobić, to obejrzeć transakcje na markecie z ostatniego miesiąca (czy tam pół roku).

Jak ktoś jest dyrektorem i puszcza fulla po różnych stronach (sup Hast) czy aplikacjach, to jest to poważny problem, bo ktoś niepowołany widzi wszystko nie tylko o delikwencie, ale i korpie, a może nawet coś z ally (nie wiem, nie byłem na tym poziomie), szary użyszkodnik może zaszkodzić udostępniając wgląd do maili, ale przy zmianie korpa żadne z powyższych nie zachodzi, a odchodzący dyrek może narobić znacznie więcej szkód niż upowszechnienie stanu paliwa w posach.

Frankie:

--- Cytat: Mona X w Sierpień 09, 2011, 17:06:57 ---Full daje tylko wgląd do wszystkiego. Najgorsze co mogą zrobić, to obejrzeć transakcje na markecie z ostatniego miesiąca (czy tam pół roku).

Jak ktoś jest dyrektorem i puszcza fulla po różnych stronach (sup Hast) czy aplikacjach, to jest to poważny problem, bo ktoś niepowołany widzi wszystko nie tylko o delikwencie, ale i korpie, a może nawet coś z ally (nie wiem, nie byłem na tym poziomie), szary użyszkodnik może zaszkodzić udostępniając wgląd do maili, ale przy zmianie korpa żadne z powyższych nie zachodzi, a odchodzący dyrek może narobić znacznie więcej szkód niż upowszechnienie stanu paliwa w posach.

--- Koniec cytatu ---
Mona mylisz się i to bardzo. Jest to bardzo niebezpieczne dla osoby udostępniającej full api. Większość corpów obecnie żąda właśnie full api a to rodzi bardzo poważne obawy. Jeśli dany corp Cie nie przyjmie zdobywa o tobie wszystkie możliwe informacje i to nie jedynie z konta, którym się starałeś przyjąć ale również z wszystkich innych. Wie gdzie co masz, w jakich miejscach masz assety. Co robisz na altach. Gdzie mielisz BPO/produkujesz itp. Ogólnie świetne źródło informacji. Przemielisz kilkaset full api i wiesz gdzie produkuje się połowa stuffu T2 z BPO, na których posach kopiują się tytany/SC itd. Potem tylko zebrać małą ekipę i przeorać delikwentowi takie posy. Druga sprawa to market- widzą czym gdzie handlujesz... życzę powodzenia w konkurowaniu na rynku jak ktoś wie wszystko o tobie. Dodaj do tego produkcje capsó/SC/tytków ze znaną lokalizacją położenia stoczni i parę innych drobnostek (pomijam tu sprawy kont które zajmują jakąś pozycje w alliance/corpie) Moim zdaniem żądanie full api to przegięcie, które naraża osoby na bardzo niebezpieczne konsekwencje. Oczywiście jak masz 1 konto i 1 postać na nim to full api możesz podać, ale jeśli robisz coś poza tą jedna postacią to taki corp chyba nie jest celem dla Ciebie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej