Autor Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 6487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raikoh

  • Gość
Kilka pytań
« dnia: Lipiec 12, 2011, 18:06:37 »
Witam. Gram od kilku dni i gra mnie wciągnęła jak odkurzacz. Oczywiście ogarnąć to wszystko zajmie sporo czasu, więc postanowiłem zadać tutaj kilka pytań.

1. Jak i co mogę kraść?
2. Czy na początku lepiej szybko szukać organizacji, czy działać samemu robiąc misje, zbierać minerały itd?
3. Czy będąc jeszcze "żółtodziobem" mogę i mam szansę kogoś zestrzelić i zabrać to co przewozi (latam podstawowym statkiem (Veltrom?) i o atak na takie mi chodzi.
4. Jest sens tworzyć swoją korporację? Czy lepiej gdzieś wstąpić? Jeśli jest sens to jak to zrobić?
5. Czy taki noobik jak ja (jeszcze) może dostać się do PL? Jestem Gallente i latam gdzieś na zachodzie.
6. Jak zostać szpiegiem? Czy mogę sprzedawać informacje?
7. Dziś, nie wiem jakim cudem, dostałem ofertę przystąpienia na korporacji z mojego profilu - zgodziłem się mimo tego, że nie wiem jakie mają cele i czy coś znaczą. Możecie coś o tym korpie i sojusznikach powiedzieć?

To na razie tyle, ale z pewnością na tym się nie skończy :) Pozdrawiam.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:26:39 »
Z jednej strony jak prawdziwy nowy pisze ale ... widzę tu tzw "drugie dno" i śmierdzi mi tu "trolem" jednak.

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:05:54 »
1. Jak i co mogę kraść?

Tak, żeby cie nie złapali i wszystko.

2. Czy na początku lepiej szybko szukać organizacji, czy działać samemu robiąc misje, zbierać minerały itd?

Szukaj organizacji.

Cytuj
3. Czy będąc jeszcze "żółtodziobem" mogę i mam szansę kogoś zestrzelić i zabrać to co przewozi (latam podstawowym statkiem (Veltrom?) i o atak na takie mi chodzi.

Velatorem, na początku to raczej obawiam się, że wątpię. Możesz spróbować złapać jakąś barkę na "kradzież" puszki, może ktoś da się nabrać i pośle słabe dronki.

Cytuj
4. Jest sens tworzyć swoją korporację? Czy lepiej gdzieś wstąpić? Jeśli jest sens to jak to zrobić?

Jeśli dasz radę zebrać parę osób i zrobić coś razem, to ma sens. Jeśli nie to też.

Cytuj
5. Czy taki noobik jak ja (jeszcze) może dostać się do PL? Jestem Gallente i latam gdzieś na zachodzie.

Jasne. Wróć za 3 lata.

Cytuj
6. Jak zostać szpiegiem? Czy mogę sprzedawać informacje?

Żeby zostać szpiegiem musisz zdobyć czyjeś zaufanie.
Cytuj
7. Dziś, nie wiem jakim cudem, dostałem ofertę przystąpienia na korporacji z mojego profilu - zgodziłem się mimo tego, że nie wiem jakie mają cele i czy coś znaczą. Możecie coś o tym korpie i sojusznikach powiedzieć?

Noobki, PUSSYBITER nadawałby się do najśmieszniejszych wtop, ale dziś już 3 takich tam wrzuciłem, więc by mnie wygwizdali.

Raikoh

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:11:12 »
Moją postać leveluje pod since między innymi, ale i mitting mam wysoki. jak mogę szybko zarobić? Latam teraz i pobieram minerały, gdy zapełnię maksymalną ilość - wracam i sprzedaje (mniej więcej 10.000.00 dostaje) Co proponujecie?

PS: Herezja nie jestem trollem, tylko naprawdę chcę się w grę zagłębić, bo cholernie mi się podoba. Jestem ciekawy wszystkiego. Tak samo wypytywałem na początku lepszych o wszystko z Demon's Souls (action rpg na ps3), by w koncu zostać czołowym graczem pvp w EU, NA i Asia (trzy wersje gry, 3 serwery) na świecie. Zaczynam EVE nie po to, żeby lamić, a po to, żeby za jakiś spory czas się liczyć. Tak więc pytaniami będę was zasypywał często i gęsto. Mam nadzieję, że będziecie udzielać odpowiedzi na poziomie pro :)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:33:07 »
PS: Herezja nie jestem trollem, tylko naprawdę chcę się w grę zagłębić, bo cholernie mi się podoba. Jestem ciekawy wszystkiego. Tak samo wypytywałem na początku lepszych o wszystko z Demon's Souls (action rpg na ps3), by w koncu zostać czołowym graczem pvp w EU, NA i Asia (trzy wersje gry, 3 serwery) na świecie. Zaczynam EVE nie po to, żeby lamić, a po to, żeby za jakiś spory czas się liczyć. Tak więc pytaniami będę was zasypywał często i gęsto. Mam nadzieję, że będziecie udzielać odpowiedzi na poziomie pro :)

Przepraszam, że offtopowo, ale weź pod uwagę, że EVE naprawdę ma niewiele wspólnego z innymi mmo/action rpg/whatever i doświadczenia stamtąd na niewiele Ci się tu przydadzą, chyba, że miały one związek z komunikacją międzyludzką, zdolnościami przywódczymi, czy ogólnym myśleniem taktycznym.

BTW, nasz drogi mistyk na powitanie Centrali walnął b. podobnego posta IIRC :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2011, 00:43:53 »
(action rpg na ps3)

BTW, nasz drogi mistyk na powitanie Centrali walnął b. podobnego posta IIRC :)

To się źle skończy :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2011, 01:48:45 »
1. Jak i co mogę kraść?

Generalnie nie ma wbudowanej mechaniki 'okradania' w grze, mozna komus ukrasc stuff z puszek/wrakow, zestrzelic i zlootowac struktury innych graczy/korporacji (POS'y) etc, ale prawdziwe okradanie stuffu to bardziej socjotechnika i wykorzystanie mechaniki gry.

2. Czy na początku lepiej szybko szukać organizacji, czy działać samemu robiąc misje, zbierać minerały itd?

IMO Poswiec tydzien/dwa na ogolne obeznanie sie z gra, pozniej poszukaj korporacji szkoleniowych lub takich ktore wspieraja i ucza nowych graczy.

3. Czy będąc jeszcze "żółtodziobem" mogę i mam szansę kogoś zestrzelić i zabrać to co przewozi (latam podstawowym statkiem (Veltrom?) i o atak na takie mi chodzi.

Velator to newbie ship, generalnie sluzy tylko do nauki latania badz jako transport dla jajka =)

4. Jest sens tworzyć swoją korporację? Czy lepiej gdzieś wstąpić? Jeśli jest sens to jak to zrobić?

Nie ma sensu tworzyc korporacji bez podstawowej wiedzy w EVE, chyba ze zaczynasz z grupka przyjaciol i chcecie sie wszystkiego uczyc samemu/na wlasnej skorze.

5. Czy taki noobik jak ja (jeszcze) może dostać się do PL? Jestem Gallente i latam gdzieś na zachodzie.

Jak nauczysz sie latac, bedziesz mial czym pochwalic sie na KB i nawiazesz znajmosci z odpowiednimi osobami ;), czyli za jakies 3 lata.

6. Jak zostać szpiegiem? Czy mogę sprzedawać informacje?
Zeby sprzedawac info musisz najpierw je zdobyc, a to jest mozliwe jedynie gdy jestes bardzo wysoko w hierarchii jakiegos alliansu ktory cokolwiek znaczy w EVE.

Raikoh

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2011, 02:25:59 »
Wiem, wiem czym jest EVE  :P zanim zacząłem grać przeczytałem sporo rzeczy na forum, ale w większości w temacie "sojusze, konflikty ...."
Dziś dostałem wiadomość, że ktoś z mojego korpu zginął i opłakiwali tą osobę - ja w Call to Glory jestem zaledwie jeden dzień to po mnie to spłynęło. Jedyne co teraz robię to zbieram minerały, ale muszę chwycić jakąś misję, bo na nic mnie nie stać. Zdaje sobie sprawę, że na to potrzebuję poświęcić sporo czasu :)
Mam na 5 rozwinięty Since - jak byście to na początku wykorzystali i do czego?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2011, 03:53:34 »
Jak u Ciebie z angielskim? Bo coś mi się widzi, że chyba na I.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Raikoh

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2011, 07:20:49 »
Idealny nie jest. Dużo słówek nie ogarniam z gry. Mogłem się starać o jakiś polski korp. Możecie któryś polecić? Taki który urzęduje na zachodzie? Pomogłoby mi to na początku. W Call to Glory jest fajny admin, dużo mi starał się tłumaczyć, ale wolałbym początki zacząć w jakimś polskim korpie. Mam wysoki since i mitting. 

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2011, 07:24:45 »
Idealny nie jest.

Mam wysoki since i mitting.

A mógłbyś przepisać z gry prawdziwe nazwy tych sinic i metingów?

Thor

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2011, 08:47:47 »
A mógłbyś przepisać z gry prawdziwe nazwy tych sinic i metingów?
Zgaduję: science i mining  ;D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:56:22 »
Mogłem się starać o jakiś polski korp. Możecie któryś polecić?

Unseen Academy.

W dwa miesiące - bo tyle to mniej więcej trwa - nauczą Cię podstaw gry. Bo to jest troszkę bardziej skomplikowana gra niż ogarnięcie paru guzików na padzie. No i bez dobrego angielskiego będzie ciężko nawet w polskich korporacjach, bo cały czas będziesz szarpał się z UI, a dodatkowo 95% wiedzy na temat dostępne jest na stronach angielskojęzycznych.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:06:51 »
Ja wyjątkowo UA bym nie polecał zważywszy na profil osobowościowy ujawniony w pierwszych postach. UA ma rygory, a ludzie którzy uważają że te rygory to coś co zdarza się innym piorunem wylatują.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:20:04 »
Jeśli wyleci z UA, to znaczy że wyleci z jakiegokolwiek pół-kompetentnego korpa. A wtedy polecimy WoW :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Raikoh

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2011, 20:47:02 »
Z niczego nie wyleci. Zbierze wiedzę, a potem ruszy ze swoimi planami, gdzieś w jakimś innym korpie. Sorry za blędy wcześniej, ale mało spałem przez ostatnie dwie noce. Oczywiście chodziło mi o Science. Wieczorkiem napiszę dokładniej wszystko. A jak z UA się skontaktować?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2011, 22:20:18 »
People and Places -> Search -> corporations -> unseen academy -> apply to join.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:07:13 »
Albo jak wejdzie na kanal centrala noobs to w jego naglówku bedzie link

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:48:00 »
People and Places -> Search -> corporations -> unseen academy -> apply to join.

Napisz na czacie
unseen academy
później myszką zaznaczasz cały napis i prawy klawisz, na sam dół okienka najeżdżasz i masz do wyboru w nowym okienku corporation

I to wszystko.

Raikoh

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2011, 04:35:43 »
Dzięki. Napisałem i czekam na odzew :)
Dziś zestrzeliłem pierwszy statek, a dokładniej Serpent Scouta - swoim Velatorem. Jednak nic z tego nie mam, bo tamten rozsypał się na kawałki i tyle go widziałem.
Co do mojego najlepszego statsu - Science jutro będzie już na levelu 5 (moja najlepsza cecha) 130.000/250.000 w tej chwili (1x) Co polecacie? Jak to wykorzystać? To mój szósty dzień z EVE, więc nie wiem - jak dzięki Science na takim levelu mogę najszybciej coś zarobić. Ogólnie co byście zrobili? Dzięki z góry za odpowiedź.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2011, 08:25:02 »
Witaj,
Proszę zapisz się do "unseen academy". (i wstrzymaj do tego czasu z postowaniem)
Bo za kilka dni jak przeczytasz te posty to się zarumienisz.

JM  ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2011, 11:10:38 »
Proszę zapisz się do "unseen academy". (i wstrzymaj do tego czasu z postowaniem)
Bo za kilka dni jak przeczytasz te posty to się zarumienisz.

THIS.

Gram ponad 2,5 roku, 47 mil SP, nie mam Science na V :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2011, 11:15:57 »
znaczy jeszcze nie odkryłeś uroków latania bait cyno broadswordem :p

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2011, 11:18:44 »
znaczy jeszcze nie odkryłeś uroków masowego ginięcia w dictorach/heavy dictorach

FYP


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2011, 11:22:01 »
heavy dykta wcale tak łatwo nie ginie. Tylko używa się jej w normalnych warunkach a nie jako próbę taclowania jednego z bloba 100 supercapsli :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2011, 11:46:37 »
ponad 2,5 roku, 47 mil SP, nie mam Science na V :P

Ale już skillujesz na carriera. :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Re: Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 15, 2011, 13:13:08 »
Ale już skillujesz na carriera. :P

Carriera to mam na alcie ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Re: Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 15, 2011, 14:52:10 »
Carriera to mam na alcie ;)

A ja mam już 3. :D
Gdyby nie te głupie tengulce mógłbym już kra... znaczy latać wszystkimi. :)