Autor Wątek: darkfall  (Przeczytany 5565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
darkfall
« dnia: Lipiec 09, 2011, 11:49:57 »
właśnie ściągam triala - ma ktoś jakieś doświadczenia z tą gra?

http://www.darkfallonline.com/
Some Men Just Want to Watch the World Burn

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: darkfall
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2011, 18:40:19 »
Nie grałem ale gameplaya obejrzałem: UI zajmuje niewiele ekranu, brak floating name'ów, krew na trawie i jak jesteś ranny to każdy widzi jak bardzo jesteś pocięty :D Poza tym są wierzchowce i możliwość stealth attack.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Havk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: darkfall
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2011, 18:56:26 »
Witam
Spróbuję co nieco napisać. W zasadzie najważniejszą rzeczą w dfo jest klan, gra solo praktycznie mija się z celem. Gra jest ukierunkowana na pvp i podobnie jak w eve jest full loot, z tym, że nie ma żadnych save zones. Tzn. na początku masz pewien rodzaj nwb. ochrony. Działa ona czasowo lub do chwili gdy sam zrezygnujesz lub wyjdziesz poza obszar startowy. W każdym noob mieście masz noob dungeon gdzie możesz nieco podciągnąć skile. To tyle na zupełny początek, dalej musiałbyś sprecyzować jakich informacji potrzebujesz ;). Sukces w tej grze to przede wszystkim "skill" do fpsów. Najlepszą drogą jest hybryda mag/wojak, ale wymaga to "dobrej postaci". Żeby skutecznie korzystać z magii trzeba praktycznie korzystać ze wszystkich dostępnych szkół = każda na 100% oraz poszczególne czary na min 75%. Zrobienie tego wszystkiego zajmuje w... sporo czasu. Na początek najlepiej używać meele i łuku.

Teraz, żeby za mocno nie zachęcać (w dfo gram jakieś 2 lata). Gra, w zasadzie grało się fajnie, pvp w tej grze jest naprawdę ciekawe i wymaga umiejętności + ogrania (a nie tylko ciskania F1-F8 hehe). Jednak... Obecna populacja jest stosunkowo mała, nowych graczy jest niewielu dominują weterani. Od dłuższego czasu gracze czekali na zapowiadany expansion. Ostatnio AV (wydawca) napisał, że takiego nie będzie (przynajmniej od roku mówili co innego). Będzie za to DFO 2.0 i relaunch gry. W efekcie tak na prawdę nie wiadomo co będzie z grą, bo do tej pory ani razu nie zdarzyło się, by AV dotrzymało jakiegoś podanego terminu. Na forum toczą się dyskusje będzie wipe serwera czy nie, i czy w takiej sytuacji jest sens w ogóle się logować.
Na twoim miejscu spróbowałbym triala i na tym zakończył przygodę z darkfallem, przynajmniej do czasu relauchu, który nie wiadomo kiedy nadejdzie.

@ManganMan - efekty typu krew są tylko po stronie klienta, można je wyłączyć. Każda rasa posiada swoje mounty (róznią się tylko grafiką) jest jeszcze battlehorn i bluetail (szybszy niż standardowe mounty). Nie wiem co miałeś na myśli pisząc o stealch attack. Jest możliwość chowania się za przeszkodami terenowymi i skradania się podobnie jak w fpsach. Jednym z fajnieszych feature jest system dzięków, pozwalający np. na odnalezienie robiącej coś postaci, wykorzystując tylko dzwięku, tj. kierując się natężeniem i kierunkiem z którego pochodzi.


ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: darkfall
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2011, 19:04:18 »
@Havk: Stealth Attack polega na tym aby z zaskoczenia zaatakować przeciwnika, i więc dlatego należy uważać, aby nas nikt nie wykrył, a potem zadać cios, który zdejmie sporo hp celu...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2011, 22:36:15 »
pogralem moze z 5 godzin - wrazenia sa poki co mieszane...

z zalet:

grafika jest lepsza niż się spodziewałem - te strzaly wbite w cialo i bryzgi krwi sa naprawde fajne
widac ze potencjal gra ma olbrzymi
walka przynajmniej w wersji naparzania się wręcz dość emocjonująca
full loot
baaardzo rozbudowany crafting/produkcja
jesli kogoś atakujesz nie wiesz czy ma 2 dni czy gra 2 lata
nauka skili przez wykonywanie danej czynności - podobnie jak w morrowindzie
skradac sie mozna ale wykorzystujac naturalne pole widzeia przeciwnika, czyli za drzewkami itp - nie skilla od niewidzialnosci - FAJNE!

z wad:
wielki świat i trzeba się nabiegać żeby gdzieś dojść (bez mounta póki co masakra)
bardzo mało osób on line - wielki pusty świat :)
walka obawiam się trochę za bardzo zrecznosciowa w stylu fps

w ciagu tych kilku godzin udało mi się moim krasnoludem zabić trochę goblinów, przy czym walka z nimi byla zadziwiajaco trudna i ogarnalem po 2 smierciach :)
nakopac troche skalek i zebrac troche drewienek - bleee, mam nadzieje ze da sie grac bez tego
po czym poczulem moc i postanowilem zaznac pvp... okazalo sie ze swiat podzielony jest na frakcje i mozna polowac na wszystkich wlasciwie ale po zabiciu swojego blue standa nie bedzie mozna wejsc do miasta npc... wiec po chwili nekania pytaniami miejscowej spolecznosci udalo mi sie ustalic miejsce staru graczy z wrogiej frakcji. wyruszylem pelen zapalu po czym po jakis 15 minutach marszobiegu wlaczylem mape i pierwszy strach - no ja pie...lę jak to daleko... ale cierpliwości nauczyła mnie eve :) postanowilem wytrwac - swinskim truchtem dotarlem w wymarzony rejon polowania po godzinie! marszobiegu przez pustkowie... nawet npca do zabicia nie znalazlem. jako ze zrobilo sie pozno postanowilem sie wylogowac i w tym momencie pvp mnie znalazlo - 2 strzaly z luku i cios mieczem i padlem zanim zorientowalem sie co mnie dopadlo. trafilem na weterana ktory po walce nawet nie raczyl mnie okrasc tylko ozywil, wyleczyl i puscil wolno  ???
jutro sprobuje zapolowac jednak na rowną mi świerzynkę.

wlasciwie gdyby nie bylo tak pusto powiedzialbym ze gra sie zajebiscie, z drugiej strony zaczynajac spotkalem 4 innych nowych i mlodziutkich krasnoludow wiec ktos jednak w to nadal zaczyna grac... w sumie moge polecic sprawdzenie bo jest chyba 2 tygodniowy trial.

noob ochrona dziala godzine :) wiec jest raczej symboliczna
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: darkfall
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2011, 02:02:56 »
Wlasnie sciagam. Jaka nacja to moze pogramy razem ;d

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2011, 08:29:07 »
ja mam krasnoluda "Azbuga Firebeard" dzisiaj powinienem byc on line

wg kogos kto wie gdzie sprawdzic stan serwera na dzis rano to 69 osob zalogowanych :) lol
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 11:25:38 wysłana przez Azbuga »
Some Men Just Want to Watch the World Burn

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2011, 11:27:13 »
Nie pamietam ale chyba na mmorpg.pl na forum ludzie mowili ze z servera EU przeniosla sie wiekszosc na servery US, i tam populacja jest troche wieksza :D

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2011, 11:46:12 »
to w sumie dziwne że tak fajna gra jest tak malo popularna
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Kara Mon

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:19:41 »
Moze wlasnie dlatego ze nie jest banalnie prosta :p jakby wyszla 10 lat temu t pewnie grala b y masa ludzi, teraz liczy sie prostota rozgrywki i duzo pve  :D

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2011, 13:05:56 »
probowalem nawet wowa ostatnio i nie lapie popularnosci tego czegos :) nudne tak ze mozna przysnac... a ta gra jak na fantasy mmo jest zajebista - zeby tylko to massiwe to bylo wiecej ludzi niz kilkudziesieciu ...
Some Men Just Want to Watch the World Burn

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2011, 13:36:58 »
probowalem nawet wowa ostatnio i nie lapie popularnosci tego czegos :) nudne tak ze mozna przysnac... a ta gra jak na fantasy mmo jest zajebista - zeby tylko to massiwe to bylo wiecej ludzi niz kilkudziesieciu ...

Bo w wowie wszystko co jest miedzy 1 a 84 lvlem jest nudne jak flaki z olejem i powoduje chec na wymioty z powodu grindu questow/mobow itp. Po osiagnieciu lvl 85 i znalezieniu sobie gildi ktora rajduje ( najlepiej 25man) obraz wowa calkowicie sie zmienia. Wtedy ani niejest nudno ani prosto.

Co do DF byla to bardzo oczekiwana gra - po starcie serverow klucze do gry wrecz wydzielano bo servery ledwo sie trzymaly na nogach. Po paru miesiacach zainteresowanie oslablo, wiekszosc ludzi poszla na bardziej ludny server ( us ) a teraz jeszcze grozby wipe powoduja zmniejszona chec gry.

To co jest w DF mozna nazwac najwieksza bolaczka gier mmo w obecnych czasach  - brak przemyslanego end content. Dlatego wlasnie eve duzo osob sie bawi ( niema nigdy end content :D ) albo w wowa - tam end content jest przemyslany i jest sednem gry.

NeX

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2011, 13:42:46 »
  Ta gra niestety nie ma kasy i to jedyny powód dla, którego nie jest numerem jeden fantasy MMO. Z tego co czytałem cały czas oczekują na zmianę inwestora i jak większość tego typu gier proponują przejście na f2p w celu zwiększenia populacji graczy. Niestety dobry pomysł, to nie wszystko. Potrzeba w ch... gotówki.  :(

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:09:24 »
cholera z tysiac graczy on line i w tym darkfallu nei trzeba by wiecej do fajnej zabwy :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

HammerSnake

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:28:39 »
ee tysiące graczy  w to napierdala tylko nie w tych rejonach gdzie ty latasz. byś polazł wieczorem do jakiegoś klanowego miasta to byś się przekonał.

Sam na darkfalla czekałem 4+ lata i kiedy w końcu wyszedł okazało się, że już nie mam tyle czasu na napierdalanie w gry lub zwyczajnie nie mam chęci tyle w nie napierdalać, a darkfall wygląda na bardzo hardcorową i czasochłonną grę i to jak dla mnie jest główny jej minus.(w zasadzie tak jest w każdym sandboxie, eve jeszcze ratuje skillowanie offline).

Mimo że ta gra bardzo mi się podoba i nie mogę złego słowa o niej powiedzieć, tak zwyczajnie wiem, że nie ma sensu ściągnąć tego chodźby triala.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:31:15 »
ano wlasnie nei tysiace tylko kulkudziesieciu na serwerze eu :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

NeX

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:38:07 »
  Jakie znowu tysiące :D
To nie EVE. Kilkaset osób w prime time i każdy serwer gier fantasy dostaje czkawki, szczególnie jak ludziki zbiorą się w jednej lokacji  >:D

HammerSnake

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:58:12 »
dziwne, że w takim razie serwerów nie wyłączyli i dalej to ciągną.

Havk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: darkfall
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2011, 16:43:10 »
nakopac troche skalek i zebrac troche drewienek - bleee, mam nadzieje ze da sie grac bez tego
(...)
wlasciwie gdyby nie bylo tak pusto powiedzialbym ze gra sie zajebiscie, z drugiej strony zaczynajac spotkalem 4 innych nowych i mlodziutkich krasnoludow wiec ktos jednak w to nadal zaczyna grac... w sumie moge polecic sprawdzenie bo jest chyba 2 tygodniowy trial.

noob ochrona dziala godzine :) wiec jest raczej symboliczna
Rozwiązanie odnośnie craftingu jest jedno... gildia mająca miasto/hamet. Z kopalnie/grove matsy uzyskuje się znacznie szybciej niż ze skałek/drzew rozrzuconych po świecie. Ogólnie crafting dla nowej postaci to masakra. Sensowne rzeczy robi się np. od 50 weaponsmith mastery (bronie r60) ofk pisze to z punktu widzenia 2 letniej postaci ;). Imo zamiast na początku bawić się w crafting lepiej zkorzystać ze wsparcia gildi.
Nie pamietam ale chyba na mmorpg.pl na forum ludzie mowili ze z servera EU przeniosla sie wiekszosc na servery US, i tam populacja jest troche wieksza :D
Serwery rozdzielono ponad rok (?) temu. Większość graczy z EU została na serwerze EU. Niestety odległość od serwera daje się mocno we znaki. Kiepsko gra się mając ping 80-100 a co dopiero mówić o graniu na US z polski.
Moze wlasnie dlatego ze nie jest banalnie prosta :p jakby wyszla 10 lat temu t pewnie grala b y masa ludzi, teraz liczy sie prostota rozgrywki i duzo pve  :D
Może tak wygląda ale nie jest banalnie prosta :). To tak samo jak napisać, że pvp w eve to tylko F1-F4. Ofk w DFO element zręcznościowy odgrywa największą rolę i wymaga naprawdę niezłej wprawy.
  Ta gra niestety nie ma kasy i to jedyny powód dla, którego nie jest numerem jeden fantasy MMO. Z tego co czytałem cały czas oczekują na zmianę inwestora i jak większość tego typu gier proponują przejście na f2p w celu zwiększenia populacji graczy. Niestety dobry pomysł, to nie wszystko. Potrzeba w ch... gotówki.  :(
Przede wszystkim ta gra ma najgorszego wydawcę jakiego można sobie wyobrazić. Rzeczy banalne w implementacji jak usuwanie bugów znanych od bety, przyśpieszenie gainów skili/statów postaci, jakiekolwiek zmiany  zajmują im lata. Gdy DFO wchodziło na rynek chętnych było tylu, że przez dłuższy czas nie można było gry kupić. Populacja przez pierwsze kilka miesięcy była na naprawdę dobrym poziomie. 3/4 graczy odeszło przez grind, bo bez wielodniowego makra i exploitów nie szło "zrobić" postaci. AV nie zrobiło i nie robi nic, żeby zatrzymać graczy. Do tego zlewają community, obiecują przez lata cuda na kiju po czym nagle piszą, że od jakiegoś czasu pracują nad nowym DFO...
Gra naprawdę ma potencjał i wyróżnia się na tle wydawanego dziś crapu, ale z obecnym wydawcą niestety nie wróżę jej przyszłości. A szkoda.

HammerSnake

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2011, 18:51:31 »
Jak tam azbug? Kupiłeś subsa i dalej koxasz? 8)

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: darkfall
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 16, 2011, 20:45:30 »
nie - nudno, a klepanie mobków nie dla mnie...
Some Men Just Want to Watch the World Burn

HammerSnake

  • Gość
Odp: darkfall
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2012, 01:25:55 »
Podbijam, bo na horyzoncie druga odsłona gry. Darkfall: Unholy Wars. Ponoć 30k+ luda wykupiło preordera, żeby mieć dostęp do bety (która jest betą, a nie w pełni działającą tip top grą), do tego gierka ma być dostępna na Steamie (w dwa dni zebrali greenlighta). Z tego co słyszałem to ponoć mapę trochę zmniejszyli. No i jak na Steamie będzie to może w końcu gra będzie miała rozsądną populacje. Jak ktoś jest hardcorowym pvperem, tęskni za starymi czasami 90+ UO itd to warto się zainteresować, a napewno looknąć triala jak będzie. Sam raczej na bank nie będę grać z braku czasu.

http://www.darkfallonline.com/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2012, 01:47:36 wysłana przez HammerSnake »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
RE: darkfall
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2012, 18:16:29 »
Ogladalem bete u kumpla, grafa lepsza, mapa ponoc okrojona o slabe/puste sektory, ponoc ma byc wazniejszy craft, zmiany w skilach aby zostawic efekt sandboxu ale uniemozliwic przegiete instant-refity. Zycze im szczescia, to fajna gra

Sent from my GT-I8750 using Board Express