Autor Wątek: W sprawie milicji.  (Przeczytany 5834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GyrosHunter

  • Gość
W sprawie milicji.
« dnia: Lipiec 11, 2011, 16:07:40 »
Witam,
gram około 40 dni i nie dorobiłem się wiele, bo prawda taka, że nie mam wiele czasu, by grać. Ale zewsząd słyszę, że całkiem dużą kaskę (chociażby na plex) zarobić można na misjach dla milicji, tylko trzeba przenieść się do ls. Gdy pytam zatem, dlaczego każdy tak nie robi, to dostaję odpowiedź, że ludzie po prostu boją się ls, a jak się uważnie skacze, to ciężko w ls stracić statek.
1. Pytam Was, czy to takie różowe faktycznie?
2. Jak zacząć pracę dla milicji?
3. Gdzie musiałbym przenieść się (z Domain), by zacząć w taki sposób zarabiać?

Z góry serdecznie dziękuję!

P.S. W tej chwili najlepszy statek jaki mogę pilotować, to Omen lub inny tego typu.

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2011, 16:45:21 »
1. różowo było jak ceny frakcyjnym besów chodziły po 700 baniek, teraz w sell orderach sa za 250mln (typhoon fleet issue)
2. a. wstąp do jakiegoś npcowego korpa milicyjnego ( potrzbny dość wysoki stand dla danej frakcji)
    b. wstąp do nie npcowego korpa w milicji ( nie potrzeba standu do frakcji)
3. to zależy od frakcji która wybierzesz
 

zapraszam tutaj http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=8578.0

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2011, 21:09:05 »
1. dla 40 dniowej postaci  może nie być różowo, niby stand do misji l4 można w 1 dzień, ale trzeba jeszcze mieć czym tam lecieć, mimo wszystko lp za misje łapie się znacznie szybciej. Na l4, jedna misja to przykładowo 2szt. fregatki CN Hookbil wyciągnięte za lp, sprzedasz to od 17 do 20kk za sztuke, czyli za misje masz 34-40kk  minus 1kk na koszty. Większa kasa jest jak masz ekipe i jesteście w stanie szybko pozbierać tagi, wtedy z lp store można wyciągnąć droższe moduły.
2. Dokujesz w stacji, która ma w nazwie frakcję, która Cię interesuje, np Amarr cośtam, cośtam, praktycznie w każdej jest ikonka milicji, tam się zapisujesz. Jedyne wymaganie przy zapisywaniu sie do npc milicji jest 0,5 standa (na czysto, bez skili) do frakcji, dla której chcesz latać. Sposób drugi, zagadaj do ludzi, na pewno są polskie corpy w milicji Amarr i Minmatar.
3. Jak się zapiszesz, to na http://www.eve-agents.com/ szukasz agentów milicyjnych i wybierasz, gdzie Ci bardziej pasuje. Ewentualnie lecisz, gdzie powiedzą Ci ludzie z corpa.

P.S do pkt 1. Na misje l1 i l2 można latać fragatą, frakcyja się bardzo dobrze spisuje, na l3 wypadało by mieć już więcej powera, sam robiłem słabo wyskilowanym bomberem, ale nie w każdej milicji da się robić misje bomberem. l4 to dobrze wyskilowany bomber albo recon. Jeśli byś latał z ludźmi, to możesz czymkolwiek, byle ostro się zbierało spod gate-a.

GyrosHunter

  • Gość
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2011, 21:22:08 »
Wielkie dzięki, tylko:
1. Co to jest lp?
2. jak wygląda ikonka milicji?
3. 0.5 standa na czysto bez skilli - czyli że nie zaczepiałem nikogo wcześniej?
4. "Na misje l1 i l2 można latać fragatą" - jaką, taką zwykłą typu "Inquisitor" czy coś takiego?
5. Co znaczy zbierać tagi?

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2011, 21:35:05 »
Cytuj
1. Co to jest lp?
loyality points, (proponuje zapoznać się z tekstem który zalinkowałem) - za wykonane misje dostajesz poza iskami punkty, który możesz wymienic na przedmioty shipy itp,
Cytuj
2. jak wygląda ikonka milicji?
tak jak ikonka frakcji
Cytuj
3. 0.5 standa na czysto bez skilli - czyli że nie zaczepiałem nikogo wcześniej?
stand to nie security status, (zalinkowany tekst to wyjaśnia)
Cytuj
4. "Na misje l1 i l2 można latać fragatą" - jaką, taką zwykłą typu "Inquisitor" czy coś takiego?
tak
Cytuj
5. Co znaczy zbierać tagi?
niesmiertelniki

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:34:15 »
Wielkie dzięki, tylko:
1. Co to jest lp?
2. jak wygląda ikonka milicji?
3. 0.5 standa na czysto bez skilli - czyli że nie zaczepiałem nikogo wcześniej?
4. "Na misje l1 i l2 można latać fragatą" - jaką, taką zwykłą typu "Inquisitor" czy coś takiego?
5. Co znaczy zbierać tagi?

Dec co prawda odpowiedział na pytania, zapomniał tylko dodać że skoro one padły to może puki co daruj sobie misje w low secu ;)

GyrosHunter

  • Gość
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:56:52 »
Cytuj
zalinkowany tekst to wyjaśnia
Przeczytałem.
Czyli jeśli dobrze rozumiem, zapisując się do milicji, zapiszę się tym samym do npc korporacji 24th Imperial Crusade (Amarr jestem oczywiście) i zyskuję różne obowiązki i przywileje.
1. Czy jeśli zapiszę się do korporacji indywidualnie, to jeśli potem będę chciał wstąpić do graczowej korporacji do tylko do takiej, która cała jest w milicji (bo inaczej z milicji wylecę)?
2. Rozumiem, że jeśli zapiszę się do korporacji zapisanej już w milicji to trafiam tym samym do milicji?
3. Czy, by wypełnić misję dla milicji, lecę w teren walk, więc tym samym zawsze w ls, czy może są misje dla milicji w hs?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:16:13 »
1) Tak
2) Tak
3) Tylko i wyłącznie low, ale pamiętaj że wroga milicja czasem se urządza rajdy po wrogim high secu wiec nie czuj się tam bezpiecznie (milicje bezposrednio wrogich frakcji maja perma wardeck)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:21:19 »
Cytuj
1. Czy jeśli zapiszę się do korporacji indywidualnie, to jeśli potem będę chciał wstąpić do graczowej korporacji do tylko do takiej, która cała jest w milicji (bo inaczej z milicji wylecę)?
tak
Cytuj
2. Rozumiem, że jeśli zapiszę się do korporacji zapisanej już w milicji to trafiam tym samym do milicji?
tak
Cytuj
3. Czy, by wypełnić misję dla milicji, lecę w teren walk, więc tym samym zawsze w ls, czy może są misje dla milicji w hs?
czasami agenci znajduja sie w hajsecu, ale miejsce do których cię ów agenci wysyłają to low sec

u amarów są dwa Polskie korpy które znam, bsi i koza z piekła, wcześniej proponowałbym jednak jakis korp szkoleniowy

Cytuj
(milicje bezposrednio wrogich frakcji maja perma wardeck)

nie tylko, będąc u amarów, masz kosę z matarami i gallente,  caldari beda dla Ciebie neutralni

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:26:06 »
Do milicji przynależysz tylko i wyłacznie wtedy, gdy korp do którego należysz także należy do milicji. Musisz więc należeć albo do 24th imperial (dla amarów) albo do korporacji, która sama przystąpiła do milicji. Nie ma tak naprawdę czegoś takiego jak zapisanie ludka do milicji. Jest tylko zapisanie ludka do korporacji należącej do milicji. Wstąpienie do milicji tak naprawdę to nic innego jak wstąpienie do korporacji należącej do jakiegoś aliansu (tu za taki "alians" robi milicja). Wyjście z takiej korporacji i przystąpienie do innej oznacza wyzbycie się wszystkiego co było związane z korpem, z którego się wystąpiło i przyjęcie "dobrodziejstw" związanych z nowym korpem.

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:34:06 »
Podczepię się pod temat i zadam trzy pytanka odnośnie FW:

1) Będąc w w amarrskiej milicji mogę wykonywać misję dla zwykłych korporacji minmatarskich w Amarr space?
2) Co z regionami hs, nadzorowanymi przez frakcje niezaangażowane bezpośrednio w walki np. Derelik z sovem Ammatarów? Czy wrogie sobie milicje mogą po nich latać (i tłuc się) bez interwencji npc?
3) Taka sytuacja: mam chara w milicji i drugiego, niewmieszanego w całą tą rozpierduchę. Char milicyjny bierze misje i nie rusza się ze stacji (lub wylogowuje się, bo to to samo konto). Czy ten drugi char może wykonać misje za tego pierwszego?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:39:50 »
Cytuj
1) Będąc w w amarrskiej milicji mogę wykonywać misję dla zwykłych korporacji minmatarskich w Amarr space?
Tylko do czasu az twój efektywny standiung do minmatarów nie spadnie na poziom -2 i gorszy (czyli raczej szybko)
Cytuj
2) Co z regionami hs, nadzorowanymi przez frakcje niezaangażowane bezpośrednio w walki np. Derelik z sovem Ammatarów? Czy wrogie sobie milicje mogą po nich latać (i tłuc się) bez interwencji npc?
NPC agrują tylko w przypadku w którym jesteś z nimi na wojennej ścieżce. Leja też na to co sobie nawzajem robioą gracze mający legalną wojnę
Cytuj
3) Taka sytuacja: mam chara w milicji i drugiego, niewmieszanego w całą tą rozpierduchę. Char milicyjny bierze misje i nie rusza się ze stacji (lub wylogowuje się, bo to to samo konto). Czy ten drugi char może wykonać misje za tego pierwszego?
A jak chcesz mu dać namiary na miejsce misji? Char który misje wziął musi również co najmniej polecieć na miejsce i warpnąć flote / dać warpin pointa

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:47:33 »
Oki doki. Wszystko jasne. Dzięki.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:48:51 »
1) Będąc w w amarrskiej milicji mogę wykonywać misję dla zwykłych korporacji minmatarskich w Amarr space?

Masz stand do korpa agenta to pewnie możesz. Zostaje kwestia standa do frakcji, co by Cię przypadkiem Navy nie ubiła. Tu Ci nie odpowiem, bo nie wiem jak to działa. Wiem, że wlatując do HS należącego do wrogiej frakcji masz ten komunikat, że Cie tu nie tolerują. Ale czy otwierają za to ogień to już nie wiem. Ale pewnie zaraz ktoś lepiej obeznany w temacie odpowie :)

Cytuj
3) Taka sytuacja: mam chara w milicji i drugiego, niewmieszanego w całą tą rozpierduchę. Char milicyjny bierze misje i nie rusza się ze stacji (lub wylogowuje się, bo to to samo konto). Czy ten drugi char może wykonać misje za tego pierwszego?

Prawie tak. Prawie, bo tym charem należącym do milicji musisz najpierw wlecieć do systemu i aktywować misję (znaczy warpnąć na nią). Wtedy na overwiev w systemie pojawi się beacon misji (widoczny dla wszystkich graczy, którzy wlecą do systemu i wszyscy mogą tam warpnąć). Następnie musisz tym charem aktywować samą bramę wlotową na misję (tą tzw. choinkę) - czyt. kliknąć warp na niej. Od tego momentu każdy może na misję się wpakować, w tym Twój drugi ludzik i trzepnąć tą misję. Czasem tylko możesz mieć problem, gdy misje w danym systemie ma jeszcze parę osób i ktoś dostał taką samą jak Ty. Bo może się okazać, że zrobisz misję komuś innemu :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:53:25 »
Cytuj
1) Będąc w w amarrskiej milicji mogę wykonywać misję dla zwykłych korporacji minmatarskich w Amarr space?
tak
Cytuj
Co z regionami hs, nadzorowanymi przez frakcje niezaangażowane bezpośrednio w walki np. Derelik z sovem Ammatarów? Czy wrogie sobie milicje mogą po nich latać (i tłuc się) bez interwencji npc?
do mnie strzelali w Derelik, ale nie wiem czy nie wynikało to z byt niskiego standu do ammatarów, czy z góry ustalonej zasady że ammatarzy strzelają do wrogiej matarskiej milicji.
Cytuj
3) Taka sytuacja: mam chara w milicji i drugiego, niewmieszanego w całą tą rozpierduchę. Char milicyjny bierze misje i nie rusza się ze stacji (lub wylogowuje się, bo to to samo konto). Czy ten drugi char może wykonać misje za tego pierwszego?
nie jest to możliwe bo aby aktywować misje musisz byc w systemie
edit
fak nie zauwazyłem az tylu odpowiedzi

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:59:27 »
Odp dla Dux.
1. możesz, ale nie powinieneś, jeśli misje dla minmatarów będą się wiązały ze spadkiem standa do amarr, to po zejściu poniżej 0,5 zostaniesz wykopany z milicji, chyba że jesteś w normalnym corpie, nie npc. Za to jak najbardziej możesz robić misje w hi sec dla amarrow, niektórzy tak robią, kożystając z tego, zę npc milicja nie pobiera podatku, wada jest taka, że można w miarę szybko trafić na kilboard.
2. W systemach neutralnych są bramy należące do różnych frakcji, jak trafisz na gallente/minmatar, to Cie pogonią.
3. lecieć na miejsce musisz, po komendzie warp na miejsce misji, pojawi sie beacon na ov, wlecieć tam może każdy, byle statek spełniał warunki na przelot przez drabinke (l1 - fregata, l2 - fregata t1,t2, cruz t1 ... itp). Jakiś czas temu mając bardzo słabo wyskilowanego bombera odpuściłem sobie pewną misję l3, leciałem sobie spowrotem, a tu agent nagle odzywa się, że misja zaliczona. Okazało się że dokończył ją za mnie jakiś gostek z milicji amarrskiej będący przelotem  pozbierać kilka tagów (spytał nawet czy może :)). Ważne jest, żeby otworzyć wlot na misję, kto ją dokończy to jużnie istotne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 15:06:08 wysłana przez observer »

GyrosHunter

  • Gość
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2011, 15:25:14 »
Jak zwykle serdecznie dziękuję za pomoc.
Przemili (bez ironii) panowie z kozy z piekła proponowali mi (i nie tylko mi zapewne) szkolenie i rozpierduchę w milicji w jednym i zastanawiam się, czy to dobry pomysł, czy może zacząć od Unseen.
Tak czy inaczej, na pewno będę miał z czasem więcej pytań.
Pozdro.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: W sprawie milicji.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2011, 21:30:57 »
unseen to brodzik dla dzieci - my to skok z urwiska na głęboką wodę :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn