Autor Wątek: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.  (Przeczytany 125390 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Pynio

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:30:31 »
To żeś się Colonel wypowiedział... Podejrzewam zatem, że Twoja odpowiedź tutaj właśnie położyła Twój biznes... (było w tvn, że nasze wypowiedzi znacząco wpłynęły na gospodarkę w Polsce). Co do wypowiedzi Hammer'a - generalnie w każdej "dziedzinie" lubię działać  i uważam, że nic innego jak zawieszenie konta u kogoś, kto na tym właśnie zarabia nie zadziała. Jeśli Eve padnie - trudno, to tylko gra, jeśli zawieszenie kont przez x osób zadziała to znaczy, że będzie jeszcze w co pograć na rynku MMO. Jednak komentarz w powyższym stylu niewiele wnosi, jeśli tak naprawdę - nic do tego co się dzieje. Zrozumiem jeśli ktoś przyjmie inną strategię - jednak taki już jestem - przynajmniej nawet w temacie Eve online, z którym jestem związany jakiś czas i poświęciłem mu troszkę własnego czasu nie będę musiał pluć sobie w brodę :)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:36:06 »
Pynio

kiedy mam czas na gre to wole sie grą zajac...
watki podobne temu czytam czytam az przestaje, bo nic nie wnosza...
sa jak polska polityka
Moj punkt widzenia w tej sprawie nie spodobalby sie wiekszosci, musze go ogłaszac ? nie musze...
chyba ze mnie zachecisz :D

✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:55:14 »
Wlasnie trwa protest z kamera na zywo w Jita. Traffic nie przepuszcza, nod ledwo dyszy. http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1536946 ja stoje w perimeter wraz z paroma setkami graczy.

Remember remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot...
[/b]
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Starakopara

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:56:39 »
Wg informacji z forum EVEO,  w CCP obecnie prawdopodobnie rządzi niejaki Joseph Gallo, były manager CItibanku, który zapewne kieruje CCP z tylnego fotela w imieniu iinwestorów.
Nic dobrego to nie wróży gdyż oznaca to że CCP jest rządzone "z zewnątrz" wg modelu korporacyjnego, a w takim wypadku z graczami nikt się nie będzie liczył. Oznacza to też że EVE może  w każdej chwili  zostać zupełnie zmienione lub nawet w skrajnym wypadku zamknięte (gdy już grę zupełnie zepsują), jeżeli tylko inwestorzy dojdą do wniosku że przynosi za małe zyski >:D
Eve może paść ofiarą własnego sukcesu:  mamy świetną grę  -  rozwijamy ją  - potrzebujemy kasy na rozwój - szukamy inwestorów - inwestorzy dają kasę  - inwestorzy zaczynają się rządzić  bo chcą coraz większych zysków - inwestorzy realizują zyski  kosztem gracz - gracze odchodzą  - gra upada.  Chciwość inwestorów doprowadziła do upadku SWG.

THIS!!!111 >:D


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:57:35 »
Moj punkt widzenia w tej sprawie nie spodobalby sie wiekszosci, musze go ogłaszac ? nie musze...
Chcesz w ten sposob powiedziec, ze tak bardzo liczysz sie ze zdaniem nieokreslonej wiekszosci iz do wyrazenia wlasnych pogladow potrzebujesz upewnienia sie iz sa akceptowane przez wiekszosc ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:04:02 »
To jest epic co sie dzieje w Jita i w okolicznych systemach juz jest 600 osob w Perimeter. W Jita 1850 :-))).

- juz 2200
- protesty zaczynaja sie w Amarr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 21:12:00 wysłana przez Deaell Portt »
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:08:27 »
Chcesz w ten sposob powiedziec, ze tak bardzo liczysz sie ze zdaniem nieokreslonej wiekszosci iz do wyrazenia wlasnych pogladow potrzebujesz upewnienia sie iz sa akceptowane przez wiekszosc ;)

heh, nie drwij  ;D
...to do wiekszosci nie dociera co sie dzieje...
placisz za gre?
pewnie nie, pewnie kombajn ci dymi od rana do wieczora i iskami placisz, wiec na kim zarabia ccp ?
ilu jest tobie podobnych?
90% czy wiecej ?
 
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:39:35 »
hellicity to twórca i pomysłodawca akcji "hulkageddon".
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:43:16 »
Jedyna rzecza jaka mi przychodzi do glowy patrzac na to jest slynny protest w UO.

Pynio

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:50:26 »
Colonel, powtarzam...

Z pewnością jesteś miliard razy bardziej doświadczony w Eve niż ja :) I super... jednak wolę realnie reagować niż patrzeć z boku. Zarobili na mnie odrobinkę kasy i wyłączenie mojego konta spowoduje, że ich to zaboli, mnożąc to przez x dostają większego kopa. Porównując to do znienawidzonej polityki - jak są wybory i do nich nie pójdę to szczerze - mam kaca moralnego - od tak po prostu. Od patcha nie potrafię włączyć eve ponieważ od samego początku ta... "aktualizacja" przypomina mi śmierdzące gówno... zwłaszcza przez pryzmat ostatniej imprezy na Islandii w CCP... uważam, że w obecnej sytuacji całe polskie community powinno stanąć po stronie graczy i sprzeciwić się zmianom, ponieważ każdy w miarę kumaty widzi co się dzieje. To taka podjara była jak koleś stawiał browce w Wawie? Wszyscy darli na spotkanie, a teraz? Jak się całe Eve w pizdu wali to czytam, że jestem psem podążającym, ze "szczekiem na ustach" za karawaną....

NO KURWA ZAJEBIŚCIE...

I to piszę ja... jarząbek.

PS. DLACZEGO TAK REAGUJĘ? PONIEWAŻ SWEGO CZASU SONY ONLINE ENT. ZROBIŁO MNIE DOKŁADNIE TAK SAMO W WAŁA W STAR WARS GALAXIES... ODCZUWAM SWEGO RODZAJU DEJA VU... Eve byłoby po prostu szkoda.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:02:27 »
Tbh. jedyne co usprawiedliwiło by podobne zmiany, było by przeobrażenie EVE w F2P. Tyle, że to byłby kompletny fail, już choćby ze względu na fakt, że ludziska mogli by mieć nieograniczoną liczbę kont (zapraszam do rozmyślań pt. sojusz loguje alty), albo też CCP musiało by ogłosić ograniczenie liczby kont do jednego na gracza, a zatem wydymanie ogromnej liczby graczy. W powyższym pomijam kompletnie zrypanie gry przez zniszczenie balansu za sprawą RL $, zł, czy rubli, bo to chyba oczywista oczywistość...

Dlaczego odbieram wrażenie, że komuś w Islandii stoi w pracy ołtarzyk Bobbyego Koticka na biurku?
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:10:22 »
alez ja reaguje drogi Pynio!
wyjebane mam na te wiosne ludow, czemu ?
bo jestem "klientem" a nie "fanem",
nie tkwie w kurwidolku i nie robie pod siebie
gram kiedy mam czas i za to place RL kasa,
place rowniez, kiedy mi braknie opitalajac "TC" za plexy
a jako klient, ktory nie moze odejsc do konkurencji ktora jest lepsza...bo ona nie istnieje,
tkwie tutaj i patrze jak ci ktorzy nie placa za gre ja wyniszczaja.
ccp brnie po omacku uczac sie na wlasnych bledach,
na moje to nie potrzebnie podali palec bo teraz traca cala reke...
ludzie mogli placic za granie przez ISK i to wykorzystali,
kumulujac sie w powerblokach na zadupiach gdzie nie ma problemu zeby boty smigaly na lewo i prawo
ccp tez chce miec z tego zysk wiec robi co robi,
chca sprzedac cos nowemu graczowi co chociaz na jakis czas go tutaj zatrzyma.
nowy dobrze opkupiony i tak wdupi, jest szansa ze oprawcom lepiej dropnie...
Musza jakos rownowazyc to co wydarli "fani" wyslizgiem wymigujacy sie od jakichkolwiek oplat za gre...
I tu sie powtorze, ze jednoczesnie daja szanse zobaczenia o co chodzi w grze...
za kase tym, ktorzy nie sa noulajfami i stac ich na to zeby miec troche zabawek chociaz graja z doskoku...
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:13:16 »
heh, nie drwij  ;D
...to do wiekszosci nie dociera co sie dzieje...
placisz za gre?
pewnie nie, pewnie kombajn ci dymi od rana do wieczora i iskami placisz, wiec na kim zarabia ccp ?
ilu jest tobie podobnych?
90% czy wiecej ?
Tak sobie tylko probowalem zazartowac, ale chyba mi nie bardzo wyszlo ;)
Za gre place plexa miesiecznie tak jak wszyscy. A ze aby go miec sprzedaje iski to juz inna bajka ;)
Nie kumam o co chodzi z tym dymiacym kombajnem, ale takich jak ja to w EVE za duzo raczej nie ma, a juz na pewno nie 90% bo wtedy kosmos swiecilby pustkami ;)
Tak troche powazniej, to o to na kim CCP zarabia to trzeba by ich zapytac, a o tym czy zarabiaja na tych co kupuja plexy za isk czy nie bylo juz troche dyskusji.
Nie sadze jednak by 90% graczy kupowalo plexy za iski. Polskich moze, ale wsrod graczy amerykanskich czy zachodnio-europejskich jest pewnie odwrotnie.
CCP chce kosic jak najwieksza kase - super. Gorzej ze najwyrazniej ktos z tamtejszych szyszek stwierdzil, ze najwieksza kasa bedzie jak z EVE zrobia strzelanke.
Mam jednak cicha nadzieje, ze nie bedzie tak zle jak niektorzy tu sugeruja i CCP poprzestanie na sprzedawaniu za kase dekoracji dla avatarow, statkow i kajut. Zwlaszcza na statkach mozna by zarobic. W koncu statek latwo stracic. Łudze sie tez, ze jak juz wprowadza na powaznie te mikrotransakcje to zrezygnuja z abonamentu.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Goomich

  • Gość

qrAq

  • Gość

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:06:01 »
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=932
Skurwysyny dalej ida w zaparte. Na nic gosciu nie odpisal. Skupili sie na tym, ze monokl jest za drogi, a przeciez nie o to w tym wszystkim chodzi.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:22:13 »
Skurwysyny dalej ida w zaparte. Na nic gosciu nie odpisal. Skupili sie na tym, ze monokl jest za drogi, a przeciez nie o to w tym wszystkim chodzi.

Gdzie tam, nie pisze, że za drogi, tylko "droższy" niż reszta rzeczy. Trzeba mieć tupet, żeby przez dwa dni płodzić stronę tekstu. Btw, rozbawiło mnie pisanie, że Soundwave wyrażał tylko opinię. To co, jest Lead Game Designerem, ale jego opinia  się nie liczy?

qrAq

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:25:55 »
wersja tl:dr devbloga

1. Newsletter to tylko takie gdybanie i meski organ płciowy wam do tego. Powinniście się wstydzić waszej reakcji.
2. Dizajnerzy z Japonii sprzedaja portki za 1000$, to my możemy wam sprzedawać wirtualne ciuchy w cenie realnych.

Ogólnie cały devblog to taka dyplomatyczna wersja zwrotu "fuck off"

Diabl0

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:34:48 »
http://eve.beyondreality.se/NeXCQResponse.html

Boskie. Chciałbym zobaczyć konkretną odpowiedź CCP na ten post, ale jakoś wątpię aby się do tego ustosunkowali. Prędzej walną jakiegoś kolejnego Dev-bloga jak to wszystko jest "successful" i "gorgeous"

Agari

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:54:06 »
EVE nie zostało jeszcze zepsute i nadal może pozostać No. 1 wśród ambitnych gier MMO.
To co zrobili to krok w złym kierunku, ale nie jest nieodwracalny.
Obecna wściekłość graczy na forach jest na pewno potrzebna aby pokazać, że te zmiany idą złym kierunku -  czy to coś pomoże, czas pokaże.

Pynio

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:57:38 »
Tak... masz tutaj odpowiedz na ostatniego blog'a, ktory takze widnieje na facebook'u wistawiony dzisiaj wieczorem.

to opdpowiedz na dev bloga:
"I've never read such a stupid and arrogant, totaly disconnected from reality bullshit you guys pretend to call a devblog. Cancelling both accounts."

nawiasem mówiąc jak to czytam to sam bym pojechał do tych buc@#$ i wysadził ich z tym wypasionym serwerem.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 25, 2011, 00:51:47 »
EVE nie zostało jeszcze zepsute i nadal może pozostać No. 1 wśród ambitnych gier MMO.
To co zrobili to krok w złym kierunku, ale nie jest nieodwracalny.
Obecna wściekłość graczy na forach jest na pewno potrzebna aby pokazać, że te zmiany idą złym kierunku -  czy to coś pomoże, czas pokaże.

Oni nie zrobili tak naprawdę jeszcze żadnego złego kroku. Kłopot w tym, że po wydaniu incarny opublikowany został też przeciek, który dość dobitnie sugerował w jakim kierunku kombinuje, mimo zapewnień CCP. Z całej sytuacji wynika tyle dobrego, że może podziała ta afera na nich jak kubeł zimnej wody sygnalizujący, że nie wszystko przejdzie, a linia sygnalizująca przegięcie została dość wyraźnie określona.

No a poza tym, fajny event :). EVE community - Best community ^^

PS.
A czy TY wysłałeś Damage Control?! :D
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 25, 2011, 00:52:31 »
Coz moge powiedziec poza "a nie mowilem" ... tak podsumowanie bo rozpisywalem sie o tym juz od dluzszego czasu w paru roznych topikach ( np w topiku na temat timelapse gdzie wlasnie widzialem tego poczatki, ale pare osob probowalo mi krzykiem wmowic ze biale jest czarne a czarne jest biale)

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 25, 2011, 01:50:19 »
A ja mam wrażenie, że ta całą afera to balon wypuszczony przez ccp, żeby wysondować graczy co o tym sądzą. Niby przeciekł jakiś biuletyn, niby oficjalny, ale jakby łatwiej się z tego wycofać, niż z decbloga na ten temat. I teraz sprawdzają reakcje graczy i kalkulują ile procent graczy byłoby w w stanie wybulić kasę na takie itemy, ile by w grze zostało nie kupując tych itemów, a ile by zlikwidowało subscrypcje. Na szczęście wydaje mi się, że reakcja graczy jest na tyle jednoznaczna, że nie zrealizują tego pomysłu.

Jedno jest jednak dla mnie pewne, w dniu w którym będzie można kupić za to aurum jakiś wypasiony statek niedostępny inaczej, to zlikwiduje konto.

sc0rp

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 25, 2011, 02:03:40 »
heh, nie drwij  ;D
...to do wiekszosci nie dociera co sie dzieje...
placisz za gre?
pewnie nie, pewnie kombajn ci dymi od rana do wieczora i iskami placisz, wiec na kim zarabia ccp ?
ilu jest tobie podobnych?
90% czy wiecej ?
A jakie to ma znaczenie czy kupuje Plexy na markecie, czy sa sciagane z mojej cc plny? Skoro zeby plex trafil na market to z czyjejs cc te plny musialy zejsc?


Edit: 215 stron i nadal rosnie, czy byl topic na eveo W historii eve ktory mialby tyle stron?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 02:25:23 wysłana przez Dark Flonoe »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:20:24 »
A ja mam wrażenie, że ta całą afera to balon wypuszczony przez ccp, żeby wysondować graczy co o tym sądzą. Niby przeciekł jakiś biuletyn, niby oficjalny, ale jakby łatwiej się z tego wycofać, niż z decbloga na ten temat. I teraz sprawdzają reakcje graczy i kalkulują ile procent graczy byłoby w w stanie wybulić kasę na takie itemy, ile by w grze zostało nie kupując tych itemów, a ile by zlikwidowało subscrypcje.

To byłoby szaleństwo. To jak pchnąć kompanię wojska przodem, żeby sprawdzić czy są tam miny :P

Ja raczej widzę w tym walkę wewnętrzną między frakcjami - jest tam jeszcze jakaś grupa, która "wierzy w Eve", która udostępniając ten biuletyn (działając jako "whistleblower") próbuje wsadzić kij w szprychy grupy hipokrytów takich jak Soundwave, dla których liczy się tylko zysk (go back to LoL!, lol).

Ktoś zaryzykował swoją pracę na rzecz community. To jest naprawdę "fearless" :)

Odpowiedź zalinkowana powyżej - brawo, kawał solidnej pracy.

Jedno jest jednak dla mnie pewne, w dniu w którym będzie można kupić za to aurum jakiś wypasiony statek niedostępny inaczej, to zlikwiduje konto.

Nie musi być niedostępny inaczej. Wystarczy, żeby był cokolwiek ze zmodyfikowanymi statami było dostępne za AUR - i kończę z grą.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:25:40 »
Haha wyglada na to ze CCP zrozumialo dlaczego ejst ten shit storm , bo wszyscy chca monocle a te sa za drogie  :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:27:26 »
Haha wyglada na to ze CCP zrozumialo dlaczego ejst ten shit storm , bo wszyscy chca monocle a te sa za drogie  :D

Chyba jednak nie:

http://www.evenews24.com/2011/06/25/ccp-hilmar-global-email-shows-the-reasoning-behind-ccp-zulu-devblog/

Cytuj
I can tell you that this is one of the moments where we look at what our players do and less of what they say


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:32:31 »
Czyli predzej zauwaza prostesty w JIta "zeby cene monocli obnizyc" niz pytania o tego pdf-a z wycieku  :D

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 25, 2011, 10:08:02 »
  Siedziałem wczoraj 4 godziny na proteście, najpierw w Jita, potem w Amarr. Czegoś takiego jeszcze w EVE nie było. Jednego EVE nie brakuje. Kerbiry, pvpery, piraty, wszyscy byli równie... zdenerwowani na CCP, i wszyscy zostali równo zlani gównem w tym devblogu. Vote with your feet, jedyny język, jaki CCP rozumie, to język siły.

 Btw, CCP Navigator, trochę "na okrętkę" przyznał, że ten mail z "I can tell you that this is one of the moments where we look at what our players do and less of what they say" jest oryginalny- napisał, że wyprowadzanie oficjalnej korespondencji z CCP łamie EULA :]

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Do boju Po....gracze EVE online o przyszlosc tej gry.
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 25, 2011, 10:21:20 »
Przyznam, że nie do końca rozumiem o co chodzi w całym tym rage. CCP od dawna dawało graczom z nadmiarem gotówki możliwość kupowania wypasionego stuffu. Wystarczy kupić plexy od CCP, sprzedać je za iski i za to kupić wypasione shipy z frakcyjnym/oficerskim fitem, które dają przewagę nad innymi graczami. Podobny mechanizm występuje w przypadku Noble shop. Nawet, jeśli CCP wprowadzi za Aurum wypasione statki/moduły, to tak jak dzisiaj, zwykły gracz też będzie je mógł kupić za same iski, nie wydając ani centa z real money. Gdyby CCP pozwalało kupować Aurum tylko za dolary a nie za plexy, a kupione w Noble Shop statki/itemy były by od razu przywiązane tylko do kupującej je postaci, to wtedy można by mówić o jakimś przegięciu. Prawda jest taka, że są w grze ludzie którzy srają dolarami na lewo i prawo, kupując tytany itp za realną kasę, ale z takimi ludźmi żyjemy od zawsze i jakoś nam znacząco przyjemności z gry nie psują.
Można by się rozwodzić nad tym, że nowe itemki z Noble Shop nie będą pozwalały zarobić zwykłym ludziom, bo będą produkowane sztucznie, bez udziału graczy, minerałów itd, ale tak na prawdę ten problem mamy już dzisiaj, gdyż boty, z którymi CCP nic nie robi "produkują" wielkie ilości minerałów, frakcyjnych modułów czy w końcu loyal pointów.

Przyznam, że ja też jestem zawiedziony Incarną, a nawet zły na CCP za to co wyczynia, ale z innych powodów. Przede wszystkim CCP na ponad rok wrzuciła wszystkich wolnych dewów do pracy nad chodzeniem na stacji (wszyscy chyba pamiętamy rage graczy gdy CCP stwierdziło, że nie będzie się zajmowało sprawami laga ani innymi błędami dopóki nie skończy Incarny i dopiero pod presją graczy zdecydowali się zmienić swoje podejście). Po całym tym czasie i parokrotnym przekładaniu ekspansji dostaliśmy jakąś nędzną namiastkę. Chodzenie po stacji nie istnieje, została nam tylko cela która jest nam nie potrzeba. Nawet w sklepie jest 8 itemów czyli śmiech. Do tego przy paru odpalonych klientach wentylator na grafice tak zaczyna szaleć, że mam ochotę na wszelki wypadek przywiązać komputer, żeby nie odleciał. Wszystko to razem wskazuje, że Incarna była wprowadzona na siłę, aby tylko wreszcie coś pokazać graczom i poszczycić się na forach jacy to jesteśmy zajebiści. Dodatkowo zdaje się potwierdzać to, że CCP większość mocy przerobowej i kasy z EVE ładuje w WoD i Dusta ignorując potrzeby graczy. Przecież sami devowie w czasie AT 8 przyznawali, że np Battlecruiser T1 są zbyt słabe, że blastery potrzebują rebalance, są statki którymi nikt nie lata itp. Takie małe zmiany są łatwe do wprowadzenia (patrzmy na inne tytuły które regularnie wprowadzają patche z rebalance) i bardzo dobrze przyjmowane przez graczy - widać, że coś się dzieje w grze, że twórcom zależy. Zamiast tEgo mamy od CCP inny przekaz - PRZESTAŃCIE MARUDZIĆ I PŁAĆCIE. MAMY INNE PROJEKTY INNE POMYSŁY, A WAMI SIĘ ZAJMIEMY JAK WKURZYCIE SIĘ NA NAS TAK BARDZO, ŻE ZACZNIECIE ODCHODZIĆ Z GRY.