Autor Wątek: Problem z windows 7 po starcie.  (Przeczytany 8128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Problem z windows 7 po starcie.
« dnia: Czerwiec 22, 2011, 13:48:51 »
Od około 2-3 dni mam problem z windowsem 7 64 bit. Mianowicie po włączeniu komputera nie da się nic zrobić. Widać normalnie pulpit ale jest on tak jakby nieaktywny. Tzn nie da się kliknąć ikonek na pulpicie czy czegokolwiek na pasku zadań (nawet przycisk "Start" nie zmienia się po najechaniu na niego).

Dopiero kiedy nacisnę Ctrl + Alt + Del i wywołam menedżera zadań i go wyłączę wszystko wraca do normy ale robi się to już denerwujące kiedy za każdym razem po włączeniu kompa trzeba się bawić w takie kombinacje.

Dodatkowo w EVE nie działa mi część klawiszy/kombinacji (i nawet po wywołaniu menedżera zadań). Np Esc nie działa, Ctrl+A, Ctrl + Click w Overwiev nie lockuje niczego więc muszę z menu to robić. Strasznie denerwujące się to robi i niewygodne.

Parę dni temu wgrałem parę poprawek do windowsa i aktualizowałem javę. Myślicie że coś z tego może to wywoływać? Miał ktoś tak kiedyś?




Raiha

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2011, 14:26:28 »
hm , sprawdź czy nie ma jakiś podejrzanych programów odpalonych. Może któryś powoduje zwiechę.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2011, 15:03:45 »
Komputer przeskanowany i autostart sprawdzony i komp jest czysty.

Kolega mówił że kiedyś tak miał i okazało się że miał jeden z wciśniętych dodatkowych przycisków myszy, po wyrwaniu go wszystko wróciło do normy. Ja używam myszy A4Tech X7 Blue Fire i przestał mi działać jeden z bocznych przycisków. Rozkręciłem ją ale w środku wszystko wygląda ok, tzn wszystko wciska się i "odbija bez problemu.

Niestety nie ma na razie innej w domu żeby podpiąć i sprawdzić. Myślicie że to może tak wpływać na kompa?

NeX

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:09:40 »
  Jeśli to awaria myszki, to do czasu zakupu nowej zmień konfigurację obłożenia klawiszy myszki usuwając kłopotliwy-zablokowany przycisk w menu. A4Tech X7 ma możliwość dowolnych zmian po instalacji własnego sterownika, lub kompatybilnego do ustawień przycisków.

Raiha

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2011, 18:31:19 »

Kolega mówił że kiedyś tak miał i okazało się że miał jeden z wciśniętych dodatkowych przycisków myszy, po wyrwaniu go wszystko wróciło do normy. Ja używam myszy A4Tech X7 Blue Fire i przestał mi działać jeden z bocznych przycisków. Rozkręciłem ją ale w środku wszystko wygląda ok, tzn wszystko wciska się i "odbija bez problemu.

Niestety nie ma na razie innej w domu żeby podpiąć i sprawdzić. Myślicie że to może tak wpływać na kompa?

Co do myszki to prosty sposób na sprawdzenie , wyciągnij wtyczkę , włącz kompa i sprawdzić klawiatura czy można po ikonkach skakać i włączać. Ale wątpię czy to to.
Co do reinstalacji win7 to raczej nie tędy droga. Bo problem może być dalej a straci się czas. Możliwe ze jakiś program próbuje coś zrobić, dobrym sprawdzianem to wersja awaryjna. Jeżeli tam nie blokuje to coś ostatnio instalowanego to robi.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2011, 18:31:57 »
W sterownikach myszki (Oscar) usunąłem funkcje  z przycisku ale nic to nie dało.

Przypadkiem jednak zauważyłem coś. Podczas gry mając otwarte Items wypiąłem myszkę chcąc sprawdzić czy zadziała mi Ctrl + A. Nie zadziałał. Wpiąłem więc myszkę z powrotem, zminimalizowałem alt tabem grę by ją wyłączyć (bo esc ani alt f4 też nie działa) i okazało się że nie mogę kliknąć prawym na pasku zadań ponieważ było dokładnie tak jak zaraz po włączeniu komputera. Tzn nieaktywny pulpit i pasek zadań. Szybki Ctrl + Alt + Del i dopiero wtedy znów stał się "aktywny".

Wychodzi więc na to że to chyba myszka.

EDIT:
To ewidentnie myszka. Po odpięciu jej i restarcie kompa zero problemów. Normalnie dało się z pulpitu programy uruchamiać.

EDIT2:
Hmm, ma ktoś jakieś propozycje myszek w cenie około 60-80 złotych z dwoma bocznymi dodatkowymi przyciskami? Niby są nowe modele A4Techa i byłem z niej bardzo zadowolony (zwłaszcza zmienienie dpi w "locie") no ale jeżeli znów ma paść po paru miesiącach użytkowania to raczej odpada :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 19:08:06 wysłana przez Asag »

NeX

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2011, 21:57:51 »
Myszki jak myszki, czasem zdychają. W tej cenie kup nowego X7. Nic ciekawszego nie ma w okolicy 50 - 70 zł

Ranshe

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2011, 23:20:31 »
Kup sobie jakiegoś taniego logitecha, ja ostatnio miałem jakąś fajną gamerską razera i po roku ok. musiałem wrócić do logitecha właśnie który latek już sobie liczy dużo więcej a nadal działa (już nawet nie wiem jaki to model bo tak ze 2 lata temu zniknęły ze spodu wszelkie napisy) :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2011, 23:51:58 »
Ja dla odmiany polecam tę myszkę czyli A4TECH X-710FS (w wersji optycznej)

http://tanio.pl/40464539,Laserowa-mysz-A4-TECH-X-710FS-1-USB,tanio.html

Przetrwała w mojej kafei netowej przynajmniej rok i sam korzystam z niej do dziś (miałem ich kilka ale rozdałem lub posprzedawałem wraz z kompami gdy kafejkę zamykałem)


W skrócie nieśmiertelna i bardzo wygodna myszka za grosze.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2011, 11:07:34 »
u mnie po zainstalowaniu tych poprawek przestala dzialac klawiatura i myszka okazalo sie ze windows twierdzi ze te sterowniki sa niepodpisane cyfrowo i ich nie uruchamia....i w sumie tez nie wiem jak to rozwiazac - na razie odpalam w winde z opcja spod f8 ;/

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2011, 11:14:20 »
Zmniejsz / wylącz kontrolę konta uzytkownika, albo spróbuj zmusić system do ustanowienia dla nich wyjątku

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2011, 11:19:45 »
Ja dla odmiany polecam tę myszkę czyli A4TECH X-710FS (w wersji optycznej)

Miałem takie dwie, i w obu dość szybko (po około pół roku) nawalała rolka. "Kręciła" ze skokiem - albo na pół obrotu nie reagowała, albo minimalne przekręcenie a przewijało kilka pozycji co mocno wkurzało w fps'ach przy próbie zmiany broni. Podobnie z reakcją na wciskanie - albo nie reagowała, albo przy wciskaniu powodowała przewijanie co wkurzało jeszcze bardziej.

Tak więc jeśli nie masz nic przeciwko częstej wymianie myszek to polecam - naprawdę wygodna, dużo i dość dobrze rozmieszczone przyciski, gumowana powierzchnia, duża precyzja i możliwość tworzenia makr, ale niestety wytrzymałość niewielka :(

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2011, 19:03:24 »
Diabolo nawet w najlepszych seriach pojawiały się buble tak więc być może właśnie na takie trafiłeś. Ja mając 7 czy 8 sztuk jedynie w jednej  z nich stwierdziłem uszkodzenie po około 3 latach użytkowania (chyba płytka siadła wewnątrz obudowy).

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:12:56 »
Po pierwszej też myślałem że trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz, a że myszka mi pasowała i funkcjonalnością i ergonomią to kupiłem drugą identyczną, która znowu ma identyczny problem. Dlatego teraz używam starej myszki która ma już 4 lata ciągłego używania w pracy i nadal działa bez problemu, chociaż ergonomia mniej mi pasuje niż tamtej (A4Tech BW-5).

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Problem z windows 7 po starcie.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:39:23 »
Ja miałem X-718F przez jakieś 5 lat. Ostatnio wymieniłem na laserówkę X750, bo po prostu stwierdziłem że czas na nową myszkę. Stara X-718F leży na szafie jako rezerwowa, działa nadal sprawnie, chociaż czuć że jest mocno zużyta. W nowej brakuje mi bardzo jednej rzeczy ze starej X-718F, cienkiego kabelka, który nie ciągnie myszki cały czas.