Autor Wątek: Początkowe rozdanie atrybutów  (Przeczytany 5794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dagorian

  • Gość
Początkowe rozdanie atrybutów
« dnia: Maj 15, 2011, 20:33:20 »
Witam mam takie pytanie:
 
Na starcie można 2 razy rozdać sobie atrybuty jak je ustawić pod postać do pvp/pve

-na początku ma się 20/20/19/20/20 a po zdjęciu dostaje się 14 punktów do rozdania i atrybuty 17/17/17/17/17, maksymalnie można umieścić 10 pkt w atrybucie czyli daje to 27 , zostają wtedy 4 punkty jeszcze do rozdania.

- czy opłaca się wpakować te 10 punktów w jeden atrybut ?
-w co zainwestować pod aby szybko osiągnąć dostęp do dobrych statków i wyposażenia do nich

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 20:38:29 »
Nawet tego nie ruszaj, dopóki bardzo dokładnie nie wiesz co robisz.

Młody char skilluje wszystko - remapy nie mają sensu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 20:41:18 »
Kazdy skill ma atrybut primary i secondary, wiec jak dasz w jeden 10 a w drugi 4 to stracisz troche czasu który zyskałeś wartoscią 10 przez gorszy drugi atrybut.
Na początku radze zostawić Ci te atrybuty bez ruszania. Remap przy początkowych skilach to wartość pomijalna IMO, a i Ty maswz więcej czasu żeby to przemyśleć. Jak sobie podskilujesz w okolice cruzera  / bc to juz zaczną sie dłuzsze skile i tu już warto rozważyć remap. Na poczatek jest spora grupa skili z elektroniki, engineringu i mechaniki które przydają sie prawie na kazdej postaci może poza altem dozmieniania cen. Skile te maja wspolne atrybuty int i mem, więc mając jako tako czym latać mozesz wtedy spalić jeden remap na te atrybuty podciąnąć a częściowo wymaksowac skile z tych grup, a potem jak uznasz że dość zrobić drugi remap albo pod perc / will który przyśpieszy skilowanie broni i statków, ale da po dupie jak trzeba bedzie doskilować coś innego, lub drugim remapem mniej wiecej zrównoważyc skile moze z lekką przewagą tych atrybutów z których masz najwiecej skili w planie do następnego remapu (rok czasu)
Zaznaczam że to moja opinia na podstawie doświadczeń z mainem i altami dedykowanymi do poszczególnych zadań

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dagorian

  • Gość
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 20:54:19 »
Dobrze , wstrzymam się na razie z podziałem atrybutów. Chciałem mieć szybko dostęp do lepszych statków ale na tym etapie to za wcześnie na takie decyzje.
A może podacie  przykładowy podział atrybutów jaki potrzebowałbym w przyszłości do latania i dobrego uzbrojenia amarrskich okrętów?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 20:57:11 »
Ja wkurzony po tym jak zrobiłem remap na jedną mańke a wrednne ccp po pół roku wprowadziło parez rzeczy które trzeba było wyskilować oc\zywiście na dokladnie porzeciwnych skilach jak odzyskałe zdolność remapu dalem minimum w charyzme i mniej więcej po równo w int/perc i mem/will (to pierwsze punkt czy dwa przewagi nad drugim) i jakoś nie czuję potrzeby tego ruszać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 20:59:35 »
Dobrze , wstrzymam się na razie z podziałem atrybutów. Chciałem mieć szybko dostęp do lepszych statków ale na tym etapie to za wcześnie na takie decyzje.

To tak nie działa.

Generalnie tylko charyzma jest atrybutem, który ma małe zastosowanie (trade, leadership, corporate management). Do latania potrzebujesz wszystkich pozostałych czterech.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dagorian

  • Gość
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2011, 21:11:08 »
A jeszcze jedno pytanie:

-na początku widzę że są 2 remapy a kiedy dostaje się trzeci ?   Dokładnie za rok od założenia postaci?

ch4os

  • Gość
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2011, 21:14:02 »
Rok od daty użycia ostatniego remapa.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2011, 21:23:43 »
I ewntualnie czasem CCP robi free remapy, najczęściej jak przerabiają  mechanikę w stopniu większym niz bug fix czy dodadanie nowego statku

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2011, 23:18:15 »
Oj tam gadanie , grałem dwa lata to remapy dodatkowe dali raz jak usunęli lerningi.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2011, 23:27:08 »
Co było przerobieniem mechaniki nie sądzisz?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2011, 10:38:15 »
Tak tak, tylko generalnie chodziło o w sformułowanie "I ewntualnie czasem CCP " które należało by zastąpić : zdarzyło się raz, że ccp dodało free remapy.
Zmiana mała, ale nie daje już mylnych nadziei jak poprzednie sformułowanie, że może się to powtórzyć.  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2011, 10:44:51 wysłana przez HammerSnake »

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2011, 10:05:49 »
Ja widziałem w jakimś online poradniku na youtube, że gość polecał na początku zmniejszenie maksymalnie charyzmy i dodanie punktów do memory i intelligence, aby postać uczyła się szybciej. Nie wiem, czy o rozsądne, ale tak zrobiłem :/

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Początkowe rozdanie atrybutów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2011, 10:44:41 »
Charyzma jako taki współczynnik ma wpływ na naprawdę niewiele spraw w tej grze.
Szybciej uczysz się skili odpowiedzialnych za korporacje, handel, ilość LP za wykonaną misję i jak szybko nauczysz się dawać dobre bonusy do flot.
Są to skile, które na początku nie będą miały dużego wpływu na Twoją grę stąd i taki pomysł redystrybucji tego człowieka z youtube.