Autor Wątek: Korporacja i jej standing do korporacji NPC  (Przeczytany 8189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Draggston

  • Gość
Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:01:22 »
Czy może ktoś wyjasnić mechanikę gry która dotyczy korporacji graczy i jej standingu do korporacji npc.
Przyjmijmy że założe korpa, zainstaluje office w stacji Brutoru, i ja osobiście mam ponad 8.00 standa u nich, czy nowi członkowie mojego korpa (czyt. alty) będą mogli instalować jc na stacjach Brutoru?
Czy niezbędny jest do tego stand na linni "mój korp" -> Brutor?
Jeśli tak to jak takiego standa nabijać tak by inni mogli swobodnie instalować jc?

Goomich

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:04:43 »
Po tygodniu korp będzie miał taki standing jak średnia członków.

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:11:33 »
Czyli mam rozumieć że liczy sie tylko to co będzie po pierwszym tygodniu? Czy stand się aktualizuje co tydzień? Bo jeśli sie aktualizuje to dla przykładu; na poczatku będe sam wiec po pierwszym tygodniu stand mój korp -> brutor będzie  8.00, po czym przyjmę 1 osobę ze standem zerowym i po kolejnych siedmiu dniach stand padnie na 4.00...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:38:01 »
Nie.
Stand korp - NPC frakcja aktualizuje się co tydzień. Ale ponieważ jest blokada która przez 7 dni blokuje standy nowych korpowiczy (wliczajace foundera świerzego korpa) przez tydzień nie ma standów. Dodatkowo chary ze standingiem 0 i nie ruszanym przez nic nie modyfikuja standa korpa, tak długo jak nie zrobia czegos co zmodyfikuje ich standingi prywatne do npc frakcji z poziomu idealnego zera

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:02:56 »
Upraszczając, dopóki nikt z korporacji nie weźmie misji u "Butorów", dopóty będziecie mieć 8.0 standa.

JM

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:11:40 »
czy nowi członkowie mojego korpa (czyt. alty) będą mogli instalować jc na stacjach Brutoru?

Tbh, to jest zabieranie się do rzeczy od dupy strony.

Od robienia JC są specjalne korporacje, najbardziej znana to Estel Arador's Corp Services. Składasz podanie, zostajesz przyjęty z automatu i od razu masz dostęp do JC w praktycznie wszystkich stacjach w Eve. Robisz ile JC chcesz/masz skilla, po czym wychodzisz. Za free, bez problemu, bez kombinowania.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:54:09 »
Jabolex dzięki, Twoja odpowiedź mi sporo wyjaśniła.

SokoleOko znam EACS, ja Brutor podalem jako przykład a moim celem jest Serpentis Corporation, niestety EACS nie oferuje jc u żadnego z pirackich korpów.

EDIT:
A może znasz/znacie jakiegoś korpa który oferuje usługi jc u pirackich NPC?

Ranshe

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2011, 20:33:56 »
To nie ma znaczenia, JC możesz przecież zrobić byle gdzie i przewieźć (tudzież przepodować się) w odpowiednie miejsce.

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2011, 21:08:50 »
Ranshe nie rozumiem o co Ci chodzi... Mi nie chodzi o samo skakanie pomiedzy jc, czyli zmianę "ciała".

Chodzi mi o uzyskanie możliwości zainstalowania jc w stacji pirackiego korpa NPC takiego jak Serpentis Corporation. A bez standingu mój korp -> Serpentis Corporation inni członkowie mojego korpa nie będą mogli tych jc zainstalować. Serwis EACS również nie otwiera możliwośći instalacji jc w Serpentis Corporation.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2011, 21:18:25 »
Nie nie otwiera. Ale jak juz klona masz to lecisz na docelową stację i go tam zostawiasz.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 14:11:44 »
Nie będe zakładał nowego tematu żeby zadać jedno pytanie, zapytam tu.

Czy da się wyłączać i włączać okienko pop-up które pojawia przy ataku w hi/low secu. Jeśli tak to jak to włączać/wyłączać. Na samym okienku jak wiecie jest miejsce które można zaznaczyć po to by okienko wiecej sie nie pojawiało, ale nie o to mi chodzi, potrzebuje je wyłaczać i włączać.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2011, 14:13:52 »
Wyłączenie - zaznaczyć "nie pokazuj więcej".
Włączenie - menu esc, chyba 2 tab od prawej - reset.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2011, 14:14:06 »
Pod esc masz zakładkę chyba podpisana reset settings na niej masz listę wszystkich pop-up którym dałeś "nie wkurw pokazuj się nigdy więcej"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2011, 13:22:38 »
Blah Blah Blah :D

Najpierw robie później myśle, serpentis corporation nie ma w swoich stacjach medical serwisu wiec jc sobie mogę na czole zainstalować xD

Przy okazji zapytam o taką rzecz: czy smartbomby odpale w null w gridzie stacji? Czy może na ov musi być wiecej niż 0. I czy jeśli da sie je odpalić to rozumiem że sentry stacji zaczną do mnie strzelać?

Skąd to pytanie, ponieważ słyszałem że w low na gejcie nie da sie ich odpalić o co też teraz przy okazji Was pytam.

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2011, 13:34:47 »
da się, musisz tylko stanąć, aby nie zagrowac samej bramy, tak samo pod stacją, odległość zależy od efektu działania smart bomby, z resztą jak nie wierzysz przeleć sie na gejt amamake -osoggur >:D

Ranshe

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2011, 13:36:08 »
Jak się w low nie da, skoro się da - patrz http://ranshe.killmail.org/?a=kill_detail&kll_id=9616159. Być może chodziło o bomby ze stealth bomberów, których faktycznie w low nie można używać, a ty pomyliłeś ze smartkami. :)

W null w gridzie stacji też odpalisz, ale czy sentry stacji zaczną to nie wiem.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2011, 13:50:14 »
(...) z resztą jak nie wierzysz przeleć sie na gejt amamake -osoggur >:D

Phhh... amamake jest dla leszczy. Pr0 piloci lecą na auto przez Rancer.  >:D
[mod]Poprawilem nazwe systemu. Stela[/mod]
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 15:09:53 wysłana przez Stela Armida »

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2011, 19:39:20 »
Rancer, Rancer piekna okolica
gdyby nie Amamake
była by stolica  8) 8)

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2011, 21:31:04 »
Anader kłeszczyn:

Czy gdy ja jestem już wydokowany, dajmy na to że nawet jeszcze stoje w gridzie, i coś wydokowuje po mnie to czy gdy jest jeszcze ten ktoś objęty session change timerem czyli nie da sie go zalockować, to czy dmg w niego wejdzie ze smartek?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2011, 21:37:39 »
puki jest pod protekcja undoku możesz mu skoczyć. Tyle wersji oficjalnej, czasem trafia sie zabugowany undock i tej protekcji jest ekhem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Draggston

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2011, 22:01:07 »
Jest jakis oficjalny zakaz robienia disco pod j 4-4 ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2011, 22:21:09 »
Wiem o zakazie "minowania" undocka chmarami pustych noobshipów i innego bumpującego śmiecia, o disko nic nie wiem. Z drugiej strony tam jest taki undock że zanim odbijesz od stacji na te przepisowe 5km to już nie bedziesz miał za bardzo kogo zesmartować, zwłaszcza odkąd przerobili undoki na stozki

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2011, 22:24:46 »
Po pierwsze:

20:08:27 Notify Your Large EMP Smartbomb II deactivates due to interference from a station, stargate or acceleration gate which falls within 6000.0 m.

20:08:27 Notify Your Medium EMP Smartbomb II deactivates due to interference from a station, stargate or acceleration gate which falls within 5000 m.

20:08:27 Notify Your Small EMP Smartbomb II deactivates due to interference from a station, stargate or acceleration gate which falls within 5000 m.

20:08:27 Notify Your Micro EMP Smartbomb II deactivates due to interference from a station, stargate or acceleration gate which falls within 5000 m.

Teoretycznie nie da się odpalić smarty gdy stacja, czy gate jest w zasięgu. Minimalna odległość to 5km, rośnie wraz ze wzrostem zasięgu smartbomb (co widać po dużej).

Praktycznie:

2011.05.10 20:18:00

Victim: Mona X
Corp: Missions Mining and Mayhem
Alliance: Merciless.
Faction: Unknown
Destroyed: Typhoon
System: H-PA29
Security: -0.2
Damage Taken: 36404

Involved parties:

Name: Caldari Sentry Gun III / Guristas (laid the final blow)
Damage Done: 36404

Destroyed items:

Large EMP Smartbomb II
Capacitor Power Relay II, Qty: 2
Small EMP Smartbomb II
Medium EMP Smartbomb II

Dropped items:

Capacitor Power Relay II, Qty: 4
100MN MicroWarpdrive II
Micro EMP Smartbomb II

Odlatywałem na MWD, klikalem w dużą i jakoś udało mi się zaagrować stację. :P

Co do bomb, to parę razy widziałem SB ginące od własnych, bo strzelali w cyno stojące na undocku, a ich bomby wybuchały im przed nosem.

Po drugie. Po wydoku masz 30 sekund nietykalności. Możesz zatrzymać statek (CTRL+space), klikać dock jak opętany i smackować leszczy na lokalu. Jeśli się ruszysz, zaczniesz kogoś namierzać, czy włączysz jakiś moduł, tracisz ochronę, ale do końca session change nie możesz zadokować.

Jonas

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2011, 08:54:58 »
Czy czasem zatrzymanie statku nie znosi ochrony stacji tak samo jak ruch czy aktywacja modułów?

Goomich

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2011, 09:01:29 »
Nie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2011, 09:16:49 »
Jest jakis oficjalny zakaz robienia disco pod j 4-4 ?

Eula jest tak sformułowane, że mogą zbanować ukarać za dosłownie wszystko według ich widzimisię. Napisze ci gm, że generowałeś laga disco bsem i nic nie poradzisz.
Też "słyszałem głosy", że niby disco bs jest zabroniony w jita 4-4.

Nutcracker

  • Gość
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2011, 20:15:00 »
Tutaj zapytam - zaraz po stworzeniu nowej postaci jestem w od razu w jakiejś korporacji - Federation Navy chyba (Gallente). Wykonując sobie amarrskie treningi zauważyłem, że nagrody powyżej 100k są opodatkowane na 11%. I tu pytanie - skoro ta korporacja i tak nic dla mnie nie robi czy da się z niej wystąpić tak żeby nie ściągała ode mnie ISK ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Korporacja i jej standing do korporacji NPC
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2011, 20:23:36 »
Nie. Albo jesteś w noob korpie i płacisz ich podatek, albo jesteś w korporacji graczy i płacisz jej podatek

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.